» Ana Sayfa
   » X-Files Nedir?
   » FORUM
   » X-Cast
   » Bölüm Rehberi
   » Bölüm Adları
   » Mitoloji
   » Senaryolar
   » Fanfiction
   » Fanart
   » Basında X Files
   » X-Sözlük
   » Bilmedikleriniz
   » The X Team
   » Etkinlikler
   » Linkler


Dizi ve sayfa ile ilgili her
türlü soru ve önerinizi
faq@thexfiles-tr.net
adresine yollayabilirsiniz!

 
 
...:: Dana Scully ::...
   


  

   

Özel Ajan Dana Scully sadece uzmanlık alanı adlı tıp olan bir doktor değil,aynı zamanda her X-Dosyası’nın altında bilimsel bir açıklama olacağına dair güçlü inanışları olan bir ajandır. İnançları denenmiş ve X-Files’ta çalışırken ne bilimin ne de mantığın açıklayabileceği şeyler görmüştür. Uzaylıların varlığına inanmaya bile başlamış olabilir. Ailesinin dileklerine karşı,tıp okulunu bitirdikten sonra Quantico’ya giden Scully orada 2 sene FBI eğitim akademisinde eğitim gördü. Buradan Mulder’ın yanına atanmıştı,onun çılgın teorilerini çürütmek için onunla çalışacağı ima edilerek.


Yıllar boyunca,Scully,Dosyalar uğruna hayatından çok şey verdi. Scully uzaylılar tarafından kaçırılmış ve esrarengiz bir şekilde geri döndüğünde üstünde yapılan testler sonucu kısır bırakıldığını öğrenmişti. Sonraları boynuna bir çip yerleştirildiğini fark etti. Bu çipin boynundan çıkarılması Scully’nin kanser olmasına neden oldu. Bir başka çipin tekrar boyuna yerleştirilmesiyle hastalık durdu. Scully için yapılan bir suikast girişimi,”Blessing Way”de kardeşi Melissa’nın ölümüyle sonuçlandı. “Requiem”den sonra,artık hamile bir Scully önceden Mulder’ın doldurduğu rolü üstüne alarak,kaçırılan ortağını bulmaya yemin eder.


 


TheXFiles-TR isminin kullanım hakları İzmir 14. Noterinden alınan belgeyle sayfamız adına kayıt altına alınmıştır. TheXFiles-TR isminin başka kişi,kurum ve Internet siteleri tarafından kullanılması yasaktır. Site içerisinde yer alan tüm haber, metin, ve diğer içerik thexfiles-tr.net 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya herhangi diğer bir elektronik ortamda (CD, Internet vs.) izinsiz kullanılamaz. Sitemizin Beyin Atölyesi, Fanfic, Fanart bölümlerinde yayınlanan yazı, resim vb. eserlerin sorumlulukları, sahiplerine aittir. Alıntı, kopya olduğu anlaşılan eserler derhal silinecektir.

Bu site The X Files hayranları tarafından hazırlanmış, dizinin Türkiye'deki hayranlarına kaynak teşkil etmesi için tamamen amatör sebeplerle oluşturulmuş bir sitedir. 1013 Productions ve 20th Century Fox ile hiçbir bağlantısı yoktur. The X Files ile ilgili tüm haklar, bu şirketlere aittir.

Copyright © 1999-2006 TheXFiles-TR