X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
4X16: Unrequited

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Nov 17, 2005 7:44 pm    Post subject: 4X16: Unrequited Reply with quote
From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 6/3/2002 7:43 pm
To: ALL (1 of 40)

Unrequited- karln almam. CC Amerikann tarihindeki bir baka yaray deerek yine karmza kyor. CC'yi ve ekibini ne kadar eletirirsem eletireyim, Amerikann yapt hatalar korkusuzca anlatt bu blmleri ancak alklayabilirim.
lk bata bana Scully'nin kanserinden dolay onlara verilmi hafif bir dava, bir nevi bebek bakcl davas gibi gelmiti. belki bir bakma da yle. Tabii eer generali koruyamam olsalard, ne biliyim Scully Teager' grmeyip silahn ekmeseydi, ya da Mulder kalabalktan birini yaralasayd gibi birok olaslk sz konusu olsayd, o zaman 'en ok tercih edilen gnah keileri' olarak ortadan kaldrlrlard. Yani grnte kolay ve basit, ama dnnce ipin ucuna gtrebilecek bir davayd ellerindeki. Ve bu sefer yalnz da deillerdi, Skinner da onlarla ayn kaderi paylayordu. Onun omuzlarnda bir de bu iin brokrasisiyle urama yk vard tabii. Zor ya bu adamn ii.

iimdiii, kalabalkta gizli ajanclk oynarlarken herkesin bir numaras var, ama i Scully'ye gelince kimse takmyor. Kimse '4, grdn m?' demiyor. Kimse! Ne Skinner, ne 3 numaral ajan, ne de Mulder. Zaten o da 'Scully'den baka bi ey dese ayp. Mulder'a da Scully'den baka ismiyle hitap eden var myd yakalayamadm. Dnsenize, byle bi ite dierlerine 'yeil, tilki Wink, alfa, beta' diycekler, birbirlerine Mulder Scully. Bi ara dierlerini tamamen dlayp sadece birbirleriyle konuuyorlar gibi geldi. Balarm prosedrne... Smile

Murat, umarm grmsndr. MAV!!! Hem de bir kez iki kez diil, blm boyunca mavi. zaten sana gnderdiim resimlerde de grebilirsin.
Eminim aramzdan birok kii bana Mulder'n gzlerinin rengini syleyebilir. Generalin odasnda Teager' 'hissettii' anda dnp bakyor ya, ite oras. Oh man! Really Spooky.

Scully gz kanayan kadnn muayenesi srasnda Mulder'la konuurken, doktora Mulder'n teorisini sorduunu ve doktorun ona gldn syledi. imdi, Mulder daha nce teorisini aklamamt eer yanl hatrlamyorsam. Bu da demektir ki, krle yatan harbiden a kalkyor. Mulder'n bu teoriyi kuracan dnp, doktora sormakla bir adm nce geiyor Scully. Ne syliyim, biri bana da byle biey mmkn m diye sorsa ben de glerdim sanrm.

Gzme arpan son bir ey daha var. Kalabalkta Teager' grnce Mulder silahn ekiyor ve kalabala dorultuyor, ama bizimki ortalarda yok. Mulder deli gibi silah bir saa bir sola sallarken Scully yanna gelip 'Tamam Mulder' diyip onu yattryor. Kalabala silah dorultan bu ajann gerei bilmeyen biri tarafnda kolayca 'deli' damgas yemesi mmkn, deil mi? veee, Scully gelir ve durumu kurtarr. Burda dikkatinizi ekmek istediim ne kadar kk ve nemsiz grnen olaylarda bile Scully'nin Mulder'a dikkat ettii ve onu kollad. Scully'nin bugnk skoru bir general ve iki milyon yz altmbebinyediyzkrkbirinci kez Mulder. Alk ltfen!!!
Ouzhan 'herkese Bir Scully lazm' derken hakl, ama Mulder'n paylaacan hi sanmyorum. Ee Mulder, Scully olmasa napardn? Grcez

From: Stop believing ,begin to understand (okatmer) 6/3/2002 11:57 pm
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (2 of 40)

3 haftalk nefes nefese bir Scully maratonundan sonra bu blm pek sarmad beni. Grnmez bir askerin cinayetleri,konu daha evvel ilendii iin hi ilgimi ekmedi olay. Ama Ezgi'ye CC konusunda yazdklarna katlyorum.
Adam'n grnmemesinin nedeninin gzle-beyin arasndaki sinirleri etkiliyebilmesine balanmas bilimsel olarak iyi bir yaklamd yani gerekiydi.

Ouzhan

From: incig 6/4/2002 3:11 am
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (3 of 40)

nce noktalara dikkat ektiin iin teekkr ederim. Ben bu blm ilk kez izliyorum ve daha nce konusunu falan bilmiyordum. Sfrdan izlediim blmlerden birisi yani. Bana 2.sezondan "Sleepless"i hatrlatt. Orda da bir Vietnam gazisi vard deil mi?
Blm izlerken, uykunu alm olduun anlalyor. Ben birka kere kafam kucamdan toplamak zorunda kaldm. Neredeyse uyuyakalcaktm. Ama sonunu ne olursa olsun grmek istediim iin, ayakta seyrettim diyebilirim iki yana sallanarak. Bizi bu hale getirdii iin TGRT'ye lanet olsun! Bir kez daha!

Bir ara Marita'nn da grndn hatrlyorum, ama ne konutuklarn bilemeyeceim. Senaryoya bakmam gerek.

Dediklerini dnnce gerekten de haklsn. Scully artk Mulder'lama yolunda ve onu korumann grevi olduunu kabul etmi. Belki de istemsiz yapyordur. Ben daha fazla yorum yapamayacam. Ama ilk sezo blmlerini andrdn farkettim.

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 6/4/2002 7:48 am
To: incig (4 of 40)

biey deil ne demek. ben artk uykusuzluu normal kabul eder olduum iin pek farketmedi. bana asl koyan, diziden nceki o salak filmleri ve reklamlar izlemek zorunda kalmam
bu blm ilk sezonu andryor evet. MMden sonra biraz havada kalyor. ama zlmeyin, bize kanseri unutturacak deiller. bomba gibi blmler geliyor. bakalm kimlerin boaz dmlenecek, kimler alayacak...

From: F i l i Z (StunGKissinG) 6/4/2002 1:03 pm
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCK
JR) (5 of 40)

58

Gzel noktalara parma basmsn... Shipper damarmz kabarm hayrola ? Smile
Ben az kalsn unutuyordum diziyi annem hatrlatt (ki alakas yoktur olayla! Spooky? Razz) Neyse daha ilk sahneden "blaaaa yine mi grnmez adam olay" oldum ama sonra bi olay varm rendim.
Benim dikkatimi eken ey Mulder ile Scully'nin baklarla ne kadar ok eyde anlaabildikleri. Bunu hep fanficlerde okurdum da ilk kez bu kadar gzme arpt. Hani o kpeklerin kovalad sahne varya, ondan sonra telli kapnn arkasndayken nas baktlar srekli ? Mulder'n kapy ap Scully'e yol vermesi vekaarken kapy ap nce onun gemesini salamas... Kanserin sz edilmedi ama bence bu kk "gesture" ler sinyal verdi gibi.

Bence sper olmasa da iyi bi standalone blmyd. Gelecek hafta ne var ? Hemen bakalm... Tempus Fugit ve Max. Neyseki bende var ss maratonunda kesin karacam. Ben asl Small Potatoes ve hi izlemediim Zero Sum' ok merak ediyom.

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 6/4/2002 7:31 pm
To: F i l i Z (StunGKissinG) (6 of 40)

daha nceki birok blmde bu baklarla anlama olayna rnek grebilirsin. Never Again'in son sahnesi mesela aklma gelen en yeni rnek. hatta imdi hatrladm, apocrypha'da da vard. aslnda bi sr yerde var. fic yazarlar hereyi uydurmuyorlar yani.

From: F i l i Z (StunGKissinG) 6/5/2002 12:43 am
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (7 of 40)

Bak olayndan haberdarm tabi ama hi bu kadar dikkatimi ekmemiti yaw. Sper bii. Yarabbim bize de bi Mulder ltfeeeeeeeen !!!!

From: incig 6/5/2002 1:01 am
To: F i l i Z (StunGKissinG
)

filiz, small potatoes sende vard ama...

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 6/5/2002 2:32 am
To: F i l i Z (StunGKissinG) (9 of 40)

imdi ben Scully istiyorum desem yanl anlalr m?

From: F i l i Z (StunGKissinG) 6/6/2002 12:11 am
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (10 of 40)

Neden canm ? Bi Scully'e de hayr demem, iyi kankam olurdu. Hem Scully'm olsa Mulder'n da olurdu nede olsa onu bramyor beyimiz Smile

From: F i l i Z (StunGKissinG) 6/6/2002 12:16 am
To: incig (11 of 40)

From: incig 6/5/2002 1:01 am
To: F i l i Z (StunGKissinG)

Yep var ama ben evrimini merak ediyorum (Bu kadar sapklatm oturup "nasl evirmiler" diye bakyorum sadece Smile Small Potatoes komik blm bakalm espriler nasl teker teker kaynayacak arada Smile Mulder ve Scully'nin sesleri ok dz hi tonlama yapmyolar yaaa !
StunGKiSSinG

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/8/2002 8:44 am
To: F i l i Z (StunGKissinG) (12 of 40)

Aslnda bana Mulder&Scully olarak ok ligth bir blm geldi.. O kadar da nemli deillerdi blmn ak iinde (evet olay zmeye altlar ,generali korudular vs..) aama arlk onlarda deil Vietnamdayd ..

Amerika kendini yarglamay asla bitiremedii bir savan arkasndan hala tartadursun bu arada 20 yl sonra tartlacak yeni olayalara karmaktan kendini alkoyamyor ..1996'da da kanamyordu .CC'nin Vietnama yaklat blmlerden biri de bu ama bu bana One Breath'de Skinner'n yapt kk konuma kadar etkileyici gelmedi .Blmn baz eleri yerlerine oturmamt .mesela Skinner'n sesi..zgnm ama almak zor oluyor ,zellikle de o satrlar orjinalde nasl okuduunu /yaadn hayqal edebilirken ...

Blm bence Mulder/Scully'den ok Skinner hakkndayd ..Ama dedim ya kopuk kald .Skinner Vietnam' birebir yaam ve korkun olaylara birebir tanklk edip ,onlara bizzat karm biri dolaysyla "Grmek istediimden ok l asker grdm" derken ,biran nce bu iin iinden kurtulmak istediini ak ak belirtiyordu ..

Olay gidip ,"Bizi savaa yok yere gnderdiniz ,sonra bizi unutup keyfinize baktnz " sulamasna gelip dayanyor ..CC'nin bir yann ok seviyorum ..O da sisteme kendini kaptrm insanlarla ,sistemin iinde yer alp olanlar plak gzlerle gmrebilen insanlarn hikayelerini ayn anda anlatabilmesi..

Vietnam' Anma Gnnde yaplan konumalar ,halkn okusu!!,Generallerin konuma yapmaktaki isteklilii size de gln gelmitir eminim ..aclar sessizce yaamak ve kaybedilenleri saygyla anmak yerine ,hereyi bir seim kampanyas edasyla ssleyip ,kahramanca(!) konumalar yapmak Bizim milli takmz orada ok destek grr nk biz Kore'de 850 ehit verdik demekle ayn eydir .. Bu arada bu saam sapan dnceyi ilk kim kardysa ona buradan sayglarm yolluyorum...

CC tm bunlar gzmze soktuktan sonra bize bir askeri tantt ve onun sayesinde unutulmann ,ya da bireyleri herkese unutturmann nasl sonulanabileceini gsterdi ..Tam bir X konusu ...Bireyleri unutturmaya abalayabilirsiniz ama bazlar asla unutmaz...

Skinner blmyd bence ...Sleepless ya da Fresh Bones kadar iyi deildi ama sonucu aynyd Smile

Filizcim .Zero Sum' bekle Smile) beklediine deecek inan Smile))

Haftaya Mitoloji dnyor ..Zaten bu sezon hep mitoloji ya ..MAX dnyor Smile)

From: incig 6/8/2002 11:45 am
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (13 of 40)

Ben de "One Breath"deki Skinner'n Vietnam deneyimini anlatt sahneyi unutamyorum. ok duygusald o sahne de, blmn tm gibi.
Evet, haftaya "Tempus Fugit" olmas gerek, deil mi? Sonra da "Max". Yoksa tersi miydi? "Tempus Fugit"teki Scully'nin doum gn sahnesine baylyorum. Hele orda Mulder'n suratnda muzip bir gl ile o anahtarl Scully'ye uzatt yer...Smile))

From: F i l i Z (StunGKissinG) 6/8/2002 2:28 pm
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (14 of 40)

YA sonunda dayanamayp annemin kredi kartn alcam ve u ilk sezon DVDlerini alcam ! One Breath'i ok az hatrlyorum ! Script okusam da ayn ey deil tabi, mesela bir script Mulder'n alayn nasl anlatabilirki ?
Zero Sum' okumutum, ve Skinner' ilk o zamanlar sevmeye balamtm, balarda nefret ederdim, imcik baylyom tabi. The Truth hakknda spoilers olmasn ama Mulder'n deyimiyle: "Come here you big bald beautiful man !" Very Happy

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 6/8/2002 8:23 pm
To: F i l i Z (StunGKissinG) (15 of 40)

filiz'cim, One Breath'i ezbere bilmeyenleri aramza almyoruz. bika haftaya da Momento Mori'yi de ezberlememi olanlar da almycaz. Razz
aka bi yana, eer hatrlamyorsan annenin kredi kartn kullanmak iin yeterli nedene sahipsin demektir. hemen sipariini verebilirsin.

From: F i l i Z (StunGKissinG) 6/9/2002 3:51 am
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (16 of 40)

aka bi yana, ben ezbere bildiklerimi unutmaya baladm cidden. Bazen bi fil hafzam olsa keke diyom. Lise sonu bitiriyom ama hazrlk yllarm (6-7 sene ncesini) hatrlamyorum, geen gn o zamanlardan bahsediyorduk azm ak kald, sanki biri beni karm zerimde testler yapm sonrada hafzam silmi (hm... bu tandk bi olay gibi geldi Razz)
Fekat Memento Mori'yi kimse silemez ! Hele Redux IIyi Smile

Annem bi dnsn konucam zaten. zin verebilir aslnda, mezuniyet hediyem derim. O bana "Ben sana altn tak alrm diye dnmtm" der. Eee tabi 500$ dolar az buz deil Razz

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/9/2002 4:49 am
To: incig (17 of 40)

Tabii One Breath'te en az 3 cmle uurmulard ama Smile) (yani dublajda) inanlmaz etkileyici bir sahneydi..
Tmepus Fugit ,Max'ten nce ..Smile Anahtarlk sahnesi zaten klasik ..!!! Baka bireyle tanmlayamyorum ben onu Smile

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/9/2002 4:53 am
To: F i l i Z (StunGKissinG) (18 of 40
)

"Come here you big bald beautiful man !"
Smile)))))))))) I invented that!!! Bunu imza yapmay dnyorum baka yapan olursa lr RazzP

One Breath'i belki 30 kez izlemiimdir ..En Favori blmlerinden biridir..Tam bir Mulder blm ,aslnda Scully'le ilgili ama hereyi yapan MUlder ve onun aresizlii...mthi Smile

Bir keresinde Amerikal Fanlardan biri ,X Files dntyasnda 2. sezon Duane Barry lemesini o anda izlemenin ,gereek dnyada JKennedy Suikastn Tv'den izlemek gibi olduunu sylemiti..

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/9/2002 4:55 am
To: F i l i Z (StunGKissinG) (19 of 40)

Filizzzzzzzzzzz:))
REDUX 2 mi dedin????

mdi benim TM zamanlarn en favori blmmden behsediyorsun ...Seninle bir grsek diyorum ..Hazr ikimizde stanbul'dayken Smile) Birey almam gerek ,sonunda bir delilik edip derhal alacam ..Ruki bilir Smile O zaman tam anlamyla yaarz Smile

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 6/9/2002 2:48 pm
To: F i l i Z (StunGKissinG) (20 of 40)

Valla Filiz u bak olayn ben kardm galiba Sad... Bazen ar dikkatimi ekiyo bazen ok doal geldii iin o kadar armyorum ama ounlukla aryorum. "Allh'm nas bi kimyadr bu ble" falan diyom ounlukla. Keke hafzam biras daha kuvvetli olsa, Ezgi'nin dedii gibi ok sahne var le!!!
Birden aklma XF MOVIE'deki u msr tarlasnda, Mulder'n Scully'yi bara ara arad sahne geldi. Hnghhh!!! Smile))

Zero Sum'u srf Pelin'in gazyla acayip merak eder oldum, Skinner' beklemediimiz bi ekilde grcekmiiz hade hayrls RazzP. Memento Mori'den beri adama bi deiik bakar oldum, "bak bu adam da varm" gibi bi haldeyim. Sanki 4 senedir yoktu da birden farketmi gibi. Pelin canm haklsn *gnaydn* bana :PPP.

Small Potatoes ise ayr bii, Adapazar'nda Pelin'deyken Ouz tutturmutu izle izle diye de ben 8. sezonda srar etmitim. Sonra acayip piman oldum tabee, hala acs var Smile

Nese az kald, dayanabilirim

grrs
Ruki
Back to top
View user's profile Send private message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Nov 17, 2005 7:58 pm    Post subject: Reply with quote
From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 6/9/2002 3:23 pm
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (21 of 40)

Ay Ezgi haklsn yaaa, Scully bayaa bi ana davranmaya balad Mulder'a!! Demek sen de dikkat ettin buna, dn gece Memento Mori'ye yazarken farketmitim ben bunu, kendisinden ok onu dnyo sanki. Nas biidir bu yaaa???!!!
Cidden Mulder naapard Scully olmadan. Allh'm dnmek bile korkutuyo adam!!!

Ben galiba Mulder manyaklndan Mulder-Scully manyaklna terfi ediyorum. Adam korurken bir yandan da *salaklk*larn eletirebildiime gre krlmden syrlyorum artk de mi? Tamam gene fazla savunuyorum Mulder' ama, ay bilmiyom ite... lerde acaba sadece Scully manya m olurum??. Sanmam yaaa. kisini birbirinden ayrmam imkansz artk. HIAAAAAA!!!! BEN BUNLARA BAYILIYOM YAAAA !!!! Smile))

Blme gelince, bana zellikle Sleepless' hatrlatt ama farklyd, bence onun kadar olmasa da iyiydi. zellikle Teager'n yeteneine hayran kaldm. Vietnam'llardan byle bir yetenei renmi olma ihtimali, bana ok inandrc geldi akas... Uzakdoulular yapyosa yapyolardr harbiden diye dnrm, bedenlerini en iyi ekilde onlar ynetebilirler, hayranm bu konuda onlara yane Smile)

CC'a acayip sinirlenirdim ben, ou zaman shippy damarm fevkalade kabard iin. MM'deki olaylar gelecek sezonlara nasl baladn az da olsa anladm, imdi hayranlk duymaya baladm. Ama her zaman sayg duyduum tek konu, eletri yapnca adam gibi yaoyor, kimseden ekindii yok yaa. URQTD'da da ble yapmt, bence bu seferki SLEEPLESS'tekinden daha ar bi eletiriydi, kutluyorum adam valla...

Bu arada bence kesinlikle Skinner blmyd bu, light kasa da son sahnede Mulder "O siz olabilirdiniz" dediinde koptu olay. Zaten grevin onlara verili amacndan pek honut deildi blm boyunca, ben bunu anladm. Gemii hatrlatmasnn bir rahatszl vard heralde, sonradan da Maritta'nn aklad sebepler devreye girdi... Onlar sadece ordunun rtbas etmeye alt bir olayda kullanlan piyonlard. Baarl olmalar beklenmiyordu, istenmiyordu da! Ve neredeyse lmden dnd bir savata, kendisi gibi arpan insanlarn, lme terkedildiini renmek yeterinden fazla ar gelmi olmalyd ona, finalde gzlerinde grdmz buydu zaten..

Gzel blmd yaa, sevdim ben... Smile

Ruki

From: Every day above ground is a good one. (trustno13) 6/9/2002 3:35 pm
To: ALL (22 of 40)

Phew! Baya uzun zamandr yazmyorum yaa, hatta u an "ben neden burdaym,salak mym" die de dnyorum; sakn yanl anlamayn,forumla bi alp veremediim yok,sadece yarn snavlar balyo ve ben burda doru dzgn bii almadan taaa geen pazartesi ki "lesine" yaplm bi blm yazmak iin pc karsndaym.
Tabi geen pazartesi baya mazide kald,ben de haliyle pek ok eyi unuttum blmle ilgili o yzden aslnda hala daha art -eksi mi yapsaam yoksa direk yorum mu yazsam die dnyorum ama sanrm yorum yapmak daha makul. Bide ezgi'nin mesajn baz alarak yazyorum,unuttuum eyleri ordan toparladm nk Smile
Aslnda herkesin syledii ok doru: Never Again,Leonar Betts ve muhteem Memento Mori'den sonra,hi biey onlarn verdii tatmini,mutluluu veremezdi. Geri ayn ey tunguska/terma'dan sonra da geerliydi ama benim iin artc bi ekilde el mundo gira gerekten orjinal ve komikti, o yzden bu hissi pek yaamamtm.

Unrequited'in en byk eksisi,daha nce iki defa anlatlan bi eyi tekrar bize anlatmak oldu. Evet, Vietnam ABD'nin kanayan yaras,en zayf noktas falan da ABD'nin yapt tek yanl bu deil. Neyse, Howard Gordon'a gre bu blmle beraber "fkeli vietnam askeri" lemesi tamamlanm oluyor. (Sleepless-nefis, the walk-ok iyi ve unrequited-vasat)
Yeniden stlp nmze sunulan bi konu olduu iin,unrequited'i izleme zevkim bi anda minimum'a indi,bide zaten "grnmez bir eski asker" laf bana bir hayalet hikayesi izleyeceimi dndrmt ama sonradan X-File konusu ok ilgin ve akllca dnlm bir zellik olarak karmza kt: Gzn kr noktasn aldatmak. Ortaokul ve Lisedeyken,fen bilgisini hi sevmezdim;fizie sayg duyardm(hayat fiziktir) ama hi beceremezdim,kimya ok karmak gelirdi.Biyoloji ise az ok biiler yapabildiim bi dersti ve zellikle gz konusunda beni en ok bu kr nokta etkilemiti. Yllar sonra liseden bieyler rendiini grmek gzel bir duygu! Smile

Bu davann M&S'e verilmesinin nedeni,hafif bi dava olmasndan ziyade,bence Skinner' denemekti. Memento Mori'de CSM'in dediini hatrlayn: "Hereyin bir bedeli vardr." O bedel Skinner iin eer M&S'in dizginlerini CSM'yi memnun edecek ekilde elinde tutmaksa,Skinner daha ilk davada bu bedeli demeye balam bile. Evet bu, Skinner'n blmyd,srf bir vietnam gazisi olduu iin deil,Scully'yi kurtarmann bedelini demeye balad iin de ayn zamanda.

Bir adan da nemliydi bu blm: Artk birbirleri olmadan M&S'in baka insanlara gre ne kadar anlamsz teoriler rettiini ima ettii iin. Scully Mulder'a "senin teorini doktora syledim ve suratma bakp gld" demesi bunu gsteriyor. Yada yle olabilir: Scully henz Mulder kadar believer deil yada believer olmann getirdii ykmllkleri daha tam olarak gerekletiremiyor! Smile

Ufak bir not: Teaser'da Skinner Scully'ye kodadyla (4 numara myd?) sesleniyor,Mulder'sa direk ismiyle! yani kardeim,insan yapt gizli operasyona sayg duyar biraz, ne o "ALOW HSAMETTN? HA BEN ADAMIN ARGASINDAYIM KO,NDRVERRM NCK" mant? Smile) insaf...

Tm bunlarn yannda,en sondaki bayrak dalgalanmasyla biti,beni en ok dndren yer oldu. Evet, ABD bayra tm "ihtiamyla" boynu dik dalgalanmaya devam ediyordu,ama bu g bu onur bu ihtiam, yalanlar zerine kuruluydu,hala daha da yalanlar stne kurulmaya devam ediyor ve ABD byle yalanlarla beslenerek,gcn korumaya devam edecek. Bizde ancak XF gibi yaptlarla,yada oliver stone gibi ynetmenlerle bu yalanlarn altndaki gerei grerek "vay bee" diecez,ama ABD gcn kabullenmeye devam edecez heralde,tm dnya gibi..
Sanrm gnmzn TRUTH'u bu.

Murat

From: F i l i Z (StunGKissinG) 6/9/2002 11:04 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) unread (23 of 40)

>Birden aklma XF MOVIE'deki u msr tarlasnda, Mulder'n Scully'yi bara ara arad sahne geldi. Hnghhh!!! Smile))
Alla belan vermesin sabah sabah glmekten geberdim burda Smile

Cidden var m byle bi kimya yaaaaaa ? Dizilerden nefret ediyom bizi (en azndan beni) byle biiler olduuna inandryolar sonra ben salak gibi "ha ben doru adam bekliyorum" diye kendimi eve kapatyorum, geiniz bunlar yok bi Mulder daha...

Zero Sum iin ben de meraklar iindeyim ama korkarm onu izleyemiycem (Bodrumda srtyo olabiliriz o srada Razz)

From: F i l i Z (StunGKissinG) 6/9/2002 11:08 pm
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (24 of 40)

Bir shipper olarak sylyorum, The Truth'nun en gzel sahnesi bence oydu (ne pmeleri ne yatakta yzyze yatlar... blaaaa... so out of character Bu yeni MSR olayndan nefret ediyom, keke hep UST kalsayd!)
Some here you big bald beautiful man ! Skinner' anlatan 3 gzel sfat Smile Ne gzel koymu CC bi defa da olsun !

From: F i l i Z (StunGKissinG) 6/9/2002 11:10 pm
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (25 of 40)

Greliiiimmm de ne alacaksn ? Ben de Redux2 var onu mu alcan ? Kavrayamadm olay ? Ve evet tm zamanlar klasiim Redux2 dir. lk izlediimde bir saat oturup ekrana bakp "Vay beaaaaa" diyebildiimi biliyorum sadece Razz Haven'n sahibi Amy'nin de favorisiymi zaten.
zel biiyse filizzz@hotmail aynen.

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 6/9/2002 11:24 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) unread (26 of 40)

imdi bi dakka ruki. yle demek istemediini biliyorum ama bi de senin azndan duyaym. ben Scully manyaym diye onlar ayr m dnyorum. TABK HAYIR!!! insan Scully ya da Mulder manya, pardon, hayran olunca shipper olamaz ya da dierinin varln grmezden gelir diye bii yok. de mi yani?
URQTD ne ola ki? dndm dndm karamadm. trkeden sonra ingilizceyi de mahvediyoruz yalnz. Smile

biraz yukarda filize yazdn bi mesaj da okudum. aklma bii geldi. her blmde bu 'Look'lar yazsak. o zaman var m yok mu grrz.
bugn Tempus Fugit var, oooo bi dolu kar imdi.

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 6/9/2002 11:26 pm
To: F i l i Z (StunGKissinG) (27 of 40
)

evet bi mulder daha yok. olsayd bi scully daha gerekirdi. baka kim ona katlanabilir?

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/10/2002 10:37 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) unread (28 of 40)

GNAYDIIIIIIIINNNNNNNNNNNN Smile
Bu kadarla kurtulduuna dua et :PPP

Bu arda canm ,Ouzz Ada'dayken Bad Blood' izleyelim diye srar ediyordu .Smal Potatoes'u deil ..hehehehe

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/10/2002 10:44 am
To: F i l i Z (StunGKissinG) (29 of 40)

Smile Hayr canm Redux ' bende var zaten Smile Bou bouna 60 kere izlemedim o blm ....Smile)) Onun kadar iyisi gelmedi ,zaten bundan sonra da gelmeyecek Smile Bir ara TINH daha iyi mi diye dnmtm ama tekrar tarttm ..CIK..Redux 2 en iyisi..Smile

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 6/10/2002 9:52 pm
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (30 of 40)

TINH adamn iini o kadar karartyorki, nefes alamyorsun. ama Redux2 yle deil. sonunda umut var. ok ynden karlatrabiliriz, ama burda bahsetmek spoiler olur.
ama unu syliyim, sanrm benim de favorim Redux2 olurdu. sadece bi kez izledim, o da senin sayendeydi. saol tekrar

S.

From: F i l i Z (StunGKissinG) 6/12/2002 9:35 am
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (31 of 40)

Ben TINH'i izlemedim Sad((

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/12/2002 10:47 am
To: F i l i Z (StunGKissinG) (32 of 40)

ite grmek iin bir neden daha Smile
Temmuzda viedo alacam ..(inallah!) Burada olacak msn? Smile

From: F i l i Z (StunGKissinG) 6/12/2002 11:34 am
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (33 of 40)

Temmuzda yurtdndaymmmm ! Ama bende video var Smile Eer sendeki videokasetse... Wink Efet bi ara bulualm Smile Fekat benim bu ara SSem, Mezuniyetim ve Almanyadan gelen bi misafirim var, sana ne zamana uyar ? Bakalm bana uyacak m. Hmmm hemen atladm dimi? Razz

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/12/2002 11:41 am
To: F i l i Z (StunGKissinG) (34 of 40)

bendeki dierlerini bir grsen ..videoyu tamaya niyetliysen uzun bir parti verebilirz:) Bana uyacak bir ara bulunur elbet ..

From: F i l i Z (StunGKissinG) 6/12/2002 12:41 pm
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (35 of 40)

Bende de bi sr video var ! Ya evet bi X-Files Video partisi yapalm m ? Birinin evinde tm gn (abartmayalm, bi ka saat:) video seyredelim ! Sper bi fikirrr !

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/13/2002 9:28 am
To: F i l i Z (StunGKissinG) unread (36 of 40)

Ben uygunum ....Btn hafata sonu bile olabilir..Birlikte izlemeyi ok severim ...

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 6/13/2002 7:55 pm
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) (37 of 40)

nasl gzmden kaar inanamyorum. Screen Grabs'lere bakyordum. En bata, Skinnerdan tutuklama emirini alrlarken u resme bi bakar msn?
http://xfphotos.fredfarm.com/season4/unrequited/x-files060.jpg
arkasndan gelen 4 resme de bak. Tam kestiremiyorum ama Mulder Scully'nin ya dirseine ya da srtna (nam- dier, the small of her back) dokunuyor btn sahne boyunca. Skinner'in burnunun dibinde.

sonra, yine u DVD resimleri saolsun, nasl da kayor insann gznden. Kpeklerden kap, parmakln arkasna geince de bir bakyorlar yle. aslnda rukiye falan sylemek lazm. resmi de ortada. ay ay ay. ok houma gitti imdi

From: Every day above ground is a good one. (trustno13) 1/24/2005 1:06 pm
To: ALL (38 of 40)

forumumuza bitmi gitmi bir diziyi tartmak yerine, duyarl, gncel olaylara tepkili bir gen nesil olduumuzu kantlamak isteyenlerin geleceini ngrmesine bu blmn incelemesinin sonunda yle yazmm yllar nce:

"Tm bunlarn yannda,en sondaki bayrak dalgalanmasyla biti,beni en ok dndren yer oldu. Evet, ABD bayra tm "ihtiamyla" boynu dik dalgalanmaya devam ediyordu,ama bu g bu onur bu ihtiam, yalanlar zerine kuruluydu,hala daha da yalanlar stne kurulmaya devam ediyor ve ABD byle yalanlarla beslenerek,gcn korumaya devam edecek. Bizde ancak XF gibi yaptlarla,yada oliver stone gibi ynetmenlerle bu yalanlarn altndaki gerei grerek "vay bee" diecez,ama ABD gcn kabullenmeye devam edecez heralde,tm dnya gibi..
Sanrm gnmzn TRUTH'u bu."

Oysa bugn diyebilirim ki Truth, kabullenmemektir.

Murat

From: layaki 1/24/2005 10:25 pm
To: Every day above ground is a good one. (trustno13) (39 of 40)

Merhaba,

Unrequited isimli X Files?n 4. sezon blmn dn akam izledim. Dorusunu sylemek gerekirse izlerken tylerim diken diken oldu.

Abartlmam kahramanlklara dayal asker hikayelerini severim. Sava kart olanlar ya da sava dn gazilerin ve ehitlerin dramn anlatanlar daha da ok severim. Sean Connery?li „The Rock“, Jon Voight?li Eve Dn, Stallone?li “Rambo“(bu son rnek holanmadm abartl kahramanlklardan ama hangimiz zevkle seyretmedik ki) veya Adrian Lyne?n Jacob?s Ladder, aklma ilk gelen insan izlediinde bir tuhaf yapan rneklerden.

Vietnam gazilerinin yaamnn anlatld blm izlediimde dramatik yapsn ve mziklerini ok beendiimi yazmtm. Unrequited, bu blmn devamym gibi geliyor insana. Vietnam dn, olaylar yine Skinner?in hayatna bir miktar paralellenmi bir halde sunan blm izlerken fonda srekli canl tutulan mzik muhteem etki yaratm. Her ne kadar Amerikan milliyetilii baz alnarak oluturulmu olsa da senaryo son blmlerde keskin bir dn yaparak XF mitolojisiyle birlemeyi becermi.

Blmn yine en can alc yerleri iki sahnede yeralan dramatik sekanslar bana gre. Nathaniel?in gazi antnn nnde Bayan Davenport‘la yapt konuma ve kadnn rol etkileyici. Blm mthi bir grsel len niteliinde. Ordudan destek ald aikar hikayedeki kalabalk sahneler, geit treni, askeri operasyonlar, Nathaniel?in yeteneinin Vietnamllarn kendiliinden kaybolma efsanesine dayandrlmas izlerken damardan girilmi XF uyuturucusu gibi sanki. Ve finali... Sanrm 4. sezonun en etkileyici stand alone blmnn en etkileyici finalini izledik. 4. sezonun stand alone?lar gerekten dier sezonlara gre tam bir felaket. Duraan, yapay, etkileyici olmaktan uzak, srtn dehet sahnelerine yaslam vasat blmlerdi imdiye kadar izlediklerimiz. ok az mitoloji kullanmalar da byle dnmemde etkili oldu sanrm. Ama imdi Unrequited?la bu durum ald diyebiliriz. Mulder?n son anda Nathaniel?in arabada olduunu dnmesiyle balayan ve avu Nathaniel?in lmyle devam eden sahne XF tarihinin en etkileyici sahnelerinden de biridir kanmca. Scully?nin avu Nathaniel?in son szlerini dinlerken yznn ald ifadeye dikkat ettiniz mi? nanmakla kendi kar teoremi arasnda skmln aresizlii ve ne yapacan bilemezlii yle bir oturmuki suratna...

Son sahnedeki Mulder Skinner diyalogu da hi yle yabana atlamayacak nefis bir klasik X Files hatrasdr bence. Mulder?n “o siz de olabilirdiniz” demesi ve blm biterken Skinner?n yznn grnts beni byledi bu sefer... Diziyi dijital kulaklkla izlemenin ok faydas var. Diyaloglarn yan sra mziklerin etkisi iki katna kyor.

Unrequited, 4. sezonun en etkileyici stand alone blm olarak hafzamdaki yerini ald. lk defa mitoloji blmleriyle yarabilecek kalitede bir stand alone izledim. Hafta iinde kesin bir kez daha izlemek art artk.

Selamlar
Lami

From: Stop believing ,begin to understand (okatmer) 1/25/2005 9:21 am
To: layaki (40 of 40)

Amerika sadece uzayl gereini halktan saklamyor, saklad daha neler neler var. Azm sulandran bir cmle kurdum. CC'nin senaryoya el att belli

Blm ok beendim,grnmezlik olayn kr nokta kaymasna balamalarda olduka gzel olmu

Favori blmlerim arasndadr

Ouzhan
Back to top
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Thu Sep 14, 2006 11:27 pm    Post subject: Reply with quote
Bu blmdeki asker ldrecei kiilere nce bir kart gsteriyordu...Bir film var Manuryal Aday adnda;-bu yaz cnbcede gsterilmiti(eski versiyonu Sinatra'l olan)-o filmdeki asker bir eit beyin ykamaya maruz kalmt ve de oyun kartlarn grnce etkileniyordu falan.Her neyse bu blmdeki askerin oyun kartlar kullanmas ile bu filme gnderme yaplm olabilirler mi? Rolling Eyes

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Tue Jul 14, 2009 2:24 pm    Post subject: Reply with quote
Sleepless-The Walk-Unrequited lemesi gzel olmu.Vietnam savanda ABD'nin komplolar anlatld blmler.Vasatn biraz stnde olduunu dnyorum.
Back to top
DarkSpooky
aylak
aylak

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 11:38 pm    Post subject: Reply with quote
Bu blm nemsiz normal bir stand-alone gibi gzkse de, znde olduka nemli bir Skinner blmdr.Skinner da Vietnam Savanda olduu iin bu blm biraz da ona gnderme yaplmas iin tasarlanm gibiydi.
Space Jellyfish
aylak
aylak

PostPosted: Thu May 01, 2014 9:03 pm    Post subject: Reply with quote
ABD hkmetinin Vietnam sava dneminde yedii bir pislii kapatmak iin bilgisi dahilinde eski bir sava esiri olan ve lme terkedilmi Nathaniel J. Teager'dan faydalanarak, Gney Vietnaml kullanlan ve lme terkedilen insan/askerleri bilen st dzey askerleri ortadan kaldrarak olay kapatmaya almas Unrequited'n temelini oluturuyor.

Gz temasnda (kr nokta teorisi) ortaya kabilen ve bir anda ortadan kaybolabilme zelliine sahip Teager denen yar hayalet POW, iki kez iini yerine getiriyor ve hedefindeki rtbelileri masalarna kendi lm timini temsilen kll kurukafal kart brakarak vuruyor. 3. hedefi tmgeneral. Vietnam gazileri iin yaplan bir konuma esnasnda beliren Teager zor da olsa vuruluyor.

Skinner ve ekibi itibarszlatrma srecine ekilerek ABD hkmeti bir tala iki ku vurmaya alyor. Bu adan da nemli bir blm.

Bu sezonun "derin-grtla" New York'a Birlemi Milletler grevlisi sarn gzelimiz Marita Covarrubias, bir kez daha Mulder'a yardm ediyor.
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Believe The Lie - Sezon 4 All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum