X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
4X13: Never Again
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Aug 12, 2005 6:49 pm    Post subject: 4X13: Never Again Reply with quote
From: Agree to disagree. (trustno13) 5/13/2002 4:29 pm
To: ALL (1 of 99)

Cumaya kadar hibiey yazmycam arkadalar...zlemeyenler iin kesinlikle spoil edilmemesi gereken bi blm. Ama unu sylemeliyimki muhteem bi blm,M&S ilikisi asndan ok nemli(shippy iliki diil kastm elbette).
Cuma'ya grrz!
scullyscullyscullyscullyscullyscullyscullyscullyscullyscullyscully Wink

Murat

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 5/13/2002 11:36 pm
To: Agree to disagree. (trustno13) (2 of 99)

Haaaaaaa...
Ama ben izledimmmmmm :PPPPP

Valla ben spoil etmeyi falan dnmedim, dnemem de nk bir kere izlemek yetmiyo. Kafam karmakark,o sonu bi daha grmem gerek, cidden kafay syrcam!!!

AMANIIIIIIIINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN!!!

NE BLMD O BEA!!!!!!

Ay Pelin Allah raz ossun senden iyi ki de konumuuz. Bu blm karsaydm var yaaa, off yane!!

Ruki

From: incig 5/14/2002 12:07 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (3 of 99)

Acaba ben de mi bireyler yazmasam acele edip de ne? Bilmem yapabilir miyim?
Gzlerimden uyku akyordu, ama blm bir balad, bende ne uyku kald, ne birey. Kesinlikle efsanelemi bir blm. Aman Tanrm! Benim 2.izleyiim, ama ka kere izlesem de bkmam gibi geliyor.
GA parl parl parlyordu blm boyunca, deil mi? nanamyorum!! Ya valla o son sahnenin video klibini netten indirip saklamak istiyorum, ama nerde bulacam? Yine gzlerim yaard o hzn izleyince.

Seslendirmenin de harika tesi olduunu sylemekle yetineyim. Dayanamayacam. Scully'nin yeni sesinin kendini "Memento Mori"de ispat edeceini sylemitim daha nce, ama o blme kadar beklemeye gerek kalmad. Scully'nin btn duygularn ok iyi verdi bence dn gece yeni bayan dublajc (Ad galiba Mge). "Benim neden bir masam yok?" diyalou ve son sahnede beklediimin ok stnde bir performans grdm hem oyunculardan (yine), hem de dublajclardan. Ve yattmda kendimi ok iyi hissediyordum. Tekrar olmas ne iyi, tekrar izleyebileceim bu oyunculuk gsterisini.

Artk bu trl senaryolar kmyor ne yazk ki XF yazarlarndan. Ve evet, artk efsane dizi bitiyor. Bunu dnnce kendimi kt hissediyorum. Morgan ve Wong'un XF yaz ekibinde kalsalarm daha baka ne gibi iler karabileceklerini insan dnmeden edemiyor. Acaba 9.sezonu onlar nasl yazarlard?
"Never Again", onlarn XF iin yazdklar son senaryo. "Bir Daha Asla" onlarn "bir daha asla" XF'e dnmeyeceklerini de sembolize eden ilgin bir balk.

Mzikleri sevdiniz mi? O Scully'nin dvme yaptrd sahnede kullanlan mzik neydi ya? ok dikkat ekici deildi, ama ok etkileyiciydi. Hele Scully'nin yz ifadeleriyle birleince...Sahnenin olduka erotik grndn de belirtmeden geemeyeceim.

Bu yazdklarm spoiler olmuyordur diye tahmin ediyorum. zleyemeyen arkadalarn keyfini karmak istemem ama bunlar da bilerek ekran karsna otururlarsa daha bir keyfini karabilirler gibime geliyor.

Daha da yazmak istiyorum, ama Cumartesiye kadar sabredeceim.

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 5/14/2002 12:20 am
To: incig (4 of 99)

Yazdklarnz okuyunca deliye dndm,her zamanki gibi uykuma yenik dtm. Akta olmamasna ramen telekritii koyunca dizinin en az 1 saat gee atlacan dndm.Dizi kata balad herhalde 1 civarnda falan.

Ouzhan

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 5/14/2002 2:56 am
To: Agree to disagree. (trustno13) (5 of 99)

MUUUUUUUUUUUUUUURRRRRRRAAAAAAAAAAAAATTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!
neydi o yle?!! azm burnum ak kald!!! dumur oldum!!! ok oldum!! ldm ldm dirildim resmen! bi insan hem shipper olup hem de byle bir blmden nasl bu kadar ok etkilenebilir ve beenebilir?? cevabn vereyim : SCULLY!
konuya dair biey vermeden syleyebileceim hereyi sylemek istiyorum. fic gibiydi, ama muhteem bi fic. ilk sahneden son sahneye, btn diyaloglar, hareketler, tepkiler, hepsi... ben bi ara ekranda kvlcmlar grmeye balayacam dndm. ya u cuma tekrar izlerim sanrm. o zaman syleyeceim ook ey var ite.
btn blm boyunca Scully bi deiik gzel grnyordu, yanlyor muyum? Mulder'n ruhsal yolculuklarnn da neye benzediini grdk. duyan da tibete gidip ruhunu arndracak zanneder!
seslendirmelere gelince, inciye katlyorum. zellikle en bataki diyalogda iyiydi. son sahne iin ayn eyi pek syleyemiyeceim, nedeni o sahneyi duvardaki her gazete kpuruna kadar ezbere bilmem. biraz abarttm belki ama, o son sahneyi iki yldr her izleyiimde,"ite gzleriyle konuuyorlar, kelimelere gerek yok" demiimdir. yine diyorum. yalnz Mulder'n sz ingilizce metinlerde "But it's my..." eklinde. eer orjinalini izleyen varsa, veya klibini (isteyene gnderebilirim sanrm) dediimi siz de duyabilirsiniz.
blm farkl klan bir baka nokta, bundan sonra gelen L.Betts ve onunla ilgili olan efsanevi blm Momento Mori'den hemen nce Mulder ve Scully'nin, ama zellikle de Scully'nin byle bir 'halet-i ruhiye' iinde bulunmas.
Ve yine diyorumk,(murat, pelin, bana katlacaksnz burda sanrm) Allah'm bu Scully nasl bir varlktr? Nasl hem gze hem akla bu kadar etkileyici, byleyici, nefes kesici gelebilir? Ve neden bizler onu tarif etmek iin 'gzel' kelimesine mahkum oluyoruz? Neden onun iin bir kelime yok?

From: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 5/14/2002 3:11 am
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (6 of 99)

scully tek kelimeyle scully cok guzeldi bu bolumde...her yonuyle.yalnz biraz yaramaz bir kz oldugunu ortaya ckartt bu bolum. Smile
hem paranormal hem "normal" cok guzel birlestirmisler.diyaloglar superdi.itiraf etmekte zorlanyorum sanrm izledigim en iyi bolumdu bu.en son bolumun videosu yarn nete koyacagim adreside buraya yazacagim direkt tklayp download yapabileceksiniz...
bu arada
*
DIKKAT 9. SEZON * DIKKAT 9. SEZON * DIKKAT 9. SEZON *
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*

*
en son yaynlanan sunshine days de super bir bolum.scully 9 senedir aradg "paranormal" vakay buluyor skinner ve doggett ucuyor.bolum sonunda okatmer in diger bir thread de yazdg gibi reyes doggett a sanrm artk bu isler sana kald gibisinden birseyler soyluyor.yani anlayin iste. dizi bitiyor .......................

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 5/14/2002 3:15 am
To: incig (7 of 99)

nci'cim bak gsel yerlere dikkat etmiin mzik falan Smile)). Seslendirme Scully asndan iyiydi de Mulder'nkinden pek holanmadm. Aslnda o da iyi ama baz yerlerde SKAAALI diye uzatmyo mu, gck oluyorum.
u son sahne cidden bayaa dndrcek bizi, dn Pelin'le fikir ayrlna dtk bile :PPPP.

Bu arada son sahnenin klibinin bende olmas olasl yksek, bu akam PC'yi amaya alcam. Bulursam yollycam sana,bana enson mail attn adrese yollarm tamam m?

Hade grrz

NE BLMD BEAAAAAA !!!! Smile))

Ruki

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 5/14/2002 3:26 am
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) unread (8 of 99)

Ks valla dn gece Murat' gck ediyim dedim, yemedi. Hhahahaaaa!!
Tamam tamam, herkes Scully Scully derken benim baka birini slemem olmas Smile)). Harbiden iyiydi, zellikle sonlara doru, ay anlatmamak iin zor tutuyom kendimi ie baz sahnelerde byleyiciydi resmen...

Yannz Mulder'cm gz ard etmeyin, slemek istediklerimi slediimde biras canma kastedeceksinis gibi geliyo :PPPPP

Bu arada herkesten bir ricam var. Tekrar' izlerken, son sahneye
dikkat edin ltfen, bi zahmet zellikle Mulder'n mimiklerine, bi tek ben mi ble dnyom dediim bi yer var. Son sahneyi pr dikkat izleyin haaa!!! Her taraf nemli blmn tabii, kesinlikle ayrm falan yaptm yok ta Mulder'n davranlar da neye dalalettir, bunu da dnmek lazm de mi ? Smile))ok ey istemiyom yane Smile)

Ruki

From: incig 5/14/2002 7:17 am
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) (9 of 99)

Keke biraz daha bekleseydin Ouz. 00:15 gibi balad. 01:00'e sarkmad Allahtan.
Dediim gibi elinizde olsa da gndz biraz yatp uykunuzu alabilseniz, 01:00'e kadar bekleyebilirsiniz o zaman.
Enfesti enfes. Baka ne diyeyim bilmem ki.

From: meleren 5/14/2002 7:23 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (10 of 99)

Bugne dek izlediim en iyi x blmyd desem abartmam.Bu blmn srekli tekrarn izleyebilirim....Kusra bakmayn ama ben dayanamayp grlerimi yazacam kusra bakmayn
aklyorum
.
.
.
.
.

Scully makyaj,sa ve mimikleriyle mkemmeldi az gzkmesine karn Mulder da yleydi. ahhh o son sahne o mimik kan yle kaldrmas peki ya yaptrd dmenin ksr dngsn ifade etmesi ya dme yaptrrkenki yz ifadesi ya yaad eliki sizi bilmem ama en sevdiim sahnelerden biride Mulder n Elvis mzesinde oluu o gzlklerle grnce tam anlamyla koptum peki son sahnedeki 2. kez xf oluyorsun rekora gidiyorsun... btn bunlar bir masa yznden mi oldu diyolouna hastaym.
Peki Mulder x dosyasn anlatrken S. nin umursamaz tarz neden benim masam yok sz valla batan sona blme hasta oldum.
her kareye izleyenler bilir.

From: incig 5/14/2002 7:30 am
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (11 of 99)

Son sahnedeki "Yes, but it's my..."n bundan daha iyi bir ekilde evrilmesini beklemiyordum. ok iyi olmu demiyorum. Yanl anlama. Ama eviri irketlerinin btn ayrntlar hesaba kattklarn sanmyorum. Yani orijinal olarak Mulder'n ne demek istediini bir biz biliyoruz. Onlar bilmiyor. Onlar duyduklarn evirdiler. Ben olsam, "Evet, ama o benim..." diye evirir ve orda yarm brakrdm cmleyi ve ok daha iyi olurdu. Ama byle yapmalarn ummuyordum ve yle de oldu zaten. Biliyoruz ki, Mulder bu cmlede "..my"a tam balamyor. Balayacakken brakyor ama dudaklarna dikkatle baklnca azndan "my"n kmak zere olduunu anlyoruz. Bunu farketmi oldukarn dnmyorum. O yzden yaptklar eviriyle yetinmekten baka are yok.
Bunun dnda eviride pek de aksayan bir ey dikkatimi ekmdi diyebilirim. Cumartesi bir kez daha dikkatle izleyeceim.

Scully'ye gelince Murat'n postlarndaki imza ksmnda bir ibare var: "Next to Gillian, perfection is crap" ve bu hereyi ok gzel anlatyor sanrm. GA doal bir gzel. Blm boyunca korkun gzel grnyordu ben de farkndaym.
Onun son resimlerini veya TV kliplerini grdn m bilmiyorum. Ama san boyatm, glge attrm. Ve hi yakmam ona. O kzl saa devam etmeli bence, ama onu anlamak gerek diye de dnyorum. Kzl sa Scully'nin bir paras. Artk Scully bittiine gre sa rengini deitirerek onun bu izlerinden de kurtulmaya alyor.

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 5/14/2002 7:31 am
To: ALL (12 of 99)

Yahu yorumlarnz okuduka sinir krizi geiriyorum. Nasl kardm ya u blm. Cumartesine kadar sabredemiycem yaa kasede eken biri yokmu? bana gnderin ltfeeeeeeeeeeeen

Ouzhan

From: incig 5/14/2002 7:39 am
To: meleren (13 of 99)

Ben de bu blmdeki M/S arasndaki btn diyaloglara hastaym. Ya ne blmd ff ff!! Baylyorum bu blme.
GA'in Ed Jerse rolndeki aktr bizzat setiini biliyor muydunuz? Sonra da birlikte kmaya balamlar. Esmer bir Leonardo diCaprio deil miydi?

From: incig 5/14/2002 7:42 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (14 of 99)

Ay, yapar msn sahiden bunu Ruki? Valla minnettar olurum. Nette bakmadm site kalmad. Bu blmn klibi yok. ok sevinirim. Saol. O adrese yollaman yeterlidir.

From: incig 5/14/2002 7:44 am
To: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) (15 of 99)

ok iyi olur da, format neydi ya? DivX mi? Olmad o zaman. Bende yok. RealMedia yap n'olur!!
SPOILER!!!!
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*

Sunshine Days'de son sahnedeki Reyes'in dedii laf Scully deseydi Doggett'a daha iyi olurdu bence. Reyes sanki 40 yllk XF'li imi gibi konuma hakkn nerden alyor? "Sen bu ii kapmaya baladn" Bunu ancak Scully syleyebilirdi Doggett'a.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 5/14/2002 11:11 am
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) (16 of 99)

556.16 in reply to 556.4

OGUZ SANA INANMIYORUM ...................................
SANA SADECE UNU DYORUM.....................................................................................

From: F i l i Z (StunGKissinG) 5/14/2002 11:23 am
To: incig (17 of 99)

Ya inci ben uyuyakaldm !!! Szde TV5 Amelie'yi verecekti onu bekledim, sonra yattm X-Files beklemeye, geri izlemitim ama trkeye nas evirecekler merak ediyodum, zellikle son sahneyi ! Fekat uyuyakalmm, cam sonuna dek ak benim stm bam ak... ttm tabe :PPP Ya tekrar ne zaman ? Ben Bodruma gitcem yarn orda TGRT de ekmiyo napcam yaaa...

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 5/14/2002 11:30 am
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) (18 of 99)

SANA KASET FALAN YOK!!!!!!!!!!!!
HOME'U YOLADIKTA NE YAPTIN ?? ATLA !!!!!!!!!!!!!! :p

From:
F i l i Z (StunGKissinG) 5/14/2002 11:31 am
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (19 of 99)

Never Again'den sonra LEonard Betts ve tabi MEmento Mori'nin gelmesi hakknda: Official site'daki sitede baz Mulder fanatikleri Scully'nin kanserini Mulder'a olan ihanetine balamlard bi zamanlar. ok hasta bi dnce tabi.
Ben bu blme taparm ne kadar noromo grnsede. ANGST akyor her yerinden ! Bunun hakknda bi fanfiction var kusura bakmayn post etcem, Ally Mcbeal tarz Scully'nin dndklerini esprili bi ekilde ortaya koymu, ite geliyo:

Bu arada Mulder'n "You're kidding!" yorumu (Scully'e "ne o yoksa bi randevunmu var demesinden sonraki) ne berbatt ! Bazen cidden sapna kadar hyar olabiliyo ! Neden o kadar inanlmaz Scully'ime herkes hasta Smile

From: Soapie123 <Soapie123@aol.com>
Date: Wed, 20 May 1998 14:40:10 EDT
Subject: Scully McBeal II : Never Again

Title: Scully McBeal II : Never Again (1/1)
Author: The Phile Formerly Known as Soapie
Rating: PG
Classification: VA
Keywords: Scully Angst
Spoilers: Never Again (better have the tape handy....)
Summary: What Scully was thinking during Never Again

Disclaimer:
Mulder is not mine. Scully is not mine. Ed Jerse is not mine. They belong to
1013, Chris Carter, and FOX. The idea for Ally Mcbeal is not mine, that also
belongs to FOX. And I STILL write about them! Are you as confused and idiotic
as I am or is
that just me?

Author's note:
This series was originally just one story, "Scully Mcbeal......" That story,
with a little suggestion from a fellow X-Phile, was changed to "Scully Mcbeal:
Small Potatoes." That was the first, this would be the second, but since this
episode comes first in the seasonal timeline, it really doesn't matter which
order you read them in. Enjoy!

Scully Mcbeal II : Never Again
The Phile Formerly Known As Soapie

So you're refusing this assignment based on the adventures of Moose and
Squirrel?"
<Whoa! THAT was uncalled for!>
"Refusing an assinment? That makes it sound like you're my superior."
<WHAT a chouvonistic--->
"Fine don't go to Philidelphia, but let me remind you that I worked my ass off
to get this case reopened; you were just assigned. This is my life."
<Asshole.>
"And it's become mine."
<Actually it's KILLED mine.>
"You don't want it to be?"
<I....oh God, what a thing to ask. I do....I'm just not sure...I mean I think,
I mean.....>
"This isn't about you, Mulder."
<Eighhhhh. Wrong Answer.>

<Pff. This is a nice place. Surrrrre it is. Silent explosions my foot. I
wonder if-->
"Miss! Miss! You! You like this on his arm?"
<Huh? What? Whoa. Somebody works out.>
"Wow!"
<DID I SAY THAT OUT LOUD!? OH, NO! ERROR! ERROR! QUICK, THINK OF SOMETHING!>
"The, uh, the color, the red on the lips, it's extrodinary."
<Oh yeah, I'm smooth.>
"It's something I find in Soviet prison."
<Okay, that's nice. Blah blah blah. Do I actually look like a good listener?
People never shut up around me. Mental note to talk more.>
"Everyone gets tattoo they deserve. Excuse me."
<Uh huh. Whatever. If you don't mind, I think I'll just check out Mr. Muscle
over here. Oh no, look the other way, he's turning!>
"Mind some advice from a stranger? Make sure you've thought it over before you
get it done."
<What kind of line was THAT?!>
"What, you didn't get the tattoo you deserved?"
<Okay, that was good. Just keeeeep talking Dana, just keeep talking.>
"Mine was too impulsive."
<Yes! We have Flirting! I think......I'm pretty sure. Oh, who am I kidding?!
It's been so long since someone flirted with me I wouldn't be able to tell if
I was reading from que cards!>
"Never say never."
<Sigh. Starbuck, you've stilllll got it.>

<I get knocked down, but I get up again, you're never gonna keep me down! I
get knocked down, but I--->
RING RING!
<Not Mulder, please NOT Mulder!> "Scully."
"Scully, it's me."
<Damn!>
"Mulder, what's wrong?"
<What if he wants me to come up? Double Damn! Great, did I pack the
flashlights?>
"Nothing, Scully."
<Whew!>
"I'm just at that special place and I wanted to share it with you."
<You're bored, let me guess, so you'll share THAT with me.>
"Did you know Elvis bought all of the furniture in just thirty minutes?"
<I should have known....why do I even put up with you?! Blah, blah, blah,
blah, blah.>
"What, do have a date?"
<Wait, wait wait! WHERE did the conversation go? I'm not responding to that!
Maybe if I just be silent he'll think I'm not hame and go away!>
"You're kidding."
<And why is that so hard to belive?! JERK!>
"Goodbye, Mulder, I'll take care of it."
CLICK.
<Good riddens!>
<He's so troubled, I wonder why. Reminds me of....nevermind. This apartment's
a mess, just like....oh, forget it. Wow, he's cute! Still nothing compared to
Mu....I can't do this. At least the kids are sweet. Kids? Here he comes...>
"I hope you like this place, I made reser...vations..."
<Uh-oh, you've scared him off! Don't chicken out, Dana! You can do this!
SMILE!>
"Ed, that crummy bar you told me about. Take me there."

KNOCK KNOCK!
<What the...Ed? Oh, the door. Right.>
"Can I help you?"
<Wait a minute! Suits? Here? They look like PD...>
"Good morning, I'm detective Gaivn, this is detective Smith. We'd like to
speak with Edward Jerse."
<What? ED?! Uh...uh...uh..think!>
"I'm sorry, he's not here right now. I don't know where he is."
<Well, honesty never hurts...too much. What's going on?>
"No. Can I help you with something? I'm with the beauro."
<Hello? I'm waiting! Why is it just because I'm a woman---Oh, badge, right.>
"The resident downstairs, Kaye Schilling, was reported missing."
<Don't tell me he was seeing her!>
"Some blood was found in her apartment; not hers. It had
some...abnormalities."
<Oh, that's okay. Oh. Oh! Wait!>
"Such as?"
<Do de doo da...hello?! God those chauvonistic--Oh, explaination. Right.>
"I have a background in forensics."
< I love saying that. Eat your heart out bug-doctor Bambi.>
"Well, a preliminary toxicoligy report found this....substance in the blood
stains. Blood type was A, hers was ...[Message truncated]

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 5/14/2002 11:40 am
To: F i l i Z (StunGKissinG) unread (20 of 99)

ya Filizcim kusura bakma o kadar yorgunum ki mesajnn devamn okuyamadm ...Smile))
Yazlacak o kadar ok ey arki bu cumartesiye kadar bekle iini kim kartt yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
Back to top
View user's profile Send private message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Aug 12, 2005 6:57 pm    Post subject: Reply with quote
From: Acacallis 5/14/2002 11:41 am
To: F i l i Z (StunGKissinG) unread (21 of 99)

arakadalar ben gelecek blmler hakknda pek bii bilmiyorum,mesajnz okurken scully nin kanser olaca ksm ok net aklamsnz..olmaz ya:((((((((tamam biliyorum byle biiler olucak ama yinede spoiler uyarsna dikkat edin ltfen.
hoakaln

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 5/15/2002 10:37 am
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (22 of 99)

Valla haklsn Pelin ok mahcubum :p
Bundan sonra sz diziyi karmycam,zaten foruma bi daha uyudum ve izlemedim diye yazarsam bunun sonum olacan da biliyorum. Murat bu konuda beni baya korkkuttuda Smile))

Ouzhan

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 5/15/2002 6:53 pm
To: incig (23 of 99)

FTF galasndaki halini hatrlasn herhalde. katlyorum, kzl sa ona (ya da o kzl saa, bilemiyorum) adn koyamadm bieyler katyor. ekimler bittiine gre artk kzl sala gezme zorunluluu kalmyor tabiiki. bahsettiin halini grdm.'yakmam' demekten ziyade, 'bieyler eksik kalm' demeyi tercih ederim. Biz istiyoruz diye kzl sal olamaz dimi? umalm ki, buna kendisi karar versin.

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 5/15/2002 7:16 pm
To: F i l i Z (StunGKissinG) unread (24 of 99)

Never Again, L. Betts ve MM'yi birarada dnrsek, bu olaylarn arka arkaya gelmesinin Mulder ve Scully zerindeki etkisinin ne denli byk olabileceinin farkndasndr sanrm. Pelinle konuurken ona da aynen unu dedim. kisi de biok ey iin 'Never Again' diye yemin etmilerdir eminim. dnsene, bir daha yaplanlar dzeltme ans olmayacan dnerek....
fic iin saol. gzel, ve deiikmi. ben de bi sr fic indirdim, bakyoruz ite.

From: meleren 5/16/2002 1:30 am
To: incig (25 of 99)

Yaaa yapma be demek GA semi ok iyi ya zevkli imi ho adamd....
Sonrada km ha vay...

From: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 5/16/2002 1:38 am
To: incig (26 of 99)

inci sana ve digerlerine en son sahne real medya yapabildigimin en iyis daha iyisi icin haftasonunu veya obur haftay bekleyin 2 mb.
adrs:
http://galileo.spaceports.com/~tunguska/

direkt dosya adrsi veremiyorum cunku spaceports izin vermio amna onemli deil zaten bu adrete sadece never again son bolum un linki ona tklayp cek sonra da izle...(not dosya zp'l winzip gerekiyo)

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 5/16/2002 3:05 am
To: incig (27 of 99)

nci kusura bakma yaa, bi trl erken gidemiyom eve. Uykusuzluktan geberiyom ya da i,im kyo. Hafta sonuna kadar yollycam sana. Geri yollayan arkadalar var ama Smile)). Nese kalitelerine bakarsn (benimkininki nas onu bile unuttum valla) ona gre seim yapatrsn canm
byes

From: incig 5/16/2002 5:57 am
To: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) (28 of 99)

Aragorn, ok saolasn ya!! Minnettarm. Bylece eski bilgisayar verdikten sonra kalan eksik video kliplerim tamamlanm olacak.
Biraz sonra indirmeyi deneyeceim. Tekrar saol.

From: incig 5/16/2002 6:07 am
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (29 of 99)

Umarm doru karar verir. Bir de onun FTF'n galasndaki esmer halini hi sevmem. Ona esmerlik de hi yalmyor. ok sradan grnyor. Umarm bundan sonra esmer de olmaz.

From: incig 5/16/2002 6:23 am
To: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) (30 of 99)

Dosyay indirdim. Ama unzip yapmaya alnca zip dosyasnda missing file var gibi bir mesaj kt. Sonuta dosya gelmedi. Ne olmu olabilir?

From: incig 5/16/2002 6:25 am
To: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) (31 of 99)

kan mesajda tam olarak "never.zip file'nda missing 50004 byte var" diyor. Ne demek bu? Unzip olmad yani.

From: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 5/16/2002 10:52 pm
To: incig (32 of 99)

hatal indirmissin.

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 5/17/2002 12:19 am
To: ALL (33 of 99)

Never Again blmn izlememe 37 saat 42 dk kald. Dayanamyorum Smile

Ouzhan

From: incig 5/17/2002 8:18 am
To: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) (34 of 99)

RealDownload indirdi. Ben birey yapmadm ki. Ne yapmalydm?

From: incig 5/17/2002 9:07 am
To: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) (35 of 99)

"save target as" yaparak tekrar indirdim, ama yine ayn mesaj kt.
"missing 50004 bytes" ne demek?

From: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 5/17/2002 2:08 pm
To: incig (36 of 99)

tamam yeniden yukledim
dosyann tam adresi su:

http://web.ttnet.net.tr/traragorn/never.zip

From: incig 5/18/2002 8:47 am
To: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) (37 of 99)

Saolasn, kazasz belasz indi ama bu sefer de ses yok. Bilgisayarn ve RealMedia'nn sesini max yapmama ramen ses yok. Neden?

From: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 5/18/2002 12:18 pm
To: incig (38 of 99)

cok ozur dilerim inci bazen real player bunu yapyo bende ses guzel cikiyo ama merak etme bugun super bir cekim ypacam bu yapacagm cekimden hazrlar gonderirim hersey super olcak bu sefer...

From: Agree to disagree. (trustno13) 5/18/2002 4:00 pm
To: ALL (39 of 99)

Ya cumartesiye kadar beklemek hem ok zor hemde ok ge oluyormu,bunu rendim! lginin kaybolmam olmas dileiyle yorumum yapyorum: En azndan biliorum ki ouz izledi bu gece blm Smile)
Never Again mthi bi blmd. Pazartesi Leonar Betts var,yarn da XF bitiyo(ahhhhhhhhhhhhhhhhh) ama sanrm bu blm ahkknda daha konuulcak ok ey var. Hele o son sahne Wink
ARTILAR
--------
1)Scully.
2)Mulder.
3)Scully.
4)kilimizin bunalm taklmalar.
5)Scully.
6)zellikle Scully'nin trip atmas.
7)Scully.
8)Mulder'n ruhani yolculuu.
9)Scully.
10)Fox "Elvis the King" Mulder.
11)Scully.
12)Ed Jerse.
13)Scully.
14)Dvme Betty.
15)Scully.
16)Jodie Foster. Yani kesin mthi bi i karmtr.
17)Scully.
18)Ed-Dana flirting. Fazla sexy Smile
19)Scully.
20)Scully'nin dvme yaptrd sahne. Wooohooooo! Scully has "senses" Wink
21)Scully!
22)Ed-Dana Bar sahnesi. zellikle Gillian ok rahatt o sahnede Smile
23)O yeah,Scully.
24)Tm Mulder-Scully dialoglar. Her biri bir klasikti!
25)Scully...
26)X-File sebebi,yani dzvmenin uyuturucu barndrmas. Bu demek oluyorki Ed ve Scully ne yaptysa,saylmaz! Kendilerinde diildiler!
27)Scully.
28)Glen Morgan&James Wong. Onlar her zaman bir artyd dizi iin. Gitmeleri XF iin byk bir kayp oldu.
29)Dier bahsetmediim ve unuttuum herey.
30) Ve tabiki Scully.

EKSLER
--------
Efendim? eksi falan m dediniz? Yok kardeim yle biey Smile

Haftaya da eminim byle bi review olucak! Sizleri skmamak iin daha az Scully yazarm, sz Wink

Murat

From: My Misery is a Mystery (margi13) 5/19/2002 12:01 am
To: ALL (40 of 99)

bir daha asla ha!!ne kadar ilgin bir tesadf deil mi?finalden bir gn nce izlemememiz...
bir shipper olarak bu blm sevdim...garip nk field where i died'da bir eyler beni itmiti.tamam duygusald hotu ama mulder ve scully'den baka bir ruh ei olduunu grmek insan rahatsz ediyor.ya da shipper'Smile)ama neyse o blm mitolojiye dahil deil...ve glen morgan sevgilisi kristen cloke'da bir ak mektubu yazm adeta...(sonra da evlenmiler zaten)
gelelim never again'e.scully'ye bu ayrcalk tannmalyd...fazlasyla ge kalnmt hatta.belki de yle deildir.daha nce yaplsayd zamanlama uygun dmeyebilirdi...herneyse wong- morgan iyi i karmlar.tebrikler ama keke brakmasalard...Sad((keke yarn sona ermeseydi...ama bilmiyorum neden olgunlukla karlyorum bitii.oysa aylar ncesinden 19 mays gn mahvolacam kurguluyordum kafamda...belki bu da bir eit tepkidir.sanki hi bir ey hissedemiyorum....
imdi baz noktalar belirteyim.
*rodney rowland.....ok ekerdi.gillian'n zevkini,sal sabah blm izlemi olan bir snf arkadamla takdir etmitik zaten.o da baylm adama.ama poster ocuu gibi de deil ya:))bi de ya ok iyi bir oyuncu ya da gillian'a gerekten akm.blm ilk izleyiimde bu izlenime kaplmtm.tabi ben gillian ile blmden nce ktklarn sanyordum.ama aralarnda mthi bir kimya vard o ayr.
*ya x file bunun neresinde?adam psikotik bir maddeden zehirleniyor(ayn zamanda hayatnn son dneminde olumsuz olaylarla kar karya kalm)bir de kendisiyle ilgili olumsuz bilileri isellestirmi.rumination yapyor.(kafasnda evirip eviriyor olaylar)tabi scully'nin de bir hayat olduu gerei sizi ok artyorsa o ayrSmile))
*david duchovny, bu sezon iyi dinlendiler.musings'te ikisi de yoktu.bu blmde david ilk defa konuk oyuncu gibi...bi de ilerde biiy var ama onu sylemem spoiler olmasn keyfimiz bozulmasn.Smile)herhalde tA'yla tanmakla m meguld ne?
*mulder:ya bu adam gerekte byle mi?ff balangta u geyik sincap ksmnn olduu yerde ne kadar rahatsz ediciydi.(b kere o ayaklarn masaya koyma scully'nin karsnda:pppp)ya ben severdim keratay hala da severim ama x philimsi arkimin (blm izleyen)dedii gibi kendinden beklenmeyecek eyler yapt.hani dnceli mulder?hani duygusal mulder?tamam iine olan takntsn biliyorum ama ne bileyim ilk defa belki de o kadar umrumda deildi mulder.scully'ye ok hak verdim.sen kim olduunu sanyosun ukala mulder!!!bi de u komik geldi bana.ya bir senaryosunu okuyaym dedim ama neyin komik geldiini unutmuum iyi mi:)))
*neyse rocky and bullwinkle' izlermiydiniz bilmem. ben bir iki kere bakmtm gemite sanrm xf balants yznden.Hani mulder geyik scully'de sincap ya...bu durumda marita natasha krycek'te boris oluyor.hatta deslea komik bir video yapm bunula ilgili...
*jodie foster.....vay be..en nl konuk oyuncu o herhalde...scully'nin karakteri iin balangta clarice starling'ten esinlenmi olmalar ve sonra o karakteri canlandran oyuncunun scully'e "ucuz bir kzl" yorumunu yapmas ilgin deil mi?bir de ben mi yanlyorum yoksa bilerek mi yapmlar?hani ed jerse'n ilk sanry duyduu zaman iyerinde masasn datt kadnlardan biri jodie foster'a benziyordu sanki
*betty, mother of misogny. onun aslnda zel olarak incelenmesi gerek...seslendirmesi gzel olmutu bence.tabi orjinalini duysydk daha mutlu olurduk...
*mzikler gzeldi.scully'i ldrmeye giderken ki hari.ok itici geldi bana.
imdilik bu kadar......asla asla dememek lazm...(bunu dd demi diziden ayrlma-geri dnme konusunda.8. sezondan sonra....**************************************************
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Aug 12, 2005 7:03 pm    Post subject: Reply with quote
From: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 5/19/2002 12:28 am
To: incig (41 of 99)

http://galileo.spaceports.com/~tunguska/
bu sefer calsacak real medya formatnda sag tkla linke farkl kaydet yap...ses saglam Smile

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 5/19/2002 2:40 am
To: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) (42 of 99)

Evet blm izledim. Murat'n art ve eksilerine aynen katlyorum. zlerkende alalala ne oldu bu Scully'e dedim. Sanki biri onu Mulder'a kar doldurmutu ,bunalm taklyodu. Mulder'a da kzdm izlerken ne o yle sekreteri gibi unu yap bunu yap demesi.

Ouzhan

From: AGENT MULDER (FMULDER9) 5/19/2002 2:53 am
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) (43 of 99)

Merhbalar.

Bende nihayet izleyebildim. Bence bu tam bir Scully blmyd. Mulder
resmen konuk oyuncu gibiydi. Ama son sahne mthiti. Mulder orada yine
tatilden dndn ispatlad. Scully nin karsnda masaya ayana koymas ise bence yle aklanabilir. Adam 4 yldan sonra ilk kez
izne kyor yani ne yapacan bilmiyor ki. Rahat olmak onun karekterine ve tarzna ters bence. Ama Muratnda dedii gibi blmde
kesinlikle eksi yok her ey art bence. Ve ve ve offf dizi bitiyor.
Offfffffffffffffffffffff

Neyse grrz.

Sayglar

Mahmut

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 5/19/2002 6:24 am
To: Agree to disagree. (trustno13) (44 of 99)

Selam ,

Bugn 19 Mays Genlik ve Spor Bayram hepinize kutlu olsun ... X phile'sanz bu sizin iin ok garip bir gn ..Bir yandan rahatladnz ,nk artk bir efsanenin parassnz ,bir taraftan da iinizde bir sz var ...Evet ..iiniz szlyor ...

Bu kadar melankoli yeter. Byle bir blm bu zamanda izlemek gzel ..Eski gnleri hatrlayp mutlu olma zaman ...

NEVER AGAIN daha nce de grm olmama ramen beni bu kadar arpmamt ..Almanca izlememin etkisi herhalde Smile

Murat ben senin kadar uzatmayacam ..SCULLY!!!!!!!!!!

Smile)

** Rodney Rowland gerekten ok iyi bir oyuncuymu ..Delirmenin eiinde kurtulmaya alan bir adamn umutsuzca son bir kurtulu abasyla bir insana dayanmasn gzel yanstmt ..Smile Gillian'la iyi bir elektrikleri vard ..Sonra kmaya balamalar normaldir:)

** Bu Mulder'a en ok kzdm 2. blm .En ok kzdm blm 6. sezonda ..zleyen neden bahsettiimi bilir ama onu kartrmayalm .Mulder'n bu blmde "bu benim iim ,sen sonradan geldin ,bu benim hayatm ,senin de hayatn olmasn istemiyor musun" diyalau onun bu ana kadar yapt en saldrgan ,en krc konumayd ..

Scully'e sanki onun asistanym ve tek bana ileri yrtemezmi gibi davrand .(ouz bu arada Mulder'a kzacan aklma gelmezdi) Doal olarakta zaten bunalmlar iinde olan Scully'den tam ters tepkiyi ald..

*** Scully zaten blmn ilk giriinden beri bunalmlyd ..Bunun nedeni Leonard Betts bitince anlalacaktr ..nk Never Again'in Leonard Betts'ten sonra olmas gerekiyor ..Bilmeyen arkadalarn keyfin karmak istemiyorum ama o bitince Scully niye byleydi daha iyi anlayacaksnz..

Scully sadece iinde bulunduu durumu ,hayatn gzden geiriyordu. Mulder'a aklad gibi sonsuz bir yolda ilerlediini gryor ve elinden hibir ey gelmiyordu ..

Mulder ...Mulder'n kendi hayat vard .i vard .Onun ii! ,onun brosu !,kapda onun ad ,onun masas .....Scully'nin kendisini bir yabanc ,ayak ba olarak grmesinin nedeni buydu ..Mulder'da ona kapalyd, hayat bir yola girmiti ve bu yolda kendini kaybetmekten korkuyordu ...

Gerek hayatla tekrar balantya gemesi gerekiyordu ve bunu kendisi gibi bunalmlar iinde gen bir adamla buldu ..zellikle onu arayp ,o sala bara gitmeyi istedi nk isyan ediyordu ..Mulder'a isyan bayra ekmiti. Mulder onun hayatndaki son otoriter figrd nk belki de sadece onun gzlerinde ...

Evet Mulder'n Scully'den daha otoriter olarak dnlmesi garip ama Scully onu byle gryor ..Belki de elinde olmadan onun tm isteklerini yapt iindir.. Otoriteden holand ,onun onayn istedii ama sonra isyan ettiini anlatmas aslnda o anda yaptklarn niye yaptn aklyordu ..

**** Bardaki flrt sahnesinde ne kadar rahat bir Scully vard.Eminim hepiniz dikkat etmisinizdir. Mulder'n yannda kendisini bu kadar kalplara sokmasn , duvarlarn ykseltmesini anlayamyor bazen insan ..tek aklamas Mulder' ok gl grmesi ..lerde birinin ona syledii gibi.."You're drawn to powerful men but you fear their power"

Mulder'a kendisini kaptrrsa duvarlarnn yklacandan ve ona kar savunmasz kalacandan , belki kalbinde yeni yaralar alacandan ve onu kaybedeceinden korkuyor ve bu kendini Mulder'dan saknma /kanma sezon sonuna kadar devam ediyor ..

Bunalma girmesini neyin tetiklediini ise pazartesi akam greceksiniz.

*** Mulder'a kzmama ramen yaptnn ne kadar byk aptallk olduunu ksa srede anlayp Scully'i yolun ortasnda yamurun altnda aramas gzeldi..Ne yazk ki ok geti..

*** Jodie Foster muhteemdi ..Pilot'taki Scully ile onun kuzularn sessizliindeki hali ne kadar da benzer birbirlerine ama zamanla Gillian Scully'e kendi tarzn oturttu ve artk Scully'de Sterling'in izi yok... Bu sezon ,dizinin bir hayran olarak dizinin bir blmnde oynamak istemi ama Contact'n (telaffuza dikkat Razz) ekimleri yznden bu mmkn olmam ...

**** Scully ve Ed'in gittikleri barn ad Hard Eigth Wong ve Morgan'n prodksiyon irketinin ad Smile)

**** Son sahne muhteemdi...Mulder ne diyeceini bilemiyor. Aptalca akalar yapyor ,sonra akalarndan kendi utanp soruyu patlatyordu ...

Scully "herey seninle ilgili deil Mulder" dedi ama bu byk lde Mulder'la ilgiliydi.. Ve kamerann onlar karanlk odann ortasnda masada otururken brakp sahneden ekilmesi tek kelimeyle harikayd ..Konuulamayan ,dile getirilemeyen herey zihinlerinde dolamaya devam ederken onlar braktk ...

From: meleren 5/19/2002 9:24 am
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (45 of 99)

Yaa arkadalar afedersiniz ama J. Foster kimi oynad.
Ya ben krm yada Scully den sonra byle oldum.

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 5/19/2002 10:01 am
To: meleren (46 of 99)

Jodie Foster oynamad sadece dvme "Betty"i seslendirdi.

Ouzhan

From: incig 5/19/2002 10:58 am
To: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) (47 of 99)

Evet, bu kez olmutu. Biraz dkt, ama ses vard. ok zahmet oldu ya. Bir yerlerde ng.sini blmutum, ama silmek zorunda kalmtm. Bir daha da bu sahnenin ingilizcesini bulamadm.

From: incig 5/19/2002 11:46 am
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (48 of 99)

Valla Pazartesi gn daha syleyecek ne kadar ok eyim vard, ama spoiler falan olmasn diyerek kendimi tutmutum. imdi de herkes benim kafamdakileri syleyivermi.
Pelin, blm hakknda kardn zete teekkrler. Hereyi ok gzel toparlamsn.

Benim 2.izleyiim. Pol.TV'de izlemitim geen yl. Arka planda orijinal konumalar duyuluyordu. Ben de Jodie Foster'n sesini duyabilmek iin baya bir kendimi paralamtm. Duyabildiime gre, Foster dvme Betty'yi sesini biraz yrtarak crtlak konuuyordu. Bylece dvmenin kafadan atlakln iyi veriyordu.

Scully'nin cann skan konunun bir "masa" ile balatlmas ilgin bir yntem. Bu masaszlk, Scully'nin bronun paras olmasna ramen, ayn zamanda onun bir paras olmamasn da sembolize ediyor ona gre. Scully'ye bu konuyu "masa" ile atrmalarn hep ilgin bulmuumdur. Mulder ya anlamyor gerekten, ya da anlamazlktan geliyor onun derdini. Keke "Leonard Betts"i nce yaynlasalard, daha iyi anlayacaktk Scully'nin derdini. "Never Again" daha nce ekilmi. GA "Leonard Betts"i nce ekselermi, o blmden gelen bilgiyle bu blmde Scully'yi daha farkl yorumlayacan sylemi. Onun bu farkl yorumunu da grmek isterdim, emin olun.

X Files, Mulder'n hayatnn bir paras haline, Samantha'y bulmak ve hkmetin maskesini drmek iin bir ara gelmi, ama Scully iin nemi ne? Biz ikisini her zaman birbirlerine eit grdk, ama Mulder her zaman bir amir pozisyonundayd. Peinden gidilecek dosyalar hep o seiyor, izlenecek yola hep o karar veriyordu. Scully burda olay ciddiye almyor, devam etmek istemiyor, ama Mulder'a ball yznden yine de gidiyor greve. Mulder ise, telefonda Scully ona dosyay yerel polise devrettiini syleyince, onun karar verme gcne gvenmeyip grevli memurun adn isteyerek ona daha bir hakaret etmi gibi oluyor. Scully de zerine bastrarak "dava kapand" diyor, memurun adn vermeye tenezzl bile etmiyor. Aferin ona!! Bu konumaya bayldm.

Mulder Scully'nin biriyle randevusu olduuna ihtimal vermemesi ve bunu "aka ediyor olmalsn!" diyerek ifade etmesi...Scully'nin Mulder'n bu sznden sonraki yz ifadesine dikkat ettiniz mi? Ed Jerse ile kmaya karar verdii an o ite! Belki Mulder o laf etmeseydi, Jerse'e telefon etmek aklna bile gelmeyecekti Scully'nin. Gn iinde onunla karlam olmas ne kadar da denk dt yle.

Son sahnede Mulder, senin de dediin gibi, ne diyeceini bilemediinden akalar yapt durdu bata. Sonra ciddileip sanki konuyu kapatmak ister gibi bir baka dosya at, bir sonraki grevlerini anlatmaya koyuldu, ama kafasnn derinlerinde hala bu olanlar anlamaya alyordu. Ve dayanamad, o soruyu sordu. "Btn bunlar sana bir masa getirtmediim iin mi?" Bu soruyla onun Scully'nin derdinin ne olduu konusunda hi bir ey anlamam olduunu anlam olduk. Scully'nin derdi masa deildi oysa.
Blmn Mulder'n yarm kalan lafyla bitmesi ok ama ok etkileyiciydi, ama ben hala "acaba lafn nasl tamamlayacakt, aklnda ne vard?" diye dnmeden edemiyorum. Ne sylemek istemiti acaba?
Sahnede mzik yoktu ve olmamas harikayd. Bu mziksizlik, ikisi arasndaki artan gerilimi ok iyi ifade ediyordu. Mulder ne syleyeceini bilemez halde, Scully durumu iyiletirmek iin Mulder'n syleyecei hi bir ey olmadn bilerek ban emi bir halde...Nefisti...Sahnenin ikisinin masann iki yannda ylece kalakalmalaryla bitmesi... Hi bir ey sylememenin bu kadar ok ey ifade edebilmesi inanlmaz...(Acaba bu blm hibir TV dlne falan aday olmu veya alm myd?)

Bu blmde Mulder'n neden bu kadar krc ve saldrgan olduunu anlayamadm ya neyse.

Scully Ed Jerse'n laptopuyla ne kadar da abuk internete baland deil mi? Gzlerim yaard. Annda FBI patoloji laboratuvarnn sayfasna giriverdi...Maallah valla. Bu da son yorum.

Ve yarn geceki "Leonard Betts"i karmamak iin zellikle elnizden geleni yapmanz dileiyle bu konuyu kapatyorum.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 5/19/2002 11:55 am
To: meleren (49 of 99)

Smile) Jodie Foster orjinal seslendrimede Dveme Betty'nin sesiydi ..

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 5/19/2002 12:03 pm
To: incig (50 of 99)

nci aslnda daha yazacaktm ama biriylr grmeme gerektii iin son sahneyi ksaca yazp kapattm Smile
ok gzel bir noktaya parmak basmsn ,mziksizliin etkileyicili hakknda ..Benim aklma gelmemiti onu yazmak ..Ama son sahnede konuamamann yaratt o gerginlii ok iyi yanst Wong ve Morgan..

Bu safhadan sonra aralarndaki gerginlik giderek artyor zaten ..Her an bireyler olmasn bekleyen patlamaya hazr iki bomba gibiler ..Tabii nmzdeki blmlerde olacak olanlar gerilimi sadece trmandryor ..Sevgili ajanlarmzn bundan 5 yl sonra bile konuma konularnda baarl olamadklarn bilmek iimi ne lde rahatlatyor bilemiyorum ..

Tek kelimeyle mkemmel bir psikolojik gerilimdi never again ..Karan olduysa ok yazk ..

From:
F i l i Z (StunGKissinG) 5/20/2002 12:26 am
To: Acacallis (51 of 99)

ok pardon yaw hi aklma gelmemiti... Kusura bakma

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 5/20/2002 5:59 pm
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (52 of 99)

Pelin bi tanem vayyyy diyorum sanaaa Smile))). Valla ne slesem ki. Alcak m bakalm enemiz :PPP( Hala THE TRUTH'un cliplerini indirmekle megulm. Yarn sana gelince direk szabilirim ona gre RazzP)
Hmmm. Herkes al ayn kiiyle yapm. Ben de le yapiim . Cidden SCULLY!!!. Heralde Mulder fanatiklerinin ou bu sezonda Scully'nin safna gemeye balamtr. Sulayamycam valla Smile))). (Bu ben miyim yaf????)

Ben bu blm Mulder ve Scully arasndaki diyaloglarla hatrlycam akas. Gerekten Wong / Morgan ikilisine slicek lafm yok. Aslnda THE ONE iin var. (Gitmedim ama var ite Smile) )

Olaya Scully'nin ofise giriiyle balayalm. "Aman Allah'm o ne!" anlamna gelen bi surat ifadem olduuna eminim on sahnede. Kamera yavaca Scully'nin yzne yaklat. Eh tabee, herkes gibi bende de alarm anlar almaya balamt, bu iyiye alamet diildi akas. Zaten girdii gibi laf da yaptrd hatun. Helal olsun RazzP. Leonard Betts'i izlemi olmam dolaysyla Scully'nin ruh halini daha iyi anlayabiliyorum tabii. Garibim (kzmayn ltfen) Mulder da espri yaparak olaydan kurtulacan sanyordu ama Scully iin o gnlerin ne kadar kafa kartrc, bunalml getii aikar yane. Gene affnza snaraktan bi ok sahnede akm Mulder iin *salak* kelimesini kullandm itiraf ediyorum. Kusura bakmasn ama pek ilgiliydi ortayla.. Nese baka laflar kmadan ben kapatym bu mevzuyu :PPPP

Mesele bir *masa*!!! Sadece bir *masa*, ne kadar byk bir srtmeye yol aabilir ki iki insan arasnda; aln ite rnei. 3,5 senenin stne, o kadar ey grm geirmiken, Mulder ve Scully birbirlerine kar o kadar gven testinden gemiken, Mulder hala neden sradan bir *masa*y ofise getirmeyi dnmez ki? Bu ortana yapabilecei ufak bir jest olurdu. imdi bunu "onun hayat, ii" diye dnerek kestirip atabiliriz. inden baka bii dnmeyen bencil biri!! yle mi sizce? Bence deil. Bencil bir insan olsayd Scully'yi neden yannda isteseydi ki? Bence bunun dncesilikten baka bir cevab yok. Yukardaki kelimeyi telaffuz etmekten zenle kanyorum, farknda msnz bilmem :PPPP. Yalnz unu unutmamak gerekir, sezonun bandan beri Mulder' Scully'ye kar daha dostane bir yaklam iinde grmtk, deil mi?

Peki yle olamaz m? Belki Mulder da, Scully'ye sinirlendii iin ii akaya vurmutur. (Adam nasl koruyorum gene yaaaa, ehehuueee, elimde olmadndan diil arkadalar, yazarken o kadar ok alternatif aklma geliyo ki, direk klavyede geziniyo parmaklar ite). Belki sezonun bandan beri aralarndaki ilikiyi ortaklktan ziyade dostlua dntrmeye almasn Scully'nin grmemesine bozulmutur. Bir *masa*y sorun ederek, onun aylar sonra kurmay umduu salam bir dostluu geri evirdiini dnmtr. Eh Scully skntlarn onunla L. Betts'te paylam olsayd, belki bu kadar dalgac olmazd

Tartmalar doal olarak bir sonuca balanamyor, nk Mulder Scully'nin ciddiyetinin farkna varamyor. Sralamaya sadk kalr ve Leonard Betts'i de kaale alrsak, bunun sebebi de belli: Scully ona hi ak vermiyor ki!!! Kapal kutu gibi yani, Mulder'n elde etmi olabilecei hibir ipucu yok ortada, adam heralde, "bugn tersinden kalkm" diye dnmtr. Alternatiflerrrr, alternatiffleeeerrrrr....Baycam imdi Razz

Yine de asl mesele Scully tabiii, tamamiyle isyankar bir ekilde davranyor. Mulder syledii birok cmlenin, Scully'nin ruh durumuyla birleince nasl bir etki yapacan bilmeden laubali bir ekilde davranrken Scully de hayatnda otoriter bir bask kurduunu dnd bu adama inat olaylara dnmeden, balklama atlamay yeliyor. Biri bana "Biriyle mi kacaksn? Ciddi olamazsn!!!" dese, heralde Scully'deki ayn inatla hareket ederdim. (Dvme yaptrana kadar yanlz, orada ben *naapyom yaaa* falan deyip, trsp kaardm heralde, eheheuee) eh bu durumda Mulder'a ne dersinis. Yukarda yazmtm, hatrladnz m? Smile

Pelin'cim dediin gibi Mulder'n o kadar otoriter bir kiilii olmayabilir, ama sonuta birok X dosyasn sonuca balarken izlenecek yol hep Mulder tarafndan belirleniyor. Otorite kurduu tek alan ii, emretmesi gerekmiyor, iin ele aln eklini o bir ekilde, igdleriyle bulurken, Scully'ye de ou zaman onu izlemek dyor.Ne kadar kukucu olursa olsun, bir X dosyas zlememi bile olsa, gene Mulder'n daha hakl olduunu gryor. Bu da yava yava iinin, sonradan da hayatnn ona baml hale geldiini dnmesine neden olabilir. Herhalde iinde bulunduu psikoloji de, Mulder'a kart fikirleriyle ne kadar yardmc olduunun farknda olmasna izin vermiyordur.

Bu kadar analizden sonra sadede nas gelinir bilmiyorum ama, sonunda karsna kan *herhangi biri* statsndeki Ed Jerse'ye yaklayor. Ancak adamn *herhangi*den fazla olan zellikleri Scully'nin hayatn tehlikeye atyor. yi mi oldu, kt m derseniz Scully kendine ait anlar yayor, ancak zorlamayla, inatla yaratlm bu anlarn onun *neden bir masas olmadn* dnmesine izin vermiyor. Byk ihtimalle, hayatndaki, kendi dncesiyle *otorite*den uzaklamann bana at dertler yznden, daha da kapanyor, akas son sahnede "Bu benim hayatm" derken bunu dnd iin sylediini sanmyorum, sadece Mulder'n kendi hayatna fazla girdii dncesine kar sylenmi bir laf bu... Oysa Mulder'n syleyemedii gibi bu Mulder'n da hayat ve ikisinin hayatnn paralel gitmesinden daha normal birey olamaz ya da birbirlerinin hayatlar iinde olmalarndan...Bence Mulder'n Scully'nin hayatnda olmasndan duyduu bir rahatszlk yok, ama Scully'nin hayatnda Mulder'a bitii rol biraz fazla ya da kendine bitii rol az. Sonuta Mulder da hatasz bir insan deil, dediim gibi mesele otorite olmaksa bu ii ile snrl. Ama yine de yaptrm yok Scully zerinde. Gznde fazla bytm olabilir mi? Emin deilim. Kendisi de farknda zaten. Ed'e barda sylediklerinden anlayabiliriz. imdi bunun rahatszl iinde, ancak telafi etmeye alrken Mulder' dlad da bir gerek.

"Btn bunlar sana bir masa almadm iin mi?" derken Mulder'n gerekten bieyleri karm olmaktan duyduu rahatszlk yz ifadesinden anlalyor. Herhalde sezon sonuna kadar o kard eyleri devaml kovalayacak..Bakalm.. (Bu arada Mulder'n ifadesine dikkat edin dememin sebebi de buydu, bana dalga geerek sylyomu gibi gemedi de o laf, acaba siz ne dndnz onu merak ettim)

Aman Allah'm!!! Her yazdmda nasl bu kadar ok yazdma hayret ediyorum yaa. Nese gene kastm sizi galiba, ama piman diilim, ilham geldi ne gsel Smile))(Yarn -hatta bugn- iyerinde piman olucam galiba Wink) )

Bu downloadlar da bitmedi gitti. 4. sezondan finale atlycam, var m ble bii Smile))

Hadi grrz

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 5/20/2002 6:06 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (53 of 99)

Bii slemeyi unuttum arkiler, nette NeverAgain'le ilgili biilere baktm. Murat ok sevinvek bu duruma, millet Scully Ed'n evinde uyandnda ince oraplar hala ayandaym. Hi dikkat etmemitim ama heralde aralarnda bii olmadna dair en nemli kantlardan biri bu olabilir :PPP
Aslnda bii olsayd slmesdim, Diana aklma geldike Mulder'n bunu haylice hak ettiini dnyom da :PPP

Son olarak, mzkler de ok gseldi, Scully dvme yaptrrken alan mzik bir de Scully'nin suratundaki o "...." yemin ederim syliycek bii bulamyorum, ite o ifadeyle birleince....Haaaaa Smile))

From: incig 5/21/2002 12:55 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (54 of 99)

"Btn bunlar sana bir masa almadm iin mi?"
Mulder bu laf dalga gemek iin sylemedi bence. yle bir hava yoktu yznde. Scully'nin derdi konusunda hi bir fikri yoktu. Ama bir eyler seziyor olsa gerekti, Scully'nin azndan bir eyler duymak istedi belki de.
Dvme sahnesindeki mzii sen de sevdin ha? Nefisti, deil mi? Evet, bir de Scully'nin yz ifadesi...Tek kelimeyle EROTKT. Bu ifadeyi anmlayacak baka bir szck bulamyorum. Baka bir ey deil. ok gzel ekilmi bir sahneydi bence.

Ya, Scully'nin ince oraplar karmadn da nasl farkettin? Evet, eer yleyse bu aralarnda bir ey olmadna dair bir ipucu olabilir. Ama bence keke olsayd. Hi olmazsa Mulder'n byle bir deneyimi var "3"de vampir kz Kirsten ile. Scully'ye de byle bir sahneyi ok grmemeleri gerekirdi. Scully Jerse'n kolunun kanamas zerine onun gmleini karmaya giriince, Jerse onu engellemek iin atld ya Betty'nin etkisiyle...Orda sahne sanki donmu gibi oldu.
Sanki Ed Scully'yi pecek gibiydi. Sonrasnda ise Ed ertesi sabah koltuktan doruluyordu. Bu arada ne oldu? Bir ey olmadysa, ikisi nasl oldu da ayr odalarda gecelediler? Buray grmek isterdim.

Ruki sen niversitede ne okudun syler misin? Psikoloji falan m? Yine dktrmsn. Zevkle okudum analizini. Devamn her zaman dilerim.

From: incig 5/21/2002 4:40 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (55 of 99)

Ruki, bu dvme sahnesindeki mzik www.x-files.com adresinde var. s.4 altnda bulursun. Ad "The Ouroboros"mu. Ben indirmeye altm, ama indiremedim. Sonra yine deneyeceim.

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 5/21/2002 7:05 am
To: incig (56 of 99)

arkadam imdi The Truth and The Light albmn verdi, bakmadm ama olabilir mi acaba iinde? Ehehh
Ha bu arada orap meselesini bi review'da okumutum. imdilik bu kadar Smile

Ruki

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 5/21/2002 9:41 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (57 of 99)

Rukiye Bravo ...
Mulder' hakl en azndan affedilebilir karmak iin o kadar uramsn ki nanlmaz .))

Mulder "tm bunlara sana bir masa almadm iin mi?" derken tabii ki dalga gemiyordu ..Tm blm boyunca en ciddi olduu yer orasyd ..

Ciddiydi nk karsnda grmeye alk olmad bir Scully vard . Aka baka biri...Allmadk ekilde ters davranna biri ,tek gecelik lgnlklar yaayabilecek biri.. Bu da onu korkutuyor ..

Scully'nin oraplarn abakmadm ama bakarm ..Yalnz (bu kouya da girdik ya hayrls) stnde Ed'in gmlei vard..Smile

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 5/21/2002 9:55 am
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (58 of 99)

Akolsun Pelin yaaa. Valla adam affedilebilir karmak iin uratysam ne oliim :PPP. Ama cidden yani ilk bata adama etmediim laf kalmad ama yaz uzadka yn deitirdi, ben de anlayabilmi diilim, ciddenn..(...desem de kim anlycak kiiii ;( )
Karsnda alk olmad bir Scully grmek tabii ki onu korkutuyor. Akas ben suu ikisinde de gryorum. (Bu yazdan belli olmam m??) Biri hereyin "kendi hayat" olduunu savunarak olay bitiriyor, teki de "Ama bu...." deyip susup, tartmaktan vaz geiyor. Yani kim hakl olabilir ki burda??

Valla review yapan arkadan cmlesinin evirisini aynen aktarrm da biras mstehcen olur gibi geldi RazzP. Nese ite ben de hi dikkat etmedim ki, bilemem, yazann yalancsym gselim

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 5/21/2002 9:59 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (59 of 99)

Yazn unu sormak iin henz okumadm ..Saat 8 nerdesin sen???????????????

From: Acacallis 5/21/2002 11:54 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (60 of 99)

Ruki,mthisin sylediklerine aynen katlyorumm...
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Aug 12, 2005 7:09 pm    Post subject: Reply with quote
From: incig 5/21/2002 1:27 pm
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (61 of 99)

Amma byk gmlekti deil mi?
Belki de Ed gecelik niyetine vermitir. imdi iyi niyetli dnelim.Smile)

From: incig 5/21/2002 1:31 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (62 of 99)

O albmde yok, baktm.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 5/22/2002 10:41 am
To: incig (63 of 99)

Tabii canm ..Ona ne phe Wink
Arkadalar ben bu blm ilk izlediimde ok olmu ve Scully'nin bunu yapacana innamak istememitim ama psikolojisini anlamaya baladmdan beri hibir ekilde yadrgamyorum ..

From: meleren 5/24/2002 3:21 am
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (64 of 99)

Pelin L. Betts i izlediinizde Never again i anlayacaksnz demitin doru Scully yi daha iyi anlyorum ama Mulder da yle.
Dnsenize Scully daha nce defalarca kurban durumuna dt onu etkileyen bence bu deil onu etkilen asl ey L. Betsin kanserli hcreleri yiyerek beslenmesi ve ona syledii sende ihtiyacm olan bir ey var demesi ve ardndan gelen burun kanamas bence Scully kanser olmaktan korktuu iin yada dnd iin hayatn sorguluyor ve yine bence Mulder a LB: in ona syledii cmleyi sylemedi Mulder sradan bir kaak fbi kovalamacasnda Sculy nin kaldn dnyor yoksa kanser olabilecei fikri yok olsa yle davranmaz yani dnn Scully okta Mulder olay anlatyor ben imdi Mulder n never a. de neden olaylara fransz kaldn buna balyorum nk Scully ona korkusundan sz etmedi her zamanki rutin ilerde neyin ters gittiini bilmiyor....

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 5/25/2002 7:35 am
To: meleren (65 of 99)

Bence Scully Leonard Betts'te kanser olduundan phe etmiyor artk bunu biliyor (belki kabullenip bir test yaptrmasna kadar belli bir sre gemitir)
Scully biliyordu nk Nisei'de Mufon'dan kadnlarla tantnda Betty Hagophian' ziyarete gitmiler ve Peggy ona hepsinin Betty gibi kanserden leceklerini sylemiti.. O zamanda Scully etkilenmiti ama byle bir sonuca ancak LB 'te balayabildi...

Hayat sorgulamas, Never Again!'de bunalmda olmas " neden benim bir masam yok? "ben burada ne yapyorum? Kime ne ifade ediyorum "diye dnmesi de hastalnn ortaya kmasndan kaynaklanyor...

4. sezon bandan balayan ve sonuna dek devam edecek olan Mulder'dan nerdeyse kamaya alma hali ,ona phelendii ,korktuu ,bildii eyleri sylemesini engelliyor ve duvarlar her zamankinden daha salam karsna karyor...

Mulder ise ayr bir alemde ..Never again'de hi olmad kadar kendi dnyasnda yayor ve berbat bir zamanlamayla Scully'e sanki tm yaptklar rutin sradan ilermi ve Scully bunlar yapmaktan sorumlu bir sekreterken kendisi her konuda uzman tam yetkili olarak davranyor...

Mulder'n gerek karakteri bu deil tabii,kimi zaman bencillii n plana ksa da bu Mulder'n sadece kt bir an ..Herkese olabilir Smile ama ona yanl zamanda oluyor ..Belki "ayr kalmaya ihtiyacmz var" fikrine kendini kaptrp ,tatile kmasa olaylar bu noktaya varmayacak ..nk Scully'de bir terslik hissediyor...Adn koyamad ama onu ok rahatsz eden birey (Scully'nin ona alk olmad biimde saldrgan davranmasna yol aan bireyler) ..Bu nedenle yamur altnda yoldan onu arayp ,iyi olup olmadn soruyor ama karsna telesekreter kyor....Ve 1 hafta olmas gereken tatilini ksa kesip geri dnyor...

Sonuta Never Again ,o ikisinin her zaman mkemmel anlaamadklarn(nk konuamadklarn) gsteren harika bir rnek ..

From: Paranormal Aude-EC (SHULIEN) 5/27/2002 1:49 am
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (66 of 99)

it's so frustrating not to understand what you're saying!!!
XXXX
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum
XXXX

From: Agree to disagree. (trustno13) 1/2/2005 11:57 am
To: ALL (67 of 99)

never again, http://forums.delphiforums.com/xfilesturkey/messages?msg=1985.1 boyunca desteksiz sallamadmn ve scully hakknda ok daha fazlasnn kantdr.

teekkr ederim.

ps: 1) mark snow comu mziklerde, hele hele ed-dana sahnelerinde
2) ed ve dana yatmamlarsa bile ok pis yiyimiler. aralarnda hi biey olmycak ve scully ed'in gmleini giyicek? peki. ve ayrca ece fark etmi saolsun, dudaklar i scully'nin.
3) evet, scully'nin yaptrd dvme, millennum logosuyla ayndr. evet CC bunu bilinli kullanm, MM'ye reklam olsun diye eyetmitir.
4) Mulder: But it's my...
tamamlayalm, but it's my...hayatmn ayar.

Murat

From: theafl 1/2/2005 12:56 pm
To: Agree to disagree. (trustno13) (68 of 99)

dudaklari sis? Smile)
valla senaryo gerei sisiremeyeceklerine gre dana dan deilde gilliandan suphelenmek daha dogru olur Smile)

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 1/2/2005 1:43 pm
To: Agree to disagree. (trustno13) (69 of 99)

Eski postlar okudum da, yazmak istediim hereyi yazmm ben bu sayfalarda...O nedenle sadece linkini vereceim

http://forums.delphiforums.com/xfilesturkey/messages/?msg=556.44

Evet... Dana Katherine Scully.

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 1/3/2005 12:03 am
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (70 of 99)

Blm izleyemedim Sad

Eski postlarma baktmda da devaml Mulder' korumaya altm grdm, bi daha sinirlendim kendime, abarmm sanki baz yerlerde Razz..

Neyse, Pelin'in 4-5 post nce belirttii bii var Scully'de Mulder'dan kama hali var diyo 4. sezonda ve bunu bu kanser olayna balyo. Yani hayat sorgulamaya balamas vs. Ona katldm belirtiyim ben bi..

Ayn postta Mulder' da ok , eee, iyi niyetli ele almn canm.. Ben bu kadar "Mulder Mulder" die bik bikliyorum da m bunu hissedemiyom.

Aman nese ite.. Mulder belki eski Mulder ama bu blmde sinir bozucu.. Bi halt anlamamasna sinir oluyorum ya da ne bilim, Scully'nin suyuna gitmemesine. Ama Scully'nin de Mulder ile doru drst bii paylamak kaygs olduunu da dnmyorum. Hayatndaki bir erkein eline ipleri vermi olmaktan rahatsz, Ed Jerse ile konumalarnda bunu gryoruz... Rahatszln dile getiriyo belki ama ne ekilde dile getirdii de nemli.. Saolsun kapal bi kutu olduu iin gene Mulder'a bii diyo ama Mulder nerden ne dnceini arp, app kalyo..

anasn satim Never Again bu ikisinin "iletiimsizliini" yle gzel gzme gzme sokuyo ki, sinir oluyom sinir Sad(

Nese tekrarn izliyim ben...

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 1/3/2005 12:03 am
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (71 of 99)

Ohhh be Mulder-Scully ilikisi yerine Scully-Ed konuuluyor. Brakn Scully'i hayatn yaasn Smile

Ouzhan

From: spooky_gs 1/3/2005 1:41 am
To: ALL (72 of 99)

"herey seninle ilgili deildir Mulder" iste iste uzun zamandir bekledigim Scully cumlesi bu. Mulderin bu kadar ilgisiz davranislarina karsi scully de artik kayitsiz kalamadi ve bunlar oldu Sad bakalim arkasindan daha neler gelecek?
dovmeyi gorunce cok sasirdim bi yerden taniyorum diye ama ogrendim
bi de ed komsu kadini firina atarken calan muzigi bilen var mi? (home bolumundeki wonderful-wonderful sarkisini hala dinliyorum Smile

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 1/3/2005 5:46 am
To: spooky_gs (73 of 99)

Oy oy oyyy.. Bilemdikleirniz ksms doldu tat ama Never Again ile ilgili o kadar ok ayrnt var ki aman Allah yane.. www.morganandwongonline.com sitesinden alntdr..

Aada ekliyorum, balardakilerin ngilizce'sini de yazyorum. Yanl aktarlmamas nemli, bir hatam varsa dzeltin diye orijinalini direk yaptryorum. Gerisinin orijinalini http://www.morganandwongonline.com/never.html okuyabilirsiniz. Ben evirebildiim kadarn aktarcam.. YEL renktekiler oricinalleri efenim.

- I had NEVER seen so much talk about an episode before it even aired than I have for this one. Way back in December, someone on AOL posted that they wished for Scully to get a love interest. Glen Morgan emailed her and told her that he was writing just that, and for "Shippers to be afraid... be very afraid...". This caused a heated and heavy debate among Shippers/NonShippers/Shipper Haters and everyone else. As a result, Glen Morgan posted something on AOL to defend himself:

AOL mesage board'larnda sanrm, birisi bir mesaj atyor ve Scully'nin bir ilikisi olduunu grmeyi dilediini sylyor. Bu kiiye Glen Morgan'dan cevap geliyor. Tam da byle bii yazdn syleyen yazar "Shipper'lar korksun, ok korksun" gibisinden biiler diyor. Bu da hemen ortal kztryor, Shipper'lar /Shipper Olmayanlar (NoRomo)/ Shipper'lardan nefret edenler (hmmm, acabaaaa? :PPP) ve dier herkesin katld uzuuuuunnn bi tartma balyor. En sonunda Glen Morgan kendini savunmak iin yle bir mesaj atyor :

"Well...this is almost as embarassing as the recent Chargers-Patriots game. I swear...I have nothing against either side. Mulder and Scully may love each other, they may not. But, as in any relationship, it should be challenged to see if it is strong. Love live the debate! I love this series. I love the fans. I *HATE* Entertainment Weekly (as long as we're being honest) Jim and I would never write anything with the sole intention of making anyone angry. If that is a reaction to an episode, however, great! It's better than being boring. The comment that was posted was a joke. And if it was meant to be a public joke, then it would have been. My apologies if anyone was upset. Never again, Glen"

"Bu, geenlerdeki Chargers-Patriots ma kadar can skc bir ey (Ma izlemedim bilemem ama Morgan ve Wong Amerikan futbolu manya, o kadarn biliyorum Razz) iki tarafa (Shipper/Noromo olmas lazm bu taraflarn) da kar olan bireyim yok. Mulder ve Scully belki birbirlerini seviyor belki sevmiyor. Ancak, herhangi bir ilikide olduu gibi, bu ilikinin de gl olup olmadn anlayabilmek iin sorgulanmas gerekir. Ak tartmaya da ihtiya duyar. Bu diziyi seviyorum. Fanlar seviyorum. Entertainment Weekly'den *NEFRET* ediyorum (Drst olduumuz srece) Jim (James Wong) ve ben asla birilerini sinirlendirmek niyetiyle bir ey yazmayz. Eer bu, bir blme gsterilen tepki ise, yine de harika! Skc olmaktan daha iyi. Gnderdiim yorum bir akayd.. Ve eer herlese ak bir aka olmas gerekiyorsa, yle olsun. Birileri rahatsz olduysa zrlerimi iletiyorum. Bir daha asla, Glen"

Entertainment Weekly olay u: Derginin zel XF Collector Issue olarak kan 29 Kasm 1996 tarihli saysnda sanrm tm blmlerini deerlendiriyorlar. Morgan ve Wong blmlerinin ouna iyi notlar veriyorlar ancak anlalmycak bi ekilde One Breath blmne not olarak B veriyorlar. Bir de THE FIELD WHERE I DIED blmnden pek bi nefret ettiklerini belirtip F notunu akyolar ve yapmclarn kaba/utanmaz/kstah (tam karlk bulamadm da Razz) bir ekilde Duchovny'ye Emmy adayl getirmek iin yeltendikleri bir blm olduuna parmak basyolar.

from ET Weekly: "There's an evil conspiracy afoot, and it's the creative team responsible for this stultifyingly awful episode. The only thing Duchovny is channeling here is William Shatner.." (ouch!)

Oy oy oyyy.. "Burada eytani bir komplo olup bitmekte, ve bu kk drc korkun blmden yaratc ekip sorumlu. Duchovny'nin burada yneldii tek ey William Shatner... (Gibi bii, William Shatner'i biliyonus heralde, Star Trek'in kaptan hani.. Sanrm oyunculuk yetenei asndan Duchovny'ye bi laf sokuluyo burda.. Yorum yapmyorum ben bile sinirlendim, tamam sper oyuncudur demiyorum ama bu ok fazla)
Bu nedenle Glen Morgan ET Weekly'ye bayaa bi sinirleniyo.. TFWID blmnn onun asndan ok kiisel bir blmm. Herneyse, Kay Schilling adnn nerden geldiini Bilmedikleriniz'e yazdm zaten. Bi de le bi ayrnt var. Alt komu Kaye Schilling ku kafesini temizlerken, ok dikkatli bakarsanz kuun pisledii kadn aslnda EW dergisine ait olduunu grebilirsiniz. Bu bahsettiimiz zel X Files says deilmi ancak balk "Hollywood'daki En Akll Adam" imi. Bu kii ise Bob Goodwin, X Files'n ynetici yapmcs oluyor. Yani derginin o saysnda yazlanlara gre.. Bu adamlarn birbirlerine verdikleri ayarlara baylyoru, ama Wong ve Morgan stad heralde bu konunun Razz

- Ed Jerse'nin patronun ad Bayan Shima-Tsuno. Amerika'daki RTK diyebileceimiz Standards and Broadcasting 'in bakan imi o zamanlar, hala yle mi bilemicem.. Home'un ilk kurgulanm halini izlediinde bayaa bi tepki vermi.. Tabi ondan sonra da Morgan ve Wong'a bayaa zor anlar yaattndan olsa gerek bu ekilde ismi geiyor kadnn da..

...[Message truncated]

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 1/3/2005 5:47 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (74 of 99)

- Jodie Foster, dizinin oyuncularn seen (casting drector) Randy Stone ile arkadam. Bu ekilde The X Files'a sesi ile eref vermesi salanm. Aslnda Jodie'nin seslendirmesini Franszca olarak ta yapmas bekleniyormu ama zaman olmad iin bu gereklememi. Jodie'de ana dili gibi Franszca varm. Syleyenin yalancsym, art bu Fransz'lara ekilen nas bi kyaktr anlam deilim Razz

- Mulder blmn banda Scully'ye aratrmasn istedii kiilerin isimlerinin olduu bir kat verir ya. Orada yazanlarn isimleri leymi (sper bunlar cidden yaa Very Happy)

Igor Gorbachev : Eh, Gorbaov hakknda bii demeye gerek yok heralde Razz
Vladamir Nabakov : Darin Morgan'n favorisi yazar. "Solgun Ate" adl eseri (tklayn, szlkte bakn olayna : pale fire)
Kazinkski Tlelic (?) : Bir Kazinski var, UNABOMBER, hani Amerika'da bi ara mehur olan bir bombac, niversite mezunu biri ite..
Yakoff Smirnoff : Rus komedyeni olduu sleniyo. Bi de Smirnoff bi Rus votkas ounuzun bilirisniz.
Popov Nadamsk : Popov da bir Votka eidiymi.. Sanrm bizimkiler Vokta'ya da baylyo Razz
Vsevolod Pudovkin. : 1920'lerden bir Rus film yapmcs

- Scully Rocky ve Bullwinkle ovundan bahseder ya, Mulder da 'The Adventures of Moose and Squirrel!'"Ren Geyii ve Sincap'n Maceralar"diye karlk verir. Burada yazarlarn bilmeden yaptklar bir gnderme var. Amerika'da XF hayranlar arasnda Mulder ve Scully'ye Moose ve Squirrel diye lakap taklm bu blm kmadan bir sre nce.. Scully Mulder'dan ksa olduu iin ve ondan daha zeki olduu iin (bu ksm iddia tabee :PPP) sincap imi. Herneyse Glen Morgan blm yazarken bu olayn farknda deilmi ama renince bayaa bi arm Smile

- Ed Jerse'yi canlandran Rodney Rowland, SPACE: ABOVE AND BEYOND dizisinin oyuncularndan biriymi ayn zamanda..

- Rodney Rowland ile GA arasnda bi iliki yaandn biliyonus heralde, bu konuyla ilgili biraz bilgi var ama fazla kiisele kamiim dedim, sadece bu blmn ilk taslaklarnda fena halde seks sahnesi varm o nedenle GA biraz temkinli yaklam oyuncu seiminde.. onu belirtiyim dedim, gerisini dnn artk (dnmek istemiyom be yaf) - apparently in the episode Shadows, David did an Elvis karate move, but it was cut. He does it again in this episode and specifically called up Glen to say, "I did it again, and it better be in the show!". Morgan was "ready to go to war" if it was cut out

- Eaaaaa.. Bi de le bi bilgi var ama, eaaaa.. Hmm sliyim gitsin len. u Scully'nin dvme yaptrd sahne.. XF tarihindeki en erotik sahnelerden biri olarak grlyor ki ben en erotii derim kolaylkla. Neyse bu sahnede ynetmen Rob Bowman'n istedii ac ve zevk karm ifadeyi yakalamak Gillian'n 5 dakikasn alm nerdeyse.. 5 dakika.. yi oyuncu buna denir die dnyorum ama o sahne en "Scully'nin Scully olmad sahne" bence.. Ne bilim.. Razz

- Ed Jerse ile Scully arasnda bir ak sahnesi varm orijinalinde.. Ama CC ve dier ynetici kiiler bunun kesinlikle olmayacan sylemiler. Morgan "3" blmnde Mulder'n sevitiini rnek vermi, ama yneticiler "o zaman Scully yoktu" demi.. (Abi bu bayat bii yaa). Neyse Carter ve dier yazarlar TV'deki dier btn kadn karakterlerin kendilerini hemen yataa attklarn ve Scully'nin bu sterotip'lerden farklln gstermek iin ok abalaklarn sylemiler. Morgan da demi ki "O farkl, ama u an olduu halde, bir insan deil ki !" Yani ite insan olan Ed Jerse'yi yataa atar. yani. o ite. imdi Rodney de ho adam vesselam Razz. Grnen ky klavuz istemez misali yeteri kadar Ed Jerse'in dairesinde biiler olduunu ima eden eyler var sonuta, bence ellerinden geleni yapmlar..

Bu son ksmda bii var sanki, hani Shippy biiler dnlmyodu edilmiyodu diye iddialar var da "Mulder biriyle seviti nk o zaman Scully gitmiti" demek ne demek oluyo, bi dnn bakim .. Yok yok, CC de , ekip te, oyuncular da aksini iddia etsin istedii kadar, bandan beri planlanan bu deildiyse ne oliim ben.. Nese kartrmiim daha fazla ..

Boynum tutuldu yaaa Sad

MULDER : Why is it that every time I think I know the answers, someone goes and changes the questions?

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 1/3/2005 5:51 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (75 of 99)

Aln bi de blmdeki arklar vs. aadaki gibi. Linkleri alyo .. Mesela biri sordu sanrsam u dvme yaptrd sahnedeki mzik diye... 4. mzik o, mp3 linkine tklayn ykleyin, ama konumalarn olduu, direk diziden ekilmi hali var.. Gelen morganwong sitesindei kii Peter Gabriel'in mziine benziyo demi. Ben nedense Blade Runner havas aldm bunda.. Garip Razz)

Song Title: Tattooed Love Boys
Artist: The Pretenders
Album: The Pretenders
Used in: Beginning of episode where Ed is in the bar
Lyrics

Song Title: Doesn't Somebody Want To Be Wanted
Artist: The Partridge Family
Album: Up To Date
The Definitive Collection
Used in: Before Ed went to kill downstairs neighbor
Lyrics || Multimedia: RealAudio Sample (30.6 sec)

Song Title: The Have Nots
Artist: X
Album: Under the Big Black Sun
Used in: Background music of the club Scully and Ed Jerse go to. (Thanks frumious bandersnatch for the listing! Thanks Heather for song title!)
Artist also heard in 2x07 - "3"; The X-Files FTF Soundtrack

Song Title: The Ouroboros
Composer: Mark Snow
Album: N/A
Used in: The music while Scully gets her tattoo.
Other: For more information about the tattoo, see Abacus' Ouroboros.
Multimedia: MP3 (.zip; 3.6 MB)

From: Agree to disagree. (trustno13) 1/3/2005 7:30 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (76 of 99)

Glen Morgan ve James Wong'un The X-Files'daki son blm olduunu biliyoruz Never Again'in, ismin de bu yzden Never Again (Bir daha asla) seildiini eitli vesilelerle duyurmutuk ama bana nedense bu biraz sert bir tabirmi gibi gelir hep. Yani bir "tvbe ettim olum", bir "ldrsen gelmem" tandans seziyorum. Acaba Morgan&Wong gerekten benim byle dnmemi hakl klacak kadar sert olsun diye mi semiler bu ismi yoksa benmi yanl anlyorum....

Bir de Vladimir Nabokov'u hatrlamak iin o kadar kasmanza gerek yok, Lolita'nn yazardr kendisi.

Art, dvme sahnesinin mziini bulan ruki'ye ukelalarm sunuyorum burdan! Bir de ed-dana sahnelerinde kullanlan paralar bulabilirse tam olucak! mark snow da comu mziklerde, tekrarlamadan edemiyceim.

Ve shipper haters die bir kategori varm...hmmm....yok yok olmaz yle ey, shipperlar candr canandr Wink

Murat

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 1/3/2005 8:36 am
To: Agree to disagree. (trustno13) (77 of 99)

Valal bilemicem pek ama u evrileri yaparken farkettim ki bence ne CC ile yzleri glm ne eletirmenlerle ne u Rtk benzeri kurum ile, sonuncusu hade neyse de, bana gidiat beenmemiler izlenimi verdi, Scully'nin anlatlmas konusunda yle bir tartma yaayan adamlarn baz eylere tepki gsterdii muhakkak.. Bana da sert geliyo bu blm ismi ne yalan sliim, gene de nedense su CC ve FOX'ta diye dnyorum, bilmiorum o konuda bayaa bi kant var sanki..

Ya arklar onlar valla, kazaa'dan fln bi aratn Ed Jerse - Scully muhabbetilerinde alan da onlardan biri olmas lazm. Benim ahsi kanaatim X idi hepsi Smile

MULDER : Why is it that every time I think I know the answers, someone goes and changes the questions?

From: Beatlefan in Beatleland (BeAtLe_FaN) 1/3/2005 12:11 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (78 of 99)

offfff ne blmd ama.
ya bunu sylemem lazim, bence bu blm scully blm degildi, tamamiyla mulder blmyd, mulder, KZ roln mkemmel canlandirmisti cnk!!!!!
neydi o tavirlar yaaa, kadina yapmadigini birakmiyor, anlayissiz sey, ben eskiden bunlar birbirini anliyor derdim, ama bariz anlamiyor mulder iste, sanki asistani varmis gibi kullaniyor scully'i, o da yetmezmis gibi, anlayisi gitgide kitlasiyor, ama spiritual bir yolculuk yapmak iin memphis'e elvis'in evini ziyarete gitmesi tam benlik bir durumdu.o gzlkler filan sper yakismis.
scully'e
"In the future, I?ll make sure that all those people being interviewed provide you with a multi-media laser show to keep your interest maintained"
dedigi zaman beni gebertti.
geri kalan her sahnede "salaka" laflar etti.
sadece scully'i merak edip erken dnmesi takdir edilesi bir seydi.
scully'nin de mulder'i arayip, gururu yznden konusmamasi, cok dogruydu bence. kadin tamamiyla her hareketinde hakliydi.
jodie foster, o dvmeli kadini mkemmel seslendirmis bu arada, hayran kaldim orjinalini dinlerken.
ed jersey karakteri ayri bir olay zaten, ok ok ok ok ooook yakisikli bir adamdi, mulder yetmezmis gibi, bu adam yznden de ekrana yapistim ya neyse:) ama bence ed ile scully birlikte olmadilar, ama olabilirlerdi, olmaliydilar belki de, ne yapmali ki scully, dengesiz mulder bir gn benden hoslanir diye onu mu beklemeli? zaten hayatini sorgulamaya basladi,ve hayatini yasamasi gerekiyor. u sz kendinin nasil bi ikmazda oldugunu mkemmel anlatiyordu zaten.
SCULLY: This isn?t about you. Or maybe it is, indirectly. I don?t know. I feel like I?ve lost sight of myself, Mulder. It?s hard to see, let alone find in the darkness of covert locations. I mean, I wish I could say that we were going in circles, but we?re not. We?re going in an endless line - - two steps forwards and three steps back. While my own life is...standing still.

Mulder'a, hersey kontrolm altinda dedi ya hani telefonda, ordaki o sz epey bi yemis oldu gibime geldi sonradan. kadin bir macera yasamak istedi, onda da hayal kirikligina ugradi, ne kt.
mulder'in, blm sonunda scully ile alay ediyormus gibi davranmasi da sinirime korkun dokundu. resmen ot yaaaa. ilk defa bu kadar ok sinirlendim yani mulder'a.
bu arada tarihe geecek scully szn de duyduk:
SCULLY: Not everything is about you, Mulder. This is my life.
Mulder bunu haketmisti.Bu arada mulder'in gittigi yerleri scully ile paylasmak istemesi ve scully'nin telefonlarina cevap vermeyip onu umursamamasi nedense korkun hosuma gitti.
biliyorum bunlar bir shipper'a hi yakismiyor ama yine de bence mulder'a az bile.
aaaaa kizginim.salak mulder.
bir de scully'e randevun mu var deyince, scully'nin cevap vermemesi zerine "you're kidding" demesi ne alakaydi yaaaa?
bu kadinin bir randevusu olamaz mi?
Mulder:All this, because I?ve ... because I didn?t get you a desk?
Iste x-files tarihinin en kzce sarfedilmis cmlelerinden biri daha.
beni mulder byle delirtti yaaaa.

From: maybe there is hope (sedab) 1/3/2005 1:30 pm
To: Beatlefan in Beatleland (BeAtLe_FaN) (79 of 99)

burda Mulder n bir kz olduu konusunda herkes hemfikir

nedense randevusu olduuna aka yapyosun dedi kz onun bir kadn olduunu unutmu herhalde biraz ban kaldrsa

n the future, I?ll make sure that all those people being interviewed provide you with a multi-media laser show to keep your interest maintained"
bu ben geberrti
bide NY dvmesi yaptracaktm demesi

From: what__if 1/3/2005 5:39 pm
To: ALL (80 of 99)

bence mulder,kz mulder deil,normal,olmas gereken mulder.yani kzse normalde de kzdr...bence TXF ekibi bunu gstermeye alyo...yle bi bakn,mulder normalde yapmad neyi yapt ki? mal mal souk espriler,gzlk takp kendi kendine egzantrik hareketler(ki baylyorum o hareketlere ve de tabi esprilere...),scully'e git bunu yap sen ben de bunu yapcam demeler...bunlar hep normal mulder hareketleri,normal olmayan,kurban olduum scully!cann yerim ben onun...CSMlerin burnundan 10misli fazla al ganlar gessin iallahh!
efenim neyse,TXF ekibi diyor ki yani;"uyann ey phileler,scully'nin alttan alan,EMR ALMAYI SEVEN(ki bunu kendi de syledi bu blmde,bastra bastra "sanrm seviyorum emir almay!!!" diyerekten" kiilii olmasa bu iliiki "belki de " zor yrr!!!Ama baz durumlar scully'i biraz sarst ve "naapyosun sen,kendine gel,yaa biraz bi etrafna bak...her ey boa belki de" dedirtti..
efenim yani yine de tamamlyolar birbirlerini(MS),baka bir ey deil yani,anahtar kilit gibi,enzim substrat gibi yani...
Ed,iin iine edti valla,yakt beni kl eyledi,iim gitti yaaa,valla ok ciddiyim bak!tek diyebildiim,iten,kocaman bir "KEKE" idi...

mutlu the phile;
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Aug 12, 2005 7:15 pm    Post subject: Reply with quote
From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 1/3/2005 11:17 pm
To: what__if (81 of 99)

Doru konuun ne oluyo kz mkz alalala

Ouzhan

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 1/4/2005 1:30 am
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) (82 of 99)

E ama kzlk yapt be Ouz'cum deitiremiyos belki adam ama sinirlenebiliyoruz yane..

Ya gene de fazla sinirlenmiiniz siz be Oya, Seda .. Hani sanki :PPP .

Ben her zamanki ben olarak her "ne anlaysz adamm be!" dediimde "Ama Scully de anlatmyo ki" diye cevap veriyorum kendime. Dnn artk..

Bi durup bi daha dnn bakim uray :

MULDER: So you?re refusing an assignment based on the adventures of Moose and Squirrel?

SCULLY: "Refusing an assignment?" It makes it sound like you?re my superior.

MULDER: Do what you want. Don?t go to Philadelphia, But let me remind you that I worked my ass off to get the files reopened. You were just assigned. This work is my life.

SCULLY: And it?s become mine.

MULDER: You don?t want it to be.

SCULLY: This isn?t about you. Or maybe it is, indirectly. I don?t know. I feel like I?ve lost sight of myself, Mulder. It?s hard to see, let alone find in the darkness of covert locations. I mean, I wish I could say that we were going in circles, but we?re not. We?re going in an endless line - - two steps forwards and three steps back. While my own life is...standing still.

MULDER: Well, maybe it?s good that we get away from each other for a while. (Starts to leave)

Adam bir ikolik olarak bizi ne kadar sinir etse de bildiimiz gibi davranyor. Scully "sanki benim stm gibi konuuyosun" dediinde hi zernde durmadan "istediini yap" diye karlk vermesi zaten Scully'nin ciddi olmadna inand anlamn douruyor, diye dnyorum. ha ondan sonra "bu i benim hayatm" diyerek ne dediini hepimiz biliyoruz deil mi? Hayret, bu ekilde hi dnmemitim ama demek ki ikolik olduunu kabul etmek konusunda acayip derecede akm Mulder.. Scully "benim hayatm da oluyor yani" dediinde "olmasn istemiyor musun" diyor sanrm orda, ya da "olmasn istemiyorsun yani" de olabilir, bilmiyorum akn bir hali mi vard sylerken, buna gre her ey deiebilir ama o cmleden deimeyecek tek bir sonu kyor, iini hayat gibi grmesi Mulder iin normal ve Scully iin de normal olmasn bekliyor. ama deil, burada hatasn yapyor ite..

Sora Scully "bu senin hakknda deil.. " diye konumaya baladnda, o kadar eyi sylediinde Mulder ne yapyor? "Sanrm bir sre birbirimizden uzak kalmamz iyi olur" diyor. Hala zerinde durmuyor ve hala konunun ciddiyetinin farknda deil, buna da hi armadm zaten, erkeklere laf etmek istemiyorum burda ama unu kabul edin bir kadnn bak asndan dnebilmeniz mmkn deil, Mulder'n sorunu ikoliklii olduu kadar bu anlayamama durumu ite.. Scully'nin gznden bakamyor, deerlendiremiyor olay, durumun ciddiyetinin farknda deil ite.

Scully'nin hayatnn kendi hayat olmadn, Mulder'n hayatn yaamak zorunda kaldn dndn anlamyor ve ip kopuyor bundan sonra zaten..

Blmn sonunda "Herey seninle ilgili deil Mulder. Bu benim hayatm!" dediinde de olay bitiyor zaten..

Mulder pek bir neeli, tatile gitmi gelmi, Scully ile aralarnda bii yok diye dnyor, nk batan "biraz yanlz kalsa geer" diye dnm gemi, onun gznde bi sorun yok bandan beri.. Scully "neden benim masam yok" dediinde bunu ciddiye alp dnmemi bile. Harbiden neden masas yok diye dnse , u pratik mantn bi kenara atp dalgaya almasa o soruyu "nk yer yok" diye geitirmese anlayacak bireylerin ters gittiini.. Normal tartmalardan biri daha diye dnyor , zerinde durmuyor bile.. Ne zaman ki Scully Mulder'n isim levhasn eline alyor, kafa birden gemie gidiyor, biiler daha geveliyo ama eski muhabbeti dnyor aslnda, tatile gitmeden nce konutuklarn sora uyanyor tabe, tam uyan gerekleiyor "ah, masa, hala masada kalmz " ! O gevelemeler kesiliyor direk sadede geliniyor.. "btn bunlar bir masan yok diye mi?" diye soruyor, o kadar hazrlksz, o kadar ne olduundan bihaber ki, stne dp adam gibi dnmedii o kadar belli ki.

Scully'nin dediklerinden sonra ne dese bo tabe.. O'nun iin iinin hayat olmas ne kadar normalse, Scully iin de yle olmas o kadar normal, orda "it's m---" diye balad sz neden bitiremyo dersiniz, banda "it's my life" dedi zaten, ilk konumalarnda, tatile kmadan.. Scully de sonunda "it's my life" diyor . Scully'nin nereye parmak bastnn bilincine vard iin cevap veremiyor, cevabn bitiremiyor Mulder "Bu benim hayatm aam O'nun hayat deil.. O byle gryor" diyordur iinden.. Scully'nin hayatn O'nun grd gibi grmediine orada uyanyor ite. Orada uyanyor da bayaa bi ge kalyor tabe..

Bu, kzlk yapt gereini deitirmez, ama Mulder olduu gereini de deitirmiyo benim gzmde.. O'na kzyorum ama Diana Fowley olayndaki kadar deil.. Anlamamasn olaan karlyorum.. in ciddiyetini kavrayamamasn anlayabiliyorum burada...

nk una inanyorum: Mulder, Scully ona kanserden phelendiini syleseydi byle davranmazd. Byle geitirmezdi, her zamanki her ey ile ilgili espri yapma tutumunu bir yana brakp adam gibi Scully'nin sylediklerini ele alrd.. Sylediklerinden ve syleyi tarzndan biilerin yanl gittiinin sinyallerini alabilirdi.. Bir profiler'dan bir psikoloji mezunundan bahsediyoruz burada.. Bireylerin yanl gittiini anlayabilirdi, ikolik, bencil vs. olabilir, bu nedenlerle blmn banda Scully'nin sylediklerini yanl yorumluyor yada yorumlamaya uramyor, ama sizin de sylediiniz gibi Scully'ye bii olduunda bu zelliklerinden kurtulmak konusunda da stne yok, O'na kt bii olduuna inanrsa ne yapacanz ounuz biliyosunuzdur.

Ama bir alarm almyor ite, ciddiyetin farkna varamyor ve vardnda da ge kalyor, akalyabilecek biileri kalmyor, susuyor..

Diyorum ya kzyorum ama seviyorum bu adam, gitmeyin fazla stne Razz

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 1/4/2005 3:15 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (83 of 99)

"Herey seninle ilgili deil Mulder. Bu benim hayatm!"

stese Scully eker gider,zorla orda durmuyoki. Ama artk oda Mulder kadar merakl ve ileri zmek istiyor. Mulder'dan ince davranmasn bekleyemezsiniz bu kzlk deil, ocukluuna inmek gerekir Smile Nigar yardm et Nigar

Ouzhan

From: drscully2000 1/4/2005 6:41 am
To: Beatlefan in Beatleland (BeAtLe_FaN) (84 of 99)

Muldera ne demeli ?
Sen tut psikoloji master yap (Sanrm masterd)Sulu psikolojileri zerine al sonra scullynin bana gelenler karsnda u muhteem yorumu yap:
'YAN TM BUNLAR SANA BR MASA GETRTMEDM DYE M OLDU...'
Terzi skn dikemez dedikleri bu olsa gerek Smile
Scully'nin sorunlarna bu kadar kaytsz kalmas onun bunlar nasl olsa halledeceine duyduu gvenden kaynaklanyor olabilir.Ama anlayszln bu kadarn mazur grmek kolay deil...
u shipper bulumasnda sylediim bir ey vard onu tekrar ediyorum :
MSR'I DA X FLES'I DA AYAKTA TUTAN SCULLYDR.
nk bakas , u geimsiz Mulderla ne ortak ne de arkada olurdu.
ok mu abarttmSmile
Bana tm bunlar geldikten sonra scully'le alay ediyor oluu aslnda onunda incindiini gsteriyor ...
Buradaki incinme kskanlk mdr yoksa ortayla yaadklar iletiim sorununun kendilerini getirdii durumdan duyulan rahatszlk m?Ya da her ikisi ...Bunu yorumu Shipper veya noromo oluunuza gre deiir.
Daldan dala atlyorum ama idare edin:)
Jodie foster'n ho bir srpriz olduunu sylemeden geemeyeceim.
Ha birde blm izleyip' Belki Ed ile aralarnda bir ey gememitir' diyenlere de hayal alemindeki yolculuklarnda mutluluklar dilerim.Tamam biz philelar komplo teorisi retmeyi seven insanlarz ama herey apak ortadayken bu kadar pheci olmaynSmile

From: Overkill (Vincent_Vega) 1/4/2005 7:32 am
To: drscully2000 (85 of 99)

Bu blmn benim iin bir anlamda x-files' tgrt'de devaml izlemeye baladm blm olmasdr. Ondan nce home'dan beri yakalamaya alarak izliyordum. O yzden karakterler hakknda kesin bilgiye sahip deildim. Mulder' dnyann en yzeysel adam olarak, scully'i ise mulder'n altnda alan ve ondan fazla holanmayan biri olarak grmtm. Tabi blmler ilerledike hafif kafa karkl olsada karakterleri tanmaya baladm. Ve bugn cnbc-e'de ilk blmleride tamamen izlemi biri olarak unu syleyebilirim. Mulder gibi ulu, nitelikli, zeki, karizmatik bir adam yzeysel olarak grdm iin ayplyorum. Hani Amerikallar derler ya resmin tamamn gr diye, bir parasnda gre karar verme diye. te bu blmde resmin bir parasdr. Sonuta Mulder her ne kadar mkemmel bir insanolu olsada kusursuz deildir, hatalar olur.

From: Beatlefan in Beatleland (BeAtLe_FaN) 1/4/2005 2:17 pm
To: drscully2000 (86 of 99)

firtina gibi esmisin yaaaa, hangi birine ne yorum yazsam??? Smile
ya biri bana eyi aklasn,eer birlikte olmularsa neden ayr yataklarda uyand Ed ile Scully peki? neden nedeeeeeeen:)
gmlei, rahat etsin diye vermi olabilir, ama bilmiyorum, fazla m iyi niyetli dnyorum acaba?
aslnda mulder biriyle birlikte olsun, sinir olurum,kprrm(bkz o vampir blm, scully yok diye ne de gzel gnl elendirdi yle, hmmm neydi o blmn ad, hani ikimizin de nefret ettii blm)
ama scully'nin biriyle birlikte olmasna kprmem.
nk mulder'n da dedii gibi, x-files mulder'n hayat, ama scully'nin hayat bu deil, hibir zaman da olmad zaten ve kadn hayatnn kayp gittiini hissediyor, ed ile birlikte olmusa da aferin ona, helal olsun diyeceim yani:))
o kadar gzel biey demisin ki, bu adam psikoloji okudu, ya kardeim azck odun olma da psikolojiden anla deil mi???
bieylerin ters gittiini neden daha nce anlayamyorsun, ya da neden bu kadna byle davrandn, neyi olduunu vs sormuyorsun???
anlamak ok zor. her eyi akaya vuruyor ama bu kadar da olamaz. en azndan psikoloji okuyan birinden daha iyi eyler beklerim.
scully tpta ne kadar iyiyse, mulder'in da psikolojide o kadar iyi olmasn beklerim ama nedense bazen garipleiyor ve ciddi ciddi bunlar masa yznden mi diye sorabiliyor.
ben onu aka olarak sylemi olduunu umut ettim ama aka da deildi.
bu arada ben Ed'i pek de bir sevdim yaaa:))
son olarak ben mulder'a taparm, ama bazen beni sinir ediyor.
yani biraz hakaretvari yazmamn nedeni odur, yoksa kendisiyle "yakndan" ilgiliyim malumunuz.
ama bazen scully'e zlyorum yaaa, mulder'in dengesizliklerine katlanmaya alabildii iin. baz durumlarda kapy vurup kp gitmesi lazm, ama dayanyor yine kadn.
nasl bir sabrdr bu.
bu arada Ed'e kendini gerekten anlatyordu, onunla dertleiyordu, stelik yeni tant bir adam olmasna ramen Ed, ama mulder'la bu kadar yakn bile deiller. ki adm ileri, adm geri hatta hatta iki adm ileri, 10 adm geri gittikleri bir dier konu da ilikileri bence. ya iliki derken shippy anlamda da sylemiyorum bunu, dostluk ilikileri de diyebiliriz tabii. ama bazen o kadar uzak ve o kadar birbirini anlamayan iki insana dnyorlar ki, bu da benim sinirime dokunuyor.
never again, ikisinin en kopuk olduu blmlerden biri bence.
ama bunun tek sorumlusu mulder da deil.
yine de never again'in gnah keisini mulder ilan ediyorum:))

From: Agree to disagree. (trustno13) 1/4/2005 9:49 pm
To: Beatlefan in Beatleland (BeAtLe_FaN) (87 of 99)

1) Birlikte olmadklar daha byk bir ihtimal ama daha nce dediim gibi kesin "yiyimitir" ed'le dana. ler belki daha ileri safhalara kadar gidebilecekken Dana Ed'i reddetmitir ama mevcut "pozisyonlar" Ed'in gmleini Dana'ya vermesine ve sz verdii gibi koltukta yatmasna neden olmu olabilir. Burdan da bu yorumu yazmamda asl ilham kayna olan Haydar Dmen hocama selam ediyorum.. Smile)
2) Bahsettiin blm "3".
3) Mulder'n baka bir kadnla birlikte olmasna ok sinirlenip Scully'ye laf edilmemesi, bu blmde Mulder'a "kz" yaftasnn yaptrlmas; bunlar benim Scully analizimde deindiim "Shipperlar ikilinin ilikisine Mulder asndan bakyorlar" tespitimi hakl karyor sanki Smile Never Again siz shipperlarn inancn da salam lyormu ben bunu grdm... Yalnz Pelin de byle balamt hatrlatrm eheuhe Wink (Sabah sabah yle bi yazdm ki, cmleden ok smiley var mesajda. Niyetim bu postu'da shipper-noromo tartmasna dndrmek deil, sadece bir iki tespit syledim. tiraz edecek olan olursa konuyla yakndan ilgili olduu iin diyorum; Dana Scully postuna gitsin orda itiraz etsin pls tsk. )
Murat

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 1/5/2005 12:52 am
To: Agree to disagree. (trustno13) (88 of 99)

yazarlar Glen Morgan-James Wong hatrna ben birlikte olduklarndan yana oyumu kullanyorum.. adamlarn amac buymu yane, istemyen CC Smile

Ben Mulder'n 3'teki olayna hi sinir olmamtm. Scully'nin olayna da sinir olduumu syleyemiycem. Mesela Scully'ye Small Potatoes'da sinirlenirim aslnda.. Biraz.. Smile Benim derdim biriyle cinsel anlamda birlikte olmalar deil, benim derdim bir bakasyla daha rahat konuabilmelerinde, birbirlerine aamadklarn bakalarna aabilmekteki rahatlklarnda.. Never Again'de bu var, buna sinir olurum, Small Potatoes'ta ise daha beteri var, orda kudururum..

le bi durum vardr ki Mulder ile Scully'nin romantik olsun, dostluk olsun, arkadalk dzeyinde kalsn, aralarndaki iliki kesinlikle ve KESNLKLE bir bakas tarafndan sona erdirilebilecek basitlikte bir iliki olmad iin iim her zaman rahattr. Bir finishipper olarak ta dizinin sonunda birlikte olsunlar da balarda kimle ne yaparlarsa yapsnlar moduna kolayca girebilirim (tabe aralarnda romantik anlamda biiler olup ta sora bakalryla biiler paylarlarsa kudurmak ne kelime, "krarm bu diziyi" :PPP) ya yaaa. bunlar ben slyorum bakn.. eheheh

Yani aslnda Glen Morgan amcamz ne gzel sylemi, "bir iliki sz konusuysa gl olup olmad snanmal" dememi mi? demi, yani tam le deil tabe dedikleri de, z bu.. Bi tek Mulder-Scully ilikisi (normal anlamda, romantimz koymuyorum) snanmyor burda, shipper'lar da snanyor diye dnyorum..

Mulder'n yeri geldiinde gerekten ilgisiz davranmasna ne kadar sinirleniyorsam, Scully'nin ona baz eyleri deil biok eyi belli etmemesine de o kadar sinirleniyorum. Mulder her trl Scully'nin hayatnda nemli bir yere sahip ama Scully'nin gene de rd duvarlar nedeniyle aradaki mesafeyi muhafaza etmesine deli olurum. Hem Scully'ye kzyorum hem Mulder'a bu konuda, biri duvar rmede becerikli, br duvar ykmakta beceriksiz.. Sora ble bakalarna almalar, derdini birbirlerine syeleyememeler, burda sa ba yolmalar fln.. Hay Allah'm sabr!

te Suret'e de bu konuda hak veriyorum.. MSR' ayakta tutan Scully demisin ya Suret, valla haklsn, Scully biyerden sonra u iine kapanklndan "tamamen deil" az da olsa syrlmasayd Mulder hibii yapamazd..Yapmak isterdi de yapamazd..

Desem de, aslnda yapt yaaa... Fight The Future geliyo aklma. Orda Scully hereyden vazgetiinde kim konutu "sen ayaklarm yere basmam saladn. vs. vs." diye? Mulder.. Sora 7. sezon var oraya imdi girmiyim.. Abi bilmiyorum anlam veremiyorum bu insanlar beni ldrtyor, u kanser olaylarnda da dibinden ayrlmycak Mulder Scully'nin mesela.. Hay Allah'm dvcem bunlar ben!

Al ite, yemin ederim seneler nce bu konularda konuurken gene bi konuyu yazp o konuyu rtrdm her yazmda. Gene ayn eye mi dndm, naaptm , neden ble oldum, h yaaa! Gzm seyirmeye balad, gidiyorum ben kardeim!

bi de 7. sezonu getirin artk aaaaaaaa!!

From: Agree to disagree. (trustno13) 1/5/2005 1:22 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (89 of 99)

Never Again'in yazarlarnn GLEN MORGAN ve James Wong olmas da, sk sk hatrlatlas bir detaydr. Darin Morgan'n bu blmle alakas yoktur, Glen'in kardei olmas dnda.
Murat

From: Beatlefan in Beatleland (BeAtLe_FaN) 1/5/2005 1:32 am
To: Agree to disagree. (trustno13) (90 of 99)

Akas ben M&S'in ilikisine Scully asndan da bakyorum, tek su mulder'da da deil, yazmda sylemitim hatta tek sulunun mulder olmadn, hatta daha nce bin defa sylediim bir dier ey de, eer scully mulder'a kar daha ak ya da scak filan olabilseydi,
ilikileri(yine syliyeyim iliki derken sadece ak filan kastetmiyorum,dostluklarn da kastediyorum),ok daha derin olabilirdi ilk balarda, ama scully, hasta olduunu farkettiinde, bunu mulder'la bile paylaamyor ilk baslarda.
bu uzaklklarnn kant deil mi?
bunun sorumlusu mulder m scully mi denirse, mulder'in dengesizlii ve scully'nin de uzakl diye yantlayabilirim.
scully'nin baka bir adamla olmasna laf etmememin nedenini de aklamtm. kadn "hayatn yaamak" istiyor. nk onun hayat
"x-files" deil, mulder'in ra gibi o ne isterse yapmak zorunda da deil. hatta mulder'a dosyalar incelemeyeceini vs syledii zaman ite yapmas gerekeni yapyor diyorum.
Shipper olarak inancm nedir syliyim, ben aralarnda "ak"a dair bieylerin olduunu ilk sezondan beri gryorum, kendilerine itiraf edemiyorlar, emin deiller, ok yakn deiller vs vs vs ama zaten aralarnda bir eylerin olaca gayet akt en bandan beri.
benim inancm sarslmad scully ed ile birlikte oldu diye, sonuta ne ed kald u an ne de bakas ya da mulder iin diana da kalmyor, en son yine birbirlerine dnyorlar,en banda olmas gerektii gibi.
ancak mulder'in byle olmasna scully'nin nasl tahamml edebildiini anlamakta hep zorlanacam sanrm.
ben hala shipper'im, hala hala m&s'in birbirlerinden bakasyla uygun olamayacaklarn dnyorum, hatta shipper olmaktan da gayet memnunum ama bazen scully ya da mulder'in ilikileri konusundaki tavrlarn yorumlamakta zorluk ekiyorum.
hatta una da katlamayacam, M&S'in ilikilerini ayakta tutan Scully de deil, scully bazen ok "uzak" olabilirken, mulder "yakn" olarak onu dengeleyebiliyor.
yakn ya da uzak olmalar konusunda ikisinin de pay var demeliyim, ama never again'de mulder'in hatas scully'i ciddiye almamas, scully'nin hatas da mulder'la konumayp ondan kamas, ondan uzak olmas. ama scully'nin tavr kafa karl yznden olduu iin mazur grlebilir, ama mulder'inkini mazur gremiyorum ve bu yzden o alayc tavrn "kzlk" olarak nitelendiriyorum.
scully'e de ilikileri konusunda ok kzdm blmler var, ama never again'de mulder'a laf ediyor olmam, onun benim gzmde bariz hatal olmasndan.ben scully mkemmel mulder rezil demiyorum yani,demem de.
bir de ruki ey diyordu, eer hasta olduunu syleseydi scully mulder byle davranmazd,tamam tabii ki byle davranmazd, ne tatile giderdi, ne byle alayc sama sapan bir tavr taknrd,yanbandan ayrlmazd redux'taki gibi ama scully'de bir gariplik olduunu anlamas iin illa kadnn sylemesi mi gerek hastaln? sanrm mulder "anlaysz" bir gnndeymi.
ama tekrar tekrar syliyeyim, ilikiye sadece mulder asndan bakmak doru deil. aralarnda bir "iliki" olduuna gre, buna scully'nin de asndan bakmak daha doru olur.
bir de kanser olduunda mulder'in scully'nin peinden ayrlmamas da zaten yapmasn gerektirecek bir ey, yani buna kim umursamaz kalabilir ki? aslnda ben kanser olduunda mulder'in yanbanda olmasn shippy de yorumlayabilirim(hatta yle yorumluyorum), ama aslnda sorumluluk hissettii iin, ok sevdii bir dostunu kaybetmek istemeyecei iin duruyor da olabilir, yani bence.
yok yok shipper'lik gzel ey,
ve son olarak ben shipper'im ve sonsuza kadar yle kalacam.
offff biri beni sustursun, bu konu bitmez,ben susmam yani:)))

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 1/5/2005 1:32 am
To: Agree to disagree. (trustno13) (91 of 99)

Allah Allah.. Normalde btn ismi sallardm, sadece adn m yanl yazmm???

Formdan dyom galiba.. RazzP

dzeltiyorum imdi

From: maybe there is hope (sedab) 1/5/2005 12:45 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (92 of 99)

yineharikalar yaratlm shipper ve noromolar arasnda
bakn ne gzel bir tartma olmu 2 gn ayr kalyorum umusunuz yine

bu arada ben ruki ye de oya yada katlyorum

kzlk bizimkinin ruhunda var ama o bizim adammz yaaaaaaaaa
canm benim

adam o kadar psikoloji okumu ama insan ilikileri bence zayf

From: what__if 1/6/2005 7:19 am
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) (93 of 99)

bence mulder,kz mulder deil,normal,olmas gereken mulder.yani kzse normalde de kzdr...bence TXF ekibi bunu gstermeye alyo...
arkadalar ok zr diliyorum ve biraz da utanyorum... ya u yukardaki,(bir nceki yazmdan aldm),cmlem ne kadar yanl bir anlam tayor yaaaa...yani TXF ekibi tabiki Mulder'in kz olduunu gstermeye almyo....ya ffff,imdide sanki gstermiyo da,gizliyo gibi oldu...yani Mulder kz deildir,olamaz...yani benim demek istediim,ilikideki(M&S) ok ince izgiyi gstermeye alyo ekip! HAH imdi oldu!!!
ne diyorum ben ya,Mulder kz mkz...dilimi eek ars soksun! sensin kz!

From: drscully2000 1/7/2005 7:29 am
To: Beatlefan in Beatleland (BeAtLe_FaN) (94 of 99)

Ben biraz ge baktmdan sorularnn ouna arkadalar cevap vermi ama bende cevaplayaym.kimizinde sevmedii o blmn ad 3.Ben o blmn genel olarak konusunu da sevmemitim.Neden bilmem XF ekibi vampir hikayelerinde pek baarl olamyor.Bakalarnn ok iledii bir konu zerine yeni bir eyler sylemek g olduundan belki: 3 biraz yavand.Yani srf shipperlktan deil,phile olarak da sevmedim.
Neyse never again postunda 3' tarttm moderatrmz grmesin geri oda her grd postta shipperlara veripveritiriyor ama Smile))
Neyse kzdrmayalm murat'Smile))
Konuya dnersek ed ile scully arasnda ne getiine inanmak istiyorsan ona inan oyacm ama insan doas ve ed'e cinayet ilettirecek halsinasyonlar gsteren ilalar dk dozda scullynin mehur otokontroln zayflatabilir.'Scully asla byle bir maceraya atlmaz' diyenlere 'scully sizce srtna dvme yaptrr myd?' derim.Olaanst durumlarda insanlardan olaanst tepkiler beklenebilir.Kusursuz olduklarn dnsek bile....

From: drscully2000 1/7/2005 7:32 am
To: maybe there is hope (sedab) (95 of 99)

Bana katlmyor musun?
Smile)))

From: drscully2000 1/7/2005 7:44 am
To: Agree to disagree. (trustno13) (96 of 99)

'''''Mulder'n baka bir kadnla birlikte olmasna ok sinirlenip Scully'ye laf edilmemesi, bu blmde Mulder'a "kz" yaftasnn yaptrlmas; bunlar benim Scully analizimde deindiim "Shipperlar ikilinin ilikisine Mulder asndan bakyorlar" tespitimi hakl karyor sanki Smile Never Again siz shipperlarn inancn da salam lyormu ben bunu grdm... '''''

Ben buray anlayamadm kim ,neyi, nasl lyor ve en nemlisi(!) ben ka aldm Smile)))
Ben Mulder'a kz demedim duyarsz olduunu dnyorum.Mulder asndan bakyor olsaydk Scully'e kzmamz gerekmez miydi?Ben hakikaten anlayamadm.

Not imdi ksa kesmek durumundaym.yalnz benim e-mailime arkadalarn numarasn topluca atabilmeniz mmkn m?Sen ,ruki v.s.
Telefon numaralarnz toptan kaybetmi bulunuyorum da ....

From: Trke " The Truth'll Save Us All " (Turke_01) 1/7/2005 2:34 pm
To: ALL (97 of 99)

Benim bu blm iin syleyecek tek szm var: "Never again". En sevmediim blmlerden biridir. Niye mi ?

nk bu blm havadadr. "Ne shipper yansn ne noromo" mantyla nereye varlacan herkes grmtr.

From: welovexfiles 1/13/2005 5:08 am
To: ALL (98 of 99)

bende o 3 e gck olmutum sonra bide
skinner-scully le olan sahneye kzmtm
ama en ok kzdm ey Fowley SAHNELER
GICIIIIIIIK KADIIIIN

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 1/18/2005 6:32 am
To: welovexfiles unread (99 of 99)

Allahm ne derdiniz var u Diana ile siz CSM'e Krycee bakn onlara uyuz olun

Ouzhan
Back to top
364 SaD SaM
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Fri Aug 25, 2006 10:16 pm    Post subject: Reply with quote
eveettt....sonunda never again blmn izlemi bulunmaktaym.alt yazsz olsa da varolan ingilizcemle az biraz anladm ite.gzel blmm.sonunu ok sevdim zllikle Laughing not everthing is about you mulder,this is my life...(doru mu duydum acaba?her neyse ite isteyene link verebilirim.youtube da 5 para halinde...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
promeusa
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sat Aug 26, 2006 9:24 am    Post subject: Reply with quote
Link verebilirsen sevinirim arkadam...Bu blm bza ilerimden dolay daha nceden izleyememitim..nallah izleme ansna eriebilirim Smile Wink Scully ve Mulder' bugnlerde grmek bizlere ila gibi gelecei iin sabrszlkla grntleri bekliyorum!!!
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Sat Aug 26, 2006 11:55 am    Post subject: Reply with quote
imdi grdm cevaplym dedim,

MOD NOTU: Arkadalar, download yaplacabilecek blm linklerini bu forumda veremezsiniz. Verdiiniz linke evet bakalar koymu olabilir o blm, baka milyonlarca kii de izleyebilir ama linki bu sitede veya forumda verilemez! llaki yapacaksanz bunu email veya zel mesajlama kullanarak yapn.

Forum Kurallar:

1. Trkiye Cumhuriyeti yasalarn ya da uluslararas kanunlar ve anlamalar ineyen mesajlar foruma gnderilemez. Herhangi bir organizasyon, kurum, kurulu veya dernee hakaret, kfr, tehdit; kii hak ve zgrlklerine saygsz; inan, dil, din, mezhep, rk zgrlklerini rencide edici ierikli mesaj yollamak yasaktr. Bu kurala uymayan balklar uyarda bulunmakszn silinecektir.
Back to top
364 SaD SaM
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sat Aug 26, 2006 6:48 pm    Post subject: Reply with quote
ben de PM kastetmitim zaten "her neyse ite isteyene link verebilirim" derken.
Back to top
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Aug 27, 2006 11:04 am    Post subject: Reply with quote
364 SaD SaM wrote:

Zaten farkndaysan o uyar senin mesajnda deil, link veren baka bir arkadaa yapld.

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
44murat44
aylak
aylak

PostPosted: Sun Aug 27, 2006 12:57 pm    Post subject: Reply with quote
isteyen varsa bu blm bende var.cnbc-e den kaydettim.mail adresime yazarsanz kargo ile gnderebilirim.
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sun Aug 27, 2006 10:15 pm    Post subject: Reply with quote
darkness wrote:
364 SaD SaM wrote:

Zaten farkndaysan o uyar senin mesajnda deil, link veren baka bir arkadaa yapld.

biliyorum o uyarnn bana yaplmadn.sadece ne demek istediimi akladm.
Back to top
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Mon Jul 13, 2009 10:44 pm    Post subject: Reply with quote
gzel bir blnd.Ama yukarda yorumlara baknca abartlacak kadar gzel bir blm olduunu dnmyorum.Bu blmde Mulder-Scully iin noromo olamayacan shipperlik bir durum olduunu gryoruz.Zira birbirlerine ok duygusallar ama belli etmiyorlar.
Back to top
DarkSpooky
aylak
aylak

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 11:24 pm    Post subject: Reply with quote
Gzel bir Mulder Scully blmyd.Burdan Scully'nin Mulder'n kendisine hala akn itiraf etmemesi yznden bir buhrana girdiini kardm.

Ha bir de Scully Ed'e annemin sigaralarn alp itim nk babam ok kzard bunu duyduunda onun iin yaptm gibisinden laflar etti ya.Yanlmyorsam Beyond The Sea'deki mahkum da Scully'ye ble bir ansn anlatmt ve Scully de "Ama bu herhangi bir ocuun ans olabilir" demiti.Demek ki o zaman herhangi bir ocuk dedii kendisiydi Very Happy Very Happy
Space Jellyfish
aylak
aylak

PostPosted: Mon Apr 28, 2014 10:49 pm    Post subject: Reply with quote
Never Again'de olaylar brokerlk yapan Ed isimli bir gen iadamnn mahkeme karar ile karsndan boanmas ve ailesini yitirmesi ile balyor. Bunalmda olan Ed o gece yars itii mekandan kp sa koluna oldschool olarak kabul edilebilecek vintage bir denizci dvmesi yaptryor. Gz krpan bir bar kz figr altnda da "Never Again" yazs... Ancak dvme bir sre sonra tuhaf sesler duymasna ve Ed'in istemedii eyler yapmasna neden oluyor.

Bu esnada Mulder son 4 yldr kullanamad bir haftalk izni telanda. Scully'e kendi yokken uzay gemisi mhendislii iini srdren rus bir ajann peine taklmasn sylyor. Scully ise byk bir depresyon ierisinde, bunca yldr birlikte alt Mulder'n yannda bir masasnn dahi olmamasn ierliyor, kendini devaml iine adadn bir ksrdngde olduunu ama yaamnn elinden katn dnyor. Bu bunalml ruh hali zerine Mulder'n tatili de eklenince Ed ile tanmas Scully iin bir ka sreci oluyor. Ed'in dvmesinden ok etkilenen Scully kendisi de dvme yaptryor. Ancak ksa bir sre sonra avdardan kan bir maddenin dvmedeki krmz boyada kullanld ve halsinatif etkiler yapt ortaya kyor...

Blm u ana kadar bir ka kez Mulder'n apknln izlediimiz dnlrse, Scully'nin ilk resmi kaama olmas asndan da byk nem tayor. Ed ile geceyi birlikte geiriyorlar. Ancak ayr kanepelerde uyanmalar yaknlatklarn ancak birlikte olmadklarn dndryor. Scully'nin ruh halinde gelgitlerde bir blm ncesinde burnunun kanamas ve muhtemel kanser kaygs da yer alm olabilir.

Bu arada dvmenin sesini veren kii nl oyuncu Jodie Foster...
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4 All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum