» Ana Sayfa
   » X-Files Nedir?
   » FORUM
   » X-Cast
   » Bölüm Rehberi
   » Bölüm Adları
   » Mitoloji
   » Senaryolar
   » Fanfiction
   » Fanart
   » Basında X Files
   » X-Sözlük
   » Bilmedikleriniz
   » The X Team
   » Etkinlikler
   » Linkler


Dizi ve sayfa ile ilgili her
türlü soru ve önerinizi
faq@thexfiles-tr.net
adresine yollayabilirsiniz!

 
 
...:: William Scully ::...
   


  

   

Küba Çıkarması’ndan sonra gemisinden inip,adı Margaret olan siyah saçlı genç kadına doğruca ilerleyip hemen orada ve o an evlenme teklifi etmişti. ABD Deniz Donanması’nın eski Albay’ı William Scully Dana ve üç kardeşinin güçlü,taviz vermeyen,sevgili babasıydı. Belki de kızının erkeksi tavırlarını ve adetlere uymayan isteklerini onaylamıyordu ancak ona duyduğu sonsuz gurur açıkça ortaydı,tıpkı Dana’nın ona itimat ettiğinin açık olması gibi. Birbirlerine takılmalarla dolu olan ilişkileri Herman Melville’in “Moby Dick” adlı romanından aldıkları özel bir şakayla iyice yüzeye çıkıyordu. Dana zamanının çoğunu denizlerde geçiren babasına,lanetli Paquad gemisinin sert kaptanının adı olan “Ahab” derken,babası da buna cevap olarak kızına Ahab’ın güvenilir yardımcısının adı “Starbuck”la seslenirdi.

Babasının onun seçtiği iş hayatına asla onay vermeyeceğinin korkusu,Scully’de hiç endişe yaratmamıştı,aksine,onun övgülerini FBI’da “kendini fark ettirerek” kazanmak için çalıştı. “Beyond The Sea”deki ani ölümü,babasının “bebek” kızında derin yaralar açtı ve Scully onun ölümünden sonra babasının görüntülerini görünce,şüpheciliği çok ciddi bir şekilde denendi. Görünen o ki,Scully babasının inatçılığı,ahlak anlayışı ve kızıl saçlarından daha fazlasını kendinde barındırmaktadır. (Mulder’a göre ortağının “denizci bacakları” da babasına çekmiştir) “One Breath”de Scully ölüm döşeğinde yatarken babasının görüntüsü bir kez daha ona görünmüş ve kızının yaşama arzusunun güçlenmesinde çok önemli bir rol oynamıştır.

 


TheXFiles-TR isminin kullanım hakları İzmir 14. Noterinden alınan belgeyle sayfamız adına kayıt altına alınmıştır. TheXFiles-TR isminin başka kişi,kurum ve Internet siteleri tarafından kullanılması yasaktır. Site içerisinde yer alan tüm haber, metin, ve diğer içerik thexfiles-tr.net 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya herhangi diğer bir elektronik ortamda (CD, Internet vs.) izinsiz kullanılamaz. Sitemizin Beyin Atölyesi, Fanfic, Fanart bölümlerinde yayınlanan yazı, resim vb. eserlerin sorumlulukları, sahiplerine aittir. Alıntı, kopya olduğu anlaşılan eserler derhal silinecektir.

Bu site The X Files hayranları tarafından hazırlanmış, dizinin Türkiye'deki hayranlarına kaynak teşkil etmesi için tamamen amatör sebeplerle oluşturulmuş bir sitedir. 1013 Productions ve 20th Century Fox ile hiçbir bağlantısı yoktur. The X Files ile ilgili tüm haklar, bu şirketlere aittir.Copyright © 1999-2006 TheXFiles-TR