X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
L O S T (***spoiler***)
Goto page 1, 2, 3 ... 60, 61, 62  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 1:35 am    Post subject: L O S T (***spoiler***) Reply with quote
From: trustno13 Jun-30 10:13 am
To:
ALL

"Aaaa.......oldu mu imdi...ckckck...e daha nce vard bu, yazlmt."

Demeyin.

yle 3 diziden bahsederken geitirilecek bir hadise deil bu. Burada, Amerikann etkili popler kltr dergilerinden Entertainment Weekly'nin "The X-Files'dan beri gelmi gemi en byk klt dizi" diye nitelendirdii Lost'tan bahsediyoruz.

Avusturalya'dan Amerika'ya giderken ssz bir adaya den uak'tan kurtulan 48 kiinin maceras Lost. 48 kii ama yaklak 10 karakter zerine kurulu aslnda. Evet, dizinin 10 tane barol oyuncusu var. Ve tabi, Ada'nn kendisinin Emmy'lik performans sergilediini unutmayalm.

Bu 10 karakterin ada'da hayatta kalma mcadelesini anlatrm gibi gzkse de, Lost her blmde bir karakterin nce nasl bu uaa bindiini sonra da nedenlerini teker teker, ac ektire ektire, dumur ede ede anlatmaktan ekinmiyor. Sreklilii olan bir dizi olduu iin her blm birbiriyle balantl ve dolaysyla yapbozun paralar birer birer yerine oturduka siz koltuunuzda taklalar atmak zorunda kalyorsunuz.

Dizimax'te(Digiturk kanal) 18. blm falan gsterilmekte sanrm u aralar; Amerika'da ise sezon aras, ve muhteem sezon finalinin ardndan insanlar kafay yemi durumda! Dizi'nin yaratcs J.J Abrams (Alias) ise sakin; "her ey zamanla aa kacak, sabrl olun ve bekleyin" demekle yetiniyor.

imdi, The X-Files ile Lost'un alakasz iki dizi olduunu, grdmz her sakally dedemize benzetmemiz gerektiini(bunu yapanlar vard, 4400' tartrken; 4400 XF'e benziyor ama Lost'u benzetenin gzlerinden phe etmek lazm) hatrlatyorum ve diyorum ki bu diziyi mutlaka izleyin. Tancan, Hasan veya bana ulaabilirsiniz cd'leri iin.

Murat

From: rukish Jun-30 11:38 am
To:
trustno13

Drtmenize kanp gene XF-Lost polemiine gitmiycem sizinle Murat Bey.. Benzerlik gryorum bitmitir. Ayrca miyopum var m?

Herneyse, en son ne izledik? (Sakn ha btn blmleri izleidim dnlmesin, Pelin'de yakalarsam izlerim, hep te yle kafa krdran blmlere denk geliyorum ki, sormayn.. ) Nese. Digiturk'teeki son blm Murat'n dedii gibi 18. blm ise, Locke karakterinin gemii ele alnmtr ki, ah ulan tyleirm diken diken olmutur sonu itibariyle.. Locke'un bana gelenler gzlerimi doldurmutur erefsizim.. Ancak dizinin olaynn ne olduunu ka ksr blmdr bilmiyor olmak neticesinde "abi nas, abi niye, nolsu imdi, bu nedir yaaa!" gibi garip nidalarla izlemekten baka bii yaplamyor malesef.. Yani srf barndrd gizemi blmler boyunca ak etmedii iin izlenmesi farz olan bi dizi bu ksacas ;)

Ha bu arada Locke'u nereden hatrlayabiliriz.. Millenium'un baba karakteri Peter Watts' canlandran Terry O'Quinn'den bakas deildir kendileri.. XF'ta da greceksiniz.. XF Moive'de zaten grdnz.. Harsh Realm'de de vard.. Sperdir yane :P

Tabe kendini spoil etmekten ekinmeyen bu manyak sezon finalinde ok tartlan kim ld kim kald mevzusunu da bilmekte, doal olarak kdurumakta.. Hatta sa gsterip soldan vurdular demekte..

Bi Tancan ile adam akll grsek "al posterini ver divx'lerimi" tarznda bi muhabbete girsek pek bi gzel olcak aslnda :PPP

From: trustno13 Jun-30 12:03 pm
To:
rukish

Hayr ben de onu diyorum ite, dizi nedir ne deildir bilmeden, ortadan rastgele bir blm izleyip xf'e benziyo be bu demek abestir, samalktr, Lost bunu hak etmemektedir. Oturp izlerisn adam gibi 24 blm, dersin ki beenmedim ben bunu XF'e ok benziyor, o zaman anlarm, sayg duyarm.

Murat

From: rukish Jun-30 1:49 pm
To:
trustno13

Polemiktir diyorum geiyorum :P

From: Durden38 Jun-30 4:31 pm
To:
rukish

Son dnem 24 ile beraber izlediim en gzel dizidir kendileri(24'te tam tek dze oldu derken sper bir sezon finali yapmtr, gt etmitir.). Karakterlerin ayr ayr incelenmesi ve bunun yannda cansz bir varla hayat vererek karakterini gzler nne srmesi cabasdr. Her blm bir karakterin hikayesi ve bu karakterlerin bir ekilde birbirleri ile olan ilikilerini bir yandan da adayla olan ilikilerini bize izletmekte. Dizi son blm itibari ile de acayip bir noktaya geldi, ABD'de tam bir lgnlk halini alan Lost iin etkileyici bir son hazrlayamazlarsa ok byk tepki ekecekleri kesin. Offical forumda ve dier bilumum forumlarda inanlmaz teoriler ortalkta dolamakta...Zaten bu forumlardan bazlarn yapmcalarda takip ettii iin diziye bir nebze de olsa fan'lar da etki etmekte...Herkese izlemesini tavsiye ederim hatta www.eksisozluk.com adresinden yazlan yorumlar vs. de takip edebilirsiniz...

not: X-Files'a benzerlerliine bakarsak..Evet yaratclk olarak, ilgi ekme bakmndan ve ierik olarak yaratt yenilikle X-Files'a benzetilebilir...Ha ama konu vs. bakmndan bakarsak...Kurtlar Vadisini de Altn Kzlara benzetmemiz gerekir o zaman..ehehe

From: strange83 Jun-30 10:37 pm
To:
Durden38

u aralar lost tan daha ilgiyle izlediim dizi yok ama x files la tabi karlatrmam hepsinin yeri ayr ff ok politik oldu yaa hepsini izliyoruz kardeimm

bu arada claire in bebek ok tatlyd boone da mahfoldum aladm desem o kadar yanii yani bir charlide yreim azma gelmiti ama o geri gelmiti yaaa olmaz ki ben boone u geri istiiom

From: Durden38 Jul-1 1:01 am
To:
strange83

Hayr zaten ama karlatrmak deil..kisinin yeri hatta hatta x-files'n yeri ok daha ayrdr...Tartlan konu ikisinin konu ve ierik olarak benzetilmesi...Bir yanllk olmasn..

From: trustno13 Aug-2 9:42 am
To:
ALL

Lost, 2005 Emmy dllerinde "En yi Drama Dizisi"(yani bildiin en iyi dizi ite) dahil toplam 12 dalda aday. Yr be diyoruz, aslansn kaplansn diyoruz ve 2. sezonu delicesine beklemeye devam ediyoruz!

Murat

From: zickzack2005 Aug-15 12:32 am
To:
trustno13

Valla dizimaxin en kral dizisi diyebilirim.Eer Lost bilgi almak istiyorsanz yeni alm , gelimekte olan birsite var forumlar yeni ald adresi
http://www.geocities.com/lostturkiye/
LOST severler bu adreste buluuyor.

From: trustno13 Sep-19 9:29 am
To:
ALL

Geen sezonun en iyi dizisi seilmitir, Emmy dllerinde. Doru tercih.

Murat

From: rukish Sep-27 7:39 pm
To:
trustno13

Ayn gn House adl diziyi izlemi ardndan Lost'un 2. sezon 1. blmne bakm bir insan olarak derim ki, "HOUSE'U HARCAMILAR KARDEM!"

9 yok 6 sene boyunca gerein peinde Mulder ve Scully ile birlikte koup durmaktan sklmadm, ama bu dizinin gizemi gna getirecek artk yaknda bana.. imdi bi de yeni karakter koymular, garip garip konumalar, garip garip mekanlar..

Var ya! Bi toplayamasnlar ana avrat dz gidicem bunlara, hele 2. sezon sonunu da cliffhanger yaparlarsa yaklalmasn yanma bi sre..

Ne diyodum.. House ulen.. Bu dizi harcanr m ulen? Yok buraya yazmycam bi saniye..

From: PELIN77 Sep-27 9:49 pm
To:
rukish

2. sezonu insanlarn neresini beendiklerine anlam veremediim bir horultu festivaliydi adeta. Tabii ki izlemeye devam edeceim, nede olsa sadece Jack & Kate olmayan blmlerden i kyor.

Kt bir sezon alyd

From: incig Sep-28 6:18 pm
To:
rukish

Lost'un 2.sezon permiyerini ben de izledim ve 1.sezonu kacirdigima yandim. Ne yalan soyleyeyim. Niye izlememisim ben bu diziyi yav? Burda da buyuk bir komplo var gibi gorunuyor. Bir de karakterlerin backgroundlarini bilseydim...

SPOILER
Quote:

Adadaki o yeraltinda yasayan adam kimdi yav? Neden Jack'in gecmisinde de vardi?
Karakterleri tanimiyorum, ama Terry O'Quinn'i severim, Dr.Jack miydi? Sonra o guzel gozlu kiz, Evangeline bilmem ne, karakterler beni cekti. 1.sezon finalinde ufak zenci cocugu kaciranlar kimlerdi ve neden sadece cocugu istediler?

2.sezon premiyerinde Dr. (doktormus adam, bilmiyordum) Jack mi, onun gecmisine neden flashback yaptiklarini anlamamistim, ana son sahnede bir aaaa! cekmisim ki, kendi sesimden korktum. :))

Rukis, dedigin gibi valla, bu konuyu bayiltmadan toparlamalari gerek, yoksa cingar cikar. :))

Artik ben de LOST izliyorum, bu kadar.

HOUSE'u dun gece kacirdim, inanamiyorum. Halbuki isaretlemistim. Ama diger kanalda (ABC) Geena Davis'in rol aldigi "COMMANDER IN CHIEF" vardi, ona takilinca... Bu da ilginc. G.Davis dizide ABD'nin ilk kadin baskanini canlandiriyor. Ben begendim. Simdi House'u hic izleyememe riski altindayim. :))
G.Davis bayagi sukse yapti bu rolle. Kanallara konuk oluyor ve dizinin promosyonunu yapiyor.
Bizim burdaki yerel kanalin (ABC frekansinda) haberleri icin bir anket yapmislar ve ankete katilanlarin %25'i gelecek secimlerde bir kadin adayin baskan secilecegini soylemis. :))
En yakin kisi herhalde Hillary Clinton'dur. Bu dizi tutarsa, Bush'tan sonra Hillary'yi baskan gorebiliriz gibime geliyor. :))

From: okatmer Sep-28 8:36 pm
To:
incig

Tancan yada baka birinde ingilizce altyazl yokmu dizi? Merak ediyorum u diziyi

Ouzhan

From: spooky Sep-29 1:27 am
To:
okatmer

Bizde olmayan dizi var m diye sorsana... :P

From: Durden38 Sep-29 11:03 am
To:
PELIN77

Bilgisayarmdan uzakta olduumdan dolay haftaya izleyebileceim ama yorumlar takip ettiim kadaryla 332523 tane gnderme, mesaj hede hd varm..Bu sezon sanrsam tam bir matematik problemi gibi geecek..

From: rukish Sep-29 12:01 pm
To:
Durden38

Matematikten de nefret ederim!!!!

(Daha nas uyuzluk yapaym :P)

Sezonun tm blmleri yaynlannca izleme karar aldm ben bu diziyi.. Maraton tarznda hepsini izlemek en iyisi, manyak mym "aaa nceki blmde u vard ya bu sahne onunla ilgili kesin" gibi azmdan kmayacak laflar etmek iin kendimi kasaym..

Ya neyse byk ihtimalle szm tutamam nas olsa ne diye bidikliyorum.. nemli bili olrusa drtersiniz beni arkilerim, size gveniyorum.. ehe..

From: incig Sep-29 5:38 pm
To:
Durden38

Dun aksam "Lost"un 2.sezonunun 2.bolumu yayinlandi. Wow, arkadaslar, wow yav! Ben boyle dikkat kesilmeyi beklemiyordum. Burda buyuk bir komplo var ya ne bakalim??!
Tancan, hemen indir ve izle de bana bazi seyler hakkinda bilgi ver yav. Anlamadigim yerler var.

"Invasion"a da dikkat! ABC'de yeni dizidir kendileri. "Lost"un hemen ardindan yayina giriyor. Inceleyin, arastirin. Seveceksiniz. Alien invasion soz konusu.

From: PELIN77 Sep-29 6:38 pm
To:
incig

nci komplo falan yok. Akllarna geldii gibi bu blm ok edici ne yapabiliriz diyor adamlar. Bunu da geen yl sonunda diziden ayrlan executive producer David Fury itiraf etti Avustralya'da bir con'da. O rakamlar snan kapsna yazdrmak iin bile korkun sava vermi. Adamlar sfr planla dizi yazyor, byle giderlerse bu dizi batar. O nedenle ben ok pheciyim. Geen sezon 25 blm de "wow" ayarndayd ama hala bir akll balant yok olaylar arasnda, durmadan bireylere refere ediyorlar ama neye refere ettiklerini en bata kendileri bilmiyor. 2. blmde olanlara baklrsa sezon alndan ok daha iyi olacak gibi. Greceiz bakalm bu sezon dzeltecekler mi

From: incig Sep-29 9:23 pm
To:
PELIN77

Demek komplo falan yok, Pelin. Valla uzuldum oyleyse. :))
2.bolumde olanlara bakilinca, herkesi o adada toplamalarina neden olan bir ortak noktalari var gibi. Bilmiyorum artik. Cunku 1.sezonu hic izlemeim. Kaza nasil oldu, bilmiyorum.
2.bolumde zencinin flashbacklerini gunumuze nasil bagladiklarini, zap yaparken kacirdim, ama onun da adada olmasinin bir nedeni var herhalde. Bu sezon belki de herkesin gemilerine donecekler flashbacklerle diye tahmin yuruttum dun gece bolumu izlerken.
Eger dedigin gibi plansiz programsiz gidiyorlarsa, cok yazik. Uzun omurlu olmayacak dizi.
Peki sen neden Jack ve Kate'e karsisin? Haklarinda hi bir ey bilmedigim iin soruyorum. 1.sezonda o ikisi uzerinde cok mu durdular, yoksa sadece oyunculara mi karisin?

From: PELIN77 Sep-30 12:40 am
To:
incig

Lst'un zellii olarak her blm bir karakterin zerine younlar ve o karakterin gemiini gsterir bylece ana karakterler hakknda ilk sezon bilgi sahibi olduk.Ayn ekilde devam ediyorlar. Lost'un poplaritesine bakarak en az 2-3 sezon daha devam edeceini dnyorum ancak gerekten genre fanlarn tutabilecekler mi onu bilemiyorum. Bana ellerinde bir plan varm gibi gelmiyor. Ne kadar gzel olursa olsun 43. dakikada unuttuum bir dizi.

Evangeline Lily ve Matthew Fox'a kar deilim. Orta dzeyde oyuncular ok kt deiller, geliebilirler de. Benim tahamml edemediim tipik iyi ocuk, kahraman, asla hata yapmaz Jack ve sper seksi, gemii karanlk, herkesin ryalarn ssleyen masum Kate. Nefret ederim yazarlarn karakterleri bu kadar boazma tkmaya almalarndan. Kate bence dizideki en gereksiz karakterdir. Ancak Sawyer'la olan zamanlarda ilginleip gerek karakterinde davranyor. Hele Jack'le yanyana iken tamamen ruhunu yiyor adamn, korkun bir kimyalar var. kisi kesinlikle ayr olmal ekilmiyorlar birlikte.

BEnim favori karakterlerim: Locke, Sawyer, Sayid, Shannon, Hurley Jin&Sun'da ilgintir.

From: trustno13 Oct-1 11:36 am
To:
incig

te Murat'tan dev hizmet, byk frsat! te Lost'un tm ana karakterleri ve 1. sezonda haklarnda ne rendiklerimiz(1. sezon Spoilerlar var):

Jack: Doktor. Babasyla pek anlaamayan, idealist cerrah. Babasnn Avustralya'da lm haberini alnca, cenazeyi almak iin oraya gider. Dnte den uaktadr. Evlidir, evlilik kararn verirken bile yanl yapmaktan korkar. Aslnda lider olma hevesi yoktur ama adadaki koullar onu bir lider haline getirir. Bilhassa Sawyer ve son blmlere doru Locke ile aras iyi deildir.

Kate: Kanun kaa. Avustralyada yakalanmtr ve onu tutuklayan ajanla birlikte Amerikaya dnerken uak der. Tam olarak neden bu kadar su ilediini bilmiyoruz ama su ortaklarn da satmtr o nedenleri uruna. ocukluk ak vardr bir tane, onunla ilgili bir eyler olabilir. Jack'ten holanyor gibi grnse de Sawyer'la arasnda muazzam bir UST vardr ki yle byle deil. Mevcut silah cephaneleri kate'in korumas olan ajann elik antasndan kmtr(2.sezon ilk blmde grnen Jack'in boynundaki anahtar antann anahtardr.)

Sawyer: Tam bir muamma. ocukluu ok travmatik gemitir(bu bakmdan Lost'un Christian Troy'u diyebiliriz kendisine) Babas gz nnde ldrlmtr. Ve bunun intikamn almak iin o adamn izini srerek Avustralya'ya gelir. Burada adam ldrmez ama ok ilgin biriyle karlar: Jack'in babas. lk sezonun sonunda adadan ayrlan ekiple birliktedir. Sawyer tam bir pitir; grnd blmlerde dier karakterlere hitap ekli adam glmketen ldrr, den uaktan bulduu ganimetleri kendine saklayarak ihtiyac olanlara satmaya alr falan. Hatta Shannon'un astm ilacn vericem vaadiyle Kate'le yiyimilii vardr, sonra reniriz ki ila Sawyer'da deildir. Bence asl Sawyer dizinin sex objesidir, ya da ilk defa ben zaman zaman bu ama iin kullanlan erkek karakter ilk defa gryorum :)

Locke: Dizinin mistik esi. Lock aslnda tekerlekli sandalyeye mahkum biridir, ama iindeki maceraperest onu hayata balamtr. Locke'un srlarn rendiimiz blm ok dokunakldr ve dumur edicidir. Lock Avustralya'da fiziki gc harap eden bir yrye katlmak iin can atmaktadr ama tur rehberi onu, durumu yznden kabul etmez. Yine de bir ekilde Avustralyaya gider ve dn ua der. Lakin uaktan sa kurtulan Locke, artk yryebilmektedir. Olaylar geliir. Ada'nn bir gc olduuna ve insan kendiyle yzlemesine neden olduuna inanmaktadr. ine girdikleri kabini o bulmutur. Shannon'un kardei Boone'un dolayl lmne neden olmutur. Locke kendini "Indiana Jones" diye ada sakinlerine yutturadursun, gerek durumunu bilen bir iki kii vardr sadece (kimlerdi unuttum.)

Hurley: Adamm. "Dude". Rakamlarn lanetli olduuna inanyor. 4 8 15 16 23 42. Bu saylar 2. sezonun ilk blmnde anlatt gibi akl hastanesindeki bir arkadann srekli tekrar etmesi zerine loto'da oynam ve yz ksur milyon dolar kazanmtr. Ama o gnden beri bir eit lanet peini brakmamtr. in izleyiciye kafay yedirten taraf ise bu saylarn adann eitli yerlerde de karmza kmasdr. Kabinin stnde bu saylar vardr, fransz kadn Danielle'in not ald katlarda srekli bu saylar yazmaktadr falan. Saylar kilit bir rol oynuyorlar gibi gzkmekte, ve anahtar Hurley olabilir.

Shannon: Ada'nn aptal sarn, tikkysi. nceleri etliye stlye dokunmazken zamanla Said'e ilgi duymas ile adada biraz daha aktif rol stleniyor. ok olay yok, kardei Boone'u kullanmay seviyor, Avustralyada ba derde girince Boone'u aryor ve dnte uak dyor. Shannon zellikle Sayid'in yapt telsizden duyduklar franszca mesaj evirmekte faydal olmutur

Boone: Shannon'un vey kardei ve ona ak(ha hah). Boone Aday kefetmek iin Locke'la beraber dolayordu. Ada'nn bir blgesinde aalara saplanm bir planr bulduklarnda Locke Boone'u uaa kartr, ancak aa arl kaldramaz ve der. Boone ok feci yaralanr ve malesef Jack onu kurtaramaz, lr. Planrde ise kk meryem ana heykellerinin iinde saklanm kokain torbalar vardr.

Charlie: uyuturucu bamls bir rock yldz. Abisiyle kurduu grupta iler rndan knca gruptan ayrlmaya karar verir. nk istedii ey sex alkol ve baml olduu kokain deildir. Kendine baka bir hayat bulmaya alr, ok paral bir ailenin kzyla birlikte olmaya balar ve kzn babas ona i teklif eder. Charlie yeni hayatna uyuturucuyu da brakarak balamak iler ama yapamaz. Uakta tuvalette kokain alrken, adaya derler. Elindeki son torba da bitince krize girmeye balayan Charlie'ye ruhani ilham Locke verir. Ada'da uyuturucuyu brakmay baaran Charlie, Claire'den holanmakta ve onu korumas altnda tutmaktadr.

Claire: Adaya hamile den Claire, ocuunu aldrmak ister. Geyik olsun diyebir falcya gider ama falc bebei mutlaka dourmas gerektiini syler. Claire buna kar kar ama falc ok srar eder. Nihayetinde Falc Amerika'da tand ok iyi bir doktor olduunu syleyerek laire'e den uaktan bilet ayarlar. Uak der Claire hayatta kalr. Zaten 7-8 aylk hamiledir, bu da yetmezmi gibi Charlie ve o adann, gizemli sakinlerinden(kurtulanlardan deil) Ethan tarafndan karlr. kisi de sa kurtulur ama Ethan zellikle bebei istemektedir. kinci karlamalrnda bu sefer Charlie Ethan' ldrr. Bebek sa salim doar ve bylece falcnn istei gereklemi olur. Ama neden?

Sayid: Irakl asker, elektronik uzman. Sevdii kadn vatana ihanet yznden idama mahkum edilince onu kurtarmak uruna asker hayatn da riske eder. Sevgilisini onu kurtardktan sonra bir daha hi gremez. Sayid'i CIA bulur ve onun tand kiilerin terrist olma ihtimali zerine ajanlk yapmasn isterler. Sayid zor da olsa bunu kabul eder. Elektronik uzman oluu ada'dakilerin iine yarar. Kk aplu bir telsiz yapmay baaran Sayid, adada bakalarnn da olduunu renir. Aldklar mesaj 16 yldan beri srekli devam etmektedir. Mesajn kaynan aratrmaya giden Sayid Fransz kadn Danielle'i bulur.

Jin(erkek) ve Sun(kadn): Gney Asyal bu ift kendi hallerinde gibi grnse de gemileri epey karanlk. Jin, Sun'n ailesinin evinde bir garsondur sadece ama ikisi de birbirine aktr. Gzn karartan Jin, Sun'n babasna durumu anlatr. Baba ise bunu tek bir artla kabul eder, Jin artk onun "zel ileri" iin almaldr. Bunda bir sorun grmeyen Jin, ii kabul eder ve Sun'la evlenir. Ancak bahsi geen zel iler mafyavari ilerdir. Sun'n babas yksek mevkide bir adamdr ve istediklerinin olmas iin her yolu mbah grr. Jin bir bakan tehdit amal dvdkten sonra Sun Jin'den ayrlmak iin planlar yapmaya balar.
Ada'da Jin ve Michael hi anlaamazlar, zira Michael Sun'dan holanyor gibidir. Ancak 1. sezonun sonlarna doru Sun'n ingilizce bildii ortaya kar, bunu bir tek Michael bilir nceleri ama 17. blmde kocas da bu gerei anlaynca Sun ile bir daha hi konumaz ve Michael'n yapt raft'la adadan ayrlr.

Michael: Walt'un babas. Kars (yanlmyorsam) Walt'a hamileyken Michael' terk eder. Michael olunu hi grmemitir. Ancak Michael karsnn(yine yamulmuyorsam, bu blm izlemem gerek tekrar sanrm) lm haberini alnca Walt'u almak iin yola kar. Dnte uak der. Michael inaat mhendisidir ve Ada'da yaama uygun gvenli noktalar bulmakta yardmc olur. Ayrca adadan kurtulmak iin bir raft'da inaa etmeye balar, ilk raft yanar, ikincisi yola kar.

Walt: Michael'n olu. Garip glerinin olduu ima edilmitir ilk sezonda. Bir ku izerken, annesi ile vey babasyla tartma esnasnda ok sinirlenince evin camlarna kular arpp lr. Walt Locke'un bulduu kabinin almamasn gerektiini syler. Vincent diye bir kpei vardr. lk sezonun balarnda adada gezintiye kan grup bir kutup ays vurmutur. Daha sonra Walt'un sadece resimlerine bakt ispanyolca bir izgi romanda yine ssz adada bir kutup aysnn saldr halindeki resmini grrz. Walt da haliyle babasyla birlikte aday terketmi ancak adann aklarnda bir tekne tarafndan raft saldrya uraynca teknedikler Walt'u karmlardr. Sawyer Michael ve Lee ise denizdedir. lk sezon byle biter.

Fransz Kadn Danielle: Adada 16 yldr yaayan biri bir bilim ekibinin yesidir. Sanrm kutup aysnn sahibinin bu ekip olduu ima edilmitir. Danielle'in Alex diye bahsettii bir kz vardr ve kznn "adadakiler" tarafndan karldn syler. Hep "onlar" diye bahsettii bu kiiler veya eyler adann gerek sahibidir belki de. Sezon finalinde Walt'u karan teknede sarn bir kz grrz. phesiz ki o Danielle'in kz Alex'tir.

te byle. Ynaldm yerler olabilir, dzeltiniz. Tabi ben byle kastm ama son anda aklma geldi. nci sen ABD'desin ya, Lost'un 1. sezon DVD'sini alsana! :))

From: incig Oct-1 7:18 pm
To:
trustno13

Murat, valla ne diyecegimi bilemiyorum. Ellerine kollarina, parmaklarina saglik. Ne kadar guzel bir ozet cikarmissin boyle. Merakla okudum. Zamani nerden buldun peki? :))
Demek boyle, ha. Artik 4-5 gozle izleyecegim diziyi.

DVD playerimiz yok henuz. Alinca DVD kiralama olaylarina girecegiz, ama simdilik yapamiyorum. PC ekraninda izlemek olanagi var, ama diyelim ki 1 sezon DVD'si kac saatten olusur ve ben hepsini DVD'yi geri goturme zamanina kadar izleyebilir miyim? Butun gun baska is yapmazsam belki ama gozlerime yazik. Daha TV var izlenecek. Onun icin simdilik DVD rental olayina girmiyorum. Bir girersem kendimi kaybedebilirim. :))
TV kanallari o kadar dolu ki, baska seye zaman kalmiyor. Secici olmak gerek. Herseyi izlemek de mumkun degil. :))
Bazen kabloda dizi maratonlari oluyor, onlar ise yariyor.

From: strange83 Oct-2 1:32 am
To:
incig

yaa utanarak sklarak bi itiraf ben boone ldnde aladm yaa
ben ok sevmitim onu banane baka biri lseydi onun yerine...en sevdiim karakter charlie

From: rukish Oct-14 9:43 am
To:
strange83

SPOILER
Quote:

Bilmem ka saatte bir bir dmeye basmak neyi nasl engeller? ki kii olarak dnml yapmak neyi nasl deitirir?

Bazen ok pis kafalandmz dnyorum, final ile kahkahalarla glecekler bize gibime geliyor..

Gizem stne gizem de ulan azck mantk olur be??

From: trustno13 Oct-14 11:27 am
To:
rukish

Bravo.

Szlkten alntlyorum madem 1.sezonu izlemeden 2. sezona atlayan arkadalarmz var, (ki ok fantastik bi davran) buyrun teoriler(pek kymetli bigboned'un entrysidir):

--- spoiler ---
dharma initiative adli bilimsel arastirma sirketinin adada faaliyette oldugunu ve muhtemelen adada baska hatch'leri de oldugunu ogrendik.. muhtemelen 5 tane daha hatch var ki orientation kasedinde "3 of 6" yazmaktaydi.. yani bizim hatch 3 numarali hatch.. benim fikrimi soracak olursaniz her hatch belli bir alandaki calismaya hizmet ediyor..

hangi calismalar derseniz, vidyodan alinti yapalim, "b.f. skinner, imagined a large scale communal research compound where scientists and free-thinkers from around the globe could pursue research in meteorology, psychology, parapsychology, zoology, electromagnetism, and utopian social--(kesiliyor)"

6 farkli alanda calisma yapildigini goruyoruz.. bu 6 alani da diziyle bagdastirmamiz mumkun.. zooloji, adada gorulen kutup ayilarini aciklayabilir.. deneyden kacmayi basarmis hayvanlar olduklarini soyleyebiliriz.. elektro manyetizma, adada pusulalarin calismadigini biliyoruz.. ayrica dusen ucagin da radari bozulmustu.. parapiskoloji, gorulen ilizyonlari, jack'in babasini, walt'i, fisiltilari aciklayabilir.. meteoroloji adanin kararsiz havasiyla ilgili olabilir.. utupian social-- dan sonra psikoloji geldigini varsayarsak.. adadaki insanlarin mukemmel sosyal psikoloji denekleri oldugu acikca ortada.. son olarak bence bizim hatch psikoloji hatch'i ve hatch icindeki insana hic bilmedigi bir seye ne kadar katlanabilecegi gibisinden bir deney yapiliyor.. ogrenilmis caresizlik deneylerini hatirlarsak.. fareyle degil insanla yapilan versiyonlari gibi geldi bana.. tabi bunlar yine sadece teoriler..

videonun 108 dakikayi aciklayacak kritik noktasi duyulmayan noktasi olabilir.. "not long after the experiments began, however, there was --an 'incident'-- and since that time, the following protocol has been observed".. incident diye bahsedilen nedir.. ya da oyle birsey var midir.. bana sorarsaniz vidyonun o kismi bilerek kaydedilmemis.. denegi inandirmak amaciyla..

son olarak bu isin finansoru apartmanda gordugumuz tip kim?.. locke'un babasina benzemiyor degil.. gotumden salladim tabi..
--- spoiler ---

Anahtar kelime, "renilmi aresizlik". Oldu mu cicim?

Murat

From: trustno13 Oct-14 11:28 am
To:
ALL

Bunlarda Lost'la ilgili ***ilgin*** siteler:

http://www.thedharmainitiative.info/
http://www.mrclucks.com - hurley'nin alt hamburgerci
http://www.thehansofoundation.org
http://www.driveshaftband.com
http://www.ocenicflight815.com
http://www.oceanic-airlines.com

Murat

From: rukish Oct-14 11:57 am
To:
trustno13

Valla anlamadm halta anlamadm iin sinirlenip b.k attm grlmemi bii deil, tabe ok sinirlendiimde ;))

Velhasl bir nceki mesaj yazdktan sonra gideyim bakaym szlkte neler olmu dedim, gittim, belirttiin entry de dahil okudum ite entry'leri..

tamam anlamadmdan sinirlenmiim dedim ama sonra sinirlenicek baka eyler buldum.. neyse bunu szlk zerinden konuuyoruz zaten ksa kesiyorum :P

zetle.. Konuyu ok etrefilli hale getirmelerine hala sinir olmaktaym.. Her sahnede garip garip ipular verilmesi sizi memun edebilir ama ben ahsen kendimi tenis topu gibi hissediyorum.. bieyi yakalayp onun peinden git, sonra "aa bak burda bu var, bu ne acaba?" deyi baka bieye takl.. Ordan oraya, ordan oraya, e bu da kafa be kardeim!!..

Hayr seri mantn severim, yani bu da bir dizi.. Ama o kadar uzun boylu gizem bana gre deil.. XF'n mitolojisini anlayana kadar gbeim atlamt be.. Senelerce devam edecekse bu da, dayanamayp koparm bi yerden sonra zaten..

Neyse senelerce devam edip te tutarlln koruduunu grrsem ve *anlayabilirsem* o zaman iyi konuurum ben.. hade hade, uzatmayalm

heh

From: okatmer Oct-14 2:31 pm
To:
rukish

Tancan..cd...beklemek...Lost...anlayamamak...rak...ikebap...gene gelecek ben

Ouzhan

From: PELIN77 Oct-15 10:08 pm
To:
okatmer

Ben hala bunu balayabileceklerine ok pheliyim. Mesela, bu dharma initiative. Sper, ok iyi yakalanm bir konsept AMA bu konsept'le ilgili hibir ipucu yoktu ilk sezonda. Demek istediim kutup aylar, Hurley'nin numaralar, Walt veya Jack'in halsinasyonlar deil. Demek istediim geen sezon tm arlk bilinmezlik, esrar ve pusulu bir fantastik dnya yaratmakt...imdi bu sezon karmza bir komplo kyor, yaknda bunun hkmetlerin ii olduu da kabilir ki, okyanusun ortasnda byle bir deney iin mutlaka yksek bir yerlerden onay ve de ekipman gerekir.

Dolaysyla bu sezon olaylar bir nevi komplo ve insan vs. otorite figrne dnyor. Bu da benim aslnda yazarlarn kafasnda bir son olmad teorimi destekliyor. Alias, JJ Abrams'n dier dizisi. lk 2 sezon muhteemdi, yer yerinden oynamt. Tabii sonra bir sonu olmad iin dizi srnd. u anda Smallville Alias' reyting savanda yerlebir ediyor.

zliyorum Lost'u ama kesinlikle "teori, plan, mitoloji" vs. bulamadan. nk sonunun balanacana ve bu nedenle ciddiye alnmas gerektiine inanmyorum.

From: incig Oct-19 11:19 pm
To:
rukish

Rukish, ben de kendimi bu dizinin mitolojisi konusunda seninle ayni hissettigim icin izlemeyi biraktim. Ayni anda yan kanalda "Criminal Minds" var, onu tercih ediyorum. :))
Pelin bir sey demisti gecen mesajlarinin birinde: "Senaryo aninda yaziliyor gibi" diye. Yaklasik boyle bir sey demisti, yanilmiyorsam. Yine yazmis Pelin, daha okumadim alttaki mesajini ama merakla okuyacagimdan emin olsun. :)
Ben de sikildim bir anda ustuste gizem ustune gizem yigmalarindan. Hatch'deki adamin Jack'in gecmisinde ne aradigini aciklamadilar ya, o anda biraktim diziyi. :)) 1.sezonu da artik izlemeye dayanamam buyuk olasilikla. :)
Murat'in onceki mesaji aciklayiciydi benim acimdan. Video olayi ustune tuz biber ekti. Bizimkilerin o dugmeye basma isine devam etmelerine cok bozuldum bir anda. Basmadiklari taktirde ne olacagini cok merak etmistim valla. :)) O Irlanda aksanli hatch'de gorevli adamin (adi neydi?) eline gecen ilk firsatta gorevi baskalarina devredip ordan arkasina bile bakmadan kacmasina ise bayildim. :)))

From: incig Oct-19 11:26 pm
To:
PELIN77

Aynen sana katiliyorum Pelin. Yapimcilarin dizinin devami ve sonu hakkinda bir fikirlerinin olmadigi belli. Gizem yigdikca yigiyorlar. Rukish'in dedigi gibi, "kafa bu ya!" :))
Canim sikildi "hadi be, olmaz ya!" demekten ve simdilik sadeec "Criminal Minds" reklam arasi verdikce, "Lost"a bakiyorum. :))

"Alias" dedin de, sahi bu sezon "Alias"ta hic bir cekicilik kalmadi.

SPOILER!
Quote:

Michael Vaughn'u simdilik (!) oldurduler ve gomduler. O hosuma gidiyordu, o yoksa ilginclik kalmadi sayilir. Bir de Jen Garner'in hamileligi cikti. Hamile ajan ABD TV'lerinde bir ilkmis. :)) Olmuyor. Pek aksiyon sahnelerinde kullanamiyorlar Garner'i, dizide hareket dustu gibi. Onun yanina baska karakterler getirdiler. Bir de J.Garner dudaklarina bir sey mi yaptirmis acaba? Botox, silikon falan gibi. BU sezon cok siskin geliyor gozlerime. Bana mi oyle geliyor bilmiyorum. hamilelikten mi acaba? Ama beni cok rahatsiz ediyor..:))

From: rukish Oct-20 9:40 pm
To:
incig

Bi dakka yaf? Doru mu duydum??

SPOILER
Quote:

Pardon Scully hamileyken ajan deil miydi imdi??? Geri gelecek sezonlara pek vakf deilim ama? Kalakaldm vallahi..

From: trustno13 Oct-20 11:00 pm
To:
rukish

gelecek sezonlara vakf olmakla alakas yok, Alias'a vakf olmakla sorun var. Zira FBI ajan ve CIA ajan farkl eylerdir, hele hele bir baka gizli rgt ajan olmak apayr bir eydir efendim.

Murat

From: incig Oct-21 3:44 am
To:
rukish

Pardon ya, Rukish, yanlis ifade ettim! "Hamile ajan" degil, TV tarihinde ilk hamile action hero" diyordu dergi miydi, gazete mi ne.
Afedersiniz...:))

Quote:

Dogru ya, Scully de hamileydi bir zamanlar, degil mi ya? Unutmusum...:)

Bugun SciFi'de XF maratonu vardi. :) Bir kac bolumu izledim yeniden. "Home", "All Souls", "The Calusari", "Chinga", vs...
Tum sezonlar icinde en izlemesi zor bolum "Home" idi. Fikrim yine degismedi. Yenilir yutulur bir bolum degil.
Shuffle gosterim yaptilar. :) Sezonlar karmakarisikti...Bir bolum ordan, bir bolum burdan...9.sezondan da vardi; Doggett ve Reyes...Sezonlar arasinda biraz kiyas yaptim da, ilk sezonlar daha iyiymis sahiden de.

Dun gece "Lost"u yine reklam aralarinda izledim, iki grup dost olmus gorunuyor. Bakalim...:)

From: trustno13 Oct-27 11:03 am
To:
ALL

Eki Szlk'ten alnan habere gre "Pi" ve "Requiem For A Dream" ile gnllerimizde taht kuran Darren Aronofsky'nin Lost'a bu sezon konuk ynetmen olarak gelecei aklanm. Darren Bey Lost'n byk hayranym falan da filan..ehleleleyy demek istiyorum sadece!

Murat

From: rukish Oct-27 5:53 pm
To:
trustno13

Ne yapmay planlyolar ekran karsnda bileklerimizi kesmemizi mi bekliyorlar acep.. ???

Pi'ye adam gibi bakamam bir insanm ben, bunaldm izlerken.. Requiem For a Dream'in tm soundtrackini bi ara hatmettim , mzikleri yeter adam dibe vurdurmak iin, ki izleyenlerin grlerinden anladm kadaryla alamadan sinemadan kan olmam...

Vallahi bilmiyorum, bu adamn eline gene bunalm dozu yksek bi blm tuttururlarsa yandk demek istiyorum, zaten gizemin dibine vurmu, afallam, dumurlara srklenmi bnyeye nasl etki eder dnmek bile istemiyorum..

Hele bika blm ynetecekse ben jiletleri imdiden sipari edeyim, evet..

From: okatmer Nov-19 7:29 pm
To:
rukish

Bende u Lost olayna giriyorum hadi bakalm.

Korkun bir ctesi gn geirdiimi syleyelim nce. Threshold, Lost, 4400, X-Files ve Carnivale izledim beynim resmen suland

Lost'un ilk 3 blmn izledim. nce insan dnyor bu kadar insan den bir uaktan nasl ufak tefek iziklerle kurtulur, biri de hamile stelik. Acaba uzayllarm onlar oraya indirdi diye dnmedim deil :) (Bkz. Tempus Fugit)

Mesajlarnz okudumda olaylar nasl balanacak belli deilmi. bu dizi X-Files'tan te 4400'e benziyor. Kurtulanlar tek tek anlatacaklarsa..lk izleyite Jurassic Park anmsatyor insana. Hatta Planet of Apes tarz birey aklma geldi.Adadaki o ey neyse artk. X-Files'taki adammz O'Quinn bir srdan bahsetti ve gizemli bir havas vard, sanrm baz eyleri biliyor

Olaylar neye balanacak, adadaki o eyler ne, dizi sadece bir survivor dizisimi yoksa baka eylerde mi var bilemiyorum.

Ouzhan
Back to top
View user's profile Send private message
beatlefan
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 3:37 am    Post subject: Reply with quote
Ben de Lost olayna el atyorum, hatta pilot blm izlemekteyim u anda ve btn blmlerini bulup izlemek isteyeceim bir dizi buldum.

Forwardly On LOST
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
beatlefan
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 8:16 pm    Post subject: Reply with quote
Bika ey sorucam sadece birka blm izledikten sonra.
Birincisi, Jack nasl bu kadar soukkanl ve olaylara ekil veren neden hep o oluyor sanki bir eyler yapm ya da biliyor gibi(ya da ben mi kuruyorum), ikincisi bu insanlar sayyla m vermiler, herkes bir garip ve atmosfer ok gizemli.ncs soru deil ama sawyer'a hasta oldum.
Spoiler da alabilirim, benim iin hi farketmez. ok houma gitmeye balad konusu, Sayid'e de bayldm, ok salam bir zekas var, tabii ona terorist diyor salak sawyer ama yine de salam bir adam olduu belli.

Forwardly On LOST
Back to top
Durden
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Feb 05, 2006 4:25 am    Post subject: Reply with quote
Sayyla m vermiler soruna cevap vermeye kalkarsam spoiler vermi olurum..O yzden izlemeye devam et Oya, zellikle de 2. sezonla beraber olaylara hakim olmaya balayacaksn..Hatta tavsiyem kare kare izle..O kadar ok ayrnt sonradan nem kazanacak ki..zellikle de karakterlerin gemilerini iyi takip et..Wink

Don't talk about Durden!
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Feb 05, 2006 1:50 pm    Post subject: Reply with quote
Evet kesinlikle Tancan'a katlyorum, hele bir de sevdiini ve kafandaki sorular yznden kudurmaya baladn sylemisin o zaman kesinlikle spoiler yok sana oya! nahahahhaha! Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
beatlefan
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sun Feb 05, 2006 3:39 pm    Post subject: Reply with quote
Ben spoiler'szlktan kuduruyorum ama yaa.
Hastalk ite, dizilerin konusunu nceden renmeden izleyemiyorum, manyak mym neyim...

Edit:ilgin bir ey kefettim, 3. blmn ad Tabula Rasa, cast'a baktmzda, Terry O'Quinn'in canlandrd karakterin ad da John Locke(ocuun kpeinin bulunmasna yardm eden adam diyebiliriz ona ksaca:)), John Locke eer yanl hatrlamyor isem bir ingiliz filozoftu ve iddia ettii ey, herkesin beyninin doutan bo bir levha olduu ve sonradan ekillendiiydi, hmmm bir balant ya da gnderme olabilir buna, ki blm sonunda jack de kim olduumuz nemli deil, 3 gn nce hepimiz ldk, burda yeniden doduk vs gibi bir eyler syleyerek, bo levha olayna gnderme yapm oldu. u ana kadar adann lideri bence Jack deil de, Sayid gibi grnyor. Adam insanlar koordine ediyor. u anda en houma giden karakter o diyebilirim.

Ben bu diziyi nasl bu kadar ge kefederim diye alamak istiyorum yaa.

Forwardly On LOST
Back to top
Darbe

PostPosted: Sun Feb 05, 2006 8:34 pm    Post subject: Reply with quote
Ewt doru hatrlyosun. lk izlediimde benim de lgmi ekmiti...
Back to top
beatlefan
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Feb 08, 2006 8:18 am    Post subject: Reply with quote
Tam bir psikopat gibi davranp neler yaptm anlataym.

Bir kere saat 7'yi geti ve sanrm ben sabahlam oldum, ve ne yaptm, lost hakknda spoiler'lar okudum, teorileri okudum, elimde olan birka blm izledim, blm izleyen arkadalarmla konutum, tm karakterlerin neyi simgeleyebileceklerini rendim, bir de arkadam yarn dvd'yi bana verip blm indirme derdindenn kurtaraca iin mutlu oldum.

Sonu olarak:

-habire sorular sorup baydm arkadalarm deli olduumu dnyorlar.
-ben birka blm izleyip lost manya oldum ve dizi hakknda script teori ne varsa okudum. harbi uykum geldi, yatsam iyi olacak.
-sonu olarak kendime akl fikir diliyorum...

Forwardly On LOST
Back to top
strange83
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Thu Feb 09, 2006 11:00 am    Post subject: Reply with quote
oyacm ge kefetmisin ama lost harbi manyak yapyor insan her blm bittiinde eee diye kaldm sonra benim herhalde en ok sevdiim charlie... imzamda yazan onun kolundaki dvmeden o szler de beatles n bir ark szym ama sen bunu kesin biliyosundur eminim:)ben 2. sezon 5. ya da 6. sezonunu izledim heralde film indirmeyi brakp lost la ilgilensem ii olcak...
tancan ya sen nerden indiyordun lost u?
oya bu arada benim rekorumu geemezsin heralde ben bir oturuta 7-8 blm st ste lost izlemi bir arzalym hadi beni gete greyim!!!Smile
Back to top
beatlefan
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Thu Feb 09, 2006 4:37 pm    Post subject: Reply with quote
Ben Beatles' da ge kefettim ama olaylar rndan kt, ge kefedince aray kapatmak iin daha abuk reniyorum aratryorum izliyorum, bugn alamadm blmleri arkadatan da, mesela gnde 12 blm izlemi bir arkadam, ben onun rekorunu geebilir miyim bilmiyorum, bitkisel hayata girer insan direk yaaa.
ya lost hakknda her spoiler' aldm ve sper teoriler okudum, inanlmaz bir diziymi yaa, charlie, benim hastas olduum insan, gitarm iin her eyimi veririm diyordu ya, kolundaki szn getii ark, strawberry fields forever, bir john lennon arks.
Sper szleri vardr, charlie'nin kolunda grnce, ite budur dedim:)

"Living is easy with eyes closed, misunderstanding all you see.
It's getting hard to be someone but it all works out.
It doesn't matter much to me."

diye gidiyor szleri, ilerde ben de beatles'n bir arksnn szn dvme yaptrcam, charlie'den kskandmVery Happy

Limewire'den ykleyebilirsin bence lost'u, ben memnunum limewire'den.
Ya ben Sawyer ve Sayid'e hastaym, Jack arada sper oluyor neyse Boone da iyi ho hani:D

Forwardly On LOST
Back to top
patient x
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Feb 09, 2006 7:01 pm    Post subject: Reply with quote
beatlefan wrote:

ya lost hakknda her spoiler' aldm ve sper teoriler okudum, inanlmaz bir diziymi yaa,

Bana mail atarmsn nedir bu spoilerlar,teoriler. Birka blm izledikten sonra sonunu rensem yeter demitim
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 6:59 pm    Post subject: Reply with quote
Sawyer karakterini nedense feci halde Angel dizisinin Spike'na benzetiyorum tavr karakter vs olarak. Benzeten yok mu baka?
Hitap tarzlar, karizmas falan, ok houma gitti:D

Forwardly On LOST
Back to top
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 8:57 pm    Post subject: Reply with quote
beatlefan wrote:
Sawyer karakterini nedense feci halde Angel dizisinin Spike'na benzetiyorum tavr karakter vs olarak. Benzeten yok mu baka?
Hitap tarzlar, karizmas falan, ok houma gitti:D

ehehe evet kendisi biraz alnt. Spike fandom'nn ouda onu takip ediyor zaten. Byk ounluu Sawyer hayran oldu. Sawyer ok hotur cidden, iyi karakterdir izlenecek ama Spike'n eline yine de su dkemez.

Live long and prosper
Back to top
beatlefan
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Thu Feb 16, 2006 2:29 am    Post subject: Reply with quote
ok ok elenceli bieyler yollad arkadalar.
zellikle the sawyer song aklma takld mrldanp duruyorum Laughing
http://www.albinoblacksheep.com/flash/sawyer.php
ilk dinlediimde sandalyeden dyordum neredeyse:D

bu da lost rhapsody
http://uploads.ungrounded.net/content.php?id=272811&name=272811_lostrhapsody.swf&title=Lost%20Rhapsody&date=1139893200&quality=b&uj=0&w=640&h=480

queen'in bohemian rhapsody'sini sylyorlar, ve mkemmel.

Forwardly On LOST
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Feb 16, 2006 10:36 am    Post subject: Reply with quote
ahahaha lost rhapsodey sabah sabah krd geirdi valla. sper olmu. szler ve grntlerin uyumu da apayr bir lezzet katm, Jin'in grnd yerlerde korece altyaz kmas, hurley'nin tpk orijinal queen klibindeki gibi fade away olmas, sayid'in ka plan, flashback dance ve jack'in headbang yapmas ahahaha daldm resmen Laughing Laughing
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 60, 61, 62  Next
Page 1 of 62

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum