X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
10X01 : My Struggle
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: I Still Want to Believe - Sezon 10
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jan 26, 2016 10:56 pm    Post subject: Reply with quote
fxmldr75 wrote:
auroriel wrote:
Arkadaslar bu tip linkleri lutfen paylasmayin, XF'in reklama ihtiyaci yok.. Bu linkler uzerinden bir reklam yapamazsiniz, dizinin degil sitelerin reklamini yapmis oluyorsunuz..

Lutfen bolum ile ilgili yorumlarinizi yazin.. Gereksiz mesajlar silinecektir. Bu tip konularla forumu ve basligi mesgul etmeyin lutfen.

Hibir sitenin reklamn yapmadm en bata syledim...Madem XF'n reklama ihtiyac yok o zaman neden Fox kanal yaklak 3 ay nceden dizinin ilk blmn bir salon dolusu insana gsterdi?
https://www.youtube.com/watch?v=K0VSeZp4l_E
Neden son 3 ayda en az 3-4 ayr fragman yaynlad? Keke size sorsalard, masraf yapmlar. Yanlmyorsam 2001'de TGRT'ye XF' nasl daha iyi tantabiliriz diye ziyarete gittiimizde siz de vardnz. Ben halen reklamn nemli olduuna inanyorum.

Ben bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum, yaptnz eylemin burada olmasnn hikimseye bir faydas yok.. Tamam siz XF'n adn duyurduunuzu dnebilirsiniz.. Ama ben de XF'n buna ihtiyac olmadn dnyorum.

Bu forumu, hele hele blm balklarn gereksiz mesajlar ile doldurmaynz. Teekkr ederim..
Back to top
View user's profile Send private message
sezer

PostPosted: Tue Jan 26, 2016 10:57 pm    Post subject: Reply with quote
auroriel,fxmldr75 hepimiz gizli dosyalar hayranyz gereksiz yere tartmaya gerek yok bu arada bir istanbul bulumas yapalm ilerleyen gnlerde
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
fxmldr75
aylak
aylak

PostPosted: Tue Jan 26, 2016 11:00 pm    Post subject: Reply with quote
Bana gre de tartmaya gerek yok.
stanbul bulumas olursa gelmek isterim.
Back to top
abidin

PostPosted: Wed Jan 27, 2016 1:40 am    Post subject: Reply with quote
Beendim.mulder californication misali dolat ama gizli dosyalar ald.kalite daha da artar beklentisindeyim.sezon onay alr diye dnmekteyim
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Wed Jan 27, 2016 3:17 pm    Post subject: Reply with quote
lk blm daha yeni izleyebildim. Genel olarak ben de beendiimi syleyebilirim. Dnebilecei en iyi keilde dndn dnyorum. Ayrca bu sezondaki yeni komployu daha ok sevdiimi de eklemek isterim. Daha mantkl olmu, "Uzayl teknolojisi kullanan hkmet". nk Mulder'n blmn sonunda yapt zeti hi birimizin garip karladn sanmyorum. Zaten olmakta olan eyleri biraz daha allayp pullamlar.

Scully'nin yeni salarn sevmedim ama. Eski kzl tonu istiyorum.
Bu arada Scully'nin o nl ha kolyesini de unutmamlar. Smile
CSM'in sigaray halen brakmam olmas da komikti. Ve "ite imdi balyoruz!" havas yaratt birden. Smile

Bu arada eski blmleri, en azndan son sezonlar tekrar izlemedim ki bu reboot'u daha az etkilenerek izleyebileyim. O yzden CSM'e 9.sezon sonunda ne olduunu hatrlamyorum. Smile
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 28, 2016 1:56 am    Post subject: Reply with quote
Evet bir eyleri atlamamak iin baya bir review okudum bu blmle ilgili, imdiden iki kere izledim. Galiba bir eyler iziktirebilirim artk Very Happy

ncelikle.. Yllarn X-Phile' olarak buradaki birok insan gibi duygusal yaklayorum olaya.. Mulder'n giriteki sesini duymak... o eskilere ait fotoraflar (ocukluk fotolar farkl olsa bile) ve ardndan o mehur giri, Mitch Pileggi'nin eklenmesi hari jenerikte hibir eyin deimemi olmas.. Sanrm bu ilk dakikalar beni sevindirik etmeye yetti de artt bile.. O dakikalardan sonra bahtmza ne karsa ksn izlememek olmazd.. yle de oldu..

Blm mitoloji blm... Mitoloji benim amdan 7. sezondan sonrasna kadar kendini izlettirdi ama baz arkadalarla hemfikir olduum bir gerek var, Sendika yok olunca mitoloji de yava yava arln yitirdi, son sezonlarda sper askerler falan derken "bitsin bu ikence" modundaydk genel olarak.. izledik, gene izledik.. ama CC kesinlikle dnlmez yola girip birok eyi mahvetti, ilk film ok gzel dedik, 2. film neden ekildi anlayamadk bile.. gene izledik.. Ama mitoloji deyince, ilk 6-7 sezonun anlattnn tesine geemedik, o gzellikler orada kald ve herey yoku aa indi.. Benim de CC'ye gvenim azaldka azald..

10. sezonun mitolojisine gelince... Belli ki CC o mstesna sezonlardaki hayvani kaliteli mitolojiden hareket etmeyi semi, aklland iin kutlamak gerek.. Ancak ne kadar baarl olmu derseniz.. Hmm.. O ksm tartlr ite.. Bir kere, blm yetmemi arkada, o kadar bilgiyi taramal tfek gibi sralamlar ki bence olmam, eski phile'lar zorlanmtr, yeni izleyenlere ise acrm yani.. Tad O'Malley bir yandan Mulder bir yandan, "ne oluyoruz lan bi dakka" derken buldum kendimi.. iki kere baa sarp izledim. Netteki yorumlar da okuyunca tam olarak anladm diyebilirim. Anladm da byle azmda ek bir tat kald ne yalan syleyeyim, nk ilkin "ne yani senelerce izlediimiz ak neydi, mitoloji imdi sil batan m oldu" diyerekten fena bozuldum. Sonrasnda biraz toparlar gibi oldum ama hala sorularm var. Biz Sendika'y grdk.. onlar yokoldu, asi uzayllar vard, bounty hunter'lar vard.. Hepsi mi yaland.. o ksmlar hala kafamda byk soru iareti ! nk blmleri tekrardan izleyemedim. Bu ksmlar aydnlatacak kimse varsa beri gelsin, hatrlamadm o zamanlar hatrlatsn da rahata ereyim diyorum Wink

imdi.. zetle.. Uzayllar var evet.. Hep vardlar ama devlet onlarn teknolojisini kullanmak iin kendi misyonunu yaratt ve Mulder ve Scully mevzuyu aydnlatmaya alrken onlar yemlediler ama aslnda o ksm buzdann grnen ksmyr... lkin komplo iinde komple diyorsun, iyi ho geliyor ama sonra biraz dnyorsun, sanki boluklar var gibi.. Mesela Hidrojen bombasnn yayd enerji yznden mi uzaylalr bizi bulmu.. nsanla yardm etmek iin gelmiler aslnda, o biraz.. olmam lan ne o yle.. yani hepsi insanla yardm iin geldiyse Fight The Future'da ne izledik biz? Ya da orada da devlet komplosu vard aslnda ama o zaman hybrid retmeye alyorlard, kolonizasyon iin deil mi? burada da Sveta araclyla bu kolonizasyon fikrinin de devam ettii sonucunu kardm ben..

Ama ite.. bir giri blm olarak bu kadar youn bilgi bombardmannda kalmak houma gitmedi.. Dediim gibi, insan ister istemez, eski ile balant kurduklar iin, eski mitolojiyi sofrladlar m yoksa diye endie ediyor. Ve ben hala , yukarda da grdnz gibi iinden kabilmi deilim..

Bakalm sonradan nasl devam gelecek diye dnnce de bu sefer hepi tou 2 mitoloji blm olduunu hatrlayp fena endielere kaplyorum. Chris Carter'dan bahsediyoruz. Bir klt 2 senede harcam stne 2. filmle mum dikmi biri yani.. Keke braksa da bakalar yazsa diyorum artk , yani bu adamn beceriksizliinden o kadar korkuyorum..

Baka bir konu da, sitelerdeki yorumlar okurken farkettim, internet, sosyal medya vs. kullanlarak sanki daha zgn bir ierik yaratlabilirdi deniyor. Yani... imdi dnrsek, CC hakkaten ayan yere salam basmak istemi ve eski phile'lara oynam oras kesin.. ama o yorumlar da hakl bir yerde bence, aa ayak uydurabilmi mi bu yeni sezon? yani giri olarak.. pek yle baarl bir iten bahsedemeyeceim ama ite ben yllarn izleyicisi olarak gene de taklalar ata ata bu blmleri izlerim arkada! ne diyeyim..

Velhasl.. anam ne ok yazdm.. mitoloji ksm byle canlar.. bombardman sayesinde yaanan bir kafa karkl ve nasl toparlanacak endiesi.. ben nedense buradaki birok insan gibi iyimser olamyorum 6. blmden sonra devamnn gelecei hakknda.. bakalm bitince nasl hissedeceim, ama tabii ki hi bitmese keke..

Ve gelelim karakterlere.. Bu ksm ksa tutmaya alacam. Razz

- Canlarmz yalanm, ama gzeller, hep gzeller

- Mulder en fazla ken olmu, ikinci blmde toparlad da gzm gnlm ald. Scully'nin belirttii zere uzun sreli depresyon yaam bir insan iin davranlar normal gelse de genel ile hemfikirim, biraz fazla donuktu. Ve Tad'in sylediklerine hemen inanmas, aslnda Mulder'lndan ama.. ilkin kabul etmek istemesem de, ite bilgiler o kadar oktu ki, Mulder'n hepsine balklama atlam olmas batt bana da..

- Scully ayn Scully, bence yle.. arap gibi kadn ayrca.. gene Mulder'n ayaklar yere desin diye abalad ki iyi de yapt..

- Skinner ! o da Skinner yaaa, hala iki velede babalk yapyor gibi, yaramaz ocuk Mulder'n atarlanmasn da ok gzel kesi, onlara verdii deeri de gsterdi, adam yllar sonra arm bunlar stne ne sylenir bea! arplrsn! Very Happy

- Tad O'Malley .. Oynayan iyi oynam ama bu karakter ok i kalm bence.. Daha gelitirilebilirdi sanki.. ama ite neden derseniz.. ite anlamlandramadm bir eksiklik var kendisinde.. Ayrca O'Malley ile Scully'ni limuzindeki ampanya sahnesi kadar gereksiz bir sahne yok abicim! yok yani! shipper'lar kskansn diye mi yaptlar, ulan shipper olarak bile bu kadar gereksiz bir eye prim verecek ya oktan getik be! yani.. hi gerek yoktu ama hi!

- Sveta kesinlikle ilgin bir karakterdi, Scully ile hastanede konumalar olduka ilginti, hele sen anlamazsn moduna girdiinde Scully^nin ona bakndan sonra Sveta'nn uyan... ahah.. bak burada GA'ya apka karmak lazm.

- CSM.. Evet yllarn CSM'inin arz- endam etmesi gzel olmu ama o adam lmt abi.. yani aklamas zorlama bir ey olursa hi geri getirmeselerdi diyebilirim, inallah demem.. grmek gzeldi.. ama bakalm nereye balanacak. Ah CC, o kadar ok eyi riske atyorsun ki.. neyse..

Veee gelelim MSR'a.. buna gelmek lazm nk ok dilim yand benim be.. Bir shipper olarak konuuyorum.. byle kalsnlar abi, daha fazla demesinler, bunlar yataa atmasnlar.. Mulder iin Scully ne kadar deerliyse, Scully iin de Mulder yle.. bunu biliyorum ve gene diyorum, bir shipper olarak haa pck falan bile grmek istemiyorum! varsn UST olsun ama artk olamaz onu getik.. sonuta ortada bebek var.. tamam bunu bilmek bile bana yeter abi.. hep savunduum eyi gene sylemek istiyorum, bu ikisinin birlikte olmasn ok istiyorum ama bunu grmek istemiyorum arkada! 10. sezon itibariyle ayr olmalar gene bir *tension* yaratma amacylaysa bi gitsinler abicim yaa, gerek yok.. yani liseli gen kz triplerine girecek phile kalmad artk, aalm bunlar ve ltfen yapmclar da am olsun.. O'malley - Scully ampanya sahnesi gibi gereksiz eyleri grp kskanmayz artk biz, getik o safhalar.. Diane Fowley zaman kudurduk ama bitti.. neyse. akllandlar bence yapmclar da.. bozulmasn ltfen !

Blm eski phile'lar iin gene ok ey ifade eder, beenen ve beenmeyenler de bence izledii iin mutlu olmutur gene de.. Yeni izleyiciler iin bence ar bir blmd, gelecek blmler yeni izleyicilere daha ok hitap edecek gibi grnyor.

Bir de.. 6 blmde bu dizi bu mitolojiyi ne kadar toplar, bakn orada zlmeyeceimize sz vermeyi ne ok isterdim bir bilseniz

Balang olarak iyi, ama yeterli olmayan, daha dorusu fazla kark bir blm olduunu syleyerekten noktay koymak istiyorum artk ben.. Syleyeceklerim bu kadar, inallah bir ey atlamadm, atlamak istemiyorum da, ehe

Yllar sonra bu kadar uzun XF yorumu yazdm iin nasl mutluyum anlatamam ayrca Very Happy
Back to top
beatlephan

PostPosted: Thu Jan 28, 2016 1:34 pm    Post subject: Reply with quote
auroriel wrote:

- Tad O'Malley .. Oynayan iyi oynam ama bu karakter ok i kalm bence.. Daha gelitirilebilirdi sanki.. ama ite neden derseniz.. ite anlamlandramadm bir eksiklik var kendisinde.. Ayrca O'Malley ile Scully'ni limuzindeki ampanya sahnesi kadar gereksiz bir sahne yok abicim! yok yani! shipper'lar kskansn diye mi yaptlar, ulan shipper olarak bile bu kadar gereksiz bir eye prim verecek ya oktan getik be! yani.. hi gerek yoktu ama hi!

- Sveta kesinlikle ilgin bir karakterdi, Scully ile hastanede konumalar olduka ilginti, hele sen anlamazsn moduna girdiinde Scully^nin ona bakndan sonra Sveta'nn uyan... ahah.. bak burada GA'ya apka karmak lazm.

Eski adimi nickimi hatirlamiyorum, ben Oya Smile Ben de bir seyler yazayim ilk bolumle ilgili dedim, icimde patlamasin Smile

Ilginc sekilde zayif bir bolumdu bence. Ama iste o cocuksu ozlem hali, cocuklukla kurulan baglantilar, sanki kaybettigin akrabana kavusmussun hissi. O kadar heyecanliydim ki, arada gozlerim falan yasardi Smile

Tad O'Malley`nin Scully ile icki icmesi bana cok dogal geldi. Ne yapsin kadin hayati boyunca Mulder`la mi ugrassin, sadece calis calis calis seklinde mi bir hayat yasasin. Tad da Mulder gibi, hatta daha genci Smile Anliyorum yani. Ama karakterden zerre hoslanmadigimi da belirteyim. Damdan duser gibi, hatta birkac dakika biz bu adami gorduk mu onceki bolumlerde falan diye dusundum. Nasil kabul edebiliriz ki bir anda, cok sacma geldi o hizlandirilmis zorla kabullendirme halleri ama neyse.

Sveta`nin oyunculugunu da begenmedim, ama Scully`nin hicbir soz soylemeden hatuna `ben de anliyorum` seklindeki bakisi, sanirim yuzbin cumleden daha cok konustu. Hatun inanilmaz iyi bir oyuncu. Hatta David`den bile daha iyi bir oyuncu su bolumde.

Neyse mutluyum ben Smile Onume ne koysalar da izleyecegim zaten.
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Fri Jan 29, 2016 10:54 am    Post subject: Reply with quote
Rukishcim, yazn enfes olmu. Nerdeyse btn noktalara deinmisin.

Sonuta sadece 6 blm diye yola klan bir reboot'ta mitolojiye deinmeseler olmayacakt. 9.sezon itibariyle getirdikleri durum nedeniyle de bir yorum yapmalar gerekiyordu ve bu ekilde makineli tfek misali bir bombardman izledik bence. 6'dan sonras Allah Kerim...Smile

Artk gerekten de romantik anlamda rahat braksnlar MS'i vallahi. te bir de William peydatlattlar. Bununla yetinin kardelerim. Smile UST her daim iyidir...

ampanyal limo sahnesi bir yere gidecek diye beklemitim, ama olmad. Mulder'n tel aramasna geri plan olmaktan baka bir anlam olmad. Belki de sahnenin devam kurguda kesildi gitti. Smile
Sahnenin geneli Rukiye'nin dedii gibi anlamszlat. Scully Tad'e "ben sana bakar mym be?" bak attktan sonra bu limo olmad yani.

Bu Reboot'a sadece 6 blm iin start verildiine inanamyorum. Daha fazla bireyler planlyor olabillir CC & Co.

Bakalm grcez. 6 blmde ne verilirse alrz seve seve gibime geliyor. Smile
patient x
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Jan 29, 2016 12:33 pm    Post subject: Reply with quote
lk blmle ilgili aklmda kalanlarla ilgili bende birka not yazaym

-Al sahnesi ok iyiydi. Ksa bir zet, UFO grntleri ve roswell balants iyi bir kurgu. O den UFO'nun replicas, kopyas,minyatr vb ksa da alsam :)

-ncelikle hzl olay rgs bence yeni nesil sabrsz izleyici iin ok mantkl olmu. 6 blm yapacaksn, ama zaten 1 sezon daha ekmek olaylar uzatmaya gerek yok denmi. Aslnda bu blmde olanlar CC 24 blmlk bir sezonda en az 3 blmde kurcalard. 200 ksr blmde grlmeyen kadar ufoyu tek blmde grdk.

-Aslnda ilenen yeni mitoloji (?) UFO teknolojisi kullanma ok da aa ,sper bir durum oluturmad bende. Az ok bu konuda okuyan her kii 10 yl nce kullandmz kocaman ekranlardan, imdiki incecik ekranlara baktnda bunlar bize uzayllar verdi diyebilir. Tabi burada 115. element ve bununla yaplan gemi, Mulder'n ona dokunduu andaki yz ifadesi paha biilemezdi.

-Roswell kazasndaki doktor (yeni Mr.X) karakteri ok gizemli. Bu adam zerinde biraz daha durmalarn dilerim.

-Karlan kz ve Scully arasndaki beyin okuma sahneleri biraz daha devam etseydi dizi 1 blmle de bitebilirdi. Scully'nin DNA analizleri ve benzer DNA'y tayor olmas gzel bir balant

-Internet'de komplo fenomeni olan ve paray kran adam zerinden X-Files'n yeniden alyor olmas bana biraz zayf geldi. Ama bir yandanda yeni kurguyu onun sayesinde rendik. Ted-Scully arasndaki elektrik iyiydi

-Kulaksz ocuklar ve Navaho balants da iyi bir ayrntyd. Dizinin 9 sezondaki en kritik noktalarna deindiler

-CSM o patlamadan nasl kurtuldu, nasl hala yayor. Klon falan m acaba. Yzndeki plastik maskenin aynsn 9.sezonda Spender takmt

-Scully'nin ses tonu-sa, Mulder'n yalanmas grsel olarak rahatsz etti. Skinner braktmz gibiydi. Ama yinede harikalar!
aylak
aylak

PostPosted: Fri Jan 29, 2016 6:01 pm    Post subject: Reply with quote
Gerek Roswell olay ile ilgili hatrladm kadaryla olay gn havann frtnal ve yamurlu bir gn olduunu okumu ve izlemitim belgesellerden. Ama blmde byle bir ey yoktu. Ayrca yakalanan canl uzaylya ate edildii ile ilgili hi birey okumadm. Yeni muhbirimizin Roswell olay gz yanltmak iindi demesi ilgin geldi bu yzden...

Mulder'n laptop kamerasn bantla kapatmas kk bir ayrnt olarak gzeldi.

CSM yi grmek gzeldi her eye ramen. Yanndaki kiiyi merak ettim bir kadn gibi geldi bakalm kim kacak. 2. blmde Dr. Goldman'n asistan Sarah karsa ilgin olur Smile

Senaryoda geen baz konular merak ettim baktm,

Kelly Cahill olay; 1993 de uzayllar tarafndan karldn ve zerinde deneyler yapldn iddaa etmi. 2000 ylnda bir konferans iin lkemize de gelmi. http://arsiv.sabah.com.tr/2000/06/24/g07.html

Ununpentiyum; 2013 de haberi yaplm.
http://www.hurriyet.com.tr/yeni-bir-element-kesfedildi-ununpentiyum-24603064
Mulder ARV uzay gemisinin enerjisini nereden buldunuz sorusundan sonra sahne Roswell enkaz sahnesini gstermeleri cevap heralde

Mikroti hastalnn gerekten Navajo Kzlderililerde neden yaygn olmasn merak ettim.
Back to top
fxmldr75
aylak
aylak

PostPosted: Fri Jan 29, 2016 11:55 pm    Post subject: Reply with quote
hakancen wrote:
Gerek Roswell olay ile ilgili hatrladm kadaryla olay gn havann frtnal ve yamurlu bir gn olduunu okumu ve izlemitim belgesellerden. Ama blmde byle bir ey yoktu.

Benim de bildiim kadar ile yamurlu ve frtnal bir gecenin ertesi sabah bulunuyor. Yani ufo'nun geceleyin dm olmas gerekiyor.
Back to top
margikleinjan
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Jan 30, 2016 12:25 am    Post subject: Reply with quote
Eski ekip yava yava buraya dklyoruz ya, nasl mutluyum anlatamam.

14 yl nce veda ettiim yerde yeniden balamak hepimizde bir geirdiimiz zaman sorgulama istei oluturdu. Sonuta u an burada bu satrlar okuyorsak bir ekilde gen- yetikin kimliimizi renklendirmiti The X Files zamannda. 10. Sezonun, bitii iimize sinmeyen, geri dn(I want to believe) pek bir tat vermeyen fenomeni; altmza olabildiince yakn ekilde kavuturmasnn; yllardr ayrdnda olmadmz bu temel ihtiyacmz, iimizdeki boluu ve doksanlarn ikinci yarsna dair zlemimizi yle ya da byle doyurduunu syleyebilirim.

Blme geelim. Asla mitoloji konusunda hevesli olmadm iin yzeysel ve younlukla karakterler zerinden gideceim

Paranoya gvensizlikten beslenir. My Strugglen ana damar da bu. Bir balamda iinde bulunduumuz zaman dilimi geri dn iin mkemmele yakn bir ortam hazrlam diyebilirim. Bireysel silahlandrmay hakl kararak ne yapmaya altn anlamadm Tad OMalley karakterini canlandran Joel McHalein E! Gibi bir magazin kanalnda altn ve community de oynadn biliyordum ki bir dipnot: geen yaz Trke olimpiyatlarnn sunuculuunu stlenmi. Neyse bu adamn neden Muldera ulamak istediine anlam veremedim.

Sveta!. Onu ve ailesini dedii gibi eski sezonlarda izledik mi? Aksan Rusya taraflarn aryor.Tunguska dneminden de byle bir balant kuramyorum. Ona da niye geldin, niye caydn demek istiyorum. Tadi sat falan ylesine hzl gemiler ki zerinde fazla durma istei ve gerei duymuyorum.

Muldern isel depresyonuna gelelim. Bunu grmek iin telekinetik olmaya gerek yok. I want to believede de bir depresyon hrkas eksikti. Svetann ocukluunda grd Mulder ile u anki Mulder ayn deil. Bu da karakterin donukluunu aklyor. Bu hafife alnacak bir durum deil. Depresyonla tek bana mcadele etmek ne kadar zorsa, sevdicein depresyonuyla yaamak bin kat yorucu oluyor. sellie ise pek katlmyorum. Bariz ikolik Muldern en sevdii oyuncan , titrini, mesleki itibarn bir kenara koyup hayatna ylece devam etmesini bekleyemezdik. William vermelerine Scully kadar ierlediini de sanmyorum. Kaybyla ba etmeye Samanthadan erbetli ve kz kardeiyle ayn kaderi paylamayacana inand iin o konuda iinin rahat olduunu dnyorum.

Ayn eyi Scully iin syleyemeyeceim. Zira onun kadar gl bir karakterin ocuunu bu kadar kolay brakabileceine inanmyorum. likilerini ldrenin bu kadar olduunu dnyorum. Bence Mulder ile yaamak ona hergn bu kararn anmsatyordu. Gerisini Founders Mutationda deeriz.

Scully Hastanede almaktan memnun grnmyor artk. Cerrahlar arasnda ezilmi hissediyor, FBI kadar zel hissettirmiyor . O daha bitkin grnyor. Facebookda bir yorumda okuduum benzetme; Ayk bir Hank Moody ve sarho bir Stella Gibson gibiler.

Blmn iki tepe noktas: 1 girite X Files yakar giderim sekans ki; Hadi Flukemanin falan resmini anladm ama dierleri bariz set stilleri gibi yani Pilotda yamurda birbirleriyle tartrken kim resimlerini ekti allaseniz? Aln size inanlmaz mantk hatas Very Happy
kincisi de Michael Moore belgeseli tadnda modern dnya komplo teorilerine giri 101. Iide deinmelerini beklerdim. GDO- Tketim toplumu zerinden de ok gzel bir blm kar tabi Monsanto izin verirse!

Son notlar
-Muldern ARVyi ilk alrken grdndeki yz ifadesi! Tam bir Anlamayamazsnz an !

-Scullynin uzayl genomu deyince 23andme.com aklma geldi. Genetik kkeninizi ve yatkn olduunuz hastalklar ortaya karan bir hizmet ancak Trkiye iin yasak, nedenini bilen beri gelsin.

-Muldern Vens sendromu ad altnda Elysium filmini anlatt sanki

-Roswell 1947 deki apkal adam; Fringe gzcleri?

- Son olarak CSMi grnce William B. Davisin yakn zamanda evlendii Fransz eine deinmeden edemeyeceim. Adamn mrne mr katm adeta Very Happy
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152203070081115&set=ecnf.610031114&type=3&theater
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Jan 30, 2016 1:49 am    Post subject: Reply with quote
Amann ne iyi etmissiniz, yazmsnz, o kadar yazsam da atladm sryle ey olduunu biliyodum! Very Happy

patient x wrote:

-ncelikle hzl olay rgs bence yeni nesil sabrsz izleyici iin ok mantkl olmu. 6 blm yapacaksn, ama zaten 1 sezon daha ekmek olaylar uzatmaya gerek yok denmi. Aslnda bu blmde olanlar CC 24 blmlk bir sezonda en az 3 blmde kurcalard. 200 ksr blmde grlmeyen kadar ufoyu tek blmde grdk.

Ouz'cum yeni nesil izleyici bence bu kadar fazla bilgiye bir anda maruz kalmaya alkn deil.. XF'n hastalar anlayana kadar deer, forumlara girer deer vs. ama yeni nesilin byle eylerle uramas iin nce o dizinin tutmas gerekir. Lost geldi aklma mesela, merak yznden milletin kurmad ey kalmamt ama ortada ciddi gizem vard. Balang olarak bu kadar kafa kartrc bir diziye yeni nesil ne kadar sahip kar ben emin deilim ahsen.

patient x wrote:

-Roswell kazasndaki doktor (yeni Mr.X) karakteri ok gizemli. Bu adam zerinde biraz daha durmalarn dilerim.

Evet mesela bunu ciddi atlamm. Mulder' nasl buldu falan onlar da bilsek ne iyi olurdu Smile

patient x wrote:

-Kulaksz ocuklar ve Navaho balants da iyi bir ayrntyd. Dizinin 9 sezondaki en kritik noktalarna deindiler

Bu ksm bende hi kalmam, Navaho'yu biraz hatrlyorum da kulaksz ocuklar baka nerde vard yau? yok bana bu iki konuyu da anlatsanz ne gsel olur Very Happy
hakancen wrote:

CSM yi grmek gzeldi her eye ramen. Yanndaki kiiyi merak ettim bir kadn gibi geldi bakalm kim kacak. 2. blmde Dr. Goldman'n asistan Sarah karsa ilgin olur Smile

Krycek olsa ne gzel olurdu Crying or Very sad
hakancen wrote:

Gerek Roswell olay ile ilgili hatrladm kadaryla olay gn havann frtnal ve yamurlu bir gn olduunu okumu ve izlemitim belgesellerden. Ama blmde byle bir ey yoktu. Ayrca yakalanan canl uzaylya ate edildii ile ilgili hi birey okumadm. Yeni muhbirimizin Roswell olay gz yanltmak iindi demesi ilgin geldi bu yzden...

Ben yanl m anladm acaba? Blmde grdmz UFO olay Roswell deildi diye anladm ben.. Yok eer yleyse de blm nasl izledim acaba.Question

hakancen wrote:

Kelly Cahill olay; 1993 de uzayllar tarafndan karldn ve zerinde deneyler yapldn iddaa etmi. 2000 ylnda bir konferans iin lkemize de gelmi. http://arsiv.sabah.com.tr/2000/06/24/g07.html

Ununpentiyum; 2013 de haberi yaplm.
http://www.hurriyet.com.tr/yeni-bir-element-kesfedildi-ununpentiyum-24603064
Mulder ARV uzay gemisinin enerjisini nereden buldunuz sorusundan sonra sahne Roswell enkaz sahnesini gstermeleri cevap heralde

Mikroti hastalnn gerekten Navajo Kzlderililerde neden yaygn olmasn merak ettim.

ok teekrler, bakmaya eniyordum, imdi mazeretim kalmad Very Happy

margikleinjan wrote:

Eski ekip yava yava buraya dklyoruz ya, nasl mutluyum anlatamam.

Nigar'm sen bir de bana sor, eline salk bizi bile zetlemisin hemencik Very Happy Her zamanki gibi karakterlere dalmana da ayr sevindirik oldum bee Very Happy
margikleinjan wrote:

Sveta!. Onu ve ailesini dedii gibi eski sezonlarda izledik mi? Aksan Rusya taraflarn aryor.Tunguska dneminden de byle bir balant kuramyorum. Ona da niye geldin, niye caydn demek istiyorum. Tadi sat falan ylesine hzl gemiler ki zerinde fazla durma istei ve gerei duymuyorum.

Ben ok ok kolay unuttuumdan ayn ekilde emin olamadm, am yorumlara baktm kadaryla izlemediimiz anlalyor. kimse deinmemi bu karaktere nk.. yle bir link buldum, belki yarar olur ama bence herkesle braber izleyince reneceiz, yani reniriz umarm Wink

http://scifi.stackexchange.com/questions/116322/when-did-mulder-and-scully-meet-sveta
margikleinjan wrote:

William vermelerine Scully kadar ierlediini de sanmyorum. Kaybyla ba etmeye Samanthadan erbetli ve kz kardeiyle ayn kaderi paylamayacana inand iin o konuda iinin rahat olduunu dnyorum.

kinci blm itibariyle Mulder'n byle dnmedii belli ama yine de Scully kadar ierlemediine ben de katlyorum.

margikleinjan wrote:

-Muldern ARVyi ilk alrken grdndeki yz ifadesi! Tam bir Anlamayamazsnz an !

Vallahi ben biraz daha heyecan bekliyordum.. Ne bileyim, onu da depresyonuna vereyim dedim , ehe
Back to top
margikleinjan
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Jan 30, 2016 3:06 pm    Post subject: Reply with quote
Rukicim. bende ikinci izleyiimde farkedebildim Mulder'n yz ifadesini. ARV'ye dokunuyor, sonra makine harekete geiyor ya. Oradaki an. David'in oyunculuunun Gillian kadar iyi olmadn dnrdm hep ama o an iyi yanstm. Bizim kza da ilk defa grd bir obje verince o ifadeyi yapyor Very Happy

https://www.instagram.com/p/BBKZOzYhaQD/?taken-by=nigarakirdan

Verdiin linki de inceledim. Devam blmnde kacak gemi balants sanyorum. Ama kk bir kzken ailesi ile grtn sylyor Sveta. smi gemek zorunda deil yani.
William mevzuuna founder's da gemeyi dnyorum. Birde bu yazmalar ooook zlemiim onu anladm. Mulder'n ARV karlamas gibi sevindirik oldum.
Wink
Back to top
fxmldr75
aylak
aylak

PostPosted: Mon Feb 01, 2016 2:04 pm    Post subject: Reply with quote
fxmldr75 wrote:
hakancen wrote:
Gerek Roswell olay ile ilgili hatrladm kadaryla olay gn havann frtnal ve yamurlu bir gn olduunu okumu ve izlemitim belgesellerden. Ama blmde byle bir ey yoktu.

Benim de bildiim kadar ile yamurlu ve frtnal bir gecenin ertesi sabah bulunuyor. Yani ufo'nun geceleyin dm olmas gerekiyor.

Biraz aratrdm da "wikia'ya" gre ufo'nun dt yer yine Roswell ama tarih 1945. Bu da neden gndz vakti olduunu aklyor. Bu durumda o ufo bizim bildiimizden 2 sene nce Roswell'e dt. Kimsenin haberi olmad. Sonrasnda insanlar yanl ynlendirmek iin 1947'de tekrar bir ufo dmesi olay sahnelediler ve bu sefer basn ve halk da dahil ettiler...Olabilir mi?
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: I Still Want to Believe - Sezon 10 All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum