X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
4X08: Paper Hearts

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Jul 16, 2005 4:03 pm    Post subject: 4X08: Paper Hearts Reply with quote
From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 4/5/2002 3:41 pm
To: ALL

Heyoooooooo
Nasld ARNOLD AMCAM AMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!

HSRAN 1. Digitrk Guide'da iaretledik program 22.15 gzkyo. "TGRT konusunda asla umutlanma" ilkesini gene sazanlk yapp unutuyos. Dakikas dolmadan, tysz haliyle bi kas torbas ekrana geliyo. Renti ve ilk kfr aaazmdan dkld annda!!

HSRAN 2. Oysa her ey ne gsel balamt. Bi tanecik Mulder'm nas da gsel uyuyodu... Tam suratmdaki btn kaslar gevedi "Ayyy canmmmm" demeye varmadan sesi duydummm... Sanrm alamayla lk aras bi ses kardm ki bunun devamnn geleceini biliyodum. Saolsunlar atr atr getirdiler devamn.... Allah'm Mulder'a ne olmutu lee!!! Scully belki bi yere kadar kurtarabilirdi ama bu, bu!!! O ince esprili ses nerde yaa!! (Arabann koltuklarn akyla yrtarken "Koltuklarn da deitirsin" dedi ya, ben orada koptum.Azck, miniminnack bi mizah tonu ekle be adam. Allah cezan vermesin senin. YUH!!)

HSRAN 3. Scully!! O kendinden emin ses tonu nerde bu sakin ses tonu nerdeee... Tamam gene tutarl bi ses ama yok yani oturmam ben kaln sesi acayip yaktrmtm kadna. kisinin de dublajclar kaliteli adamlar, ikisnin de seslerini bi ekilde duymutum ve sevmitim ama bu Mulder ve Scully iin geerli olmad ne yazk ki. Olamaz da!! 3,5 sene boyunca ben onlara o halleriyle almtm. Bu ne yaa!!

HSRAN 4. Skinner!! Sesini ykselttii her sahnede ben sinirden glyodum diyim anlayn artk. Ya da aazm aknlkla ald ama, her seferinde kulaklarm tkamay istedim.

HSRAN 5. Gselim blme konsantre olamadm, Oysa Mulder'n o suratn her grdmde (bilirsiniz ite u dudaklarnn acyla sarkt anlar) o kadar duygulanrdm , hatta alardm ki yapamadm, dmdz bir anlatma dmdz bir cevap ite benimki de..

Bir yandan Samantha olayna ok ok farkl bir adan balklama dalmann verdii heyecan, bir yandan Mulder'n o iine adanm, profiler olarak sergiledii esiz yeteneini uzun bir aradan sonra yeniden grmek, bir yandan o tyler rperten souk kanl katil tiplerinden biriyle karlama.... Ne kadar dolu, ne kadar sarsc eylerdii. Ve kendimi olaylarn iinde kaybedememek iren bir eydi, sanki gene o 3 sene nceki yabanc hallerine geri dnmler gibi. Allah'm

HSRAN 6. Bu biraz kiisel olcak. Ama nceki mesajlarmdan birinde byk konumuum cidden,midem bulanrsa izlemem dedim ama dayanamayacam anladm. Bu benim iin bi hsran nk eski tadn alamadan o bildik ysleri tekrar grmek hep sinirime dokunacak, kendime kzcam "baka kanala ge ite, bu hallerini grmek daha m iyi??!!" diye.. Ama dayanamam ite kahretsin!!

Szn z, beenmedim, beenebileceim bir hale gelmeleri de imkansz bence.. Tam olarak emin deilim ama bi seferinde, sanki bize yabanc, ulalmaz karakterler iken, yukarlardan yere,biz insanlarn arasna geldiler, karakterlerine duygu gelmi demitim, imdi o duygularn uzaklatn grdm, tamamen gittiklerini slemiyorum ama, uzaktalar artk..

Altm eyleri sil batan yaamaktan nefret ederim. Bu da yazdklarmdan anlald artk. Ne gerek vard demekten kendimi alamyorum. O kadar sorunun arasna bi de bu!!

Dublajsz halini istiyorum artk ben. Ayn bedenler iinde farkl karakterleri izlemek ok kt yaaa... Bktm artk, cidden!!!

Umarm blm hakknda biiler yazabilirim bu arada, nk gerekten ok iyiydi.. Bakalm artk, u hayal krklklarn atmaya aliim nce

Grrz arkiler
Ruki

From: Agree to disagree. (trustno13) 4/5/2002 6:15 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish)

Bu atacam mesajdan sonra bana gelicek her eit yorumu gze alarak yazma balyorum.
stne basa basa ve her koulda arkasnda sonuna kadar duracam grm udur ki:
SESLENDRME OK YYD!
(*Forum'da ksa bi sessizlik,herkes yapt ii brakr ve murat'a inanamayan gzlerle bakar.Mur,ilk kez kendini Mulder'a bu kadar yakn hisseder*)
Evet,ilk mulder&scully dialounda dncelerim "birazdan altta krmz bi nokta beliricek ve m&s deli gibi sevimeye balycak" oldu. O kadar ters geldiki sesler,Scully'ninkini duyduumda alnma ok sert bi ekilde vurdum "Tanrm!" dierekten.
nce Scully'nin sesinden balayacam: Bir kere unda anlamalyz: Gillian Anderson'un sesi,ok "unique" bir ses.Aynsn veya benzerini bulmak ok zor. O yzden hi bi zaman Scully asndan ses benzerliine deil,sesdeki imalara anlamlara,tonlamalara ve vurgulara dikkat ettim ben. Bu yeni dublajcmz bence Oya Presciler'den ok daha iyi bir Scully seslendirmesi yapm!Sesi'nin hi alakas yok GA ile,ve Oya hanma olan alkanlktan dolay da sk sk scully'yi sesinden ayrp takip ettim diziyi.Ama dediim gibi vurgular,tonlamalar falan ok yerindeydi.Benim en ok beendiim seslendirme Scully'ninki olmasna ramen en zor alacam da o olucak sanrm...

Gelelim Mulder'a. Ali Bey'in sesi gerekten Mulder'a uyuyodu,hatta baz arkadalarmz yurtdna da sesi gnderip "bu DD'nin orjinal sesinden bile daha iyi" die yorumlar da almlard. Ben burada Ali beyin seslendirmesi ktyd demiyorum asla,diyemem de nk bende ok seviyordum ve almtm ancak Ali Bey'in eksileri bu yeni ses tarafndan giderilmi.
Mesela DD'nin orjinal sesi sabit bir tonda,ok alak sesli,duygudan yoksun ve hzl. Anlalmaz zor yani.Ali Bey'in seslendirmesi ise gayet anlalr normal hzda ve kelimeleri vurgulayarak birde iin iine duygular biraz fazla katlmt. Bu yeni "ses" ise duygular fazla iin iine katmadan(hatta biraz sert bi ekilde ama bunu zamanla aacan umut ediorum)yine tm vurgular yerli yerinde kulland.Bunun stne birde hzl konumay ekleyince,ses benzerlii hari bir tam isabet daha gryorum burada.

Skinner hakknda fazla yorum yapmycam,nk gemite de grdk,yan karakterlerin sesi ok sk deiebiliyor.Ama bu ses de fena diil,hatta bence Skinner'n o sert ve otoriter kiiliini tutturmu,ama kim seslendirmise biraz fazla B tipi amerikan filmlerinin etkisinde kalm,baz yerlerde abartl geldi sesi,Ruki'de bundan uyuz olmu olabilir.

imdi srada gecenin dumur olay,beni glmekten ldren TGRT tanm var: verici@tgrt.com.tr !!!!! Nas yaa??? ya tamam eer bir yerde yayn grlemiosa sorun vericilerdedir ama yani saat olmu 00.30 orada da "verici" die bi mail adresi gryorum sinirlerim bozuldu!Smile))hayr,iimde pis diildir yani :p

Ruki,ufak bi not;digiturk guide'da Gizli Dosyalar 22.15 gzkodu ama biti saati 00.00'd. Ordan bi terslik olduunu digi'de anlayabilirdin Smileo diginin suu yani

Her zamanki gibi blm art ve eksilerini yazmycam bu sefer nk hepimiz Paper Hearts' mthi bi nyargyla izledik:Aylar sonra yeni bir blm,tm zamanlarn en iyi blmlerinden biri,DD'nin dktrp belki de tm zamanlarn en iyi Mulder performansn sunduunu blm vs,vs...liste uzayp gidior.Byle bir atmosfer ve psikolojiyle dizinin eletirisini yapmak bence samalk,ne biliyim, GS'lilerin kt futbol oynayp anslarda yaver gidip UEFA'y aldklar zaman hissettikleri gibi biey bu.X-Files' yeniden cuma gn izleyebildik ya kimin umrunda gerisi?
Yalnz biey sylemeliyim,blm gerekten o kadar mkemmeldi ki ben bi anlk gafletle blm Glen Morgan&James Wong yazd sandm.Meersem Vince Gilligan'm. Harika!
Bide gerekten DD sperdi. Gillian'dan sper olmasn,tanrm aylar sonra onu "live&kickin'" grmekten olmal,mthi gzeldi bu blmde!Yeil yeildi gzleri bu blmde:) Ama itiraf ediorum Paper Hearts David'in blmym.

Haftaya Tunguska var.Mitolojinin zirvesi. O blmde nyargyla izliycez gibime gelio ama hadi bakalm Smile

Murat

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 4/5/2002 10:03 pm
To: Agree to disagree. (trustno13)

Evet ncelikle hayrl uurlu olsun yeni(!) blmlerimiz. Ben izleyemedim dn ok yorgundum,gelir gelmez murat aradm ne var ne yok diye. Tantmlar falan balam dedi. Okuduklarma gre de seslendirme iyi saylabilirmi,tabii herkese gre deiebilir. Ama ya hi haberimiz olmasayd birden kt diye baka sesler Smile
Neyse bu arada ilgin bi olaydan bahsediyim. ki gn Bursa'daydm i iin. Geen sene gitmi olduum bi firmaya tekrar gittim. Ozaman bir hafta kalmtm ve srekli diziden bahsetmitim . Son gittiimde onlarda beni ve diziyi unutmamlar bana soruyolard: Ouzhan diziyi gremiyoruz nezaman yaynlanyor,TGRT kaldrm diziyi vs. diye...Bende bu cuma yeni blmler balyor mjdesini verdim onlara. Firmada birok kii diziyi srekli takip diyor.Sevindim hehehe

Ouzhan

From: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 4/6/2002 12:31 am

>SESLENDRME OK YYD! Katiliyorum.
Scully dsnda.
Mulder hakkindaki goruslerine katiliyorum.Ali beyin sesi cok iyiydi ve bu yeni ses Ali beyden daha kotu degildi...

Skinner'in sadece sesini dinleyip ekrana bakmasaydin Arnold'ub filminin devam ettigini ve tipik bir iriyar sokak serserisinin konustugunu sanirdin.Ama idare eder.

Saat tam 11:45 sularinda adamlar commando yu koydu tamam dedim bu sefer tgrt ye toplu intihar saldirisi duzenleriz.Bu son sanslariydi benim gibi surekli onlara tolerans gosteren biri icin bile...Neyse dedigin gibi aylar sonra yeni bir bolum izleyebilmek cok heyecan vericiydi.

Bir de tgrt reklam politikasini degistirdi Kanal 7'nin Dark Angel'a yaptigini yapiyor ortayi biraz gecince bir reklam sonlara dogru bir reklam dah ama reklam sureleri ha kisa.Hic iyi degil bu kaydederken ozellikle.sim gucum yok paso reklam temizliyoz diziden...Bu arada yeni videolar en gec Pazartesi sitede.(ortak site)

Xist'e zel:
-------lotr'a gittin mi,Murat?------------
ben gitmedim onun yerine yeni tanitimi indirdim beyaz atli gandalf superdi.Savaslar falan cok iyi.Aragorn yine karizma.Bir de artik guler msin aglar msin sana bir sey soyleyecem Two Towers'i ben daha once Minas Tirith ve Minas Morgul zannediyordum ama aslinda Orthanc ve Barad-dur imish...
Dur gulme hemen...

From: AGENT MULDER (FMULDER9) 4/6/2002 12:39 am

Merhabalar.

Ben bu sefer gerekten Bakrkye gideceim galiba. Sen o kadar zaman
bekle heyecan yap gerilime gir. Akna Ekiya y zapla. Arnold amcam
zapla ondan sonra tam x balayacak yamur ve frtna yznden TGRT
yayn gitsin. u an hala kudurmaktaym. Paper Hearts n tekrar
olacakm bilen varm. Yoksa bana biraz blm anlatmanz rica ediyorum arkiler. Kudurmak zereyim nk. Beni kudurmaktan kurtarn.

Sayglar

Mahmut

From: _xxmerlinxx_ 4/6/2002 2:21 am
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer)

owwww ouzhann.. sana ulamak bu kadar imkansz m? 2. yazy postaladm alrsan sewinirm. kendinize iyi bakn mulder n sesi gerekten irenti. scully nin kide le tpk pro7 dekine benzemi. bu arada paper hearts n tekrar olcakm
herkes kendine ii baksn

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 4/6/2002 2:28 am
To: _xxmerlinxx_

hehehe bana ulamak kolayda,ben yoktum ortalarda.
ikinci yazn okatmer@thexfiles-tr.net adresine gnderirsen sevinirim. Hotmail mail adresine yazn gelmemi.

Ouzhan

From: F i l i Z (StunGKissinG) 4/6/2002 3:26 am

" Evet,ilk mulder&scully dialounda dncelerim "birazdan altta krmz bi nokta beliricek ve m&s deli gibi sevimeye balycak" oldu. "
BANA DA AYNEN BU OLDU !!! nce "Noluyo len" oldum, sonra glmeye baladm, ok garip geldi. Ama sana katlyorum, sesler bence gzel olmu. Ben ok daha ktsn bekliyordum (Malum, TGRT). evrimlerde mkemmel, e daha ne isteyebilirim ?

Beni tek koparak Skinner'n sesi oldu: Neden srekli baryorsun adamm ?

Blm hakknda yazmaya gerek bile yok, harekayd ! Scully basket sahasnda ok gzel grnyordu, Krmz takm elbisesi iinde de Smile Mulder hep tshirt giysin !!! :PPP ben blm yorumunu byle yapyorum :PPP

From: incig 4/6/2002 10:55 am

Arkadalar, ben yeni seslerden balayaym. Ben de Murat gibi yeni sesleri beendim. Baz arkadalar kzacak, ama valla sevdim. Mulder'n yeni sesi hi de fena deil. Ali Denkalkar'dan daha ciddi bir ses. Ali D.'yi dnmemeye alrsanz sorun yok bence. Ben kafamdan onun sesini kararak izledim blm ve Mulder'n sesi hi de trmalamad kulam. Tabii iyi ki nceden biliyorduk seslerin deimi olduunu. Bilmeseydik ite o zaman ok byk bir hayal krkl yaayacaktk.
Yeni sesin Mulder'n esprilerini nasl yorumladn daha sonralar greceiz bakalm. nallah "Small Potatoes"u gzel yorumlarlar. DD'nin ruhsuz sesini dnrsek, ona yakn geldi bana. Ciddi dedim ama, bir de tersine baz yerlerde duygu younluunu Ali D.'den daha iyi verebildi diye dnyorum. Ali D., bazen DD'nin az hareketlerini yakalayacam diye ok fazla hzl konuuyor ve cmlenin sonunu bazen yutmak zorunda kalyordu. Bu yeni ses ise, yeteri kadar yava. Batan beri belki de Mulder'n sesi o olmalyd diye de dnyorum. Asl uyumsuz olan Ali D.'nin sesiydi. Ama mecburen ona almak zorunda kalmtk. Dn gece korkarak oturmutum TV'nin karsna ama, hi de hayal krklna uramadm yeni seslerle. Benim gibi dnmeyen arkadalardan zr dilerim.
Scully'nin sesine almak zor olacak ama, Oya P.'nin sesini hatrlamamaya alacam izlerken. O zaman zaman ok ruhsuz olabiliyordu Scully olarak. Sesinde Scully'nin duygularn yanstacak bir ini k gremiyordum ounlukla. Scully'nin yeni sesi kendini "Memento Mori"de ispatlayacak bence.

Skinner'n eski sesinin daha iyi olduunu itiraf ediyorum bu arada.

Neyse, gelelim blme. Fazla lafa gerek yok aslnda. Dizinin tarihindeki en iyi blmlerden ve tabii ki DD'nin Mulder olarak en iyi performanslarndan birisi. Bu onun blm, baka kimsenin deil. Belki de 1997'de En yi Aktr Altn Kre'sini almasn salayan blm (Small potatoes ile birlikte). DD'ye ben de bir kez daha dl veriyorum bu vesileyle. Gzlerimi yaartt yahu.
Onda bu duygu younluunu ilk hissettiim blm 1.sezondan "Conduit" idi. zellikle blmn sondan bir nceki hastane sahnesinde. Gzlerime inanamamtm. Burda gerekten bu duyguyu mu vermek istedi diye? Yreim o sahnede Mulder'a akt gitti valla. Benim X-Phile olmam hzlandran blmlerden birisidir "Conduit", zellikle o hastane sahnesiyle. Blmleri elinde tutan arkadalar varsa, ltfen o sahneye bir kez daha gz atsnlar. Mulder UFO'larca karlan kz sorgulamak istiyor, neler olduunu tam olarak anlatsn diye. Ama annesi kznn daha fazla sorguya ekilmesini istemiyor ve onlar odadan gnderiyor. Koridorda Mulder son bir kez daha anneyi iknaya alyor, anne nuh diyor peygamber demiyor. Ve tekrar kznn odasna giriyor. Mulder da kadnn arkasndan odaya girmek iin hamle ediyor, ama Scully onu omzundan tutarak durduruyor. te o anda Mulder'n yzne bakn! Bir yandan ieri girip ne pahasna olursa olsun kz konuturmak istiyor, bir yandan da bunu yapmaya hakk olmadn biliyor. te DD orda bu ikilemi o kadar gzel yanstmt ki, tek bir kelime bile etmeden. te ben bu sessiz ifadelere hastaym ya. Review sitelerinde benim farkettiim DD'nin ifade ettii bu sesiz duygusall bakalar da farketmi mi, diye kontrol ettiimi ve bir eletirmenin aynen bundan benim gibi etkilendiini okuduumda ne kadar sevindiimi hatrlyorum.
Neyse, laf fazla uzattm, ne diyecektim ben ya...Ha, evet, DD'nin performans gzlerimi yaartt diyordum. yle ite. Yine konumadan Mulder'n duygularn o ifadesiz yzyle o kadar gzel ifade etti ki bizlere...
Klasik olan sahneler var benim iin: Bulunan 2.iskelet masada yatarken Mulder ona yaklamaya korkar gibi kapnn hemen yannda duruyor. Eer Samantha ise bilmek istemez gibi. Sonra kprck kemiini kontrol ediyor. Krk deil. Rahatlyor. Ama halen resmi bir onay bekliyor. Scully'den. Ve Scuuly bekledii ekilde iskeletin Sam olmadn onaylyor. te o andaki yzndeki rahatlama...Tuttuu nefesi birden koyveriyor....
Sonra Scully'ye "Sence kardeime ne oldu, Scully?" deyii. "Bana hi inanm mydn?" demesi. Tanrm!
Ve tabii ormanda o "Help me, Scully" deyii...Burda yeni sesi kutluyorum. Beni hayal krklna uratmad...
Sonra mzik...zellikle o krmz laser her grndnde duyulan o sevimli melodi...
Vince Gilligan yine klasn konuturmutu. Sonraki klas blm "Small Potatoes"...Acaba TV dizilerinde senaryo dlne falan aday olmu muydu?

Ksacas, ENFES tesi bir blmd. Keke her blm byle tatmin edici olsayd...

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/6/2002 12:17 pm

Yalnz olmadn belirtmek isterim bence de seslendirme ok iyiydi ..eviriler harika olmutu ...
zellikle Scully'nin sesini ok beendiimi hemen belirteyim bence bu ses Oya Presilerin sesinden daha fazla uymu Scully'e ..O da ok iyiydi ama senin de dediin gibi Gillian 'n ok farkl bir sesi var ..Bu ona daha yakn geldi bana ..Ayrca Rukicim bence bu seste ok daha fazla duygu ve otorite katmt Scully^nin sesine ...Bence en iyisi oydu ..

Gelelim Mulder'a ...ahhh...iyiydi..ama benim kulaklarm Ali Denkalkar'a fazla alm ;yabanclk ektim .Bu blm inanlmaz duygu younluu iinde geiyordu ama Mulder'n sesinde o kadar duygu ve ac gremedim ben .(orjinale gre) Zamanla oturacana eminim ..ok daha iyi olacak ..Memento Mori'ye yetisin yeter!!!! Skinner'da oturacak ..Bana ok tuhaf geldi baat ama iyi olacak.

Gelelim blme : Bu DD'nin en iyi blm!!! Closure'dan bile daha iyi burada .. zellikle "Samantha'nn uzayllar tarafndan karldna inanyormusun Scully ? " diye balayan diyalogta mthiti ..

Finalde Scully'e yaslanmas ve onun ardndan yardma muhta kk bir ocuk gibi bakmas da muhteemdi.. (Bu arada imdi farkettim bu sezon sarlmalarla dolu ..Smile

Bu blmde RENKLLERD inanlmaz biimde ...

David'in her zamankinden yeil gzleri ( DD'nin gzleri duygulannca yemyeil oluyor arkadalar ..bkz. Redux2,memento mori,amor fati finali..)

Gillian'n her zamankinden mavi gzleri Smile)

nanlmazd ikisinin de gzleri parl parld Smile)))

Roche da innalmaz gzel yorumlanmt .. Mulder'n onun kendi rytalarna girdii teorisi ok iyiydi ama blmn yarsna kadar verilen aslnda Samantha byle ld izlenimi harikayd ..Bir ba blm oldu Smile))

NOT ::HATA!!! DD 'nin en iyi performans Small Patatoes 'ta ..Smile)) Sonra Bad Blood sonra Paper Hearts ...vs..

From: incig 4/7/2002 1:35 am
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77)

Son sahne bence de harikayd. Kimbilir bu sahneyi kanc izleyiim, ama her seferinde de "keke sahne daha uzak bir adan ekilseymi.." diye dnmeden edemiyorum. Yaz siz?
Ah, o gzler, gzler...
Scully'nin en ok bu sezondaki sa modelini beeniyorum. Tam bir hanmefendi...En sevmediim model ise, 1.sezon ve 6.sezon. Keza DD'nin de yle en iyi sa modeli bu sezon.
Ha, sizce blmdeki o basketbol sahnesi ka kere ekilmitir? Bu konuda bir yerlerde bir eyler okuyannz var m?

DD "Small Potatoes"da da ok iyiydi, ama ben onu dramatik blmlerde izlemeyi seviyorum. Ama yine de sylemeden geemeyeceim: "Small Potatoes"da Eddie Mulder olarak Scully'nin evine geldiinde Scully'nin kap deliinden grd Mulder'n suratn hatrlyor musunuz? Ay, DD'nin o suratn hi bir zaman unutamayacam. Glmekten yerlere yatrmt beni. Hatrlaynca imdi yine glmsemekten kendimi alamyorum. Neyse, bunu o blmn sras geldiinde tekrar konuuruz. Smile)

From:
AGENT MULDER (FMULDER9) 4/8/2002 5:48 am

Merhabalar.

Arkadalar. Dn gece ge saatte TGRT n bugnk akam yayn aknda
23.30 X-Files yazyordu. TGRT n sitesine de girdim. yayn aknda
gerekten var. Acaba yayn gnm deiti yoksa tekrar m. Bilen varm
sanyorum ok iyi blmler var. Yayn gn deitiyse karmayalm.
Bilen ltfen sylesin. imdiden teekkrler.

Sayglar.

Mahmut

Not: Ouz senin CD yi gnderdim. Yarn elindedir.

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 4/8/2002 7:39 am
To: AGENT MULDER (FMULDER9)

Bende dn gece 1'e kadar diziyi bekledim ama acil servisi yaynladlar.
Bu gece (ptesi)23:30'da dizi var(umarm)..

Ouzhan

From: agharta_1 4/8/2002 4:25 pm
To: incig

bence seslere yabanclk duydugumuz iin ufak bir rahatszlk cekiyoruz.. merak etmeyin arkadaslar 1- 2 hafta iinde M ve S in sesine alsacagz..(skinner a bilmiom alsamayabilriiz)
incicim duyduguma gore basketbol sahnesi tek cekimle halledilmi.. yane DD tek atla o muhtesem basketi atm.. e o kadar lisede basket takmnda oynad di mi? ehehe

pazartesi gecesi (yane bu gece) saat 12 sularna Paper Hearts n tekrarn gordum.. glba takrarlar pazartesi geceleri yapacaklar..

...Life is like a box of chocolates. A cheap, thoughtless, perfunctory gift that nobody ever asks for... CSM

Vivet et non Vivet, in Tempre et in Aeternitate...

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 4/8/2002 6:47 pm

yeil deil murat, mavi. blm izleyememe ramen biliyorum. senin gzlerinde bi sorun var sanrm. gzel olduunu gryorsun ama mavi olduunu grmyorsun. yeliim kua dnmeden unu postalaym bari. bence blmn, daha da dorusu Mulder-Scully ilikisinin zeti. Mulder yine deliliin eiinde, ve Scully yine onu dengede tutmaya alyor.

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 4/8/2002 10:22 pm
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR)

Evet en sonunda diziyi izledim. Ezgi Scully'nin gzleri blmde yeildi onu belirtiyim. Seslere gelince nce kulam trmalad ama sonra olayn heyecanna kaptrnca kendimi pekte yadrgamadm. Skinner sesi berbat ama. Blm mulder'n kendisiyle hesaplamas gibiybi. Bana garip gelen Mulder'n senelerdir peinde kotuu uzayllar bi kenara itip, o adama inanmas oldu. Demek oluyoki mulder fikirlerinden emin deil scully'de uzayllar konusuna scak bakmadndan baka zm yollar aramaya balyor.Burda gene tam bir dengeleme sz konusu. Scully olmazsayd mulder kim bilir ne hale derdi. Basketbol sahnesinde partnerin deimi dediya adam koptum orda Diana'nn ayak sesleri bunlar :pp..bu arada baka partneri varmyd mulder'n bilmediim.

Ouzhan

From: incig 4/9/2002 12:40 am

Evet, Ouz. Mulder'n Diana'dan nce Violent Crimes'da alrken bir orta daha vard. Jerry Lamana. Bu orta 1.sezon'un "Ghost In The Machine" adl blmnde grnmt. Mulder'dan bu blmdeki olay konusunda yardmn istemiti. Ve Mulder'n katil hakknda kard profili alm ve sanki kendisininmi gibi Mulder dahil herkesin bulunduu bir toplantda mdrlerine sunmutu. Mulder oke olmu, ama buna sesini karmamt. Scully bunun nedenini merak etmiti. Hatrladn m?
Scully Mulder'n 3.orta oluyor yani.
"Ghost In The Machine" dizinin beenilmeyen blmlerinden birisi, ama Mulder'n zgemiine gzel bir eklemede bulunmutu. Zaten hep yle olmuyor mu? Hep dikkat ekmeyen blmlerde devamllkla ilgili eklemeleri gryoruz.
Dn gece ben de izledim "Paper Hearts" tekrar. yi ki hatrlattnz. Sesler fena deil ya. inizi rahatlatn bence.

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 4/9/2002 12:52 am

Saol inci ilk ortan bilmiyodum. Ghost in Machine blmn izlemedim. Aslnda izlemeye balamtm ama blm uzayllarla ilgili deil diye kapatmtm Sad.. Diziye yeni baladm zamanlar uzayllar dndaki blmler ilgimi ekmiyodu. ne kadar salakmm!!!

Ouzhan

From: incig 4/9/2002 2:24 am

Gerekten yazk olmu izlemediin Ouz. Ama senaryosunu okuyarak bu eksiini giderebilirsin. Senaryolarn nerde olduunu biliyorsundur.
Ben baan beri hibir blmn karmamaya altm. Hele balayp da, konu ilgimi ekmedii iin kapattm hi olmad. Ben aslnda blmleri bir btn olarak deerlendirmiyorum. Genel olarak beenilmeyen blmlerde de inanlmaz "an"lar olabiliyor. yle deil mi?
sterseniz kar kan olmazsa, byle blmlerdeki (yani ok dikkat ekmeyen veya kt olarak kabul edilen blmlerdeki) inanlmaz "an"lar toparlayalm kendine gvenen varsa. Tabii baka bir post aarak. Ben bir dneyim de nce...

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 4/9/2002 3:00 pm

Ehem!!
Bi arkadamzn!!! tavsiyelerine uyarak seslere konsantre olmadan gene isledim diziyi dn! Biras daha iyi bi izlenim brakt ama olmuyo ite yaaa, sesler ok rahatsz ediyo beni..

Bunun sttesinden gelemiyorum ama yane dooruya dooru, sesleri dnmekten az daha gselim blm heba olcakt. (Yar yarya oldu zaten de TGRT tekrar yapnca -kesinlikle minnet duymam!!!- kurtardk ii biras)Yazcak ok ey var arkiler ama zaman bulamyom... "i! i!" diye yrtndk ta bu kadar ar olcan bilseyidm... :PPP. Aman yaa ne diyom ben. DVD alcam daha. Ehehhh...

grcez arkiler

kendinise ii bakn imdilik..

Ruki
Back to top
View user's profile Send private message
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Dec 27, 2005 11:31 pm    Post subject: Reply with quote
From: Every day above ground is a good one. (trustno13) 4/10/2002

o arkada!!! olmasayd Paper Hearts'n tadna varamycaktn hanfendi! Hala daha ses ses dio yaa :p relax ruki,sakin ol,seni seslendirmiyolar merak etme Smile) Tunguska'da daha iyi bi performans bekliorum senden,le 5 sayfalk klasik yorumlarndan biri mesela Smile)

Murat

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 4/13/2002
To: Every day above ground is a good one. (trustno13)

Oha be olm ne zaman 5 sayfa yazmm :PPP

Valla Tunguska bittiinde daha memnundum halimden ama yorum olay biras sakat, kafay toplayamyom ki, alyos olm!!! Smile) Ancak o kadar kt (bkz. tunguska postu) Gene konuya pek deinmedim Murat'cm sorry !!! (Bence Krycek'e atlan dayaklar daha nemliydi :PPPPPPPPPPPP)

Nese konulara ayr deinmek lazm tabe, nallah yaknda Wink

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/14/2004

Yuh sise , iki gndr bekliyorus bir Allah'n kulu kar da yorumlar u blm diye. Gelin lan alcam ayaamn altna!! GIRRRRR!! RazzP(Bu arada Mehmet'e laf ettim ben kendi postuma cevap yazorum, yanl anlalmaz umarm BEN CANLANDIRMAYA ALIIYORUM)

Hele Mulderist geinen tayfa yok mu. Kzlar! lmlerden lm beenin hade bakalm! ok sinirlendim ok... Razz

Hele gemi postlar okuyup Ali Abi ve Oya Abla'nn dublajnn kullanlmad ilk blm olmas dolaysyla blmden ok seslendirme zerinde kafa patlatmz ya, ona daha ok sinir oldum. Hayr seslendirmeyi tarttmza deil, seslendirme yznden btn bir blmle ilgili sadece "unun dublaj leydi, bununki ble, u komikti, u tiskin" tarznda bir mesaj atmm sadece. Olacak i deil!!!! Ama okurken anladm ki dublaj yznden bir blm mahvolmu (benim amdan tabe, nerdeyse gerkes beenmi anasn satim) yazk ki ne yazk, lan bu CNBC-e'ye adam gibi sinirlenemicem ben heralde..

Allah'm nerden balasam nas anlatsam, Mulder Mulder Mulder desem baka bii demesem ama Scully'ye sryle blmden beri ilk defa Mulder'a davran konusunda hayran oldum, Scully Scully Scully de demem lazm. Ah!!! Mthitiler. Oyunculuklar mkemmeldi. Hereyleri mkemmeldi. Katil Roche bile mkemmeldi,yani bir katil olarak.. Ne gzel blmm bu amann amannnnn Smile

imdi olay u, Scully'de, kzkardei mevzubahis olduu zaman Mulder'a davran konusunda hep bir "ah gene mi buna geldik" tarz hakimdir. Mulder Samantha sz konusu olunca baka bii grmek istemez, ancak Scully Mulder'n karsnda el sallamaya devam eder, sanki Mulder anlayacakm gibi.. Biok durumda Scully'nin hakl olduunu kabul etmeme ramen bir Oubliette vakas vardr ki aman Allah'm sanrm kimse Scully'ye benim kadar kzmaz o blmde.. nk orada Mulder' kzkardei nedeniyle gene mantkl dnememekle sular ve Mulder'dan da "Hereyin kzkardei ile ilgili olmadn, herkesten te Scully'nin bunu anlamas gerektiini" belirten bir konuma yaparak bildiiniz ayar verir.

Ve imdi.. 4. sezon...Gene Samantha gndemde ve ne gryoruz? Mulder' artk tamamyla tanyan bir ortak gryoruz. zellikle Samantha mevzubahis olduu zaman Mulder'a nasl yaklamas gerektiini bilen birini gryoruz. Hayran olmamak elde deil, akas Mulder' idare ediyor Scully, suyuna giderek, inanmad bir eyi savunarak deil, ancak anlayl davranarak onunla iletiim kurmaya alyor.

Davann ortalarnda Mulder Roche'yi yumrukladktan sonra Roche'nin davasndan alndn renir ve Skinner'n ofisine gider, doal olarak azar yer.. Mulder srar etse de Skinner sznden dnmez, tam o srada Scully arkasndan gelir, Skinner resmen kendisini hakl bulacak bir bakas ktna iten ie sevinir sanki (tamam iten ie sevinmesini ben uyduruyo olaiblirim ama adam Scully gelince daha da diklendi Mulder'a , deil mi?) Mulder bile Scully'nin "Skinner hakl" demesini bekler, orda Scully'ye birden dnd sahneyi hatrlayn ve Scully'nin konutuu, Mulder'n rahatlad ve Skinner'n resmen ard sahneyi.. Burada grlmeyen bir g var, btn ipler Scully'nin elinde burada.. Ne kadar sayg duyulan bir insan aslnda, gryorsunuz deil mi?

Konum itibariyle her zaman Scully'den daha aa grlmekte Mulder, Bu tartmaya ak bir konu ama unutmayn, Scully FBI'n Mulder' denetlemek iin ortak olarak atad bir ajan, bu nedenle ne kadar Mulder'n yannda olsa da her zaman ynetim kademelerinde onun borusu tyor.Yane borusu tmese bile Mulder'dan ok O dinleniyor. Smile Daha bir blm nce Mulder' ateli bir ekilde senato yelerine konuurken dinledik. Dinledik te nooldu?

Aslnda o kadar aikar ki herey, her davada Mulder ve fikirleri n planda tutulsa da, Scully her zaman orada, ama Mulder'da Scully'nin kendisini arkadan vuracakm gibi bir dncesi asla yok.. Neden? lmne gveniyor Scully'ye adam.. lmne.. Kesinlikle. Ve Scully de bir nevi her davada ipleri Mulder'n eline veriyor. Ama bu sorgusuz sualsiz bir kabulleni olmuyor hibir zaman, her zaman mcadele ediyor Mulder ile, gene de Mulder' hatal bulsa bile hereyi ynetime aksettirmeyerek (birka kere yapt biliyosunuz, Conduit mesela) O'nun gvenini kazanm durumda, Scully kesinlikle ok zeki ve Mulder'n kendisine gvenmesini sonuna kadar hakedecek kadar drst aslnda..

Gidip CC'n ayaklarna m kapansam, gzm daha da at iin Vince Gilligan'nkine mi bilemedim valla.

Herkes bu blm Mulder blm diyor ama Scully'nin burada Mulder'a kar gsterdii tavr kesinlikle unutulmamal, zellikle Mulder iyice Roche'nin laflarndan etkilenmeye balamken, Scully'nin hcrenin dnda Mulder'a ulama abalar ve yararsz olduunu grdnde sessizce ve hayal krkl iinde bu durumu kabullenip ban emesi .. Buray unutmamak gerekir.. Mulder yeri geldiinde Scully'nin hakl olduunu kabul etmekten geri durmaz, hatta gene ayn blmde buna ahit oluyoruz, "Sen haklydn Scully, beni kulland" der Roche ile ilgili olarak.. Demek ki neymi? Mulder'n hatal olduunu kendisinin bulmas gerekirmi. RazzP.. bu konuda ben de ok benzerim beyfendiye, ama inadz ite bieye yaptk m ancak kendimiz hatal olduunu anlayabiliriz, bakas bize "bak gselim, doru yol bu canm, bi dur be canm, bir dinle canm" derse olmaz, burnumuzun dikine gider gider, sora g.t olur, kar tarafn slediine geliriz. Ah ah..

Burada bir ey daha var: Mulder kiisel konularda Scully'nin grlerine daha ak, ama genelde Scully ile hep bir inatlama peinde ve bunun nedeni de ii. i onun hereyi ve "Ben haklym" moduna daha abuk giriyor burada.. nk kararsz deil, inand eyi sonuna kadar savunuyor nk bildiine inanyor. Scully'nin teorilerini desteklemiyor nk o teorileri rtmek daha zevkli, ki bence de yle Smile.. Bir teoriye kart fikir retirseniz, o teoriye gveniniz genelde azalri inancnz kart fikire doru kayar ve Mulder da zaten inand kart fikire daha da inanyor. Smile

Hep te Mulder blm olarak dnlen blmlerde Sculy'den daha fazla sz ediyorum, bunu anladm ben. ehehe..

Mulder'a da deinmek gerekir ki Roche'yi yumrukladktan sonra tamamyla baka bir adam haline geliyor, Roche'nin Samantha konusunda, hakl olup olmayacan ne kadar ok dnmtr kim bilir. Scully o kadar abalas da kendisine Scully'nin sylediklerinin yetmeyeceini biliyor, kendisi bir kant bulmal, kendisi Roche'nin yalanc olduuna kanaat getirmeli. Bu ii kendisi yapmal.. Ve burada iyice kontrolden kyor ite, gene Samantha sz konusu ve gene Mulder'n kendini kaybetmesine ahit oluyoruz. Hatal olduunu ok ge anlyor ve bunu da Roche'nin hakl olup olmadn bilememekle dyor. Kendi kiisel kayb nedeniyle , gerekten bir ocuun lmesine gz yumabilir mi? Hayr.. Gene de bir yan, Roche'nin yalanc olduunu biliyor, bunu kendisine ispatlam o eve Roche'yi gtrmekle.. Gene de teki yan, o yann blmn sonunda gryoruz zaten.. "Acaba?" sorusunu suratndan anlayabiliyoruz. Gene de.. Yapmas gerekeni yapm. Olayn bu ksm O'nun devam etmesini salyor inancndaym.

Allah'm yaz yaz bitmiyor.. Smile))) Daha neler neler karrm ben bu Paper Hearts'tan var yaaa.. Offff. Harika biimi yaa..

Susuyorum artk. Susmalym, yoksa okumycak kimse uzun diye.. Geri gene heybetli bi uzunluk oldu ya.. ff. tamam tamam RazzP

From: theafl 12/14/2004

ben daha izleyemedim artk tekrardan Smile
bu arada mehmet ben mi oluyorum?

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/14/2004
To: theafl

eheh evet sen oluyosun Mehmet Smile

From: Fight4David 12/14/2004

muhaha bunu yazarken bile glyorum yafff..annemi x files izlemeye zr ikna ettim o da bu blme denk geldi. anneme anlattm tabe ana konuyu ite zaten biraz bii biliyodu eskidende o az bii seyredermi ama unutmu neese..blmn sonunda mulder'n scully'E sarld sahnede annem scully'e sevgi zrl dedi. ben direk kaldm niye anne dedim annem direk ayy kadna bak adam ne kadar zlm hala git uyu diyo insan gzelce bi sarlr gel bi kahve yapiim der dedi.bana kal geldi artk yorum sizinn Very Happy

From: Every day above ground is a good one. (trustno13) 12/14/2004

ok basit ekilde yle zetleyebiliriz:

-Paper Hearts Mulder'n feci st bir blm, bir davadr.
-Scully ne olursa olsun desteini esirgememesine ramen, en sondaki yar-sarlma sahnesi verilmi en mthi ayardr. "sen daha ok byyceksin, ve bymen iin kendi ayaklarn stnde durmalsn" anlamn tar. destei geri ekitir. bir nevi never again sendromunun balangcdr. Mulder'n denyoluu yznden Skinner'dan zlgt yemek ne kadar gl olursan ol, kolay hazmedilir trden deildir.
-Mulder bencilin daniskasdr, bunu hala grmeyen, kabullenemeyen varsa hangi dnyada yayordur, takdir sizin.
-Her eye ramen en gzel Mulder blmdr, konuya giri biraz batan savma olsa da ok gzel toparlanp mkemmel ekilde ilenmitir.
-Scully'nin zellikle sorgu odasndaki hali dillere destandr, anlatlmaz, yaanr.

Murat

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/15/2004
To: Every day above ground is a good one. (trustno13)

u bencil laf yerine ikolik desen valla hi tartmayz Murat biliyon mu?

Bencil ha? Bazen "suya m yazyorum lan ben?" diyesim geliyo..

Ama neyse..

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/25/2004

Mulder bencildir. Bencilliini ve bu tip her olaya "evet her olaya" Samantha taknts ile yaklatnn kant Paper Hearts olamamsa zaten artk bunu baka hibir blm anlatamaz.

Mulder Paper Hearts'ta tam anlamyla sm ve o kk kzn hayatn kendi aptall ve bencillii yznden mahvetmitir. Eer o kzn hayatn bu olaydan sonra normal bir ekilde geirebileceini zannediyorsa dnp kendisine bakmasn tavsiye ederim. Scully asla "yine mi Samantha" tarznda bir davranta bulunmamtr. Oubliette'te ben de kzarm ok kat olduu iin, yine de hakl olduu bir nokta vardr. Mulder kzkardeini ve onun karln bir obsesyon, obsesyonunu da ii haline getirmitir. Buna ramen ileride de greceimiz gibi "benim iim, benim hayatm, bu davaya ok yaknsn, duygularn akln kartryor vs.." diyecek kadar da nem vermez kendi zayfl dndakilere...

Yine de en gzel Mulder blmdr, i dnyasn gzel anlatr. Ama gerek dnyada Mulder o gn iinden kovulurdu.

From: Beatlefan the paranoid android (BeAtLe_FaN) 12/26/2004
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77)

ben mulder'a taparm, ama bazen gerekten garip davrandn dnyorum. o ufak ocuun gerekten mulder yznden hayat kararmamsa ben de acam, nk bunu dndm de, malum ocukken yaadn biey btn hayatn etkiler, aslnda mulder'a da olan budur, ocukken yaad bir olay, onu bu hale getirmitir.
ve hayatnda samantha hakkndaki eyler ncelii oluturur, ikolik belki ama samantha sz konusu olunca ii de boverebilir,hatta mahvedebilir, ben asl bu blmde scully iin zldm, skinner'dan fra yemeyi haketmiyordu, mulder'n bakcs da deil sonuta,
ama olan yine scully'e oldu.
mulder resmen oyuncak oldu o adamn elinde, kendini kaybetti.
mulder'a en kzdm blmlerden biridir bu.
hatta blmn ortasnda yrtnyordum ne gerek var bu davay srdrmenin, brak git iine diye.

From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 4/6/2002

Cuma Cuma diyodum sonunda cumama kavutum.ama bu tam Cuma saylmaz deil mi?cumartesi aslnda.....

O kadar bekledikten sonra o eski gzel gnlerin tadna kavumak ne homu.nanamyor insan.Ama ryada olduumu dnecek kadar mutlu olabilmeme izin yoktu.NK SESLER DET!!!Ne kadar kt olabilir ki diye kendimi avutuyordum.Zaten yeni blmler sesler deise de nemli deil diye dnyordum.Ama ben ncekileri istiyorum.!!!!!Mulder?a bu ses ok sert kam,Scully?inin sesi de sert bir tek Skinner?a cuk oturmu.Skinner konuunca iyi ite dedim idare edebiliriz belki.Ama bu Scully ve bu Mulder duygudan yoksun.....Scully?nin gerek karakterini daha iyi yanstyor ice queen sesi tam ama mulder iin fazla sert yani Ali Denkalkar?n huzur veren sesinden sonra bu ok etkisi yaratyor.Bir de tam farknda olamadm X filesm deil mi ses deiiminden sonra sanki bir fanfic gibi geldi.belki de gemi blmlere (aubrey) gnderme yaptklar iin bana yle gelmi olabilir.fanficlerde de byle yapyorlar genelde.zaten alone daki agent leyla harrison (x phileleri temsil ediyor diyorlar) da bol bol yapyordu bundan.(bu da spoiler saylmaz canm.)

Mulder?a hayran olmamn bir nedeninin de seslendirme olduunu anladm.ali bey u 3 buuk ylda mulder?n duygusal yann vurgulad.ya da ben yanlyorum hibir ey katmad ben sk maruz kalma etkisi *(near exposure effect) dolaysyla o sesi sevdim.ama blmn balarnda yeni sesin ok astm astk kestiim kestik bir havas olduunu sezinledim.adam sanki imdi sizi dvecem gibi konuuyomu izlenimine kapldm geri roche?i benzetti ama duygu eksiklii hissettim yine de ben.mulder konuma mulder konuma da yabanclamayaym seni diyip durdum skinner grnene dek.
Skinner gelince iyi artk idare edebilirim dedim.ama hala eskileri zlyorum.

Blm gzeldi bence bu kadar bekledikten sonra bir de beenmese miydim yani. Ama u lazer efektlerine biraz daha urasalarm fena olmazm.bi ka sene nce herkesin elinde vard onlardan.komik geldi biraz ama ilevini yerine getiriyor sonuta.

Rya sahnesi de rktcyd.kz yapraklarn arasnda kayboluyor ya uff trstm valla...Bi de jenerikten nce Mulder? grme erefine eritik o da ayr mevzu tabiii.

Roche karakteri ile Freddy Krueger arasnda baz benzerlikler buldum.birincisi ikiside ocuk katili.ikincisi ikisi de ryalar etkileme yeteneine sahip ve ncs de espri anlaylar.sleepless ta bir elm soka uyarlamas saylabilir ama burada katil daha benzeiyor freddy amcamla.ve oyuncu da ok baarlyd.resmen rol alm ama david de fena deildi elbetteki hem de hi.
imdilik bu kadar herkesin x gn kutlu olsun.......

*(near exposure effect) sosyal psikolojiyle ilgili bir terim.eer bir objeye srekli maruz kalrsanz,bir sre sonra ondan holanmaya balarsnz.Beraber yaadmz insanlar bu yzden severiz.ve reklamlarn dayanak noktalar da budur.ama tabi bu hislerimizin olumluya doru gidebilmesi iin en azndan balangta bu nesneye kar hafif olumlu veya ntr bir tutum iinde olmamz gerekir.aksi halde bkknlk yaratabilir.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
paranoid android
aylak
aylak

PostPosted: Mon Oct 23, 2006 10:53 pm    Post subject: Reply with quote
kattan kalpler...

xf tarihindeki en iyi blmlerden biri desem abartm olmam sanrsam..
elimizde bir ocuk katili var,mulder'n profili sayesinde yakalanm,13 kz ocuunu ldrmekten mr boyu hapis cezas alm..zelliiyse her bir kurbannn kyafetinden kalp eklinde bir para kesip saklamas.kendisi hapiste cezasn ekmekteyken mulder ilgin ryalar grmeye balyor,kendisini takip etmesi ynnde mesajlar veren bir lazer n takip ederek bir kz ocuunun mezarna ulayor ryasnda..uyandndaysa mezarn nerde olduuna dair bir fikri var,nitekim tam da syledii yerde bir kz ocuunun cesedi bulunuyor.kyafetinden kesilmi kalp eklinde bir para eksik..ipularn takip ederek katilin kat kalpleri saklad kitaba(pek manidar ekilde "alice harikalar diyarnda")ulayorlar ve ierisinden 16 kat kalp kyor.yani katil roche'in ldrd fakat nerde olduu bilinmeyen iki kurban daha var.mulder tekrar ryalar grmeye balyor ve bu iki kurbandan birisinin kz kardei samantha olabileceini dnyor...
bu konudaki hassaslm malum,ocuklarn karlp ldrlmesi(ve/veya tecavz edilmesi)konusu benim iin hep su dnyasnn en karanlk ksm olmutur ve zerinde dnmek bile rahatszlk verir.dizinin bandan beri mulder'la bir ba kurmam da biraz da bu yzden,kendi kzkardeimi dnyorum ve mulder'n yerinde olsam ne yapardm diye kendimi sorguluyorum byle blmlerde.neticede olay salya smk olmamla sonulanyor tabii(bkz.closure).sonuta mulder katille kendisi arasnda doast bir ba olduunu kefediyor,katil roche mulder'n ryalarna girebilmekte ve kaba tabirle zihnini okuyabilmektedir - ayn ekilde mulder da.mulder roche'nin kardeinin karlmas hakknda bu kadar detay bilgiye sahip oluunu da bu olaya balyor ama neticede hala emin deil - ona temkinli olmasn syleyen scully ve skinner' bile grmezden gelmesine neden oluyor bu konudaki hassasiyeti.ve en nihayetinde samantha'y karann o olmad konusunda emin olmuken roche kayor ve yeni bir kurban seiyor kendisine.bu konuda mulder'n kendisinden baka sulayacak kimse yok ve sonunda da kendi yaptn kendi dzeltiyor - roche'yi ldrmesi kardei hakkndaki gerei sonsuza kadar renemeyecei anlamna geliyor olsa bile..
paper hearts nceki mitoloji blmleri gz nne alndnda inandrcl zor bir blm(colony'de mulder'n samantha hakknda rendikleri ve herrenvolk'da kzkardeinin klonlarn grmesi)ancak tm bunlar 40 dakikalna unutup izlendiinde gerekten insan,xf fan olsun olmasn,kalpten vuran ve unutulmayacak bir blm.david duchovny'nin aktrlne ayrca apka kartmak lazm,zellikle 15.kurbann mezarn kazarken ve otopsi odasndaki cesedi incelerkenki yz ifadeleri grlmeye deer.scully'nin tm bu olan biten srasnda mulder'n yannda olmas ve blm sonunda sarlmalar da ayrca gzeldi..

neticede insan "kalbinden" vuran,anlayacak olana ok ey syleyen masumiyet ve canilik zerine kurulu muhteem bir blm..xf blmleri arasnda beni alatm sayl blmlerden biri...
4.sezona neden en iyi sezon denildiini anlammz salayacak bir blm.emei egeen herkese tebrik ve teekkrler..
Back to top
promeusa
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Oct 24, 2006 10:31 am    Post subject: Reply with quote
Ben de bu sylediklerine katlyorum arkadam....XF blmleri ierisinde masumiyet ve anlalr olabilme yeteneini! en iyi biimde biz fanatiklere yanstan bir blmd...Uydu kanallarnda rastladm zaman soluksuz bir biimde tekrar izleyebildiim iin kendimi ansl addediyorum Smile Wink
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Tue Oct 24, 2006 11:32 am    Post subject: Reply with quote
Closure'i izledikten sonra keke Paper Hearts'daki adam hakl olsayd demitim.Paranoid android'in mesajnda belirttii gibi gerekten harika bir blm,her ynyle.Hele jenerikten nceki o ksma,Mulder'n rya ksmna baylyorum, Mark Snow'un oradaki mziine...Kesinlikle en iyi Mulder blmlerinden biri.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
364 SaD SaM
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon Jul 09, 2007 11:24 am    Post subject: Reply with quote
Vay vayy..Ben bu blmn bir Mulder blm olduunu bilmiyodum.Hatta konusunu bile bilmiyordum.yi ki de bilmiyormuum.Heyecanladm izlerken resmen.Belgesellerdeki o Samantha blmleri, son sahnedeki Scully - Mulder sarlmasna benzer ey..Hepsi bu blmdeymi..Ne mutlu bana..
Blm boyunca Mulder'n o aresizlii, srf adam dier kk kz vurmasn diye adam vuruu, ona ihtiyac olmasna ramen.Scully'e "o deil, deil mi?" dedii yerleri geiyorum zaten.. Sad Scully de, Allah'm o nasl bir karakterdir ya? Adama hapishanede bard yer, Skinner'a "O'na yapt etkiyi gz nnde bulundurun." diye kmas.Son sahne zaten..Bir de katile basket sahas blmnde uyuz oldum.Olduu yerden nasl da geirdi Mulder topu ama..Hyar adam..
ok gzel blmm cidden.Favori blmlerim arasna yazdm..
Not:Samantha'nn karld sahnelerde trstm resmen ya..Mulder byle sanki hipnotize olmu gibi ayn cmleleri syledi.Aslnda uzaylnn gelecei yerde o katil geldi vs..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
aky125
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon Jul 09, 2007 12:47 pm    Post subject: Reply with quote
gerekten gzel blmm. gece 4'e kadar uykusuz kaldma dedi Very Happy ...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Jul 09, 2007 1:47 pm    Post subject: Reply with quote
Fox & Samantha ile ilgili byle bir blm yap, sonra da git Closure gibi bir blm yap. Milyonuncu defa eh demek istiyorum. asla asla CC'yi affetmeyeceim.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kitsunegari
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Mon Jul 09, 2007 2:29 pm    Post subject: Reply with quote
Gerekten ne gzel blmm bu blm byle yahu Very Happy Her sahnesinde ayr bir heyecan,ayr bir holuk vard bana gre.En ok Mulder'n Scully'ye 'O deil, deil mi' derkenki gzlerini dolduu sahneyi,Mulder'n basket att sahneyi(Allah'm bir insan basket atarken bile bu kadar ekici olabilir mi ya Laughing ),bir de Scully'nin Mulder'a 'Eve gidip dinlenmelisin' gibi bir ey sylediinde Mulder'n Scully'ye bakarak gl ve akabinde sarlyormu gibi yaptklar Razz sahneyi zellikle ok sevdim.Sper bir Mulder blmyd Very Happy

PostPosted: Wed Jul 11, 2007 11:00 am    Post subject: Paper Hearts Reply with quote
Bence gzel bi Mulder blm olmu ahsen byk bi ilgi ile izledim Very Happy [/b]
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Jul 15, 2007 3:49 am    Post subject: Reply with quote
En sonunda yakaladm tekrarn, izledim demin...

Yine Scully'nin desteki davranlarna apka karasm geldi.. Destek olmaya alrken yanln yzne vurmaktan da kanmyo hem. Mulder Roche'ye yumruk attnda gardiyan "ben grmedim" diyor da ardndan Scully "ben grdm" diyor ya hani... ok gzel sahneydi be..

Mulder'n davranlar, birok yerde kzkardei nedeniyle daha da duygusallap tamamen kendisini kaybetmesi, o kadar gereki ilenmi ki... Hele David'in oyunculuuna ayrca apka karmak isterim, ok baarlyd bence..

Kzkardei sz konusu olduunda tutarl olamamas artk bilindik bir ey olsa da, herhalde bir ocuun hayatn bu kadar tehlikeye atarak en byk zayfl gsteriyor Mulder, en byk hatay yapyor..

Bazen ciddi ciddi dnyor buluyorum kendimi.. Keke Samantha'y Roche'nin ldrd anlalsayd da sakz gibi uzamasayd mevzu diye.. Samantha sz konusu olduunda ya daha nceden tepkileri bildiimden ya da ylesine hi sebep yokken geriliyordum. Belki de bildiim Mulder'n byle tutarsz davranmas sinirimi bozuyodu, kim bilir. Ama Roche olsayd Samantha'nn karlmasnnn kayna, bence iyi olacakt valla..

Neyse, ok gzel blmm yaaa.. Gerisini zaten daha nce sylemiim... Smile
Back to top
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Mon Jul 13, 2009 12:35 pm    Post subject: Reply with quote
Tipik bir Mulder blm.Samantha'y bulsaydk burada bitecekti dizi zaten.Bizleri oyalyor.yi ki oyalam daha gzel blmlerden mahrum kalacaktk Very Happy ok gzel bir blm.Defalarca izlesek bile sklmayacak blm..
Back to top
Space Jellyfish
aylak
aylak

PostPosted: Mon Apr 21, 2014 9:00 pm    Post subject: Reply with quote
Tunguska ve Terma mitoloji blmleri ve Alex Krycek maceralarndan sonra** yeniden seri katil ve rya kontrol konusu ile birlikteyiz.

1973'l yllarda elektrikli sprge satcs iken ufak kz ocuklarn karmaya balayan ve onlar ldrdkten sonra elbiselerinden kalp eklinde bir desen kartarak Alice in Wonderland kitabna koyan ve kzlar topraa gmen bir seri katil John Lee Roche ile kar karyayz Paper Hearts'ta.

Mulder'n kz kardei Samantha ile ilgili anlarnn John Lee tarafndan nasl kontrol edildiini reniyoruz. mr boyu hapis cezas bulunan seri katilimizin yeri belli olmayan son iki kz cesedi iin Mulder'a seim yaptrmas durumu ok ahlakszcayd. Mulder'n fel geiren ancak CSM'in mutant tarafndan iyiletirilen annesini de gryoruz bu blmde uzun bir aradan sonra.

Mulder'n silahn ve kimliini seri katile aldrmas ve otobs hurdalndaki final gzel dnlmt. Gzn kapa ve 20'ye kadar say... Ve baaaam!

4.Sezonun en sinir bozan kt karakterleri arasnda yerini imdiden almaya aday seri katilimiz.

**Orjinal Fox Sralamasna Gre Sezonun 10.Blm Tunguska srecinden sonra geliyor**
elyin

PostPosted: Thu Oct 01, 2015 3:09 pm    Post subject: Reply with quote
Gzel blmd, Mark Snow'un besteledii paper hearts' da ayrca severim. Daha blm balarken alan mzikten aktm nk. (Malum blm sralamalarndan dolay. Normalde 8 olmas gerekiyordu.) Samantha deil bence son kurban. Zaten katil de olayn ayrntlarn bilse bile yanl evde konuunca bir uval inciri berbat etti. Hkmetin bir komplosu olduu dncesine devam ediyorum. Zira o klon olay bal bana bir delil.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4 All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum