X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Six Feet Under (***spoiler***)
Goto page 1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Apr 17, 2005 9:50 pm    Post subject: Six Feet Under (***spoiler***) Reply with quote

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Jan-28 9:37 pm
To: ALL

Yllardr merak iinde yanp tututuumuz, iimizin iini yedii, duyduka, hakknda yazlanlar okuduka, kazand dlleri, aldklar vgleri grdke "ulan yok mu bir babayiit bu diziyi yaynlayacak" derken renmi bulunuyorum ki cnbc-e pek yaknda Six Feet Under' yaynlayacakm!

American Beauty'nin senaryo yazar Alan Ball'un elinden kan bu dizi, cenaze ileriyle geimini salayan bir ailenin etrafnda dnen olaylar konu alyor. Her blmnde cenazesi kaldrlacak kiinin adyla balayan SFU, kara mizahn doruklarnda, zaman zaman sosyal eletiri dozunu ykselten bir yapm. Tpk American Beauty gibi. Amerika'da HBO'da yaynlamas ise, syleyeceklerini sansrlemeden sylediinin bir iaretidir ki ite bu noktada, dizide ki her trl "aykr" karakter ve hadisenin yaand dnlrse aklma yine HBO yapm olan ve cnbc-e'de yaynlanrken sansr hmna urayan Angels In America aklma gelir ve bu nadide diziyi krlm bir vaziyette izlemekten korkarm.

Amerika'da 5. ve son sezonu Haziran aynda balycak, ilk 3 sezonun blmleri mevcut, her sezon ise 13 blm.

lk blmn bir ekilde netten bulup izlemitim ve diyebilirim ki mkemmel. Ayrca Thomas Newman'n esiz mzii ile sslenmi jenerii, bence tm zamanlarn en mthi dizi aldr, srf onun iin bile izlenmeye deer.

NOT: Bu arada dizinin balad bilgisini sinemafanatik.com forumundan izinsiz alnt yaparak kullandm, o 3-5 kelime dndaki her ey benim beynimden kmtr ve izinsiz kullanlamaz.

From: Commala Come Come (rukish) Jan-29 4:08 pm
To: the Unseen, the Eternal... (trustno13)

Ah ah... Yani sevindim sevinmesine de.. Neden billimkurgu dizileri tutmuyo bunlar bir de onu anlasam...

Nese.. yi haberler bunlar, hi olmazsa umutlanyo insan.. Smile

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Icon Feb-27 1:05 pm

heley heley heley!!! six feet under 6 mart'tan itibaren her pazar saat 23:00'da cnbc-e'de!!

From: Overkill (Vincent_Vega) Mar-1 6:41 pm

Dizi hakknda hibir bilgim yok fakat heyecanla bekliyorum. Gelsede CSI ile south park arasna kpr olsa..

From: aethewulf Mar-5 10:21 pm

Screen Actors Guild Awards (Oyuncular Birlii) 2004

Frances Conroy (En yi Kadn Oyuncu)
En yi Kadro (Drama)

Screen Actors Guild Awards (Oyuncular Birlii) 2003
En yi Kadro (Drama)

Emmy Awards

Outstanding Casting for a Drama Series

Outstanding Directing for a Drama Series
Alan Ball (director)

Outstanding Guest Actress in a Drama Series
Patricia Clarkson
For playing "Sarah O'Connor".

Outstanding Main Title Design

Outstanding Main Title Theme Music
Thomas Newman (main title theme by)

Outstanding Makeup for a Series (Prosthetic)

Golden Globe

Best Performance by an Actress in a Television Series - Drama
Frances Conroy

Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Series, Mini-Series or Motion Picture Made for Television
Rachel Griffiths

Best Television Series - Drama

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) Mar-11 9:53 pm

Tepe alveri merkezi Megavizyon'da sezon 1 trke altyazl dvd var, 89 milyondu sanrm

Bu arada daha bir blm yaynlanan dizinin boxsetini getiren tiglon zihniyetini knyorum, tamam getirsinde xfilesda var yani ltfen

Ouzhan

From: black_witch Mar-14 2:33 pm
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer)

sanrm cmt ilk blm tekrarn sabahn 3 nde(veya 4?)grmem tesadft,zira programda yoktu tekrar,yani sadece pzr gnne tabiyiz sanrm.
ok gzel,ok gzel,ok gzel.
(tabi ki)x files dan sonraki 2.favorim oldu cnbc e de(ztn pek de bi ey kalmad cnbc e de,neyse o bu tartmann konusu diil).
gzel zelliklerinden biri de 15-20 sn arayla geri planda ince ince bi mziin tmemesi.tamam var tabi ama daha ayarl;yerine gre.
pek umudum da yoktu,'levazmatlk gibi rahatlatc bir tema(aka yapmyorum)kim bilir nasl laka edilmitir'endiem vard ama kr ki hakl kmadm.(yine de umarm gidiat da iyi olur)
hayrl,uurlu olsun diyorum.

From: PunisherBird Mar-14 6:27 pm
To: black_witch

Kesinlikle muhteem bir dizi... Benim de favorilerim arasna girdi. Benim jenerikte ilk dikkatimi eken nokta Co-Producer olarak grnen Lori Jo Nemhauser oldu. Yanl hatrlamyorsam The X Files'da da grevliydi.

Dizinin u an ABD'de tekrarlar yaynlanyor bildiim kadaryla...

Her neyse Michael J. Hall (Dave) ve Peter Krause (Nate)' olduka beendim. Oscar dll Alan Ball gerekten ok marjinal bir dizi yaratm. Cenaze levazmatl yapan bir ailenin maceralar Razz. vlebilecek olan noktalardan biri de 'X Generation' olarak nitelendirilen yeni nesille ilgili atflard (uyuturucu, her nne gelenle yatma vb.). Aklma bi sre sonra blmlerin tekrar etmesi geliyor, umarm yanlyorumdur... Temennimiz ilk blmde aralara yerletirdikleri 'Fisher and Sons' irketinin reklamlarn vermeye devam etmeleri...

Bu blmde len kii:

Chandler James Swanson, Jr
July 29, 1967 - January 8, 2001

Senaryo dnda, gerek fondaki sesler olsun, gerek editing olsun herey bir harika. Mesela blmn bi yerini sessiz ekmilerdi. Her sezonda 13'er blm olduunu dnerek hesap edersek (5 sezon), daha iimiz var bu diziyle...

From: Commala Come Come (rukish) Mar-25 5:54 pm

Yayn akna le bi bakyodum da Six Feet Uner tekrarlar Cumartesi geceleri 03:00'te imi.. Pardon sabahlar Smile

From: Overkill (Vincent_Vega) Apr-14 5:03 pm
To: Commala Come Come (rukish)

lk blmden itibaren severek izliyoruz. Fakat neden izliyoruz onu anlamadm. Dizide ne x-files'n gizemi ne 24'n heyecan ne de seinfeld mizah var. Senaryosuda senaryo yazarnn mthiliine ramen mthi deil akas. Fakat insan bir kere serettimi bamls oluyor. Bu bakmdan nip/tuck'a ok benziyor. nallah nip/tuck gibi erken veda etmeyiz..

From: Commala Come Come (rukish) Apr-14 5:37 pm
To: Overkill (Vincent_Vega)

Nip/Tuck ile dnml yaynlanacak diye biliyorum ben.. Hayr efenim Nip/Tuck bitmedi, bittiyse de ben kabul emtiyorum,tabe altk CNBC-e'nin yamuklarna ya neyse..

Six Feet Under'a gelince, sen diyince uyandm sanki.. Ben hi irdelememiim bu diziyi aslnda.. Anlatm houma gidiyo, garip insanlar sevmem normalde(Allie McBeal mesela) ancak bu dizideki karakterler de tpk Nip/tuck'takiler gibi, ok uuk eyler yayolar ama znde hepsinin sknts ayn, mutlu olmak, hayata biyerlerinden tutunmak, sevmek, sevilmek vs.. yaamak yani.. Nip/Tuck' gereki ve samimi bulduum iin severim, bu diziyi de ayn sebeplerden seviyorum..

yi bir senaryo yazar bu basit hikayeyi ustaca anlatp insan TV karsna oturtabiliyo ite, dier dizilerden ve XF'tan farkl tabi konsepti, ama ok iyi

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Apr-14 10:05 pm

Six Feet Under: Hayatn kara mizah

Daha baka nasl anlatlabilir bilmiyorum Smile

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) Apr-15 9:05 am

Nip/Tuck bana hite gereki ve samimi gelmiyor akas. erez diye nitelendirebilirim. 6 Feet Under' da birka kez izledim ama pek umduum gibi olmad,sevemedim. Bugn ne kadar negatifim sabah sabah alalal Smile

Ouzhan

From: maybe there is hope (sedab) Apr-15 10:32 pm
To: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer)

aynen katlyorum Smile

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 12:51 am    Post subject: Reply with quote
From: trustno13 Dec-29 5:18 pm

zletmiti kendini!... :)

Six Feet Under 2. Sezon blmleri 8 Ocak 2006'dan itibaren her pazar 23:00'da!

Oley oley oley!!!

Murat

From: lithiumxf Jan-2 4:54 pm

u nip/tuck iyice samalamaya balamt, iyi oldu six feet under'n geri dnd. ama yle uzun bir ara oldu ki unuttuk ya nerde kalmtk hatrlatacak olan yok mu? bu kadar uzun ara olmas iyi olmuyor. bari nip/tuck'n nerede kald unutmaym :) ekranlarn en bunalm dizisi balyor :)
Back to top
View user's profile Send private message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jan 17, 2006 10:06 pm    Post subject: Reply with quote
From: gnome115 Jan-12 1:17 am

six feet under -bence- tv tarihinin en kaliteli dizisidir... dizinin bu derece baarl olmas; hikayenin anlatmndaki sinemasal ton ("rodrigo garcia faktr"), alt-metinler ve yan karakterlerin senaryoya ok iyi eklenmesi, iledii konu ("lm versus yaam", --son blmdeki in damas sahnesini hatrlayn), yknn kendini tekrarlamamas (en azndan izlediimiz 2 sezondur) ve ok gereki diyaloglar...

saydm tm bu zellikler "rodrigo garcia - alan ball kombosu" olan blmlerde 2 katna kyor.

six feet under'n kurgusu ile yarabilecek dizi carnivale'dir. hatta carnivale'in yk anlatmndaki ustalk, yer yer six feet under' geride brakmakta diyebiliriz --rahatlkla diyebilirsiniz azizim, ekinmeyin.. ahsen her iki diziden de aldm sinemasal tad eit (konunun anlatm, zamana yaylmas vs.).

te yandan iki dizi bir hayli farkl konular iliyor. bu haliyle iki dizinin salkl bir karlatrmasn yapmay zorlatryor.

sonu olarak; byk ounluk dizilerin anlatmndaki baary takdir etse de, hangisini daha ok sevecei tamamen kiisel zevklerle alakal... bir bilim-kurgu fan iin carnivale bir adm nde olsa da; ben six feet under' tercih ederim.

gelelim six feet under ile nip/tuck' karlatrmaya :

nip/tuck harika bir dizi olmasna ramen, ok byk handikaplar var --six feet under'a kyasla.

nip/tuck' en iyi tanmlayacak iki sfat: "all-in-one" ve "striking".. (niye ingilizce demeyin, kelimenin trkesi yanl anlalmalara yol aabiliyor :P). kan, sex, drama...

bir blm iinde ok fazla olay oluyor. doru, hepsi de ok iyi planlanm ve insan dizi bittikten sonra bi 10 dk ekrana mhlayacak cinsten ama bu ayn zamanda dizinin en byk handikap. dizinin etkileri ksa vadeli (yine six feet under'a oranla). six feet under geride daha "sinemasal" ve uzun vadeli bir etki brakrken, nip/tuck anlk tatmine odakl.. zira, six feet under'da asl yk nip/tuck'a gre olduka ar ilerliyor...

ykleri baz alrsak; six feet under daha genel anlamda hayat ve hayatn anlamyla ilgilenirken, nip/tuck ilikilere odaklanyor. yine tercih meselesi olmakla beraber, ben bu alanda da six feet under'a say yazmak isterim. nip/tuck sanki ilk sezonunda daha ciddi, felsefi deeri yksek bir diziydi :P. 2. sezonla birlikte bu zelliini yitirmeye balad. artk senaristler, "bu blm izleyiciyi nasl ters ke yaparz?" diye dnmeye baladlar kanmca.. ha bu dizinin kalitesini drr m, tamamen size bal...

tm bunlarn nda; six feet under'n "hbo standartlar"n ("A show with great writers and even better acting, this is what shows on netwlork television should ook like") benimsemi tarzyla :P, felsefi ve estetik adan nip/tuck'a oranla daha ar bastn dnyorum.

carnivale'in, nip/tuck'n, x files'n vs. kendilerine zg farkl tadlar var ama bana akas en byk hazz veren six feet under (oehh...).

bu arada 2. sezona da ok ho bir blmle giri yaptlar. hadi bakalm, ailecek beeniyoruz...

Sayglar,
zer.

From: trustno13 Jan-12 2:37 am
To: gnome115

Hayat ve yaam farkl eylerdir.

Six Feet Under, cnbc-e tantmlarnda da sylendii zere "hayata dair" bir dizidir. Nip/Tuck ise o hayat nasl yaadnza bakar, "yaama dair" bir dizidir.

Nip/Tuck arpcdr, ani etki gsterir; Six Feet Under ise vurucudur, anlatmak istediini anladka daha da derine batarsnz hayatn anlamn arama yolculuunda.(Buna en gzel rnek 2. sezon ilk blmdeki lm/Hayat *dzmesiydi*. Muazzam bir anlatm vard hi tartmasz.)

Six Feet Under karamsar, depresif, bunalm bir dizidir; Nip/Tuck ise karanlktr, aresizdir.

Daha zele inecek olursak, Nip/Tuck'n 2. sezonu bence ilk sezona kyasla ok daha derin ve felsefiydi. Birinci sezon yzeydeki yaralar kapamaya ynelikken, izlemeyi bitirdiimiz sezon ruhtaki yaralar onarma abas zerineydi.

Six Feet Under 5. sezonuyla ekranlara veda edince, meydan Nip/Tuck'a kald. Bunu daha nce de yazmtm. Ama Six Feet Under bitmeseydi, Christion Troy ve Sean McNamara yaamlarn dzene koymak iin Six Feet Under izlerdi kesinlikle. Bugn yetikinler iin dizi dnyasnda kral artk Nip/Tuck'tr diyorum ama Six Feet Under'a yetimesi iin daha krk frn ekmek yemesi gerekiyor.

Carnivale'a gelince...tamamen ayr bir konsept, 6FU ile karlatrlmas imkansz ierik olarak...sinema sanat asndan bakarsak eer, o zaman her ey deiir, Carnivale'a rakip bulmak imkansz olur o zaman. Bence bugne kadar yaplm en iyi dizi Six Feet Under olabilir ama en orijinali kesinlikle Carnivale'dr.
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Jan 30, 2006 12:30 pm    Post subject: Reply with quote
Cnbc-e "bu diziyi ocuklarn ve genlerin ve genlerin izlemesi sakncaldr" diyor. ok doru, gencecik yata insan depresyona sokmann bunalmlara srklemenin alemi yok. Ekleme yapmak istiyorum: "Bu diziyi ocuklarn ve genlerin; bir de ruhsal durumlar deiken kiilerin izlemesi sakncaldr."

ok fazla bir dizi 6FU. stemeden de olsa Nip/Tuck'la karlatrp aralarndaki fark iyice grmek ve anlamak istiyorum(6FU'a en ok yaklaan dizi ne de olsa o); dn geceki blmle Six Feet Under bunu yapmam iin bana bir frsat daha verdi. Nip/Tuck en u noktalardan, en ekstrem olaylardan yola karak geree yaklamay tercih ediyor, dolaysyla o kadar da deil artk tepkileri zaman zaman ortaya kabiliyor. Oysa Six Feet Under gereklerden yola kp, herkesin yaayabilecei olaylardan hareket ederek, yine gerekliin sularnda dolayor, ve asl rahatsz edici, asl etkileyici, asl izleyiciyi karamsarla srkleyici zellii de bu ite.

Her hafta ekrandan hayata ayna tutan bir ey bu. bakmadan ve grmeden ve anlamaya almadan yapamyorsun.
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Jan 30, 2006 12:40 pm    Post subject: Reply with quote
Valla onu bunu bilmem, Pazar geceleri senin olduun net ortamna adm atmam ben bi daha Murat Razz Six Feet Under izleyip, depresifleip bize atyosun... Hayr kendine gel, le gir MSN'e fln diye diyorum.. Yazk yane, kendine ediyosun Razz

Ayrca Nip/Tuck ile ilgili deerlendirmene katlyorum , belki de "yok olmaz artk o kadar" dediimden daha kolay izliyorum, belki Six Feet Under da senin gibi yapacak beni diye trsyorum.. Olamaz m, olaiblir vallahi Wink
Back to top
shy_1998
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Mar 01, 2006 11:20 pm    Post subject: Reply with quote
Geen gn tvde ok komik bir ey grdm trtnin spor programnda akam six feet under'n jenerik mziini aldlar ben ne oluyoruz yav falan deyip gittim birde ne greyim tuncay ut ekiyor koptum futbolla siX fet under ne alaka ise helal olsun o arky koyanlara o programa Laughing
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Apr 11, 2006 11:57 am    Post subject: Reply with quote
Ya ben ne diyeyim, nasl anlataym bu dizinin gzelliini, muhteemliini, lm ve hayat olduu gibi gstermesinin ardndaki arpcln, biraz daha zorlarsa beni alatacak tek dizi, film herneyse olacan...anlatamam, izlemeyen hi kimseye Six Feet Under'n hissettirdiklerini, yaattklarn, sorgulamama neden olan eyleri aklayamam.

2. sezon finaliyle adamakll mahvetmistir bnyemi. (buradan sonras spoiler)

Quote:
Nate'in bir ka blmdr ziyaret ettii AIDS hastas Aaron'un daha blmn hemen banda resmen allak bullak eden lm, yanndaki Nate'in aresizlii , korkusu, aktt gzyalar...srf bu bile, hatladka boazma bireyler dmlenmesine sebep olan bu al sahnesi bile Six Feet Under'n gcn anlatmaya yeter.

Nate'in AVM hastaln tedavi etmek iin ameliyat olmaya karar vermesi, bunu ailesine duyurmas, her ihtimale kar kardei Dave'den cenaze hazrlklarn yapmasn istemesi...ama tm bunlar olurken yaad lm korkusu, annesi Ruthie'ye adeta gnah karrcasna sen bana ok iyi annelik yaptn diyerek kucanda hngr hngr alamas...2 sezon boyunca bana neredeyse hi iyi ey gelmeyen Claire'in nihayet gldn grmek, ilerin onun iin iyi gittiini bilmek, ama yine de babasnn ardndan hi yas tutmamasnn bedelini gitme ihtimali olan niversitede yapt mlakatta demesi...Dave'in yaamn olabildiince normal bir ekilde yrtmek iin Keith'i hep alttan almas ancak birbirlerinin sorunlarn paylamamalar iin geirlen ilikileri e sonunda bu gerilimin ters tepmesi...Federico'nun, geen hafta Fisher ailesine nasl gnlden balandn grmemizle iyice sndmz bu sevimli latino'nun zor zamanlarnda Nate ve Dave'e yardm etmesiyle nihayet Fisher & Sons'a ortak olmas ve hak ettiini almas...Ruthie'nin en dorusunu yaparak Nikolai'den ayrlmas, tam bir kontrol manya olmasna ramen ocuklarnn ona gsterdii ilgisizlikle her geen gn iten ie yklmasna ramen dik duruu ve ilk torunu Maia'da arad huzuru Lisa sayesinde bulmas...Nate'ten ayrlan Brenda'nn sekskolik olduunu kabul etmesi, Nate'le son ve umutsuz bir konuma yapmas, ve plsn prtsn toplayarak yola koyulmas...Ve en sonunda ameliyata giren Nate'in narkoz aldktan sonra grd hayal, bombo yolda yrrken yannda duran bombo otobsn(babasna arpan otobs, lm) kapsnn almas ve Nate'in otobse binip bo direksiyona ve bo yolcu koltuklarna bakmas, lmeyi mi yoksa yaamay m seeceini beklerken beyaz fade-outla blmn sessizce bitmesi, yazlarn sessizce akmas...

Hepsi bir saat iinde hayatnz gzden geirmeye neden oluyor, ben olsam ne yapardm diye sorduruyor. apayr bir deneyim, bambaka bir dizi. Nip/Tuck'm falan hepsi yalan... Alan Ball'a ne kadar teekkr edilse azdr.
Back to top
44murat44
aylak
aylak

PostPosted: Tue Apr 11, 2006 5:27 pm    Post subject: Reply with quote
hi izlemedim Crying or Very sad mereklandrdnz beni bu pazar bakym Wink
aylak
aylak

PostPosted: Tue Apr 11, 2006 10:32 pm    Post subject: Reply with quote
yine insan moody hale sokan bir sfu blm sonu vard bu hafta, stelik bir de sezon finaliydi, hereyin toplanyd bir yerde.

Quote:
en etkilendiim sahne brenda ve nate'in karlkl oturup birbirlerini konutuklar sahneydi. brenda'nn hali ok zcyd, nate'in brenda'nn geen hafta sylediklerini kabul etmesi - ki nate dizide en sevdiim karakter olsa da brenda'nn dediklerinin doru olduunu dnyorum, nate farketmeden bile olsa brenda'nn dedii gibi bir herkesi koruyan kollayan bir kahraman kimliinde, ki bunu claire konumalarnda claire de belirtti -, brenda'nn hasta olduunu anlatmas, nate'in operasyonda brenda'nn onun yannda olma isteini geri evirmesi, aslnda ben sahnede ikisinin sarlp alamasn bekledim ama belki de yeri deildi. ve nate'in ilikinin askda olduuna ve aradaki uzakla dair verdii iaretler, belki de brenda'nn kan tetikleyen eydi.

ilk sahnede nate'i grnce korktum. "ne oluyo yaa" dedim iimden. tabii aaron'u grnce kimin gidecei belli oldu(aslnda 5. sezondaki fotoraflarn grm olmasam blm sonu itibariyle nate'in de lp lmediini bilemeyecektim). giri sahnesi de ok vurucuydu aslnda, aranzda bir ba gelien birini (leceini bile bile ba kurduunuz birini) lm annda sakinletirmeye almak, ok zor gerekten. bir de o kiiyle zde durumda. hem ona hem kendisine alad.

ben otobs sahnesinde olmasa da blmn sonuna doru nathaniel fisher'n kp "imdi" diyeceini dndm, zamannda kendisi nate'in lm dnd, yol kenarnda arabalarn geti bir yerde(byleydi galiba, yanl m hatrlyorum yoksa), nate'in hayallerinde "imdi deil" demiti.bu arada otobsn de natahaniel fisher' ezen otobs olduunun farkna varmamtm.

ok yaamsal olan, insann iini ho eden bir 1. sezon finalinden sonra, balangcyla, ortadaki sahneleriyle ve sonuyla ok lme dair bir sondu 2. sezonun sonu. hemen 3. sezona geiyoruz. acaba biraz ara olsa myd diye dnmtm ama bu cnbc-e aralar belli olmaz, hem de daha 3 sezonumuz var Smile
Back to top
Maybe there is hope
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Apr 12, 2006 4:36 pm    Post subject: Reply with quote
dizi 5.sezondan sonra ekilmedi mi ya,yarm kalm,stelik tamda yerinde

kaytlara gesin brenda lsn nefret ediyorum ondan Mad
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Apr 12, 2006 6:52 pm    Post subject: Reply with quote
Maybe there is hope wrote:
dizi 5.sezondan sonra ekilmedi mi ya,yarm kalm,stelik tamda yerinde

alakas yok, dizi 5. sezonunda bitti ama planl programl bir ekilde bitti. hatta aldm duyumlara gre gelmi gemi en mkemmel dizi finaliymi 5. sezonun son blm.
Back to top
shy_1998
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Apr 12, 2006 7:55 pm    Post subject: Reply with quote
vay be zledim birden Six Feet Under' Laughing
canan
aylak
aylak

PostPosted: Thu Apr 13, 2006 1:16 am    Post subject: diyaloglar Reply with quote
six feet under'da geen diyaloglar buraya yazabilecek olan var m?claire'in arkadalkla ilgili bir cmlesi vard.tam hatrlamyorum ama arkadalar ve dolgu malzemeleriyle alakalyd.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stalker
aylak
aylak

PostPosted: Mon Apr 17, 2006 12:41 am    Post subject: Reply with quote
3. sezon'un bu ilk blm benim iin tam bir hayal krkl oldu.

wrote:
balang ok gzel ve nate'in adn o beyaz ekranda grmek bir o kadar zcyd. ama beyaz ekran ikinci kez gelip deitikten sonras bir kabus gibiydi. lisa'yla evlenmi ve maya'nn babas olmu, hayatnda hereyi deitirmi bir nate vard karmzda. lisa'yla evlenmesi deildi aslnda nemli nokta, 2 sezondur hayatn daha ok sorgulayan, evlilie ne kadar hazr olduu tartlacak olan bu adam, birdenbire bir ailesi babas oluvermiti. elbette bu nceki hayatna taban tabana zt olduu anlamna gelmiyor ama geirdii ameliyat sonras birden byle bir hayata adm atmasn kabul edemedim. ayn zamanda blm, six feet under'n her zaman bize verdii derinlik hissinden ok uzakt. sanki fisher ailesi herhangi bir amerikan ailesiydi. bu derinlik yoksunluunu sanki ifade eder bir ekilde, sonda david'in arks blmn kabusluuna tuz biber ekti.

srekli nate'in yaad geri dnlerle aslnda bunun bir rya olmasn bekledim. son ksmlarda iyice umutlanmtm ama hepsi gerekmi Sad bir de lisa bile lisa deildi. farkl yaam tarzyla sevdiim bir karakter olan bu kadn bile herhangi biriydi bu blmde, bu evlilik, hem nate'in hem de lisa'nn nceki yaamn ortadan kaldrm. nate motosikletini satm Sad

bu arda imdi hbo'nun sitesinde blme gz attm ve blm zetine baktm, belki de anahtar nathaniel fisher'n nate'e l olup olmad ile ilgili sorusuna verdii cevaptayd, "baz yerlerde l olmas, baz yerlerde diri olmas". belki bu nate'in balangta hayatna dair olabileceklerle ilgili grd ryalarla ilgiliydi, belki de yaamaya balad yeni hayatyla ilgili. belki bu blmn ikinci yarsnda yaadklar onun l ksmyd, ve ileride onun diri ksmlarn grmeye balayacaz yeniden.
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Apr 19, 2006 1:53 pm    Post subject: Reply with quote
Arkilerim, LOST'un yaynlanmam blmlerini konuuyosunuz orda spoiler uyars yapnz tamam da burda yapmanza gerek yok, hatrlataym..

2. sezon son blmn izlemeyi becerebildim, ardndan 3. sezona atladk derken ben hala daha Nate'in komada olup olmadn zemedim, tamam biliyorum Nate dndaki insanlar hayatlarna devam ettiklerine gre yle olmal ama garip bu yaa, vallahi anlayamadm ben..

Nate'in geridii ameliyat neticesinde durgunlamas aslnda mantkl olsa da garip, cidden garip, hayatn sorguladnda ok hzl yaadn dnp bir fren yapm gibi ama yani imdiki hali Nate deil ki???

David'i daha ok sevmeye baladm sanki bi de o var Razz... Keith ile ilikilerinin benim amdan ok garip bir ekimi var kabul ediyorum (arplcam fln dermiim Razz, yok o deil de heralde homofobik bi tarafm kalmcak yaknda, du bakalm), Keith ne kadar sert olursa, David'in de O'nun karsnda yeteri kadar salam durabilmesini cidden takdir etmekteyim..

Bilmiyorum, rya deyin bana gene de ya.. Nate'i ble grmek istemiyorum, bu mlayimlik mutlu olduu anlamna gelmiyo sanki benim gzmde, aman bilmiyom ff
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum