X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
10X03 : Mulder and Scully Meet the Were-Monster
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: I Still Want to Believe - Sezon 10
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Nov 26, 2015 3:42 pm    Post subject: 10X03 : Mulder and Scully Meet the Were-Monster Reply with quote
1 ubat 2016.. Blm ismi konusunda ne dnsem bilemedim.

Last edited by auroriel on Wed Feb 03, 2016 12:01 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
aky125
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon Jan 25, 2016 11:38 pm    Post subject: Reply with quote
IMDB'den alnt

Quote:
Called to an old mansion where sightings of a creature have been scaring the guests. They meet, a dirt-bag, a metro-sexual, a lesbian, a sexy red-head and a Great Dane. The creature is just old Mr. Peterson wearing a disguise to scare guests. He would've gotten away with it too, were it not for those meddling teenagers...and their dog...and Mulder and Scully.

E bu bildiin Scooby Doo Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Feb 01, 2016 2:56 pm    Post subject: Reply with quote
Fragman buraya da koyhalm Wink

https://www.youtube.com/watch?v=Aj-iCRxuy40&feature=youtu.be

ok elenicez bence Very Happy
Back to top
erdemisik

PostPosted: Tue Feb 02, 2016 3:34 am    Post subject: Reply with quote
auroriel wrote:
Fragman buraya da koyhalm Wink

https://www.youtube.com/watch?v=Aj-iCRxuy40&feature=youtu.be

ok elenicez bence Very Happy

izlemiycem fragman filan, spoiler oluyor bana, ben xf bilmeyen, onu izlemek iin fragmana ihtiya duyan biri miyin canm Smile Rolling Eyes
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Feb 02, 2016 12:10 pm    Post subject: Reply with quote
Darin Morgan YAR-DIR-MI! lk bata ya pek olmayacak galiba derken uup gidiyor blm. nanlmaz bir gnderme listesi var benim rahat sayabildiim bi 8-10 tane. biriktirip biriktirip yazcam her blme yorum ama dizi sadece tek bir blm iin geri dnm olsa ve o blm bu blm olsa kimse bir ey demezdi. Bizim gibi sadk hayranlara koskocaman bir dl, bir teekkr bu 45 dakika.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sheva_Emre
aylak
aylak

PostPosted: Tue Feb 02, 2016 7:28 pm    Post subject: Reply with quote
Epey elenceli ve gndermeler ile dolu bir blmd.
thenomad

PostPosted: Tue Feb 02, 2016 7:49 pm    Post subject: Reply with quote
Harika bir blm. Darin Morgan yine formunda, yazd klasik blmler arasna aldm bile.
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Feb 02, 2016 10:14 pm    Post subject: Reply with quote
Harika bir blmd yahu! Smile Klasik XF is back!
Bu blmde Monster of the Week'in arkasndan elinde silah yerine cep telefonunun kamerasn tutarak koan bir Mulder var! Smile Priceless yahu! Byle giderse 6 blm sahiden kimseye yetmeyecek!

Suratmda bir hafif glmsemeyle bitirdim blm!

te bunun gibi smart blmler iin sevmitik biz XF'i! Smile Bravo Darin Morgan!

Umarm kalan 3 blmde bunlar gibidir! Smile
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Feb 02, 2016 11:57 pm    Post subject: Reply with quote
Ahaahahahahahahahah!

Allah'm ok elendim...

- Mulder'n Scully'yi ikna ederken "imdi yle diyceksin, buna da byle cevap vereceksin" tarznda hem Scully'cilik hem Mulder'clk yapmas! Sahne harika!

Scully : Yeah, This is how I like my Mulder! (Bu cmleyi kalplerle ssleyesim var!)

- Guy.. ok basit, ok s, bu ne be falan derken adam blmn ortasnda yle bir konuma yapt ki beni benden ald.. Mulder'n konumann her halinde sadede gelme almalar ok elenceliydi, ama bir hayvann gznden insanln deerlendirilmesi... Darin Morgan'dan bakas bu kadar gzel anlatabilir miydi??! Bir de Scully sahnesi!!! ahahahaha

- KIRMIZI SPEEDO! yarldm yarldm Very Happy

- Scully: "You forget I'm immortal" Bu da gzel yerde girdi.. ahane!

- Kim Manners ("Lets kick it in the ass," )ve Jack Hardy'ye yaptklar sayg duruu en gzel sahnelerden biriydi bence..

- Ve tabii Mulder'n cep telefonu melodisi, ehe

- Son sahnede Mulder (FOXMAN, ehe)"I want to believe" dedikten sonra kertenkeleye dnm Guy'n elini skmas... Duygusala baladm orda... Mulder iin sevindirik oldum, adam resmen blm banda bunalm taklyordu.. Sanrm en sevdiim ikinci sahne!

- Bu arada dizi bitince alan X Files melodisi remixi de gzel olmu hee Wink

Aadaki linkte benim hatrlamadm gndermeleri de bulabilirsiniz. Dagoo ile Mobydick'e gnderme yapm Darin amcam gene.. Queequeg de ordand...

http://www.vulture.com/2016/02/x-files-easter-eggs-weremonster.html#

Ksacas... Elenceli ama eskiyi hatrlatan, kesinlikle Darin Morgan kokan, stand alone olarak bence XF tarihinde sonradan gene severek hatrlayacamz bir yer bulacak deerde bir blm olmu bu...

Ne iyi ki eski ekip toplanm ite Surprised
Back to top
beatlephan

PostPosted: Wed Feb 03, 2016 12:11 am    Post subject: Reply with quote
Ben hala Mulder`in video cekecegim diye kendi suratinin videosunu cekmesini hatirladikce guluyorum. Her bir kismi ayri guzellikte bir bolumdu Sadece Kim Manners mezar tasina biraz duygulandim.
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Wed Feb 03, 2016 12:43 am    Post subject: Reply with quote
Mukder'n cep tel teknolojisiyle imtihan... Smile Muhteemdi! Smile
Bu blm bir sre PC'mde kalacak, belli oldu. Smile
fxmldr75
aylak
aylak

PostPosted: Wed Feb 03, 2016 7:12 pm    Post subject: Reply with quote
ok iyi bir senaryo izledik. Katilin srekli canavar kertenkele olduunu dnrken sonunda normal bir insan kmas, stelik de kertenkelenin insanlara rnek olacak kadar iyi bir kertenkele olmas Very Happy etkileyici bir son oldu. Bu arada Scully'nin o komik sevime sahnesinde "you're an animal, animal" diye barmas da ok komikti Very Happy Mulder'n fotoraf ekmek iin elinde cep telefonu ile kouturmas ve telefonunda x-files melodisi almas da ok iyi gndermelerdi Very Happy
Back to top
amor fati
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Thu Feb 04, 2016 4:00 am    Post subject: Reply with quote
ok zlemiiz be. yle gzel bir blm izlemeyeli o kadar uzun zaman olmu ki senelerdir grmediin dostunu grm gibi seviniyor insan.
Mulder and Scully Meet the Were-Monster X-Files tarihindekindeki beinci Darin Morgan (DM) blm. Komedi blm konseptini Humbug ile yaratan yazar olarak, ayn konsepti yeniden canlandrmak ancak Darin abimize yarard. DM yazd btn blmlerde diziyi ve felsefesini tiye alp bunu dizinin slubunun imkanlarn kullanarak yapma yeteneini sergileyebilen efsane tesi bir yazar. Aslnda yazd be blme kronolojik olarak bakacak olursak, her yeni blmde dizinin snrlarn daha da fazla zorluyor. Humbug ve Clyde Bruckman's Final Repose'da dizinin iledii konularn gerek dlnn yaratabilecei durum komedilerini gstermekle yetinirken, War of the Corphorages'da Mulder ve Scully'nin aslnda vr zvrla hem de ne kadar sama biimlerde uramak zorunda kalabileceini bize fark ettirmiti. 10. sezondan nceki son blm olan Jose Chung's From Outer Space'te (harika da bir kurgunun eliinde) dizinin uzayl mitolojisinin hem slubunun hem de paranoya dolu ieriinin zihin ac bir parodisini sunmutu. Sevgili Darin Morgan Jose Chung'dan sonra yarm kalan ii tamamlayp, bu sefer de dizinin MOTW blmlerine benzer bir yaklamla meydan okuyor.
X-Files'n MOTW blmlerinde hep ok iyi yapt eylerden birinin bizi paranormal olaylarn evreni iine gereklik algmza hi dokunmadan ekebilmek olduunu dnmmdr. Darin Morgan bu blmde de, hep yapt gibi, bu algy bozmaya oynuyor ama bu sefer eskilerden farkl olarak dolu dizgin, btn ipler elinde gibi. Her eyden nce konu seimini takdir etmek lazm. Setii MOTW'nin sunduu olanaklar o kadar geni ki, bu dnce DM'nin ilk aklna geldiinde "oha sper fikir lan bu" demi olmal. Gerekten sper fikir nk. X-Files'tan baka hibir yerde ileyemeyecein ama aslnda X-Files'ta hep ters bak asyla incelenen bir konu. X-Files MOTW blmlerinde her ne kadar canavarlardan paranormal olaylardan bahsetse de hep o hikayede insana dair bir eyler syleyebiliyor. Nitekim bu normal bir x-files blm olsayd, Guy Mann'in canavar olduunda yapt eylemlerin insan doas ve davranlar hakknda neler dediinden bahsederdik muhtemelen. Ama Darin Morgan tam da bunu ters yz ediyor ve haftann canavar insan oluyor. Normalde insan davrannn u snrlarna odaklanrken, bu sefer sradanln ve gndelik olann sorunlarna odaklanveriyoruz. stelik btn bunu ok zekice bir biimde x-files erevesinde yapnca normalde hi byle bir balamda ele alnmas gerekmeyen bir sorun gerekd bir kadraja oturuyor. Bylece x-files'n paranormal olan normalde olabilirmi gibi sunmasn salayan erevesini Darin Morgan bu sefer normal olana ilikin bir derdi paranormal klfta olarak sunmak iin kullanyor.
Hem de nasl kullanmak... Sonuna kadar! Guy Mann'in Mulder'la olan diyalogu her satrndan felsefi bir deneme karabilecek nitelikte. nsan doasndan, igdden, dnme yetisinden, farkndalktan, modern toplumda ie yklediimiz anlamdan, yabanclamadan, iddetten daha muhtemelen unuttuum birok eyden st kapal olarak deil ak ak, gerektiinde taraf da tutmaktan kanmadan ve sorgulatacak bir ekilde bahsediyor. Tabii ki bunu yapabilmesini salayan en nemli ey de yukarda dediim gibi x-files'n salad paranormal klf kusursuzca kullanm olmas. Baarl bir absrd tiyatronun yaratabilecei etkiyi televizyondan elde etmenin yolunu sunuyor adeta Darin abimiz.
Btn bunlarn yannda blmn adndan balayp her anna uzanan bir tr "dorudanclk" var. Nitekim blmn ismi ilk yaynlandnda biraz tepki grmt bu yzden. nk X-Files her eyi gizem perdesi altna saklar. Hikayesini de. Darin Morgan bunu da ters yz etmeye and imiesine hikayeyi tabak gibi ortaya sermeye karar veriyor. Canavarn kim olduu, srr ok ksa srede ortaya kyor ve biz X-Files'ta Hungry hari baka hibir blmde olmad kadar MOTW'ye kulak veriyoruz. Ama Vince Gilligan'n MOTW'yi gsterip Mulder ve Scully'i saklayan ve aslnda sadece gizem perdesinin yerini deitiren versiyonunun aksine "Mulder and Scully Meet the Were-Monster" da "canavarmz" sylemek istedii ne varsa Mulder' karsna alp sylyor. Blm dizi ii gndermelerle doldurmak suretiyle X-Files'ta hi grmediimiz kadar youn bir yabanclatrmaya maruz kalyoruz. Gndermelerin her birinin zenle seilmi olmas ve hepsinin beni ya Kim Manners'ta olduu gibi ok hznlendirip, ya da krmz speedo'daki gibi kahkahalar attrmas bir yana Darin Morgan dizinin anatomisini ters adan bize gstermekte ustala ulayor.
Btn bu vglerle birlikte Darin Morgan'a sitem edebileceim bir ey var. Maalesef bazen ynetmen koltuunda bakasnn oturmasn dilediim oldu. zellikle blmn balarnda. Kurgudan m ynetmenden mi bilmiyorum ama zellikle balarda ak zorlatran bir acemilik vard adeta. Sanrm DM ilk ynetmenlik denemesinde biraz fazla heyecanlanm. Ama senaryoda ok dzgn bir ekilde yakalanan Mulder Scully dengesi ve hem Mulder'n hem de Scully'nin yalarna, hikayelerine ve dnemin yeniliklerine cuk oturan bir tutarllkta izilmi olmas bu eksiklii iyi telafi ediyordu. Scully'nin ll heyecan, rasyonel duruundan dn vermeyii, Mulder'n depresyonu, orta ya, x-files'a ve kariyerine ilikin sorgulamas blmn iine o kadar gzel yedirilmiti ki DM'yi blm sadece MOTW fikrine dayamayp Mulder'n ve Scully'nin karakterlerini bu kadar gzel gelitirebildii iin de gidip pesim geldi. Tabii ki bu senaryo materyalini mkemmel oyunculuklaryla talandran DD ve GA'y ayrca takdir etmek lazm. GA'ya olan hayranlm sebebiyle kendisine, gzelliine, oyunculuuna ve bizlere bu blmde bahettii "gz dolduran" dekoltesine bu yazy iki katna karacak uzunlukta methiyeleri kolaylkla deyebilirim. Ama bu blmde beni en ok artan DD oldu. Californication DD'nin komedi oynama yetisini inanlmaz gelitirmi. Hi ekinmeden bu blm DD'nin oyunculuunun en iyi olduu 10 X-Files blm arasna alabilirim. Konuk oyuncularn da performanslar ilk sezonlardaki kaliteyi hatrlatan dzeydeydi. zellikle Rhys Darby'nin ok elendii ve karakterini ok sevdii her halinden belli.
Bu bir sezona bedel kalitedeki blmle sezonu yarlam olduk. nsann ii burkuluyor maalesef. Neyse ki gelecek hafta dier Morgan kardein blm var. James Wong da ve Darin Morgan da bugne kadar bizi zmemilerdi, yine zmediler. Umarm Glen Morgan da yzmz kara karmaz. Zira son iki CC blmnden kimsenin umutlu olduunu sanmyorum.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Feb 04, 2016 3:38 pm    Post subject: Reply with quote
amor fati wrote:
ok zlemiiz be. yle gzel bir blm izlemeyeli o kadar uzun zaman olmu ki senelerdir grmediin dostunu grm gibi seviniyor insan.

Mert! Yorumlarn harika! Ellerine salk ben de byle yorumlar bu forumda grnce XF' zlemeyi brak, bu forumun o muhteem gnlerini ne kadar zlediimi farkediyorum. yi ki burdasnz Very Happy

Ekleyebileceim bir ey bulamadm sadece katlmakla yetineceim. Hatta o kadar derinlemesine ele almsn ki blm daha fazla sevdim u an Razz

Sadece ynetmenlikle ilgili dndm, ben o kadar rahatsz olmamm.

Bakalm yeni blmler ne getirecek, 3 blmck kald hakkaten zlmemek elde deil.. Hele benim gibi hibir beklentisi olmayan bir insan iin byle gzel blmler izledikten sonra ok ok zor olacak Sad
Back to top
beatlephan

PostPosted: Fri Feb 05, 2016 1:24 pm    Post subject: Reply with quote
amor fati wrote:

Btn bu vglerle birlikte Darin Morgan'a sitem edebileceim bir ey var. Maalesef bazen ynetmen koltuunda bakasnn oturmasn dilediim oldu. zellikle blmn balarnda. Kurgudan m ynetmenden mi bilmiyorum ama zellikle balarda ak zorlatran bir acemilik vard adeta. Sanrm DM ilk ynetmenlik denemesinde biraz fazla heyecanlanm. Ama senaryoda ok dzgn bir ekilde yakalanan Mulder Scully dengesi ve hem Mulder'n hem de Scully'nin yalarna, hikayelerine ve dnemin yeniliklerine cuk oturan bir tutarllkta izilmi olmas bu eksiklii iyi telafi ediyordu.

Cok ilginctir ki bolumu ilk izledigimde, bolum baslarinda ayni seyi hissettim. Ama sonra konunun gelisimi, oyunculuk ve senaryodaki zeka her sey unutturdu, DM de zaten yonetmenligin zorlugundan bahsediyor. Gene de acemi yonetmen sansi sanirim. Cok guzel kotarilmis. Ama baslardaki hislerimiz ayni.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: I Still Want to Believe - Sezon 10 All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum