» Ana Sayfa
   » X-Files Nedir?
   » FORUM
   » X-Cast
   » Bölüm Rehberi
   » Bölüm Adları
   » Mitoloji
   » Senaryolar
   » Fanfiction
   » Fanart
   » Basında X Files
   » X-Sözlük
   » Bilmedikleriniz
   » The X Team
   » Etkinlikler
   » Linkler


Dizi ve sayfa ile ilgili her
türlü soru ve önerinizi
faq@thexfiles-tr.net
adresine yollayabilirsiniz!

 
 
...:: Mr. X ::...
   


  

   

Fox Mulder’ı düzensiz bir şekilde bilgilendiren ve uyaran bu gizemli ve tehlikeli adam kim? Mulder’ı karmaşık ve dolambaçlı bir yalan bilgi ağına mı doluyor yoksa gerçeğin bulunması yolunda bir müttefik mi? Öncüsü Deep Throat gibi öldürülmekten korktuğunu ve Mulder için kellesini ortaya koymayacağını birden fazla sayıda itiraf etmişti.

“End Game”de Mulder’ın nerede olduğu hakkında bilgi almak isteyen Scully’yi reddeden X,Skinner ile kafa kafaya gelmişti. “Soft Light”da ise daha aktif bir rol üstlenerek gölgelerden çıkmış ve Mulder ile Scully’nin davasına direk müdahale ederek,Mulder’ın gözleri önünde anahtar bir kişiyi yok etmişti. Mulder öfkeli bir şekilde artık onunla hiçbir şekilde işi kalmadığını söyleyince X onu “Tek başına devam etmek için tehlikeli bir zaman seçtiği” konusunda uyarır. “Wetwired”da ise X çok daha tehlikeli bir oyun oynamıştı,Mulder’ı ve diğer ajanları birer piyon olarak kullandı. Ve satrançtaki piyonlar gibi,buradakiler de harcanabiliyordu. Mulder’ın yaşamasına izin verilmişti,ama X’in hangi tarafta olduğuna dair hala bir ipucu yoktu. Ancak daha sonra X’in CSM için çalıştığı ortaya çıkmıştı,fakat kendine ait bir gündemi de olabilirdi. Bu gizemli gündeme uyarak “Talitha Cumi”de CSM ile Mulder’ın annesinin görüşmelerini gösteren fotoğraflar çekmişti. Ancak X’in bilmediği,CSM’nin de bu fotoğraflardan haberi olmuştu ve grupta bir sızıntı olduğunu öğrendiği bu kişi için bir tuzak hazırlamıştı.

“Herrenvolk”da bu tuzak çalışır,ve X kandırılarak,ihanetinin ortaya çıkmasını sağlar. Bu ihanet onu Mulder’ın kapısının önünde tek kurşunla ölüme bırakılmasına neden olur. Hayatının son anlarında X Mulder’a bir mesaj bırakır, “SRSG”-Mulder’ı oyunun yeni oyuncusu Marita Covarrubias’a yöneltecek 4 harf. Bu kadın kimin tarafında ve X neden Mulder’ı ona yönlendirdi? Ölümüyle birlikte X, cevaptan çok daha fazla soru bıraktı gibi gözüküyor.

   
 


TheXFiles-TR isminin kullanım hakları İzmir 14. Noterinden alınan belgeyle sayfamız adına kayıt altına alınmıştır. TheXFiles-TR isminin başka kişi,kurum ve Internet siteleri tarafından kullanılması yasaktır. Site içerisinde yer alan tüm haber, metin, ve diğer içerik thexfiles-tr.net 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya herhangi diğer bir elektronik ortamda (CD, Internet vs.) izinsiz kullanılamaz. Sitemizin Beyin Atölyesi, Fanfic, Fanart bölümlerinde yayınlanan yazı, resim vb. eserlerin sorumlulukları, sahiplerine aittir. Alıntı, kopya olduğu anlaşılan eserler derhal silinecektir.

Bu site The X Files hayranları tarafından hazırlanmış, dizinin Türkiye'deki hayranlarına kaynak teşkil etmesi için tamamen amatör sebeplerle oluşturulmuş bir sitedir. 1013 Productions ve 20th Century Fox ile hiçbir bağlantısı yoktur. The X Files ile ilgili tüm haklar, bu şirketlere aittir.

Copyright © 1999-2006 TheXFiles-TR