» Ana Sayfa
   » X-Files Nedir?
   » FORUM
   » X-Cast
   » Bölüm Rehberi
   » Bölüm Adları
   » Mitoloji
   » Senaryolar
   » Fanfiction
   » Fanart
   » Basında X Files
   » X-Sözlük
   » Bilmedikleriniz
   » The X Team
   » Etkinlikler
   » Linkler


Dizi ve sayfa ile ilgili her
türlü soru ve önerinizi
faq@thexfiles-tr.net
adresine yollayabilirsiniz!

 
 
...:: Lone Gunmen ::...
 


  
 
 John Fitzgerald Byers ::...
 

22 Kasım 1963’te doğan ve aynı gün öldürülen otuz beşinci başkanın ardından ismi konulan John Fitzgerald Byers, bir CIA toplantısında yanlışlıkla bulunan bir profesör görünümündedir. Geçmişte Federal İletişim Komisyonu’nda çalıştığı dikkate alınırsa,bu görünümünün nedenini anlayabiliriz. Bakımlı sakalı ve takım elbiseleriyle her ne kadar Lone Gunmen’deki iş arkadaşlarının tarzına pek uyum sağlayamasa da,keskin zekası ve son derece ciddi tavrı Kennedy Suikasti’nden en son DNA araştırmalarına kadar her türlü komplo teorilerine ve en yeni spekülasyonlarına dair ansiklopedik bilgilere sahip olduğunun kanıtıdır. Lone Gunmen komplo grubunun askeri sistemler ve bilgi sistemleri uzmanı olan Byers,hayatı sürekli olarak tehlike altında olan bir bilim kadınına,Suzanne Modeski’ye aşıktır. Modeski’yi gizli bir gölge gruptan koruma işine bulaşınca, hükümetteki gerçek komploların farkına varır. Modeski’yi korumak için Gunmen güçlerini birleştirir ve böylece Mulder’la ilk kez karşılaşırlar. Byers sık sık FBI Ajanı kadar alaycı bir tavra bürünmeye karşı koyamaz,tıpkı Mulder’a “İşte seni bu yüzden seviyoruz Mulder,senin fikirlerin bizimkilerden bile daha tuhaf” dediği zamanki gibi. “One Breath”de Byers, Scully’nin hastalığının temelinde yatan garip kimyasal bileşimi kesin bir şekilde fark eder,ve sessizce Mulder’a sempatisini ifade eder. Ortakları Frohike ve Langly’nin aksine,o espri patlatması hatta gülümsemesi beklenen en son kişidir,ancak sakin bilgisi bu benzersiz üçlünün ofisine otorite ve inanılırlık sağlamaktadır.

  Melvin Frohike ::...
 
Kısa boyu,tıraşsız yüzü ve giydiği asker botlarıyla Melvin Frohike Lone Gunmen editör masasının Kurbağa Prensi’dir. Langly ve Byers’ın yanında herkesçe bilinen çirkin yaşlı adam gibidir. “E.B.E” de ilk ve “şehvet dolu bakışlar” eşliğindeki tanışmadan beri Frohike, Ajan Scully’ye olan ilgisini hiçbir zaman gizleme gereğini duymadı. Bir keresinde Mulder’a gece görüşlü dürbününü ancak Scully’nin telefon numarası karşılığında vereceğini söylemişti. Bütün bunlara rağmen “One Breath” de ölüm döşeğindeki Scully’ye bir buket çiçek getiren tek kişi olarak, hassas tarafını da sergilemiştir. Frohike,grubun fotoğraf ve gözetleme uzmanıdır;önceleri Frohike Electronics Corporation adı altında illegal olan sinyal değiştirici kablolar satarak para kazanıyordu. Gunmen’in pek çok operasyonunda gözetlenen şüphelileri Frohike’nin ironik bir şekilde “göze batan adamlar” diye tanımladığı bilinir. “O çok lezzetli” (Scully’yi kastederek) gibi imalı lafların sahibi olan Frohike,sadece Mulder onunla uğraşınca daha fazla geveze olur. “Anasazi” boyunca Mulder’ın apartmanına hakim olan kuşku ve paranoya atmosferini kısaca tek bir kelime ile açıklamıştır: "Tuhaflık."


 Ringo Langly ::...
 
Siyah çerçeveli gözlükleri,uzun sarı saçları ve bir düzine rock grubu t-shirtleriyle Ringo Langly pek de geleneksel komplocu tipi değildir. Lone Gunmen(Yalnız Silahşörler) editörlerinin bilgisayar sihirbazı ve iletişim uzmanı olan Langly,Mulder’la şakalaşması ya da onu “İnternete takılıp yeni bilim kurgu dizisinin bilimsel uygunsuzluklarını ortaya çıkarmaya” davet etmesi beklenen en olası kişidir. Langly’nin yeteneği,onun bir keresinde Maryland DMV veri tabanına girerek,kendine özürlü park yeri rezerve etmesini sağlamıştı. “Fearful Symmetry”de iş arkadaşı Byers,Langly’nin bir toplantıda bulunmamasının nedenini felsefi olarak görüntüsünün bir uydu tarafından yansıtılmasından hoşlanmaması olarak açıklar. Arzulu bir paranoyak olan Langly,ona gelen tüm telefonları otomatik olarak kaydeder ve o da diğer iki arkadaşı gibi mevcut komplo teorisiyle açıkça ilgilenmektedir. Ama o Dungeons&Dragons oyunlarında bir ustadır ve Mulder’ın teorileri ne zaman biraz “uçacak” olsa,her zaman bir espri yapmaya hazırdır. Yinede,”E.B.E” bölümünde Mulder ona kayıt cihazını kapatma konusunda ne kadar ısrar etse de Langly ona yalan söylemekten çekinmez ve tüm konuşmayı kaydeder.
 


TheXFiles-TR isminin kullanım hakları İzmir 14. Noterinden alınan belgeyle sayfamız adına kayıt altına alınmıştır. TheXFiles-TR isminin başka kişi,kurum ve Internet siteleri tarafından kullanılması yasaktır. Site içerisinde yer alan tüm haber, metin, ve diğer içerik thexfiles-tr.net 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya herhangi diğer bir elektronik ortamda (CD, Internet vs.) izinsiz kullanılamaz. Sitemizin Beyin Atölyesi, Fanfic, Fanart bölümlerinde yayınlanan yazı, resim vb. eserlerin sorumlulukları, sahiplerine aittir. Alıntı, kopya olduğu anlaşılan eserler derhal silinecektir.

Bu site The X Files hayranları tarafından hazırlanmış, dizinin Türkiye'deki hayranlarına kaynak teşkil etmesi için tamamen amatör sebeplerle oluşturulmuş bir sitedir. 1013 Productions ve 20th Century Fox ile hiçbir bağlantısı yoktur. The X Files ile ilgili tüm haklar, bu şirketlere aittir.

Copyright © 1999-2006 TheXFiles-TR