X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
4X23: Demons

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4
View previous topic :: View next topic  
Author Message
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Dec 27, 2005 10:33 pm    Post subject: 4X23: Demons Reply with quote
From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 7/27/2002
To: ALL

Ben de bir Scully istiyorum. Daha ne diyebilirim ki?..

Mulder orda bir yerde 'bu benim riskim' gibi acayip ve inanlmaz bencilce bir laf etti, ben de diyeceimi dedim tabii ki. Onun dnda, manyak doktorundan, klasik polis dedektifine kadar, en bata Mulder ve Scully gelmek zere harika bir blmd.

(iimden bir ses 5ten fazla mesaj yazlmayacak diyor ya, neyse)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

From: Our genesis is alien (okatmer) 7/27/2002
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR)

Beni Elegy kadar etkilemedi blm. Mulder'da rahatsz ama Scully'nin hastal olunca daha bir etkileniyorum,iim czlyo resmen. Dizinin tek sevdiim blm Mulder'n annesiyle diyalou oldu. Babam kim? Mulder ve Spender aileleri arasnda neler oldu acaba..

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

From: incig 7/27/2002
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR)

Ben yazacam da, akam blmn son sahnesine yetebildim, dardaydm.
Sal gnk tekrardan sonra yazacam. Ama bu blmn Scully'nin Mulder'a kotuu o ilk ksmlarna baylyorum. scully tam ana tavuk gibi. Kendi hastaln unutmu, ortann derdine are bulmaya alyor. Harika!

From: meleren 7/27/2002
To: Our genesis is alien (okatmer)

Yapma ltfen blm hakikayd yanllkla blm eletirimi baka bala yazmm o yzden burada da tekrarlyorum.
Giri sahnesi mkemmeldi Mulder n kanlar iinde uyanmas ardndan
Sculy yi arayp yardm istemesi,hi birey hatrlamamas o ok anndaki ifadesi DD yine dktrm.....
. Scully nin Mulder kvette bulmas Smile)
. Mulder n hi bir ey hatrlamadn Scully ye anlatmas aratrmaya baladktan sonra tm delillerin Mulder gsterdii halde
Scully nin buna inanmay hatta Mulder bile kendinden phe ederken.....vaaa
. Olayn sondan baa zlme ekli mkemmeldi ksaca olaylarn yle gelitiini anladk Mulder karldn iddia eden Amy yi bulur onun deiik bir tedavi uygulayan psikiyatristine arabasyla gidip ayn eyi ona da uygulamasn ister sonra Amynin arabasyla evlerine gider(ki gittii evi muhtemelen ocukluundan da bilmektedir) bu arada Amy tedaviyi daha uzun uyguladndan dengesizlik balar ve kendini kocasn vurur Mulder buna tank olur Amy nin arabasyla oradan uzaklar ve bandaki ar ile kendini otele atp birden kendine gelince grd manzaradan neler olduunu anlayamaz aradaki 2 gnlk hafza kaybyla Sculy yi arar .... ayrca araya sokulan Mulder n ocukluuna dnld flashback ler mkemmel
. Sonra psikiyatristin uygulad tedaviyi Mulder nda denediini anlaldnda benim tepkim u oldu spooky!!!!
. En sevdiim sahnelerden biri Mulder ile annesinin tartmas, sorduu sorular, yani ksacas sen olsan beni tercih ederdin ama zorlandn
kim tarafndan CSM tarafndan onunla bir ilikin vard ben baban aldatmadm babam kim?yuh be bu kadar olur buradan anlalyor ki
(CSM Mulder n babas ve kendi olundansa arkadann kznn deneyde kullanlmasn tercih ediyor peki bu arada Samantha nn babas ne halt
ediyor geri CSM ondan daha yksek bir mevkideyse onun dedii olur vs vs....)
. Ve ardndan Mulder gerekleri renmek adna tekrar psikiyatriste gidip deneyi tekrarlamasn istiyor bylece Mulder katmerli bir spooky
olduunu ispatluyor:)(bu arada bende onun spooky liklerine baylyorum:)
. Tabii ki Scully nin lm riskini de gze alp Mulder a yardm iin Mulder n yanna gidii ve sonraki replikler ile mimikler v...
Sylermisiniz iler ki blmleri bilmeseydik kim Mulder n ate ettiinde Scully yi vurduuna inanrd. Cevap: kesinlikle ben deil Bunu pusher Bile yaptramamt Smile)
.Unutmadan birde Scully nin son sahnede yazdklar Mulder gerei bulmak uruna ne kadar ileri gider sorusu .....
Sizi bilmem ama ben blm bandan sonuna ne olacak merakyla yaparak izledim , sonuta elegy de olanlar kanser hayalet biraz daha alldkt ama burada Mulder hatrlamadka acaba neden ne oldu gibi sorularla merak iinde izledim hatta olayn sondan baa doru zlmeye balamasna bayldm deiik bir teknik uygulanmt ve tabii ki bu merakla izleme srasnda hi Mulder dan phe duymadm sadece bu belaya nasl bulat diye dnrken olaylarn birer birer zlmesi harikayd beni bu kadar ne etkiledi bilmiyorum ama blm kesinlikle mkemmeldi....

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 7/28/2002
To: meleren

ben de elegy kadar etkileyici olmad fikrine katlyorum. Elegy insana koyuyordu tabir yerindeyse. Burda ise benim en sevdiim ksm Scully saves Mulder's butt! olay. Hem de kansere ramen.

Olayn zlmesini de yine tamamen Scully'ye borluyuz. Patolog diyemeyeceim bir otopsici msveddesine kalsa Mulder katil olarak damga yiyecekti.

From: incig 8/2/2002
To: meleren

Bu akam sezonun son blmn izleyeceiz, ama ben ancak imdi "Demons"u yazabiliyorum.

TGRT gene diziyi erken balatt iin bataki o harika sahneyi yine izleyemedim. Neyse ki, daha nce Pol.TV ve netten indirdiim klipte izlemitim. Onlarla yetinmek zorundaym yani.

XF tarihinin en "remarkable" blmlerinden birini izledik. "Paper Hearts"daki kadar etkili deildi belki, ama bir kez daha Mulder'n kzkardeinin kayboluunun arkasndaki geree ulaabilmek iin ne kadar ok ey feda etmeye hazr olduunu ve bunun iin de kendine bile zarar vermekten ekinmeyeceini grdk. Bir kez daha yardmna koan Scully oldu. O olmasayd ne olurdu Mulder'n hali? Aralarndaki balarn ne kadar gl olduunu bir kez daha grdk burda.

Bu blmde Scully nemli bir ey sylyordu: "Let it go". Galiba "Brak artk" diye evirdiler bunu. Scully, Mulder'n artk kardeinin kaybolduu gece neler olduunu hatrlamaya alma salantsndan kendisini kurtarmasnn zaman geldiini, nk bunun onu duygusal olarak kntye urattn sylemeye alyordu.

1.sezonda "Conduit"te o geceyi hatrlayabilmek iin Mulder'n hipnoz denediini renmitik. Sonra "Colony"de Samantha'nn kopyas eve dndnde kz o gece hakknda konusun diye heyecanla kardei sand kzn aznn iine bakyordu. "Paper Hearts"da ise o geceyle ilgili geree ulatn sanan Mulder seri katili o geceyle ilgili konuturmaya alyor, hatta onu hapisten karyordu. Ve sonra da bu blm geldi nmze.

Mulder duygusal kntnn snrna gelmiti burda, nk Cassandra'larn lmlerine tank olmutu ve kullanlan aka onun silahyd. Bu blmn en rahatsz edici ksmyd, nk daha nce byle bir durumda kalmamt ve sonunda o da kendini mitsiz bir ekilde benzer bir duruma sokmaktan ekinmedi, yine nk kardeine neler olmu olabileceini renmek konusunda ok ama ok umutsuzdu. Ve Scully blmn sonunda, Mulder'n kardeinin kayboluunu amadaki baarszl ve eer bunu baaramazsa bunun onun mahvna neden olabilecei konusunda gzel bir zet karyordu.
Tabii aklnn gerisinde, eer kendisi kanserden lrse Mulder'a neler olabilecei konusunda endieleri olduunu anlyoruz. nk bu derece birbirlerine baml hale gelmilerdi yllar iinde.

Mulder'n bu blmdeki gibi bir durumda daha nce kalmadn syledim, ama daha sonra 8.sezondaki "The Gift" adl blmde de benzer bir durumda greceiz onu. Burda da Mulder yine Scully'nin haberi olmadan bu kez Sam'in karln hatrlamak iin deil ama yine radikal bir ekilde kendi hastaln iyiletirtmeye alyordu.

Ben de Mulder ve annesi arasndaki sahneleri sevdim. Annesinin yzne bakamadan (acaba Scully de orda olduu iin utanm olduundan olabilir mi?) ondan baz cevaplar istemesi ok gzeldi. Samantha'nn seilmesine neden olan olaylar dizisini daha ayrntl grmeyi ben de istedim birden.

Bu arada Samantha nerden karlmt yahu? Martha's Vineyard deil miydi? Burda Quono-birey'den karldn m sylediler? Yoksa Mulder'n kafas o kadar bulankt ki, onu bile mi kartrmt m demek istediler?

Son sahne size de "Pusher" hatrlatt m biraz? Mulder'n anlamsz baklar, Scully'ye dorultulmu elinde silah ve beyaz T-shirtyle...

Bu arada DD'nin neden komediye yakmadn da grdk yeniden. Nefis performansnn Emmy'ciler tarafndan gzden kam olmas yazk, ama neyse ki Goldern Globe'cler bunu farkettiler de ona GA ile birlikte Best Actor dln verdiler. Bu sezon DD Mulder karakterinin nerdeyse altn stne getirerek bize onun komik, duygusal ve rahatsz edici deiik yzlerini gsterdi baaryla. GA'i unutmuyorum tabii ki ona destek veren enfes komposizyonuyla.

Sonuta "Demons"da Sam'in karld geceyle ilgili yeni kantlar grm olmadk. Yalnzca Mulder'n hayatnda bu tek olayn ne derece derin izler brakm olduunu bir kez daha anlam olduk. Bu konuda baarl bir blmd. "Paper Hearts" kadar duygusal adan etkili saylmazd, ama bu blmde Mulder hakknda rahatsz edici bir ey renmi olduk: Daha nce 2 kiinin lmnden sorumlu olan bir tbbi uygulamaya gnll olarak giriyordu. Ve stne stlk o doktora hafzasnn derinliklerindeki anlar zmesi iin tekrar geri gidiyordu. Scully'yi Mulder'n davran hakknda en rahatsz eden de buydu. Neler olduunu hatrlayabilmek urunda bakalarnn yannda kendi gvenliini de tamamen grmezden gelmesi.

From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 8/2/2002
To: incig

Demons, bu blme bayldm...

Tamam abarttm yine ama "gerekli" bir blm Demons benim iin. Nedeni de u, Mulder zerine baz projelerim var.

Derinlemesine psikolojik inceleme tarznda.Ve insan psikolojisinde anne'nin ne byk role sahip olduu tartlmaz bir gerek.

Yani Mulder' tanmak istiyorsam ilk nce Teena' ya bakmam gerekiyor.Demons'ta hem Mulder hem Teena blm olduu iin ok deerli

Bu blmde Teena'nn genliinin kanl canl haliyle karlatk.Teena'nn seimi.Ama aslnda ortada seim falan olmad gayet ak. Acaba Teena' ya braklsayd bu karar seimi ne olurdu acaba?

Samantha' y seerdi diyorum ben, Fox'a kar yaralayc bir tutumu var.Ve sanrm gemite de yleydi. Ama kesin karara varamam hemen.

Mulder ve tutkular...O sonuna kadar gitmekten korkmuyor. Tehlikeli olduunu kabul ediyorum.Ama birde onun asndan dnn.Baka aresi yoktu. renmesi gerekiyordu.Mulder' n kz karde aray onu yneten temel drt
oldu hayatnn neredeyse 30 yllk bir dneminde.Ve ne kadar aptalca ve gerek d olursa olsun bir yol buluyor gerei renmek adna (veya bulduunu sanyor). Tabiki,bu ekilde davranacak.aksin, yapsa karakterinin dnda hareket etmi olurdu.

Scully'de karakter d davranmyor. Mulder' mutlak bir lmden kurtard ak.(Kanc kere????)Ve Mulder annesinin evinde Scully' i bandan savarak byk bir kabalk yapm olabilir belki ama finalde tabanca dorultma sahnesinde onu vurmayarak (maruz kald eye ramen) bir eyler
anlatyor.Bir zr olarak alnabilir mi? Ya da bir sadakat szlemesi. Cassandra kocasna (bilmem ka senelik) ayn sadakat gstermemiti.Onu vurmutu.

ve Scully' nin Mulder'a sarlmas.Shipper referans veriyorum.Ve bir de Mulder'n Scully gelmeden nceki trans hali.Gzleri kapalyken bile bu kadar tatl ve etkileyici olmay nasl baaryor bu adam?

Quonochontaug.Mulder ailesinin eski yazlklar...Bunu telffuz edebilmek marifet ister ite!!imdi bu evde cassandra'nn ocukluu gemi, deil mi?Sanrm sonra Mulder ailesi satn alm.Talitha Cumide de geen yazlk evin ayns sanrm.

Bu evde aile dostu (ve daha fazlas!!!) CGB Spender misafir olarak gelirmi ve su kaya yaparlarm...Samantha kasm aynda karld.ayn senenin yaz bu tartmalar gerekleiyor.

Benim anlamadm nokta neden Mulder 12 yanda meydana gelen bir olay anmsamak iin ar ve gvenirlii kantlanmam psikolojik tedavilere bavuruyor. Bir kere Mulder'n fotorafik hafzas yok muydu? (bkz:Fire)

Sonra 12 ya ok erken saylmaz.Bu olaylar vuku bulduysa gerekten daha nce de hatrlayabilirdi. nk orada Teena teyze yrtnyor mahvoluyor. Fox'un annesine kar bu derece ilgisiz bir ocuk olduunu hi sanmyorum.

Bu da Scully' nin teorisini gerekliyor.X dosyas bunun neresinde diyeceim.Ama yok mitolojiyle uraan bir blm bu bir.belki aubrey tarz genetik-psikoloji bayla paranormale gei yapm olabilir bu da iki.

Ayna krlr ve arkasndan CSM grnr.Mulder'n z, kayna, var oluunun kanlmaz nedeni.Bu ayna olay bana bir filmi anmsatt. Long kiss goodnight.

Anne evine giden Mulder'n baklar, Scully' nin yanndayken yerden kaldrmyordu Mulder baklarn.Ben zaten kt anne damgas yaptrmak iin frsat kolluyorum Teena' ya. Acaba dedim Teena'nn davranlarndan m kaynaklanyor bu eziklik? Ama yok ieri geince hemen baklarn dikti annesine.Sular gibi baklar.

Gibi fazla.Suluyor.Yol boyunca evirdi evirdi bunu Mulder kafasnda.Ve Scully'nin yanndayken annesinin gzlerine bakamamasnn nedeni, bu gerekten duyduu utant.

Biraz daha aaym. Mulder mahremiyetine ok dkn birisi deil genel olarak.Ve Scully de onun ekinebilecei en son kii.Peki neden yalnz konumak istedi?

nk utand, olas genetik gemiinden bu gerekten/olaslktan...Scully'e bu lanet hastal veren adamn olu olma olaslndan...Scully' nin wetwired paranoyas,aklma geldi.En byk korkusu yani.Ve gerek pay varm.Scully Psiik mi???

Teena'nn tepkisi, bu kadn yalan syleyemiyor. Sylemiyorda. Bu sinirli hali bana nasl bir anne olduuna dair epey fikir verdi. Ve Mulder'a acmayla kark sevgi duydum. Artk ok kzmak istemiyorum ona, Scully ditching yapt zamanlarda bile. nk bu onun hatas deil.Baka ans yok.

Anneler oullarda, babalar kzlarda ne onulmaz yaralar ayor.Scully niye babasn Ahab ile zdeletiriyordu? Ama onu psikolojik adan daha salam yapmaya yetecek mthi iyi bir annesi vard. Ama ya Mulder? Belki bir destek olsun diye aryordu kz kardeini.Paralanan aileyi birletirmek iin.

moloko'nun mother diye bir arks vard. imdi farkettim Mulder'n durumuna ne iyi uyuyor IMHO
yle bir ey
you see i'm blameless
i have a mother who was shameless
no wonder my life collapses

From: spooky_gs 3/6/2005
To: ALL

bende dedim bi seyler yazayim ama bolumun basi da sonu da cok acik kaldigi icin yanlis bi seyler yazmak istemedim Sad
burada yazili yorumlar dogrultusunda gece tekrar izlemeyi dusunuyorum umarim kafamdaki eksik parcalari en kisa surede tamamlayabilirim:) kafama takilan cok sey var da habire o ne? bu ne? diye sordugum icin utaniyorum artik kendimden:P

From: Our genesis is alien (okatmer) 3/7/2005
To: spooky_gs

Bilmemek deil renmemek ayptr.sorabilirsinz ekinme

Ouzhan

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 3/9/2005
To: Our genesis is alien (okatmer)

imdi ncelikle gnlerdir yazmak isteyip te yazamadm eyi yazaym:

Fight The Future'a gtrmek istiyorum ksa bi anlna sizi. Mulder'n u szlerine :

MULDER: Ama beni kurtardn! Bazen ne kadar zor ve sinirlendirici olsa da, senin lanet gerekiliin ve bilimin beni binlerce kez kurtard.. Beni drst tuttun.. beni tam bir insan yaptn.. Sana hereyi borluyum Scully, ve sen baan hibir ey borlu deilsin..

Sniff! h.. Demons blm bana bu laflar, hem de stne basa basa hatrlatmtr arkadalar.. ok ta doru deil mi? Belki tam olarak blmde anlatlanlarla uyumuyor.. Sculy'nin en bandan Mulder'n kimseyi ldrmediine inanmasnda ona besledii gvenin rol byk belki.. Evet bu en nemli sebep aslnda, ama Scully, hafzasndaki boluklar nedeniyle ok kolay bir ekilde en olas eyi dnen Mulder' bir ekilde kurtarmad m? O aresiz durumdayken ona yzde yz gveni ile onu ayakta, dik tutmad m? Kendisi dik kalarak, kendisi sonuna kadar her ince detay aratrarak bunu salamad m? Herkesinkinden farkl olan bu ilikinin en gzel yan da bu deil mi? Biri korkarken, savunmasz halde her kt eyi dnrken, dieri ipleri ele alp *yle olmadn* bilerek hareket ediyor ve karmza imrenilesi hayran olunas bir iliki getiriyor. Bir ortaklk ve tabii ki ortaklktan daha fazlas..

Bir de Nigar'n daha nce yapt esiz analizinin u ksmlar var:

Anne evine giden Mulder'n baklar, Scully' nin yanndayken yerden kaldrmyordu Mulder baklarn.Ben zaten kt anne damgas yaptrmak iin frsat kolluyorum Teena' ya. Acaba dedim Teena'nn davranlarndan m kaynaklanyor bu eziklik? Ama yok ieri geince hemen baklarn dikti annesine.Sular gibi baklar.

Gibi fazla.Suluyor.Yol boyunca evirdi evirdi bunu Mulder kafasnda.Ve Scully'nin yanndayken annesinin gzlerine bakamamasnn nedeni, bu gerekten duyduu utant.

Biraz daha aaym. Mulder mahremiyetine ok dkn birisi deil genel olarak.Ve Scully de onun ekinebilecei en son kii.Peki neden yalnz konumak istedi?

nk utand, olas genetik gemiinden bu gerekten/olaslktan...Scully'e bu lanet hastal veren adamn olu olma olaslndan...Scully' nin wetwired paranoyas,aklma geldi.En byk korkusu yani.Ve gerek pay varm.

Tekrar ellerine, fikrine salk Nigar'cm.. u sahneyi , u baklarn yerde olduu sahneyi dndke kamyordum iin iinden, ama bu tahlili tekrar okuyup hatrlaynca, ah ite, btn talar yerine oturdu.. Mulder'n utan duymas olay, o adamn olu olmaktan dolay.. Evet.. tabi yaa.. Harika bir gzlem! Smile

Ve Teena Mulder, zavall Mulder nidalaryla ekran karsnda sa ba yolmamn asl nedeni.. Hereyi geride brakp yoluna devam etmeye o kadar kararl ki, ortada kendi olu var, kendi olunun gerekleri bilmeye hakk var ancak hanfendi iin nemli olan kendi vicdan.. Ne kadar yazk,yanl.. Ne kadar kt bir ebeveyn..

Seneler nce seimi kendisi yapm olsayd Mulder' verirdi, bunu ok iyi grebiliyorum onun gzlerinde, beni ok yaralyor bu.. Mulder byrken O'nu bir ekilde hep kendine uzak tuttuysa ki bundan neredeyse eminim, nasl bir ocukluk geirmitir adam? Yazk.. Peki seim ans olsa ve Samantha'y semi olsa, bu ykle nasl yaard diye de dnmeden edemiyorum.. Ve byle bir kadnn, byle bir yk ile yaamaktansa bunu da geride brakacan, unutacan, kimse amadka hatralarna kesinlikle girmeyeceini de adm gibi biliyorum.. Byle bir kadn ite.. Gemii adam akll anlatmak yerine, olunun merhametine snmak yerine, bu gerekten devaml kamas, gzmde iki paralk ediyor kendisini.. Hala O'nu bir ekilde Mulder'n sevdiine inanyorum ve bu daha da iimi paralyor, O'ndan daha fazla nefret etmeme sebep oluyor.

Babas William Mulder da olayn iinde idi.. O da Mulder ile arasna mesafe koymay yeledi, ancak hayatnn sonuna kadar bu olayn vicdan azabyla yaamak zorunda kald William, o nedenle yanlzd hep, o nedenle hep mesafeliydi nk Mulder'a kar mahuptu. Ve eer Krycek ona engel olmasayd, btn gerekleri anlatacakt oluna.. Aslnda olu olmayan adama.. Ve Teena z ocuuna bu gerei ok gryor.. ok yazk ok!!

Diyorum ya mkemmel bir blm.. Mulder merkezli ama daha ok Scully'yi gzmde yceltti, Teena Mulder' ise yerin dibine batrmama neden oldu tekrardan, bu sefer daha da eminim Teena hakkndaki hislerimden ve tiksinmeye olduka yaknm.. Ah ah! u durumda CSM bile bu kadndan daha onurlu geliyor bana, o kadarn syleyeyim..

Mulder'a gelince.. Samantha yllar boyu onunla birlikte yaam, hayatn alm bir sr. Ve o srrn gerisindeki gerei renmek iin yapmayaca ey yok, kendi hayatn veya bakalarnnkini tehlikeye atabilecek olmas gereini deitirmese de, byle yapmas bana doal geliyor artk.. Annesi gibi o da bireyleri geride brakmak istiyor belki, ama o kendi vicdanyla yzlemeye alyor, ac verse de, annesi gibi yzszce davranmayarak ortaya kacak gerekle yaamaya kararl ancak malesef kendisini douran kadn buna izin vermiyor.. Ne kadar da aresiz bir durumdur bu, Scully olmasayd o kurunu oktan beynine skmt bence..

ok gzel bir blm ite.. Drt drtlk..

imde tuttuklarm boaltmaktan dolay da acayip mutluyum u an.. Scully'yi seviyorum, Mulder' seviyorum, bu diziye baylyorum demi miydim Razz

From: layaki 3/10/2005
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish)

Dramatik yn ar Mementovari bir blmd. Batan sona derin bir konsantrasyonla seyrettim. Bu tr gemiini hatrlayamayan yannda bir cesetle ya da kanl bir gmlekle uyanan kahramanlarn hikayeleri bana klasik filmlerin tadn verir. Alfred Hitchkok'un filmlerine gnderme var gibiydi.

En ok hatrladm sahne blmn sonunda Scully'inin Mulder'n srtna ban koyduu sahne oldu. Blmn zeti bence o sahneydi. Galiba hepimizin bir Scully'e ihtiyacmz var... Bu akam byk ihtimalle tekrar izlerim baz sahnelerini...

Selamlar
Lami
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Jul 15, 2009 9:17 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Sonuta "Demons"da Sam'in karld geceyle ilgili yeni kantlar grm olmadk. Yalnzca Mulder'n hayatnda bu tek olayn ne derece derin izler brakm olduunu bir kez daha anlam olduk. Bu konuda baarl bir blmd. "Paper Hearts" kadar duygusal adan etkili saylmazd, ama bu blmde Mulder hakknda rahatsz edici bir ey renmi olduk: Daha nce 2 kiinin lmnden sorumlu olan bir tbbi uygulamaya gnll olarak giriyordu. Ve stne stlk o doktora hafzasnn derinliklerindeki anlar zmesi iin tekrar geri gidiyordu. Scully'yi Mulder'n davran hakknda en rahatsz eden de buydu. Neler olduunu hatrlayabilmek urunda bakalarnn yannda kendi gvenliini de tamamen grmezden gelmesi

Herkesin aksine ben bu blm Elegy'den daha ok zevk aldm.Fox gerei bulma yolunda yine dev bir adm atmtr bu blmde..
Back to top
View user's profile Send private message
Space Jellyfish
aylak
aylak

PostPosted: Mon May 12, 2014 9:53 pm    Post subject: Reply with quote
Beynine yaplan bir eit deney ve halsinatif madde verilmesiyle bilinaltndaki anlarn toparlamaya ve buradan kardei Samantha'nn bana gelenlerin izini srmeye alan Mulder kendini Providence'da bir otel odasnda gmlei kanl, silahndan iki kurun atelenmi halde bulur. Bilinci kaybetmi ve son iki gndr ne yaptn bilmemektedir... Amy isimli bir anahtarlk vardr ortada. Scully'nin yardm ile buradan yola karlar ve cidden amy isimli ressam bir kadn ve kocas tablosunu yapt evde l bulunurlar.

Mulder cinayetten gzaltna alnr. Scully ise kurbanlarda da deney yapldn kefeder Mulder'n hapisten kurtulmasn salar.

Mulder'n anlar zerine annesine gidip kmas ve gerek babasnn kim olduunu sormas nmzdeki blmler iin de nemli bir sinyaldi.
Jammack

PostPosted: Wed Sep 02, 2015 7:41 am    Post subject: Reply with quote
I will use the knowledge they have spread the word to others.
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4 All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum