X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Taken (***spoiler***)

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Per Oca 12, 2006 12:33 am    İleti konusu: Taken (***spoiler***) Alıntıyla Cevap Gönder
From: Asmodeus80 4/20/2003 7:12 pm
To:
ALL

Buz diziye rastlayaniniz oldu mu? X-files herzaman daha mükemmeldir ama bu dizide gercekten hosuma gitti....ilk 2 bölümünü izledim ve Nevada taraflarında geçiyor sanırım anlamışsınızdır hepiniz....Ordunun gizli saklı olayları ufolar...Zaten isminden de belli....Herkese tavsiye ederim X-Files dan sonra iyi gider:)...
Taken nice...X-Files Rulzzz

From: okatmer 4/20/2003 8:20 pm
To:
Asmodeus80

Nerde izledin? yani tv'denmi yoksa cdsi falanmı var

From: Asmodeus80 4/20/2003 8:45 pm
To:
okatmer

Pardon onu yazmamisim abim ilk sezonun 10 bölümünün divxlerini yollamisti bana bu türden hoşlandigimi bildigi icin...Daha yeni bir dizi sanirim...Türkiyede gösterilmiyor...Ama yayınlayan bir uydu kanali varmi orasini bilemeyecegim...Hikaye 50 li yillarda basliyor....Rastlayaniniz olursa tavsiyem izleyin....

From: Durden38 4/20/2003 11:17 pm
To:
Asmodeus80

Bir an yayınlanmaya başladı zannetim:)))Süper bir dizi duyduğuma göre, spielberg'in band of brothers'dan sonra saglam bir dizi denemesi...Ya sen nerde oturuyodun?Bi şekilde divxleri çekerek yollayabilirmisin bana?Her türlü masrafı karşılarım:)

From: Asmodeus80 4/21/2003 2:24 am
To:
Durden38

Dostum sen sadece bos cdleri ayarla nben sana yollarim...Ayni sekil isteyen olursa bos cdleri ayarlasin yeter karsilik birsey istemem...Görüsmek üzere

From: Asmodeus80 4/21/2003 2:26 am
To:
Asmodeus80

Ha bide ıstanbul'dayim:)

From: rukish 4/21/2003 10:47 am
To:
Asmodeus80

ben de isterim.. ben deeaaaaa!!! :PP divx olmasa olmaz mı dicema ama ç.ok şey isityo olucam dimi? nese...

bakalım neymiş... meraklandım şimdi...

tancan sen ne zaman boşsun bakiim, siz aranızda halledin olayı, ben direk damlarım zati :P

From: Asmodeus80 4/21/2003 5:52 pm
To:
rukish

Divx hepsi kalitesi çok iyi yani....kaset kaydı değil...Oki zaten toplam 5 cd ediyor 10 bölüm

From: Fred_Charles 4/21/2003 6:10 pm
To:
Asmodeus80

boş cd kolay; sana nasıl ulaşacağız?? istanbuldayım, yollarım, gelirim, misafir ederim vs.. sen sadece bir iletişim yolu seç.. hatta bir yere koy indiririm.. bu tür şeyler kolay bulunmuyor(arayan ve indiren olarak biliyorum bunu).. paylaştığın için teşekkür ederim.. yalnız 5cd demişin; kopyalaması yarım saati geçer.. zamanın uygun olduğunda bana da kopyalarmısın..

From: Asmodeus80 4/21/2003 7:48 pm
To:
Fred_Charles

Bana ulasabileceginiz yollar
e-mail: kemalyazici@softhome.net
Baya kisi isterse 3-4 gunde ara ara ceker yollarim cdleri herkese...Veya gelip almak isteyen olursada misafir ederim herkesi:) Sorun yok....Bana ulasin yeter....

From: Durden38 4/22/2003 12:34 am
To:
Asmodeus80

Tamam o zaman sana uyan bir zamn söyle bende uyarım sana.Ya bir yerde buluşur veririm cdleri yada sana gelirim direkt.Hımm sana gelmek daha mantıklı olcak bu durumda sanırım:)Dediğim gibi sen uyan zamanı söyle bana ben de uayrım sana...

From: Asmodeus80 4/22/2003 1:12 am
To:
Durden38

Oki izin günümü ayarlayayım sana buradan ulasirim haberdar ederim oki....Bu arada isteyen diger arkadaslara haberdar ederim burdan....

From: rukish 4/22/2003 9:30 am
To:
Asmodeus80

beni katarak konuşuyonuz umarım :P

tancan sen ayarla, ben gelemesem bile önceden senle buluşup cd'leri veririm oki?

From: Durden38 4/22/2003 11:36 pm
To:
rukish

Tamam ruki ben ararım seni sen bana cd vermesen de olur ben de var nasıl olsa.Ben sana direk cdleri getiririm o zaman hallederiz.Kesin ararım seni yani unuttmam:))

From: Asmodeus80 4/23/2003 3:50 am
To:
Durden38

Dostlar bende bolumler dvd de oldugu icin cd sayisini karistirdim her bolum 1.5 saate yakın o yuzden tek cdye sigmiyormus bakmadan yazdigim icin kusura bakmayin kendinizi 10 cdye gore ayarlayin...Bu cuma buyuk bir olasilikla bos olacagim ozaman verebilirim dizileri bu arada sirkette ftp ayarlayabilirsem bu dizileri oraya yukleyip orada yayinlamayi dusunuyorum size ama kesin konusamiyorum...Oraya sadece taken'i degil istediginiz x-files bolumleri olursada ulastiracagim size tabi olursa...X-files tüm bolumleri henuz divcx olarak mevcut degil bende ama yakinda:)...Maksat herkesin gonlu hos olsun...Gorusuruz...Persembe günü "Cuma günü" konusu kesinlik kazanir haber veririm gorusuruz:)

From: TheMartyr 4/23/2003 11:47 am
To:
Asmodeus80

Eee madem öyle varsa All Souls'u istiyoruz haliyle :]

Sadun

From: Durden38 4/23/2003 1:00 pm
To:
Asmodeus80

Tamamdır haber bekliyorum senden, bu arada sana da uyarsa cuma sabhtan daha iyi olur...

From: Asmodeus80 4/23/2003 7:34 pm
To:
Durden38

şansınıza TGRT de yayınlanmayacağını duyduktan sonra kasıp indirmiştim All Souls'u:)....

From: TheMartyr 4/23/2003 7:53 pm
To:
Asmodeus80

Bir de nereden indirdiğini bir söylesen de bağlantısı iyi olan arkadaşlar[niye öyle bakıyorsunuz yaw :]] da indirebilse.Walla ne süper olur :]]
Hemen istiyorum[z] o bölümü ayrıca :]]]]

Sadun

From: Asmodeus80 4/23/2003 9:43 pm
To:
TheMartyr

X-files dizilerini indirmek gerçekten de çok zor...Üç beş ftp bulursam bir bölümn indiriyorum...Ama hemen kapanıyor o ftp...Al Souls'u edonkey paylaşım programıyla indirdim ama çok yavaş geliyor belirteyim....www.sharereactor.com da edonkey linklerini 6.sezonun sonuna kadar bulabilirsiniz...şu anda yeni bir program buldum dizi indirmek için sırf ama test ediyorum...Ama bu programla sadece ilk iki sezonu bulmak mevcut fakat bir kişi bağlanmadımı o dizi için bekliyorsunuz ama birisi bağlandığı zaman hızlı indiriyor...Bu program ise bittorrent diye bir program
Hatta program ile ilgili detayları(bir siteden aldım) buraya copyleyim

"Yeni peer2peer paylaşım programı : bittorrent

Eski hekırlardan Bram Cohen tarafından yapılmış minik bir program bu. Çoğunlukla dizi bölümlerini paylaşmak için kullanılıyor. inanılmaz bir trafik dönüyor. Bir dizi yayınlandıktan sadece birkaç dakika sonra online olabiliyor (friends, 24, alias, a.u.s.a., ve the shield için şait oldum.) tek kötü yanı, eskiye dönük bir arşiv oluşturmak için çok elverişli olmaması. Buralardan indirebilirsiniz : download (win | debian | os x)

Bittorent hakkında şöyle sözler söylenmiş: "Bram Cohen's latest project is nothing if not ambitious: a novel way to share files that he hopes will best rivals like Napster, Freenet, and Gnutella." - Wired Online; "Finally, Real P2P With Brains", -Slashdot; "how do you simulate a slashdotting? Especially when you've already shrugged off one bona fide, slashdot.org appearence?", -NTK

Programı yüklediğinizde ".torrent" uzantılı dosyalarla ilişkilendirilmiş minik bir exe ile karşılaşıyorsunuz. bir divx/mpeg/mp3/baska formatlı dosyayı diğer kullanıcılardan download edebilmek için onun "torrent" uzantılı bilgi dosyasını indirip bu program ile çalıştırmanız gerekiyor (çift tıklama veya download için tek tık). Bu dosyanın içerisinde, paylaşılan dosya ile ilgili bilgiler bulunuyor (hangi iplerin bu dosyaya/dosyalara sahip olduğu, hangi servera (tracker deniyor bu sistemde) bağlı olduğu, vs). Torrent dosyasını çalıştırdıktan kısa bir süre sonra diğer kullanıcılardan indirme işlemi başlıyor. Eğer yeterince paylaşan varsa hattınızı kesinlikle doldurabiliyor, kazaa'daki gibi kıvranmıyoruz.

Bir episode paylaşılmaya başlandıktan sonraki 4-5 gün boyunca mutlaka yeterince paylaşana sahip oluyor.

indirme işlemi yarım kalırsa tekrar torrent dosyasına çift tıklanıp kaldığı yerden devam ettirilebiliyor.

indirme işlemi esnasında da sizin indirdiğiniz kısımlar başka kullanıcılara yollanıyor. haninin ftpleri gibi ratio sistemi ile çalıştığı için upload sizin dostunuz. Merak etmeyiniz, bu ratio hiç can sıkmıyor.

indirme tamamlandıktan sonra download penceresini mümkün olduğu kadar açık tutup insanların o dosyayı download etmesine yardımcı oluyorsunuz.

Dosyayı indirip sunuma devam edenlere seed (tohum); halen indirmekte olanlara da leecher (sülük, sömürücü) deniyor. Bazı torrent siteleri o dosya için kaç tohum ve kaç sülük var belirtiyorlar. Bu rakamlar ne kadar yüksek olursa dosyayı indirme hızınız o kadar yüksek olacaktır.

Bu sistemin search/arama mekanizması yok malesef. Ya da "arama motorları" dışında bir arama sistemi yok diyelim. insanlar sitelerinden hangi torrent dosyalarını verirlerse o dosyalara ulaşabiliyorsunuz. Bu da artık sorun yaratmıyor çünkü bu iş için kocaman siteler kuruldu bile.

Torrent sitelerine bakalım hemen:
ilk ve en büyüğü bu; genelde ftv grubunun ürünlerini yaymak için kullanıyorlar. Bir irc paylaşım grubunun web sitesi. 24, alias, friends, ausa, the shields, angel ve veritas bölümlerini buradan indiriyoruz. Başka diziler de var tabii. Bu siteye, yüce 24'ü, yüce friends'i ve yüce Alias'ı amerika'yla eş zamanlı takip etme şansını verdiği için çok minnettarım mesela.

Yine büyük sitelerden tvtorrents.com var. Sadece indeksliyorlar.

turon.info da ilklerden. başka bir irc paylaşım grubunun sitesi.

Donkax, filesoup, sailes da önemli torrent sitelerinden...

Ayrıca; suprnova, kilo666.com, watchen tv, knowbuddy, roop, scifi-epz, supplex, nif, yirp, englishman, hotfire, scarywater (anime), base0 da şu an bildiğimiz torrent sitelerinden.

torrenttalk adında bir mail grubu var, katılmak isteyenler için. Grubun linkler bölümü yararlı; yeni çıkan torrent siteleri oradan takip edilebiliyor.

program opensource (pyton ile yazılmış), geliştirenler olmuş hemen. bt++ ve bt experimental adında iki alternatif var. exp versiyonu hat sınırlaması özelliğini getiriyor. bt++ ise kullanım dahil olmak üzere büyük değişiklikler içeriyor. bt++'a göç var gibi görünüyor kullanıcılar arasında. bir de torrentspy adında çok yararlı ve eğlenceli bir oyuncak var. torrent dosyasını bu program ile açıyorsunuz, kaç tohumun ve kaç sülüğün şu an o dosyayı indirdiğini bildiriyor. böylece indirmeye başlayıp başlamayacağınıza karar veriyorsunuz. torrent paketinin içinde hangi dosyalar var, kimlerde var görme şansı da veriyor.

Simdi yapacağınız, takip edeceğiniz dizilerin yayın tarihlerini ve saatlerini öğrenip o saatlerde hemen download'a başlamak. çok geç kalınca indirmek zorlaşıyor.

www.bildirgec.com sitesinden alınmıştır."

Bunun dışında kendim şirkette ftp olayını ayarlarsam elime geçen bütün dizileri ftpde yayınlayıp size netten de ulaştıracağım
Çünkü hem dvd hem de divx meraklısı olarak elimde baya dizi serisi var...X-Files i tamamlarsam göz nurum olacak...Hatta dvdlerini bile satın almayı düşünüyorum öle bi delilik bendeki

LOTR birde X-Files benim Holiganlığımdır:P
Ama takenda çok sağlam bir dizi her bölüm bir film uzunluğunda 50 li yıllarda geçiyor ve özünde Roswell olayı var....Yarın arkadaşa tam zamanı buradan haber vericem Cuma olucak büyük bir olasılık görüşürüz....

From: TheMartyr 4/23/2003 11:15 pm
To:
Asmodeus80

Way bea;detaylı bilgi diye ben buna derim :]]]
Çok sağolasın.

Sadun

From: TheMartyr 4/24/2003 10:36 pm
To:
Asmodeus80

şu e-donkey denen programı indirdim de sanırım şöyle birşey var bağlandığın server'ın da çok büyük önemi var.Ben mesela Adanet'ten bağlandım ama All Souls'a rastlamadım[henüz].Sen hangi server'dan bağlanıyorsun?
Bir de sen indirdiklerini paylaşıyor musun yoksa hemen CD'ye çekip Harddisk'i mi boşaltıyorsun?
Bütün bunları boşver de sen şu şirketi kafalasan da biz de rahat rahat indirsek şu bölümü :]] Süper olur walla.

Sadun

From: Asmodeus80 4/25/2003 12:30 am
To:
TheMartyr

Yapabilsem olucakta:) Daha belli değil.

Edonkey ayarına gelince herangi özel bir server kullanmıyorum...Sana tavsiyem...www.edonkey2000.com dan serverliste tıkla ve en alttan all seeneğine tıklayıp bütün serverları edonkeye aktar...Sonra edonkey-options-always stay connected ı işaretle sonra bekle bağlanması için.... yok odamı olmadı kaldır edonkeyi overnet diye bir prg var al onu kur:) o bağlanmıyor serverlara falan...

From: Asmodeus80 4/27/2003 10:15 pm
To:
Asmodeus80

10 bölümden oluşan dizinin 8 bölümünü izledim ve inanılmaz sürükleyici bir dizi x-files i beğenerek izleyenlerin kaçırmaması gerektiğini düşünüyorum...1947(roswell) den başlayıp günümüze kadar gelen bir hikaye...... http://www.ericclose.net/taken.html ve http://www.scifi.com/taken/index_main.html adreslerineine bakın derim...X-Files dan sonra şeker gibi gidecek bir seri:)

From: trustno13 7/30/2003 11:35 am
To:
Asmodeus80

ya ben yeni izlemeye baslad1m taken'i, tancan saolsun cd'leri verdi ve ilk 2 bölüm itibariyle izlenimim ne yazikki biraz kötü.. yani biz bu dizide anlatilanlari 9 seneden beri biliyoruz! 90 dakikalik bölümler boyunca monitöre resmen " bana yeni biseyler söyleeee!!!" diye bagirasim geliyor. hadi konuyu gectim, sonucta bize asikar ve diziyi izlenebilir kiliyor fakat gel gor ki dizi cok yavaaaaasss!!! 90 dakika'lik bölümler yapalim diye kasmislar o yüzden de dizi yer yer brezilya dizisi tadinda diyaloglara sahne oluyor...
tabi bu 2 bölüm izlemekle olusan fikirlerim...

simdi neyimiz var bi bakalim: mulder....pardon, 2. dunya savasinda düsen uçagindan son anda uzaylilar tarafindan kurtulan bir pilot. belirli araliklarla tekrar tekrar kaçiriliyor ve bu yüzden hafif siyirip, kendini dogaya falan veriyor adam. ha bu kisilik taken dizisinin Jesus'i bu arada, zira 2. bölümde bi çarmiha gerilmedigi kalmisti(derken uzaylilarin incelemesi sirasinda kollarinin ve bacaklarinin konumu her seyi açiklayiverdi.)

krycek...pardon ordu mensubu olan ve fakat roswell olayinin halktan gizli tutulmasini kabul etmeyen fakat yine de gerçegi ortaya çikarmak için adam harcamaktan çekinmeyen bir adamimiz var. yer yer brad pitt'e benzeyen bu abimiz, fight club- se7en ve tabiki x-files arasinda gidip geliyor. you mean the sun and the moon to me diyor, geçiyorum :p

cigarette smoking man...pardon abd ordusunun özel olarak çagirdigi alman bilim adami..onu dizinin ilerleyen bölümlerinde tekrar görürmüyüz bilmiyorum ama adam 2. bölüm boyunca paso sigara içti, bitirmeden yere atip üstüne bast1, sonra bi sigara daha yakti...csm ile aralarindan 3 fark var sadece 1)tipi 2) meslegi 3) icinde bulundugu dizi.

cassandra spender...pardon uzaylilara inanan, hatta onlardan biriyle bir iliskiye girmis ve cocuk sahibi olmus kadrolu o...neyse. bu hatun kisinin önüne gelen her erkege karsi bi zaafi var. uzayli, insan fark etmiyor. yine de ilginç karakterlerden biri.

bebek william mi desem gibso praise mi desem...pardon, uzaylilarin yeteneklerine sahip, karsindakinin aklindan gecenleri okuyabilen ve onlara kendi beyninden bazi seyler iletebilen; yukardaki cassandra benzeri kadinin uzaylidan olan cocugu demek daha dogru. dizinin en ilginc karakteri, umarim ilerdeki bolumlerde de görürüz.

diyorum ya, bana yeni biseyler anlat diye haykirasim geliyor diziye...

bu arada pilot'un karisini oynayan aktrisin adini ve onu nerden hatirladigimizi bilen biri bana söylerse çok sevinicem, o nerde duysam taniyacagim sesi ile aklima kazindi ama bi türlü nerden hatirladigimi çikaramiyorum!

neyse, taken böyle bi dizi iste..umarim diger bölümlerde daha iyi olur da, keyifle izlerim.

Murat

From: Asmodeus80 7/30/2003 11:19 pm
To:
trustno13

ızle izle konu git gide açılıyor. Burada(miami) taken ın dvdlerini buldum. ingilizce altyazısını ripleyip yollayacağım. Haberin ola tancan, kıyaklar devam ediyor. :)

From: Durden38 7/31/2003 12:41 am
To:
Asmodeus80

Ahaaaaa BABA büyüksün LOTR-ROTK fragmanının üzerine bu da süperr!!!

Olm bir iki haber daha verirsen kalbime incek burda:))))

From: okatmer 10/20/2003 8:52 am
To:
trustno13

Nette dolanırken ve xfiles 6.sezon sönük geçerken taken dikkatimi çekti,daha önce forumda ilgilenmemiştim.

şu cdler kimde şimdi? Bana bi gönderin de izliyim şu diziyi merak ettim

Oğuzhan

From: rukish 10/20/2003 12:51 pm
To:
okatmer

bana tancan çoğaltmıştı oğuz.. sana geri döner bu akşam kesin :)

From: Durden38 10/20/2003 4:19 pm
To:
okatmer

Oğuz Taken'ları çekebilirim sana istersen ama elimde hiç cd kalmadı mali krizden dolayı:(Cd olayını halledersek istediğin zaman hazırlarım...Olmadı Murat'a da çekmiştim Taken'ları onlada konuşabilirsin...

Bu arada Taken konusu açılmışken bu diziyi bize sağlayan Kemal'e(asmedous) teşekkürü bir borç bilirim:))

From: puratu 5/31/2004 8:06 pm
To:
ALL

Milliyet haftalık TV dergisinin haberi;

"Taken / Kanal D 23.50
Salı akşamı izleyiciyi yeni bir yabancı dizi bekliyor. Yapımcıları arasında Steven Spielberg'in de bulunduğu Taken, uzaylıların temas kurduğu ailelerin yaşamını anlatıyor. Altın Küre'ye aday gösterilmiş, Emmy Ödülü kazanmış bir dizi."

ınanamıyorum ya, sonunda merakla beklediğim, burda yayınlanır mı diye kıvrandığım bi dizi başlıo ama niye xf saatinde ve niye kanal d'de???? neyse umarım sonu alias'a benzemez... ızlemeyi başarabilenlere şimdiden ii seyirler :P

ERDEM

From: Durden38 6/1/2004 12:30 am
To:
puratu

ınşallah iki bölüm sonra iptal olmaz dizi...

From: trustno13 6/1/2004 8:24 am
To:
Durden38

şimdi Taken'la ilgili baya bişey yazıldı edildi, bu özel bir diziydi, her bölümü bir buçuk saatti. Kanal D gibi dizi özürlü bir televizyonun Alias gibi bir diziyi bile tutunduramamasını dikkate alırsak böyle ufak bir sinema filmi havasındaki diziyi 2 bölüm değil, ilk bölümün yarısında iptal eder diye düşünüyorum. en güzeli tv8 veya cnbc-e'ye gelmesini beklemek yabancı dizilerin. Zira Zeyna devrinin kapandığının hala farkında değil Kanal D.

Ayrıca, X-Files'a rakip olarak alınmış olması çok büyük olasılıktır, Taken'ın ilk bölümleri buram buram X-Files kokmaktadır çünkü.

Murat

From: rukish 6/1/2004 9:55 am
To:
Durden38

Ya bu Taken'lar bende yok muydu? Ben Tancan'dan bulmamış mıydım? O zaman Tancan niye cd'lerini istiyo?

Noluyorus kine?

Steven Spielberg'in dizisi bu evet,yapımcısı yane, ilk çıktığında bulmam lazım die ağladım evet, bende bi takım VCD'ler var da izlemedim.. valla hatırlıyorum yaaa :P

EDIT: Forumu kullanma özürlü oldum sanırsam, KANAL D ile ilgili mesajları görmemişim bilem???? Alla alla..

Neyse, Taken adına üzüldüm ben yaaa.. izlemeyi de düşünmüyorum malesef.. Elimde olduuna inandığım VCD'lerden izlerim ben.. Kanal D s.çtı batırdı Alias ile zaten, Taken'da da farklı olmıycak.. Hiç "kahretsin gene nereye kayboldu bu dizi!" diye kendimi paralayamam...

Bir meraklandım bu kanal hangi holding midiri neyse işte ona ait diye.. ... CNBC-e, NTV, Radyo Eksen fln Doğuş Grubu'nun... Kanal D de onların zannettim birden yüreğime iniyodu... Doğan Medya Grubu'nunmuş ohh bea.. (Tamam bilmiyos, tamam grubuna göre karar veriyos garibiz belki ne var??)

From: trustno13 6/1/2004 10:23 am
To:
rukish

Kanal D bir zamanlar Doğuş Grubu'nundu, galiba borç nedeniyle Doğan Grubuna devrettiler sonra. 94'ten beri Doğan grubunun Kanal D, ayrıca Fatih Altaylı gibi gudik bi insanın genel haber hedesi olduğu bir kanalın Doğan'lara ait olduğunu bilmemek nasıl bi histir feci merak ettim :)

Murat

From: rukish 6/1/2004 11:28 am
To:
trustno13

ilgilenmemek gibi bi şahsi tercihim var güselim.. gereği olduğunda googlelamak suretiyle gördüğünüz üzere buluyorum, ama istediğimi, ötesini deil, böle gereksiz şeylerle dolduramam ben kafamı.. ;)

medyaymış, siyasetmiş, takılmam ben böle şeylere bilen biliyo yane, varsın kafamız bu konularda güncellik fakiri olsun, vız - tırıss... ne olcak dünyayı mı kurtarıcam, memleketi ben mi düze çıkarcam? altı üstü muhabbetlerde "o ne, bu kim, şu kim" diye sizin canınızı sıkarım, bana hava hoş. ehehehehe

Nası bi his olduuna gelince, ah ah anlayamazsınız ki :D

From: Durden38 6/1/2004 12:49 pm
To:
rukish

Ne cd'si Ruki ne diyosun...:)))Kanal d kesmez inşallah 2. bölümde dedim ama..:))Gerçi bana küfür etmekte serbestsiniz aylardır elimde var ve izlemedim...Tamam denyoyum...:P

From: rukish 6/1/2004 12:55 pm
To:
Durden38

1-17 arası mesajları okuyup yazarsan benim yazdığım gibi bişi oluyo işte..:PPP Ama bak kendime geldim, o CD'ler bende de var biliyodum işte biliyodum, ehehuhue

izlememen olayına gelince, ben kendi olayımı hiç anlatmiim biliyosun yane.. elbet bi gün, ne diyim :))

From: TheMartyr 6/2/2004 9:22 am
To:
ALL

Kanal D'nin 1 civarında(evet evet 01:00) başlattığı ve 03:00 civarı biten,X-Files'a rakip olmayı bırak yanına bile yaklaşamayacak,fena halde bayık,çekim teknikleriyle kendine sürekli küfretmeme sebep olmuş,niye bu saate kadar oturup bunu izledim ki diye düşünmemi sağlayan,hiç bir merak duygusu uyandırmayan yeni dizi.(bkz. irc de degilim sozlukte degilim ben forum dayım)

ılk bölüm itibariyle aynen bunları düşündüm işte.Eğer aranızda bu diziden zevk alanlar varsa söylediklerim için üzgünüm ama malesef durum budur.Ve bunların hepsi BENCE'dir.Katılmamak tamamen sizin elinizde...

From: rukish 6/2/2004 9:36 am
To:
TheMartyr

ya yok zaten XF'a rakip olmak gibi bi kaygısı olduuna inanmıyorum bu dizinin.. kanal d öle lanse etti diye olcağını hiç sanmıyorum ...

zaten XF'a rakip dizi diye bişi olacağını düşünmedim hiç :)

Zevkine izliyceksin işte, ama gecenin 1'iinde hayatta izletemez kendini bu eleştirilerinizden sora :)... dizide bi kız çocuğu var, Kanal D'nin sitesinde de resmi var... Acayip hoşuma gitti, bi yerden tanıyorum ben onu.. Onu izlemek isterdim şahsen :)

From: trustno13 6/2/2004 10:56 am
To:
TheMartyr

ben demiştim: (bkz: http://forums.delphiforums.com/xfilesturkey/messages?msg=992.25)

madem sözlük formatındayız :p

Murat

From: spooky 6/2/2004 11:49 am
To:
TheMartyr

kendi kendine ayar vermişin sadun, ne güzel yapmışın, yormamışın bizi.. :P

From: TheMartyr 6/2/2004 11:45 pm
To:
trustno13

Evet Murat'cığım unutmuşum senin yazdıklarını,okuyunca hatırladım.ılk bölümde olanlar hakkında,yazdıklarına da aynen katılıyorum ama ilk bölümde olmayan karakterlerden de bahsetmişsin onlara diyecek lafım yok :)
Kendi kendine ayar verme meselesi ise güzel bir şey hakikaten;herkese tavsiye ediyorum :)))

From: _Spookyspook 6/4/2004 7:53 pm
To:
ALL

arkiler without a trace'i izleyen var mı aranızda?Taken'ın ilk bölümünde ordaki ajan oynuyordu.eric close'du sanırım ismi..ayrıca sanki ben bööle insan kılığına girmiş, gitmiş birine aşık olmuş konulu bi film izlemiştim gibi hatırlıyorum...
aslında dizi fena değil ama (o kadar çok gereksiz dizi var ki bu çok iyi oluyo:)) saat ikilere hatta iki buçuklara kadar da olmuyo kardeşim...gerçi ben izledim..:S ama olur da bi daa gösterirlerse izlemiicem sanırım.

From: TheMartyr 6/4/2004 11:33 pm
To:
_Spookyspook

Dizi 2,5'ta değil 3'te bitti,lütfen yani... :)
Bahsettiğin şey acaba Roswell(yanlış yazmış olabilirim) adlı dizi olabilir mi?
Ayrıca Taken'daki uzaylı adamın "aşık olduğunu" düşünmüyorum.Bence başka bir amaç vardı(ilerde görüleceğini tahmin ettiğim bir amaç) ve numara yaptı.

From: okatmer 6/6/2004 1:11 pm
To:
puratu

Allahım yaa olamaz Taken'ı okadar çok merak ediyodumkiii. Kahretsin izleyemiycem. Videoya falan çekinde dönünce izliyim. Gözyaşlarına boğulmak üzereyim :(((

Oğuzhan

From: TRARAGORN 6/9/2004 4:56 pm
To:
okatmer

taken iyidir,hostur ileride daha da guzelleşecektir,daha ilk bolumlerden yorum yapmamak lazımdır,kanal d'de cıktıgını daha bugun ogrendim bilmiyordum yazık olmus gecenin birine koymaları; bir de her diziyi xf a karsı değerlendirip aha bu xf dan kotu o zaman bunu da salla demeyelim ...

From: trustno13 6/10/2004 12:32 pm
To:
ALL

N'oldu? patladı tabi. Taken, Kanal D'den taken oldu bir nevi. ben demiştim demekten nefret etmem, o yüzden demekten çekinmiyorum: ben demiştim.

Murat

From: Asmodeus80 7/14/2004 11:15 pm
To:
trustno13

Kanal D'de bugün yayınlandı. Hala 1. bölümünde dizi onu anlamadım.. Allahtan elimde divxleri var da soluksuz izlemiştim diziyi ve kesintisiiiz....

From: okatmer 11/2/2004 4:15 pm
To:
Asmodeus80

Bu diziyi ben daha izleyemedim. Bir ara arkadaşlar göndericektiniz ben gidince kaldı. Elinde Taken olan lütfen bana göndersin şu diziyi bi izliyim

Nette film,dizi çektiğiniz yer kazaamı yoksa başka bir program varmı

Oğuzhan

From: Durden38 11/3/2004 2:03 am
To:
okatmer

ıstediğin dönem elimde değildi cdler, o dönem murat ve ruk'ye sölemiştim gerçi yollayın diye ama, önümüzdeki haftaiçi yollayabilirim sanırsam sana...Geldi en sonunda...

From: okatmer 11/5/2004 11:23 am
To:
Durden38

Cdlerde altyazı falan varmı.
Mail adresini versene sana göndereceğin adres bilgisini vereyim

Oğuzhan

From: welovexfiles 11/20/2004 1:23 am
To:
ALL

Bu taken dizisinin bir bölümünde X-Files lafı geçti.
Guur duydum. :))

From: okatmer 11/20/2004 8:31 am
To:
welovexfiles

Cdler elime ulaştı çok şükür. Ama bi kıyamet program,codec indirdim izlemek için

Oğuzhan

From: okatmer 11/28/2004 1:36 pm
To:
welovexfiles

Tancan'dan aldığım cdleri evde izleyemedim için iş yerinde izleyeme başladım ama altyazı falan da olmayınca hiçbişiy anlamadım :)

Dün adapazarında bir dvd dükkanında episode 1-2 türkçe altyazılı dvdsini buldum dizinin,komaya girdim :)

Diğer Taken ve xfiles bölümlerini de getir dedim ama ayarlarız abii dedi.

ılk iki bölümü izledim fakat bana yeni birşey katmadı, orda anlatılanları her kitapta okuyoruz zaten. Birde bazı özel efektler sırıyıtordu özellikle UFO'ya giren adamın olduğu sahneler. Devamını izleyip öyle yorum yapmak isterim

Oğuzhan

From: okatmer 1/9/2005 1:17 pm
To:
ALL

Taken tekrar KanalD'de pazar 23:50'de. Sanırım bu akşam (09.01.2005) 5.bölüm yayınlanacak

http://www.kanald.com.tr/tv/taken/

Oğuzhan

From: Turke_01 1/11/2005 9:52 am
To:
ALL

Ben sevmedim bu diziyi. Steven Spielberg eski büyüsünü kaybetti zamanla galiba. Belki fazla parmağı değmemiştir buna, bilmiyom...

From: _xxmerlinxx_ 1/14/2005 2:22 pm
To:
Turke_01

sana katılıyorum. yazın bi bölümünü izleyeyim dedim bi 25 dakikda dayanmamı bile tebrik ediyorum.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Cum Tem 13, 2007 6:12 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
tek sezonluk dizi yanılmıyorsam,elime bugün geçti.konusu da ilgi çekici olunca hemen başladım.ilk başta kısa gibi geldi gözüme ama baktım ilk bölüm 2saate yakın sürdü.umarım diğer bölümler de böyledir ki zaten tek sezon, içimde kalmasın Wink
konu itibariyle Roswell,1947 diye başladılar ki tam gaz başlamış oldu böylece.küçük griler hakkında anlatılanları canlı canlı görmek hoş geldi bana.bakalım nasıl devam edicekler.aslında bi anlamda canlandırma gibi gidiyor dizi.anlatılanlar,okuduklarım gözümün önünde canladı.ama umarım bundan fazlası vardır.
galiba bu diziyi izleyen kalmadı artık,olsa böyle invasion kardeşliği olmasak da forum canlanırdı Smile
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Per Tem 15, 2010 5:39 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Carnivale sonrası bu diziye başlıyorum nasıl, tavsiye edilir mi?
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız