X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
2-09 Jose Chung's Doomday Defense

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: This Is Who We Are - Millenium
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Dec 30, 2005 9:51 am    Post subject: 2-09 Jose Chung's Doomday Defense Reply with quote
From: black_witch 3/12/2003 11:30 am
To: ALL (1 of 4)

millenium izleyen kimse kalmad galiba? hi bi zaman okluktan yana diilim ztn de bu blm kardnza yann,bitin,kahrolun,nk hem deiik,hem de david duchovny grntl bi blmd. blm,selfosofi inancnn nas yaylmaya baladn anlatarak balyo.neydi...,gootberg(sanrm) diye bi adam kkken ok kll yani sakall olduu iin dlanyo ve bydnde nroloji dalnda devrimler gelitirmek iin nst ye gidiyo ama umduunu bulamyo,polisiye romanlar yazmaya balyo ama yazdklar o kadar komik bulunuyo ki(hatta adamn biri berbat diyo)mizah dergisinde yaynlanyo ve ok baarl oluyo bu alanda,kitaplar kyo. ama adam hala tatmin olmuyo ve felsefeye el atyo ve yllarca dlanmln verdii tecrbeyle selfoloji adl,kendi gibi bi ok insan damardan vuran bi kitap yazyo. bu kitap o kadar ilahlatrlyo ki,profesrn anlattklar bir din,profesrse tanr ol,yani kitap da bi nevi incil leri oluyo bu mutluluk delisi arkadalarn. selfoloji,insann, mutluluu kendi yaratmasn emreden bi din;
-aaa,trafik skk,ne gzel!
-529.uncu kez su borusu patlad,baylrm su borusu tamir etmeye!
eklinde,bi eit pollyana clk yani,sadece bu bayaa bi abartlm ekli.

her neyse,jose chung n profesrn hikayesini anlatmasyla balayan blm,afaroz edilen bi selfosofistin j.c. la konumasyla devam ediyo(afaroz edilmi nk,daha fazla pollyana clk oynyamam ve en gnah da kendi kaoslarn bakalarna anlatm. bu dindekiler ikilemlerini ve rahatszlklarn bakalarna diil sadece ononograf adl terapi cihazna anlatabilirler). j.c. ise bu adamla konuuyo nk dinlerle ve millenium la ilgili bi kitap yazyo. konuma bittikten sonra afaroz edilenin cesedi,masada,gler bi vaziyette,kaskat kesilmi ekilde bulunuyo. direk bizimkileri aryolar tabi,arada tebessm ettirici dialoglar geiyo,j.c. n kafadan atma ama ounluunu tutturma tahminleri oluyo,frank se cesedin bi adam tarafndan ononograf sayesinde ldrldn gryo da biraz sama geliyo.

akabinde,peter ve frank selfosofistlerin ehir merkezindeki blge temsilcilerine gidiyolar(yh yh yh!),adam bu dini bi ok alandan insann benimsediini ve ok baarl olduklarn anlatyo ve bi afi gsteriyo,bilmem ne de selfosofist bi aktr mesela diyo ki o adam bizim dd den bakas diil,bi afi daha gsteriyo(dd james bond pozlarnda,ck ck ck).

bundan sonrasysa yine bi ka cinayet ve j.c. selfosofistler hakknda olumsuz yazlar yazd iin selfosofist psikopatn j.c. hedef almas. en sonunda katil j.c. n odasna girer,j.c. bekliyodur ztn,bi kuru canm kald onu da al havasndadr,bu arada katile "onlarn tanrlarnn" kendisinin byk bi fan olduunu ve yazd ilk roman getirip gsterdiinde "berbat" dediini anlatr,katil biraz afallar tabi o ara frank odaya girer,katil kaar,frank kovalar,atya kaar,frank karya atlayamazsn kii der, o da ben inandm iin atlarm nanik der ve "patrt" eklinde yere aklr,tam da giebelhouse un arabasnn nne der,frank le tepeden aa aralarnda bi konuma geer,giebelhouse iy ki hbr verdin katili demin binadan kaarken yakaladk der,frank afallar,hani ben yakalamtm,hatta yakalayamamtm da ii bitmiti yane der. j.c. n yanna indiindeyse tonton dedmizi yerde,kanlar iinde yatarke bulur,yannda eilir,j.c. peter n byklarna sevgisini dile getirir ve meftaa olur. asl katil frank dierini kovalarken;elinde baltas,zagor misali j.c. n odasna dalm ve tek balta darbesiyle(kafaya) adamcaz yere sermitir.

sanrm ok detayl anlatamadm,daha yazlcaklar var tabi ama onlar da br msja,zira bunu okuycak da bi babayiit kar m marek ediyorum.

From: black_witch 3/12/2003 11:46 am
To: black_witch unread (2 of 4)

unu da syliym hemen;jose chug n millenium kitab piyasaya srlr(millenium grubundan bahsetmiyceini batan sylemiti frank e),kitapta-aa yukar- u yazar(frank in okuduuna gre); geen bin ylda insanlar hi deimedi,gelecek bin ylda da deieceklerini sanmyorum. rahmetlinin u szn de aktarym; "bu yzyln nroloji alannda byk devrimlerin yzyl oluca sanlyodu ama piercingli vcutlarn yzyl oldu" diyo frank e. kitap imzalamak iin kitapda bekleyip,saatlerce kimsenin gelmemesinden sonra frank le giderken ve psikopat katil sandklar adam tanrlarnn sonsuza kadar yaatlmas amacyla kitapdaki tm basklar alrken(tanr snn kitaplarnn).

From: Those turns were gift for me... (Durden38) 3/12/2003 3:48 pm
To: black_witch (3 of 4)

Ben izledim, hem baya elenceli ve gzel bir blmd.Son iki blmdr frank'in o donuk surat ifadsinin deitiini grmek beni gerekten artt:))

From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 7/17/2003 10:31 am
To: Those turns were gift for me... (Durden38) (4 of 4)

he he tv 4(polonya kanal) geen sal bu blm verdi.sitesinde 31. blm yazyodu. demek buymu. ok mthi bii ya:))) yalnz selfodophistleri egoso bilmem ne yapm leh evirmen abim ok ilgin olmu...o david'in zerinde oynanm resimlerini grdm ya artk gam yemem:)) bi de sarn frank black sferdi:)) darin'in elinden kt belli oluyo:)))
hah bir de ayryeten:don't be so dark
Back to top
View user's profile Send private message
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sat Jun 04, 2011 12:35 am    Post subject: Reply with quote
Very Happy
DD'nin resimlerinin olduu sahnede sanki GA'nn da resimleri vard.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
UYGary

PostPosted: Mon Jun 06, 2011 11:48 pm    Post subject: Reply with quote
Ben bu dizide brak fotograflar, ne Mulder ne de Scully'ye bi gnderme yakaladm... Ben mi kardm yani..
Batan bakalm.
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Fri Jun 10, 2011 9:15 pm    Post subject: Reply with quote
Ben 2.sezondaym daha ama Mulder/Scully'e dair bir gnderme duymadm ( veya vard,yakalayamadm ) ama DD'nin resmi gzden kaacak gibi deil tabi.

Yanl okumadysam Mulder'n ad geiyormu,tam olarak deil ama "kafay uzayllara takm ajan" olarak Smile

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: This Is Who We Are - Millenium All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum