X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Supernatural (***spoiler***)
Goto page 1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 1:29 am    Post subject: Supernatural (***spoiler***) Reply with quote
From: PELIN77 Sep-28 11:07 pm
To:
ALL

Amerika'da ve her nasl olduysa WB'de yeni balam, adndan da anlalabilecei gibi doa st olaylarlarla ilgili dizi. Ald vgler zerine bir ans verip izlemeye karar verme ile balad olaylar...

Anneleri biri daha birka aylk, dieri de 4-5 yalarndayken ok garip bir ekilde ldrlen iki erkek kardein, babalarnn izinden bir 67 model Chevy Impala(harika araba) ile giderek doa st olaylar aratrma ve engellemeleri zerine. Daha ilk dakikalarda bana X Files havasn tekrar yaatm, karanlk, ekimleri,dekorlar, mzii ok tandk bir dizi ama David Nutter'n executive producer'u ve de ilk blm ynetmeni olduu bir dizi baka trl olamazd.Zaten daha ilk blmde Mulder & Scully referans var. Ayrca Steve Railsback'te ilk blmde ksa bir konuk oyuncu olarak grnyor. Barollerde Jared Padalecki (Sam) ve Jensen Ackles (Dean) var, oyunculuklar iyi, zellikle de Ackles. Sam'in abisinden farkl olarak doa st bir takm yetenek(veya lanet greceiz) olduunu ve bunun gelitirileceini dnyorum, Dean ok daha ilgin ve karmak bir karakter gibi. Karakterleri iyi gelitirirlerse snrlarn aacak bir dizi olacana eminim ancak baz FX'leri gelitirmeleri gerek.

ok uzun yllar sonra tek bama izlerken beni yerimden sratm tek yapm. X Files tadnda. iddetle tavsiye edilir.

From: incig Sep-29 12:46 am
To:
PELIN77

Selam Pelin,

"Supernatural" daha yeni basladi. Turkiye'de gosterilmiyor herhalde. Sen internetten mi indirerek izledin Tancan gibi? Merak ettim.

Ben fragmanlarindan korktum da, izlemekten vazgectim, bakmadim bile. Bakayim o zaman..:))

From: rukish Sep-29 12:43 pm
To:
incig

Hmmm... Jared Padelecki kimdir kimdir dedim WB sayfasna girince anladm ki bizim Gilmore kzlarmzdan Rory'nin sevgilisi Dean bu be.. Bu bir artdr tabe ki.. eheheheh

O deil de genlik dizisi moduna sokmaya alrlarsa ayvay yer bu dizi, imdiden syleyeim, Smalville gibi bii olmadn Pelin'in grlerinden anladm.. Ama olma ihtimali var (bu arada ne kadar gudik bi diziymi bu SMalville be?!) , dikkat edilmeli..

Ha bi de WB gibi pek *sevdiim* bi kanalda yaynlanmas da cabas... lgi ekmedi diye iptal etme konusunda uzmandr kendileri (Bkz: Angel).. Velhasl.. zliyim ben unu bi :P

From: incig Sep-29 5:34 pm
To:
rukish

"Supernatural"i nerde nasil izlemeyi dusunuyorsun? Netten mi indireceksin?

From: rukish Sep-29 5:41 pm
To:
incig

Kalitesini bilmiyorum ama indirdim bile :D

bu akam PC'den izlemeyi dnyorum..

From: PELIN77 Sep-29 6:33 pm
To:
rukish

Genlik dizisinde oynad bir ara diye (bu arada Gillmore Girls deil Smallville) bir aktrn baka bir dizisi niye yavasn ki anlayamadm..

Kolay kolay beenmediimi en iyi bilen insanlardan biri olduuna gre bunun hi o tarz da olmadn syleyebilirim. Neyse ki Lost'un 2. blmnde "kahraman" Jack yerine dierlerine arlk vermilerde blm bireye benzemi. Yine de Supernatural ilk blmde ar basar.

nci, netten indirdim blm.

From: rukish Sep-30 10:56 am
To:
PELIN77

Baarl bir alma olduu kanaatine vardm ben de.. Finali de afedersiniz "oha!" dedirtti, trstm valla.. Efektler, Pelin senin de belirttiin gibi zellikle bir sahnede ok yetersiz kalm, ama gerisini sevdim..

Hi olmazsa merak ettirip bi sonraki blm bekletiyo, ne gsel yine paranormal olaylarla karlaacapz..

Babalar tarafndan yllarca garip glere kar eitilmi iki gen var karmzda.. Mulder gibi kimsenin kaale almyca konular ciddiye alyorlar ki bu diziyi izlemek iin nemli bi sebeptir :P Babalarnn brakt voicemail'e EVP testi uygulamalarna hasta oldum.. appadanak ta bi hayaletin sesini duymuyolar m?.. Ahah.. Du bakalm nereye gidecek bu olaylar.. Merakla bekliyorum..

Mulder-Scully referansna da bayldm.. Zaten bu sralar ok sk referans yaplm, BONES'ta de referans varm geenlerde.. Hatta nam dier Angel'mz David Boreanaz'n karakterinin azndan km, garip oldum nedense :P...

Oley be! Gene paranormal olaylarn peinden giden birilerini buldum en sonunda demek istiyorum da ok erken davranyorum gibime de geliyo.. Neyse zamanla anlycas..

EDIT: ehir efsaneleri paranormal'e girer dimi ? :P.. Genelde bu tip efsanelerle ilgilenecekmi te arkadalar.. Bika konu da biz verelim hatta :P

O deil de bi eyi unuttum ki ne fenaaa.. Blmde kullanlan paralar da baba yane.. Biraz metalci tabe bizim arkadalar.. AC/DC, Metallica fln dediler durdular.. Benim tarzm olmasa da ortalarda biyerlerde ara sra gaz bir gitar solosu girdi ki pek gseldi be.. Keke uzatsalarm.. :P Neyse o ynden de baarl bence seimleri yapmclarn.. le ite..

From: okatmer Sep-30 12:44 pm
To:
rukish

Netten indirdiiniz bu dizileri sanrm bi yerlere kaydediyorsunuzdur dier arkadalarnzla da paylamak iin

Ouzhan

From: rukish Sep-30 1:04 pm
To:
okatmer

Ben kaydettim ama ben bi siteden ykledim 5 para halinde.. 5'e blnm divx ister misin? :P

Normalde download yapmak gibi bi meziyetim yok MP3 hari.. O nedenle devaml ykler miyim mehul.. Pilot blm erefine ykledim aslnda..

From: strange83 Sep-30 1:14 pm
To:
rukish

ruki yaw nerden ykledin?

From: okatmer Sep-30 5:04 pm
To:
rukish

Dizi yklediiniz adresleri verebilirmisiniz?

Yaknda ADSL'e geicem yklerim bende

Ouzhan

From: rukish Sep-30 5:14 pm
To:
okatmer

Eeee. Aslnda burdan veremem.. nk ifreli ve bandwith snrn aarsa herkes uar.. O nedenle ben sana yollarm bi yerlerden daha iyi Ouz'cum ;)

From: rukish Oct-14 9:40 am
To:
rukish

"imdi urdan Mulder kacak" moduyla izliyorum bunu ben.. 2 karde ne zaman doast bir olayla ilgili millete ahkam kesseler Mulder aklma geliyo ne yapaym.. Olmayacak eyler hakknda olmayacak kadar fazla bir tek o konuur yane :)))

Konular XF'nkiler kadar baarl deil imdilik, ne yalan syleyeyim.. (2 blm daha be yuh!) Mesela 2. blm Jersey Devil'i anmsatt bana.. Jersey devil daha iyiydi bence..

Neyse, ana konu rgs nas geliecek onu merak ediyorum , ilenen konlar pek zevk vermedi nasl balanacak ona konsantre oallm bari :)
Back to top
View user's profile Send private message
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Feb 28, 2006 11:27 am    Post subject: Reply with quote
Pek ilgimi ekmedii iin hi izleme gayretinde bulunmadm Supernatural'n nmzdeki haftalarda yaynlanacak olan 17. blm "Something Wicked"in yazarnn Carnivale'in yaratcs, ilahmz Daniel Knauf'un yazdn renmi bulunuyorum. imdi bu dizi her hafta ayr bir konu mu iliyor yoksa neler olduunu anlamak iin nceki 16 blm izlemek mi lazm?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Feb 28, 2006 11:43 am    Post subject: Reply with quote
Her hafta genelde ayr konu var ancak, olayn merkezindeki karakterlerin bir arc', mitolojisi var (ben de 4 blm izledim aslnda ama her blmde olmasa da ou blmde biiler reniyosun karakterler hakknda )... Benim amdan zellikle ilk blmn izlenmesi gerekir ki bu iki karde neden atlyorlar bu olaylar aratrmaya, oras netlik kazansn..

O nedenle senin gibi merakl olmayan biri izlemese de olur nceki blmleri, karakterleri tanmak istemiyorsan izlememenin bir sakncas olmaz diye dnyorum..

Ama sana da yaktramyorum yane, ortasndan bieye damlamay, bilemem artkn bak bu kadar da aypladm, sen bilrisin gerisini :PPP
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Feb 28, 2006 12:04 pm    Post subject: Reply with quote
Dan Knauf bu kzm boru diil...Madem Carnivale izleyemiyoruz artk, adamn pazar listesini bile okumaya, izlemeye razym Laughing dikkat et bak, supernatural'dan hi bahsetmiyorum Twisted Evil
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Feb 28, 2006 6:33 pm    Post subject: Reply with quote
Peki bakalm.. O kadar Ronald D Moore dedik, BSG de izle o zaman..

Ben hala yklyorum, komple izlicem ilk sezonunu Supernatural'in bi ara.. Aylarm olcak zaten BSG 3. sezon gelene kadar... Nalet Sad
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Apr 14, 2006 9:06 am    Post subject: Reply with quote
Efendim bahsi geen blm Something Wicked yaynland, biz de indirdik izledik pek tabi.

imdi Supernatural'n olduka yzeysel bir Buffy/The X-Files karm bir ey olduunu duymutum muhtelif yerlerden. Bu adan zaten buffy'den hi hazzetmeyen ben, daha ne kadar yzeysel olabilir ki diye Supernatural'a kafadan burun kvrmtm. Blm izlerken doru bir karar verdiimi anladm. Supernatural klie, yzeysel ve ok rahat tahmin edilebilir bir diziymi.

Ha bunda izlediim blmn suu olabilir mi? Sanmyorum. Something Wicked'in yazar ve blm izleme sebebimiz Daniel Knauf dktrm diyemeyeceim elbette, ortada bir Carnivale muhteemlii yok ama adamn elindeki malzeme de akas yavan. Blmn konusu olan "Strega" onun fikri miydi bilemiyorum ama kabaca "cad" olarak ifade edebileceimiz bu yaratktan elinden geldiince faydalanmaya alm Knauf. stelik de rktc bir cad kompozisyonu oluturmay baarm. (2 sahnede korktuumu itiraf ediyorum.)

Kardelerin gemiine inen ve onlara boyut katan ilk yazar da sanrm Knauf olmu(yanlyorsam dzeltin). Ancak baz noktalarda da zayf kald bir gerek; Konu hzla ilerlesin ve 40 dakika iinde sonlansn diye mantk atlamalar ve zaman zaman konu iinde boluklar mevcut. E ama zaten bahsettiimiz yazar, Carnivale gibi yava ar ve emin admlarla ilerleyen bir dizinin yaratcs, bu konuyu Knauf'a 5 blm'e yayacak ekilde verselerdi grrdm o zaman Supernatural'! Laughing

Carnival demiken yaplan gndermeleri yakalamak ve izlemek muhteem bir tat brakyor. Tekerlekli sandalyedeki kocakar, ters ha, ld denirken aniden canlanan Strega...hele o kocakar resmen Carnivale hayranlar iin blme konmu gibi geldi bana! Daniel Knauf'un ilk gz arsn unutmadn grmek, asla unutmayacana dair inancmz pekiitiriyor, bu adan baknca Something Wicked'i izlemek houma gitti.

Son olarak diyorum ki Daniel baba, bizi yeteneinden mahrum brakma! Carnivale' o kadar ok zlememize ramen dizinin durumunun muallakta olmas "lm grm ve stmaya raz olmu" biz hayranlarna DK olsun amurdan olsun dedirtiyor. Kurtlar Vadisi de olur, Lost da olur ne bileyim Yalan Rzgar da olur. Yazmaya devam et! Carnivale bir gn geri dnene kadar sen de kaybolma ltfen!
Back to top
patient x
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Mar 17, 2008 5:41 pm    Post subject: Reply with quote
2 blm izledim diziyi beendim, paranormal eksikliimi azda olsa tamamlayacak gibi grnyor, takip edeceim. Tabi X-Files gibi bireyleri kantlama, inanan-pheci dengesi derdinde deil. c-bc ansiklopedisi varmta (babalarnn gnl), bu iki karde madde madde stlerinden gidiyormu gibi. Bu hafta hangi harfteyiz C, hmm ozaman Cad gibi .
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Tue Mar 18, 2008 6:19 am    Post subject: Reply with quote
Benim en ok houma giden ilk blmdeki Mulder & Scully gndermesiydi Razz

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed May 28, 2008 11:14 pm    Post subject: Reply with quote
u sralar tvde takip ettiim tek dizi bu; geenki blmlerin birinde ( korkuluk canlanyordu falan) bizim CSM 30 saniye gzkt gzkmedi ama yaptyla ortal bir anda kartrd Smile

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sat Nov 15, 2008 1:01 am    Post subject: Reply with quote
Supernatural 4x09 I Know What You Did Last Summer Spoiler:

Quote:
Geyik bir film bal da olsa blmn ad, aslnda olduka manidard. u an olacaklar ne kadar merak etsek de flashbacklerle desteklenen gemi durumlar da bir o kadar nemli, kald ki asl kafalar kartran olay Dean olay.

Neyse, 3 geri 1 ileriden vazgeen yazm kadrosu, bu hafta ilerlemeyi tercih etmi, saolsunlar varolsunlar. Hele hele "to be continued" tarz bir blm yaparak bir sonraki blmde konuya kaldmz yerden devam edeceimiz garantisini alm olduk byk oranda. Bu da gzel bir haber tabi ki. te yandan Sam'in iini Dean'e aktarmas da belki Dean'i gaza getirir de azck falan bize cehennemi anlatr. Meersem kanki falan yapm adam orda

Neyse, Anna gzel bir fikirdi, meleklerin onu elemine etmeye gelmesi de olaan bireydi, yani bu tr melekler iin. Dean ve Sam kar kacaktr, Uriel de Meredith benzeri bir tavrla "yakarm sizi" havalarna girecektir, falan filan. Sonuta o kz lmez bana gre, ben sevdim kz Sempati haricinde, hemen lcek bir tip gibi bir karakter oluturmamlar sanki.

Gruba yeni bir katlm da olabilir, bakalm, haftayay bekliyoruz efem.
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Nov 15, 2008 2:31 am    Post subject: Reply with quote
Arkadalar forumumuzda SPOILER kuralmz deimi deil. Yeni gelen, yeni yazmaya balayan arkadalarmzn birka mesajn (yukardaki de dahil) editlemi olabiliriz ancak bu yeni arkadalarn foruma adapte olma srecine yardmc olmaya almaktan baka bir ey deil.

Ltfen, yeni gelen veya yazmaya balayan arkadalarmz da kurallar bir zahmet okusunlar, zira spoiler kuraln ineyen btn mesajlar, kural gerei silinir. yi niyetimizi suistimal etmezseniz seviniriz.
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sat Nov 15, 2008 10:56 am    Post subject: Reply with quote
zr dilerim, spoiler diye belirtmemin yeterli olacan dnmtm, tekrarlanmayacak.
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Nov 15, 2008 1:16 pm    Post subject: Reply with quote
Teekkrler Smile
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sun Nov 23, 2008 11:40 am    Post subject: Reply with quote
Supernatural - 4x10 - Heaven And Hell Spoiler:

Quote:
Breeehhh, batrdlar, geen haftadan beklenti yaratmalarna ramen zerine pek birey koyamadlar. Yahu u dizi 3. sezonun yarsndan sonra kendini bir trl oturtamad, devaml sallanp duruyor.

Dean'in cehennem tecrbesiyle ilgili birka kelam duyduk da pek bir anlam yoktu, etkilenmedim akas. Skcyd. Melekler ile iblisler de kar karya gelince kavga ediyorlarm demek ki, safi kas gc :S Bu mudur yani?

Lucifer da ortaya karsa elik omak oynarlar artk....

Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Nov 23, 2008 12:57 pm    Post subject: Reply with quote
u diziyi bi trl izlemeye balayamadm. Yarda brakp kapatyorum..Paranormal olaylar olunca gzm Mulder-Scully aryor sanrm bu yzden
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum