X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
1X23 : Erlenmeyer Flask
Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Pzr Nis 17, 2005 9:32 pm    İleti konusu: 1X23 : Erlenmeyer Flask Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 5/3/2004 4:26 pm

Bence 4. sezon finali Gethsemane ile X-Files tarihinin en iyi sezon finali erlenmeyer flask'tir. Daha ilk sezonunda, üstelikte sürpriz bir şekilde ratingleri yüksek gelen bir diziye böylesine cesur ve aynı zamanda riskli bir sezon finali yapmak gerçkten büyük iş ve başarı. daha dizinin değil 9, 5 sezon bile sürüp sürmeyeceği belli değilken, bu kadar dumur bir final...şahsen tavsiyem, 6 sezon boyunca izlememiş gibi davranıp bu finali öyle izlemeniz.
hay allah, insanları etki altında bırakmadan bişeyler yazmaya çalışcaktık ama neyse, 2. sezonda hallederiz!

Murat

Gönderen: kuzuboregi (vududi) 5/3/2004 6:14 pm

yok yok bence devam.. ben memnunum tam bir rehber iste daha ne olsun.. Herkes senin gibi derin XF fani olamaz. Kendi payima ben yuru derim, arkandayiz.. :)

Gönderen: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 5/8/2004 12:35 pm

Cuma gecesi izlerim diye düşünmüştüm ama sanırım kayseride
cnbce yok :(

Oğuzhan

Gönderen: layaki 5/10/2004 10:25 am

Arkadaşlar Erlenmeyer Flask isimli 1. sezon finali konusunda içinizde en şanslı olanlardan biri sanırım benim. Çünkü ben 1. sezonu bir bölüm hariç izlememiştim. Cumartesi günü nefis bir hava vardı. Aldım çayı çerezi önüme ve final bölümünün izlemek için çalıştırdım videoyu.

Bu bölüm, benim için gerçek bir sürpriz oldu. şu ana kadar izlediğim belki de en iyi bir kaç bölümünden biriydi. Son derece gerilimili bir senaryo, tüm mitolojiyi özetleyen müthiş olaylar zinciri, nereden geldiği belirsiz katiller, uzaylı melezleri ve son sahnede yaşanan şok. Sanırım bu bölümü diziyi bir sezonluk çekecekler gibi yapmışlar. Uzaylı melezine ulaştıkları araştırma, XF araştırma yöntemlerinin ne kadar geliştiğini, bu bölümde gösterdi bize. Akıcılık ÇR tadındaydı. Mulder'ı depodaki akvaryumların arasında dolaşırken sanki Martin Mystere'ye bakıyormuşum gibi geldi. Örgüt suikastçilerinin melezi öldürdükleri sahne, Martin'deki Kara Adamların infaz sahnelerinden farksızdı. Ayrıca tam hatırlamıyorum ama bir yerde "hükümet içindeki Kara örgütlenmelerden" sözediliyordu. Benzerlik hoşuma gitti.

Bölümün bir başka güzel tarafı, Scully'nin ilk defa ciddi ciddi inandığını belirtmesi ve daha önceki yaklaşımı için Mulder'dan özür dilemesiydi. Ben çok etkilendim. Derin Gırtlak'ın kendini feda etmesi, ve ajanlara işin peşini bırakmamaları için gösterdiği gayret seyre değerdi doğrusu. Ve nihayet finaldeki XF bölümünün kapatıldığını Scully'ye duyuran Mulder'in cümlesi, "Gerçek orada olduğu sürece peşini bırakmayacağım" çok anlamlıydı.

Sanırım hiç bir sezon için bu kadar iddialı ve seremoni havasında bir final yapmadılar. Yıllardır XF izlerim ama sanki hiç izlememişim gibi sanki ilk defa izlemişim gibi haz aldım. 2. sezona başlamadan bu akşam bölümü yeniden izleyip detayları gözden geçireceğim. Yarın akşam da 2. sezon başlangıç keyfi yapacağım.

Selamlar, sevgiler
Lami

Gönderen: Commala Come Come (rukish) 5/10/2004 1:05 pm

Bölümün sonunda Scully'nin başucu saati uyandığında 11:21'dir.. Pilot bölümündeki gibi..

Telefon çalar ve arayan Mulder'dır.. Pilot bölümündeki gibi..

Son sahnede sigara içen adam Pentagon'da, o büyük *oda*da kanıtı kutusuna yerleştirir ve çıkıp gider. Kapının üzerinde bulunduğu yeri belirten bir kroki vardır.. Pilot bölümündeki gibi..

"In Case Of Fire Or Emergency
Know Your Exits
PENTAGON
Evacuation Procedure"

Ne güsel bir bölümdür bu yaa ne güsel bir bölümdür cidden :)

Gönderen: HisFearLady 5/13/2004 5:05 pm

gerçekten guseldi,dedinis kadar varr.yannıs o bölümde olanlardan sora scully bu kadar şüphe etmeyi bırakır saniodum.hala şüpheci ama öle olması gerek,her şeyden önce o 'scully'..eğer o da birden mulder gibi olsa hem dizi içinde bazı şeyler kısırlaşır,hem de dıştan baktıımızda şimdi olduu kadar sorgulama hissimiz kalmazdı.dizinin özellii kalmazdı.kendimi ikna ettim 2. sezon başında, çünkü bazen hasta bi kafa olarak scully i ikna etmek için kendi kendime konuşuodum.olmazsa sinirleniodum..
bu arada ruki(ye abla?),hafızandan şikayet ediosun ama bak konu x files olunca baya ii hatırliosun..heh hee

Gönderen: Commala Come Come (rukish) 5/13/2004 5:41 pm

ne abla'sı bea, bi tek kardeşim der bana onu hade ordan... gerçi diyin benim bi sorunum yok ama millet ruki diyo zaten, ruki abla garip deil mi ha? bana garip geliyo.. :PPP

Her neyse, hatırlama olayına gelince, şimdi 6. sezonu izliyor olsaydık ve böle her gün ilk sezonlar gösterilmeseydi, o zaman görürdün sen beni, "ama Mulder şöle bişi demişti şu böl.. hangi bölümdü bea? Hangi sezondu hatta lan?... Bi dakka şu şu olay ne zaman olmuştu , hay s... , scriptler nerde beaaa!!!?? ühhüühüh! nası bulcam ben şimdi bunuuu?? ". triplerine girerim normalde, ve bikaç ay sora gene öle olcam hiç şüpheniz olmasın, sonra Pelin, Murat, Ece, vs. kimi bulursam kafasını ekşiticem iyicene sorgu sualle, eheh... O yüzden fazla uzatmadan diyceğimi hemen dyip köşeme çekiliyorum ben.. Aynı performansı ilerde geçmişe dönüp baktığımızda bulamazsınız bende :P

Ha bi de sölediğin çok doğru o "Scully" ..Gerçekten O'nun sorgulayıcı,şüpheci tavrı olmasaydı XF, XF olmazdı... Scully'de sezonlarla birlikte ne değişti uzun hikaye olur şimdi, ama ilk sezonlardaki gibi değil, yoksa Mulder'a hiçbi zaman tam olarak katılmadı, hep şüpheci oldu vs. bunu bildiğim halde kızmamam gerekirdi ama sezonlar ilerledikçe daha çabuk kızar oldum... ışte neyse bu işin öbür tarafı :)

Gönderen: spooky (spooky_tr) 5/13/2004 11:52 pm

yapılan typo yu düzeltelim:

ne abla'sı bea, bi tek kardeşim der bana onu hade ordan... gerçi diyin benim bi sorunum yok ama millet ruki teyze diyo zaten, ruki abla garip deil mi ha? bana garip geliyo.. :PPP

hmmm..

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 5/14/2004 8:07 am

sena, madem yaşın küçük ne rukisi, ne ablası? nine diceksin nine! :))

Murat

Gönderen: Commala Come Come (rukish) 5/14/2004 9:37 am

bak sen ne güsel eğleniyolar geneeeee...

bozmuyorum sinirimiiii.. görüşücez yakında nası olsaaaaa... sizi *veletler!* ...

hade len yaşımla barışık bi insanım ben abla, teyze, yenge, nine farketmez, buyrun buyrun..

Ama sora iş muhabbete geldiğinde aazınıza ederim sizin... o zmaan anlarsınız hep bi *takı* ile hitap etmek ne zormuş bana!!...

Hıh!

Gönderen: HisFearLady 5/14/2004 4:04 pm

ya torun olujak kadar da küçük diyliz :)hem ben saygılı bi genç olaraktan sordum, yani kötü bi niyetim yoktu...her şey ne diceimi düşünmemle başladı...hala ne dicemi bilmiorum ben; rukiye mi ruki mi rukish mi?her şei bırakalım da,ıı..sizi çok sevdim , baba diebilir miyim?

Gönderen: Commala Come Come (rukish) 5/14/2004 6:51 pm

eeee. tercihimi Ruki'den yana kullanıyorum Sena'cım :))

Çabuk karar ver hade ne diyceksen bak sora alakasız başlık altında bıdı bıdı yapmaktan azar yiyces :PPP

mod bey sevgileeeerr saygılaaarrrr

Gönderen: HisFearLady 5/15/2004 12:06 pm

tmam.ölese..ne diodum,ha çok güsel bi finaldi.(bitti).

Gönderen: sophron 5/21/2004 4:28 pm

bu bölümün sonundaki "oda" bana indiana jones birinci filmdeki yeri hatırlattı. Bu depo indiana'da nerede olduğu söyleniyormuydu??? Bence aynı şeye gönderme yapılıo. Hatta bi zamanlar nette gezinirken bir komplo sitesinde görmüştüm; hertürlü gizli şeyin saklındığı ve "warehouse" takma adıyla anılan bir yer olduğuna dair komplo teorileri vardı.. ne dersiniz?? duyanınız varmı?

Gönderen: sophron 5/21/2004 4:34 pm

ahada buldum linki.. http://www.bahneman.com/liem/x-files/warehouse.html

baın bakalım sizce burası orasımı???
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
amor fati
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 443

İletiTarih: Cmt Haz 10, 2006 1:11 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ne kadar müthiş bir bölümdür bu bölüm. Sonrasındaki 5 sezonun mitolojisinin hepsine yön vermiştir. Uzaylı-insan melezi fikrinin bu bölümde açığa çıktıktan sonra taaa One Son'da işin çözüme ulaşmış olması aslında bu böşümün ne kadar zekice bir bölüm olduğunu gösteriri. Öyle ki XF bu bölümün mitolojiye verdiği yönle XF bu derece "büyük" bir dizi olmuştur bence. Örneğin ben Mulder'ın uzaylı-insan melezlerinin bulunduğu odaya girdiğindeki çekimi ve müziği unutamam. hele de sonunda köprünün üstünde Scully+Deep Throat ve Mulder yerde köprünün( köprüydü di mi?) iki yanında yığılmış halde...
Yalnız o sahnede Scully'nin Mulder'dan önce Deep Throat'un yanına gitmesi( Mulder da minibüsten atılmıştır, Deep Throat vurulmuştur) hep tuhafıma gider, ilginç bulurum Scully'nin tepkisini nedense...(edit: öhöm öhöm, nerden çıkarmışım bunu ben allah allah insan bi bakar di mi yorum yazmadan cıkcıkcık Embarassed )
Ah CC ah sen neler döktürüyorsun istedin mi az değilsin sen Smile

En son amor fati tarafından Pts Haz 18, 2007 7:15 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
f0xmuld3r
Çaylak
Çaylak

İletiler: 91

İletiTarih: Pzr Haz 18, 2006 10:49 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu aralar sıkıntıdan şöyle bi geriye dönüş yapıp erlenmeyer flask i tekrar izledimde gerçekten tuhaf bi havası var Smile güzel nostalji oluyo

Deep throatın ilginç ölümü, olayla bağlantıları, mulder için yaptığı takas gerçekten ilginç olmasının yanı sıra bu bölümde en sevdiğim ikinci sahne CSM nin bölüm sonunda gen örneği alınan minik uzaylıyı pentagonun esrarengiz bölümünde diğer yüzlerce numunenin arasına soğuk kanlılıkla çok doğalmış gibi koymasıydı.

Little green men de walter ın CSM yi odasından çıkartmasıda ilginç bir ayrıntıydı. Tüm xf bölümlerinde walterın boş bakışları ve suskunluğunun arkasında plancı bi ruhu görmekte tuhaf.

Daha ilk sezonun finali olmasına ramen senaryoda Deep throat ın ölmesi çok şaşırtıcı. O yıllarda flaski izlerken mulderın gözlerinin yanmasını tuhaf bulmuştum ayrıca kısa sürede düzelmeside pek hoş olmadı. Bence durumu green mende öğrenseydik daha hoş olurdu. Tabi bi battal gazi senaryosuna dönmeden Smile
netevin
Çaylak
Çaylak

İletiler: 133

İletiTarih: Pzr Arl 03, 2006 1:56 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Çok güzel bir final olmuş. Deep Throatın ölmesi ve gizli dosyaların kapanması insanı üzüyor... ınsanı tuhaf eden hep en can alıcı noktalarda Scullynin olmaması. Uzaylı insan melezlerini görememesii Fallen Angelde Maxin havada asılı kalamsı ve akabinde kaybolması. Hiç şansı yok bu kızcağızın Smile

Birde Deep Thoratı öldüren vatandaş ileriki sezonlarda sık sık gözüken bazen insanları yakan şu gözleri kapalı uzaylı değilmi ? yoksa banamı öyle geliyor...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Cum Arl 08, 2006 7:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
amor fati yazdı:

Yalnız o sahnede Scully'nin Mulder'dan önce Deep Throat'un yanına gitmesi( Mulder da minibüsten atılmıştır, Deep Throat vurulmuştur) hep tuhafıma gider, ilginç bulurum Scully'nin tepkisini nedense...
Smile

özellikle forumu okuyp izledim de baktım; sanki Scully önce Mulderın yanına gidiyor sonra da deep throatun yanına gidip "trust no one" deyişini duyuyor Question yani öyle gördüm ama bir daha bakıcam emin olamadım Smile
valla the x files mitolojisinde ne kadar zayıfım diye üzülüyordum..bu bölüm bana baya faydalı oldu gerçekten.ama hala Deep Throatın amacını tam anlamadım.bende bi sorun mu var yoksa gerçekten mi karışık düşünüyorum..uzaylı-insan karşımı o şeyler(yaratıklar) yani görünce cidden garip oldum..ne kadar harika bir zekadır bu CCdeki Surprised
Scully ilk kez gerçekten böyle bir durumua şahit oldu sanırım ve görmesine cidden sevindim...off 1 bitti...2 nasıl olacak meraktan ölüyorum..
margikleinjan
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 327

İletiTarih: Pts Arl 11, 2006 10:01 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aylinkumm yazdı:
amor fati yazdı:

Yalnız o sahnede Scully'nin Mulder'dan önce Deep Throat'un yanına gitmesi( Mulder da minibüsten atılmıştır, Deep Throat vurulmuştur) hep tuhafıma gider, ilginç bulurum Scully'nin tepkisini nedense...
Smile

özellikle forumu okuyp izledim de baktım; sanki Scully önce Mulderın yanına gidiyor sonra da deep throatun yanına gidip "trust no one" deyişini duyuyor Question yani öyle gördüm ama bir daha bakıcam emin olamadım Smile
valla the x files mitolojisinde ne kadar zayıfım diye üzülüyordum..bu bölüm bana baya faydalı oldu gerçekten.ama hala Deep Throatın amacını tam anlamadım.bende bi sorun mu var yoksa gerçekten mi karışık düşünüyorum..uzaylı-insan karşımı o şeyler(yaratıklar) yani görünce cidden garip oldum..ne kadar harika bir zekadır bu CCdeki Surprised
Scully ilk kez gerçekten böyle bir durumua şahit oldu sanırım ve görmesine cidden sevindim...off 1 bitti...2 nasıl olacak meraktan ölüyorum..

güzel nokta aylincim, senelerden sonra yine düşündürdün beni Very Happy erlenmeyer de izlerken hop oturtup hop kaldıran canımdan çok sevdiğim bir mitoloji bölümüydü. şimdi 2'de ilerledikçe göreceksin, çok temel, herşeyle bağlantılı....
Deep throat havalı bir son söz yaptı. ama kime güvendi onu da anlayamadım :S
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
netevin
Çaylak
Çaylak

İletiler: 133

İletiTarih: Pts Arl 11, 2006 11:11 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Son sahnede önce Mulderın yanına gidiyor gözlerine bakıyor sonra deep throatın yanına...

49 saniye sculynin arabadan çıkıp koşması ile başlıyor trust no one ile bitiyıor...

http://www.youtube.com/watch?v=J1WJEkqsl6o
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Pts Haz 18, 2007 5:07 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
The X-Files'ın bence en güzel 2 finalinden biri. bu akşam izleyeceğimiz bölüm ayrıca. 1. mitoloji buluşmasındaki altyazı senkronizasyonluğunu yaşayanlar için yeniden izleme şanıs, ilk defa seyredecekler içinse eşsiz bir XF nostaljisi. Bölümü izlerken tavsiye; daha ilk sezonu yayınlanan, pek adı sanı duyulmamış ama hem kritikler hem de bi şekilde XF'i duyup izlemeye başlamış seyirci tarafından ağızdan ağıza yayılan ve geleceği belli olmayan bir dizinin sezon finalini izlermiş gibi hissetmeye çalışın. Mulder'ın muhbirinin(Deep Throat) çok sevildiğini ve bu sezon boyunca Mulder ve Scully'ye neredeyse tüm davaları onun gizlice verdiğini, Scully'nin kesinlikle ama kesinlikle uzaylılara inanmadığı bir dönemde olduğumuzu unutmayın. Bölümün tadını maksimuma çıkarın! Smile
Başa dön
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Pts Haz 18, 2007 7:02 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:
The X-Files'ın bence en güzel 2 finalinden biri.

Bencede, neredeyse en güzel sezon finali. X-Files Mitolojisi nedir deseler alın bu bölümü izleyin derim. X-Files'ın bilim-inanç-komplo üçgenini nasıl ince ince işlediğini,tüm komployu düşününce Mulder'la Scully'nin nasıl çorabı sökmeye başladıklarını anlatan bir bölüm. Mulder'ın depoda gördükleri, Scully'nin orjinal dokuyu bulması, Deep Throat'ın vurulması... bu akşamda izlerken tüylerim diken diken oldu

Maymunlar üzerindeki testler (Bkn Biogenesis), Su altında yaşayabilen insanlar (bknz NIHT), Zeus Storage (Bknz Permanum-?) hep bu bölümden çıkmış. Ne diyim işte süper ötesi bir blm
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Pts Haz 18, 2007 7:14 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gerçekten güzeldi.En güzel sınav hediyesi bu oldu. Very Happy 10 üzerinden 10
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Pts Haz 18, 2007 7:17 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ne kadar muhteşem bir bölümdür bu ya...Defalarca izleyebilirim sadece finali için bile.
amor fati
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 443

İletiTarih: Pts Haz 18, 2007 7:36 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Muhteşem bi bölüm bence. Hele de 1. sezonun o güne kadarki hikayesi göz önünde bulundurulunca. Dizinin bütünlüğü açısından da muhteşem bir bölüm, bütün mitolojinin temeli bu bölümde. Zehirli yeşil kan meselesi, uzaylı-insan melezi ve klonlama deneyleri, Fort Marlene tesisi, CSM'in Pentagon tünellerine girmesi (gerçi o pilotta da var) vs. Bütün detayları ince ince düşünülmüş bir bölüm. Dava adım adım çözülürken karakterlerin nasıl fikir değiştirdiklerini görüyor, Scully'e ve Zeus Storage'ın önünde Mulder'la yaptığı konuşmaya aşık oluyoruz bi kere daha (ya da ben oluyorum Wink ) Mulder'ın dedektiflik zekasına da bi kere daha hayran bırakılıyoruz.
ılk sezonlardan bir mitoloji bölümü işte en hafif tabirle. Bence bu bile bölümün harika, olağanüstü ya da muhteşem olması için yeterli ki burada XF tarihinin bence en iyi 3. sezon finalinden bahsediyoruz. XF'e aşık olmak için 1001 sebepten sadece bir tanesi Smile
Foruma da yazmıyordum uzun zamandır yaw özlemişim Rolling Eyes
Başa dön
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Pts Haz 18, 2007 7:54 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
geçenlerde tekrar izleyip,şimdi tekrar ve tekrar izleyip de hala sıkılmadığım bir bölümdür.
gerçekten de XF tarihinde,mitolojisinde bir şeyleri anlamak için fazlasıyla yol katettirecek kadar çok şey var...yeşil kan,uzaylı-insan melezler,Deep Throat ve anlattıkları-ki bence Roswell'e güzel bir gönderme yapıyor kendileri ondan çok daha başarılı enkaz kaldırmaları gerçekleştirdiklerini söylerek-ve elbette Scully'nin şahit oldukları karşısındaki bocalaması Smile ...muhteşem bir bölümdü her anlamda.
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Pts Haz 18, 2007 8:04 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Beni şu konuda düşündürmüştü bölüm ilk izlediğimde,şimdi yine aklıma geldi - hep Mulder "inanan", Scully "şüpheci" dinamiği üzerine gidiyoruz,ama aslında her ikisinde her ikisnden de var.Scully sürekli "şüpheci" değil,kendisi de söylediği gibi, bilimi kutsal kabul ediyordu.Bir bakıma,bilimsel verileriden ve yöntemlerden herhangi bir şüphesi yok,bu konuda verilen bir açıklamaya sonuna kadar "inanabilir".şüpheciliği alternatif açıklamalara.Mulder'ın "inananlığı" ise işte tam bunlar,onun "şüpheciliği" de katı bilimsel verilere karşı.
Bilmiyorum saçmalamış da olabilirim,ama bunu ilk izlediğimden beri daima ikisinde de iki şekilllendiri karakter özelliğinden de neredeyse aynı derecede bulunduğunu düşünüyorum.Yalnızca farklı şeylere yönelik.
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pts Haz 18, 2007 8:09 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu bölüm benim için gerçekten de çok özel,ilk izlediğim X Files bölümü olduğu için.Öncelikle bölüm başlı başına unutulmaz sahnelerle dolu,Mulder'ın depoda gördükleri--ki ilk izlediğimde korkmuştum Laughing --Deep Throat'ın ortaya çıktığı sahneler,Scully'nin buldukları...Bölümün sonunda Mulder'ın söyledikleri neden bu karakteri bu kadar çok sevdiğimi bir kez daha hatırlatıyor( her ne kadar sonraki sezonlarda hiç tanımayacağınız hale getirilse de ) Sanırım daha ilk sezonunda bu kadar sağlam bir finali olan yapım sayısı azdır,ki bundan sonra olanlar da XF gölgesinde olacaklar,belki daha da iyileri çıkacaktır ama XF faktörünü hatırlayanlar sanırım hep olacaktır,abartıyor muyum bilmiyorum ama bölüm o kadar iyi ki ne desem az kalıyor...

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız