X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
House (***spoiler***)
Goto page 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 1:12 am    Post subject: House (***spoiler***) Reply with quote
From: trustno13 5/4/2005 11:38 am
To:
ALL

Fox'da bu sezon yaynlanan, tuttuu iin de yeni sezonu ekilecek olan "garip" bir hastane dizisi. hayr, doktor dizisi.

Dr. House'a gelen hastalar ve vakalar, ya tbbn zm bulamad, ya da lmle sonulanmas kanlmaz trden. fakat House ve ekibi, "sonuca giden her yol mbahtr" mantyla hastalar tedavi etmek iin ne gerekiyorsa yapan trden doktorlar. illa tp art deil. ve fakat House zor bir adam, pek kimseye gvenen bir tip deil, hele ekibine hi deil.

Genel hatlaryla konu byleyken iin iine mizahn da girmesi scrubs+er+gzel bir eyler daha formln getiriyor akla. ben edonkey'den blmleri indirirken Digiturk'u olanlar Dizimax'ten takip edebilirler. Bu ay yeni balayacak dizilerden.

Murat

From: strange83 5/5/2005 1:23 pm
To:
trustno13

bende dergide grdm ama bilmiyorum biraz ey buldum ama nasl buldum bilmiyorum doru kelimeyi bulamadm neyse izleyince belki deiir dncem onu bilemem:)

From: trustno13 5/6/2005 10:37 pm
To:
ALL

lk blm ok farkl, biraz aykr ama ok gzel.

Bu arada sylemeyi unuttuum bir dier bilgi ise dizinin yapmclarndan biri Brian "X-MEN" Singer olduu. Netekim ilk blmn ynetmenliini de kendisi yapm.

13 Mays'ta dizimax'te balyormu. lk blm izleyenler, sucuk salam ve bilimum arkteriden tiksinebilirler, bu da size spoiler olsun.

Murat

From: strange83 5/20/2005 9:51 pm
To:
trustno13

ilk iki blm de sperdi ok beendim dizi farkl doktor house ok farkl bir tip cidden kesinlikle dier blmlerde neler diyecek neler yapacak diye insan merakta brakyor

From: PELIN77 5/22/2005 12:43 am
To:
strange83

Harika bir dizi, baylrm bu kadar bela, ukala, iinin ehli zor adamlara. Bu sezon en favori dizim olacak gibi

From: trustno13 Aug-2 3:27 pm
To:
ALL

Kesinlikle muhteem bir dizi, insan paranoyak yapmas da cabas...her blmn sonunda "ulan bir daha sucuk yemiycem", "gripken kimseyi pmiycem", "terli terli souk su imiycem" diye telkinlerde bulunuyorsunuz! Ayrca Hugh Laurie'ye hayran kalmamak imkansz. ngilterede komedyen olarak n salm bu aktrn Amerika'daki ilk byk oyunculuk denemesinde bylesine zor bir karakteri olaanst ekilde canlandrmas gerekten inanlmaz. House 5 Dalda 2005 Emmy'lerine aday, bunlardan biri de takdir edersiniz ki Hugh Laurie'nin.

Murat

From: emily_71 Aug-2 5:00 pm
To:
trustno13

Offf ne yazk ki bizde digiturk olmamas nedeniyle cnbc-e'nin yaynladndan baka hi bir yabanc dizi izleyemiyorum :(

From: PELIN77 Aug-3 6:10 pm
To:
emily_71

Kesinlikle sezonun en iyi dizisi. Senaryo, akclk, yaratclk ve en nemlisi oyunculuk yakanza yle yapyorki brakmak imkansz. Hugh Laurie'yi hep ok sevmiimdir ama buradaki rol ile artk yere ge konulamayacak bir hale ulat. Muhteem. Kesinlikle karlmamal.

From: rukish Sep-27 7:45 pm
To:
PELIN77

Hayatmda byle bir kurgu, byle bir anlatm teknii, byle bir oyunculuk, oyunculuklar, byle garip hastalklar, byle hastane dizisi grmedim ben..

Nerden buluyolar konular, nasl bir zekann rndr bu kurgu, nasl byle dudak uuklatacak ekilde anlatlr bir dizi.. Yarsna kaar gldrp yarsndan sonra boazm dmledi terbiyesizler..

nnde eilesim var yaratanlarn hepsine.. Olamaz ble bii yaaa.

Ah ulan Digiturk, srndre srndre aldrcaksn kendini be!Allah tependen baksn.. Ucuzlatn u tarifeleri biraz be.. hhh

From: incig Sep-28 6:25 pm
To:
rukish

Yapma ya, Rukish, boyle seyler soyleme...HOUSE'u izleyemedigime yandiriyorsun beni. Ilk izledigim bolumlerde ben de bu dizinin bir garip oldugunu farketmistim, ama senin su dediklerinden sonra acaba daha da mi cigrindan ciktilar diye dusunmeye basladim valla.
Doktor olan kardesim, ki hic hastane dizilerini sevmez ve izlemezdi ER dahil, bu dizinin hastasi olduguna gore var bisiler...:))

HOUSE'un 2.sezonunu mu gosteriyor su anda Digiturk? Yoksa hala 1.sezon mu? 2.sezon daha yeni basliyor burda da...

From: rukish Sep-28 7:22 pm
To:
incig

Orda yeni balyosa burda kesin 1. sezon gsteriliyodur nci'cim.. 21. blm diye aklmda kalm valla.. House'n gemii ile ilgili sryle ey reniyorsun...

Eski kzarkada geliyor bunu grmeye vs. vs.. Ama imdi yle bir konu ki spoil edesim hi yok... ok garip yerlerden garip yerlere atlatp ne kadar afallatabilirse son raddesine kadar afallatyo alimallah..

Aklma geldike "vay be" diyesim geliyo.. Frsatnz varken karmayn bak.. ;))

From: PELIN77 Sep-28 10:50 pm
To:
incig

Bir kez daha syleyebilirim ki HOUSE bu senenin en iyi dizisidir. Deadwood'la ekiir sanrm ama onu tam izleyemedim. Kesinlikle karlmamas gereken bir tbbi dedektiflik dizisi.

Muhteem.
Back to top
View user's profile Send private message
reason
aylak
aylak

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 3:17 am    Post subject: Reply with quote
Hugh Laurie bu seneki Golden Globe dllerinde Televizyon dalinda En iyi erkek oyuncu dln almistir bu dizi ile.

Canlandirdigi karakterin en eglenceli ozelligi hastalarin yalan soyledigini dusundugu icin, hicbir zaman hastalari ile konusmayan bir doktor olmasidir. Lakin suraya kadar ;

--- spoiler ---
Quote:
Sezon 1 ; Senatorun hastalandigi blm. Dr. House senator ile konusmaktadir. Bunu goren Wilson (tahminimce) atlar ;

Wilson : well what happened to "all patients lie" ?
House : i lied.

Bir de super komik bir adamdir ki, koydugu teshisler ile yarip bitirir ;
Quote:

Sezon 1 ; 4. Blm ;

hasta: son gnlerde eklemlerim aryor ve ou zaman hastaym. belki ok fazla alyorum. gnde 16km maraton yapyorum fakat zayflayamyorum.
gregory house: kollarn kaldr..(bakar).....sende parazit var.
hasta: tenya ya da baka bir ey gibi mi? bir ey yapabilir misiniz?
gh: sadece ilk birka ay. sonralar bir ka eyalet dnda almak yasa d oluyor.
hasta: yasad?
gh: zlme bir ok kadn bu paraziti sevmeyi renir.ona isim verirler, kk giysiler giydirip dier parazitlerle oyun gnleri ayarlarlar.
hasta: oyun gnleri...
gh: (kadna ultrason ekrann gsterir) gzlerini senden alm..

Boyle de komik bir adamdir ; boyle de spoiler verme manyagi bir adamimdir.

"Less Creepy, More Gay..."
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 10:52 am    Post subject: Reply with quote
Hogeldinis efenim.. Murat Bey.. Razz

Spoiler manya olduun dorudur (bi de szl geiniz efenim, bu forumda spoiler uyars le deil editlediim gibidir ), ayrca Carnivale son blmn spoil ettim senin mesajnla en sonunda, daha ben sana ne diyim (tamamen uyuzluktan)

Hugh Laurie, Golden Globe treninde sanrm dln en fazla hak eden adamd.. dl konumasnda da yard..

House' sk izleyemiyorum.. Ama izlediim her blmde dizi kendini ayor kanaatindeyim.. Bilemiyorum *ismi lazm olmayan* biri House blmlerini paylama aarsa yararlanmay dnmyo deilim. Hadi bakalm..
Back to top
View user's profile Send private message
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 12:53 pm    Post subject: Reply with quote
Ne entersandr ki ismi lazm olmayan birinin house blmleri, adann sevdiceindedir. srayla arkadam...lost var dedim istemedin, house var dedim istemedin, carnivale var dedim istemedin..sonra gudik bi zamanda yzszce isteyince avcunu yalarsn tabi...srayla evet. dellendirmeyin Evil or Very Mad
Back to top
reason
aylak
aylak

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 9:05 pm    Post subject: Reply with quote
Ilgincmis ortamlar. Hakkaten o House blmleri kimde ? Bi bana gelmedi daha... Hayir gelse de atsam bir dvd'ye... (ohahaha)

Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Apr 05, 2006 12:43 pm    Post subject: Reply with quote
House ayn tempoyla devam ediyor. 2X08 The Mistake isimli blm, Three Stories'den bu yana en farkl anlatm ve kurguyu ieren blm oldu. Ve dizi iin bir ilk olduunu syleyebilirim:

Quote:
Chase'in yapt bir hata yznden hasta lyor. blm Hastane kuruluyla grecek olan Chase'in Hastane avukat ve House'un eski kars Stacy'le yapt hazrl anlatyor ve olaylar flashbacklerle gsteriliyor.

House'u izlemeyen ok ey karyor. iniz rahat olsun, ar tbbi terimleri zaten ok az kii anlyor. Siz izlerken kendinizi olaylarn akna brakn ve bu tbbi dedektiflik dizisini, srf 21. yzyln Sherlock Holmes'u Gregory House'a hayat veren Hugh Laurie'nin performans iin karmayn!
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Wed Apr 05, 2006 11:45 pm    Post subject: Reply with quote
Selam. Digiturk'te HOUSE bolumleri devam ediyor mu? Ediyorsa, kacinci bolumdeler? Siz netten mi indiriyorsunuz?

Dun aksamki "Safe" (2x16) adli bolum de superdi. Smile) Buffy'nin kizkardesini oynayan oyuncu vardi guest star olarak. Soniki bolumdur House tam bir detektif gibi calisiyor ve herkesi hayretler icinde birakiyor valla. Ben bu adami sevmeye basladim. Ama birlikte olmasi zor bir adam. Smile

Su ayaginin aksamasi duzelecek mi, ne dersiniz?
agharta
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Apr 06, 2006 12:03 am    Post subject: Reply with quote
the 8th endless wrote:
Ne entersandr ki ismi lazm olmayan birinin house blmleri, adann sevdiceindedir. srayla arkadam...lost var dedim istemedin, house var dedim istemedin, carnivale var dedim istemedin..sonra gudik bi zamanda yzszce isteyince avcunu yalarsn tabi...srayla evet. dellendirmeyin Evil or Very Mad

bende mi houselar?? hi sanmyorum dostum onlarn oktan benden km olmas lazm.

reason wrote:
Ilgincmis ortamlar. Hakkaten o House blmleri kimde ? Bi bana gelmedi daha... Hayir gelse de atsam bir dvd'ye... (ohahaha)

sevdicek insan kendisine ektiim filipis marka dvdleri beenmediinden ona gitmi olmas lzm. bi arivinizi kontrol edin beh.

neyse

yeni blmleri de beklioz murat bey.. Rolling Eyes (yzszm ewt)

Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Apr 06, 2006 8:20 am    Post subject: Reply with quote
Kankicim her ey kontrol altinda merak etme, o mesajlar eskiden yazilmisti eheh, yeni blmler de yaknda Smile
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Jun 16, 2006 11:36 am    Post subject: Reply with quote
muazzam bir dizi. mkemmel hikayeler, harika oyuncular (bata hugh laurie elbette), kusursuz atmosfer...her hastaln sanki bir suluymucasna ele alnmas, ve doktorlarmzn da birer dedektifmi gibi hareket etmeleri, te yandan aralarndaki ilikilerin ufak detaylar olarak grnmesine karn nemli faktrler olarak karmza kmas...oy ki oy. 2. sezonun 20 ve 21. blmleri, yani Euphoria part 1 ve Euphoria part 2, resmen koltuumda oturtmad beni, kimi zaman dehet iinde, kimi zaman kederle, hznle, kimi zaman heyecanla izledim bu iki blm ve hi bitmesin istedim. Dizinin en farkl, en gzel blmlerindendi Euphoria'lar. sezon finalinin de en az bu blmler kadar olduunu bilmek feci meraklandryor akas.
Back to top
reason
aylak
aylak

PostPosted: Tue Jul 11, 2006 10:36 pm    Post subject: Reply with quote
Senaryosunun ve kurgusunun yaninda super soundtracklere de sahip bir dizidir. Dizide iki sezonda calinan sarkilalrin listesi cesitli kaynaklar kullanilarak tarafimdan derlenmis olup, su asagidakilerden olusmaktadir ;

Songs from House M.D. by reason

Taj Mahal - Hony Tonk Woman
Christina Aguilera - Beautiful
Damien Rice - Delicate
Dave Matthews Band - Some Devil
Goldfrapp - Crystalline Green
Gomez - Get Miles (s2e12 / House "high" oldugu zaman calan sarki. superdir)
Korn - Word Up
Suzzane Vega - Blood Makes Noise
Pink Floyd - Breathe
Pink Floyd - On The Run
Otis Redding - Pain in my Heart
Blind Willie McTell - Little Delia
Ryan Adams - Desire
Al Green - Love and Happiness
The Rolling Stones - You Can't Always Get What You Want
Jeff Buckley - Hallelujah
J.S. Bach - Partita No.5 in G Minor Allegrano (House kendi evinde pianoda calmaktadir bunu)
Diana Krall - Deed I Do
Joe Cocker - Feelin Allright
Oscar Peterson - Hymn To Freedom (House bunu da kendi evinde pianoda calmaktadir)
Marc Cohn - One Safe Place
Earlimart - It's OK To Think About Ending
Bird York - In The Deep
Vice Guaraldi Trio - Christmas Time Is Here (A Charlie Brwon Christmas OST)
The Byrds - Stranger In A Strane Land (Instrumental)
Fluke - Atom Bomb
Aretha Franklin & Mavis Staples - One Happy Day
Alexi Murdoch - Orange Sky (Garden State Soundtrack'indendir arada)
Amos Lee - Colors
Massive Attack - Teardrop (Dizinin jeneriginde calmaktadir. Hatta o ilk anca gorunen tomografi ve House surati ilik blmn ilk "differential" kismindan alinmistir)
Luciano Pavarotti - Nessun Dorma (No One Sleeps)
Rickie Lee Jones - On Saturday Afternoons in 1963
Solomon Brocuke - None Of Us Are Free
The WHo - Baba O Riley (CSI NY'nin jenerik muzigidir ayni zamanda. Kullanim kismi ise ilk sezonda Vogler House'un odasinda girdiginde House'un masayi piano olarak kullanarak calmakta oldugu sarkidir. Yani House bu sarkiyi calmaktadir kendi capinda. Super sarkidir.)

Degisik bir kaynaktan buldugum kadari ile de sekil yapayim ve birisinin yapip internete koydugu House M.D. Soundtrack - Blood Makes Noise kapagini da paylasiyim... Buyrunuz ; http://www.flickr.com/photos/lannadelarosa/35003313/

Ucuncu sezon 5 Eylul'de baslicakmis, ilk iki blmn isimleri de belliymis.. Ne guzel adamsin sen..

Back to top
reason
aylak
aylak

PostPosted: Tue Jul 11, 2006 11:03 pm    Post subject: Reply with quote
Bir de ilginctir, blmleri izleyip de anlammayanlar icin yad a reklam arasi baslamadan tuvalete gdip bir kismini kaciranlar icin soyle bir site yapmis arkadaslar ; http://www.housemd-guide.com/

Bu sitede her blmdeki, her ayrintiyi yakalamak mumkun... Soyle ki, blmn scripti dahil olmak uzere su ayrintilar veriliyor ;

Yayin Tarihi
Yazar/ Yonetmen
Hasta
House'un olaya nasil bulastigi
Ozel hayata tecavuz edilme sekli/Etiklerin cignenme sekli (evet her blmde en az bir kere oluyo).
Yanlis tedavi/dianose'lar
Son tedavi/diagnose
Klinkteki hastalar
Diger bilgiler

Kacirilmamasi gereken bir House Ansiklopedisi ! Sadece 29 kupona !

Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Sep 11, 2006 11:11 am    Post subject: Reply with quote
Son iki yln en sevdiim dizisi House 3. sezonuyla geen hafta ekranlara dnd. lk blm itibariyle her zamanki gibi gzel bir blm izlemenin yansra baz ilgin deiiklikler de sz konusu. mesela:

Quote:
iyilik yapmaya alan, bastonsuz ve vicodn kullanmayan bir House gibi. Bu nemli nk dizi tamamen House'un kiilii zerine kurulmutur desem yalan olmaz. bu sezon bu durum ne kadar devam eder bilemiyorum

Neyse, bu sal 2. blmn konusu ise-sk durun- uzayllar tarafndan karlp zerinde deneyler yapldn ve boynunda bir metal olduunu iddia eden bir genle ilgili. oy oy oy diyorum sadece, House'tan x-files gndermesi gelmezse ne olaym! Cameron muhtemelen Scully damgas yiyecektir ama Mulder kim olur bilemiyorum. ahahaha!
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Thu Sep 14, 2006 12:21 am    Post subject: Reply with quote
Murat, ben izledim bu bolumu dun aksam! Smile Aklima hep XF geldi ve butun o kacirilmalar! Ah ah...Yani butun o uzaylilar tarafindan kacirildiklarini iddia edenlerin iddialarini tibbi olarak curutecekler mi? Ilgincti cok! CSI takip edenler bilirler...Galiba 3.sezonda bir bolumde de bir katilde benzer bir tibbi durum vardi.
House'u butun killigina ragmen sevmeye basladim, ama onun yuzunden kabloda CSI'in izleyemedigim son sezon finalinin rerun'ini kacirdim!! Smile
Izleyenler var mi burda nette?
Memento Mori
aylak
aylak

PostPosted: Thu Sep 14, 2006 10:03 am    Post subject: Reply with quote
cam, fore ve chase ieri girer,

cameron - we have a rectal bleeding...

house - what, all of you?

ben bu adam iin daha ne diiiim? u replik her eyi anlatmyor mu.....
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Next
Page 1 of 14

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum