X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
House (***spoiler***)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sun Apr 12, 2009 5:21 pm    Post subject: Reply with quote
son blmdeki ok edici hadisenin sebebi:

Quote:
Tahmin ettiim gibi Kuttner' oynayan Kal Penn diziyi brakm. ama ne iin brakt gayet ilgin:Kal Penn Obama'nn ekibine katlp Beyaz Saray Halkla likiler Departman'nn Yardmc Yneticisi olarak grev alacakm. Shocked

Haber yle:

"...Penn explained his decision for Entertainment Weekly:

I was incredibly honored a couple of months ago to get the opportunity to go work in the White House. I got to know the President and some of the staff during the campaign and had expressed interest in working there, so I'm going to be the associate director in the White House office of public liaison. They do outreach with the American public and with different organizations. They're basically the front door of the White House. They take out all of the red tape that falls between the general public and the White House. It's similar to what I was doing on the campaign."

http://network.nationalpost.com/np/blogs/theampersand/archive/2009/04/07/kal-penn-leaves-house-for-the-white-house.aspx
Back to top
View user's profile Send private message
364 SaD SaM
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Jun 18, 2009 7:32 pm    Post subject: Reply with quote
O Amber nasl bir karakterdir, nasl gitmitir halsinasyonlara, aman yarabbi..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Jun 18, 2009 11:05 pm    Post subject: Reply with quote
House'un karanlk taraf diyebiliriz kendisine. Hakkaten rktcyd ama... Shocked
Umarm nmzdeki sezon da grrz bir ka blm Dark Amber'. Very Happy
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Wed Sep 23, 2009 9:58 pm    Post subject: Reply with quote
House sezonu muhteem bir blmle at; kalibresi o kadar yksek ki hem geene serzonu affettiriyor ve hem de gelmi gemi tm House blmlerinin en iyilerinden biri olmay baaryor. Tek bana film bile olabilirmi,o kadar iyi yazlm bir blm bu.

Spoiler vermiyorum ama bu blmde karakterin geirdii byk deiimler sezon iinde normal rutini nasl dntrecek merak ediyorum. Bir de, hastanedeki sarn doktor ne kadar da Amber'a benziyordu; ikillenmedim deil. Sonraki blmlerde grnrse bu karakter anlayacam ki Wilson iin konulmu senaryoya Very Happy
Back to top
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Wed Sep 23, 2009 10:35 pm    Post subject: Reply with quote
isatay wrote:
House sezonu muhteem bir blmle at; kalibresi o kadar yksek ki hem geene serzonu affettiriyor ve hem de gelmi gemi tm House blmlerinin en iyilerinden biri olmay baaryor. Tek bana film bile olabilirmi,o kadar iyi yazlm bir blm bu.

Spoiler vermiyorum ama bu blmde karakterin geirdii byk deiimler sezon iinde normal rutini nasl dntrecek merak ediyorum. Bir de, hastanedeki sarn doktor ne kadar da Amber'a benziyordu; ikillenmedim deil. Sonraki blmlerde grnrse bu karakter anlayacam ki Wilson iin konulmu senaryoya Very Happy

ok doyurucu bir yorum olmu hakikaten.Kesinlikle,kendi iinde ayr bir yere konulabilecek bir blm olmu.Film gibi.ok da hznlyd zaten.Al daha bir canl grnyordu promolarda.Ayrca previewlardaki sahnelerden bazlarn gremedim ben bu blmde:
Quote:

O sahneler de(rnein House'u baheden srkledikleri sahne) hastanede getiinden ve blm sonu itibariyle House taburcu olduundan, nereye gittiler merak etmekteyim.

Ben de bata Amber sandm kz hatta dedim yine bir paranoya blm m geliyor... Smile
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Wed Sep 23, 2009 10:49 pm    Post subject: Reply with quote
Ham ekimlerden fragman yapld iin fragmanda grlen sahneler filmin son kurgusunda atlm olabiliyor. Herhalde byle bir durum szkonusu.

Doktor'u ilk grnce ben de "aha da House halisnasyon gryor" dedim ama sonra biey kmad. Yine de tesadf olmas mmkn deil byle bir benzerliin mutlaka tekrar greceiz bu kz.
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sat Sep 26, 2009 10:57 am    Post subject: Reply with quote
Quote:
Aslnda ben House'un iliki yaad Alman kadnn halsinasyon olabileceini dnmtm Very Happy Neticede ikisi de deilmi...

Kesinlikle doyurucu ve House'un bilinen/bilinmeyen i dnyasna aktarm asndan zengin bir anlatm olmu. Akas, ello alan kadn "bariz ve ak" bir biimde kendisinin tbbi yntemlerle tedavi etmemesi beni daha ok mutlu etti blm asndan.

Ve doktorunun da ikinci bir Vogler vakas olmamas da gayet iyiydi Very Happy
Talent show da sperdi ayrca, hele hele elleri ve vcuduyla ritm tutan amcam muhteemdi, dizide neden grdmz anlam olduk Very Happy

Sonuta ok iyi balangt, bakalm House iyerinde kimlere "gvenecek" ve kimlere "alacak"? Shocked

Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sat Sep 26, 2009 2:28 pm    Post subject: Reply with quote
Tigh wrote:
Quote:
Aslnda ben House'un iliki yaad Alman kadnn halsinasyon olabileceini dnmtm Very Happy Neticede ikisi de deilmi...

Kesinlikle doyurucu ve House'un bilinen/bilinmeyen i dnyasna aktarm asndan zengin bir anlatm olmu. Akas, ello alan kadn "bariz ve ak" bir biimde kendisinin tbbi yntemlerle tedavi etmemesi beni daha ok mutlu etti blm asndan.

Ve doktorunun da ikinci bir Vogler vakas olmamas da gayet iyiydi Very Happy
Talent show da sperdi ayrca, hele hele elleri ve vcuduyla ritm tutan amcam muhteemdi, dizide neden grdmz anlam olduk Very Happy

Sonuta ok iyi balangt, bakalm House iyerinde kimlere "gvenecek" ve kimlere "alacak"? Shocked

Quote:
hakikaten de karakterin zerine ok salam bir almayd.Sonuta bu dizinin ana sermayesi House karakteri... hibir ucuz klasik numaraya gitmemeleri, icabnda duygusallktan ekinmemelerini, tbb iin iine katmadan House'un derununa inemelerini ok cesurca buldum. Anladm kadaryla geen sezonun acsn karm yazarlar ve hakikaten kollar svamlar. Ayrca alman hatun da benim House'un romantizm meselesinde rina Adler teorimi kantlar nitelikteydi. Daha nce de sylemitim bu adamn dizi iinde ak yaamas iin karakterin zel artlar iinde olmas ve ilikinin batan bitmeye mahkum olmas mecburi diye...

Ancak yle de bir mesele var: House bu tek zel blmde mthi aama kaydetti, bir karakter olarak nemli dnmler geirdi. Ancak dizinin de oturmu bir rutini, bir dinamii var. Yeni House'un eski dizi dinamii iinde nasl oturacan merak ediyorum akas. eer bir sonraki blmde hibirey olmam gibi eski House' bildik hikaye emas iinde kullanrlarsa felaket olur, dizinin bu zel blmle kazand tm puanlar gittii gfibi eksiyede der gzmde. te yandan yeni House' zeki bir biimde dizi rutinine oturtturamazlar, inandrc bir gei yapamazlarsa o zaman da dizinin eski tad kalmaz. yine felaket olur. Neticede u an yazarlarn nnde ok daha zorlu bir i var. Umarm zel blm kadar baarl bir yazarl sezon boyunca grebiliriz.

sarn doktor meselesine gelince, eper alman hatun olmasayd aklmdaki Irna Adler oydu aslnda. Zira alttan alta Amber'la arasnda bir ekim vard House'n, belliydi bu. Ancak alman hatundan sonra sarn doktorun Wilson iin diziye konulduunu dnmeye baladm. House bile yapabilir bakarsnz patanlklarn.

Back to top
beatlefan
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 2:11 am    Post subject: Reply with quote
Ya yorum yapmaya endim de imdi, sarn hatun cidden Amber lan bu dedirtti bana, o ne benzerliktir yle. Kardei olabilecek kadar benziyordu, ardm Smile

Forwardly On LOST
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Sep 28, 2009 11:49 am    Post subject: Reply with quote
5. ve 6. sezon arasndaki bir film gibi olmu. o kadar ki, dizinin resmi ad "house, md." iken Broken'da sadece HOUSE yazdn grdk. tabi jenerik de yoktu. o yzden 6. sezon al bu haftaki blmle olacak diyorum ben. house'un eski house'luklarna devam edeceini, hastaneden karkan ki pis bak belli ediyor da, 5. sezon sonunda vaat edilen byk deiimin 1,5 saatlik zel blmle geitirilmeyeceini umuyorum.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon Sep 28, 2009 12:59 pm    Post subject: Reply with quote
Eer filmdeki mthi karakter geliimlerini dizide yoksayarlarsa, senin deyiminle "epic failure" olur Murat; o zaman bu dizinin toparlayacak yan kalmaz gzmde Neutral ok zor ii yazarlarn.
Back to top
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Thu Oct 08, 2009 11:31 am    Post subject: Reply with quote
6x03:The Tyrant:

Quote:

Ne gerilimli bir blmd bu byle!

Eski ekibi yeniden bir arada grmek -ufak bir farkla da olsa Razz - gzeldi."House deiti mi,deimedi mi" sorusuna hala tam bir cevap verebilecek konuma gelmedik sanrm.Bana kalrsa artk bu sorunun nemi de yok.Bu blm itibariyle zaten gryoruz ki House formundan hibir ey kaybetmemi ve ykp geiyor yine.Hatta bu blmde epey gldrd kendisi.

House dnda gelien kurgu ise bu haftaki gerilimi oluturmu.Chase ucuz yrtt,son sahneye bakacak olursak.Uzun zamandr etkin olmayan bir karakter olarak,kendisini epey etik kararszlklar ierisinde grdk.

Cuddy ile ilgili mevzulara da haftaya gelicez sanrm nk u an iin en inaktif karakter kendisi.

Senaryo bu kez akl oyunlaryla gemedi ama iyiydi diyorum.Bu sezon bence ok iyi balad,umarm devam da edicek byle.

.
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Oct 08, 2009 12:14 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
James Earl Jones, James Earl Jones, James Earl Jones!!!! Very Happy

Bu blm benim iin bu isimden ibarettir. Usta alveri listesi okusa bile seyrederim ki bu blmde nefis bir performans sergiledi. Lakin keke Hugh Laurie ile karlkl sahneleri olsayd; o zaman unutulmaz bir blm olabilirdi.

Chase'in yaptn nasl gerekelendirip bu karakteri devam ettirecekler merak ettim dorusu. "Geen blm hastam infaz ettim, hadi tbb problem zelim laylaylom" diye birey olur mu? Btn sorun Chase ve Cameron'n ilevini yitirmi karakterler olmasndan doruyor. Yazarlarn miadn doldurmu bu karakterleri diziden karmaya cesareti olmad iin byle sama yklerle tekrar ilgin klmaya alyorlar. Ama fazla ileri gidince de daha sama durumlar oluuyor maalesef. Bu blmden sonra Chase'in dizide devam etmesi bence mmkn deil. 13-Foreman ilikisinden de gna geldi akas. Dizi ok cesur ve yeniliki bir balang yapt; devamn ayn cesaretle getirelerini istiyorum dorusu.
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sat Oct 10, 2009 12:14 am    Post subject: Reply with quote
isatay wrote:
Quote:
James Earl Jones, James Earl Jones, James Earl Jones!!!! Very Happy

Bu blm benim iin bu isimden ibarettir. Usta alveri listesi okusa bile seyrederim ki bu blmde nefis bir performans sergiledi. Lakin keke Hugh Laurie ile karlkl sahneleri olsayd; o zaman unutulmaz bir blm olabilirdi.

Kesinlikle katlyorum, ah bir de lmeden nce bir derin nefes aln duyabilseydik Razz
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Oct 10, 2009 9:17 am    Post subject: Reply with quote
star wars'cular darth vader' haya etmitir elbette de, ben aklmdan Mufasa'y karamadm blm boyunca! Very Happy (bkz: the lion king)

Quote:
chase'in yapt ey tam chase'likti aslnda. Foreman'n House'luu tutmasayd kimsenin haberi olmadan da yrtacakt. Chase ekibin bir parasyken House'a en fazla yaranmak isteyen kiiydi bunu unutmayalm, herkesin olmaz dedii yerde hastay ldrmek zere House'a yardm etmesi gibi u vakalar var gemite. Chase, Cameron ile olan ilikisinin iine etki etmesine ok izin veriyor ve bu blmdeki davran bunun sonucu. Geen sezon sonlarnda evlenmeden nce yaadklar krizin etkileri devam edecek gibi geliyor bana hatta sezon ii veya sonunda bir ayrlk bile sz konusu olabilir.

Foreman...13 gibi bir hatunla birliktesin, kza yaattklarna bak. moronsun lan.

House. Muhteemdi, lakin Wilson'un komusuna yapt "ayna etkisi" tedavisini tam olarak anlayamadm, aklayacak biri varsa sevinirim. Tabi unutmadan, sessiz house sahnesinden yzbinlerce avatar kabilir, o nasl bir mimik yetenei Hugh Laurie!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Next
Page 13 of 14

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum