X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
10X05 : Babylon
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: I Still Want to Believe - Sezon 10
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Nov 26, 2015 3:43 pm    Post subject: 10X05 : Babylon Reply with quote
8 ubat 2016 deil o zaman 15 ubat 2016 ?
Back to top
View user's profile Send private message
patient x
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Jan 29, 2016 12:48 pm    Post subject: Reply with quote
Bu blm Mitoloji deilmi?
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Jan 30, 2016 1:51 am    Post subject: Reply with quote
benim bildiim son blm mitoloji olacak.. bu deil?
Back to top
thenomad

PostPosted: Tue Feb 16, 2016 7:02 pm    Post subject: Reply with quote
Gzel fikirleri olan bir blmd bence, ama karman orman bir ey olmu. Blmn ana fikri dindeki Babil'e dayanyor ve ayn dili konumayanlarn birbirine yabanclamas, mecazen de..ayrca sadece ikna etmenin gcyle beyinde olan deiiklikler de iinde..zengin fikirler yani, ama sonu olmam. Ciddi terr konular ve komedi beraber gitmez bir de, sadece ciddi kalsayd ve o sondaki gereksiz akustik mzik yerine daha gizemli, rktc bir mzik seilseydi daha iyiydi. O Miller karakteri nedir yle bir de? Chris Carter' utlayabilsek keke ya da sadece fikir versin ekilsin. Bu adama ne oldu anlamyorum bazen.

nternet'te gezdiim kadaryla baya da tepki ekmi islamofobik vs. diye. Pek islamofobik olduunu dnmyorum nk orada trbanl olan kadn gerek slam bu deil modundayd, yanl anlamadysam. Ayrca evet stereotipik mslman teroristler vard ama ekstrem slam her yerde amzda kafasn kuma m gmsn yani adam ortada millet kelle kesiyor.

My Struggle 2..bu iki yeni karakter sezon finalinde de var..Chris Carter yazyor..Birincisi gibi hzla hikaye anlatma ve konuma modunda olursa, bir fiyaskoyla bitecek ne yazk ki..
Back to top
beatlephan

PostPosted: Tue Feb 16, 2016 10:37 pm    Post subject: Reply with quote
Islamofik her seye sinir oluyorum(inancli oldugumdan da degil) ama bu bolum iyi kotarilmis bence, annenin komadaki oglu icin sozleri ve Scully`nin her musluman extremist degil demesi de guzeldi. Mulder`in placebo hallerine bayildim. Nasil bir dansti o oyle ya Smile)) Yasli basli da olsa seviyorum kendisini.
Back to top
N3F3S

PostPosted: Tue Feb 16, 2016 10:47 pm    Post subject: Reply with quote
The lone gunmen'i gorenleriniz oldumu Mulder uyuturucunun etkisinde iken yannda oturuyorlard.
Back to top
beatlephan

PostPosted: Tue Feb 16, 2016 10:49 pm    Post subject: Reply with quote
N3F3S wrote:
The lone gunmen'i gorenleriniz oldumu Mulder uyuturucunun etkisinde iken yannda oturuyorlard.

Gordum tabii Smile
Back to top
erdemisik

PostPosted: Wed Feb 17, 2016 12:54 am    Post subject: Reply with quote
bu 10. sezonun anlatm dilini beenmedim. bunu kesin olarak syleyebiliyorum artk. her blm 3. blmn dili gibi anlatmaya alyorlar.

edit: yani demek istiyorum ki nerede 10. sezon anlatm, kurgusu; nerede "little green men"?

burada dikkat ekmeye altm ey kesinlikle gemie duyulan bir zlem deil!

bu arada mulder, terrle mcadeleye yeni bir soluk getirdi!
Sheva_Emre
aylak
aylak

PostPosted: Wed Feb 17, 2016 10:27 am    Post subject: Reply with quote
Mulder'n mantar etkisindeki hallerini uzun bir sre unutamayacam.
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Wed Feb 17, 2016 11:55 am    Post subject: Reply with quote
10x5'i izledim ve sanki artk XF'i komedi gibi ekmeye alyorlar gibime geldi. Karmakark bir senaryo olmu.

CC daha nce radikal islamic terre deinmemiti, zaman deiti ve o da el atmasa olmazd tabii. Artk biri CC'nin elinden alsn kad kalemi yahu!

Artk yeter bu islamc terrist/canl bomba kliesi. Filmlerde tek tip bir mslman tiplemesi yarattlar, o da terrist olan. Bir tek olumlu mslman tiplemesi hatrlamyorum. niversitede retim grevlisi mslman tip iziyorlar, sanrsn ki sonuna kadar olumlu kalacak. Yok, bir noktada o da bomba tasarlayan bir uzman haline dnyor. Bu hangi dizideydi? Homeland'di galiba. Bundan skldm artk.

Bu blmdeki senaryo gayetle de islamik terr alm olmadan da olurmu yani. Hereyi orba etmiler. Hazr geen blmde Scully annesini kaybetti onunla son bir kez balant kuramadan; ordan yryp bu blm daha duygusal baalayabillirlerdi. slamik terr deil de, belki bir ABD okul silahl baskn plot'uyla.

Bu blm senaryosu bu haliyle geer not alm ya, ona zldm dorusu.

Mudler'n ryasndaki Pieta canlandrmas (annesinin kucandaki terrist ocuk), onun radikallerin telkin etkisine girmi bir ana kuzusu olduunu mu anlatmaya alt yani? Galiba, deil mi?

Ajanlarn, iki gen ajanla gizli gizli i evirmeye almas komikti. Smile ki gen ajan sevdim ben. Eer "XF Next Generations" yaparlarsa bunlarla yrr gibime geldi. Robert Patrick ve Annabeth Gish ile olmamt nedense.
Miller'dan da angsty bir gemi kabilir gibi duruyordu. Ve Einstein'da (ad seimi olmam, o baka) yeteri derecede ve hatta Scully'den daha da kat bir phecilik sezdim. Hotu ayni. Smile Ama neden bizimkilere bu kadar ok benziyolard? Kzl saa varncaya kadar?

Mulder'n "high" havalar komikti. Disco'daki dans inanlmazd. Smile

Keke u gkten gelen trampet seslerinin peine gitselerdi...Bunda gerek pay da var. YouTube'da var o tip seslerin duyulduu garip videolar.
beatlephan

PostPosted: Wed Feb 17, 2016 11:43 pm    Post subject: Reply with quote
inci wrote:
10x5'i
Bu blmdeki senaryo gayetle de islamik terr alm olmadan da olurmu yani. Hereyi orba etmiler. Hazr geen blmde Scully annesini kaybetti onunla son bir kez balant kuramadan; ordan yryp bu blm daha duygusal baalayabillirlerdi. slamik terr deil de, belki bir ABD okul silahl baskn plot'uyla.

Bu konu benim de canimi sikti. Sanki Amerika gulluk gulustanlik her haliyle de Islam batiriyor her seyi gibi lanse ederek basladilar. Sorun surda ki kendilerinin de yarattigi tonla milyon tane rezil sey var, dedigin gibi okul baskinlari vs gayet de islamik olmayan ama her gun olan olaylar gibi. Ama adet oldu TV`de islami karalamak. Gene diyorum inancli oldugumdan da degil ama bir dine bir inanca parmakla isaret edip her yapimda tu kaka demek cok zalimce ve gereksizce geliyor. Yasadigim ulkede islamin goruldugu kadar kotu olmadigini anlatmaktan canim cikiyor bazen. E tabii genel halk ne bilsin, her gun bunlar haberlerde populer dizilerde gosteriliyor. Onlar da kuzu kuzu inaniyorlar. Keske X-files bunu yapmasaymis.
Back to top
fxmldr75
aylak
aylak

PostPosted: Thu Feb 18, 2016 1:04 pm    Post subject: Reply with quote
* Shiraz'n arabasnda alan arap arksnn, yannda duran teksasllarn arabasndaki country mzik ile deimesi ok iyi bir ayrntyd.
* Scully'nin "FBI'n en istenmeyenleri dnda burda kimse yok" sz tam da Mulder'n 23 sene nce Scully'e syledii ilk szlerdi Very Happy
* Bir yandan mslman intihar bombaclarna dikkat ekerlerken bir yandan da islam bu deildir tartmalar tam da Amerikallarn kafasndaki akl karkln yanstyor.
* Benim Agent Miller' oynayan Robbie Amell'a kar "Tomorrow People" ve "Flash" dizilerinden sempatim var. O yzden ben oynad rol beendim ama Agent Einstein'a snamadm.
* Mulder'n dans yana gre harikayd Very Happy
* ncil'in ve Kur'an'n kzgn tanrs ifadeleri bana geenlerde yaynlanan bir aratrmay hatrlatt. Kur'an'n yzde 2,1'i, ncil'in 2,8'i ve Tevrat'n 5,3' iddet ve yok etme ifadeleri ieriyormu.
* Cigarette Smoking Man'i yeniden grmek de gzeldi.
Back to top
N3F3S

PostPosted: Thu Feb 18, 2016 7:26 pm    Post subject: Reply with quote
fxmldr75 wrote:
* Shiraz'n arabasnda alan arap arksnn, yannda duran teksasllarn arabasndaki country mzik ile deimesi ok iyi bir ayrntyd.
* Scully'nin "FBI'n en istenmeyenleri dnda burda kimse yok" sz tam da Mulder'n 23 sene nce Scully'e syledii ilk szlerdi Very Happy
* Bir yandan mslman intihar bombaclarna dikkat ekerlerken bir yandan da islam bu deildir tartmalar tam da Amerikallarn kafasndaki akl karkln yanstyor.
* Benim Agent Miller' oynayan Robbie Amell'a kar "Tomorrow People" ve "Flash" dizilerinden sempatim var. O yzden ben oynad rol beendim ama Agent Einstein'a snamadm.
* Mulder'n dans yana gre harikayd Very Happy
* ncil'in ve Kur'an'n kzgn tanrs ifadeleri bana geenlerde yaynlanan bir aratrmay hatrlatt. Kur'an'n yzde 2,1'i, ncil'in 2,8'i ve Tevrat'n 5,3' iddet ve yok etme ifadeleri ieriyormu.
* Cigarette Smoking Man'i yeniden grmek de gzeldi.

Smoking Man'i nallah son blmde biraz daha fazla yer verirler ben 5 blm ierisinde fazla grmedim Smoking Man'i geri 4 blm Mythology deildi ama
Back to top
amor fati
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Fri Feb 19, 2016 2:43 am    Post subject: Reply with quote
ok ksa keseceim nk hi beenmedim. Yine bir CC felaketi. O dans sahnesinin XF'e hakaret niteliinde olduunu dnyorum. Improbable'n sonundaki o dans sahnesinden hibir fark yok, hatta daha bile kt. Komedi ve dram arasnda gereksiz ve blm rayndan karan geiler, daya mzii abi diye XF ruhu ile hi badamayan bir stil, insanlarn bu dizide neyi sevdiini bir trl anlayamam gereksiz bir CC blm daha ite. Hele o sondaki sanki ok yepyeni bir almm gibi konumalar falan. Hayr, ii dolu bir blm izlemi oluruz anlarm o konumay; ama ne id belirsiz bir blmden sonra "mzii daya abi konuturalm u Mulder ve Scully'i el ele olunca milletin houna da gider zaten" tadnda bir sahne girince iyice kl oluyor insan. Fight Club ve Improbable klasmanndan, yeri de onlarn yani.
10 zerinden -5.

Not: Sanrm o trompet sesi de sezon finaline hazrlk. Tek sevdiim ey oydu. Son blm apokaliptik bir konu ile gelecek herhalde karmza, ona nceden bir gz krpmlar. XF'te ok grmediimiz bir ey bu. 10. sezon yenilii Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
fxmldr75
aylak
aylak

PostPosted: Sun Feb 21, 2016 12:24 am    Post subject: Reply with quote
amor fati wrote:
ok ksa keseceim nk hi beenmedim. Yine bir CC felaketi. O dans sahnesinin XF'e hakaret niteliinde olduunu dnyorum...

Kral plak diyorsunuz. Ben de ksmen katlyorum.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: I Still Want to Believe - Sezon 10 All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum