» Ana Sayfa
   » X-Files Nedir?
   » FORUM
   » X-Cast
   » Bölüm Rehberi
   » Bölüm Adları
   » Mitoloji
   » Senaryolar
   » Fanfiction
   » Fanart
   » Basında X Files
   » X-Sözlük
   » Bilmedikleriniz
   » The X Team
   » Etkinlikler
   » Linkler


Dizi ve sayfa ile ilgili her
türlü soru ve önerinizi
faq@thexfiles-tr.net
adresine yollayabilirsiniz!

 
 
...:: Fox Mulder ::...
   


  

   

Oxford’da psikoloji eğitimi aldıktan sonra Büro’ya katılan Özel Ajan Fox Mulder,kariyerinin başından beri sıradışı olana karşı bir eğilim göstermişti. Seri katiller ve bilinmeyenler hakkındaki ilk monografisi,ünlü bir katilin yakalanmasını sağlamıştı. Paranormal olaylara bir dönüş yaptığında,FBI’da hızlı bir yükselişteydi.

Hipnoz seansları sayesinde çocukken kız kardeşi Samantha’nın bazı bilinmeyen güçler tarafından kaçırıldığına ikna olan Mulder,X-Dosyalarının (Sıradışı,açıklanamayan ve doğaüstü davaların mahzeni) arkasında saklanan gerçekleri bulmayı bir saplantı haline getirdi. Mulder’ın X-Files bölümünde çalışmayı seçmesi tamamen kendi tercihi olmayabilir. Sigara İçen Adam,Sendikanın örtbasçısı olarak,ajanı rahatça kontrol edilebileceği bir yere yerleştirdiklerinden bahseder. Sendika Mulder’ı asla öldürmedi,çünkü onların yayılmasına ihtiyaç duydukları yalanları Mulder onlar için yaymakta çok başarılıydı.

Mulder’ın işkolik hayatı onu ailesinden çalmıştı,ki ailesi de bizzat onun aydınlatmaya çalıştığı gizli öğeler tarafından yok edilmişti. “Closure”da nihayet kız kardeşi hakkındaki gerçeği bulur ve Samantha’nın kaçırıldıktan ve üstünde deneyler yapıldıktan sonra onu kurtarmak için ruhani bir müdahale gerçekleştiğini ve ruhunun Cennete yollandığını öğrenir. Zihnini meşgul eden bu olayın son bulmasıyla Mulder şimdi daha büyük bir gerçeğe odaklanmıştır: Uzaylı hayatın varlığının onaylanması. Ancak ne yazık ki kendisi bir X-Dosyası olmuştur ve onu kurtarma görevi Mulder’ın hayatında güvendiği tek kişiye düşmüştür-ortağı Scully...

   
 


TheXFiles-TR isminin kullanım hakları İzmir 14. Noterinden alınan belgeyle sayfamız adına kayıt altına alınmıştır. TheXFiles-TR isminin başka kişi,kurum ve Internet siteleri tarafından kullanılması yasaktır. Site içerisinde yer alan tüm haber, metin, ve diğer içerik thexfiles-tr.net 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya herhangi diğer bir elektronik ortamda (CD, Internet vs.) izinsiz kullanılamaz. Sitemizin Beyin Atölyesi, Fanfic, Fanart bölümlerinde yayınlanan yazı, resim vb. eserlerin sorumlulukları, sahiplerine aittir. Alıntı, kopya olduğu anlaşılan eserler derhal silinecektir.

Bu site The X Files hayranları tarafından hazırlanmış, dizinin Türkiye'deki hayranlarına kaynak teşkil etmesi için tamamen amatör sebeplerle oluşturulmuş bir sitedir. 1013 Productions ve 20th Century Fox ile hiçbir bağlantısı yoktur. The X Files ile ilgili tüm haklar, bu şirketlere aittir.

Copyright © 1999-2006 TheXFiles-TR