X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Clyde Bruckman

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Diğer Karakterler
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Dec 13, 2006 9:37 pm    Post subject: Clyde Bruckman Reply with quote
Pek mstesna, pek sevdiim, hatta en sevdiim yan karakterlerden biri olarak kendisinin yeri farkldr, hep farkl kalacaktr.

Syledii hangi laf kafamza kaklmamtr ki.

Mulder'a "bir ok kt lm yolu vardr ancak otoerotik boulmadan daha vakarszn dnemiyorum" deyiinden ziyade Scully'ye "Sen lmeyeceksin" deyiidir akllarda kalan.. lki tabii ki Mulder'a verilmi has ayarlar arasnda da pekhala gsterilebilir. Gelecek ile ilgili kehanetinde "dur dur gryorum" derken birden "muzlu pasta" lafn patlatmas gerim gerim gerilmi bnyeyi birden apal bir halde nasl brakr. Nasl gzel izilmi, nasl gzel oynanm bir karakterdir Clyde Bruckman..

Kendi lmn anlattnda kimse o blmn sonundaki gibi bir sahne beklememitir sanrsam.. Scully'nin elini tuttuu ve bandaki torbann yaratt nemin gyalarna dnt o inanlmaz sahnede ok az kii gz yalarn tutabilmitir diye umuyorum.

"Peter Boyle aramzdan ayrld" diye balk aamadm... Clyde Bruckman rolyle EMMY kazanm bu oyuncunun lmn ancak bu ekilde ilan edebiliyorum.

Rahat uyuyun Peter Boyle...
Back to top
View user's profile Send private message
aky125
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Wed Dec 13, 2006 9:44 pm    Post subject: Reply with quote
Kendisini daha ok Everybody Loves Raymond da Frank karakteriyle tanrdk.Haberi uyunca zldm.Topra bol olsun...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
paranoid android
aylak
aylak

PostPosted: Wed Dec 13, 2006 9:44 pm    Post subject: Reply with quote
ben de imdi konuyla ilgili balk amak iin girmitim foruma.duyunca ok zldm,topran bol olsun sevgili peter boyle..

unutulmayacaksn bruckman,lmsz olan yalnzca scully deil....
Back to top
View user's profile Send private message
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Dec 13, 2006 10:04 pm    Post subject: Re: Clyde Bruckman Reply with quote
auroriel wrote:
Pek mstesna, pek sevdiim, hatta en sevdiim yan karakterlerden biri olarak kendisinin yeri farkldr, hep farkl kalacaktr.

Syledii hangi laf kafamza kaklmamtr ki.

Mulder'a "bir ok kt lm yolu vardr ancak otoerotik boulmadan daha vakarszn dnemiyorum" deyiinden ziyade Scully'ye "Sen lmeyeceksin" deyiidir akllarda kalan.. lki tabii ki Mulder'a verilmi has ayarlar arasnda da pekhala gsterilebilir. Gelecek ile ilgili kehanetinde "dur dur gryorum" derken birden "muzlu pasta" lafn patlatmas gerim gerim gerilmi bnyeyi birden apal bir halde nasl brakr. Nasl gzel izilmi, nasl gzel oynanm bir karakterdir Clyde Bruckman..

Kendi lmn anlattnda kimse o blmn sonundaki gibi bir sahne beklememitir sanrsam.. Scully'nin elini tuttuu ve bandaki torbann yaratt nemin gyalarna dnt o inanlmaz sahnede ok az kii gz yalarn tutabilmitir diye umuyorum.

"Peter Boyle aramzdan ayrld" diye balk aamadm... Clyde Bruckman rolyle EMMY kazanm bu oyuncunun lmn ancak bu ekilde ilan edebiliyorum.

Rahat uyuyun Peter Boyle...

u yazy yzmde bir glmseme, Ruki nereden hatrlad ki birdendire Bay Bruckman'mz diye dnerek okuyordum, aklma Peter Boyle'un vefat etmi olabilecei hi gelmedi. ok eker bir adam, sper bir oyuncuydu.

Taxi Driver'n, Malcom X'in ayaklar yere basan oyuncusu The X Files'n Clyde Bruckman' Peter Boyle..Allah rahmet eylesin.

Live long and prosper

Last edited by darkness on Thu Dec 14, 2006 12:50 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Dec 13, 2006 11:32 pm    Post subject: Reply with quote
Crying or Very sad zldm yaa.Kendisini daha ok Raymond'un huysuz babas olarak kalsa da aklmda ,XF'deki blm da ok gzeldi.
Ne diyelim,huzur iinde yatsn.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
spooky
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Dec 14, 2006 12:31 am    Post subject: Reply with quote
Kendisi 12 Aralk Sal gecesi New York Presbyterian Hospital'da ilik kanseri ve kalp rahatszl sonucu, 71 yanda vefat etmi.
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Dec 14, 2006 11:13 am    Post subject: Reply with quote
Benim iin, The X-Files'da Scully'den sonra belki de en zel karakteriydi Clyde Bruckman. Hayatn huysuz bir sigortac olarak yaamaya alan ama ayn zamanda insanlarn lmlerini grebilme yeteneine sahip "gizli" ve huysuz; ancak bir o kadar da sevimli, esiz bir ihtiyard. Mulder ve Scully'ye yardm etmek iin istemeye istemeye medyum glerini kullanmas, en olmadk detaylarda takl kalp ikiliyi heyecandan nefessiz brakmas, bu yeteneini kullanrken taknd olumsuz tavrlar yznden ne Mulder'a ne de Scully'ye pek de inandrc gelmemesine ramen, kehanetlerinde hep hakl kmt.
te burdan hareketle, zel koruma altnda olduu otel odasnda, aslnda "o" soruyu sormak iin iinin gittiini ima ettikten sonra, Scully'nin gerektende dayanamayp nasl leceini sormas ve Clyde Bruckman'n verdii cevap, biz Scully hayranlar iin-ya da en azndan benim iin- kutsaldr:
"You don't."
Eer Scully yce bir varlksa, Clyde Bruckman bu mjdenin elisidir.

Clyde Bruckman' bu kadar inanlabilir, bu kadar gerek klan en nemli faktr ise tartmasz Peter Boyle idi. Yllarn verdii o tecrbe ile yeteneini kusursuz bir ekilde harmanlayarak sadece hayranlarn gznde X-Files'n en nemli yan karakterlerinden birini canlandrmakla kalmam, The X-Files'n prestijine ve nne son derece hak ettii bir "En yi Yardmc Erkek" Emmy'si ile de katkda bulunmutu.

Kendisini bir daha X-Files'da gremedik elbette ama karmza nerede karsa ksn-ben ne yazk ki Everybody Loves Raymond'daki performansndan baka yer ald projeleri izleyemedim- onu hep ilk nce Clyde Bruckman olarak grp, sonra o dizi ya da filmindeki rolne odaklandk. Ve inanyorum ki kepimiz, onun oynad her karakteri sevmemizin nedeninin, onun yeteneinde ve rol yapmadaki baarsnda ve iini byk bir keyifle yapyor olmasnda yatt konusunda hem fikiriz.

Ama hayat byle ite sevgili Clyde Bruckman. Umarm dolu dolu, istediin gibi bir hayat yaamsndr...Ancak unutma, bizden ayr dmen, her eyin sonu deil; nk tpk Paranoid Android'in de dedii gibi, lmsz olan sadece Scully deil...

Quote:
SCULLY: It's something you haven't explained. Can you see your own end?

CLYDE BRUCKMAN: I see our end.

(Scully tilts her head forward a little in confusion.)

We end up in bed together.

(Scully tilts her head forward more in utter disbelief.)

I'm, I'm, I'm sorry. I shouldn't have said that, I, I, I don't mean to offend you or scare you, but, uh, not here, not this bed. I, I just mean I, I see us quite clearly in bed together. You're holding me hand, uh... very tenderly and then... you're looking at me with such compassion and I feel... tears are streaming down my face. I feel so grateful. It's just a... very special moment neither of us will ever forget.

SCULLY: Mister Bruckman... there are hits and there are misses. And then there are misses.

(She says the final word with a lot of emphasis. He just smiles.)

CLYDE BRUCKMAN: I just call 'em as I see 'em.

(She smiles.)

Huzur iinde yat.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
364 SaD SaM
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Dec 14, 2006 6:15 pm    Post subject: Reply with quote
Huzur iinde yatsn..Kendisinin X Files'taki performansn izleyememitim haliyle ancak,adn baka bir yerde de grdm hatrlayarak hemen Azureus'a baktm.. "Clyde Bruckman's Final Repose" u grnce ok sevindim tabi ki..Yalnz bir ey sorucam.Clyde Bruckman'la ilgili herhangi bir blm var m baka?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Thu Dec 14, 2006 7:27 pm    Post subject: Reply with quote
364 SaD SaM wrote:
Yalnz bir ey sorucam.Clyde Bruckman'la ilgili herhangi bir blm var m baka?

Hayr sadece bir tek blmde grdk Clyde Bruckman' XF'de...Ama onun hatras olarak Scully'nin kpeini sayabiliriz.(Geri o zavall hayvanck da... Sad )

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
tithonus
aylak
aylak

PostPosted: Thu Dec 14, 2006 9:41 pm    Post subject: Reply with quote
Kendisini sadece x-files izleyebildim maalesef Sad hem de en sevdiim ve en duygulandm blmlerden birinde ... haberi duyunca ok zldm.bamz saolsun...
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Diğer Karakterler All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum