X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Deep Throat

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Diğer Karakterler
View previous topic :: View next topic  
Author Message
amor fati
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sat Jul 22, 2006 12:41 pm    Post subject: Deep Throat Reply with quote
XF'de Scully'den sonra en ok yaknlk duyduum karakterdir herhalde Deep Throat. Mulder'dan bile daha ok severim. Kendi adn tayan "Deep Throat" blm de zaten ayrca gzeldir. lk ortaya k, Mulder'n sen kimsin niye bana yardm ediyorsun sorularn her zaman soukkanllyla karlayyla ok sempatik grnmtr bana. Geri zaman zaman Mulder'a da aznn payn iyi verir, o da ayr konu tabii ki."Deep Throat" blmnn sonunda Mulder'la olan konumas ne kadarda gzel ve anlamldr. hele de
Quote:
DEEP THROAT: A military UFO? Mr. Mulder, why are those like yourself, who believe in the existence of extra terrestrial life on this earth, not dissuaded by all the evidence to the contrary?

MULDER: Because, all the evidence to the contrary, is not entirely dissuasive.

DEEP THROAT: Precisely.

Hele de burada ters keye yatrna bayrm hele de blmn sonundaki kafasn hafif hafif sallayarak "Mr. Mulder they've been here for a long long time" deyip, Mulder' le brak...
Gizemli kiilii de ayr bir noktadr zaten, "Fallen Angel"n sonunda Mulder' korumaya almas ama bunu ne amala yaptn tam olarak anlayamayz. Ama sonra "E.B.E."de aslnda baz gereklerin halktan saklanmas gerektiine inanmaktadr Mulder'dan farkl olarak ama onun esas doru grmedii ey insanlarn bu uurda feda edilmesidir.(ben yle inanrm dorusu)Mulder'a yalan sylemekten kanmam ama bunu kendince onun iyilii iin yapmtr.Mulder ona her ne kadar zaman zaman kzsa da bence onu babasyla arasnn iyi olmad zamanlarda bir dost kadar bir baba gibi de grmeye balar. (bu gr birka yerde daha okumutum forumda yanlmyorsam) Geri sonra "The Erlenmeyer Flask"te Mulder' kurtarmak iin elinden geleni ardna koymam, belki de leceini bile bile onu kurtarmak iin kendini riske atm ve lmtr de
Hele de "Musings Of a CSM" blmnde CSM ile olan konumas bence XF'in en muhteem sahnelerindendir."I'm the liar. You're the killer"
Nese, efenim bence Deep Throat, XF'in en sempatik ama buna ramen olduka da gizemli karakterlerinden biridir. Tabii Jerry Hardin'in bu rol ok gzel bir biimde yorumladn da belirtmeden geemeyeceim.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
ellie arroway
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Sun Jul 30, 2006 10:15 pm    Post subject: Reply with quote
gizemli olan daima ekicidir deep throat'n da karizmas burdan geliyor Cool Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
deep throat

PostPosted: Fri Sep 01, 2006 6:39 pm    Post subject: Reply with quote
Ahhh, deep throat ah, bu diziyi ilk izlememin sebebi oydu zaten, geri o zamanlar maalesef dzenli takip edemiyordum ama yine de deep throat her grdm blmde ayr bi heycanlanrdm niye bilmem. ama erlenmeyer flask izlediimde deep throatn ldne inanamatm nce nasl devam ettirecekler ki diziyi zorlanmamlar mdr acaba diye dnmtm zaten sonra mr. x geldi ama benim iin deep throatn yerini kimse tutamaz, bir nceki mesaj yazan karde gibi ben de onu karizmasnn gizeminden geldiini dnyorum, jerry hardine teekr etmeyi ok isterdim bu karakteri bu kadar ii oynad iin
ellie arroway
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Thu Sep 14, 2006 9:40 pm    Post subject: Reply with quote
Dn gece ryamda Deep Throat' grdm(x files 1.sezon blmlerini izliyorum da) Byle ayn E.T. deki gibi-ne alakaysa-parmadan k kyodu ben de salak salak ee naslsnz inallah? dedim
kt kt bakt ve beklediim gibi ''trust no one'' dedi ve gitti...artk nas bi yorum getirilir bu ryaya bilemiyorum...
En basitinden Deep Throat'n benim iin ne kadar nemli olduu mesela..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Thu Sep 14, 2006 11:06 pm    Post subject: Reply with quote
Xf'te ne zaman bu karakter gzkse insann oturduu yerde yle bir toparlanas geliyor...Keke daha uzun sre grme frsatmz olsayd.Amor Fati'de grnce Mulder'dan ok sevinmitim valla...

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zge
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Sun Oct 29, 2006 3:58 pm    Post subject: Reply with quote
bende ok olmutum amor fatide grdmde..tabi sevindimde ilk dostlarmzdannn..hele mulder ekirdekleri grdnde 'bir insann adn deitirebilirler ama sevdiklerini deitiremezler' dediinde bu adamn konuan zl szler kitab olduuna kesinkes inanmaya baladm..XF da kimse tam olarak lmez..Smile
Quote:
ben the truth'da da grmeyi beklemitim ama...

aylak
aylak

PostPosted: Thu Nov 09, 2006 6:51 am    Post subject: Reply with quote
Deepthroat' x-files 2 blmde grdmde hatta blm adn grdmde hemen watergate skandaln artrd. Blm izledikten sonra senaristin bu karakteri ve ismi ylesine semesinin ve watergate skandalndaki isimle ayn olmasnn tesadf olmayacana ihtimal vermitim. Bir arm yaplyor olabilir, birebir benzetmek mantksz olur, nk watergate skandalnn kysndan kesinden gemeyen konularda gryoruz x-files n deepthroat n.

Hatrlamayan veya duymayanlar iin kk bir not yazym. Watergate skandalyla beraber ABD bakan Nixon istifa ediyor, bu skandalda kilit noktalarda ve nemli haberlerde deepthroat denen bir isim var. En son deifre ediliyor kim olduu ama tam olarak yine bilinmiyor. Nixon' istifaya zorlayan bi nevi telekulak skandal ve beyaz saraydaki frtnal gnlerde nemli rol oynayan derin boaz ksmende olsa x-files daki derin boaz myd acaba. Senaryoya baktmz zaman bunu sylemek zor tabi Smile

Bu ynde bi fikri olan var m?
aky125
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Nov 09, 2006 7:04 am    Post subject: Reply with quote
Quote:
Nixon' istifaya zorlayan bi nevi telekulak skandal ve beyaz saraydaki frtnal gnlerde nemli rol oynayan derin boaz ksmende olsa x-files daki derin boaz myd acaba. Senaryoya baktmz zaman bunu sylemek zor tabi

Neden olmasn?Kennedy suikastini yapan da CSM deil miydi zaten Rolling Eyes ?
Back to top
f0xmuld3r
aylak
aylak

PostPosted: Thu Nov 09, 2006 7:09 am    Post subject: Reply with quote
Dzgn bi soru sormutum. Dalga m geiyosun
aky125
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Nov 09, 2006 7:11 am    Post subject: Reply with quote
Yok canm dalga filan gemiyorum?Yanl anladn beni...Espri olarak demitim onu...
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Nov 09, 2006 7:19 am    Post subject: Reply with quote
Deep Throat'un Watergate skandalndaki muhbire gnderme yapt kesindir zaten; ama XF'teki karakterin gerek hayattaki DT olduunu sanmyorum. eitli XF kaynaklarnda sadece sesinin zellii nedeniyle bu ismin kullanld yazyor, hatrladm kadaryla Mulder da bu zellii sebebiyle Scully'ye ondan bahsederken Deep Throat adn kullanyor.

Geri Watergate DT'si de ayn zellik yznden bu ad almt... hay allah...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
f0xmuld3r
aylak
aylak

PostPosted: Thu Nov 09, 2006 7:31 am    Post subject: Reply with quote
Aky125 tamam problem deil o halde.

Ayrca yle bir konu tartmtk bir platformda:

Uzayl Avlama Timi DI55

Bakanlk'tan onayl 'uzayl avlama timi'

Onlar, Savunma Bakanl'na bal alan bir tim. Grevleri, Dnya'y uzayllardan korumak, kt niyetli uzayllar avlamak. Bu yazdklarmzn "Siyah Giyen Adamlar" filminin senaryosu olduunu, baroldekilerin de Will Smith ile Tommy Lee Jones olduunu sanmayn. Bu hikaye deil gerek. Olay yeri de ngiltere. Bilgi Edinme zgrl yasas kapsamnda Savunma Bakanl'na bavuran akademisyenler, bakanla bal DI55 adl bir timin varln ortaya kard. Guardian gazetesinin haberine gre timin grevi, "Dnya'y olas uzayl igalinden korumakt". Sheffield Hallam niversitesi'nden akademisyen David Clark'n bavurusuyla alnan belgeler herhangi bir UFO varln ispatlyor, grldklerini anlatyor deil elbette. Ancak UFO grdn syleyen insanlar ve olay yerlerini DI55 timinin incelediini kantlyor. Gazete, ngiltere Savunma Bakanl'nn, sz konusu timin ve grevinin varln gizlemeye altn belirtiyor

Sabah Gazetesinden alnt.

Bende bal grnce u cevab vermitim Smile

UFO ve dnya d yaam konusunda en geni temay ve teorileri ileyen 9 sezonluk X-Files dizisinin 1X16 E.B.E blmnde sonlara doru mulder ve deep throat konuuyor.

1947'deki Roswell kazasndan sonra,
Souk Sava'n eiindeyken,
USA, Sovyetler Birlii,|in Halk Cumhuriyeti, ngiltere...
Almanya ve Fransa'nn da katld...
ok gizli bir toplant dzenlendi.
Toplantdan yle bir karar kt ki;
dnya d biyolojik bir varlk,|bir kazadan sa kurtulursa,
o varln yok edilmesinden,|ona sahip olan lke ykml olacakt.
Ben de...
yle bir varl yok eden,| kiilik bir ekipte bulundum.
Vietnam'da CIA ile altm.
Hanoi'de, be gece boyunca,|bir UFO gzlenmiti.
Askerler UFO'yu drd,|ve bize getirdiler.
Belki, silahn nasl bir ey olduunu|bile bilmiyordu.
Belki de duygularn belli etmiyorlardr.
Ama tetii ekerken karlatm...
o masum ve akn ifade...
vicdanm hi rahat brakmad.
Ta ki sizi bulana kadar.
te bu yzden|size yardm ediyorum Bay Mulder,
ve yaptm telafi edebilmek iin,
yardm etmeye devam edeceim.
Belki bir gn,
sizin sayenizde,|gerek renilecek.
ok sessizsiniz Bay Mulder.
Mulder: Hangi yalana inansam diye dnyorum.

Mulder'dan da gzel bir cevap, hangi yalana inansak Smile Sabah gazetesinin edindii tartlr bu haber kk bir x-files senaryosuda olmu.
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Diğer Karakterler All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum