» Ana Sayfa
   » X-Files Nedir?
   » FORUM
   » X-Cast
   » Bölüm Rehberi
   » Bölüm Adları
   » Mitoloji
   » Senaryolar
   » Fanfiction
   » Fanart
   » Basında X Files
   » X-Sözlük
   » Bilmedikleriniz
   » The X Team
   » Etkinlikler
   » Linkler


Dizi ve sayfa ile ilgili her
türlü soru ve önerinizi
faq@thexfiles-tr.net
adresine yollayabilirsiniz!

 
 
...:: Sigara İçen Adam (CSM) ::...
 


  

   

Sigara dumanlarının arkasındaki adamın,X-Files’ta yaşanan her olayın arkasında parmağı var gibi gözükmektedir ve onun varlığı gölge hükümetin Mulder’ı oyunlarında bir piyon gibi kullandıklarını gösteren bir uyarıdır.

Mulder ve Sigara İçen Adam arasındaki gerilim her geçen gün daha da artmıştır,zira Morley’s sigarasını elinden düşürmeyen adam,sadece Mulder’ın işlerine kendini dahil etmekle kalmamış,aynı zamanda ajanların canlarına yönelik pek çok saldırının da sorumlusu olmuştur. “One Breath”de Mulder,Scully’nin kaçırılması sonrası CSM’yi suçlar ve onu öldürmeye sadece bir tetik çekecek kadar yaklaşmıştır. Ancak Mulder daha sonra CSM’nin ailesiyle yakın ilişkileri olduğunu ve Samantha’nın kaçırılmasında çok büyük bir rolü olduğunu öğrenir. Bir kaçırılmış olan Cassandra Spender’ın onun eski eşi olduğunu öğrenince Mulder ve Scully CSM’nin gerçek adını ortaya çıkarırlar: C.G.B Spender.(Bu bile bir sahte isim olabilir.) Sigara İçen Adam kendi oğlu Jeffrey’yi,Mulder ve Scully bölümden ayrıldıktan sonra X-Files’a atanmasını sağlar ancak genç ajan Spender,babası için tam bir hayal kırıklığı olur. Sonunda CSM kendi oğlunu “One Son”da öldürür.

“Sixth Extinction II: Amor Fati”de Mulder’ın uzaylı DNA’sı,CSM’yi bir melez yapmak için transfer edilir ancak bu proses,onda bir beyin iltihaplanmasına yol açar. Yaşlı adam zaten ölmesine rağmen, eski adamı,Krycek,onu “Requiem”de merdivenlerden aşağı ölümcül bir düşüş için iter.

 


TheXFiles-TR isminin kullanım hakları İzmir 14. Noterinden alınan belgeyle sayfamız adına kayıt altına alınmıştır. TheXFiles-TR isminin başka kişi,kurum ve Internet siteleri tarafından kullanılması yasaktır. Site içerisinde yer alan tüm haber, metin, ve diğer içerik thexfiles-tr.net 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya herhangi diğer bir elektronik ortamda (CD, Internet vs.) izinsiz kullanılamaz. Sitemizin Beyin Atölyesi, Fanfic, Fanart bölümlerinde yayınlanan yazı, resim vb. eserlerin sorumlulukları, sahiplerine aittir. Alıntı, kopya olduğu anlaşılan eserler derhal silinecektir.

Bu site The X Files hayranları tarafından hazırlanmış, dizinin Türkiye'deki hayranlarına kaynak teşkil etmesi için tamamen amatör sebeplerle oluşturulmuş bir sitedir. 1013 Productions ve 20th Century Fox ile hiçbir bağlantısı yoktur. The X Files ile ilgili tüm haklar, bu şirketlere aittir.

Copyright © 1999-2006 TheXFiles-TR