X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
4X09: Tunguska

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jul 26, 2005 6:47 pm    Post subject: 4X09: Tunguska Reply with quote
From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 4/12/2002 6:53 pm
To: ALL (1 of 34)

yaw arkadalar, yaynlanmad m? izleyen yok mu? niye msj yok? bizim kanallar bir haftadr yok. Paper Hearts' da izleyemedim. hadi biri msj atsn ltfen
PS: sanrm imzam kcak. hatta aada attach files da grnyor. Delphi Basic byle diil di ki

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 4/12/2002 7:12 pm
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (2 of 34)

heehehehehe daha basic olmam. hemen bi ka resim koyaym.

- Attachments follow -
tunguska083a.jpg
27KB
tunguska209.jpg
36KB

tunguska283a.jpg
34KB

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 4/12/2002 10:19 pm
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (3 of 34)

nce Tunguska Olayndan bahsediyim (Mulder bahsetti ama);
30 Haziran 1908 SBRYA. Gzleri kamatran bir ate topu atmosfere girdi ve 8 Km kadar yukarda patlad... Yapt ykm 12.5 megatonluk bir nkleer bombannkine eitti. Halkn ok benimsedii bir teoriye gre, Tunguska, nkleer bir saldrya uramt. Belki de bu bir saldr deil, esrarengiz bir uzay aracnn kaza eseri brakt bir patlayc maddenin ya da aracn kendisinin patlayarak yok olmasyd.

Olay daha doal gereklere balamak isteyenler ise, akla ilk geleni sylyorlard. Bir kuyrukluyldz, tal Tunguska Vadisinde bu inanlmaz felakete neden olmutu. Ama, her eyden nce ortada alm bir krater yoktu. yle ise bu bir gkta da olamazd. Bunun iin krater gerekiyordu ve patlama olaanstyd. Patlamann iddeti onbinlerce Km2 lik ormanlar yanm kibrit plerine evirmiti. Ne bir duman, ne de bir alev... Bu ormanlarda yaayan, bata Ren Geyikleri srleri olmak zere, birok hayvan da esrarengiz felaketin kurban oldular. 1908'lerde henz Atom Bombas bilinemedii iin, ilk yorumlara gre, nedeni bir gktana balanan Tunguska Olay daha sonra eitli evrelerce ele alnd ve farkl grler ne srld.
------------
Uzun zamandr mitoloji seyretmemi olmamdan dolay ok heyecanla seyrettim diziyi,aslnda ne yorum yapacamda bilmiyorum sadece harika bir blmd desem yeter herhalde. zellikle Mulder'n Krycee vurduu sahneler. Mulder ve Krycek mthi bir ikili. En son karaya sahneside ok etkileyiciydi.

Ouzhan

From:
F i l i Z (StunGKissinG) 4/12/2002 11:07 pm
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) (4 of 34)

Ya bu dizi hep 00.30da m balycak ??? Ben en bataki mahkeme sanesini, ve sonra FBI'n basknn beendim...Skinner'n cblcbl kapy amasn... Mulder'n Marita'ya ziyareti, Scully'nin "Seni nereye kadar izleyebilirim bilmiyorum" demesini... Sonuta btn blm !!!
Krycek'in "Trk hava yollar" dedii yerde baka dumur olan varm ? Hemen bilgisayar ap kontrol ettim cidden Turkish Airlines deniyor. Vay beee Nihayet X-Files'da ucundan kesinden bi appareance yapyoruz o da terrst tayarak oluyo !!!

Ben Terma'y daha ok seviyom !

Bu arada eviriler bence harika. Ama Scully ok garip "Mulder" diyor, dimi ? Yoksa sadece bana m yle geliyor ?

"Stupid A$$ Haircut" "Garip bir sa kesimi" diye evirdiler (Hehe dikkat ettim Smile

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 4/13/2002 12:58 am
To: F i l i Z (StunGKissinG) (5 of 34)

Sesi ksk olunca o garip sesleri pek farketmiyosun, tavsiye ederim Filiz. Valla dizi acayip iyiydi. Hele Krycek'in tipik amar olan konumunda herkesten dayak yemesine kahkahalarla gldm, bi ara zldm ama soona tekrar! dnek knca (hani gardiyanla Rusa konutu fallan ya) istifimi bozmadm. Ay zellkile "Bana bii anlamycak msn?" sorusuna Mulder'n yumrukla karlk vermesine yarldm, yarldm. Hhahahaha!!!!
Ama fena bitti dizi, Mulder'n bana gelenler hakknda hibi fikrim yoktu, karaya meselesi ite. Mzik vid'lerinde biok sahneyi grdm aslnda. ok tandk geldi biok yeri ama o kadar.

ok houma gitti yaa... Scully'nin sesi bi yere kadar da hala Mulder konutuka kulaklarm tkayasm geliyo ama o kadar batmadn farketmek iyi...

Bu arada Krycek'in sesi kesinlikle iren olmu. ok yumuak (annamnzdr artk Krycek'i neye benzettiimi , ahahhaaaaa) km. Bun dublajclar yan karakterlere hi nem vermiyo galiba. (Mulder ve Scully'nin sesleri tandk ama dierleri nerden km bilmiyom)

Hmmm..Bakaaa... Maritta 'nn o szen tavrlar neydi le. Gck oldum.. Bi de yeseydi Mulder'!!!

Skinner'in hali cidden ok iyiydi yaf... Valla maallah hi ya yokmu adamda :PPP.. PEliiiiiiiiinnnn, szn ettiin bu blmse, manyakt ks harbiden . Heheheueee..

Bi mitoloji blm izlemek zevkliydi valla. Ban pek izleyemedim aslnda ama Terma'da karmak istemediim bi mahkeme sahnesi var, neredeyse hepinisin bildii zere Wink. Ay WMM, CSM, KRYCEK, MARITTA resmen btn ekibi grdm be harikayd yaf!! Nas kurtulcak imdi Mulder, kafay syrcam.

Hala adamn sa olduunu, 7. sezona kadar bi halt olmycan bilmeme ramen nas bu kadar heyecanlandm anlamyorum. Ama ben XF' bu yzden ok seviyorummmm Smile))). Yzlerce kes islesem....

Arkiler benim almama lazm. enem dt gelcek imdi yetkili biri yiyces ayvay. Grrz soora

See ya!

Ruki

From: AGENT MULDER (FMULDER9) 4/13/2002 1:36 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (6 of 34)

Merhabalar.

Offf gerekten nefis bir blmd. Scully nin Mulder a "Daha ne kadar
ileri gidebileceksin ve ben seni ne kadar izleyebileceim" demesi
haarikayd. Yalnz bunca olaydan sonra Mulder hala arlatan ve iki
yzl Krycek e nasl gvenebiliyor. Veya en azndan inanyor.
Ha ha o dayaklar o arlatana az bile. Skinner n dedii gibi "Daha
yeni baladk". Mulder gvenli ev istedi ya orada ok gldm. "Burada
daha gvenli olur" Yalnz dublajlarn altndaki o ark ve trkler
neydi yle farkettinizmi. Birde Filiz sanrm Trk hava yollarndan
nce sanyorum hangi blm unuttum ama sezon-1 de hatta hemen blmn banda Amerikal bir sava ua bir ufo yada gkta dyordu onu
derken grdnde ekrann sa altnda blgenin adn yazp altna
da "Hakkari Trkiye" yazmt.Sanrm daha nce X-files ta admz
geti.

Neyse imdilik bu kadar.

Sayglar

Mahmut

From: Acacallis 4/13/2002 3:23 am
To: ALL (7 of 34)

kardma inanamyorum siz artk pazartesileri dizi kcak demediniz mi.tekrar ne zaman ya yoksa hi tekrar olay olmycak m??

From: incig 4/13/2002 9:26 am
To: AGENT MULDER (FMULDER9) (8 of 34)

Valla, bu "Hakkari Turkey" meselesini bn yazacaktm, ama sen benden nce davranmsn. Ama hangi blm olduunu ben de karamadm.
"Tunguska"ya gelince;

Afedersin Ruki, ama bence Krycek'in sesi mthi oturmu kendisine. ok ama ok iyi bir seslendirme ve eviri izliyoruz. Yoksa ben miyim sadece byle dnen?
XF ekibinin Rusa retmenleri ok iyiymi. Herkes ne gzel Rusa konuuyordu yle deil mi?

Mulder'n Krycek'e pislik gibi davranmasn ok sevdim. Hele havaalannda onu arabada brakp giderken Krycek ona kfr edince, dnp gelerek "Sen bana ne dedin? Benim iin kt bir ey dedin." demesine bayldm.Smile)

Mulder imdiye kadar nelere maruz kald da, hala hayatta olmas ok ilgin yahu. Bir Black Oil eksikti. "Terma"da ordan nasl kurtulacan tam hatrlamyorum valla. Aslnda bu 2 blm daha nce Polonya TV'sinde izlemitim. Spoiler olmasn diye sylemek istemiyorum, ama Krycek daha kurtulmad. Bu kadarn bilin.

Bataki soruturma sahnesinde Scully harikayd ve yeni sesi de ok iyi seslendirmiti onu o sahnede. Komisyon bakanna davran neydi yle? Adamn sert tavrlar onu hi rgalamad. "...izninizle ifademe devam etmek istiyorum..." deyiine bayldm.

Paranoyak Mulder'n Rusya haritasn bu kadar iyi bilip de, bir ka kelime de lsa Rusa renmemi olmasn garip karladm.

imdilik bu kadar toparlayabildim. Bu arada, nerdeyse TV'yi kapatp yatacaktm. Digitrk guid'nda doru program ak grnmyordu. Yine mi TGRT fikir deitirdi dedim, ama yine de beklemeden edemedim. Ve vard. 00:30 ok ge ya. 00:00 diyorlar, 00:30'da balyor. Buna bir yorumlar var m acaba? ndeki fillmin de zamannda bitmesine bir trl izin vermiyorlar, reklamlarla uzattka uzatyorlar. llallah yani.

From: incig 4/13/2002 11:35 am
To: Acacallis (10 of 34)

516.10 in reply to 516.7

Merak etme, kardysan 15 Nisan Pazartesi gn "Tunguska"y tekrar edeceklermi. Ouz'a yle demiler. in rahat olsun. Ama yine ge balayaca iin uykuna hakim ol.

From:
Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 4/13/2002 12:23 pm
To: incig (11 of 34)

Hakkari,Turkey sanyorum E.B.E blmndeydi. Senaryo varsa elinizde bi bakn..

Ouzhan

From:
F i l i Z (StunGKissinG) 4/14/2002 5:52 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (12 of 34)

Nas yani, sem bi sonraki blmde ne olacan bilmiyormusun ? NASIL YAAYABLYORSUN BU GZEMLE :PPP
Krycek'in kfrettii yerde direk orjinal sese gemeleri de gzeldi! Razz Sonra en son sahnede Mulder'n burnunun tellerin arasndan prtlemesi Smile
Bu arada dizinin bitmesine 1 ay m ne kald ya... Naapsak !

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/14/2002 11:00 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (13 of 34)

ahhh..ite bu benim en sevdiim mitolojilerden biri ..Tabii bunu yazmama bakp cuma gecesi diziyi izlediimi sanmayan bunu sadece videodan 20 kez izlemenin bende brakt canl anlar sayesinde yazyorum Smile) (Tgrtr ok kt gsteriyor bu aralar bu hafta digi alacam )

En gzel sahneler : Mahkeme : Scully mthiti ...Karlanmadan duyabildiim kadaryla iyi evrilmi ve iyi seslendirilmiti Smile) Scully'e yaptklar bask ama onun sylememekte direnmesi mthiti Smile

-- Krycek ve Mulder'n Tunguska'da atl gardiyanlardan kalar ...fffff ffff...Bu arada ben Krycek'in dayak yemesinden hoLanmadm Sad((((

--Skinner'n kapy amas Smile)))))))))))))))))))))

Ruki bahsettiim bu deil ..Zero Sum hayatm ..Bu daha bir balang Wink ..Peki normal konulara dnyorum!!

--SCully'nin o asker kasknn ve komando giysilerinin iinde baskna katlmas . Kask ona byk geliyordu ve kyafetlerde ok deiik durmulard ama sperdi SPER!!!!!!! Murat sana bu konuda bir mesaj attm ama cevap yok ..seni bundan sonra arayan ne olsun!!!!!!!

--WMM'nin bir kadnla (gen bir kadnla!!) ilkisi de ayrca ilgin bir unsurdu ..

--- Senaryo : Tunguska'y tema olarak semeleri bence ok etkileyiciydi .ok iyi bir fikir .zaten varolan bir teoriyi diziye uyarlamak onlar iin hem daha kolay hemde daha etkileyiciydi..Terma'y daha ok severim ..zellikle Mulder'n o kampta ektikleri bu arada Scully'nin Washington'da verdii mcadeleyi..

--Dikkat: Bu iki blm ilerde Mulder'a olacaklara neden olan kara ya deneyini ieriyor ..zlemeyenler ya da bilmeyen varsa (var m ki?) dikkatle izlemenizi tavsiye ederim..

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/14/2002 11:04 am
To: incig (14 of 34)

Ahhh nasl unuttum ..Eer bilmiyorsanz Krycek olayan ..gelecek blm asla ASLA!!!! karmayn ..
Bu arada Krycek'in balkondan aa salland o sahneyi Nick Lea'nn dublr kullanmadan kendisinin ektiini ve ekim ekibinin yreini azna getirdiini biliyor muydunuz ?

Bu blmde Nick Lea bir Rus hocadan zel ders alm ..O ve Laurie Holden Patient X iin tekrar Rusa dersi almlar ..

From: Agree to disagree. (trustno13) 4/15/2002 4:57 pm
To: ALL (15 of 34)

Cuma akam izleyememitim bu blm,ama akas u bulutbey faciasndan sonra mkemmel geldi bu blm! Mkemmel ne kelime inanalmaz mthi sper harika olaanst bir blm,bir o kadar vgy belki de daha fazlasn hak eden bir mitoloji blm!!
ARTILAR
--------
1) Seslendirme. Resistance is futile! Hadi arkadalar(hatta zellikle bir arkada :p) kabul edin artk bu seslendirme ok iyi! Krycek ve CSM mthi oturmu ses olarak,hele CSM... Onlarn yannda Skinner'n sesine geen hafta bozuk atanlar bu blmde sanrp beenmilerdir.
2)Herkes buradayd ya!Krycek,Skinner,CSM,Marita,WMM ve ilk kez grdmz senatr Sorenson. Bir mitolojiden daha ne beklenebilir ki?
3)Krycek amar olanna dnd!Ehueue gelen geen bi yumruk att yaa. Ben Scully'nin bi tane geirmemesine ardm...O kadar yumruklarn konutuu bir blmde en azndan suratna bi tkrseydin be gzelim!
4)Bu blm aslnda Krycek'in blmyd diebiliriz. "Yeraltnda saklanrken sanlarla yaamay reniyorsun.." Kimse senden daha iyi bilemezdi RATBOY! hayr sercan sana demedim Smile)
5)Scully'nin teaser'daki mahkeme sahnesini hala daha seslendirmeyi ve zellikle Scully'nin sesini beenmeyenlere ibret olsun die tekrar izlemelerini tavsiye ediyorum. O tonlama hem sper oturmutu,hem de benim Scully'yi seslendiren bayana kar olan soru iaretlerimi silmeme neden oldu.
6) Whoa Marita! O ne sahne yle!?! Mulder koltukta uyurken dibine mdn,le bi szdn..sonra o imal laflar "sana yardm edebilirim..nk edebelirim..sana inanyoruz" Mulder'a bi iki ikram edip iine de ila atsaydn bari! Zaten hanfendinin bornozunu deitirip dzgn biiler giymemesinden belliydi.. Yok ben rahatsz olmadm shipperlar falan kzar bu duruma o yzden knyorum sadece :p Krycek'e de ancak ble bi...kadn yakrd zaten.(spoil m oldu yaw?)
7)Shiper diyince aklma geldi..Scully'nin Pendrell'a yz vermemesi veya ona uyuz olmas-bu soruya shipperlardan cevap bekliorum-sizce Scully'nin aslnda Pendrell'n bir takm jestlerini Mulder'dan bekledii iinmidir? Ha Pendrell,ok toysun olum be! Smile)
Cool Yaw Pelin ve Ruki, Skinner ta gibi olma zorunda yani! Herif orduda navy seal olmu,bira gbei mi yapcak oturup!Ck ck ck.. :p Yannz Sorenson'un odasnda yle bi oturuu vardki A.D'mizin,sanrsn evdeki vazoyu kran bir ocuk annesi tarafndan azarlanm,sonra da utancndan yatana sinmi!
9)Blmn tm senaryosu ve zelllikle Kara Ya-Rusya ilikisi ok iyi balanm. Dayanamayanlar gidip sayfann mitoloji blmne baksn!Bundan sonras daha da gzel walla!
10)Mulder'n stne Kara Ya boaltlacan bilmeme ramen o sahnede gafil avlandm! "hasktr" die bi baardm yine millet nooluyoz die tvnin bana t Smile)
11)Asker niformal ve silahl Scully! Bide nn grebilse Smile) cutie!Wink
12) Charlie Brown ve Krycek!! Harikasn Mulder ya!
EKSLER
-------
1)Nie "To be continued" olduki yaa Sad(
2)Scully nasl oldu da Doktor'un kyafetinin stndeki,kendi deimiyle,"ya tabakasn" anmsayamad?

evet bu akamlk bu kadar. Sper tesi bi mitoloji blmyd!Haftaya Pazartesi Terma da mkemmel olcak belli!
Bu arada buradan bana sitemlerini ileten arkadalara diorumki cep telefonum saptt,kafasna gre ekiyo veya ekmiyo,o yzden arlarnza ve mesajlarnza cvp yollayamadm,hala daha da yollayamyorum. A1018 ite noolcak!

Murat

From: incig 4/16/2002 12:54 am
To: Agree to disagree. (trustno13) (16 of 34)

Scully'nin ve Mulder'n yeni sesini, ve tmyle yeni seslendimeyi eskisinden daha da beenen galiba bir sen, bir de benim Murat. Bence de Krycek'in yeni dublaj da sperdi. O ne celaldi yle baskn sahnesinde.
Ben de senin gibi teaser'daki Scully'nin dublajna bayldm. Gayet yerindeydi vurgular, duraklamalar, vs.
Gelecek hafta Mulder nasl kurtulacakt, gerekten unuttum. Ama senaryoya falan bakma niyetim yok benim. Biraz heyecan istiyorum ekran karsnda. Bu hafta Cuma gn yok, deil mi? Artk haftaya Pazartesini bekleyeceiz. Peki tekrarlar ne zamand?

From: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 4/16/2002 1:22 am
To: Agree to disagree. (trustno13) (17 of 34)

xist demek cuma kacirdin...neyse,bence herkes iyi de Scully h.Olmaz abi.Uymuyo.Ama yine de alisiyom galiba.Dun aksam bolum basladi.lk havalan sahneleri gecerken aklmdan birazdan Scully ve Mulder sunlar isunlari diyecek diye dusunuyordum ve aklma yeni sesler geldi eski sesleri animsamaya calsiti mama olmadi,ozellikle Mulder aklmda cok iyi kalms bence vurgular cok iyi yapo yeni seslendiren...
neydi o skinner yaa.herif daha once bir mesajda da yazdigim gibi tam fedai tipi..daha ilerde krycek in ona yapacaklarn dusununce keske hncn iyicene ckartsayd die dusunuyorum.

krycek kotu adam ama gercekten karizma bunu daha yeni anlamaya basliyorum.ilk ortaya ciktigi zaman mulder'n elini sktg an ki srt var hala yuzunde...

maritann sana inanyoruz demesi cok yapmackt belki seslendirmeden oyleydi ama oyleydi ite .

uniformal mulder ve scully ben ce ikiside guseldi

ps:murat hazr sen cep demisken bana da numaran yollasana,icq veya maile

ps2:Bulutbey bir Turk televizyonculuk olay...Efektler hakknda yazdklarm hatrlyor musun,demistim ben demitim ben .. Smile
bu kadar yapmack bu kadar kotu oyunculuk i-wrench ti.
bir yerden sonra tahammul snrlarn ast ve atv ye asmal konak 'a bakmaya basladm,bu dizide de konu filan salla ama abi cekimler cok gusel yaa bu cidden film turu cekim olmal...

From: magic155 4/16/2002 6:48 am
To: ALL (18 of 34)

slm millet
bence bu blm gzeldi.skinner beni ok etti kapy plak aarak Smile
ben hala seslendirmelere alamadm.ok gck geliyo
imdi dizi p.tesileri yaynlancaksa yeni blm pazartesi olcak cuma da tunguskann 1.sini mi seyretcez
Foruma girerken sorun yayorum.yalnzca ekran atmda giri sayfas olursa girebiliyorum.Yoksa srekli already a member? yazsna dnyom biri bana yardm etsin
not:e-mailim bozuldu artk bana urdan ulan;m_guner38@hotmail.com
see you later

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/16/2002 8:51 am
To: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) (19 of 34)

nanmyorum siz oturup Bulut Bey'i mi izlediniz?? ne zamanm? heheheh ...beenmediiniz hemen belli oluyor zaten baka trlsn dnmezdim ...
nci ,seslendirmeyi bende ok beendim ...CSM'e almam biraz vaktimi alacak ...

krycek kadar karizma bir kt gelmemitir ....CC'ye hala inanamyorum!!

Bu arada Murat ,pendrell sorusuna cevabm hayr ,Scully ona sinir olmuyor ,sadece onunla ZERRE kadar ilgilenmiyor .Mulder olsun ya da olmasn Pendrell onun iin ok ocuk kalacandan kadn ekmiyor ite!!

Marita istedii kadar baksn zaten burada baktyla kalyor Smile ama ondada zevk var yani Smile))

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 4/16/2002 12:28 pm
To: Agree to disagree. (trustno13) (20 of 34)

Olm seslendirme seslendime diyon sanki dooru drst isleyebildik bea. Babam gelince gene misafirleri doluturdu eve TV'nin dibinde oturmama ramen bi halt annamadm mahkeme sahnesinden ve SALI gn zannederek tekrarn da kardm (u TGRT'li salaklar ne kadar da baarlra, cidden!!!)
Tamam tamam almaya alyos. Ben kulaklarmdan phe etmeye balcam yaknda ama haaa. Kryce'i nas beendiniz hala annayabilmi diilim yaf!!. ok yumuakt bea. Ama ben kulak zevkime gvenirdim. Nese mzik konusunda hala bi zevkim var heralde :PPP (Sakn Blind Guardian'la stme gelme Murat. Delerium hatrna :PPPP)

Valla ben Skinner'a ilk kez cuma akam baka bi gzle baktm. Ehehueee Genelde M&S haricinde dier karakterlere ou zaman ksz evlat muamelesi yapyom. Naapiim acaip bii bu, stesinden gelemdik Razz

Hadi sen sonunu biliyodun, ben hi bilmiyodum, *ne olabilir ki?* falan derken kara ya grnce resmen dehete dtm, *BTMEEEEEEEEEE* diye sessiz bi lk attm galiba Smile in garibi 6. sezonda Mulder'n bana gelenleri biliyom, balanty Pelin kesin anlatt bana ki annattn sledi zaten, nas dinlediysem artk, cidden acayip dumur oldum yaaaa...

Ay nese imdilik bu kadar. See yaa..

ruki
Back to top
View user's profile Send private message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jul 26, 2005 6:51 pm    Post subject: Reply with quote
From: incig 4/16/2002 2:29 pm
To: ALL (21 of 34)

ocuklar, bir soru size...zellikle mitoloji uzman falan varsa aranzda ondan bir yant rica ediyorum. Bir arkadam anlamam bana sordu. Ben ise mitolojiyi anlamaya almadm iin tam bir cevap veremedim.
te soru: Krycek'in iinde bulunduu terrist grubun Syndicate ve CSM ile bir ilikileri var myd? Bu akland m? Bana yok gibi geliyor, deil mi? Onlar sadece Krycek'i CSM tarafndan kapatld yerden kurtamlar, deil mi?

--------------------------------------------------------------------------------

From: incig 4/16/2002 2:44 pm
To: ALL (23 of 34)

Arkadalar, size bir soru...zellikle mitoloji uzmanlarna. Bir arkadam sordu, anlamam. Ben de mitolojiyi anlamaya almadm iin tam olarak cevap veremedim.
te soru: Krycek'in iinde bulunduu terrist grubun Syndicate ve CSM ile ilgisi var myd? Yoktu deil mi? Sadece Krycek'i CSM tarafndan kapatld yerden kurtarmlar. Doru mu?

From: Agree to disagree. (trustno13) 4/16/2002 3:04 pm
To: incig (25 of 34)

Walla le bi balant olmamas lazm nci...hatta imdi baktmda yazlara,yok yle bir ey Smile
Murat

From
: incig 4/17/2002 4:23 am
To: Agree to disagree. (trustno13) (26 of 34)

Murat cevabn iin teekkr ederim. Sonra da bu ift duble olan mesajlarm iin zr diliyorum. Mesaj bir trl gitmeyince, ayn mesaj bir ka kere yazmak zorunda kaldm. Delphi yeni sistemini uygulamaya balad sandm birden. tekrarlanan mesajlar silebilen varsa bir zahmet rica edeyim.

From:
My Misery is a Mystery (margi13) 4/17/2002 9:08 am
To: ALL (27 of 34)

merhaba bir ka gndr yazamyordum nk beytepeden kamadm...evde dev yazacam bahanesiyle okulu asp memlekete utum (cuma olsayd x eskisi gibi rahat rahat izliyeyim evimde diye katm derdim kendime.:pppp neyse tunguskayla ilgili gereken hereyden bahsetmiler zaten.ben de pazartesi izleme maceram anlataym bari...oda arkadamn vizesi olduu iin tunguskay aada tv odasnda izlemek zorunda kaldm.(odaya tv getirmeden nce ve daha nce kaldm yurttaki deneyimlerime dayanarak) iimi salama almak iin en aa bir saat nce tv odas vb. yerlere konulanmam gerektiini biliyordum.(yok siyaset meydan izliycez.yok kardeim zagaya kaak ona bakacamlarla az mcadele etmedim ben!!!!ama bu kez daha da beteri vard...tek kelime TELEVOLE iki kz ebleh ebleh oturmu televole izliyorlard.ok oldum.kayg dzeyim tepelere frlad.sinirli sinirli beklerken puanlamasn yaparm diye getirdiim aratrma teknikleri devim olan depresyon envanterleriyle uramaya baladm...ama neyseki fazla beklemek zorunda kalmadm iki kzda cehennem olup gittiler.hemen tvnin bana getim tgrtyi atm.nilin incisi vard daha ama olsun oda benimdi.15 dakika falan sonra bizm katta kalan kimya 1de okuyan bi kz geldi.neredeyse her hafta eve gittiim iin (ve yurdun ortamn pek sevmediim iin) bloktakilerle pek samimiyetim yok.bu kzla bir iki laf etmitik nceden.ne yazkki o da televoleye bakacakm.ama ben durumu anlattm o da olur dedi.bir ka dakika televole samalna dayandktan sonra tgrtyi atm.x balamak zereydi.arada da ayp olmasn diye kzla biraz sohbet ettim.daha ne hi izlememi x'i.bende x files kltrmn elverdii lde ona diziyi tanttm.black oilin balangtaki adamlara bulat sahnede kz ok ard.(x files' ona tamamiyle yabanc olan biriyle izlemenin en ilgin yan x-phile olmadan nceki dnemlerdeki hisse yaklamak bence.ya hakkaten bu korku vericiymi dedim kendime.tabi hi trsmyorum deil.ama mulder ve scully'e ,sonuta,bir ey olmayacan bilmek ar bir rahatlamaya yol ayor.)ben arada aklamalarda bulunuyorum diye bir ka sahne kardm ve tam konsantre olamadm ama cuma izlemi olduumdan fazla umursamadm.charlie brown* ve sa kesimi esprisini duymak benim iin kafiydi.ama yine de kza ben daha nce izledim demedim bunu belli mi olur zaten izlemisin baka bir ey izleyelim diyebilir...bu yzden imdi u olacak imdi black oil una bulaacak falan da diyemedim.scully ile pendrellin doktoru kontrol etmeye gittikleri sahnede scullynin bir patalog olduunu syleyince kz baya etkilendi.tabi arada siteden de bahsetmeyi unutmadm ama internetle ok alakal grnmyordu...
asl olaya geliyorum.tam mulder ile krycek'in tunguskaya geldikleri yerde,oradaki diyaloglar duyamama pahasna, belki trk x phile alemine bir fert daha kazandrrm umuduyla mulder'n gemiinden bahsettim...byk bir hata yapmm!'kz kardeini uzayllarn kardn dnyor' dememle birlikte kzn kahkahalara boulmas bir oldu...ben bunun nesi komik diye dnrken kz btn ilgimi kaybettim ben yatmaya gidiyorum diyerek gle gle odadan ayrld.galiba yanl terim kullandm ama hem basitletirip hemde ilgi ekici hale getirmemin baka yolu yoktu.ve mulder'n neler hissettiini tam manasyla anladm.ama fazla takmadm zira 1) (kz) kendisi kaybetti. 2)zaten televole izleyen birinden ne kadar x phile kar. 3)en azndan finali rahata tek bama izleyebilecektim.....
sonuta blm mkemmel seslere altm.krycek'in amar olan haline acdm.byle ite
baz noktalar
1)*charlie brown esprisi ok komikti ayn zamanda benim iin zel anlam ifade ediyor.lise sondayken x phile olmayan snf arkadalarm x phile yapmak iin olmadk giriimlerde bulunurdum.srf duane barry'i izlesinler diye "ben duane barry'e ak oldum n'olur izleyin" nidalaryla bir hafta balarnn etini yedim.(ascensionda red right hand'i aldklar yer mthiti.) duane barry ascension malumunuz krycek'in de yer ald blmler....benim uyank bir arkadam diziyi izledikten epey sonra yle bir eletirme yapt;ben zaten duane barry'i istiyormuum o yzden o benim olabirmi.sonra srf sinir olmas iin ona hkmet ajan dediimiz (ama sevdiimiz bir arkadamz olan)oya hkmetin kt ajan olduu iin krycek te ona dyormu.geriye de kala kala mulder kald iin oda mecburen bu eletirmeyi yapan gz ak arkadama dyormu.bizde sen ne kadar akllsn demitik.oya hkmetin kt ajan yaftasna fena uyuz olduu iin zellikle sinir olmutu. genlik ite......:pppppppiin garibi oya snoopy
hastasyd.bir keresinde bana ben charlie brown' ok seviyorum.keke gerekte yle biri olsayd gibisinde laflar bile etmiti.mulder'n krycek'e charlie brown demesi bu nedenle beni ok artt.ve sizinle paylamak istedim.
2)x files'ta turkey toplam 3 kez geiyor.1.EBE'de 2tunguska 3te (SPoiler)hollywood ad. tabi ncsnde hindi anlamnda (bende izlemedim senaryolara ayr bir dosya oluturdum bul diyerek kelime aradmda kt.)birde daha nce de bahsettiim timur karabilgin vakas var.onu da greceiz kaddishte..
3)skinner ve sezon 4 plakl...bloopers reelde baya dalgasn gemiler.iki kere hemde birinde zero sum da striptiz yapyor.dierinde tunguska sahnesi fakat skinner bu sefer styen giymi :ppppppppp adeta drag queen havalarnda ne dediklerini anlayamadm sezon 4 blooperlernn transkriptlerini de bulamadm....
all done bye bye

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 4/17/2002 10:50 pm
To: My Misery is a Mystery (margi13) (28 of 34)

Xfiles'a bir hayran daha kazandrma almalarn iin sana teekkr ederim ama genelde hep hsranla karlayoruz bu konuda. Neyse bende fabrikadakilere dizide benimde oynadm sylyorum (figuran olarak) izlettirmek iin. Millette inanp izliyo Smile..tabii bu numaray bir defa yapabildim Smile)

Ouzhan

From: My Misery is a Mystery (margi13) 4/18/2002 3:00 am
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) (29 of 34)

ok komikmiSmile)))))

From:
theafl 11/27/2004 8:50 am
To: ALL (30 of 34)

hadi bakalm yarn da bir efsane izleyecez
bu blmden sonra ilk yurtd seyehatimi buraya gerekletirmek istemitim Smile

From: guzeldere1 11/27/2004 10:26 am
To: theafl (31 of 34)

ok katmanl mitolojide, bana gre bu ve "terma"dan sonra mitoloji blmleri etkisini kaybetmekte."tunguska" ve "terma"nn hem senaryo hem de kurgu asndan birer bayapt olduunu dnyorum...belki de tm x-files mitoloji blmleri ierisinde en niteliklileri...

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 11/28/2004 3:27 am
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) (32 of 34)

Yllar nce yazdm mesaja tekrar cevap yazaym. Efem neyse ozamanlar Tunguska olayn aklamtm nedir diye, bilmeyen yoktur sanrm. Olay hala bir muammadr.

Blm ok severim,izleyelim ve grelim

Ouzhan

From: Beatlefan in Beatleland (BeAtLe_FaN) 12/1/2004 9:35 am
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) (33 of 34)

blmden aklmda kalanlar:
krycek'i zlemiim, canm benim ne de gzel rusa konuurmu yle, salar filan ok ho olmu, geri yine adilik yapt ama affediyorum ben keratayRazz
scully'nin blmn bandaki konumas ve szleri ok zekiceydi.
yine mulder yznden tehlikede oras ayr bi olay tabi.
atllardan kaarken mulder'n kouuna hasta oldum, bir de krycek'e aklama yapmasna ardm, yani ou zaman scully'e bile aklama yapmazken, neden krycek'e rusyada olduklarn aklama gerei duydu ki? onu yannda getirmesi de ok kt oldu.
krycek de yazk itilip kaklyordu, ya eski mesajlarnz okudum da, nicholas lea'nin o sahneyi dublr oynamtr diyordum, bi arkada dublrsz oynad yazm ardm gerekten, ilgin geldi, helal olsun adama:)))
ok enlikli blmd gerekten, zellikle benim gibi mitoloji hayranlar iin iyiydi, CSM'i bile zlemiim yahu:)

From: layaki Jan-24 1:07 am
To: Beatlefan in Beatleland (BeAtLe_FaN) (34 of 34)

Tunguska, yaad felaketin bykl ve yllar boyu SSBC'nin uygulad gizllik politikalar nedeniyle her zaman gizemini korumu bir "fenomendir". Bu gizlilik ve esrar dolaysyla olsa gerek hakknda popler kltrde yeralm eserler de pek fazla deil. XF'daki Tunguska ve devam Terma blmleri bu adan olduka ilgin ykler ieriyor kanmca. Tunguska'daki olayn bykl ve gizlilii tahmin edilecei zere XF ekibi tarafndan ok gzel bir mitoloji yksyle sslendirilmi. ykye Krycek'in dahil olmas, Mulder'n orada yaad casusvari hikaye ve Scully'nin Mulder' koruma gayretleri ok ho bir yknn ortaya kmasna neden olmu. Devamndaki Muldre'n mahkemeye giri sahnesini unutamam. Mulder'n kara yaa maruz kalp ta nasl etkilenmediini ok merak etmitim. Ama bu konuda kendimi tutamayp yazlan spoileri okumak gafletinde bulundum. imde bir burukluk olutu.

Tunguska konusu R'larda da ska olmasa da yer alr. Konu gizem, gkta, komplo teorisi olur da Martin Mystere bu ie bulamaz m? Alfredo Castelli 1984 ylnda ustaca bir hikaye kaleme alm. Konu Giampiero Casertano'nun usta ii izgilerinde hayat bulmu. Tunguska balkl hikayede konu 1500'l yllardaki engizisyon basksna kadar gtrlr. Tunguska blgesini aratrmak isteyen bir grup Rus bilim adam, ilerinden birinin Martin'ni dostu olmas vesilesiyle bu amerikan arkeologunu da aralarna alarak blgeye bir aratrma gezisi yaparlar. Konu mthi siyaset kokmaktadr. Martin ve rus bilim adamlar Amerika-Rusya gerginliini ve politik amazlar yineleyip dururlar. Daha sonra Martin ve grubu Tunguska tarihi hakknda ilgin bilgiler ele geiririler. Galile, Da Vinci gibi pek ok bilim insannn yaana mezalime katlanmayarak bilimi ve uygulamalarn zgrce yaayabilecekleri yeni topraklar aramak iin uzun ve zorlu bir yolculua karlar ve Sibirya ortalarndaki Volkanik bir blgeye kadar gelirler. Burada ou bilim adamndan oluan bu insan topluluu sosyal evrime meydan okurcasna 300 yl ierisinde uan aralarn cirit att d dnyadan izole bir topluluk olutururlar. Kendi i hesaplamalar ve blnmeler sonucunda gelitirdikleri nkleer silahlarn en byn kullanarak kurduklar uygarl yine kendileri yok ederler. Tunguska'daki patlamann gerek nedeni de budur aslnda.

Tunguska hikayesi Martin yklerinde tekrar dnlmeyen tek maceralk nadir yklerden biridir. Olduka da ilgintir. Tay'n 31'lik serisinin 21-23. saylarnda yaynlanm olan yknn olduu saylar piyasada bulmanz olduka zordur. Okumak isteyenler iin ktphanem hizmetinizdedir.

Selamlar
Lami

[/b]
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Oct 17, 2007 5:18 pm    Post subject: Reply with quote
ya, facebook'taki trivia saolsun, hi birimizin yakalayamad bir enstantane barndryormu bu blm, onu rendim. Mulder hapisteyken, yemeinden kan hamambceini alp "Bambi?" diye soruyormu auhahuahuhauuha! (bkz: 3x12 War Of The Coprophages) Laughing Laughing

Srf bunun iin tekrar izliycem.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Oct 17, 2007 8:51 pm    Post subject: Reply with quote
the 8th endless wrote:
Mulder hapisteyken, yemeinden kan hamambceini alp "Bambi?" diye soruyormu auhahuahuhauuha! (bkz: 3x12 War Of The Coprophages) Laughing Laughing

Srf bunun iin tekrar izliycem.

Very Happy Bu ancak Mulder'dan beklenir...O srada aklna Bambi nereden de geliyor?

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Sun Jul 12, 2009 7:55 pm    Post subject: Reply with quote
Gzel bir mitoloji blmd. E.B.E'de Hakkari , THE FIELD WHERE I DIED zmir-Efes , burada da Turkish.. Admz duyuruyoruz maallah Smile Mulder black oil'le tanyor bu blmde..nce mulder ardndan Skinner ve yine Mulder..Krycek'i tokatlamas mthiti bea..
Back to top
Space Jellyfish
aylak
aylak

PostPosted: Tue Apr 22, 2014 9:03 am    Post subject: Reply with quote
Musings of CSM'in ardndan yine paranormal olaylar, ruhlar, vampiler, periler, krlan tabaklar beklerken mitoloji serisi ile devam edilmesi gerekten harika oldu.

Paper Hearts'n giriinde muhtemelen blmn son ksmndan bir sahne ile al yayoruz. Scully zel mahkemede kongre yeleri karsnda Skinner'la birlikte ifade veriyor...

10 gn nceye gidiyoruz ve yaplan bir operasyonda mehur karakterimiz Alex Krycek yakalanyor. Mulder ve Scully, istemeyerek de olsa Krycek'i yanlarna alyorlar. nk ortada Rusya zerinden ABD'ye sokulmu daha nce karlatmz u dnya d siyah sv madde var... Mulder Krycek'le birlikte maddenin peine Rusya'nn Sibirya blgesine gidiyorlar. Ancak burada yakalanp zel bir deneye tabi tutuluyor Mulder...

Film gibi heyecanl bir blmd. Devam edecek...

Dip Not: Anmsayacamz gibi Alex Krycek en son Kuzey Dakota'da silolarn bulunduu yerde saklanm bir ufo ile kilitli kalmt 13 numaral hangarda. Oradan nasl kt tam bir soru iareti. Hurdaclk yaptn sylyor Mulder'a. Ama belli ki yine ikili oynayarak CSM tarafndan dar kartlyor.
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4 All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum