X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
L O S T (***spoiler***)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 60, 61, 62  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Wed Apr 07, 2010 5:24 pm    Post subject: Reply with quote
Murat, eer hakkaten dediin gibiyse ar karr Shocked

6x11

Quote:
1-bu blmde grdmz izelge ve Daniel'n szleri zaman-mekan krlmas ve paralel evrenin nkleer bombann patlamasyla olutuunu net biimde ifade ediyor. Buna gre bomba patlayana kadar olan herey geerli. O halde Eloise ve Charles Widmore'un ne ii var hayatta?!!!!! Zaman yolcusu filan deildi ikisi de ve bomba patladnda adadaydlar. Nasl oluyor da paralel evrende canl olabiliyorlar???!!!! Kendi kendini neden byle kmaza sokuyor bu yazarlar anlam deilim. Bari bu blm yukardaki bilgileri vermeselerdi de bir kvrma pay kalsayd paralel evren krlmasnn balangc ile ilgili...

2-Ha bir de tabii kuantum fiziinin ve gerekliin kurallarnn dahi "gerek ak" nnde geersiz kalmas kliesi de tam holivud zihniyetine yarar bir slkta...Hadi Desmond deney sonucu bilin atlamas yapt, Charlie da ar doz aldnda benzer bir deneyim yaad diyelim; paralel Daniel nasl hatrlyor hi grmedii Charlotte'u?.El-nsaf yahu, "AlI you need is love" deyip iin iinden klabiliniyor mu yani? Mr. Green

3-Bu samalklar bir yana Desmond' grmek her zaman iyidir tabii. .Bir ara bu blm lkdrecekler mi diye baya trstm, hele o fr srekli sizin iin hereyi yaparm filan dedike "ulan blm sonunda bu ldrecek Desmond'u" dedim kendi kendime ama Allah'tan olmad byle birey.
Bu iin sonunu da Desmond zerse (tabi nasl zlecekse bu saatten sonra) armam. Murat'n iaret ettii Son Akam Yemei resminde olmamas da ayr bir ilgin durum bu arada.

4-Merak ettiim bir husus da u: imdi bu Flocke veya Canavar adadaki ktln nvesi, adadan kurtulursa yle olur byle olur, kyamet kopar insanln sonu gelir fi,na denip duruyor srekli. E peki paralel evrende ada patlam olduuna gre bu evrende yok mu Canavar? Nkleer patlama canavar yok mu etti? O halde o kadar da kuvvetli deil yani yle mi? Yok etmediyse hala suya batm adada esir mi? Veya zgr m kald? zgr kaldysa neden dehet samyor o evrene, kyamet neden kopmuyor?
Aslnda dnnce ayns Jacob iin de geerli: paralel evrendeki Jacob'a ne oldu? o da m ld adada nkleer bomba patlaynca? veya o da hala su altndaki ada kalntlarnda m v.s.? Tabii bu sorularn hibir cevab olmadna, yazarlarn aklnn ucundan bile gemediine eminim ama bnya merak ediyor yine de Confused

Neyse...Bitse de gitsek temennimi yineliyorum.
Back to top
View user's profile Send private message
CGBS
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Thu Apr 08, 2010 4:14 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Ben blm beendim Des, Claire ve Charlie lsnn olduu blmlere kt diyemem. Eloise kadnn yine her konuya hakim baklar vard. Jin ocuun blmde olmasn amacn zemedim. Sayid de en son grdmde bo baklar halinde duruyordu Flocke ikna etmek iin nas bi aba harcad ruhsuza ok merak ettim. "slan a" irlandaca erefe demek olmas lazm iskolar syleyince "slan ceva" sesi kmas lazmd. Bitse de kurtulsak temennilerinize aynen katlyorum...

the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Apr 26, 2010 10:27 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
dierlerine nolur bilmiyorum ama desmond yeni jacob olacak galiba. "sacrifice"' da hayat ve penelope olacaktr muhtemelen. te yandan sawyer da yeni kara duman olabilir zira ada'dan kurtulmak iin ok istekli, neredeyse gz dnd artk. kalanlar da normal hayatlarna bu sezon izlediimiz paralel evrende devam etsin bence. hurley ve libby mutlu mesut yaasn artk ya, her eyden vazgetim gerekten "lost gzel bitti" demem iin hurley ve libby mutlu yarnlara komal, tesi yok!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Mon Apr 26, 2010 11:08 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Murat, ben de Desmond`un yeni Jacob oldugu konusunda seninle hemfikirim. Kuzenime de ayni seyi soyledim gecen gun, ama Sawyer`in yeni kara duman olabilecegi konusu aklima gelmemisti. O konuda da hakli olabilirsin, bak.Smile Ama Flocke`dan nasil kurtulacaklar acaba?

elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Apr 27, 2010 12:46 am    Post subject: Reply with quote
Quote:
Walla ne yalan syliyeyim ben Flocke adadan ksn istiyorum..Very Happy

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed May 05, 2010 11:21 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
6.sezonun izlediim en iyi blmyd galiba.

Sad

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sat May 22, 2010 11:21 pm    Post subject: Reply with quote
Ee, yuzduk yuzduk sonuna geldik sonunda!
yarin aksam sizi finali var. Bu haftaki son bolumde neler hissettiniz? Kimse yazmadi bir sey. Izlemediniz mi yoksa? Bunu dusunemiyorum bile. Ama artik sorulara biraz daha cevap bulmayi ve sonunda kimin gidip kimin kalacagini gormek istiyorum. gerci bunu biraz gorduk ama yine de...Nasil sonuclanacagini ve MIB'e ne olacagini merakla bekliyorum.

Any comment? Smile
r.daniel

PostPosted: Sun May 23, 2010 12:48 am    Post subject: Reply with quote
Quote:
u son blmdeki konserde jack in kars juliet karsa hi armycam yazarlarn bu andavall dnlrse.
: Evil or Very Mad
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun May 23, 2010 4:32 pm    Post subject: Reply with quote
Daha nce de yazdm gibi, XF'in 90'larda yaptnn aynsn ve belki de fazlasn 2000'lerde yapmay baaran dizinin sonuna geldik. Unutmayn final bu gece yaynlanacak. nanmas g ama evet, artk Lost'a veda zaman. yisiyle ktsyle alt yl...

Lost'un lleri. TV Guide'dan:

Ekibin vedas: http://www.youtube.com/watch?v=gg2S_rtsEYc

Lost hayranlarndan Lost'a veda arks "I'll Never Be Lost Again" http://www.youtube.com/watch?v=iggE4ImYwyc

Ve 6 sezonun 1 dakikalk zeti. kedilerden: http://www.youtube.com/watch?v=G-DShnvNNv0
Back to top
r.daniel

PostPosted: Mon May 24, 2010 9:12 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
u an hi olmadm kadar kzgnm.nsanla bu kadar m dalga geilir ya? Yani senaristler unu hi mi dnemedi, ada zaman ve mekan snrlarnn tesinde bir yer bu iki kavramla rahatlkla oynaya biliyor. Ada da bomba patlad pekala aa kan enerji adann zamanda ve mekanda yer deitirmesini salaya bilirdi.Bizim grdklerimizde adaya ua den ve zamanda geriye giden adaylarn tekrar bu zamana dnmesi fakat gemite yaptklar mdahalelerinden dolay jakop la hi karlamam ve farkl bir yaam srm kendileri olabilirdi. ya ortalamar 35-40 olduu iin1977 var bunlar. .gelecekten gelen (ki buna deinildi) kendileri bu zamana dndklerinde mcadele srer ve ayn zamanda iki farkl yerde olma durumu ok daha srkleyici bir sezon geirmemizi salard.Bunun yerine afedersiniz ama senaristler izleyiciye geirdi. Mad
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Mon May 24, 2010 10:26 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Valla, ben de cok kizginim! Bu aciklamayi hic beklemiyordum. ne oldugunu anlayamadik. Yani flash sideways sahnelerinde anlatilmak istenen neydi o zaman, eger hepsi de bir sekilde olmuslerse? Sideways cennetleriydi galiba, degil mi? Onu demek istediler. Bu yapilmamaliydi ya. aldatilmis gibi hissediyorum kendimi. Eminim butun fanlar su anda kufurler siraliyorlardir senaristlere!Smile
Icim hic rahat degil. Isikli kuyuda neler oldu? Desmond'in isi sadece o plug'i cikarmak miydi yani? Herkes pisi pisine olmus gibi geldi bana. Bilmiyorum ama...Tam anlamiyla bir `The Sixth Sense` benzeri final izledik, degil mi? Benim aklima ilk gelen bu oldu dogrusu Jack ile babasinin konusmalari sirasinda.

the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue May 25, 2010 7:18 am    Post subject: Reply with quote
Son 15 dakikasyla, tarihin en kolpa dizi finali olarak The X-Files ile ba eker hale gelmitir.

Quote:
hele bir de hafiften bile olsa six feet under finali zentilii yok muydu? teallam ya.

bravo.
Back to top
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Tue May 25, 2010 10:10 am    Post subject: Reply with quote
Eee,ne oldu imdi?
Quote:
Milletin yazd,izdii teorilerin hepsi yalan m oldu? Finalden nce yaynlanan o Final Journey blmnde karakterlere odaklanmalarndan dokunakl bir final olaca belliydi de,daha ok kafam kartrd Christian Shepherd'n gzkt ksm...

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed May 26, 2010 4:08 am    Post subject: Reply with quote
Quote:
O deil de bu Abrams olacak hyar bir aklama yapm, ekide okudum. te Araf deil oras paralel evrendi gerekten, patlayan bombayla farkl bir gereklik olutu. Kuantum fiziindeki gibi vs. E abi ben izledim son blm hi byle anlamlar ykleyemedim? Gayet hepsi lm sonra da cennete gitmek zere toplanmlar gibiydi? Kilisede klar felan.... Hayr ben mi salam yoksa bu adamlar m bizi yiyor onu bile anlayamadm yeminle... Sonuyla iligili beklediim her eyi adam aklama yaparak syledi sonradan. E abicim madem bunu diyorsun adam gibi anlatsana dizinin sonunda!!!!
Finalden geriye aklmda kalanlar ise unlar oldu. Jack'in muhteem yumruu.. Koltuktan dyordum glmekten. O ne uutur yle? Very Happy Ve Lapidus'un ua kaldrmaya alrken ki brmeleri...Very Happy Hele ki Ben'e bir beni rahatsz etme diyii vard ki ldm glmekten....Very Happy

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed May 26, 2010 11:31 am    Post subject: Reply with quote
elisa day wrote:
Quote:

Finalden geriye aklmda kalanlar ise unlar oldu. Jack'in muhteem yumruu.. Koltuktan dyordum glmekten. O ne uutur yle? Very Happy Ve Lapidus'un ua kaldrmaya alrken ki brmeleri...Very Happy Hele ki Ben'e bir beni rahatsz etme diyii vard ki ldm glmekten....Very Happy

Quote:

Herkes "ayy,Juliet ile Sawyer,Kate-Jack...vs diye sevinirken ben en ok Lapidus'n lmemi olmasna sevindim,ne yalan syleyim! Very Happy

Jimmy Kimmel'n yaynlad alternatif sonlar da komikti bu arada.

Jack'in yumruu deyince...

Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 60, 61, 62  Next
Page 61 of 62

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum