X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Heroes : 3. Sezon
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Sep 25, 2008 12:33 pm    Post subject: Reply with quote
hayda illa merak ettiriyosunuz insan! imdi imdi mecbur izliycem zerre hazzetmediim Mohinder kvranarak lmtr midiyle Twisted Evil Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Sep 25, 2008 1:43 pm    Post subject: Reply with quote
ahahaha.. Sancar umudunu boa karmiiim imdi Very Happy
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Fri Sep 26, 2008 5:06 pm    Post subject: Reply with quote
izledim. tek kelimeyle vakit kaybyd. unu syleyeyim Heroes Lost, BSG, Dexter v.s. gibi mevcut dizilerle asla ayn ligde, ayn kalibrede deil. yleymi gibi yapyor ama senaryo olarak bu dizilerin seviyesinin ok ok ok altnda. zaten batan beri x-men gibi izgiromanlardan hikaye araklad ok akt. X-Menin ve dier izgiromanlarn 1960larda 70lerde iledii ve muhteem hikayeler yaratt konular okaz deitirerek uygulamasn biz .r. okurlar gnderme v.s. dierekho grdk ilk bata ama bunlarn zerine hi birey koyamad, BSGnnyapt gibi bunlara yaratc yeni almlar getiremedi. ve gitgide daha da ksr bir konsept haline geldi. bunu amak iin ncekli hikaye dnglerini yok sayarak srekli yeni karakterler yeni hikayelerle seyircinin dikkatini datmaya alt. ama onlarn da iini dolduramad ve bir noktada da tamamlamay boverdi. u an iin de 4400n kt bir kopyas olmaktan teye gidemiyor. iki blmlk sezon bandan anladm sadece bu.

Quote:
metainsanlarn dnasndan retilecek ve normal insanlara sper gler verecek serum fikri nerden gelmi acaba? peki Tanry grdn iddia eden lmden dnen adam ve onunla konuan hayalet? senaristler fazla m 4400 ve BSg seyretmi? .r.lardan hikaye almak yetmemi olacak imdi ide dier dizilerden hikaye almaya balad Heroes.

bir kzdm ey de hikaye anlatmnda zerre kadar tutarllk gtmeye uramamas. hakikaten seyirciyi salak zannediyor olmallar.
nerde R.D.M.nin dehas nerde J.J.Abrahams'n kl krk yaran ince dokunmu hikaye rgleri nerde heroes'un pata gide giden samalklar.
benim iin bitmitir bu dizi. hi kendimi yormayacam indirmeye filan alarak. cnbc-ede verirlerse daha da iyi birey yoksa o saatte bakarm ancak o kadar. yazk. birinci snf senaryolarn yazld, dizi konseptinin nerdeyse baat dramatik sanat formu haline geldii gnmzde hala byle ucuz numaralara yer olmas ok yazk. Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top
patient x
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Sep 26, 2008 10:53 pm    Post subject: Reply with quote
Binbir trl canbazlk yaparak, yeniden heyecan yapmaya almlar ama olmam. Anladm ki ben Heroes'tan soumuum Sylar'dan da.. 24 gibi her sezon dnyay kurtarmay brakp baka eyler bulsalar biraz daha farkl olup ilgi ekebilir. Geen sezonlarda deli gibi heyecanladmz Sylar-Claire karlamas ne oldu imdi bu kadarmyd herey.. Claire asla lmeyecekmi. Hiro'nun gelecekte grd sahneler cloverfieldmyd Smile
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Fri Sep 26, 2008 11:50 pm    Post subject: Reply with quote
patient x wrote:
... Hiro'nun gelecekte grd sahneler cloverfieldmyd Smile

Quote:
bu blmde de Godzilla Tokyoyu yiyodu galiba. bararak kaan caponlar filan Mr. Green Mr. Green
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Sep 27, 2008 12:10 am    Post subject: Reply with quote
Ashuahsuahs evet Godzilla ve Cloverfield kesinlikle ben de izlerken ayn eyi dndm..Smile lerinden biri hulk kvamnda canavara dnm mesela..Razz Onun dnda hala 2. sezondaki hali devam ediyor...

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Sep 27, 2008 7:55 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Mohinder "The Fly" Suresh, Mr. "Number Six" Lindermann, Nathan "Gaius Baltar" Petrelli, Tracy "Susannah Dean" Strauss ve daha nice arak ile yeni sezona balam ama benim houma gitti.

En azndan Prison Break 4. sezon balangc gibi kolpa deildi (adamlar 5. dakkada 3. sezon finalinin en byk sorusunu cevaplaynca direkt beklentim sfrland yani). Yine bir sr soru iaret var ki, orijinal fikirler stne kurulmu olmasa da merak ettiriyor kendisi. izleyip greceiz.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Sep 27, 2008 11:22 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Ya fena deildi ikinci blm... Tracy nass yani diyorum... Hakikaten eski Nikki mi o yoksa ne biliiim blnd falan m hatun? Yani nerden tk o buza dnme yetisi? Ya da ne biliim acep hzl bir evrim mi geiriyor bunlar? Ayrca ne diye bu kadar Fly akmas yaparsn kardeim?.... Sylar'n annesi Mama Petrelliyse oha artk yani Trk filmine evirmeselerdi keke... Bi de u Parkman'n bulunduu yerdeki adam ok ilgni ya ble tanr tadnda bi adam sanki...

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
patient x
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Oct 04, 2008 11:10 pm    Post subject: Reply with quote
3.blmle toparlanmaya balad gzmde,byle devam ederse tadndan yenmez.
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sun Oct 05, 2008 12:21 am    Post subject: Reply with quote
Quote:
Mama Petrelli Sylar'a yalan mi soyledi acaba? Ve Sylar'in oldurdugu kizin yetenegini merak ettim. Mama Petrelli'nin o kizi Sylar'a bilerek oldurtmesinin amaci neydi acaba?Sylar gittikce ilginclesecek galiba.

reason
aylak
aylak

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 2:08 pm    Post subject: Reply with quote
daha once yazicaktim, usendim; ama simdi usenmiyorum. hani nasil prison break ucuncu sezonda sicip bir daha toparlayamadiysa; 4. sezonda michael scorfield'i deliyurek tadinda izlemeye baslayip tiksindiysek -cogul konusuyorum cunku tek olmadigimi biliyorum-, heroes da basarili bir konsept ve konu ile basladgi ilk sezondan sonraikinci sezonda yeni konu bulmak umidi ile origin'lere girip, cok fazla karistirip, "sictim bari toparliyim" seklinde ucuncu sezona "villians" seklinde girip alternatif bir super kahraman universe'i yaratmaya kalkmis ve ikinci sezonda agitip ortada biraktigi bir tomar konuya ek olarak bir tomar daha karisiklik getirerek iyice sicmistir kanimca.

4400 ve sinek filmi tadina girmeye basladi, 4400 agirlikli. nathan kardesimiz jordan collier rolunde, peter kardesimiz ikibin yillik komasindan uyanan genc kyle rolunde. mohinder de promicin'i bulan denyo doktoru "birebir" olarak canlandirmakta sezon itibari ile. hani ozellikle "sinek" filmine benzeyen sahnenin bulundugu bolumden sonra -3x2 sanirsam- izlemeyi biraktim, bunyem ikinci bir 4400 daha kaldiramaz muhtemelen diye. o kadar konu varken su kadar denyo senaryolar mi cikar...

allah sonunu las vegas'a benzetmesin. yarin obr gun tom selleck falan gelirse iptali kesindir.

"Less Creepy, More Gay..."
Back to top
reason
aylak
aylak

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 2:13 pm    Post subject: Reply with quote
elisa day wrote:
Quote:
Ya fena deildi ikinci blm... Tracy nass yani diyorum... Hakikaten eski Nikki mi o yoksa ne biliiim blnd falan m hatun? Yani nerden tk o buza dnme yetisi? Ya da ne biliim acep hzl bir evrim mi geiriyor bunlar? Ayrca ne diye bu kadar Fly akmas yaparsn kardeim?.... Sylar'n annesi Mama Petrelliyse oha artk yani Trk filmine evirmeselerdi keke... Bi de u Parkman'n bulunduu yerdeki adam ok ilgni ya ble tanr tadnda bi adam sanki...

iki arada bi derede sana da cevap veriyim, bi daha izlemiyim.

Quote:
herkesin gucleri farkli. peter'in beyni gucleri absorbe edip kullanmaya yatkin. bu da beyninin bir sekilde gucleri absorbe edip kendini onlari kullanicak sekilde sinir sistemi ya da iletisim elektrik bok psr sistemi yapmasini sagliyo. bunun disinda sylar beyne bakarak kendi beynini modifiye ediyo muhtemelen. en azindan beyni yemedigini biliyoruz. kaldi ki beyin yemek sadece kan yapar, kahramn yapmaz. bu baglamda nikki icin "multi kisilik ve multi super guc teorisi" var denebilir. her alt kisiligin farkli gucu var. beyni farkli gucleri kullanabilicek ya da bandiran bir yapida, faat guclerin ortaya cikmasi icin, o guclerin farkinda olan ya da o gucleri kullanma yetisine sahip bir alt kisiligin ortaya cikmasi gereiyo. insan ustu gucu kullanan karakter ile buza donusturen karakter farkli alt kisilikler. muhtemelen dorduncu sezon olursa onda da karsimiza clementine olarak cikip farkli bir gucle karsimiza cikmasi muhtemeldir. budur teorisi. bi daha izlemicem bu diziyi.

"Less Creepy, More Gay..."
Back to top
beatlefan
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 3:47 pm    Post subject: Reply with quote
Yazdklarnz okuduktan sonra ohhh be iyi ki brakmm diyorum. The 4400 ok daha iyi dediimde bana bi taraflaryla glyordu insanlar amma velakin dediim de kmad deil, ak ara iyi bir dizi olsayd ordan burdan arak yapmaz kendi orijinal konularn retirlerdi.

Ha bu arada bir ey okudum, Claire' ldremediyse Sylar karde, yani zaten lmyorsa, lmeyecekse, neden save the cheerleader save the world hntrs vard ilk sezonda? Boa m gitmi oldu tm ilk sezon??

Son olarak promicin gibi bir alar var m bunlarn, sper g reten bir sv vard the 4400'da da, onu da araklamlar m meraklandm baya.

Forwardly On LOST
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 4:06 pm    Post subject: Reply with quote
aynen araklamlar. retim biimine kadar birebir ayn seyrettiim ilk iki blm itibariyle. ondan sonra da izlemedim braktm zati Evil or Very Mad
Back to top
beatlefan
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 4:41 pm    Post subject: Reply with quote
isatay wrote:
aynen araklamlar. retim biimine kadar birebir ayn seyrettiim ilk iki blm itibariyle. ondan sonra da izlemedim braktm zati Evil or Very Mad

E yuh ama ya, the 4400 iptal oldu ben en ok da ona yanarm. zgnd en azndan konusu.

Forwardly On LOST
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 3 of 6

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum