X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
4x02 Home
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jul 07, 2005 6:58 pm    Post subject: 4x02 Home Reply with quote
From: Our genesis is alien (okatmer) 11/24/2001
To: ALL

nmzdeki cuma Home blmn izliyeceiz arkadalar. TGRT ile grtk (murat grt). Vahet ieren sahneler TGRT sansrne urarm bilinmiz. Haftaya grcez.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 11/24/2001
To: Our genesis is alien (okatmer)

Kesin sansr gelecekama yaynlayacak olmalar da harika..neden sansr geleceine eminim..Irresistable' bile kesitler..

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

From: incig 11/24/2001
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77)

"Iresistable"da nereri kesmislerdi ki? Ben hatrlayamadm.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 11/24/2001
To: incig

lk mezarla gittiklerinde mezarn iinde oynanm bir kadn cesedi gsteriyorlrad ve Scully bir kabus gryordu ,kendisini kurban olark gryordu..o nedenle ok rahatsz oldu ve korktu..bu sahneler yoktu tgrt yaynnda..yoksa ben yanlyor muyum?? yoktu yoktu..

From: Every day above ground is a good one. (trustno13) 11/28/2001

Home hakkndaki en son bilgiler:
Sevda hanmn dediine gre o,tgrt denetimi yaplmadan kasedi yayn srecine geirmeyi baarm!(doru mu ouz?)Yani bu Home'u sansrsz izlemek demek!!! E bu da sper bii! Smile
Yuh diyeksiniz imdi,"bu herif 5 dakka nete girdi yard ortal" die ama naapym ouz arad Smile

Murat

From: Our genesis is alien (okatmer) 11/28/2001
To: Every day above ground is a good one. (trustno13)

Evet gelen haberler dizinin herhangibir kesintiye uramadan yaynlanaca. Sevda Hanm kasedi hemen denetim odasndan alm. zlemi ok beenmi.Bu arada tantmlarda balam haberiniz olsun...

u tantmlarn arttrlmas olaynda yle bir durum var. TGRT Tantmda ok az eleman alyormu ve bu yzden tantmlar hazrlamak,yetitirmek olduka zor oluyormu. yine TGRT'den gelen haberlerde dizinin ileride reytinglerinin gittike artaca konusunda.TGRT'de kabul ediyor birok kii dizinin baladndan habersiz.

Evet TGRT cephesinden en son haberlerbunlar,bu arada TGRTye bir neri verdim bakalm kabul edeceklermi? u an aklayamam malum casuslar falan olabilir :p

Ouzhan

From: CyBeR_BiTcH~a.k.a ~FiReBiRd (ful_pri) 11/28/2001

taam home sansrsz yaynlansnda dizinin gelecei iin bu durum kt..annem o blm izlemi$ti rtk e taklrsa yandnz dedi wala:)))

From: F i l i Z (StunGKissinG) 12/1/2001
To: Every day above ground is a good one. (trustno13)

Dn gece hangi blm yaynland Murat ? Uyuyakaldm kardm.
StunGKiSSinG

From: incig 12/1/2001

Ben syleyeyim. "Home" yayinlandi dn gece. Ama Baslamasi 2340 gibi oldu. Bu sanirim, bilincli olarak yapilmis olabilir blmn ierdigi rahatsizlik verici konu yznden. Ya da bunu dsnecek kadar dizi ile ilgilenmiyor da olabilirler. nk dizinin basinda yab.lkelerde bir uyari falan konuyor, ama TGRT bunu zaten basindan beri yapmiyor.
Bence blmlerin ikinci yayini sirasinda bu blm atlanacak, yani yayinlanmayacak. Aynen 2.sezon blmlerinden "The Host"da oldugu gibi. Onu da ikinci kez yayinlamamislardi.
Valla benim bu blm 2. izleyisim ve gene ok rahatsiz oldum. Neyse ki kucagimda kedim vardi da, onun tylerini oksamak iyi geldi.
TGRT'ye bence bir kapatma cezasi gelebilir dizinin yeterince farkindaysa RTK.
O annenin divanin altinda mrn geirdigi ve sirf iftlesmek iin yasadigi (ve de aile iinde) geregi veya iddiasi, beni gene fena alde rahatsiz etti. Bu arada, kadin neden divanin altinda yasiyordu ki? Olacak is mi yahu? O aile yillardir disariya hi mi ihtiya gstermediler? Marketten alisveris falan yapiyorlar miydi?
Blmn sonunda anne ile babanin (ya da byk ogulun) yine bu garip yasamlarini srdrmek zere yola koyulmalari ok korkuntu bence. Yine basa dnms oldular bylece. Kadininki nasil bir mantikti yahu?

Neyse, blmn garip konusunu birakalim, Mulder-Scully'yi konusalim.
Bankta otururken yaptiklari konusma ok sevimliydi. Mulder'in Scully'nin annelik gdlerinden szetmesi, ancak daha sonraki blmlerde greceklerimiz dsnldgnde ironikti bayagi. Spoiler olur diye sylemiyorum, ama ogunuz biliyorsunuz zaten neler olacagini.
Bir de Mulder'in ailesinin genetik testini rahatlikla geebilecegini sylemesi komik geldi bana. Babasinin hkmet iinde nelerle ugrastigini dsnrsek...Smile)
eviride de belirgin bir hata gremedim. Aslinda kk bir yer vardi ama o kadar da gze batmiyordu. Bu yzden bosverdim. Ikisi de gzelliklerinin dorugundaydi.
Bu blmde Scully "Irresistable" ya da "Unruhe"de oldugu kadar rahatsiz olmadi olayin ieriginden nedense, olay yeteri kadar rahatsiz edici olmasina ragmen. nk burda da bir kadinin kairilarak ona korkun seyler yaptiklarindan kuskulanmisti.
O kadar ki, serifle karisinin cinayet yerlerinde kendisini o kadar soyutlamisti ki olaydan, Mulder cesetlere bakarken, Scully arkada bebegin DNA testi sonularina bakiyordu.
Ama divanin altinda Peacock anneyi bulduklarinda suratlarindaki saskinlik ve korku grlmeye degerdi dogrusu. Hele Mulder'in saskinliktan kekelemesi nefisti...

Bir de domuz agilinda domuzlari yerlerinden kimildatma abalari komikti.
Bir de Scully'nin yegenine baktigini sylemesi hostu. nk epeydir ailesinden bahsedilmiyordu. Bu onun da bir ailesi oldugunu ve zaman zaman Scully'nin XF'lerden zaman bulup da bebek bakmak gibi normal seyler de yapmaya zaman buldugunu anladik bylece. Benzer bir sahne de 1.sezondan "Jersey Devil"deydi hatirlarsaniz. Orda Scully vaftiz oglunun dogum gnne gidiyordu ve hatta bir erkekle de ikiyordu.

Neyse, bu blm de OK sayilabilir bazi sahneleri hatirlamazsaniz. Zaten bir btn olarak dsndgm blmler ok az. Ben sahne sahne zevk almaktan hoslaniyorum bu diziden.

Evet, simdi de sizin izlenimlerinizi dinleyelim bakalim...

From: Acacallis (Xsamantha) 12/1/2001

beni zorlayan bir blm daha...iyi kurgu,grnt ve en nemlisi senaryo,kime ait (yazarsanz sevinirim)

dizimiz ge balad ama nedeni TGRT'nin hassasiyeti deildi sadece spor programnn daha fazla rayting alabilecei dncesiydi ve RTK TGRT'yi kapatamaz nk erken saatte yaplmad yayn.

herneyse gelelim bu mthi blme,baz sahnelerde pek akllca davranlmad.rnein erifin yardmcsnn tek bana eve girdii sahne ve erifin bir eylerden phelendii halde silahn yannda bulundurmamas...
harika sahnelere gelicek olursak; mulder n scully'e seni anne olarak dnmememitim demesi ve divann altnda Peacock'un scully'e "anne olmadn belli" diyerek yapt altnc his gsterisi ok iyi dnlmt.elwis pressley'nin meleodilerini duyup silahn almak iin aba sarfeden erif ve karsnn katledililerini inann yar kapal gzlerle izleyebildim.sonra, bayan Peacock'un yzn grdmde de irkildim.

genel olarak dizinin rahatsz edici bir konusu olduu fikrine katlyorum,unutulmayacak bir blmd.unutulmayacak ve gelecek blmlerden de anladm kadaryla izler veren bir blm.

bu sezon tarzlarnda bir deime olmu aslnda izleyicilere hissettirmemeye alsalarda daha fazla heyecen var, belirsiz sert bir deiim yapmlar.

not: bir kanza icq dan not braktm icq bana ait deil esra'dan not varsa biliniz o benim.

grrz...

From: satanscully 12/1/2001

UZUN BR ARADAN SONRA YENDEN SELAM

MKEMMEL BR BLMD BUNU YANINDA Y MAKYAJ...X'MZ SNEMA KALESNDE EKLYOR,EHL KLERDE BYLE DNYOR MLLET.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/1/2001

Merhaba ,

Dn gece Home'u ilk defa izledikten sonra bugn buraya ne yazacam uzun uzun dndm ,nk tarif edecek kelimeler bulmakta zorlanyorum.Neden Home'u en rahatsz edici blm olarak adlandrdklar ok ak.X Files'ta izlemediim ok az blm var ve bu izlediklerim iinde en dehet verici oland.

ekimler,gerilim ,o karanlk ev muhteemdi.Teknik olarak tabii.Konu allmadk-hayr allmadk deil-- anlatlmaya cesaret edilemeyen bir konuydu. Zorlama ve iddet olmadan ensest. Hala tylerim diken diken oluyor. Dnebiliyor musunuz? sava dneminden beri bu gelenekle gnmze gelen bir aile.Btn ihtiyalarn kendileri karlayan ve dardaki insanlarla balants olmayan bir aile..

Ayrntlar iin tekrar izleyeceim ama nasl izleyeceim hi bilemiyorum.ok fazla iddet gstermediler (erifin ve karsnn lm korkuntu ancak ak ak gstermedikleri iin RTK'n ne gibi bir tepki vereceini bilemiyorum.

En rahatsz edici sahne jenerikten nceki giri sahnesiydi.Zorlukla bakabildim.Bu nedenle TGRT'nin ba derde girebilir.En azndan Scully ve Mulder'n bebein cesedine baktklar sahne iin bir uyar alrlar.Orada yzlerindeki dehet inanlmazd.

Scully ve Mulder'n banktaki konumalar ve Mulder'n "..yleyse kendine mkemmel genetik yapda birini bulup ,kk scully'ler retmeye bala.."demesi inanlmaz komikti.imdi bu kim olabilir acaba???? Wink Sonrada "Scully--seni hi anne olark dnmemitim " demesi.(dnmeye balasa iyi olur!Wink..)

Anneyi *kurtarmaya* altktan sonra onun Peacock kardelerin annesi olduunu anladklar sahnede ,zellikle Mulder'n yzndeki dehet inanlmaz gzellikteydi.David cidden dktrmt orada. Scully'nin bebein Federal Su Laboratuarndan gelen DNA sonularna bakp ,yorumlamas sahnesi ok iyi ve dehet vericiydi.Asl dehet verici olan aslnda Mulder'n 3 baba teorisini ortaya atmas ve Scully'nin yumurtannda ayn aileden gelmesi gerektiini sylemesine ramen ikisinin de Bayan Peacock'u kesinlikle dnmemeleriydi.

Domuzlar itme sahneside komikti.Scully'nin yeeninin en az 50 kez Babe filmini izlediini sylemesi ve Mulder'n "Birde bana tuhaf derler" demesi ,o deheti , banktaki sahne gibi,biraz hafifleten gzel bir andSmile)
zellikle en son sahnede annenin buna devam edeceiz demesi ve Edward'd sanrm --bagajdan kmas ...bende tiksinti,nefret,dehet ve acma gibi karmakark duygular yaratt.Ve btn bu sre boyunca fonda ..wonderful life ..gibi bir ark alyordu.tpk erifi ldrmeye gittikleri sahnedeki gibi.

Unutulmaz bir blmd. Irresistable'dan ok daha rahatsz ediciydi.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/1/2001
To: Acacallis (Xsamantha)

Merhaba ,

Kurgu ve sesi bilemiyorum.Creditlere bakmam gerek ancak senaryo Glen Morgan ve James Wong'a aitti. ikisi de X Files 'ta muhteem iler yaptlar onlar zlyorum Smile

From: Our genesis is alien (okatmer) 12/1/2001

Ben izleyemedim yaa. Uyuya kalmm ve kendimi bir x-phile olarak asla affetmiyeceim. Benki blmn balamasna saatleri dakikalar sayyordum. Aslnda bekliyordum diziyi ama TGRT'den Sevda Hanm bana "Ma var dizi 24:00'de alnd" diye mesaj gnderince bende bari biraz kestiriyim dedim. Hatta saati falanda kurmutum. Smile

Tabii yat o yat sabah kalkmm. Bu arada dizi balamadan nce pelin ve ezgiyle telde konutuumu hatrlayamyorum, yani nasl uyumusam sadece telin aldn ve konutuumu hatrlyorum.Ama ne konutuumu hatrlamyorum. Herhalde komaya falan girdim.

Hehe aslnda ben pek uyumay sevmem (eheueheue) neyse Pelin'den kasedi alp izliycem artk. Buarada RTUK konusunda benim bir korkum yok. Dizi ok geti bir problem kmaz,bakalm reytingler ne alemde gelecek. Genelde 24:00'den sonra yaynlanan programlar reyting listesinde yer almyor.

From: i want you love me David Duchovny (deadly120) 12/1/2001
To: satanscully

ooo beyimiz uzun bir aradan sonra tekrar barolde ha.ancak home gibi bir blm seni foruma getirirdi zaten,nerelerdesin benim gibi vize ve yurtd meseleleriyle misin yoksa baka mevzular m var.Smile)
senin u sinema iin ne oldu.
kendine iyi bak

From: i want you love me David Duchovny (deadly120) 12/1/2001

Pelin,nci,Samantha hepinizle ayn fikirdeyim.eklencek biey bulamyorum...
zellikte banktaki konumalar ve annnelik meseleleriyle ilgili diyaloglara bayldm.

bi de scully ve mulder n birbirlerine baklar deiiyor gibi,yanlm olablirim.

Ouzhan senin izlyemediine inanamadm...ama zaten bi ekilde izlersin.

bye...
Betl

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 12/1/2001

pelin, hem senin hem de dierlerinin yazdklarnz ok gzel. harika yorumlamsnz. teekkrler.

imdi bu rahatsz edici blmn iindeki gzel eylere younlaalm. steyenler kk Mulder' ve Samantha'y beyzbol oynarken, isteyenler Scully'yi yeeniyle beraber gnde 50 defa 'Babe' izlerken dnsn. Ama *herkes* Mulder ve Scully'yi anne-baba olarak dnsn.

Eveeet, imdi nasl hissediyoruz?? Smile

Bu arada gecikmi de olsa, Unruhe ile ilgili lobotomi aklamalarn postaladm. Merak edenler baksnlar.

S.

From: minemelis 12/1/2001

"elinden iki dakika telefonunu alsak sizofrenik oluyorsun"

ben bu lafa bayldm yaa!!!hemen aklma birileri geldi.BERi senin elindende telefonunu alnca sizofrenk oluyor musun??

Smile)))

From: CyBeR_BiTcH~a.k.a ~FiReBiRd (ful_pri) 12/1/2001
To: minemelis

puhahaaaaaa ewttt o laf slendikten soora kuzenimden msg geldi bana sende blemisin die:)))bence beriyle bende ayn mulder amca gibiyizzz:pppppp

From: Every day above ground is a good one. (trustno13) 12/1/2001

Home nanlmazd!!!!

Dn aslnda yazcaktm foruma ama net cafe deki aksaklklar yznden doru dzgn maillarma bile bakamadm! Neyse,dn gece muhteem bir blm gerekten de sansrsz bir ekilde izleyebildik! Son derece rahatsz edici,ve dndke insan geren bi blmd! Blm Glen Morgan ve James Wong'un. kisinin,XF'e geri dndkten sonra yazdklar ilk senaryo. "Morgan ve Wong'un Eve dn blm" diye bahsedilmesi,blmn adnn "Home" olmasnn bir dier nedeni.
Blmn genelindeki karanlk ve "bireyler ters gitmeye balad" havasna ramen,Mulder ve Scullynin her diyalou ok zekice ve muzipti! "Kk Scully'ler"den tutun,"Ailemin,uzayllarn dnyay ele geirmek iin hkmetinde iinde bulunduu uluslararas boyutta bir komploya dahil olmas dnda Mulder'lar genetik testten baaryla geebilir"e,"Telefonunu elinden alsak 2 dakkada izofren olursun"dan "yi geceler anne"ye kadar hepsi o gerilim dolu atmosferde benim yarlmam salad akas. Bunlarn yannda,bizimkiler bayan Peacock'u bulduklarnda ben de dehete kapldm. Ve kadnn hali karsnde yaadklar oku ben de yaadm. Ve hakkn vermeliyim,Mulder'a o "aman tanrm" bakn verdii iin DD'ye srf o sahnede GA'dan daha ok hayran kaldm!(bu arada 2 haftadr Mulder diyorum,yann anlalmasn,havada karada Scully tabi ama Mulder da az deilmi bu sezon yani Wink )
Unruhe'deki MOTW'e acyanlar (adamn adn unuttum kusura bakmayn) sanrm Bayan Peacock iin alamlardr. Orjinal seslendirmede,M&S onu bulduunda att yle bir lkki,dndke hala tylerim diken diken oluyor. O lk "sonuta" yle yada byle bir aile dzenine edilen bir mdahalenin lyd. Daha iyi anlatmaya alym: ki tane Home vard,biri, erifin bozulmasn istemedii Home,dieri Peacock'larn deimesini istemedii Home. Sonuta ikisi de deiti.
Ratinglerden hi mitli deilim,ama RTK eer blm farkettiyse,sanrm kapanmaz ama uyar alabilir TGRT. Aslnda ratingler umrumda bile deil,bu sezonu yle yada byle iz-le-me-li-yim!!!!

Murat
"Home sweet Home..."

From: spooky (spooky_tr) 12/2/2001

)))) yok gzelim daha "o kadar" manyaklamadm ok kr!!!ya arklar hepiniz ok rahatsz edici bi blmd diyorsunuz ama ben o kadar da rahatsz edici bi yan gremedim..zellikle peacock kardelerin erifi ve karsn sopalarla benzettikleri sahneye hasta oldum!!!nhahaha!!!zaten blmn banda acaip bi geyik dnyordu scully ve mulder arasnda..ensest iliki konusuna gelince..bu her toplumda (hatta kendi toplumumuzda bile) yaanan bi gerek..evet iren bi olay olduunu kabul ediyorum ama bence blmde anlatlma ekli ok ii ve zekiceydi..neyse en azndan fazla duygusallk olmadan yle adam gibi bi blm izledik..keke gerilim dzeyi byle devam etse btn sezon boyunca diyecem ama kanser muhabbetine girmemize az kald..imdilik benden bu kadar..hadi sonra grrkkk..

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/2/2001
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR)

O birka *an * olmasayd zaten kaldrlabilecek gibi deildi.O anlarda klasiklemi anlar zaten Smile))

MineMelis'in dedii gibi "senin elinden telefonu alrsak izofrenik olursun " ksm da harikayd..hahahhaha

Ouz kendinden utan Smile)))) Kaseti vereceim tabii.Snavnn arkasndan iyi gider .hehehhehe

From: scullyscully 12/2/2001

ok gzel bir blmd ama rahatsz edici deildi diyen arkadaa kesinlikle katlamyorum.znde komedi eler yoktu.

From: minemelis 12/2/2001
To: scullyscully

Ben berye katlyorum .ben bu bolumde rahatsz eden bsey yoktu.hele urperten hc bsey yoktu. acaba beryle ben cok mu sadstz? Razz
ensest lsk konusuna gelnce hayvanlar dunyasndada bu gecerl
Hayvan eger soyunu devam ettrmek styorsa veya cftlesme cgudusunu bastramyorsa ensest lsk gercekleseblyor.
unutmaynk bzlerde brer hayvanz
muldern bu bolumde de dedii gb
o uc kardes aynen hayvanlar gb davranyorlar.sakn benm ensest lskler onyladgm zannetmeyn ama bu dogada gerceklesen br olay

From: ratboy___ 12/2/2001
To: scullyscully

Sen X files' glmek iinmi izliyorsun???
Ve Home'daki sahnelerden korktunmu???
Sylediin eyler kendi dncen, buna sayg duyuyorum ama " znde komedi eler yoktu " lafn bana deiik geldi, her blmde glecek halimiz yok yaa?
X files bu...

Hocakal X'le kal!

From: scullyscully 12/2/2001
To: ratboy___

zellikle peacock kardelerin erifi ve karsn sopalarla benzettikleri sahneye hasta oldum!!!nhahaha!!!

demi bir arkada ben de bu blmn znde komedi olmadn syledim.yani seninle ayn eyi.
tabiki bu yazy yazan arkadan dncesine sayg duyarm ama pek glemedim ben o sahnede.

bu blmden korkmadm ama izlerken dier blmlerde olduu kadar rahat deildim.

grrz

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/2/2001

ahahha..Beri'yle senin sadist olduunuzu hi sanmyorum canm..hahahah

Ensest gerekten lkemizdede grlen bir olay ve her zaman hasr altnda kalm , grmezlikten gelinmi bir olay olarak kalmaya devam edecek. Beni rahatsz eden bu ensest gelenein aile iinde yzyllardr devam etmesi. Morgan&Wong bir olay nasl daha rahatsz hale getireceklerini ok iyi biliyorlar. Smile Hikayeye duygusall bir yana brakp bakarsak ,muhteem bir geliimi var..Hep bir kadnn karldn dnmeleri ,seyirciye verilen o "bir eyler yanl ama ne?" duygusu...annenin yatan altndaki bal hali...

Kesinlikle haklsn canm,kardeler hayvan gibi yayporlard ve sonunda hayvan gibi iftleiyorlard..Merak ettiim eylerden biri de neden i savatan beri aile dndan birinin onlara -evlilik yoluyla- katlmasna izin vermemiler?

Muhtesem bir gerilimdi..Unutulamayacak bir blm..Hereyi mkemmeldi.

Bu arada blmde ok fazla dehetli kan sahnesi falan yoktu..RTk2n ok rahatsz olmas iin bunu oturup batan sona izlemeleri gerek.ne yalan syleyeyim ,birey anlayacaklarn hi sanmyorum..Smile

From: incig 12/3/2001 9:44 am

Pelin, bence de RTK'tekiler XF gibi bir diziyi degerlendirebilecek kapasitede olan adamlar degiller. Bu yzden dizinin farkinda bile olduklarini sanmiyorum ben. Aman, yle de kalsn zaten.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/3/2001

Aman bence de yle kalsn .Bakarsn igzarlk filan yaparlar her zamanki gibi. yle pmek ok zaraldr ,kafa tokuturmak daha salkl diyen RTk bakan olduktan sonra ...Allah'tan dizide pme sahneleri filan yk ,yoksa yanmtk!!!

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/3/2001

SAYIKLAMALAR
(Bu blm gerekli, gereksiz, ounlukla nemsiz bilgilerden derlenmitir.)

-“Burada kaplar kilitlenmez ki!” diyerek cesaret gsterisinde bulunun ama kapnzn arkasna sandalye dayamay ihmal etmeyin.

-Domuzlar hakknda ksa bir bilgi: “Bah-ram-ewe!" nlemi ie yaramyor, unutun! Bir de Mulder?a “spooky” derler! (yarldm, yarldm!)

- “Oh hayr! Elvis Presley 42 yanda lm!” . Canmcm, bir daha espri yaparsan Scully kafana indirecek silah, ona gre!

-TGRT 5. sezonu almazsa ben bittim. Hele Pelin?in Mulder ve Scully ile ilgili syledikleri 4. sezonu komple kapsyorsa, hep bir eyler askda kalacaksa depresyona bile gireceim demektir, hade hayrls...

-Bir bilen, ltfen Andy Taylor ve Barney Fife isimlerindeki espriyi aklasn! X-Files hatrnaaa!!!

-Eeee, bunu sorduktan sonra istifam isteyebilirsiniz ama; Kim Manners kadn m, erkek mi? Kusura bakmayn nette aratrma yapardm ama abonelik bitti biliyosunuz. Zaten arkadam soruyo ben diiillll RazzP

-u Mulder?n odasndaki anten krizini hatrlayn. O sahnenin outtake?lerini neyse ki ekmiim. Mulder, Scully yaklarken eliyle durduruyor ya, outtakelerin birinde DD elini direk GA?nn gsne koyuyor. Sonras malum, kahkaha krizi... DD ve GA gldke ben daha beter kopuyorum, her trl seviyorum ben bu ikiliyi beaaa : ))

-Adam toplayp eviri irketini basmay planlyorum arkadalar. Byle de rezalet olmaz. Mulder aka yapyor, sesi acayip derecede ciddi; hadi espriyi anlamadnz, gz ucuyla adamn ifadesine de mi bakmyosunuz, ne yapyo bunlar yaaaa!!???.

-“Scully, imdi sana ho bir adam olduumu sylesem, azck ta olsa buna inanr msn?” Scully inanabilir, benim iin her halin ho ta,
domuzlar ne dnr bilemiycem!...

Arkadalar yine ge olsun g olmasn diyorum. Yazy hazrladm Ouz ama foruma sadece sonunu koyuyorum. Maille sana yolluyorum imdi. nallah nete girersin. Gerisini Beyin Atlyesi'ne koyarsn artk.

u an net cafedeyim ve mesajlarnz nasl okuyup, 1 saat yol gidip PRO7'de x'i izliycem bilmiyorum. Bu blm izlemek, hele de kesintisiz izlemek gzel oldu valla. Tamam rahatsz edici diyosunuz buna lafm yok, ben de rahatsz oldum ama yine de bu tarz ok severim. Neyse ite yazm siteye konulunca bi bakvarirsiniz gerisi iin. Yok ben TT net'e girecem baka trl olmycak bui kurs nedeniyle kafeye bile urayacak vakit bulamyorum. N'aapiim akamki CNBC-e dizilerini kardm iin gece oturuyom TV bana (ben manyam haklsnz Smile) )

Bizimki bilgisayar kursu ama, rencilerin ounluu umu belli, internete giriimize bile izin verilmiyo, millet virsl ne varsa yklyo mbarek. Benim bilgisayara bile bulat, dnn yani. Onu gein adamlar bika bilgisayarn RAM'ini hatta hard disklerini karm, olamaz ble bii yaaa.

imdi maillerime bakiim arkadalar. Hepinisi ok sledim. Grcez yaknda artk..

byes
Ruki

p.s. : unu yazya eklemeyi unutmuum Anne Peacock, Clyde Buckman's Final Repose da Madam Zelda'y oynayan kii tarafndan canlandrlm arkadalar. Bilginize. Bunu yklediim yazlardan bulmay becerdim. Ama Kim Manners hala gizem. Ehhehuueeee!

From: spooky (spooky_tr) 12/3/2001
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish)

kim manners -ahsen- bu dizide alan ynetmenlerin iinde en hastas olduum kii olup (aksi kantlanmad srece!!) sapna kadar errrkektirrrr!!!haberin ossun rukicim..!!!bi an nce yeni bi SS al da geceleri geyik yapalm yaw..hem t&d sensiz hi ekilmiyor!! RazzP

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/4/2001

Hayatm hogeldin Smile))

Elvis akas CC ve ekibinin takt eylerden biridir.. Birok blmde yaptklarn biliyordum ama artk o evdede gazeteyi gsterince Mulder koptum ..hahaha

-- kesinlike 5. sezon gsterilmeli!!! Nerde olursa olsun..Yoksa herey ortada kalr. Komplo ,M&S,herey herey...Bu sezon hakknda ciddiydim Smile Sad

--Andy Taylor ve Barney Fife ??? Burada b,ir espri mi var ? Varsa ben cidden analayamamm ..Sad Ben una bir bakaym .

--Kin Manners tabii ki erkek. Deil mi Bericim..:)Hatta beyaz salar bile var ..Smile)

--Ben inallah bir bilgisayar sahibi olunca sen bana u outtake'i bir gndersene akm Wink

--eviride kesinlikle haklsn ..Mulder son zamanlarda biraz dzelmiti ama allahakna Home'un orjinalini seyreden biri varsa sylesin Scully bu kadar m duygusuz konuuyor ya???? dmdz konuuyorlar ..

**Anne Peacock'un madam Zelda olduu bilgisi iin teekkrler canm ..kadn nerelerden nerelere gelmi ..Smile)))

bye hayatm

belki sandndan yakn zamanda grrz Wink

From: meleren 12/5/2001
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR)

lk nce blm hakknda bireyler yazmak istiyorum . Scully nin endiesini farkedince Mulder n sende o zaman doru adam bulup kk S liler yaparsn lafnn zerine Scully nin hemen senin ailende bir sorun varm? diye soruu beni ldrd (acaba bu bir teklif mi?). Ayrca Mulder n seni anne olarak dnmemitim laf zerine kahkahay patlattm 4 yl sonra grrz dedim. Tabii ki Mulder n kadnn anneleri olduunu anladndaki yz ifadesi evet tam bir tiksinme muhteemdi ve ayn zamanda S nin ayn oranda oka girmekten dolay taknd tepkisiz yz ifadesi:))) ....
Ve gelelim asl soruya M&S yi ebeveyn olarak dnmek yaa ok alyorum ama onlarn nasl bir normal hayat yaayacaklarn hayal edemiyorum. Sylesenize herzamanki normal olaylara nasl tepki verirler rnein biri faturay demeyi unutmu olsun ne olur? yada alrken ocuu bakcya brakma olay ya bakc ge kalrsa bebekleriyle mi ie gitmeye balarlar artk Skinner a teslim edip aratrmaya karlar:) Bilmiyorum dedimya hayal bile edemiyorum....
Hadi yardm edin

From: kaan61 10/22/2004 4:30 am
To: meleren

Ben buraya ilk ye olduumda bana 4. sezon blmleriyle ilgili yazlar okumam tavsiye edilmiti. Hem foruma yeni ye olduum iin kullanmay beceremediimden 4. sezon yazlarn bulamamtm. Bugn bu hafta hangi blm var diye merak ettim ve bylece 4 sezon yazlarn okumay baardm. 4. sezon ikinci blm hangisi diye baktm ve Home'la karlatm. Benim en ok beklediim blmlerden biriydi. Belki beni X-files blmleri iinde en ok trstranyd. Aklmdan kmayan sahneler var. Merakla bekliyorum.
O zaman sizin TGRT'nin bu blm yaynlayp yaynlamayaca ile ilgili pheleriniz varm. imdi dizi saat 21:00de yaynlanyor. Cnbc-e blm tamamen yaynlayacak m?

From: maybe there is hope (sedab) 10/24/2004 1:14 pm

Evet izledik irendik gldk korktuk
bu kadar grrz
dermiim dermiyim demem tabiki benim gibi enesi dk biri hi susarm
en bataki sahne en iren sahneyidi yle canl canl gmdler benim kardeim utu resmen yazk ona
akalar ok komikti elvis 42 yanda lm hayr olamaz.....
domuza syledii ey nasld ama unutmuum
mulder isterse ok komik olabliyor da daha scully yi bilinli bir espri yaparken gremedim iimde kald
ha hatrladm thrre of a kind da ki biiiiiiiiiiiiiiippppppp
ok komiki (cause of death )biiiiiiiiiiippppp

From: Agree to disagree. (trustno13) 10/24/2004 2:15 pm
To: maybe there is hope (sedab)

ilk izleyiimden ok daha fazla rahatsz etti bu sefer Home.

Mulder'n artc esprili ruh hali, blmn banda olaylarn FBI' ilgilendirmediini dnmedii iin taknd umursamazlk halinin sonucuydu. Durum ciddiletike eski haline geri dnd, ama tabi Elvis'e kaytsz kalamazd.

Scully'ye annelik konusunda ok takld, Scully iin ok rahatsz ediciydi ve belki de izleyen Scullyseverler iin de.

Bu blmn yaynlanmamas durumunun sadece amerika ile snrl kalmas gerekten baar.(ki sanrm bir ka lkede de ayn yasak szkonusuydu) Trajik falan evet ama soyu devam ettirmek iin her eye, tm genetik bozukluklara ramen z olunun seni dllemesine izin vermek, sapknlk-ensest-tan baka bir ey deil ve olamaz. Annelik veya ebeveynlik bu deildir.

Ha Glen Morgan ve James Wong'un "Ev"e dn nasl olmu? muhteem olmu, sper olmu. MillenniuM'da da en cesur fikirler bu mthi ikiliden kyordu zaten. Aln size genetik mucize, iki karde nasl byle am hikayeler yazabilir?(Darin & Glen Morgan) Smile

Murat
_________________________________________________-

From: Beatlefan in Beatleland (BeAtLe_FaN) 10/24/2004 2:42 pm
To: maybe there is hope (sedab)

o sarkiya takan oldu mu?
eger merak eden varsa ben syliyim.
sarkiyi syleyen johnny mathis ve sarkinin adi da wonderful,wonderful.
ne gzel bi sarkiydi di mi yaaaa?
50lere taparim, sarki 57 yilina ait.
neyse konumuza dnelim:)
home ok gzel bir blm ya, mkemmel bi stand alone, ben komedi filmi izliyormus gibi oldum(sinir bozucu ve hatta mide bulandirici sahneleri saymazsak tabii), mulder zellikle olayi hi ciddiye almiyordu, scully kendisine biseyler anlatirken topla oynamasi olayi kale almamasinin sonucuydu, genelde olaylara scully noktayi koyar, mulder israr edince arastirmaya devam ederler, ama bu sefer yle olmadi, bu sefer scully mulder'a olay aratirmayi srdrmeleri gerektiini syledi. sanirim bebek olayindan etkilendii iin.
elvis esprisi ise blmn en iyi esprilerinden biriydi.
hayvanlarla mnasebetleri de hostu:)
scully normalde olmadigi kadar espriliydi.
sonra genetik zellikleri hakkinda konusmalar da vardi di mi, ya bunlar birbirine aik aik bisey mi ima etmeye alisiyorlar dedirtti yani(shipper'lik iste:) hani ben salamim filan gibi:))
mulder'in su sz nasildi ama?
SCULLY: What about your family?
MULDER: Hmm? Well, aside from the need for corrective lenses and a tendency to be abducted by extraterrestrials involved in an international governmental conspiracy, the Mulder family passes genetic muster.

bu cevaba hasta oldum.
serif ve karisinin ldrld sahne en trajik olaydi,stelik o gzelim mzik cadillac'tan yankilanirken, ayrica bu blmde makyaj yapanlar da iyi alismis, her sey ok inandiriciydi,ynetmeni ok beendim(kim manners'ti bu blmdeki di mi???), birazdan tekrarini izlicem hatta, hi kairmam, uykusuz kalirim ama tekrarini yine de izlerim.
x-files iin feda olsun:)
su an sarkiyi dinliyorum, ooook gzeeeeeel.

From: Spooky_Spook 10/25/2004 3:07 am
To: Beatlefan in Beatleland (BeAtLe_FaN)

O ark olaya super bi ironi katm..Ve olduundan ok daha trajik hale getirmi bence erifle karsnn lmn...ok akllca bi yntem,tebrik ediyorum,ellerinden pyorum..Razz
Gzel ama olduka rahatsz bir blmd..O kadnn yatan altndan bakan gzlerini heralde hi unutmayacam..
Buarada bence hem Mulder'n hem de Scully'nin eline ocuk ok yakyor.Geen blmde mesela Mulder kardelerinden birini kapm kaarken ok ekerlerdi.Smile)

From: Beatlefan in Beatleland (BeAtLe_FaN) 10/25/2004
To: Spooky_Spook

ya benim anlamadigim su, simdi mulder samantha'lardan birinin elini tutmus, onu da kendisiyle birlikte gtryodu ya, o kadar samantha arasindan uygun olanina nasil karar verdi acaba?
herhalde en saglam gzkenini almistir, ne bileyim nasil karar verdi anlamadim yani:)
sanirim ilk grdg samantha'yi almaya kalkti, ama eline ocuk yakisiyordu tabii:)
serifle karisinin meselesini hatirlatma ya, sinirim bozuluyor.
allahtan ocuklari yoktu, bi de onu da paralasaydilar, herhalde berbat bisey olurdu.
ama blmn ilk basindan serife bisey olacagi asikardi.
yani blm basinda ne zaman bi yan karakter ok fazla konusuyorsa, sonunda da o kadar lms oluyor, yani benim tespitim bu:)

From: guzeldere1 10/25/2004 7:42 am

sadece xf iin deil, btn filmler zellikle de yeni yeni kurtulmaya baladmz teen-slasher furyas iin de geerli ayn ey...

From: Spooky_Spook 10/25/2004 8:58 am

Walla gzelim nasl seti ben de bilemiyorum..Artk koklad m, kafasna vurup kan sese mi bakt oras bir sr..Razz Sonu olarak eline ok yakmt!Very Happy Ben sonuca bakarm..:p
Ewt bi de ocuklar olsayd artk direkt drama eklinde salya smk olurduk heralde..Unutalm biz bu meseleyi en iyisi..Smile

From: Beatlefan in Beatleland (BeAtLe_FaN) 10/25/2004 2:16 pm
To: Spooky_Spook

isin iyi yanindan bakarsak iyi ki mulder duygusal davranip samantha'larin tmn yaninda gtrmeye kalkmadi, 10-15 samantha biraz garip olurdu sanirim:)
stelik arabaya sigmazlardi:)))
ya serif yardimcisi olan gen ocuk ld burunlarinin dibinde ama mulder hala o durumda bile elvis esprisini yapabildi ya,ne diyeyim helal olsun:)))

From: Spooky_Spook 10/26/2004 2:29 am

Eee lenle lnmez, hayat devam eder...Razz

From: drscully2000 10/27/2004 3:18 am
To: guzeldere1

Evet teen-slasherlarda kimin hangi srayla lecei kabak gibi ortadadr.O senaryolar yazmak iin fazla akl yorduklarn sanmyorum.

From: drscully2000 10/27/2004 3:28 am

Yazmay dndm ou eyi yazmsn
bravo.Bencede orada 'benim genlerim salamdr 'gibi bir ima vard.
Bir ka yl nce ilk izlediimde ok geirmi uzun sre kendime gelememitim.Yalnz ozaman dikkat etmediim bir ey ilgimi ekti bu kez:
*
*
*
*
*
Bayan Peacok ile Scully konuurken 'ocuun olmadan anlayamazsn.Bir olun olsayd annelik nedir anlardn' gibi bir eyler syledi.Acaba bu bir tesadf myd yoksa ilersine bir referans myd?

*

*
*
*
*
*
*
*

Evet ilk kez Mulder davay brakmak istedi fakat Scully onu durdurdu.
Blmn Shipper bir tarafda vard gibi Wink

From: TheMartyr 10/27/2004 3:47 pm
To: drscully2000

Keke ilgini eken eye spoiler uyars koysaydn...

__________________________________________________-

From: txms303 10/30/2004 1:55 pm

blm tgrt'de verdiklerinde armtm srf arknn ismini bulmak iin bu gn bekledim tabi saolsun syleyen arkada blmdeki ilikiler a da ayrca dikkate deer ve iren ama gzel

From: Beatlefan in Beatleland (BeAtLe_FaN) 10/31/2004 5:06 am
To: txms303

rica ederim:)
bulamadiginiz bi sarki varsa, bana dann yeter:))

From: drscully2000 10/31/2004 8:47 am
To: TheMartyr

Bu konu daha nce defalarca spoiler uyars konulmadan yazlp izildii iin gerek olmadn dnmtm ...
Yinede editledim ,gnln rahat olsun.

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 10/31/2004 11:59 pm
To: drscully2000

Sonunda blm izleyebildim. Bir blm ilk kez izlemek ayr bir keyif. Mulder-Scully diyaloglar, scully'nin anneliine atflar olmasa ok rahatsz edici bir blm. Ama keyifle izledim ve ok beendim
Ouzhan

From: My Misery is a Mystery (margi13) 11/1/2004 1:10 pm
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer)

neden rahatsz oldunuz tam olarak diye aptalca bir soru sormayaym diyorum. ama gerekten ne geriyor bu kadar ok????
10 puanlk freudiyen soru: iddet mi? ensest mi?

From: Agree to disagree. (trustno13) 11/1/2004 2:13 pm
To: My Misery is a Mystery (margi13)

kendi adma konuacak olursam ensest. ama burdaki ensest sradan bir ensest deil. reme gds, soyunu devam ettirme ihtiyac yznden annece tevik edilen bir ensest var burda ve bence bu tevik padgett kardelere psikolojik iddet olarak yansyor. anne sadece bir tanesiyle deil yle de ilikiye girmi hatrlarsanz. "survival of the fittest"n ok sapkn bir versiyonu var burda. ensest toplumda kabul grmeyen bir davrantr ama bunu hogrebilen beyinler de mevcuttur fakat Home'daki gibi multiple ensest hangi toplumun hangi bilinaltnn hogrebilecei bir eydir diye gerek jungsal gerekse de frommsal bir soruyla herkese iyi geceler dilemek istiyor u deli gnlm oy oy.
Murat

From: TheMartyr 11/1/2004 3:26 pm
To: Agree to disagree. (trustno13)

Ben anlamam bahsettiiniz adamlardan ama olaya dini bir adan yaklarsak mslmanl ciddi anlamda kabul etmi hi kimsenin enseste "iren" nitelendirmesiyle bakabileceini dnmyorum.Mslmanlkta yasak geri ama mslman inancna gre Adem ve Havva'dan geldiimiz iddia ediliyor ve onlarn ocuklar ensest yapm oluyor(ensest yapmak???).
Bunu niye syledin(yazdn?) derseniz;toplumumuzun bir blmnn(hatta belki de byk bir blmnn) buna can gnlden inanyor olduunu hatrlatmak istedim.

Last edited by elisa day on Sat Jul 16, 2005 4:07 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jul 07, 2005 7:48 pm    Post subject: 4x02 Home Reply with quote
From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 12/1/2001 5:48 am

Ben izleyemedim yaa. Uyuya kalmm ve kendimi bir x-phile olarak asla affetmiyeceim. Benki blmn balamasna saatleri dakikalar sayyordum. Aslnda bekliyordum diziyi ama TGRT'den Sevda Hanm bana "Ma var dizi 24:00'de alnd" diye mesaj gnderince bende bari biraz kestiriyim dedim. Hatta saati falanda kurmutum. Smile
Tabii yat o yat sabah kalkmm. Bu arada dizi balamadan nce pelin ve ezgiyle telde konutuumu hatrlayamyorum, yani nasl uyumusam sadece telin aldn ve konutuumu hatrlyorum.Ama ne konutuumu hatrlamyorum. Herhalde komaya falan girdim.

Hehe aslnda ben pek uyumay sevmem (eheueheue) neyse Pelin'den kasedi alp izliycem artk. Buarada RTUK konusunda benim bir korkum yok. Dizi ok geti bir problem kmaz,bakalm reytingler ne alemde gelecek. Genelde 24:00'den sonra yaynlanan programlar reyting listesinde yer almyor.

"Your Aliens,Agent Mulder,Your Little Green Men Arrived Here Millions Of Years Ago"
Well Manicured Man-FTF-

Options Reply

From: i want you love me David Duchovny (deadly120) 12/1/2001 6:06 am
To: satanscully unread

ooo beyimiz uzun bir aradan sonra tekrar barolde ha.ancak home gibi bir blm seni foruma getirirdi zaten,nerelerdesin benim gibi vize ve yurtd meseleleriyle misin yoksa baka mevzular m var.Smile)
senin u sinema iin ne oldu.
kendine iyi bak

Options Reply

From: i want you love me David Duchovny (deadly120) 12/1/2001 6:14 am
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer)
(16 of 56)

295.16 in reply to 295.14

Pelin,nci,Samantha hepinizle ayn fikirdeyim.eklencek biey bulamyorum...
zellikte banktaki konumalar ve annnelik meseleleriyle ilgili diyaloglara bayldm.
bi de scully ve mulder n birbirlerine baklar deiiyor gibi,yanlm olablirim.

Ouzhan senin izlyemediine inanamadm...ama zaten bi ekilde izlersin.

bye...
Betl

Options Reply

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 12/1/2001 8:19 am
(17 of 56)

295.17 in reply to 295.12

pelin, hem senin hem de dierlerinin yazdklarnz ok gzel. harika yorumlamsnz. teekkrler.
imdi bu rahatsz edici blmn iindeki gzel eylere younlaalm. steyenler kk Mulder' ve Samantha'y beyzbol oynarken, isteyenler Scully'yi yeeniyle beraber gnde 50 defa 'Babe' izlerken dnsn. Ama *herkes* Mulder ve Scully'yi anne-baba olarak dnsn.

Eveeet, imdi nasl hissediyoruz?? Smile

Bu arada gecikmi de olsa, Unruhe ile ilgili lobotomi aklamalarn postaladm. Merak edenler baksnlar.

S.

Options Reply

From: minemelis 12/1/2001 8:49 am
To: ALL (18 of 56)

295.18 in reply to 295.17

"elinden iki dakika telefonunu alsak sizofrenik oluyorsun"
ben bu lafa bayldm yaa!!!hemen aklma birileri geldi.BERi senin elindende telefonunu alnca sizofrenk oluyor musun??

Smile)))

Options Reply

From: CyBeR_BiTcH~a.k.a ~FiReBiRd (ful_pri) 12/1/2001 11:34 am
To: minemelis (19 of 56)

295.19 in reply to 295.18

puhahaaaaaa ewttt o laf slendikten soora kuzenimden msg geldi bana sende blemisin die:)))bence beriyle bende ayn mulder amca gibiyizzz:pppppp

*Everything is okay in the end. If it's not okay,
then it's not the end...
*Most people walk in and out of your life, But only friends leave footprints in your heart...
*We started our group..Our circle of friends..And like that circle...There's no beginning or end.
*Yesterday is history.Tomorrow is mystery.Today is a gift.(That's why it's called the "present")
*Anger is only one letter short of danger.
---If love isn't a game, why are there so many players? ---

Options Reply

From: Agree to disagree. (trustno13) 12/1/2001 12:33 pm
To: ALL (20 of 56)

295.20 in reply to 295.19

Home nanlmazd!!!!
Dn aslnda yazcaktm foruma ama net cafe deki aksaklklar yznden doru dzgn maillarma bile bakamadm! Neyse,dn gece muhteem bir blm gerekten de sansrsz bir ekilde izleyebildik! Son derece rahatsz edici,ve dndke insan geren bi blmd! Blm Glen Morgan ve James Wong'un. kisinin,XF'e geri dndkten sonra yazdklar ilk senaryo. "Morgan ve Wong'un Eve dn blm" diye bahsedilmesi,blmn adnn "Home" olmasnn bir dier nedeni.
Blmn genelindeki karanlk ve "bireyler ters gitmeye balad" havasna ramen,Mulder ve Scullynin her diyalou ok zekice ve muzipti! "Kk Scully'ler"den tutun,"Ailemin,uzayllarn dnyay ele geirmek iin hkmetinde iinde bulunduu uluslararas boyutta bir komploya dahil olmas dnda Mulder'lar genetik testten baaryla geebilir"e,"Telefonunu elinden alsak 2 dakkada izofren olursun"dan "yi geceler anne"ye kadar hepsi o gerilim dolu atmosferde benim yarlmam salad akas. Bunlarn yannda,bizimkiler bayan Peacock'u bulduklarnda ben de dehete kapldm. Ve kadnn hali karsnde yaadklar oku ben de yaadm. Ve hakkn vermeliyim,Mulder'a o "aman tanrm" bakn verdii iin DD'ye srf o sahnede GA'dan daha ok hayran kaldm!(bu arada 2 haftadr Mulder diyorum,yann anlalmasn,havada karada Scully tabi ama Mulder da az deilmi bu sezon yani Wink )
Unruhe'deki MOTW'e acyanlar (adamn adn unuttum kusura bakmayn) sanrm Bayan Peacock iin alamlardr. Orjinal seslendirmede,M&S onu bulduunda att yle bir lkki,dndke hala tylerim diken diken oluyor. O lk "sonuta" yle yada byle bir aile dzenine edilen bir mdahalenin lyd. Daha iyi anlatmaya alym: ki tane Home vard,biri, erifin bozulmasn istemedii Home,dieri Peacock'larn deimesini istemedii Home. Sonuta ikisi de deiti.
Ratinglerden hi mitli deilim,ama RTK eer blm farkettiyse,sanrm kapanmaz ama uyar alabilir TGRT. Aslnda ratingler umrumda bile deil,bu sezonu yle yada byle iz-le-me-li-yim!!!!

Murat
"Home sweet Home..."

Options Reply

From: spooky (spooky_tr) 12/1/2001 2:06 pm
To: minemelis (21 of 56)

295.21 in reply to 295.18

)))) yok gzelim daha "o kadar" manyaklamadm ok kr!!!ya arklar hepiniz ok rahatsz edici bi blmd diyorsunuz ama ben o kadar da rahatsz edici bi yan gremedim..zellikle peacock kardelerin erifi ve karsn sopalarla benzettikleri sahneye hasta oldum!!!nhahaha!!!zaten blmn banda acaip bi geyik dnyordu scully ve mulder arasnda..ensest iliki konusuna gelince..bu her toplumda (hatta kendi toplumumuzda bile) yaanan bi gerek..evet iren bi olay olduunu kabul ediyorum ama bence blmde anlatlma ekli ok ii ve zekiceydi..neyse en azndan fazla duygusallk olmadan yle adam gibi bi blm izledik..keke gerilim dzeyi byle devam etse btn sezon boyunca diyecem ama kanser muhabbetine girmemize az kald..imdilik benden bu kadar..hadi sonra grrkkk..

"Don't take life too seriously.No one gets out alive anyway."

Options Reply

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/2/2001 5:40 am
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR
) (22 of 56)

295.22 in reply to 295.17

O birka *an * olmasayd zaten kaldrlabilecek gibi deildi.O anlarda klasiklemi anlar zaten Smile))
MineMelis'in dedii gibi "senin elinden telefonu alrsak izofrenik olursun " ksm da harikayd..hahahhaha

Ouz kendinden utan Smile)))) Kaseti vereceim tabii.Snavnn arkasndan iyi gider .hehehhehe

Options Reply

From: scullyscully 12/2/2001 5:53 am
To: ALL (23 of 56)

295.23 in reply to 295.22

ok gzel bir blmd ama rahatsz edici deildi diyen arkadaa kesinlikle katlamyorum.znde komedi eler yoktu.

Options Reply

From: minemelis 12/2/2001 7:05 am
To: scullyscully (24 of 56)

295.24 in reply to 295.23

Ben berye katlyorum .ben bu bolumde rahatsz eden bsey yoktu.hele urperten hc bsey yoktu. acaba beryle ben cok mu sadstz? Razz
ensest lsk konusuna gelnce hayvanlar dunyasndada bu gecerl
Hayvan eger soyunu devam ettrmek styorsa veya cftlesme cgudusunu bastramyorsa ensest lsk gercekleseblyor.
unutmaynk bzlerde brer hayvanz
muldern bu bolumde de dedii gb
o uc kardes aynen hayvanlar gb davranyorlar.sakn benm ensest lskler onyladgm zannetmeyn ama bu dogada gerceklesen br olay

Options Reply

From: ratboy___ 12/2/2001 8:10 am
To: scullyscully (25 of 56)

295.25 in reply to 295.23

Sen X files' glmek iinmi izliyorsun???
Ve Home'daki sahnelerden korktunmu???
Sylediin eyler kendi dncen, buna sayg duyuyorum ama " znde komedi eler yoktu " lafn bana deiik geldi, her blmde glecek halimiz yok yaa?
X files bu...
Hocakal X'le kal!

Options Reply

From: scullyscully 12/2/2001 8:37 am
To: ratboy___ (26 of 56)

295.26 in reply to 295.25

zellikle peacock kardelerin erifi ve karsn sopalarla benzettikleri sahneye hasta oldum!!!nhahaha!!!
demi bir arkada ben de bu blmn znde komedi olmadn syledim.yani seninle ayn eyi.
tabiki bu yazy yazan arkadan dncesine sayg duyarm ama pek glemedim ben o sahnede.

bu blmden korkmadm ama izlerken dier blmlerde olduu kadar rahat deildim.

grrz

Options Reply

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/2/2001 8:58 am
To: minemelis (27 of 56)

295.27 in reply to 295.24

ahahha..Beri'yle senin sadist olduunuzu hi sanmyorum canm..hahahah
Ensest gerekten lkemizdede grlen bir olay ve her zaman hasr altnda kalm , grmezlikten gelinmi bir olay olarak kalmaya devam edecek. Beni rahatsz eden bu ensest gelenein aile iinde yzyllardr devam etmesi. Morgan&Wong bir olay nasl daha rahatsz hale getireceklerini ok iyi biliyorlar. Smile Hikayeye duygusall bir yana brakp bakarsak ,muhteem bir geliimi var..Hep bir kadnn karldn dnmeleri ,seyirciye verilen o "bir eyler yanl ama ne?" duygusu...annenin yatan altndaki bal hali...

Kesinlikle haklsn canm,kardeler hayvan gibi yayporlard ve sonunda hayvan gibi iftleiyorlard..Merak ettiim eylerden biri de neden i savatan beri aile dndan birinin onlara -evlilik yoluyla- katlmasna izin vermemiler?

Muhtesem bir gerilimdi..Unutulamayacak bir blm..Hereyi mkemmeldi.

Bu arada blmde ok fazla dehetli kan sahnesi falan yoktu..RTk2n ok rahatsz olmas iin bunu oturup batan sona izlemeleri gerek.ne yalan syleyeyim ,birey anlayacaklarn hi sanmyorum..Smile

Options Reply

___________________________________________________________-

From: incig 12/2/2001 11:44 pm
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (28 of 56)

295.28 in reply to 295.27

Pelin, bence de RTK'tekiler XF gibi bir diziyi degerlendirebilecek kapasitede olan adamlar degiller. Bu yzden dizinin farkinda bile olduklarini sanmiyorum ben. Aman, yle de kalsn zaten.

Options Reply

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/3/2001 3:43 am
To: incig (29 of 56)

295.29 in reply to 295.28

Aman bence de yle kalsn .Bakarsn igzarlk filan yaparlar her zamanki gibi. yle pmek ok zaraldr ,kafa tokuturmak daha salkl diyen RTk bakan olduktan sonra ...Allah'tan dizide pme sahneleri filan yk ,yoksa yanmtk!!!

Options Reply

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/3/2001 9:46 am
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer
) (30 of 56)

295.30 in reply to 295.6

SAYIKLAMALAR
(Bu blm gerekli, gereksiz, ounlukla nemsiz bilgilerden derlenmitir.)
-“Burada kaplar kilitlenmez ki!” diyerek cesaret gsterisinde bulunun ama kapnzn arkasna sandalye dayamay ihmal etmeyin.

-Domuzlar hakknda ksa bir bilgi: “Bah-ram-ewe!" nlemi ie yaramyor, unutun! Bir de Mulder?a “spooky” derler! (yarldm, yarldm!)

- “Oh hayr! Elvis Presley 42 yanda lm!” . Canmcm, bir daha espri yaparsan Scully kafana indirecek silah, ona gre!

-TGRT 5. sezonu almazsa ben bittim. Hele Pelin?in Mulder ve Scully ile ilgili syledikleri 4. sezonu komple kapsyorsa, hep bir eyler askda kalacaksa depresyona bile gireceim demektir, hade hayrls...

-Bir bilen, ltfen Andy Taylor ve Barney Fife isimlerindeki espriyi aklasn! X-Files hatrnaaa!!!

-Eeee, bunu sorduktan sonra istifam isteyebilirsiniz ama; Kim Manners kadn m, erkek mi? Kusura bakmayn nette aratrma yapardm ama abonelik bitti biliyosunuz. Zaten arkadam soruyo ben diiillll RazzP

-u Mulder?n odasndaki anten krizini hatrlayn. O sahnenin outtake?lerini neyse ki ekmiim. Mulder, Scully yaklarken eliyle durduruyor ya, outtakelerin birinde DD elini direk GA?nn gsne koyuyor. Sonras malum, kahkaha krizi... DD ve GA gldke ben daha beter kopuyorum, her trl seviyorum ben bu ikiliyi beaaa : ))

-Adam toplayp eviri irketini basmay planlyorum arkadalar. Byle de rezalet olmaz. Mulder aka yapyor, sesi acayip derecede ciddi; hadi espriyi anlamadnz, gz ucuyla adamn ifadesine de mi bakmyosunuz, ne yapyo bunlar yaaaa!!???.

-“Scully, imdi sana ho bir adam olduumu sylesem, azck ta olsa buna inanr msn?” Scully inanabilir, benim iin her halin ho ta,
domuzlar ne dnr bilemiycem!...

Arkadalar yine ge olsun g olmasn diyorum. Yazy hazrladm Ouz ama foruma sadece sonunu koyuyorum. Maille sana yolluyorum imdi. nallah nete girersin. Gerisini Beyin Atlyesi'ne koyarsn artk.

u an net cafedeyim ve mesajlarnz nasl okuyup, 1 saat yol gidip PRO7'de x'i izliycem bilmiyorum. Bu blm izlemek, hele de kesintisiz izlemek gzel oldu valla. Tamam rahatsz edici diyosunuz buna lafm yok, ben de rahatsz oldum ama yine de bu tarz ok severim. Neyse ite yazm siteye konulunca bi bakvarirsiniz gerisi iin. Yok ben TT net'e girecem baka trl olmycak bui kurs nedeniyle kafeye bile urayacak vakit bulamyorum. N'aapiim akamki CNBC-e dizilerini kardm iin gece oturuyom TV bana (ben manyam haklsnz Smile) )

Bizimki bilgisayar kursu ama, rencilerin ounluu umu belli, internete giriimize bile izin verilmiyo, millet virsl ne varsa yklyo mbarek. Benim bilgisayara bile bulat, dnn yani. Onu gein adamlar bika bilgisayarn RAM'ini hatta hard disklerini karm, olamaz ble bii yaaa.

imdi maillerime bakiim arkadalar. Hepinisi ok sledim. Grcez yaknda artk..

byes
Ruki

p.s. : unu yazya eklemeyi unutmuum Anne Peacock, Clyde Buckman's Final Repose da Madam Zelda'y oynayan kii tarafndan canlandrlm arkadalar. Bilginize. Bunu yklediim yazlardan bulmay becerdim. Ama Kim Manners hala gizem. Ehhehuueeee!

Options Reply

[b]From: spooky (spooky_tr) 12/3/2001 12:57 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish)[/b] (31 of 56)

295.31 in reply to 295.30

kim manners -ahsen- bu dizide alan ynetmenlerin iinde en hastas olduum kii olup (aksi kantlanmad srece!!) sapna kadar errrkektirrrr!!!haberin ossun rukicim..!!!bi an nce yeni bi SS al da geceleri geyik yapalm yaw..hem t&d sensiz hi ekilmiyor!! RazzP

"Don't take life too seriously.No one gets out alive anyway."

Options Reply

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/4/2001 4:31 am
(32 of 56)

295.32 in reply to 295.30

Hayatm hogeldin Smile))
Elvis akas CC ve ekibinin takt eylerden biridir.. Birok blmde yaptklarn biliyordum ama artk o evdede gazeteyi gsterince Mulder koptum ..hahaha

-- kesinlike 5. sezon gsterilmeli!!! Nerde olursa olsun..Yoksa herey ortada kalr. Komplo ,M&S,herey herey...Bu sezon hakknda ciddiydim Smile Sad

--Andy Taylor ve Barney Fife ??? Burada b,ir espri mi var ? Varsa ben cidden analayamamm ..Sad Ben una bir bakaym .

--Kin Manners tabii ki erkek. Deil mi Bericim..:)Hatta beyaz salar bile var ..Smile)

--Ben inallah bir bilgisayar sahibi olunca sen bana u outtake'i bir gndersene akm Wink

--eviride kesinlikle haklsn ..Mulder son zamanlarda biraz dzelmiti ama allahakna Home'un orjinalini seyreden biri varsa sylesin Scully bu kadar m duygusuz konuuyor ya???? dmdz konuuyorlar ..

**Anne Peacock'un madam Zelda olduu bilgisi iin teekkrler canm ..kadn nerelerden nerelere gelmi ..Smile)))

bye hayatm

belki sandndan yakn zamanda grrz Wink

Options Reply

From: meleren 12/5/2001 1:23 pm
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR
) (33 of 56)

295.33 in reply to 295.17

lk nce blm hakknda bireyler yazmak istiyorum . Scully nin endiesini farkedince Mulder n sende o zaman doru adam bulup kk S liler yaparsn lafnn zerine Scully nin hemen senin ailende bir sorun varm? diye soruu beni ldrd (acaba bu bir teklif mi?). Ayrca Mulder n seni anne olarak dnmemitim laf zerine kahkahay patlattm 4 yl sonra grrz dedim. Tabii ki Mulder n kadnn anneleri olduunu anladndaki yz ifadesi evet tam bir tiksinme muhteemdi ve ayn zamanda S nin ayn oranda oka girmekten dolay taknd tepkisiz yz ifadesi:))) ....
Ve gelelim asl soruya M&S yi ebeveyn olarak dnmek yaa ok alyorum ama onlarn nasl bir normal hayat yaayacaklarn hayal edemiyorum. Sylesenize herzamanki normal olaylara nasl tepki verirler rnein biri faturay demeyi unutmu olsun ne olur? yada alrken ocuu bakcya brakma olay ya bakc ge kalrsa bebekleriyle mi ie gitmeye balarlar artk Skinner a teslim edip aratrmaya karlar:) Bilmiyorum dedimya hayal bile edemiyorum....
Hadi yardm edin

Last edited by elisa day on Sat Jul 16, 2005 4:08 pm; edited 1 time in total
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jul 07, 2005 7:51 pm    Post subject: 4x02 Home Reply with quote
From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 11/1/2004 10:28 pm
To: TheMartyr (54 of 56)

295.54 in reply to 295.53

Blmde beni rahatsz eden ilk ey o bebein canl canl gmlmesi, kardelerin uygulad iddet, annenin durumu oldu. kinci ey tabiki ensest.""mslmanl ciddi anlamda kabul etmi hi kimsenin enseste "iren" nitelendirmesiyle bakabileceini dnmyorum."" bu sze hi katlmyorum. Adem-Havva zamannda insan neslinin devam iin bu artt zaten, neslin devam iin bu Allah bunu helal kld. Ama imdi ayn durumun olumas iin bir gerek yok etrafta milyonlarca hatta milyarlarca kadn-erkek var. Bir kere kiisel i gdye ters bu durum ordaki kardelerin anneleriyle beraber olmas hem kardelerini hemde ouklarn dnyaya getirmesi. sanki doanlar biiye benziyomu gibi bu neslin devamn salamak aptalca.slamda ensest varm evet Hz.Lut kzlaryla beraber olmu. Neyse imdilik ahlak ve aile yapmzla tamamen ters bir durum bence
Ouzhan

Options Reply

From: spooky (spooky_tr) 11/2/2004 8:36 am
To: Agree to disagree. (trustno13)
(55 of 56)

295.55 in reply to 295.52

ncelikle burada bahsedilen toplumun "modern toplum" ya da baka bir deyile "iinde yaadmz toplum" olarak betimlenmesinde yarar gryorum, zira baz ilkel kabilelerde ensest hala normal bir olaym gibi alglanmakta ve srdrlmekte..insanlarn soylarn devam ettirmek iin yapamayacaklar ey olmadn dnyorum..

Options Reply

From: My Misery is a Mystery (margi13) 11/2/2004 11:29 am
To: spooky (spooky_tr)
(56 of 56)

295.56 in reply to 295.55

totem ve tabu ok gzel aklayabilir durumu dye dnyorum. peacock ailesinin toplumla bir alp verdii yok, nk kendi kendileriyle geri dnyorlar. o ilkel kabilelerden ok fark yok diyebilirim bu balamda.
bir dneme taklp kalmlar hatrladm kadaryla...(elvis'in lm???) kaza sonras geirdikleri travmann etkisi de olabilir. (herey travma sonras stres bozukluuyla da ilgili olabilir) yatak alt teyzemin az yapsnda ne gibi bir problem vard hatrlamyorum
ama travma sonras en iyi rahatlama yolu anlattrma/anlamlandrma (debriefing)'ya ket vurabileceini dnyorum. fiziksel yara belirgin, yzyllardan beri grnmnden dolay olumsuz kodlanp etiketlenmi bir aile ismini tamaktan tr duygudurumdaki rselenmenin gz Ard edilmemesini neriyorum.

hem baba hem aabeylik rollerini tayan dip olan iin de diyebileceim birey yok, zira bana gre onun toplumla alp verdii hi birey yok... mulder'n izledii belgesel- ilkel hayvan davran... bunu aklayacam diye mulder bkunu karmt sanyorum...
Back to top
paranoid android
aylak
aylak

PostPosted: Sat Oct 07, 2006 10:14 pm    Post subject: Reply with quote
bu blm izleyene kadar x-files'ta rahatsz edici blmler dendiinde aklma irresistible,grotesque,ksmen the calusari ve humbug blmleri gelirdi ama bu blm hepsini sollam durumda.genetik deformasyonlardan tut dehet verici cinayetlere,korkun bubi tuzaklarndan ensest ilikilere her trl rahatsz edici ey var bu blmde.ve iin ilginci,bu blm zaman zaman oturdugunuz yerden drecek kadar komik olabiliyor.dialoglar ve olay rgs kusursuz,DD ve GA'nn oyunculuklar takdire ayan.insan daha baka ne ister ki..?kesinlikle "tm zamanlarn en iyi 10 XF blm" listemde kendisine yer edinmitir Home.XF ruhuna yarar bir blmdr,kabuslarla bouarak geirilen gecelerin sebebidir..

and i think to myself it's wonderful wonderful,oh so wonderful my love.... Smile
Back to top
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sat Oct 07, 2006 10:26 pm    Post subject: Reply with quote
Hele yatan altndaki kadnn grnts...En korkun XF blmleri arasnda ilk sralarda olmamasna amamak gerek.Blmn havasnn tam tersine "wonderful" arks o sahneleri biraz yumuatyor sanki...
Ve de Mulder bu blmde oook yakkl Very Happy

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
promeusa
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:17 am    Post subject: Reply with quote
Gerekten de blm iinde geen kadnn yatan altnda saklamd sahne ho bir grnt arz etmiyordu...Yine de Scully ve Mulder'n o sezonki en iyi oyunculuklarndan birine sahne olan bir blm olduunu syeleyebilirim! Wink
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Sat Jul 11, 2009 11:58 pm    Post subject: Reply with quote
Bu ne blmd yle ok ardan gelen X Files'in en korkun blmlerinden biriydi.Amerikada yasaklanmasayd aardm zaten.O nasl ensest iliki bea.Sizlerin de dedii gibi bayan peacock herhalde X Files'in en korkun karakterlerinden biriydi.X Files tarz bir blm olmasna ramen pek beenmedim ama unutulmaz bir blmd.Tabiri caizse katliam gibi bir blmd neyse mzikler bizi sakinletirdi Smile
Back to top
amor fati
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sat Oct 31, 2009 1:18 am    Post subject: Reply with quote
"Home" tv.com un Cadlar Bayram iin yapt mini listesinde TV tarihinin en korkutucu blm seilmi efenim. Geri biraz akma bi liste gibi grnd bana ama olsun. Bir anda sitenin ana sayfasnda Home'dan bi foto grnce sitede giriverdim.
http://www.tv.com/the-five-scariest-episodes-in-tv-history/story/19102.html
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Oct 31, 2009 11:30 am    Post subject: Reply with quote
Home candr. eer bugn bir XF blm izlenecekse bu bence Home olmaldr. (Calusari plase)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
margikleinjan
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Oct 31, 2009 12:19 pm    Post subject: Reply with quote
calusari plase ne murat?
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Oct 31, 2009 1:03 pm    Post subject: Reply with quote
yani home favori, calusari plase. yani home olmazsa calusari. yani bir dier alternatif gibi. at yar veyahut futbol yorumu gibi ite.. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
margikleinjan
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Oct 31, 2009 1:15 pm    Post subject: Reply with quote
calusari mi hallowen blm olacak Neutral Rolling Eyes
Back to top
serap
aylak
aylak

PostPosted: Sat Oct 31, 2009 2:52 pm    Post subject: Reply with quote
Home benim iin zel bir blm nk X Files' izlemeye baladm ilk blmdr kendisi, daha sonra da brakamadm zaten Very Happy Ayrca bi itiraf yapacam ama kesinlikle ok utanarak sylyorum bunu Embarassed sonu olarak ilk defa izlediim bir diziydi, dizi ve blm hakknda ne dndm hatrlamyorum tam olarak ama barol karakterleri iin demitim ki, bunlar ne yaaa ne kadar tipsizler daha yakkl, gzel birilerini bulamamlar m sanki demitim Embarassed Mulder ve Scully iin dedim bunu inanabiliyor musunuz Question nasl byle dnmm yuhh yani, tabi uan iin bu ikisiyle kyaslanacak insan yok gzmde ama o zaman byle dnmtm yani...
Back to top
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sat Oct 31, 2009 4:11 pm    Post subject: Reply with quote
serap wrote:
Ayrca bi itiraf yapacam ama kesinlikle ok utanarak sylyorum bunu Embarassed sonu olarak ilk defa izlediim bir diziydi, dizi ve blm hakknda ne dndm hatrlamyorum tam olarak ama barol karakterleri iin demitim ki, bunlar ne yaaa ne kadar tipsizler daha yakkl, gzel birilerini bulamamlar m sanki demitim Embarassed Mulder ve Scully iin dedim bunu inanabiliyor musunuz Question nasl byle dnmm yuhh yani, tabi uan iin bu ikisiyle kyaslanacak insan yok gzmde ama o zaman byle dnmtm yani...

Bunu Home iin mi dnmtn yoksa 2.sezon blmlerinden birine denk mi gelmitin? Laughing

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
serap
aylak
aylak

PostPosted: Sat Oct 31, 2009 10:36 pm    Post subject: Reply with quote
Bu blm de dndm, ilk izlediim blmd bu, iyiki ilk sezon falan balamamm izlemeye Very Happy 4. sezon da en sper olmaya baladklar sezon halbuki Rolling Eyes
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4 All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum