X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
4X17: Tempus Fugit

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4
View previous topic :: View next topic  
Author Message
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Dec 26, 2005 2:11 pm    Post subject: 4X17: Tempus Fugit Reply with quote
From: Our genesis is alien (okatmer) 6/11/2002
To: ALL

Yahu bu 4.sezon ne byle insana nefes aldrmyor. Blm ok beendim. Konuda UFO'lar olunca mestoldum resmen. Uan evresinde dnen klar ve ieriden grn,kaza blgesi,uak paralarn incelendii sahneler,UFO'nun kaza yerindeki aratrmas harikayd ve ok grkemliydi.
Scully'e kayan hayranlk ibrem bu blmde gene Mulder'a kayd hele o son dal sahnesi Smile
Blm devamndan sonra yorumlar yazmak gerekir aslnda o "harika karlma" sahnesi gelecek haftaya.

Ouzhan
"Your Aliens,Agent Mulder,Your Little Green Men Arrived Here Millions Of Years Ago"
Well Manicured Man-FTF-

"Everyone wants a Scully in their own life"
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

From: incig 6/11/2002
To: Our genesis is alien (okatmer)

nce TGR'ye gene svmekle ie balamalym. Bam nme de de izledim ve sevdiim blmlerdenbirinden yeterince zevk alamadm.
Teaser'da Max'i grnce kendimi birden yeniden 1.sezonda hissettim. Max'in "enigmatic Dr.Scully" lafn hala hatrlamaktaym.

Gzel etkileyici setler vard gerekten. Uak kazas blgesi, uak paralarnn ve cesetlerin sraland o byk hangar, aprondaki araba takibi, su altndaki uzay gemisi enkaz ve cesedi. XF'te sk sk ya uzayllar, ya denekleri ya da cesetleri byle sralayp stten ekiyorlar ve ok etkileyici grnyor.

Mulder' daldrmalar baya iyi bir cesaret. Havuzun derin yerindeki dal deneyiminden sonra (!) gecenin bir yars bir uzay gemisi enkazna dalmak byk cesaret...

Grevli ajan rolnde Joe Spano ve kule grevlisi Frish rolnde Tom O'Brien ok iyiydiler. kisi de sevdiim karakter aktrleridir.

lgin bir tesadf m artk bilmiyorum, ama Tom O'Brien Charlton Heston ile oynad bir TV filmde yine bir havaalan kule grevlisini oynuyordu. Ordaki rolyle aklmda kalan bir aktrdr. Telsizdeki soukkanllyla zor durumdaki pilota (Heston) cesaret veriyor ve onun umudunu korumasn salyordu. Orda da burdaki gibi minimalist bir oyun veriyordu. Onu ok beenmitim orda. Filmin ad, "Crash Landing: The Rescue of Flight 232" (1992) imi.

Joe Spano'nun uan dairenin kaza alann aratrmasna tank olmas ilginti. Mulder onu yanna ekmekte fazla uramad. Max'in kardeini Mulder'n deil de, onun bulmas da ilgin bir gelimeydi.

Zavall Pendrell'i de hi gereksiz yere feda ettiler. Tpk TLG'e yaptklar gibi. Zavallck ok akn durumdayd vurulduktan sonra. Sanki "yahu ben lab'da alyorum, nasl vurulurum?" der gibi. Neden ldrdler ki onu sanki?

Ama benim en ok sevdiim sahne tabii ki bataki doum gn sahnesi. Unutulmaz bir ey. Demek ki onlar da iten sonra bir yerlerde birlikte taklabiliyorlar. Scully'nin implantyla alay edebilmesi hotu. Ve o hediyesini verirken Mulder'n yzndeki muzip ifade...

Mitolojiyi ok umursamadm bu konuya hi girmek istemiyorum.
Haftaya "Max"ta neler olacan da tam olarak hatrlamyorum.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

From: Every day above ground is a good one. (trustno13) 6/11/2002

Tempus Fugit'i en ksa ekilde yle zetleyebilirim: X-Files'n zne dn.
Taa 1. sezonda braklan muhteem karlma ykleri,tam unutuldu derken pat die "inanlmaz" bir ekilde karmza kt. Bu kadar sade,basit, ama bir o kadar da etkileyici mitoloji blm uzuuuuun zamandr izlememitim! Dediim gibi hem XF'in hem de mitolojinin zne dnen bir blmd TF.
ARTILAR
---------
1)Scully'nin d.gn bir ekilde benimkiyle ayn gne denk geldi ve onunla beraber bir ekilde kutlama yaptk!Smile srf bu yzden bile blm en iyiler arasna yerletirebilirim :pp Sper bir sahneydi! Mulder'n "ocuklar gibi en" havas ile Scully'nin arm,utanm ve sevnmi ifadesi mthiti! Sonra Apollo 11 anahtarlk hediyesi Smile) Hey shipperlar,hadi tease ediyim sizi,mulder hediyeyi verirken o kk paketi sanki ne veriomu gibi tutuyodu h? Wink
2)Fenig'in kzkardei geldikten sonra ikilimizin gittii uak kazasn aratrma ekibi toplantsnda mulder'In yapt konuma ve Mike Miller'n (ekibin ba) Mulder'n olaslklarn gz nnde bulunduruyormu gibi davranmas. Bir an iin "vay adam bizim tarafmzda " falan diecektimki Miller konuyu bir anda Mr Spock ve nlanma kabinine getirdi...
3) Blmn laf: Scully Mulder'a: " Bir kza kendini doumgnnde zel hissettirebiliyorsun!" Burdan sonraki 5 dakkay glmekten hatrlamyorum! Smile)))
4)Uak bulma ekibinin adamlarnn enkazdan kan cesedi(uakta max'in korktuu adam) deforme edip parmak ularn eritmesi yine bize hkmetin arkasnda olduu komplonun boyutlarn gsterdi.
5)Tam "Scully uzun zamandr hi kant bulamyor" derken, kol saatlerini farkeden o oldu. Kendi kendime sevindim Smile
6)Hazr Scully'den bahsetmiken, siyah eldivenlere *bayldm*. Gillian'n elini skarken (bir gn elbet olucak,inanyorum:) ) o eldivenler elinde olursa,olsun yine de sksn yani Wink
7)Yaznn banda belirttiim gibi,1. sezondan beri izleyemediimiz klasik karlma hikayelerinden biriydi Tempus Fugit. Parlak klar kaybolan 9 dakika,karlmalar radarda grnmemeler... Mitolojinin temel k noktasna geri dndk. Kara yasz,klonsuz,ama yine de kap gibi mitolojiydi.
8)Yine Scully. TF'de gz rengi turkuazd. Kimi yerde yeil,kimi yerde mavi...
9)Bu blmn and dier XF blmleri: Pilot,Deep Throat,Fallen Angel,E.B.E. grdnz gibi hepsi ilk sezondan.
10)Havaalanndaki kovalamaca sahnesi blmn adrenalin salglama noktasyd. Hele uakla burun burna gelip son anda kurtulmalar M&S'in,yine ne olcan bile bile heycan yaratt bende Smile
11)Miller'n UFO'yla yzyze geldii sahne ve sonra Fenig'in kzkardeinin birden geri dnmesi. Biraz sam-mulder gndermesi varm gibiydi ama o UFO'yu grmek iin tam 4 yldr bekliomuuz. O kadar iyi geldiki Smile
12)Pendrell! Zavall Pendrell! Sarho sarho tutupta "doumgn kz"na bira smarlamaya kalk,Scully'nin "olum sen bi loser'sn" dercesine srtna vurmasn dikkate alma,avu Frish'i nemseme...e lrsn tabi kardeim! Hite zlmedim akas Pendrell'in lmne. "Hzl ve l" die bi film vard onu Pendrell'e ithafen "Salak ve l" olarak deitirmek istiyorum Smile)
13)Scully avu Frish'i tannmamas iin gvenli bir yere gtrmeye alt. Bar iyi bi fikir kabul,ama asker niformasyla adam yannda dolatrrsan olaca budur! Ha diyceksinizki Scully erkek kyafeti nerden bulsun? Never Again'de Ed'den hatra bir gmlek almad m yani imdi? aaaaaaa :p (Bu arada ufak bi not,Scully "kendime bireyler alym" dedi,ekmecesinden ald tek ey bir gecelik oldu,nas yani? Smile)) )
14)Ve son sahne. Mulder yetikinler havuzunda edindii mthi deneyimle 20 metre dibe dald,karsnda l bir uzayl grd (Ben dumurdum tabi) panik oldu ve to be continued.. Ya yaplrm bu yaaa!!!
15) TEMPUS FUGIT: "Zaman geer" anlamna geliyor. 9 dakikalk kayb iaret eden bir blm ad. Ama ayn zamanda bir haftalk zamannda geeceini iaret edio olsa gerek!

EKSLER
--------
1)Max'i hatrlatmak iin fazla bir aba gsterilmemi. Fallen Angel blmn izlemeyenler onu le sradan bi adam sanabilir. S1 CD'leri olanlar mutlaka "MAX" blmne kadar Fallen Angel' izler
2)O kovalamaca sahnesinde Digiturk'n azizliine uradm! Gitti geldi grnt,taaki uakla burun buruna gelene kadar.
3)Max fazla gzkmedi,aslnda onun yaamasn bekliordum,keke de yaasayd. Mulder'a anlataca ok ey vard heralde..

Enfes bir blmd ksaca. Haftaya "Max" umarm hayal krklna uratmaz bizi,ki hi zannetmiyorum!

Murat

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 6/12/2002
To: Every day above ground is a good one. (trustno13)

'elektrikler kesildi. bu mesaj ikinci kez yazyorum'
blme gemeden nce tgrtnin bu adi, izleyiciyi hie sayan yayn anlayna 'yuh!' demek istiyorum. o saatte insanlarn uyan olup diziyi izlemelerini beklemiyorlard herhalde. hayrlsyla unlardan bi kurtulabilseydik...

blm gzeldi, kar kan yoktur herhalde.
yazlan msjlarda bashedilmeyen bika eye deineyim ben de.

Biri bana cevap versin ltfen. Apollo 11 anahtarln grnce Mulder'n aklna Scully nasl gelebilir? Shipperlik yapp 'hi kmyorki aklndan' diyebilirsiniz, ama bunu mantkl bi aklamas olmal. Apollo 11 aya giden ilk ekip miydi?

O iki avutaki ne onurdur, ne drstlktr byle?! Bu avularn mensup olduu orduyla Scully karan ordu ayn ordu olamaz, di mi?

ki blmdr kimse kanserden falan bahsetmiyor. Bu son cancer-free blmd, haberiniz olsun. hazrlayn kendinizi. Aslnda bu blmde de Scully'nin devaml mesiyle biraz tlatyordu bize kanseri ama ok bariz deildi.

Muratn aksine ben Max'n lmne zldm. hem o, hem kzkardeine acmyor deilim. hem defalarca seni karp ikence yapsnlar, hem de kimse seni sallamasn. hayat m bu?! Max'n kzkardei, adn unuttum, karlp da kaza yerine geri brakldnda ne haldeydi yle? Ayn eyin Scully'nin de bana gelmi olduunu dnnce insan garip oluyor.

Max'n o lmsz lafn bilmeyen kalmamtr umarm. 'Enigmatic Dr. Scully' Ne kadar doru bi saptama! Baka ne denebilir ki. Max'n lmnn hem Scully hem de Mulder zerinde derin etkileri olduundan eminim.

Mitolojisine gelince. Hkmet/ordu/derin devlet, ksaca bizim konsorsiyum (trke yaznca bi garip durdu) iin arkasnda. aklanmas gereken bi taraf yok, bi kurban ldrmek iin yz ksur masumun da canna kyabildiler. Scully o bykl herifi vurunca nasl sevindim anlatamam. niye bacandan vurdu diye dnyorum? kard desem, ok dk ihtimal (kill switch'i izledim de). sanrm canl ele geirip konuturmay tercih etti.

Pendrell'in k iin ok hafif bir nedendi. Merak ediyorum, Scully ve yanndaki avuu grnce, o ksa dakikalarda o kafayla aklndan neler geiyordu acaba? Bi baka masum daha gitti. bir sonraki blmn banda sahne devam ediyor. fazla konumym.

son olarak, Scully barda o bykl adam vururken ne durutur yle?! Scully hayranlm X10 oldu yani Smile dimi murat? pelin?

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/12/2002
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR)

Ben de ekran yorumumun ortasnda aniden yokolmaya karar verdii iin 2. kez yazyorum ..
lk olarak sayn TGRT ynetimine ya da diziyi kim o saate koyuyorsa ona olan DERIN sayglarm belirterek balamak istiyorum ..Saat 1.13 'e kadar dayandm ama nafile ...Zaten uyuduum iin TV'yi kapattm ve yattm ..Evet ben dizi yaynlanrken kapattm ..TGRT hi paracklarn sokaa atmasn ..Umrumda deil ben bu diziyi TGRT'de istemiyorum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Blm daha nce hatrladklarmdan yola karak yorumlayacam ama MAX'ten biryerler kartrrsam kusura bakmayn ..Smile

X Files Movie 2 'nin mitolojik bir stand alone olmasn isterken benim tarif ettiim tam anlamyla byle birey ..Ne mitolojidfen uzak ne de sk sk bal .Eski ,gzel ,basit trden karlmalar ..Sendikann ok bildik yzleriyle derin balar yok..

ekimlerden balamak gerek .MUhteemdi .Film kalitesinde bir kaza alan yaratmlar .FAA'den getirdikleri gerek bir uzman kaza alanlarnn aynen buu ekilde grndn sylemi onlara .. Mark Snow'u bir kere daha tebrik etmek gerek ...Kamera kaza yerinin zerinde gezinirken ,mzik inanlmaz derecede dokunaklyd ..

Su alt sahneleri ok gzeldi ,artk Mulder' dalg kyafetleri iinde kotururken grnce bakalm kanz burada lklar atacak? En azndan Ruki atacaktr Smile

havaalanndaki kovalamaca sahnesi herhalde tm araba kovalama sahnelerinin anasdr!!!! Mulder'n yzndeki ifade iyi allmt ..david ok iyiydi(Gillian zaten her zaman muhteem olduu iin onu yazmaya gerek grmyorum)

Bar sahnesindeki klandrmay ve ekimleri de ok sevdim.sanrm bu etrafta glen "normal" insanlar olmasndan kaynaklanyor.Smile

*** Ezgi'cim neden o anahtarl verdii MAX 'n sonundaki final sahnesinde aklanyor ..Yani Scully aklyor ,Mulder'da gayet "MULDER" bir cevap veriyor Smile

lmesi gereken insanlarn neden feda edildikleri de byklyla Mulder arasnda konuuluyor orada zaten .Geri Pendrell'a ben de acdm ama Pendrell gayet gereksiz bir karakterdi..

Shannon Graffia Mulder ve Scully'e geldiinde Gillian'n "Oh..promise me that this is not gonna led something embrassing .." demesine baylyorum ..Ne yazkki orjinali gibi olmam ..doal olarak..

Joe Spano her zaman en sevdiim karakter oyuncularndan biri olmutur .Mike Millar rolne de ok iyi oturmutu.otorite ve inanmaya balama arasnda ok dengeli bir biimde gidip geldi.

Tom o'Brien ise blmn dier harika yedeiydi..Frish'i onun kadar iyi kim oynayabilirdi bilmiyorum.Scully'le yaptklar konuma biraz garipti yani Scully'nin onu hemen affetmesi/anlamas giibi..Genelde hata yapana kar daha serttir Scully...

En sevdiim sahnelerden biri Karlmasndan sonra Shannon 'un otel odasna gelmeleri ve Mulder'n ikayet eden otelciye " uzayllara kar sigortanz var m?" diye sormasdr.. Smile)))))

Millar'n gelip onlara uan kapsnn dardan aklm olduunu anlatmas ama bunu imkansz olduunu sylemedii andaki Mulder'n "EVETTTTTTT EVET!!! BEN HAKLIYIM!!" der gibi baklar ve ocuksu heyecann da ok seviyorum

Scully ise her zamanki gibi..Scully!!! Baka denecek birey var m? Bardaki atma sahnesinde her zamanki gibi klasn konuturdu..

Smile) Ezgi ..tabii ki burdaym..

Son olarak anahtarlk sahnesi..En ok sevdiim anlardan biri.Tek kelimeyle muhteem .ONlar normal eyler yaparken grmeyi de ok seviyorum

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 6/13/2002
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77)

hehehee
ne diyim pelin, haklsn.

From: Every day above ground is a good one. (trustno13)

TGRT yine yapt yapacan... u an Tempus Fugit yeniden yaynlanyor. Tam okkal bi kfr savurcaktm ki (olsun zaten savurdum bile) bir anda artk cumalar diziyi izleyeceimiz ve bu yzden bugn bir tekrar yaplm olabilecei aklma gelerek hem o kfr iime attm hem de dierlerini yarnki 2 snava sakladm Smile)
Yalnz tabi dediklerim doruysa MAX'i izleyemeyecek zmir'e gelenler! Sakn gelmemezlik etmeyin biz size aynen blm uygulamal olarak yaatcaz,sz! Smile) Yalnz hereyi hallettik (ua drme sahnesi falan) ama Scully'e verdikleri doumgn pastas eti puf klkl eyi bulamadk bi trl,youn aratrmalarmz devam edio,iinizi ferah tutun yani :pp
Murat

From: Our genesis is alien (okatmer) 6/18/2002
To: Every day above ground is a good one. (trustno13)

Evet dn tekrar grnce hem sevindim hemde sinirlendim. Sevindim hemen uyudum ama doum gn sahnesini izledikten sonra. Hakketen yahu niye doru drst bi pasta almak yerine eti pufu doum gn pastas yapmlar,paralarm yok acaba??

Ouzhan

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 6/18/2002
To: Our genesis is alien (okatmer)

Scully'nin o eti puf klkl eyi bile yediini zannetmiyorum brak doumgn pastasn. O eyin hepsini Mulder indirmitir mideye
"Sen zaten yemezsin Scully" gulp!

From: layaki 2/1/2005
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR)

Bir yolcu ua 134 yolcusuyla birlikte dm, konusunda uzman kiilerden kurulu bir ekiple ciddi anlamda bir soruturma operasyonu balatlmtr. Lider grevli uan dne neden olan olay aratrmak zere adamlarna brifing vermektedir. Derken ieri iki FBI ajan girer. Ajanlardan biri konumalar dinledikten sonra, toplulua:

-Uan dnn asl nedeni iindeki bir yolcunun uzayllar tarafndan karlmak istenmesidir. Bu ynde dnmeliyiz, der.

Glmeler olur. Dnn ki o ekipte biz de varz. Neler dnebileceimizi bir aklnza getirebilir misiniz? te Mulder? bunun iin ok seviyorum. Her ortamda, her durumda inand davay o kadar doal ve sevimli bir ekilde savunuyor ki dizinin izlenmesi daha bir keyifli hale geliyor.

4. sezon nihayet hareketleniyor. Biliyorum sizler diziye asla toz kondurmazsnz ama ben bu sezonda bayaa sklmtm yahu. Golem?le balayp Unrequited?la devam eden deyim yerindeyse 4. sezonun “devrimci” blmleri beni zevkten drt ke yapyor. Golem?in sonundaki muhteem romantizmin ardndan-bence-4. sezonun stand-alone olmasna ramen en iyi blm Unrequited hakikaten unutulmaz anlar oluturdu bende. Heyecan dn akam Tempus Fugit ile aynen devam etti. Blm TGRT zamanndan bu yana epey unutmuum. lk defa izliyor gibi izledim. Daha giriten itibaren Martin Mystere senaryolarn andran mthi bir mitolojinin iine girdik. Scully bu sefer beni hakikaten sinir etmeyi baard. lk 20 dakika boyunca Mulder?n azndan kan hemen her cmleye bir kulp bulmay baard hatun yahu.

“Kulp?u Scully!”

Mulder?n toplantda ettii laflarn ardndan Scully?nin “bir kz doum gnnde...” diye balayan cmlesi enlikti yani. Sonra avu Frisch?e 9 dakikay “uzun yoldan geldik” diye aklamas da ilgin bir ironiydi.

Allah?tan aratrma ekibinin lideri o srad kant getirdi de kadn “sustu” biraz.

Sonra Fullon County Havaalanna geldik. lgintir burada iki ada model prpr izledik. imdi bu prprlarn nesi ilgin diyebilirsiniz. Prprlar da konunun izgi roman?larla ilikisini salyor arkadalar. Ne zaman bir prpr grsem hemen aklma dostumuz kahramanmz sevimli pilot Mister NO gelir. Jerry, izgi romanclarn bildii zere prpryla zdelemi bir kahramandr. Kanka?s bir uak olan belki de tek kahramandr Mister NO.

Bu arada XF?ta ilk defa ak seik UFO grntleri izledik. Dorusu sahneler de ok iyiydi. Adamn UFO?yu grdkten sonra yar karanlkta yznn ald ekil etkileyiciydi.

Yolcu uaklarndaki srad olaylarn anlatld konulara baylrm. Martin Mystere?nin Cinler lkesi macerasnda Java?nn uan kanadnda grd Hobbit?i kim unutabilir. Uak karma, yolcu uayla zaman yolculuu vs tm yklere baylrm. Ancak dnk blm izledikten sonra favorimin Tempus Fugit olaca kesin.

Bardaki surat trkleri andran bykl kt adamla Scully?nin dellosu mthiti. Bana Fatih?in izecei kapak iin inanlmaz ipular verdi.

Derken en byk ve en kt srprizle blmn sonunda tantm. yk devam edecekmi yahu! Ben bunu bilmiyordum. Hay eytan! Bilsem izler miydim... Nasl kt oldum anlatamam. imdi bekle ki bir hafta gesin. Fazla spoiler okumayaym diye blm konularna ok yzeysel bakyorum sitede. Ama anlalan biraz daha dikkatli bakmam gerekiyor. Neyse bu muhabbet ok uzad, haftaya devam ederiz artk. Sklmadan beni okumaya katlandnz iin teekkr ederim.

Agharti-1(Ece bu nick?ini ok seviyorum, bana Diana Lombard?msn gibi geliyorsun. O yzden zellikle sana byle hitap ediyorum. Nick Name?inle ok yaa e mi?)?e ve buradaki tm izgi romanclara not:

Fatih?e teslim ettiim iki yazmdan Kzlmaske?yle ilgili olan Demirba Yaynclk?tan kan Tommiks Say 3?te yaynlanm Ben henz kitab grmedim. Aslnda izgi romanlarda kadnlarla ilgili uzunca bir almam vard, onu basn demitim ama Kzlmaske yazm ok sevmiler. Tommiks ilginizi eker mi bilmem ama benim yaz orada. Keyifli okumalar.

Sevgiler
Lami

From: agharta_1 2/2/2005
To: layaki

diana lombard ha:)) sevdim bu isi...

martin mystere in ucan hollandali sayisi da uaklarla geen gzel bir sayiydi simdi aklima geldi..

bir de ne kadar konuyla alakasiz da olsa ucak demisken su linke bakmakta yarar var. komplo teorileriyle ilgilenen arkadaslar zellikle baksin derim..

http://www.neiu.edu/~ayjamess/hmmm.htm#Main

From: dana_melissa 2/2/2005

ho bir blmd,ince esprilerle sslenmiti.Mulder'n "kpek yl" bahanesi ok ho ve komikti.
Mulder'n ald hediye sembolikti. (Allah'tan kendini tutmu da UFO maketi filan almam). 134 yolcu,hibirinin saati yok ve 9 dk.kayp...
senaryoyu yazan kii (Chris CARTER) btn olaylar muhteem badatrm...

From: Orkun1 2/3/2005

The X-Files serisinin en sevdiim blm Tempus Fugit-Max ikilisidir.
Nedenleri:
1-Bana 1.dnemi hatrlatmaktadr.
2-Mulder'n ke bucak UFO ve uzayl aramas houma gitmitir.
3-zellikle Max blmndeki askerlerle olan temaslar Deep Throat,Fallen Angel ve EBE blmlerine benzemektedir.
4-Bana gre tm dizi boyunca en iyi kovalamaca sahnesi de bu blmdedir.ki siyah arabann Mulder,Scully ve Onba Frish'in iinde bulunduu arabay kovalamas.Bu arada Mulder'n dizi boyunca srd arabay da sevdim.
Yani ben u ekildeki blmlere baylyorum:Mulder ile Scully atlayacaklar arabaya UFO'larn,uzayllarn peine decekler.
rnek:Deep Throat,Fallen Angel,EBE,Nisei-731,Tempus Fugit-Max
Sonuta Mulder'n yerinde olup u Tempus Fugit-Max macerasn batan sona yaamak vard...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Tue Jul 14, 2009 4:18 pm    Post subject: Reply with quote
te tm dnyada en ok konuulan ufolarn uaktaki radar olaylarndan etkilenmemeleri ile ilgili bir blm. Apollo 11 olay ile ilgili zaten amerikan hkmetin rtbas ettiini biliyoruz.Gzel bir gndermeydi.Ufolarn dinamit tadr bu blm.Ve de ok gzel.Heyecann srekli artt bir blm.Son sahne Mulder,uzayl,parlak k ve to be continued..
Back to top
View user's profile Send private message
Space Jellyfish
aylak
aylak

PostPosted: Fri May 02, 2014 11:03 pm    Post subject: Reply with quote
Haftay nemli bir blmle kapatyoruz.

Olay-konu sralamas asndan gerekten de zamannda mdaheleler yaplm kronolojide. Tam "Ufosuz x files m olur? Ne bu byle meksika halk inanlar, halsinatif dvme boyalar, yahudi efsaneleri, hayalet askerler, mutantlar vb." derken doyurucu, ilk sezon esintileri tayan ve stelik devam da olan bir blmle kar karyayz.

Tempus Fugit'te olaylar ilk sezonlardan anmsayacamz uzayllar tarafndan devaml karlan kzl sal Max Fenning'in farkl bir isimle Mulder'a nemli bir madde getirmeye alrken uakta bana gelen kaza ile balyor. Uak bir UFO ile temasa geiyor 9 dakikalk bir kayp yaanyor ve enkaz dm bulunuyor. Max Fenning lm gzkyor. Kz kardeini de bir sre sonra UFO'la karyor... Yaplan incelemeler ile aslnda ikinci bir enkaz daha olmas gerektii ortaya kyor. Bu ikinci enkaz yaknlardaki gln ierisinde. Mulder cahil cesareti ile ve hi bir dalglk bilgisi olmamasna karlk gle dalarak suyun dibinde l bir uzayl ile karlayor o esnada blm bitiyor...

Scully ile bu srete koruma isteyen ve suunu itiraf eden avu Fisher ile ilgilenmeye alyor. Barda avuu susturmak iin gelen kiralk, yanllkla Scully'nin arkada ajan Prandell' vuruyor...

Havaalannda kovalama sahneleri de, die hardvari aksiyonu arttrd bu blmde.
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4 All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum