» Ana Sayfa
   » X-Files Nedir?
   » FORUM
   » X-Cast
   » Bölüm Rehberi
   » Bölüm Adları
   » Mitoloji
   » Senaryolar
   » Fanfiction
   » Fanart
   » Basında X Files
   » X-Sözlük
   » Bilmedikleriniz
   » The X Team
   » Etkinlikler
   » Linkler


Dizi ve sayfa ile ilgili her
türlü soru ve önerinizi
faq@thexfiles-tr.net
adresine yollayabilirsiniz!

 
 
...:: Richard Matheson ::...
   


  

   

Uzun , seçkin görünümlü ve kral edasıyla hareket eden Senatör Richard Matheson güç ve otoriteyi cisimleştirmektedir. Mulder ilk bölümde Scully'ye ,Kongredeki bazı kesin bağlantılarının , X-Files'a olan ilgisinin peşine düşmesini olanaklı kıldığını söyler ;o bağlantılardan biriyle “Little Green Men” de tanışırız. Senatör Matheson,Mulder'ı,uzaylı temasının kanıtını bulma görevine göndermek için, ofisine çağırır; uzay programının yanı sıra , Voyager görevinin de detaylı bilgisine sahip olduğunu gösterir ve Bach'ın İkinci Brandenburg Konçertosu’nun Dünyanın uzaylı dünyalara bir sunuşu olduğunu hayal ederken ,kendini hüzünlü bir fanteziye kaptırır. Daha pratik bir seviyede , içtenlikle gizli ordu UFO ele geçirme timini sadece 24 saat tutabileceğini belirtir ve Mulder'ı bu mavi berelililerin,onu kanıtla bulmaları halinde öldürecekleri konusunda uyarır. Burada öyle görünür ki, o her şekilde Mulder için bir müttefiktir,korkuyla ya da çift taraflı olmakla değeri düşmeyen. Ama Matheson burada göz önüne alınması gereken bir güç gibi görünmesine rağmen , Mulder "Ascension" da yardım için ona gittiğinde , X Senatörün ona şimdi yardım edemeyeceğini söyler. Bunun X'in tahmini olduğu ya da Senatörün kendisi için konuştuğu kesin olmasa da, X Mulder'a “Onların”,Beltway politikacıları da dahil , tek bir politikaları olduğunu hatırlatır:Her şeyi inkar et.


 


TheXFiles-TR isminin kullanım hakları İzmir 14. Noterinden alınan belgeyle sayfamız adına kayıt altına alınmıştır. TheXFiles-TR isminin başka kişi,kurum ve Internet siteleri tarafından kullanılması yasaktır. Site içerisinde yer alan tüm haber, metin, ve diğer içerik thexfiles-tr.net 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya herhangi diğer bir elektronik ortamda (CD, Internet vs.) izinsiz kullanılamaz. Sitemizin Beyin Atölyesi, Fanfic, Fanart bölümlerinde yayınlanan yazı, resim vb. eserlerin sorumlulukları, sahiplerine aittir. Alıntı, kopya olduğu anlaşılan eserler derhal silinecektir.

Bu site The X Files hayranları tarafından hazırlanmış, dizinin Türkiye'deki hayranlarına kaynak teşkil etmesi için tamamen amatör sebeplerle oluşturulmuş bir sitedir. 1013 Productions ve 20th Century Fox ile hiçbir bağlantısı yoktur. The X Files ile ilgili tüm haklar, bu şirketlere aittir.

Copyright © 1999-2006 TheXFiles-TR