X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
4X22: Elegy

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4
View previous topic :: View next topic  
Author Message
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Dec 27, 2005 1:43 pm    Post subject: 4X22: Elegy Reply with quote
From: incig 7/20/2002
To: ALL

Kimse izlemedi mi yahu? Birka mesaj birikmirtir demitim, ama kimse daha elini klavyeye koymam. Ben ilk olaym bari. Bu arada kompozisyonu gzel arkadalarn review'larn zevkle bekliyorum.
BU blm John Shiban yazm. nanamadm. Hep vasat blmler elinden kmtr onun, ama bu blmde sanki Vince Gilligan da ona yardm etmi gibiydi. Scully'nin lme kar olan duygularyla ilgili gzel sahneler vard.
Psikiyatrist ile olan sahneler "Irresistable" hatrlatt. Yine Mulder'a olan duygular ve onun kendisini zayf grmesini istemedii ile ilgili duygularna tank olduk.
Bu hayalet grme olay, onun iin sadece grdne inanamama meselesi deildi. Bu olay sayesinde kendi lmlln anlad ve Mulder'n bunu nasl karlayaca onu daha ok korkuttu. Mulder'n hayaletlerin sadece lme yakn insanlara grndkleri teorisini dinlerkenki yz ifadesi nasld? Bir dehet ve panik havas vard. O anda kendisinin de gerekten lmekte olduu kafasna dank etti bir anda.

"She is Me" yazsn grmek iin Mulder yere cola dkt. Ama neden daha nce kan varken de bu yaz grnmemiti? Ama sahne gzel ekilmiti, sevdim. Bir de bu yaznn anlamn zen var m?

DD yine iyi sporcu olduunu kantlad gzel bir bowling at yaparak. Bowling hi oynamadm, ne kadar zordur hi bilmem at yapmak ama acaba ka kere de ektiler o sahneyi? "Paper Hearts"daki basketi sepete sokma sahnesiyle boy lemez yine de.

yi saylabilecek bir blmd kimin yazd gz nne alnacak olursa. Bu blm, bence daha ok Scully'nin hastalna ve Mulder'a kar olan duygularyla yzletii bir blmd. "Irresistable"da zaten bunun bir blmn grmtk. Btn blm "Roland" "Excelsis Dei" ve "Irresistable"n bir karm gibi gzkt bana. "Zero Sum" gibi bu blm de sezon finaline doru olaylar trmandrmada baarl oldu denilebilir.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
From: meleren 7/20/2002
To: incig

Gzel nokltalara deyinmisin sana katlyor ve fikirlerimi yazyorum...

-Angie hayalet grdn anlatrkene Scully nin inanmayan baklar
-Mulder n btn lobutlar drmesi ve Scully nin akn bak(Ayn bak bende de vard, Mulder da her iten anlyor deli olacam)
-Mulder n Cola istemesi, adam uzaklatrmak iin istediini sanmtmSmile
-Scully nin tv rehberini hastalara gsterdiinde evet katil o dedikleri andaki bak
-Scully nin kannn kada damlamas gerekten gzel sahne ve tabii ardndan Mulder da oluan endie
-Tabii ki Scully nin 4. kurbann hayaletini grmesi
-Scully psikiyatristdeykene buras tam bir roman:) ncelikle konumadan anladmz kadaryla
Scully uzun sredir psikiyatriste gidiyor,
sonra Scully nin Mulder n tutkusu hep bana destek oldu sz (o srada evet evet diye lk atacaktm ama yalnz deildim)
-Mulder n lme yakn olanlarn hayaletleri grd teorisini Scully ye anlatmas ve tabi ki Scully nin endiesi
-Veee son sahne Scully nin 4. kurban grmesini Mulder a aklamas, harika replikler,
Tabiii ki ardndan Scullynin arabada alamas ve Harold'n hayaletini grmesi muhteem bir sahneydi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
From: THe_TRuTH_IS_OuT_THeRe(Tornadoo) (tornadoo) 7/21/2002
To: meleren

imdi ben daha ne yazym yaw:))yazacam herey yazlm ite.en gzel sahne scully nin arabada alamas ve hayaleti grme sahnesiydi bence.bide unu sliim ben blm bittikten sonra yazcaktm ama endim bu sefer napiim ite yazmadkSmile)zaten herkes tatile gitti herhalde artk forum a kimse girmiyo galiba aslnda girsede konuulcak konu yok ama:)))bu arada ouzhan n tatilden ne zaman dnceini bileniniz var m?

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 7/22/2002

elegy'yi izledim tabiiki. biraz ge de olsa aklmdakileri yazaym.
en batan syleyeyim, bence bu blm 4.sezonun en iyi blm konusunda Momento Mori'yle yaracak kadar iyi bir blm. tek eksii mitoloji denebilir. onun dnda, konu, oyunculuk, balantlar, hepsi harika dnlm. zaten evirisini de yapmtm. anlayacanz zere bu blme baylyorum.

Pelin'in elindeki kitabn adn unuttum ama, orda geen u szlere katlmamak elde deil:
"Nasl olur da bir dizinin karakterinin bowling ayakkabs giymesi bu kadar seksi olabilr?"
Bana kalsa kullanacam kelime seksi olmazd, ama dnceye katlyorum. Dosyaya den o 'hain' kan damlasna kadar her ey harika, hafif, hatta elendirici-dinledirici bir dava olarak ilerliyordu. O kk damla hem Mulder ve Scully'ye, hem de bize "kanseri unutmay m dnyordunuz yoksa?" diye sorar gibiydi belki de. Arkasndan gelien olaylar, birbirine oturan puzzle paralar gibi birletike gerilim artt ve artt, ta ki Mulder ve Scully kopana kadar. Blmn sonundaki konumalarn kastediyorum. Scully her ne kadar Karen'la konuuyor olsa da(zaten ok uzun zamandr gitmediini gryoruz) asl rahatlamasn salayan tek ey Mulder'la konumak, veya tartmak deyin.
"imdiye kadar Ajan Mulder'a ne kadar baml olduumu farketmemitim"
lafnn altn defalarca iziyorum. Hemen unu da ekleyeyim, seslendirmeler iyi deildi bu blmde. Scully'nin Karen'la konuurken sesinin krldn, sonda Mulder ve Scully tartrlarkenki gerginlii ve yine Scully'nin sesinin titremesini, hatta tm blm boyunca Harold dahil tm hasta ve Hemire Innes'in seslerinin konuya ne kadar uygun olduunu duyamadk.

Scully'nin grd hayaletler, hem onun leceini, ve stelik bunun yakn zamanda olacan iaret ediyordu. nanmak isteyene tabi. Mesela Mulder'a. Kendisini nasl hissediyordur acaba?

Son bir ey sylemek istiyorum. Scully parlyordu. Wink

S.

From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 7/28/2002

merhaba,
Yine ge olsun g olmasn formatnda yorumlamaya kalkacam bir xf aheserini:))bu blmn tekrarn bir non-phile arkimle beraber izlemitim.kendisi sa olsun xf
muhabbetimi ekmitir senelerdir ama phile yapamadm ne yazk ki...
bilmem ne dizisi (zor hedef?) bitene dek ene aldk sonra xf balad, arkim 'ben izlemiycem uykum var' gibisinden laflar etti.bende 'bari Mulder ile Scully kana dek izle' dedim.Tabi
XF'n bys bir tuttu mu brakmyor.Bir de baktm.O da benimle sonuna dek izlemiSmile))

non-phile ler ile izlemeye baylyorum.bilmiyorum insanlarn tepkilerini izlemek ho oluyor.bi de en azndan tartabiliyosun blm ilerleyen zamanlarda, tabi arkimi biraz
baydm bu konuda itiraf ediyorum:)))

Elegy, paranolmal soslu serial killer of the week blm.Ya da tam tersi, ilk kez izlendiinde katilin kimlii konusunda muammaya dryor.(Arkimde dt ama ben spoil etmedim:))

Birde Scullycentrik blm...Arkime sordum;"Hangisinin performans iyiydi,David mi Gillian m?"Gillian dedi...David' in deadpan oyunculuunu sevmemi.Ama dedi, belki de Scully'nin zerine odakl olduu iin byle dnm olabilirim,"

Bende hak vermedim desem yalan olmaz, David'in Elegy' de Gillian'dan rol almas pek bir zordu.Ama Gillian Mulder odakl blmlerde dahi bunu baaryor aferin ona.Tabi David'de asla Mulder' kt oynamad imdiye kadar.JMHO.

Elegy'nin hayaletleri rktcyd.Dramatikti.Scully'e grnen,en bata ki.Bir de kanser temas var ki...Ka atmamak mmkn deil...

Mulder'n Bowling becerisi...Bir DD rportaj okudum.Adam ben top oyunlarnda iyiyim ok hzl falan deilim,sadece el gz koordinasyonum iyi diyor.Bir de Return to me'yi izleyenler hatrlar, orada da benzer bir bowling sahnesi vard, tek fark oradaki karakteri david'in tek kelimeyle berbatt.belki, ben mulder deilim demek iin olabilir,belki sadece komik
olsun diye konulmutur.

Mulder Scully' ye ne fsldyordu?Hani u polis merkezinde zlgt yedikleri yerde,merak ettim ama renmek imkansz tabe...

Psikiyatri kliniindeki akl hastalar arasndaki patolojik yalanc chuck' ok sevimli bulduk.Ve Scully's sense of humor.Katil jay leno ha:))))harry spuller'da iyiydi.ama Zeljko ivanek daha iyi oynamt otistik karakteri bence.tabi roland ve bu harry'nin rahatszlklar tamamen farkl.seneye psikopatoloji dersinde ileyeceiz:))

Scully ve kanseri,ac veriyor...bu blm tanmlayan his ac,psikolojik ac bence.derin ac hzn,yas gibi, Bu isim cuk oturmu bence deitirmeye gerek yokmu...

Scully yine Karen Kosseff'e gidiyor...FBI danman Kosseff.Yalnz bu nasl terapi demeden geemeyeceim.nk en son 2 sene evvel konumutu karen ile Scully.

Bi de Karen Calusari'de grnmt,Onun psikiyatri eitimi alp almadndan emin deilim.Bu yzden Psikiyatrist demek istemiyorum Kosseff' e Sosyal grevli olarak geiyor zaten.Yahut danman, bu da Scully'nin neden sk gitmediini aklayabilir belki.

Belki de aklamaz nk terapiste de gitse psikoloa da psikiyatriste de 2 yl terapi iin ok uzun bir ara.Bir sonu alabilmesi iin belli bir sre devam etmesi gerekir.Ama eer sorununu hallettiyse o baka tabi.

Zaten Scully?nin sorunlar geici. Scully'nin sorunlar derinde deil.Yani ocukluundan kaynaklanan ruhsal sorunlar yok Mulder'n aksine.Ancak son dnemlerde yaad olaylar,karlmas, kanser ki bunlarn onda rahatszlk yaratmas gayet normal, sebebiyle danmana uruyor.

Ve tabi u hayalet.irresistible'da da bir eit kabusla uramak zorunda kald iin danmana gitti.Orada Kosseff ok gzel bir tespitte bulunmu Scully hakknda "Siz gl bir insansnz,Kendi sorunlarn kendiniz halletmek istiyorsunuz."

Bu bana kalrsa hayata kar gzel bir yaklam. “Don?t need anything, anyone?s giving.” Bu zgrlk! Bu kendi ayaklar zerinde durabilme!Bu gerek feminizm!Srtn dayamyor kimseye, yani bu onun varoluuna aykr.ocukken de byleymi. Baknz:one Breath.

Ama bir para rahatlk ve duygu paylam bu zgrln elinden almayacaktr Scully?nin. Bunu yapmaktan ekinmiyor Mulder?n aksine.Belki Mulder? n yaralar bu kadar derin olmasa o da Scully? e alabilecek.

Mulder rahat mutlu grnmesine ramen ok zaman aslnda onu da sorunlar yiyip bitiriyor. Bu aldrmazl,tutkusu, hepsi bir eit savunma mekanizmas aslnda.Mulder Scully?i drst olmamakla suluyor.Beyond the Sea? de de sulamt.

Acaba yanstma m yapyor Mulder?-Mulder bashing yapmak istemiyorum. Mulder? seviyorum.Ama anlamak istiyorum onu-Yani Scully gete olsa sylyor.Ama yine kzgn Mulder.Acaba o ne kadar drst?Konu hayalet grme olmaz tabi, Mulder sz konusu olunca, baka eyler.Bu blmde tartlmayacak eyler....

Elegy? nin finalindeki Mulder Scully diyalou mthiti.Yorumlanmas tekrar yorumlanmas sonra bir daha yorumlanmas gerek.Bir genel olarak bakldnda da tabi....

Hemire Innes.Korkun psikiyatri hemiresi...She is me...stedii neydi?Harold? un mutluluu? Nianl kzlar?Masum sevgiyi yok etmek? Eer ben mutlu deilsem kimse olmasn...

Seri katil bir kadn...Gerek hayatta nadir grnen bir durumdur.stelik pek ok seri katil akl hastalar arasndan kmaz.Yaptklarnn bilincindedir ve ldrmekten cinsel veya psikolojik bir rahatlama duyarlar. Para iin ilenen cinayetler seri cinayet saylmaz

Innes hem yaad hayal krklklar hem de yatknl dolaysyla zihin saln kaybetti tamamyla.Aslnda yardm alabilirdi.Tedavi olur hayatna devam ederdi.

Ama o kendi yntemleriyle tutturduu sapka dengeyi devam ettirmeyi seti.Masum bir otistiin zaten bozulmu dzeniyle oynayp ilalarna el koy!!!

En iren ktlerden biri nnes bana kalrsa.Tpk u psikologlarn adn ktye karan pedofil okul danman gibi!!!!Ne sinir bozucu.....Gerek hayat daha acmasz...

From: layaki 4/12/2005
To: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13)

Romantik dnem bestecisi Piotr Illich Tchaikovsky?nin Yayl Sazlar Serenad?nn hayatmda ok zel bir yeri vardr. Ait olduu dnemin tm zelliklerini-bence-en baarl biimde eserlerine yanstan sanat-yine bence-Tchaikovsky?dir. Serenade For Strings (Yayl Sazlar Serenad)de o dnemin ve tm romans evreninin bayaptdr(yine bence). Bestecinin ok sevdii ve sayg duyduu “Mozart?a bir sayg duruu olarak” tanmlad birinci blm Mozart?n ait olduu barok dnemle romantik dnem arasndaki kpr gibidir. ok gl romantik tnlarla Mozart?tan esinlenildii aka belli olan zarif ezgilerle uzunca bir giritir bu. Ve ikinci blm... Muhteem bir vals! Ben bu gzellikteki valsi bir de Berlioz?un Fantastik Senfonisi?ndeki o i burkan ikinci “vals” blmnde diye bilirim. Ama Tchaikovsky biraz daha kendini am grnyor. Zaten ait olduklar dnemler itibariyle de iki besteciyi karlatrmak biraz abes olabilir, burada keselim.

Tchaikovsky Serenad?, her ne kadar kendisine ters de olsa bir kadna-Natasha?ya- duyduunu varsayd ak iin bestelemi. Aslnda onu hi grmemi. Eser, belki de platonik bir ak iin yazldndan dolay bu kadar etkileyicidir, bilmiyorum. Beni eserde en ok etkileyen blm ise-huyum batsn ok hayalperest ve romantik biriyim maalesef-nc blm Elegy(at)tr. Dinlerken kafamdan neler getiini bir bilseniz.

Birine ak olmak ve bu serenad onun iin kendim bestelemi olmak isterdim. Adam ne kadar kskandm tahmin edersiniz.

Geen haftadan beri Elegy blmn izlemek iin hazrlk yaptm X-Files? beklerken hep aklma bu eser geldi. Yllar sonra CD?yi karp yeniden dinledim. X-Files?n Elegy?si de bu kadar gzel midir acaba diye dndm...

Hafta ii kasetlerimdeki filmleri bitireyim dedim. lk olarak Wim Venders?n The Million Dollars Hotel?ini izledim. Aslnda filmi hi sevmedim. ok zor izledim. Ama bu zorluk katlanmaktan deil bana ok uzak srad ve ilgimi ekmeyen bir konsepti ekrana yapk vaziyette izlemekten kaynaklanan bir zorluktu. Film hem mthiti hem de bana hitap etmiyordu. Deiik bir duygu. Filmi bir daha izlemem herhalde ama kolay kolay da unutamam. Zeka zrl iki gencin akn anlatmak inann bana ok zor i. Ynetmen harbiden ynetmenmi hani. Milla Jovovich?in iir gibi gzelliine o delilik nasl gzel oturmu. Tom Tom?un fsltl deli laflarndaki delilik insan nasl etkiliyor. Erasmus?un delilie vgs bu olmalym aslnda. Mel Gibson?a da o kak FBI tiplemesi senaryo iin cuk oturmu(Mel Gibson filmde Skinner isimli bir FBI ajann canlandryor!). Size hi tavsiye etmiyorum. Ama muhteem bir film. Bilmem anlatabildim mi?

Ertesi gn Martin Scorsese?nin Traji Komik kara filmi After Hours?u izledim. Griffin Dunne?n muhteem performansyla, iine dt o deliler mahallesinden bir trl kamad cendereyi izlerken parmaklarm yiyordum neredeyse. Filmin bir sonu var ki srf o sahne iin bile izlemeye deer. iddetle tavsiye ederim. CNBC-E iki ayda bir tekrarlyor filmi. Yani sizin anlayacanz haftam delilerle uramakla geti.

imdi btn bunlarn Elegy?le ne ilgisi var Lami? Yani durduk yerde kafa tlemeye mi geldin buraya. Yeter yahu!... (Byle mi dnyorsunuz? Ak olsun! Sizleri elendirmeye alyorum ben...)

Evet Elegy?yi dn akam izledim. (Blmn banda alttaki bantta “4. Sezon Gethsemane” yazyordu.) zlerken her bir sahnede Tchaikovsky?yi, The Million Dollar Hotel?i, After Hours?u hatrladm. Hepsi sanki beni bu muhteem X-Files Stand Alone blmne hazrlam gibi geliyor. yi ki Elegy ncesi bunlar izlemiim. Harold rolndeki adam kadar rolne oturmu baka karakter ok azdr herhalde XF tarihinde. Adama bittim. Bir karakter nasl bu kadar ekici olabilir? kinci defadr bir stand alone beni bu kadar etkiliyor(dieri unutulmaz Unrequited tabiiki). Dolu dolu insan hemen saran etkileyici insann iine ileyen X-Files? Scully?nin kanserini bilen anlayan herkesin inanlmaz biimde tad alabilecei nefis bir blm izledim. 70?lerin klt korku filmlerini, l insanlarn hortlaklarnn aynalara kanla yaz yazma klielerini nasl bu kadar gzel yeniden ilemiler... Olay Mulder?n ve beraberinde Scully?nin inanlarna balandnda o klasik hortlak hikayesi tadndan yenmez bir ey olmu. Mulder Scully?nin evine gelip, Harold? muayene etmesini isterken ilk defa cinsiyetimi unutup kendimi Scully?nin yerine koymuum. Adam resmen “Scully sen de lyorsun... Bu hortlaklar kanserli insanlarn grebildiini dnyorum. Bir gelip o gzle bakar msn” diye Scully?e ok kt pot krd bence. Scully?nin o anda neler hissettiklerini anlatamyorum. Ama kendimi berbat hissettim. Scully?nin psikiyatristine Mulder?a ve inanlarna duyduu ball anlatrken ok heyecanlandm. Kadnlar bir acayip. Duygularn hedef erkek dndaki herkese ok gzel ifade ediyorlar. Ama asl duymas gereken kiiye kar ok cimriler. (Hanmlar niye bylesiniz?..) Mulder?n “duymak istediim sence bu mu” deyiiyle biraz akl bana gelir gibi oldu ama gene de Scully sonuta bir kadn! Eh ite...

lgintir benim en sevdiim iki Stand-Alone blm olan Elegy ve Unrequited?n ortak bir yan var. Her iki blmde de Scully kantla fiili olarak, bizzat kar karya kalyor. Hem de en inanlmaz biimde. Hatrlarsanz Unrequited?n o unutulmaz final sahnesinde avu Teager lrken her eyi Scully?ye anlatmt birka kelimeyle. Scully?nin o aresiz yz ifadesini hatrlyor musunuz? Kaacak hibir yeri yoktu. avu Teager nndeydi ve her eyi ona fsldamt. Skysa inanmasn! Muhteem dnlm. Orada Teager?n banda Mulder olsaym hikaye ok ey kaybedermi. ok zekice kurgulanm bence.

Elegy?deki kantla karlama sahnesi daha kesin ama daha trajik oldu. Dorusu Scully?i byle aresiz grmek bu sefer beni sevindirmedi. Tuvaletlerde kz grd anda Scully?nin “off” olduuna karar vermitim. Senarist resmen kadndan intikam almak istermi gibi yazm. Blmn banda Pintero?nun “yznzdeki ifade” diye serzenite bulunup Scully?nin Mulder?a “drt yldr bu ifadeye alm olman gerekir” diye resmen gck verdii sahnenin intikamn byle almlar. yi yapmamlar. Tahmin ettiim gibi Scully gidip kendini hastaneye att hi dnmeksizin. Scully?i byle zmemeleri gerekirdi.

Ooo bu gn formumdaym. Yazdka yazasm geliyor. Ya size de soraym. Bizim ajanlar niye bu kadar tkrldm? Yani her nne gelenden dayak yemek zorundalar m yahu? Hemire Innes! Allahn yals. Scully?nin yars kadar... Maallah tuttuu gibi bo patates uval misali gibi frlatp att kadn yere. Benzer durumda Mulder? defalarca saydm. yle birilerini esasl bir pataklasalar sevineceim ama nerdee... Bunlar nasl FBI?ya almlar, hi mi yakn dv filan gstermemiler... Neyse bu konuyu fazla demeyeyim. Ne de olsa ajanlarmzn silahlar var. Onlar olmasa ona da zlrdk herhalde...

Bu arada bir sredir gruba fazla mesaj atlmadn izliyorum. Herkes nerede yahu? Btn k tek tk mesajlarla geti gitti forum. O kadar gzel blmler filan izledik. Hatrladm en baba tartma u astronomiyle ilgili oland(ona da ben katlmamtm ya!..) Forumu tenha grmek pek ho deil arkadalar...
Ruki, bir daha ne zaman buluuyoruz. Biraz kalabalk toplayp gene bir bulusak diyorum. Zaman geldi sanrm...

Herkese selamlar, sevgiler...
Lami

From: Our genesis is alien (okatmer) 4/18/2005 5:57 pm
To: layaki

***Hemire Innes! Allahn yals. Scully?nin yars kadar... Maallah tuttuu gibi bo patates uval misali gibi frlatp att kadn yere.***

Scully kanser bildiiniz zere ve hastalndan dolay halsiz olmas normal deilmi. Elegy'de bu yzden gszd yoksa nasl kungfu yaptn hatrlatmama gerek yok sanrm.

Mulder vurdumu vuruyo yahu, varmyd onu deviren hatrlamadm :p

Krycei naslda benzetmiti,ellerine salk

Ouzhan

From: guzeldere1 4/19/2005
To: Our genesis is alien (okatmer)

ya mulder kadn(scully) brakyosun tek bana delilerin iinde ayp deil mi?erkek dediin yanndaki kadnn yannda olucak, onu koruycak, kollycak di mi ama?sonra silah sesi duydun mu ko!al silahn eline dal ieriye, "Noluyo lan burda?" gibilerinden bir yz ifadesiyle scully'e bak bi de "iyi misin?" de...olucak i mi?Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Tue Jul 14, 2009 10:47 pm    Post subject: Reply with quote
Sezonun Teliko ile birlikte vasat blmlerinden biri bana gre.Ama olduka anlamlyd Scully asndan.Direkt Scully'nin ruhuna ilemi bir blm.Fazla snamadm bu blme..
Back to top
View user's profile Send private message
Space Jellyfish
aylak
aylak

PostPosted: Fri May 09, 2014 9:12 pm    Post subject: Reply with quote
nceki blmde onkolounun kontrolnde olduu belirtilen ve blmde yer almayan Scully "Elegy" blmnde tam gaz bir geri dn yapyor.

Bu kez konu Washington'da bir bowling iletmesinde alan otistik Harold'n evresinde dnen cinayetler ve cinayetlerden sonra gzken hayaletler ve kanla yazlm "She is mine" yazs hadisesi. Balarda Mulder'n konuya yaklam rlanda hayaletleri efsanesi ile oluyor. Sonrada hayaletlerden birinin Scully'e de gzkmesi iin rengini deitiriyor.

Psikolou ile hem sreci deerlendiren hem de doktor kontrolne giden Scully, Mulder'n kendisi iin ne kadar nemli olduunu ve azmi ile ona yol gsterdiini itiraf ediyor.

Yaplan aratrmalarla sreten psikiyatri hastanesindeki hemire Innes'in sorumlu olduu anlalyor. Tuhaf bir ekilde Harold'la urayor bu hemire.(Bu blmler biraz stnkr geilmi) Yine de son sz silah ile Scully sylyor.

Final sahnesinde Mulder'n neye inanmak istiyorsan ona inan, mesele bu deil tavr nemliydi. Mesele u an somut gerek yani Scully'nin hastal idi. Arabasna binip gzyalarna boulduu esnada arka koltukta birini grmesi de enteresand.
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4 All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum