X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Supernatural (***spoiler***)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sun Nov 23, 2008 4:34 pm    Post subject: Reply with quote
lk sezonunu izlerken ben de ayn ekilde dnyordum ama sezonlar ilerledike epey deitii iin dizi,pek aklma gelmiyor...yani nceki kadar deil en azndan

Yalnz bunlar FBI ajan klna girdiinde genelde bir XF gndermesi geliyor akabinde
Quote:
4.sezonun( 5.blm galiba) Monster Movie blmnde garson kz soruyor,"Yani siz imdi Mulder/Scully gibi misiniz" diyor.Dean de "Hayr,X Files bir diziydi,bu gerek diyor" yaa,tabi... Very Happy

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Tue Dec 02, 2008 7:26 pm    Post subject: Reply with quote
Tigh wrote:
Supernatural - 4x10 - Heaven And Hell Spoiler:
Quote:

Dean'in cehennem tecrbesiyle ilgili birka kelam duyduk da pek bir anlam yoktu, etkilenmedim akas.

Quote:

in tuhaf ben Dean'in ne yaptn anlayamadm, Laughing cidden.Sadece Yellow Fever'da hastal kapann neden Dean olduunu anlayabildim.Malum o kadar ruhu korkuttuuna gre oralarda...

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Wed Dec 03, 2008 9:36 am    Post subject: Reply with quote
2shy wrote:

in tuhaf ben Dean'in ne yaptn anlayamadm, Laughing cidden.Sadece Yellow Fever'da hastal kapann neden Dean olduunu anlayabildim.Malum o kadar ruhu korkuttuuna gre oralarda...

Quote:
Yahu ite; 30 sene beklemi, acya dayanamam, o da Alastair'in elinden alm krbac, cehennemin yeni gelen sakinlerine yer misin yemez misin yapm.

Olay bu. Hi de etkileyici deil bence. Halbuki, grdmz flashback krntlarnda devaml Dean'e bireyler yaplyordu, oras da enteresandr yani...

Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Dec 03, 2008 12:37 pm    Post subject: Reply with quote
Tigh wrote:
Quote:
Yahu ite; 30 sene beklemi, acya dayanamam, o da Alastair'in elinden alm krbac, cehennemin yeni gelen sakinlerine yer misin yemez misin yapm.

Olay bu. Hi de etkileyici deil bence. Halbuki, grdmz flashback krntlarnda devaml Dean'e bireyler yaplyordu, oras da enteresandr yani...

Quote:
Yalnz o zaman o flashback krntlar Alastair iin almaya balamadan ncesidir.Sonuta Dean hayal edebilecek hereyin yapldn anlatt Sam'e.Para para edilip tekrar eski haline geldiini falan...
Bana o kadar da sradan gelmedi,kabul biraz hayal krkl oldu ama...3.sezon Ruby'si Dean'e yava yava insanln unutup bir iblise dneceksin demiti (nitekim Dream a little dream of me blmnn sonunda Dream!Dean'in syledii gibi.)Anlalan Dean de o yolda ilerliyormu,Castiel onu karmadan nce.
Blm izledikten sonra aklma gelen babalar oldu.John Dean'den daha da fazla kalmt,onunki asrlar olmutur artk....

Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Wed Dec 03, 2008 2:45 pm    Post subject: Reply with quote
2shy wrote:

Quote:
Yalnz o zaman o flashback krntlar Alastair iin almaya balamadan ncesidir.Sonuta Dean hayal edebilecek hereyin yapldn anlatt Sam'e.Para para edilip tekrar eski haline geldiini falan...
Bana o kadar da sradan gelmedi,kabul biraz hayal krkl oldu ama...3.sezon Ruby'si Dean'e yava yava insanln unutup bir iblise dneceksin demiti (nitekim Dream a little dream of me blmnn sonunda Dream!Dean'in syledii gibi.)Anlalan Dean de o yolda ilerliyormu,Castiel onu karmadan nce.
Blm izledikten sonra aklma gelen babalar oldu.John Dean'den daha da fazla kalmt,onunki asrlar olmutur artk....

Quote:
Evet bir de John ksm var ki, oras daha garip. John normal zaman olarak Dean'den daha fazla kalmasna ramen Yellow Eyed Deamon (Azazel)n karsna salam kt yani, hi parampara isli, kmrl yanm, paralanm bir hali yoktu.

te yandan, tamam bir insann ruhunun paralanp yeniden bir araya getirilmesi kt birey, ama Dean bana o duyguyu veremedi, Dean'in oyunculuu daha ok anlk gz yalar durumunda ok daha anlaml oluyor (Bkz. 2. sezon sonu werewolf olan kz vuran Sam'in halini dnerek alamas ve blmn bitii.)

Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Dec 03, 2008 7:22 pm    Post subject: Reply with quote
Tigh wrote:

Quote:
Evet bir de John ksm var ki, oras daha garip. John normal zaman olarak Dean'den daha fazla kalmasna ramen Yellow Eyed Deamon (Azazel)n karsna salam kt yani, hi parampara isli, kmrl yanm, paralanm bir hali yoktu.

Quote:

Yani benim de kafam kartrd bu ksm.Kmrlemi bir baba Winchester beklemiyordum ben ama Cneyt Arkn edasyla gelip gn kurtarmt resmen,o olmasa Dean YED'i vuracak frsat bulamazd.

Tigh wrote:

te yandan, tamam bir insann ruhunun paralanp yeniden bir araya getirilmesi kt birey, ama Dean bana o duyguyu veremedi, Dean'in oyunculuu daha ok anlk gz yalar durumunda ok daha anlaml oluyor (Bkz. 2. sezon sonu werewolf olan kz vuran Sam'in halini dnerek alamas ve blmn bitii.)

Quote:
Bu sahne iin birey diyemicem nk tam tersini dnyoruz bu noktada.Hearts blmndeki hatunu sevemediimden midir nedir Dean'in orada alamasn fazla anlaml bulmamtm,demek istediim etkilenmemitim ok-geri kz iin deil,senin de dediin gibi kardeinin kald durum ve de adm adm daha kt oluuna alyordu orada ama--

u an hangi blmdeydi hatrlayamyorum ama yine kardeiyle bir konuma geiyordu aralarnda cehenneme dair."Grdm eyler,yaptm eyler..." gibisinden bireyler sylyordu.O ksmn devam olarak,bence gayet iyi yanstyordu.Yannda tepkisiz duran Sam'di.Yalnz sahnede spot nda olan Dean olduu iin byle olabilir.Bakalm gelecek blmlerde nasl ilerleyecek?

Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Wed Dec 03, 2008 8:48 pm    Post subject: Reply with quote
Sadece yle diyim, hangi sezon olursa olsun Dean'in gznden damlayan bir damla ya etkileyici olabiliyor. Ama o kadar...

Daha fazlas deil, en azndan bence Smile
aylak
aylak

PostPosted: Sat Jan 17, 2009 11:13 am    Post subject: Reply with quote
Supernatural - 4x11 - Family Remains

Quote:
Ben beendim bu blm.
ok klasikti, farkl bir hikaye deildi falan ama olay rgsnn dinamikleri ok salam hazrlanm. Yani, ekran karsnda baya baya heyecanlandm ben de. Ve uzun zamandr olmad gibi Dean'in gndermeleri daha kuvvetli ve daha parlak zekalyd :d

Daha nceden Dean'in dedii "30 sene ikence yaptm cehennemde bd bd" sndan zerre tkilenmeyen benim gibi fanlar iin iin dozunu da bir klik arttrdlar, "bundan zevk aldm". Fanlar bunu da beenmezlerse bakalm ne dedirttirecekler, meraktaym :d

Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sat Jan 17, 2009 1:20 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Bunlar nasl okuma yazma biliyorlard,yahu..."Go"..."too late" falan Very Happy nsan olduklar ortaya knca hayal krklna uradm resmen,ehe...nk kz emberi geince ne biim bir mahluk bu diye dnmtm,blmn ksa videolarn izlediimde...
Evet zevk aldm dedii ksmda ok ardm syleyebilirim ben...

Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 12:58 pm    Post subject: Reply with quote
Supernatural 4x15 Death Takes A Holiday

Quote:
yi bir dn yapt bence. Ne kadar melek-iblis atmasndan uzak durup kardeleri kendi hallerine brakrlarsa (brakyormu gibi yaparlarsa) o kadar iyi bence. Blm olarak fikir de gzeldi, olay mhr de olsa Azrail lerin peinden komak ve geride kalan bir ocuun bizimkileri eitmesi ok elenceliydi. Tabi bu arada gndermeler yine havada uutu; "Yoda, House, Amityville... vs vs. Olduka da elenceliydi...

te yandan tee ne zaman grdmz kadn neden imdi Sam'e "aman ha" nutuu ekti onu da anlayabilmi deilim, Dean bile alm gibi gelmeye balad bana.

Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 2:00 pm    Post subject: Reply with quote
Tigh wrote:
Supernatural 4x15 Death Takes A Holiday
Quote:
te yandan tee ne zaman grdmz kadn neden imdi Sam'e "aman ha" nutuu ekti onu da anlayabilmi deilim, Dean bile alm gibi gelmeye balad bana.

Quote:
Dean'in de pek altn sanmyorum ne de olsa pek aldr etmediini grp bir sre sessiz kalmay semi gibi.Kr medyumun syledikleri ise;gelecek blmn reklamlarndan hareketle Sam'in Ruby'nin kann itiini gz nne alrsak sadece glerini kullanmakla kalmam daha da artrmann bir yolunu bulmu gzkyor.Oysa ki mzmzlanp duruyordu "I have demon blood in meee,Dean!I'm whole new level of freakkk" diye Confused

Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sat Mar 21, 2009 1:59 pm    Post subject: Reply with quote
Supernatural - 4x16 - On The Head Of A Pin

Quote:
nceki birka blm daha ok sevmitim diyebilirim. Reyting kaygs dolaysyla, uan kaan bir blm olmu yine. Yok Dean'e ikence yaptrmalar, Melek vs. blis kapmas, melek vs. melek kapmas, offff.

Bu melekler ile iblisler neden yumruk yumrua dvyor ya neden, ierefsizim bana ilallah geldii, bunaldm.

Tabi bir de vampirimsi Sam'in douunu grdk ucundan. Ama bu da aceleye geldi, imdiye kadar yava gtrdler, bir blmde gaza getirdiler, buna da el insaf yani Very Happy

Good old hunt istiyorum ya ben Smile

Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sun Mar 22, 2009 12:17 am    Post subject: Reply with quote
Quote:
Bence sezonun ilk blmnden bu yana en iyi blmd...Ruby de Sam'i iyice hazrlyor,Lucifer'in ykselmesine dorudan Sam yardm edecek bu gidile...Sad
O deil de sezon finalini ok pis bir ekilde bitirecekler bunlar.Neyse ki 5.sezon iin anlald.

Back to top
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sat Apr 04, 2009 11:03 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
18.blmde Dean'e arpan minibs kullanan Samantha Mulder'd,Redux'te grdmz haliydi yani Very Happy

Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sat Sep 12, 2009 12:25 am    Post subject: Reply with quote
Supernatural 5x01 Sympathy For The Devil

Quote:
Bir iyi bir de kt haber, en azndan benim iin. Kt haber; Bobby fena hayal krkl yaratt benim iin, dizinin en salam karakteri olarak ilk bata dediini ne kadar takdir ettiysem de, sonradan hastanede "o konuan iblisti" aya ekmesi iren, dandik bir olayd. Halbuki, ilk syledii tam da Bobby'nin syleyecei tarzdan bireydi...

Kardelerin artk ayrlyor (ya da ayrlyor labilecei ihtimali) olmas ve de artk gven sorununu zellikle Dean'in ortaya karmas ne kadar da ho oldu, ama ok ge kald... Umarm ayr ekilde izlemeye devam ederiz.

Genel olarak bakacak olursak, premiere iin dandirik bir blmd ve heyecan yaratmad. Beklenti de oluturmad. 2. sezonun kredisini yemeye devam ediyor...

Ama kabul etmeliyim ki Dean'in St. Michael'n illstrasyonuna bakp Cate Blanchett'e benzetmesi sper komikti Very Happy Very Happy

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum