X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Yeni Diziler, Dizi Haberleri
Goto page 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jan 11, 2006 11:40 pm    Post subject: Yeni Diziler, Dizi Haberleri Reply with quote
From: TRARAGORN 8/31/2003 1:42 am
To:
ALL

XF'da bolca gorev almsh olan Spotnitz iki ayr kanala iki ayr proje uretiyor.

Birincisi CBS icin yazp yonetecegi ---IQ--- ; diger insanlara hic benzemeyen degisik bir zekas olna bir karakteri anlatyor.lginc cinayet olaylarinin cozulmesiyle ilgili,sanrm eski tarzda.

kincisi ; FX icin ise ---13th Floor--- adl bir yapmda yazar
Brad Meltzer ve gazeteci Steve "Scoop" Cohen 'la birlikte calisacak.Bu yapmn konusu ise soyle: haksz yere cehenneme gonderildigini dusunen olulere avukatlk yapan bir karakter. (ne ?!?)

-Hollywood, Traragorn bildirdi.

From: Durden38 8/31/2003 2:07 am
To:
TRARAGORN

Evet bu haberi bugn ben de grdm.Gzel projeler olcakm gibi duruyor her ne kadar 13th floor aklamsna bir anlam veremesemde:)

not:Bu arada mesajn baln grdm, dedim kesin Hasan yazmtr bunu:)

From: TRARAGORN 8/31/2003 7:36 pm
To:
Durden38

nedenmish bakaym o ?

From: Durden38 8/31/2003 9:18 pm
To:
TRARAGORN

Sen bana comingsoon.net'i syledikten sonra ve bende haberi ertesi gn orda okuyunca tahmin etmek zor olmad.Sonuta sende hergn oray ziyaret ediyosun...te yle:)

Last edited by auroriel on Wed Aug 08, 2007 3:42 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jan 11, 2006 11:45 pm    Post subject: Tim Minear'n Yeni Dizisi Reply with quote
From: rukish 9/8/2003 3:00 pm
To:
ALL

efenim duyumlara gre XF emeklisi (**hassss!!!! ya bu ne tusudur bea gene bastim klavye inglizce oldu ! ufff beaaa! ya nasi\ nasi yane bukadar bastim hala hangi tusla beceriyom bu halti annamadim. e yuh be ruki bea!) Tim Minear beyimiz yeni bi diziye el atmis...

WONDERFALLS adindaki dizi hakkinda su laflara yer vermis pilot bolumunu izleyen biri *bu hatun bole bi ekipte yada gruota yada artik adini sis koyun ama networkte yayinlancak butun dizileri once bunanr goruyo kapis *hinghhh!! soru isaretini de kaybettim kaybetttimmmm! uhauauahahaaahaaaa!!****

``The dialogue is quick, snappy, snarky, and smart. One of the best features of the pilot is that it does not feel dumbed down for the audience. The actors are, for the most part, unknown which really helps in creating these new characters.```

Tim Minear hayranlarinin gercekten cok hoslanacagi bi dizi olduunu belirtmis. konu hakkinda az bi bilgi veriyim ****SPOILER>>>> sanirim olulerle konusabilen bi hatundan bahseden bi dizi...**** yeni baslayan bi dizi olan TRU CALLING`e (buffy de oynayan eliza dushku`nun yeni dizisi) ve JOAN OF ARKADIA`(bunu bilmiyom iste) ya benzese de ikisinden de daha iyi is cikardigini soluyo.

Ve son karar FOX`unmus yayinlayip yayinlamama konusunda. bakalim goreces uamrim.. Abi bu XF`cilerin FOX ile olaylari nedir yaa!! bi kurtulamadilar su kanaldan!

nese durum budur ben bi pc`yi kapatip aciyim yoksa kafa atacam ekrana!
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jan 11, 2006 11:54 pm    Post subject: Nine Lives Reply with quote
From: Durden38 10/9/2003 12:41 am
To:
ALL

Taken'la Emmy'i dl kazanan Steven Spielberg gaz alarak:)yeni bir mini tv serisi hazrlamaya balam...Ekip yine ayn...Kesin yine iyi bir i karcaklardr ayn ekiple geri hala Taken'lar izleyemdim ama:(Ayrntl bilgi iin aadaki linle bakabilirsiniz:

http://www.comingsoon.net/news.php?id=1799

From: TRARAGORN 10/24/2003 3:15 pm
To:
Durden38

ulen ben olsaydm bunlar daha once verirdim buraya :)

From: Durden38 10/24/2003 3:45 pm
To:
TRARAGORN

:)))))Seni aratmamaya alyoruz olm:)
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 12:58 am    Post subject: Reply with quote
* Touching Evil
USA adl televizyonda gsteriliyor.Bizim sevdigimiz "baz dizilerle" benzerlikler tasyor :)

Ana karakter David Creegan , FBI ajan , bir i stndeyken yakn mesafeden beynine bir kurun yiyor ve hastanede ameliyat masasnda kalyor.10 dakika sonra canlanyor !?!.Tabii ki beyninde baz hasarlar oluuyor,merminin zarar verdii beyin blmlerindeki ilevleri bozuluyor,3 yln bir akl hastanesinde geiriyor. Buradan ktktan sonra eski arkada tarafndan San Francisco'daki Organize ve Seri Sular nitesi'ne alnyor.Burada iine bal bayan ajan Susan Branca ile ortak oluyor.En nemli ayrntya gelince: Creegan'n beynine yedii kurun sadece akl saln bozmakal kalmam ; adamda utan duygusu yok.Beyninde o ii yapan blm zarar grm.Bylece ou kez yanndakileri skntya sokacak ekilde davranlarda buluyor. Calstklar yerin adndan da anlaslaca gibi seri katiller,kacrma vb gibi adi suclarla ugrasiyor,bir de kendisini olan biten yznden suclu hissetme gibi kotu bir huyu var; aln size ideal sorunlu ajan portresi :)

Bir XF kadar olmasa da,ilk blm itibariyle bende olumlu izlenimler uyandrd ve bazne Mulder' hatrlamadm deil :)

From: TRARAGORN 4/1/2004 5:22 pm
To:
TRARAGORN

*Stargate Atlantis
"Sittin sene stargate"

Bu daha dar kapsaml olacak ama,yine de haberlik.
Bu bir spin-off. Stargate evreninde geciyor,bildiginiz (veya bilmediginiz) zere 1990 larda arkeloglar msr'da antik dev bir halka bulurlar,uzerinde sembolller vardr,bunun bir tr yldzlar aras seyahat cihaz olduklarn anladklarnda ve "kapy" ilk actklarnda Abidos adl bir gezegene giderler,burada binyllar nce dnyadan kacrlms insanlardan olusan bir topluluk (geri kalms) ve bunlarn teknolojik ynden stn hkmdarlar,zorba,"tanrlar" ; Ra'y bulurlar.Bu Ra'nn ve dier msr tanrlarnn aslnda ghould adl bir uzayl rk oldugunu ve evrende dolasarak baska rklarn bedenleri zerinde asalak yasayan teknoloji calarak gelisen ozellikle de insanlara musallat olan bir rktan oldugunu grenip gnn sonunda yanlarnda getirdikleri atom bombasn o srada uzaya ckmaya calsan Ra'nn gemisine snlarlar,Ra'y yok ederler.Bu ilk filmde anlatlan ykyd... :)

Stargate daha sonra dizi yapld,bu dizide ghould larn ozellikle insanlar kullandklar , galakside dagnk halde bulunan tm insan uygarlklarnn zamannda bizim dnyamzdan gtrlen klelerden olustugunu grendik.Gould lar sadece birer parazit olmakla birlikle ellerindeki teknoloji ile bir kere bir insan vcuduna girdiler mi,binlerce yasayabileceklerini ve son olarakta dnyay bir numaral dsmanlar olarak gorduklerini ogrendik.

in asl stargate'ler yani yldz kaplar fi tarihinde Ancients ad verilen cok cok gelimi bir uygarlk tarafndan yaplp,galaksimizin her tarafna yaplan bir tr telefon a... zerlerindeki sembolleri belli kombinasyonlarla cevirdigimiz zaman bizi o kombinasyona ait olan kapya goturuyor, tpk telefon gibi.Ste gould'larn sahip oldugu mthis teknoloji de bu ancient'lardan geliyor.Ama zlerek reniyoruz ki,bu kadim uygarlk -binlerce yl nce silinmis galaksiden,dizi ilerledikce bir yerde bu ancientlarn yok olmadklarn sadece bir "st boyuta" gectiklerini,cunku artk galaksinin onlar ilgilendirmediini ksaca atklarn reniyoruz.Ve bunlardan geriye bir sehir kaldgn greniyoruz.Ad "Lost City" (cok orjinal bir isim deil mi :) .te kahramanlarmz tam da Gould lar tm kuvvetleriyle dnyaya saldrmaya hazrlandklar bir srada bu Lost City nin yeri hakknda ipuclar ediniyorlar,uzun ugraslar sonucu muhtesem bir final bolumuyle (bu sezon-7.sezon- bitti,bir sezon daha olacak) Lost City nin "atlantis" oldugunu reniyorlar,bir takm olaylar sonucu antartika ktasnn altna gidiyorlar,orada bulduklar ancient lardan kalma gizli bir silahla tam da uzaydan dunyaya lm kusmaya hazrlanan gould gemilerini bir crpda yok ediyorlar.Ancak anlaslyor ki,dunyada bulduklar bu yerde lost city deil...Dizi boylece sona erdi gecenlerde (7. sezon)

Stargate Atlantis nmzdeki temmuz ayndan itibaren Stargate'in 8. sezonuyla birlikte yayna baslayacak ilk bolum 2 saatlik bir "film" tadnda bolum olacak.Konu ksaca su:

Dunyada ,antartika da bulunan yerde bir stargate bulunur,ancak bu bilinen stargate lerden farkldr,uzerinde farkl isaretler ve normal stargate lerdeki -chevron- (baska bir stargate'in numaras) lar 8 taneyken burada 9 tane chevron bulunmaktadr ; normal stargatelerden 5-10 kat daha cok g harcamaktadr,bir tim hazrlanr ve daha once ogrenilen bir numara cevrilir, Tim kendisini bu kez kendisini sadece baska bir gezegende deil ayn zamanda baska bir galakside bulur.stelik geri dnmeyi de basaramazlar ve orada yeni bir s olutururlar. (burada ben hayranlk ve dehset arasnda bocalarm) Yeni rklar yeni teknolojiler farkl dmanlar .. Ve tabi en nemlisi Ancient'larn kayp sehri Atlantis ... ( sadece adrese girin ve ana sayfada sehri gorun arka planda ben baska birsey demiyorum.)

http://www.stargateatlantis.com/

Yeni sloganm : Sittin sene Stargate !!!

From: TRARAGORN 5/10/2004 12:23 am
To:
TRARAGORN

Touching Evil hayran saysn arttryor.Su iki siteye goz atabilirsiniz,

http://www.touching-evil.com/

http://touchingevilfans.com

bunlar netteki onlarca siteden sadece ikisi ... Henz 7 bolumu yaynlanms bir dizi icin buyuk bir basar :) Bu ilgiyi de hakediyor lakin.millenium'a buyuk benzerlikler tasyor bu arada.bir de EXecutive producer bruce willis.

From: strange83 11/1/2004 11:10 am
To:
TRARAGORN

ben baylrm atlantismi 'mu'ymu trkiye de gsterilicek mi acaba?

From: Spooky_Spook 11/1/2004 9:37 pm
To:
TRARAGORN

ya ben richard dean anderson'n oynad bi stargate dizisi izlediydim bir zamanlar..acaba bu bahsettiin o dizi mi?

From: margi13 11/1/2004 10:59 pm
To:
Spooky_Spook

richard dean anderson'un dizisi de stargate idi, bu daha farkli bir versiyon olsa gerek...

yeni dizi dediniz de... significant others balyormu cnbc-e'de nmzdeki aramba.ben bu ereli'de bulabilirsem bir mekan izlemeyi dnyorum, adna takldm. aile terapisini (daha ok ift terapisi) ynelik imi. nasldr acaba diye sormadan edemiyorum....

From: okatmer 11/2/2004 8:37 am
To:
margi13

Bence cnbce bilimkurgu dizileri konusundaki eksikliini stargate ile giderebilir. Rukicim (biliyorum bu mesaj okuyorsun) gr u adamlarla varm bilimkurgu dizisi alma niyetleri

Ruki is out there

Ouzhan

From: trustno13 11/2/2004 9:36 am
To:
okatmer

the 4400 olabilir mesela ama o da uzayl muzayl zaten, xf varken tercih edilmeyebilir...

aa ne aklma geldi...dune serisi?

Murat

From: Spooky_Spook 11/3/2004 1:56 pm
To:
trustno13

Aaaa sper olurdu bak o...

From: TRARAGORN 11/3/2004 11:48 pm
To:
ALL

Genel zet :

Stargate atlantis : R.D.Anderson'un oynadigi stargate sg-1 in spin-off u.Adamlarmz orjinal "stargate" filminde eski msra gidip stargate i bulmuslardi ve bunu gecmiste dunyayi yonetip insanlar kole olarak galaksimizin dort bir tarafna goturen Gho'uld larn teknolojisi oldugunu sanmst.Orasi aslinda eski misir deildi ve zamaninda stargate dunyada aktif iken buradan goturulmus insanlarn yasadigi bir gezegendi ve orayi Ra (aslinda go'uld adl uzayli despot irkin sadece bir temsilcisi) yonetiyordu.Filmin sonunda o yeniliyor ve adamlarimiz dunyaya donuyordu sonradan aslinda ghould irkinin evrenin her yanina yayildigini ogreniyor ve stargate i kullanarak yeni dunyalar vs kesfetme olayina giriyorlardi.

iste bu kesifler sirasinda stargate teknolojisinin (ve daha bircok gelismis teknolojinin aslinda ghouldlarin eseri olmadigini vakti zamaninda galaksimizde varolmus "ancients" denilen bir uygarligin teknolojisini bu ancientlarin "bilinmeyen" bir sebeple galaksimizi terkettigini ogreniyorlardi.

iste stargate sg-1 diger bircok konu disinda ancientlarin nerede oldugunun arayisini da konu aliyordu. derken bir kesif yapildi ve "lost city" adi verilen ve ancientlarin galaksiyi terketmeden onceki son sehirleri olan bir sehrin varligi kesfedildi.Sonunda dunyada antartika da "lost city = KAYIP SEHir" ATLANTIS oldugu sanilna bir yere gidildi ve orasinin aslinda ancientlarin "bu galaksideki" (samanyolu) son duraklari savunma ustleri oldugu ve asil atlantisin yerini gosterdigi ogrenildi.Burada detaya girmeyecegim ama harika bolumlerden sonra atlantisin galaksimizden birkac bin sanirim isik yili (bayagi uzak diyebilirm tam hatirlamiyorum ama gercekten UZAK) uzakliktaki PEGASUS galaksisinde oldugu anlasildi ancak oraya elimizdeki stargate i "wormhole" "solucan deligi", ya da kisaca gecit acmak icin cok fazla guce ihtiyacmiz vardi bu gucu sagladilar ancak bu sadece tek seferlikti giden ekip oradan guc kaynagi bulacak (orada ancientlarla karsilasmayi umuyorlardi) ve dunyaya geri donecek ayni zamanda orada olmasi umulan guclu ancient teknolojisi silahlarla ghould irkiyla aramizdaki amansiz savasa son nokta konulacakti. Ne varki oraya gonderilen tamamen yeni (yani stargate sg-1 daki bir-iki karakter disinda yeni karakterler) ekip gittiklerinde orada hic ummadiklari birseyle karsilastilar ve dunyadaki buyuk medeniyetin nasil olustuguyla ve "atlantis" efsanesinin gercekle olan baglantisiyla tanistilar :)

Stargate atlantis iste oraya gonderilen icinde onlarca ulkeden bilim adami ve asker barindiran uluslarasi gucun eve geri donme cabalrini ve orada karsilastiklari ghould a rahmet okutacak "yeni dusmanla" kapismalarini anlatiyor.

Nasil iyi ozetleyebildim mi :)

From: TRARAGORN 11/3/2004 11:56 pm
To:
TRARAGORN

Arti bilimum fantezi okurlarina onemli duyuru :

Sci-fi Ursula K. ... nin "Yerdeniz" ini mini dizi olarak aralik 13 ten itibaren gosteriyor !!!!!

Shawn Ashmore,Kristin Kreuk (SMALLVILLE , Lana Lang),Danny Glover!!!,isabella rossellini(yakinda biryerlerde gordum ama cikaramadim) gibi unlu oyuncularin yer aldigi mini diziye stargate'den de amanda tapping (tegmen samantha carter, stargate sg-1) konuk oyuncu olarak katilacak :) :) :)

From: okatmer Jul-4 12:18 pm
To:
okatmer

Cnbce dergide dikkatinizi ekmitir. Eyll aynda bilimkurgu dizileri yaynlayacakm cnbce

Ouzhan

From: Elsa_moon Jul-8 9:40 pm
To:
okatmer

Battlestar galactica bu dizilerden mi. Dergi u an nmde de.... Yeni iki dizi ad daha vereyim hazr yazmaya balamken, biri One tree Hill (The O. C. tarz bireymi), dieri de Smallwill (Superman' in genlii oluyormu bu da)
Bu arada bu yeni diziler, hangi dizilerin yerine gelecek merakla bekliyorum.

From: tornadoo Jul-10 1:21 am
To:
Elsa_moon

bari 24 n 4.sezonuda yaynlasalar,hala bi haber yok demi?yaynlayp yaynlamamaya karar vermemilerdi galiba,ben yle hatrlorm

From: rukish Jul-11 1:22 pm
To:
tornadoo

24'ten fena halde skldm ama elimiz mahkum izleriz gelirse. Ki yaynlayacaktr CNBC-e benim kukum yok.

Yeni haberlerden de bi tek Battlestar Galactica'ya sevindim.. One Tree Hill zaten antipatimi kazand batan.. Smalville de Alias gibi, aslnda izlenebilecek bi dizi ama her tarafta ad knca soumutum..

Sevmiyorum, daha zgn eyler istiyorum, su mu yane? Bilimkurgu deyince bunlara m kalyoruz?.. Stargate'leri almazlarsa yuh dicem artk.. Babylon 5 var daha, Andromeda var.. Surface var szn etmitim yeni yayna girdi diye.. Yada gelcek sezon muydu neydi..

Ama dedektiflik dizileri ald ban gidiyo ki ben Without A Trace'ten baka hibirine yz vermiyorum artk. CSI'm, Cold Case imi. Ne yaa bunlar??? Ne bilim Numbers var orda, o olabilir, hatta mmknse hi olmasn CSI adm atm maallah arkasndan kmayan yok.. zgn bii kalmam anasn satim.. zgn demiken Carnivale mesela.. LOST'u da Digiturk ald iin nefret ediyorum onlardan ayrca :(

Yetersiz.. Smallville ile Battlestar ile bu deirmenin suyu dnmez.. Ama neyse, zaten Trk milletine nce "bilimkurgu" denen eyi yeniden hatrlatmak lazm.. Saolsunlar onu gzetle, bunu evlendir, bunu pop star yap diye diye unutturdular millete...Bir de zengin veletlerin pembe dizi modundaki hayatlar moda oldu..

Ah ulan.. Nerde ocukluumun,ilk genliimin Ziyaretiler'i, Alien Nation'u, Quantum Leap'i, Twilight Zone'u, hatta War of The Worlds' beaaa!! McGayver', Kara imek'i , Air Wolf'u nerdeee??

izgi filmlerini bile zledim o zamanlarn, Voltran'ndan eker kz Candy'sine kadar.. Robotech,Clementine, Heidi, vs. vs..

Bhaaaaa.. Yeniden ocuk olmak istiyom ben yaa.. Sevmedim ben bu zaman geri aln bakim! h..

Ay aman konu ne ben ne diyom.. Bunalm taklasm geldi gidiyom ben ya! :((((

From: Turke_1 Jul-13 2:18 am
To:
rukish

Ya o "cold case" ve "CSI new york"dan ben de nefret ediyorum. Amerikada herkes FBI ajan oldu galiba. Bu nedir ya ? Millet baylyo, ajan, polis...

CSI-new york'a zellikle bir antipatim varki, bence dizi amerikan propagandas zerine kurulu. Hatta iddia ediyorum, terristlere gz da vermek zere yaplm bir i gibi bence. Bi kere dizide kullanlan teknolojinin yars palavra. Tamam mantkl eyler de var ama, akl banda insana OHA dedirtecek eyler de ok. Bir de bu adamlar yle ciddi tasvir edilmiki, sanki hi sevimeyen, burunlarn kartrmayan, tuvalete gitmeyen... Bu nedir ya ? Analarndan SCI domular. Tamam ile samalk. Zaten aratrma srasnda yaptklar espriler de cabas. Robot gibi yaayan insanlar. Senaryo yazar nas bi insandr anlamyorum. nsana dair hi bir ey yok.

"Cold case" ayr bi palavra. Sanki zamanmzda szm ona hi su ilenmeyen Amerika'da, hatun kii, tozlu dosyalar zsn. Amiri de ona yardm etsin. Bu nasl oluyor ? Heleki son sahnelerde len insanlara "biey deil" der gibi bakmas beni deli ediyor.

Bunlar bliyorum, nk hepsini bir ka blm izledim. imdi demeyin, "ulan madem sevmiyosun, niye izliyosun" diye :)

From: rukish Jul-29 11:49 pm
To:
Turke_1

Bir eyi 40 kez sylersen olurmu deyiini "Murat bieyi 40 kez sylerse olurmu" diye deitirebiliriz sanrm..

CARNIVALE de CNBC-e'de.. Gz aydn olsun beyfendinin (geri telefonda sesi pek sevinli gelmedi ama neyse :P)

From: okatmer Jul-31 3:12 pm
To:
rukish

Yaa bende dergide grdm. Carnivale dizisini yle bi Murat'la badatrmzki bende hemen Murat' aradm :)

Ouzhan
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 1:05 am    Post subject: LOST & Blind Justice & Numb3rs Reply with quote
From: TRARAGORN 4/23/2005 8:59 pm
To:
ALL

Lost : Alias'in yapmcs J. J. Abrams tarafindan hazirlanan bir dizi.Meshur Survivor adli reality show ile akliniza gelebilecek her trl gizemli,esrarengiz konuyu ileyen dizilerin bir karm denilebilir.

ok ksa zet : Bir yolcu ua; bilnimeyen bir sebeple bir adaya der.Ancak kurtarmaya gelen giden olmaz.Ayrica adada garip seyler donmektedir.(Bu hakikaten ok ksa oldu be ,ama iki laf daha etsem dizini tad; kaar mutlaka ama mutlaka izleyin,kesinlikle yakin zamanda boylesini gormediniz.Her bolum ayri bir muamma.)

Ha aklma gelmiken bir yolcuyu da Dominic Monaghan oynuyor. Nam- Dier Pippin.Gzel de oynuyor hani.

Blind Justice : NYPD Blue bitmi,bunun zerine ABC polisiye dizim eksik bir polisiye dizim daha olsun demi.Farkl olsun demiler,ve bu dizi ortaya km.Dedektif Dunbar bir soygun srasnda kan atmada ortann korkakl yznden onu koruyaym derken sakan syrp geen kurun ile kr olur.Tekilat artk grevini yapamayacan ayrlmasn ister , o ise aksini iddia eder ve tekilat dava eder.Sonunda davay kazanr ve yeni bir karakola gnderir.ONu sadece zrnn sebep olduu kstlamalar deil,yeni i arkadalarnn kt ve aalayc tavrlar da beklemektedir.Gzel dizi.Gelmez buraya ...

Numb3rs : Forumdan bir ksm arkadalarn hayran olduunubildiim Rob Morlow bu dizide FBI ajan Don Eppes'i canlandryor.Kardei Charlie (David Krumholtz) ile olaylara farkl ynlerden bakarak zyorlar.nk kardei bir matematik dehasn oynuyor.Blmler gerek bir matematikiye danlarak yazlyor ve tutarl senaryolar meydana geliyor. MAtematii sevdirebilecek bir dizi.Ayn zamanda aile ilikileri de dier dizilere nazaran daha ok ilenmi, yani olaylar sadece ofiste ve olay mahallinde gemiyor bu da diziye farkl bir hava katyor."Everything is numbers."

From: strange83 4/24/2005 10:40 pm
To:
TRARAGORN

valla dier iki diziyi bilmem ama lost diorum yani cidden tam bizlik balarsam anlatmaya susamam en iyisi hi balamayaym spoil etmeyeyim her hafta iple ekiyorum bunu sliim sadece

ya dominic in yani charlie nin kolundaki dvmede ok gzel biey yazyordu dedim unu bi kenara yazym die ama unuttum ve bir daha da gremedim her seferinde bakyorum ama nafile 2 kere falan grmtm zaten atlicam hatrlayamyorum bilen ltfen sylesin

From: rukish Sep-6 2:19 am
To:
strange83

Pelin'in bugn (dn) telefonda bana verdii naho haberden sonra Digitrk'e nefretim katlanm durumda..

Terbiyesizler Numb3rs' da almlar..

Almycam len, inat ettim almycam bu mereti.. Pelin'e tanrm ama almam.. Var m ha var m :PPP

:: Pelin korkuyla "ne yaptm ben" diyerekten ekrana bakakalr :: heheheeeee

From: strange83 Sep-8 12:02 pm
To:
rukish

numbers nasl bi dizi ruki?ya var ya lost un son 3 blmn izleyemedim internetten uraorum digiturk vard annemler izleyemiyolar i g ten diye ktk halbuki bo insan ben btn gn izliodum hhh... ama nesse bi aresini buldum ablamlar evlendi ya digiturk alcaklar inallah bnde onlara tancam yeni evli falan artk kimse tutamaz beniii anlamam artk hehehehe:)

From: rukish Sep-9 5:15 pm
To:
strange83

Yukarda zaten aklam Hasan Derya'cm.. Ben de fazla bii bilmiyorum, bilmek deil izlemek istiyorum :(

Numb3rs : Forumdan bir ksm arkadalarn hayran olduunubildiim Rob Morlow bu dizide FBI ajan Don Eppes'i canlandryor.Kardei Charlie (David Krumholtz) ile olaylara farkl ynlerden bakarak zyorlar.nk kardei bir matematik dehasn oynuyor.Blmler gerek bir matematikiye danlarak yazlyor ve tutarl senaryolar meydana geliyor. MAtematii sevdirebilecek bir dizi.Ayn zamanda aile ilikileri de dier dizilere nazaran daha ok ilenmi, yani olaylar sadece ofiste ve olay mahallinde gemiyor bu da diziye farkl bir hava katyor."Everything is numbers."

Rob Morrow hereyin banda bu diziyi izlemek isteyiimin sebebidir. Dizinin konusu nereye kadar ekilbeilir bilmiyorum nk matematikten nefret ederim.. Ama.. ama.. h. izlemeliyim :P
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 1:40 am    Post subject: Reply with quote
From: rukish Jun-14 10:54 am
To:
ALL

Nalet ossun ben daha burda dizi olayna yetiemiyorum adamlar deli gibi retiyo yzktr gnahtr yaa... GLOBAL diye bi kanal, kablolu mu nedir bilemicem, Kanada ile bi balants va ron da zemedim...Orada gz dneminde yaynlancaka diziler tantlm ta..

Ve diziler , artk yuh dedirtircesine *baba* oyuncularla dolu yaf. Kyra Sedgwick (Kevin Bacon'un karsdr) , Dennis Hopper, Chrsi O'donnel, Adam Goldberg, vs. derken insan birden ldrveriyor yaf..

Efenim yenilerimiz ile ilgili bilgi, oyuncular vs burada:

http://www.canwestmediasales.com/television/index.html

Bir THRESHOLD var ki dnya d zeki yaam zerine , tabe hemen insan le bi ekiyor.. Sonra bir bakyosunuz Robert Patrick'i gryosunuz kadroda.. Eh tabe m eraktan kuduryosunuz.

BONES ile David Boreanaz televizyona dnyor efem. Ortalk sryle detektiflik dizisinden geilmezken, bunlar da bir baka akllca fikr bulabilmiler adli tp deil adli antopoloji uzmanlk alanmz, tannmayacak hale gelmi cesetler konumuz, aln size ble efektli mefektli cafcafl bi dizi kyo.. Bi dii bi erkek te ajan koyuyolar, ahah, tamam.. Olcakm galiba bunlar arasnda biiler ilerde. aman banane :P

REUNION.. 86'da mezun olmu alt kiilik arkada grubundan biri 20 yl sora ldrlyo. Kim olduu belli deil, dizinin olay, bu grup yelerinin 20 yllk sre iinde neler yaadna k tutmak , bu arada da len kiinin kim olduu konusunda ser verip sr vermemek.. Gsel bi konu diye dnyorum. Bi sene srcekmi le yazyo, bilemem artk dier diziler gibi "bu tuttu devam edelim" mantkl bii deil aslnda..

REGENESIS.. Bunun barolndeki adam severim ben, tandk deil de severim ite :P.. Biyoterrizm ile ilgilenen bir ekibin olay efenim. Amaya gerek yok, maskelerini arada karan tipleirn izlenebilecei klostrofobik bii..

FATHOM.. Deniz aratrmaclar yeni bi yaam formu buluyolar, irin eylermi anladm kadaryla ama tehlikeli mi deil mi bilinmiyo, tabi soradan gerilimi bu tehlike phesi arttryo vs.. Eh gibi..

E-RING.. Dennis Hopper'n dizisi.. Pentagon'la ilgili .. Trailer'nda Dennis Amcam "biz AMerika'yz istediimizi yaparz" dedi.. Bitti.. zlemem ben bunu, ama Dennis amca var ite deinmek gerek diye deindik..

HEAD CASES te komedi oluyor. Gzel bi konu gibi ama bilemicem. Sper baarl zengin avukat isiz evsiz kalyor, kalburun bayaa altnda baka bi avukatla birleip yola devam etmeye alyor , al bana belay vakas yani..

Yukardakiler, ve linkteki dier diziler hariicnde bi de u dizi var.. Bir kitaptan uyarlanm : KITCHEN CONFIDENTIAL. Lks bir restorann mutfanda olan biteni anlatyor. Ana rollerden birinde Nicholas Bredon var.. BUFFY'den Xander yani.. Komik dizi, fragman komikti valla..

http://www.canwestmediasales.com/television/programming/shows/video/kitchen_confidential.html

imdi bunlar temin etmesi iin kime ikence yapsam bilmem ki.. Hasan'cm naber arkadam :PPPP

From: Turke_1 Jun-15 3:50 am
To:
rukish

valla Threshold ve Fathom'u merak ettim. CNBCE yaynlasa bunlar. Ben imdi bunu dedim ya, kesin yaynlayacak. nk aylar nce "4400" yaynlasa demitim. Efendim baka istei olan varsa bildirsin, "CNBCE yaynlasn" dedik mi, olay tamamdr :)

From: incig Sep-18 8:25 pm
To:
ALL

Evet, THRESHOLD gecen aksam basladi burda. 2 saatlik pilot bolumu oldukca ilginc idi. Alien Invasion hakkinda imis. Kadro cekici, ama Robert Patrick yoktu. Belki daha sonra cikacak, bilmiyorum ama Pilot bolumde yoktu. Bence sizler, yani bu forumun sakinleri XF gibi bir diziden sonra bu diziden de hoslanirdiniz. Bence imkani olan arkadaslar, internetten indirmeyi deneyebilirler. Tancan, huu??? Orda misin?
Ben heyecanla, bazi sahnelerde agzim acik kalarak izledim. Spoiler vermek istemiyorum. Ama bana bazen XF'i bile hatirlatti diyebilirim. Alien DNA gibi baglantilari da var...:)
Dizi cok populer bir Crop circle deseni ile yakindan ilgili. :)) Size bir bilmece...Sonucta ben bu diziyi takip edecegim.

Uzuldugum BONES'un pilot'unu kacirmam oldu. David Boreannaz, nam-i diger Angel oynuyor. Bir forensic anthropologist ve mystery-book author olan bir kadinla gonulsuzce birlikte calismak zorunda kalan bir FBI ajanini oynuyor. O da ilgincmis, kacirmam yazik oldu, ama gelecek hafta yakalamaya calisacagim.

From: okatmer Sep-19 9:09 am
To:
incig

Ya bu Amerikanlar hala uzayl konularna mthi ilgi gsteriyor,ayn trden bir ok dizi ekiyorlar. Yok ya ben kesin yanl yerde domuum,buraya ait olamam. Ben USA'da olmalym :p

Ouzhan

From: strange83 Sep-28 10:37 pm
To:
okatmer

supernatural diye bi dizi var onu merak ediyorum dark angel dan bilidiimiz jensen ackles var barollerde

From: PELIN77 Sep-28 10:52 pm
To:
strange83

imdi Supernatural postu amaya gelmitim. X Files gibi bir dizi aryordu ya ogu insan.. te..

From: incig Sep-29 12:52 am
To:
PELIN77

Turkiye'de yayinlaniyor mu "Supernatural"? Anlamadim.

From: rukish Sep-29 11:06 am
To:
incig

Yaynlanmyo :(

Yaynlansa da Digiturk alr beni deli eder zaten :(

From: incig Sep-29 5:44 pm
To:
rukish

CBS'in yeni dizisi "Criminal Minds"a dikkatinizi cekmek istiyorum. Mandy Patinkin, Thomas Gibson (nam-i diger Dharma & Greg'in Greg'i), vs.'in rol aldigi bir profiler dizisi. Ilginc. Ben begendim. CNBC-e veya Digiturk ekranlarina yakisacak bir dizi. :))

Bir de yapimciligini Frank Spotnitz'in yaptigi, Stuart Townsend'in rol aldigi "Night Stalker" bu aksam arz-i endam ediyor ABC'de "Alias"in sezon premiyerinden hemen sonra. Reklam goruntuleri ilginc. Tam XF'dan firlamis gibi. Ama onunla ayni anda CBS'de "CSI" var. Bakalim izleyebilecek miyim? Belki iki kanal arasinda zap yaparim. :))

From: rukish Sep-30 4:39 pm
To:
incig

Threshold iyi eletiri alm sanki?.. Anladm kadaryla u hkmet tarafndan retilmi kt durum senaryolarndan "uzayllar gelirse ne olcak" ana fikirli olan, uzayllarn dnyaya ayak bastna dair haberlerle gerek oluyor.. senaryoyu oluturan ekibin maceralarn anlatyor deil mi? Bak onu da merak ettim.. :P

Bi de u Surface'i izledin mi nci? Yeni balam olmal o da.. Denizde yaayan yeni bi yaam formu bulunuyodu.. Ya da Fathom'mudur ad nedir anlamadm.. Bu bal ilk mesajnda yazmtm yaf onu..

Geri TV.com'un forumlarn kartryodum Threshold'un Surface'i ezip getii iddiasnda insanlar..

Threshold'u nerden bulcam ben yaa.. :(

From: incig Sep-30 10:27 pm
To:
rukish

Surface'in 2 bolumunu de izledim. Pazartesileri NBC'de yayinlaniyor, Persembe ve Pazarlari da o haftaki bolum Sci-Fi'da tekrarlaniyor. Kaciranlar icin iyi oluyor. Ben Pazartesi kacirmistim 2.bolumu, dun gece yakaladim. O da ilginc, gerilimli bir dizi. Bir Jaws gerilimi var su anda.

Arastirmacilar derin denizlerde yasayan bir yeni yasam formu buluyorlar. Ordu da isin icinde. Uzaydan mi, degil mi, bilinmiyor su asamada. Bunun yavrularindan birini (yavru, kaplumbaga gibi birseydi) bir cocuk buluyor arkadasi ile ve onu evdeki akvaryumuna koyuyor ne oldugunu bilmeden. Aslinda garip bir sey oldugunu anliyor ve takibe aliyor. Ertesi sabah akvaryumdaki baliklarin hicbirinin olmadigini farkediyor. Bir an sonra da akvaryum infilak ediyor. O canli kacip yukari kata cikiyor.
Sonra diger tarafta denizde buyuk bir canavar oldugu ortaya cikiyor. Tam sekli semalini tanimlayamiyorlar. Ama dev bir sey oldugu belli. Bir karakterin (Rich) kardesinin zipkini deniz dibinde yanlislikla ona takiliyor, cikaramiyorlar; kardes canavara takili bir sekilde uzaklasip gidiyor. Rich, deniz dibinde bu canavarin yuvasini kesfeden genc deniz biyologu kiz (adini unuttum) ile yollari kesisiyor bir noktada ve olayin pesinden gitmeye karar veriyorlar....
Bu arada o yavru canavar hizla buyuyor; cocuklar onu kuvete sicak suyun icine koyuyorlar. Yavrunun neye benzedigini ancak yeni gosterdiler, onu soylemeyecegim. Cocuklar onu cok seviyorlar, tipki bir pet gibi. Bir ara da yavru, cocugun ablasinin havuz basi partisini birbirine katiyor. Ben burda bir kac genc telef olur diyordum, ama olmadi. Yavru simdilik canli akvaryum baliklariyla besleniyor.
Dun geceki bolumun son sahnesinde deniz canavari Avustralya aciklarinda balik avlamakta olan 3 kisiyi tekneleriyle birlikte alttan gelerek yuttu. Wow! bir sahneydi dogrusu.

Bilmiyorum, simdilik boyle gidiyor. Bakalim ne olacak? Simdilik Jaws filmi izler gibi izliyorum onu. Buraya kadar olanlari spoiler gormedigim icin isaret koymadim anlatirken izninizle.
Gelecek bolumde dev deniz canavari bir sehrin (bizimkilerin yasadigi sehri olabilir) kiyilarina yaklasacakmis. Ben nedense yer adlarina cok dikkat etmiyorum film izlerken. O yuzden dizi nerde geciyor, su anda hatirlayamiyorum. :)) Ben guldum, ama siz gulmeyin. :))

Bu arada "Threshold" daha ilginc. Onu anlatamayacagim. Cunku gecen boluma sadece baktim, izlemedim. Bir yere oturmaya gimistik, dikkatimi veremedim. :))
"Threshold" konu bakimindan "Surface"dan daha ilginc. Bir worst-case scenario uzmani olan bir kiz var. Uzayli istilasi hakkinda yazdigi senaryolardan biri gerceklesince, hukumet tarafindan olusturulan sivil arastirma ekibinin basina getiriliyor. Dahasini soylemem dogru olmaz. Ama umarim dizinin senaristleri diziyi kendi konusu icinde bogmazlar.

From: rukish Oct-1 11:53 pm
To:
incig

Ne yalan syliyim beni de sarmad imdi bu SURFACE.. Threshold'u tercih ederim.. Ya bu kadar yakndan ABD dizi endstrisini izlemek bnyeye zarar yaaa.. Sryle dizi var, buraya gelmiyo bi de bunlar, internet zerinden de takip edesim olmuyo ok zor geliyo, anlamyorum arada konumalar fln, oydu buydu ff yane..

Ay neyse biraz nce Numb3rs'n reklamn grdm Digiturk'te 10 Ekim'de balyomu.. Hibii olmad Digiturk olan bi evde ekrana kafa atmay dnyorum.. (Pelin'inki hari. ehue) Ay ff ya almasnlar artk dizi mizi aaaa! :P

From: incig Oct-2 5:44 pm
To:
rukish

Hadi ya, NUMBERS da mi basliyor Digiturk'te? Rukish'cim, sen bence Digiturk almak zorunda kalacaksin bu gidisle.:))
NUMBERS'i izlerken, 80% alamasam da izlemek hosuma gidiyor. Butun olaylari matematik kurallardan yararlanarak cozmek veya cozulmesine katkida bulunmak hos ve ilginc bir yaklasim. Bir cesit baska turlu bir forensic calisma oluyor. Charlie'yi seviyorum.

"Surface" bir sure sonra beni sikacak anladigima gore. "Threshold" daha uzun sure devam ettirir merakimi saniyorum.

From: rukish Oct-17 10:56 am
To:
incig

Eheh.. Ouz'cum bu mesaj senin iin atyorum ;)

Threshold'un ilk 2 blmn (sanrm nci'nin dedii iki saatlik pilot blm oluyor bu, ilk blm bittiinde "yok be bunu ble bitiremezler" diye dndm de :P) izlemi bulunuyorum..

Supernatural ne kadar paranormal ile ilgiliyse bu da o kadar uzayllar ile ilgili efenim.. Supernatural'dan daha fazla sevdim ki biliyosunuzdur, ben paranormal hastasymdr genelde..

Oyunculuklar gzel, ancak benim takdirimi ncelikle konusu ekti doal olarak.. ok fazla efekt mefekt yok ama Supernatural'dekiler gibi srtmyor. Belki baka izleyen olursa bieylere benzetebilir ama ben benzetemedim konusunu , ok ta houma gitti.. Yani bir sonraki blm iin harbiden meraklanmam salayan diziler benim gzmde izlenmesi gereken dizilerdendir, bu da yle :) Ksaca deineyim konuya hemen

Quote:

Efenim okyanusta biyerlerde bir gemi mrettebat garip bir cisimle karlayor, bunun ardndan hkmet uzaydan bir aracn o koordinatlarda grld bilgisini ald gibi "kt durum senaryosu" uzman bayanmz Molly greve arlyor. Bayanmza bir matematiki ve dilbilimci(Arthur Ramsey), bir astronomi mhendisi (Lucas Pegg) ve bir mikrobiyolog (Nigel Fenway) de katlyor. Bir de grubun gvenliinden sorumlu bir hkmet yetkilimiz, resmi sitedeki kimliiyle hayalet ajanmz Cavennaugh
var..

Velhasl bu grubumuz alyorlar bir timi yanlarna, gemiye gidiyorlar. Mrettebattan bir kii var canl, ama llerde bile gariplik var.. Kurtulmu olan adammz kamaya alyor, Molly ve Cavanaugh'a saldryor, bunu vuruyolar, adam lmcl yaralar alm haldeyken bal gibi yryp denize atlyor vs. Cismin video kaydn Molly, Cavanaugh ve Lucas izliyor, izlerken bunlara biiler oluyor, neyse buras gizemli kalsn, en sonunda gemiyi patlatp dnyolar evlerine efenim. Sonra gecenin krnde Molly garip bir ryadan uyanyor tam o srada Cavanaugh aryor, ayn ryay grm.. Sonra Molly hanfendinin evinde bu denize atlayan mrettebatmz beliriyor ldrmeye yelteniyor Molly'yi, Molly kurtulamy baaryor ancak adam gene kayboluyor, hem de baka k olmayan bir kilerden efenim..

lk blmn ortalarna kadar anlattm gerisi gizemli kalsn.. Evet :P

Bu arada THRESHOLD ile bir baka dizi olan INVASION arasnda da benzerlik varm hafiften diye okudum bi yerlerde.. Bu dizi de Threshold kadar olmasa da ilgiyi hakediyor.

Bildiim kadaryla Body Snatchers tadnda bir dizi imi bu Invasion, ki filmi severim, fena rktc bulurum, o nedenle bu diziye de bakarm kesin.. Hatrlar msnz bilmem, uzayllar insanlar uykudayken ele geirir hani, hibi belirtisi yoktur, sadece duygusuzlarlar bu ele geirilenler.. Ama asl rkn ksm bu uzayllarn bir yumurtadan kan dokunalarnn uyuyan insanlarn burnundan orasnan burasnda yavaa girmesidir bedenine.. Ay tylerim diken diken oldu gene..

Bu iki dizinin benzerlii uzayl istilas oalrak grlebilir. Ancak Invasion ile ilgili yorumlara baktnzda karakter arlkl bir dizi olduunu anlyosunuz, Threshold ise daha bilimsel arlkl duruyor.. Threshold diyorum imdilik ama Invasion'u izlemeye de karar vemri bulunuyorum ;)

From: okatmer Oct-18 8:43 am
To:
rukish

Alamak istiyorum sayn seyirciler. Her zaman diyorum yanl yerde domuum benim Amerika'da olmam lasm. nci oralardan birini ayarlasana bana e durumundan geleyim o taraflara (nianlm bunu duymasn ltfen)

Rukicim yazdn zetlere bakarsan bu diziler tam bana gre. ADSL'e gemek zereyim hepsini indireceim

Ouzhan

From: rukish Oct-18 11:20 am
To:
okatmer

Benim iin de ykle Ouz'cum, zira iki gndr Threshold'un 3. blmn yklemeye alyorum. Gna geldi! :(( Ben bu download iinden anlamyorum kardeim!!

ADSL'den de nefret edicem yaknda, bi eyimiz de adam gibi olsun yaa..

Neyse, kesinlikle izlemelisin Ouz'cum.. Biliyorum seversin sen , eheh..

Hem bi de Amerika'y naapcan yaa, ben olsam Kanada'ya giderdim, hatta gitmek iin lyorum!!! :(.. ngiltere'de de izleyebilrisin bu dizileri hem.. Hi iim olmaz valla gitsem koa koa dnerim gibime geliyo Amerika'dan.. Kanada kt gibi alyo nerdeyse btn dizileri.. (Dizi derdine yurt dna kmay dleyen ka insan vardr merak ettim bak imdi, ehehehe)

From: incig Oct-19 11:00 pm
To:
okatmer

Bosver buralari Oguz yav...Canim Turkiye'min suyu mu cikti? Sadece TV izlemek icin buralara gelmek istemen abes bence. Internet, CNBC-e ve Digiturk gibi guzellikler varken, bosver buralari...:))
Yuruyerek bir yerlere gitmeyi ozledim buralarda yav...Her yere arabayla gidiliyor burda. Sut almaya bile...:))
Esim burali olmasaydi, ABD'ye gelmek aklimda bile yoktu. :) Neyse ki buralarda Turkler ve Japonlar da var da, onlar burda yapiyorsa, ben de yaparim diye dusunerek guc aliyorum onlardan. Birakin eksik kalsin ABD'si. Aralik'ta Ist'a gelmeyi 4 gozle bekliyorum. Ozledim oralarin camurunu caylagini, sorunlarini vs...:)

Arkadaslar, bu arada Cumartesi gunu TRT'de Eurovision'u izlemeyi unutmayin. Eglenceli olacak probably. :) 50 yilin sampiyon sarkisi secilecekmis. Sertab'a oy gonderin...(Pardon, topic'le ilgisiz oldu ama, bunu nereye koyayim, gereksiz baslik acmak istemedim)

Eline saglik, Rukish, cok guzel ozet yapmissin. Ben takip ediyorum Threshold'u ama Invasion'i izlemeyi biraktim. Bir originallik bulamadim. Baska bir sumuksu, insanlarin icine girip onlari teslim alan uzayli dizisi iste" diye dusundugum icin. Artik icim bir fena olmaya basladi uzayli film ve dizilerinden. "Night Stalker"i da izlemiyorum. Fragmanlarindan gordugum kadariyla cok fena bir sekilde XF'i andiriyor ama yine de...Artik secici olacagim. Herseyi izlemeyecegim. :)) Threshold'da simdilik originallik devam ediyor, ama bir degisiklik farkedersem, hemen birakacagim izlemeyi.

Daha "down-to-earth" dizilere takilmayi tercih ediyorum genelde artik. "Close to Home" ve "Commander in Chief" gibi. Hele bu 2.cisi ABD'nin gundemini bile etkiledi. :)) Anketlerde halkin %78'i kadin baskana sicak bakiyormus, oyle yazdi gecende gazete. "Good Morning America"da gecen sabah "bu dizi hit olmaya devam ederse, ilk secimde bir kadin bask.adayimiz olmasi hic de imkansiz degil" bile dendi.

Bir de bir baska crime show'a dikkatinizi cekmek istiyorum. "Criminal Minds". Netten indirip bir tadina bakmanizi tavsiye ederim. :)) Mandy Patinkin ve Thomas Gibson basroldeler. Bir grup FBI profiler'inin calismalarini anlatiyor. O grupta Mulder da olmaliydi. Iste o zaman tadindan yenmez bir dizi olurdu. :)) Mulder'in profiler yeteneklerini hatirlayin!

From: okatmer Oct-20 1:11 pm
To:
incig

""Sadece TV izlemek icin buralara gelmek istemen abes bence.""

Amerika'da domu olmak derken tv izmlemeyi kastetmedim. Amerikallar gibi dnyad,gizem vs konularna ok ilgiliyim. Bu tr diziler,filmler burada pek sevilmez,tutulmaz. Bu forumda olmasa kendimi yanlz hissedicem :)

Ama davet edersen xfiles ekibi olarak oralara gelir tv izleriz,hayr demem(demeyiz) :p Gelecek bulumay organize etmeye ne dersin??

Ouzhan

From: trustno13 Oct-20 2:17 pm
To:
okatmer

Ahaha evet, hepimizin abd uak bileti ve harcamak iin ayrdmz binlerce dolar haphazr beklemedeyiz nci! 6. Geleneksel The X Files Trkiye Bulumas ABD'de! Ruki bu bulumann banner iin dll bir tasarmcyla alacak; 50 bin dolar gzden kardk :)))

Murat

From: rukish Oct-20 6:53 pm
To:
trustno13

imdi babalar gibi bir eletiri geliyor, ciddiyeti elden brakmadan birka kelam ettikten sonra ylcam hazr olun :P

Biryerlerde okumutum, bilimkurgu, fantastik dizilerin vs'nin nasl ok tutulduuna ilikin bir yaz idi bu. Denmiti ki, XF, o zamanlar halkn hkmetin kendileirne yamuk yaptna dair bir inanca sahip olmas nedeniyle o kadar tutulmutu zamannda.. Ardndan Buffy geldi, Buffy'nin cidden ne ile ilgili milleti gaza getirdiinden tam emin olamasam da , aklmda kalan bir ka dizisi olmasyd. Bu kadar favori bir dizi olmas sadece iinde bulunduu artlardan sklan bir topluluun tamamen farkl bir kulvara atlayp gereklerden mmkn olduunca kamasna balanmt ksaca..

imdi bunu imdiki zamanda ele alalm biraz (Gene Nigar'n szn edeceim burada, kafa gz patlatarak yorum yapacam affetsin beni :P) Genel konsept dallanp budaklansa da en favori dizilerden Lost gibi rnekler, kanmca *zellikle* Amerikan toplumunun gene ka muhasebesine girimesinden kaynaklanyor. Dier ok fazla izlenen diziler olan detektiflik dizileri ise kap komusuna bile gvenmeyen bir toplumun iler acs durumuna parmak basyor diye dnyorum..

nci'nin dedii sanrm evirirsem "aya yere basan" anlamna gelen diziler ise, ki en ok sevileni bir kadn bakan ile ilgili olduuna gre, sanrm bu poplariteyi kendi lkesinin imdiki bakanna borlu oluyor.

Bir de reality ov'lar var ki, ha bizim toplum ha onlarn toplumu, rmln gstergesi olmaktan baka bir ey deil bunlar..

Velhasl.. ok byk konuacam ama byle bir toplumun iinde var olmaya almaktansa, gider SSK kaplarnda hayatm geiririm, isizlik iinde bunalma girer kafay krarm, ne bileyim politikay bile sevmeye alrm daha iyi :) Hayr orada olan arkadalarm yanl anlamasnlar ltfen, bu benim ahsi grmdr..

Benim sryle diziyi takip etmemin, benim televizyon manyaklmn asl nedeni zaten kamaktr, bunu daha nce de sylemitim.. Amma velakin kimse gelip te sadece burnumun dikine gidip bilimkurgu, ya da fantastik izlediimi , bylece harbiden ka edeibyatna sndm syleyemez.. Yeri geldiinde gerek hayattakinden daha byk dersler karmay beceririm ben valla biok diziden :)

Ve konuyu toparlyorum.. Amerika'llar bilimkurguyu seviyolar fln mevzusunu kabul etmiyorum ben kardeim. Afedersiniz ellerinde b.k gibi para var, tabe ki her telden alacaklar, farkl konuda birok dzii ekecekler; milyonlarca insan var, tabe ki her dizi izlenecek (ok ktleri hari).. Ancak bu kadar tketici bir toplumun bilimkurguyu onu bunu sevmesi sadece para babas televizyoncularn onlarn suyuna gidip doru zamanda doru eyleri karlarna sermesindendir efenim.

Buyrun 24' aln.. 11 Eyll sonras kt, ncesinde ksayd hade bakalm.. XF' milyonlarca insan unuttuu halde milyonlarcas da hatrlyorsa eer, sadece suya gitmekle kalmayp, hatta buna burun kvrp derdini adam gibi anlatmasn, kendisini izlettirmesini bildiindendir ite o kadar..

Son olarak..

Ben Kanada'ya gidiyorum kardeim 6. bulumada, siz ne yaparsanz yapn.. Gelmiyorum, milyonlarca nfusluk bir lkeye kafa tutuyorum, pislik yapyorum, filin yanndaki karnca gibi hoplayp zplyorum ama tnmyorum. hh! Grrse hoplayp zpladm, ezer de rahat eder.. O ana kadar bidi bidi konucam ben hade bakalm

f ar geldi u kadar kafa ttlemek bile haa :PP

From: PELIN77 Oct-21 2:08 am
To:
rukish

Sabahn saat 2si olmas sebebiyle uzun uzun yazamayacam ama Ne X Files ne Buffy ne Star Trek (yeniler) Amerika'da asla 1 numara olamad, ilk 10a girmeleri bile ok nadirdir. ok izlenmezler sizin dndnzn aksine, sadece izleyenler tarafndan ok "iddetli ve youn" bir sevgiyle takip edilirler (cult) bu nedenle de haklarnda ok konuulur. Buffy en iyi zamannda 6-7 milyon dalan izleyen kiiye ulamtr. Bu yaklak 300 milyonluk bir lkede (en ok izlenen 48-50 milyon topluyor) neredeyse komik bir rakamdr. X Files'n sadece Leonard Betts'i 30 milyonu bulmutur, genelde 15-20 milyondu reytingler en hit zamannda. Amerika en ok CSI ve binbir adet benzeri dedektif dizileri, komediler (friends,king of queens, everybody loves raymond..) ve reality show izler(survivor,amazing race, apprentice..) Bir de spor tabii(beyzbol, amerikan futbolu, ice hokey..)

Bizde Aliye'nin, Kurtlar vadisinin vs.'nin inanlmaz reythinglerine bakarsan bu dizilerden ok daha baarldrlar parasal adan.

Herkes TV'nu ve sinemay KAI iin izler, eer sadece kltrlenmek ve eitilmek iin izliyor olsaydnz bugn burada telemanyaklar,sinefililer gibi balklar yerine Corafyaclar, tarihiler olurdu. Ka tane belgesel tartmas, deerlendirmesi yapyoruz ki burada? Sonuta bahsedilen lkenin vatandalarnn ounun
dnmekten aciz, at gzlyle dnyaya bakar insanlar olmalar onlarn ka iin izledii eyi bizim veya inlilerin veya franszlarn baka bir amala izlediini gstermez. Eer yanndakine gvenmeyen, kaan, arkasn dnen aptallarsa bu adamlar u bahsi geen diziler yznden, biz de kurtlar vadisi yznden psikopat ruhlu, aliye yznden gz yal hanm hanm kadn peinde, spor(pardon futbol!) tartmalar yznden baml, reality show'lar yznden rntgenciyiz.

Geri ben savunuyorum byle olduumuzu ama diyorum ki, aslnda tm insanlar ayndr,arada aynay evirip kendimize de bakalm. Peinen yarglamak bizi yanl sonulara gtrr. Toplumlar kitle olarak farkl davransa da bu bireysel zevklerin kitleyi oluturduu bir konu ve o konuda da milliyet bir ayrm gstermiyor

From: incig Oct-21 3:48 am
To:
PELIN77

Kizlar, elestirilerinizi ilgiyle okudum. Ellerinize saglik. ABD hk.soylenecek cok sey var, ama burda diger arkadaslari sikmak istemem. :))

ABD'nin fakir kismini da unutmayalim. Katrina ve Rita kasirgalari sirasinda ekrandakileri izleseydiniz, bu "super" (!) ulkenin vatandaslarini ne hallere dusurdugunu gorseydniz, isyan ederdiniz.

CSI'lar ratingleri goturuyorlar hala. "Lost" gecen hafta 3., "Commander in Chief" de 9. oldu bu arada.

From: okatmer Oct-21 7:55 pm
To:
rukish

"Amerika'llar bilimkurguyu seviyolar fln mevzusunu kabul etmiyorum ben kardeim."

Ruki bu fikrinde eminmisin. ABD halknn bu konulara ne kadar ilgili olduu yapt fimlerden,dizilerden belli deilmi. Fan clup,cult kavramlar o topraklarda domutur. X-Files,Lost ve dierleri okadar tutulmazd ozaman. Aslnda Amerikan halk,ynetimlerine duyamadklar gvenden dolay komplo teorilerine baylyor.

Ayrca yazdklarndan yeni bir tartma postu kabilir. Neden bu dizilere bu kadar balanyoruz? Ka derken haklsn. Aslnda kafa datma da diyebiliriz. X-Files benim iinde birok kez ka yolu oldu, ok skntl zamanlarmda birka blm izlemek beni mutlu ediyordu (hala ediyor aslna bakarsanz). Belki ok ar bir tanmlama olacak ama bu diziler tedavi edici olabiliyor. Bu kas tabiki sadece dizilere de balamamak gerekir. Sevdiiniz bir kitap,film,mzikte sizi karabilir

Ouzhan

From: rukish Nov-8 6:21 pm
To:
okatmer

SURFACE iin ayr balk aasm gelmedi..

Ancak CNBC-e yeni sezonunda bir bilimkurgu dizisi alacaksa Threshold bir CBS dizisi, Surface ise NBC dizisi olduuna gre Surface'in buraya gelmesi daha kesin.. Yine de Threshold'u tek getiim iin Surface'e onun kadar kredi vermek istemiyorum :P

Bi kere Threshold'un tamamyla zgn olduunu sylemek isterdim ama illaki yaplm biilerden esinlenmitir de ben farketmemiimdir diye bu kadar kesin konumak yerine, Surface'ten daha zgn olduunu syleyerek balayaym sze..

Bir deniz canlsnn kefedilmesine tank olacaz ileride sanrsam, henz iyi mi kt m olduklarn bilmiyorum, ama iyi kacaklar diye dnyorum..

Peki beni rahatsz eden ne? Bir kere THE ABYSS filmini izlemi olanlar oradan "su altnda yaayan uzayllar " temasn hatlayacaklardr. Baz sahneleri o kadar birbirinin aynsyd ki ikisinin, doal olarak burun kvrdm duruma..

Sonra yumurta bulan ocuklar, buyrun bu da E.T.'den.. Eh, peki..

stne Jaws'n rktc sualt grntlerini koyun, ortaya kark bi Spielberg filminin yandan yemiini izliyormu hissine kaplmaktan ileri gidemiyorsunuz.. Hayr o kadar kt demek istemiyorum, hi olmazsa insan merakta tutuyorlar ama, ne bileyim, fazlasn veremiyorlar.

Ha oyunculuklar iyi, reklamlarnda fln efektlerin gerekten salam olduunu da grdm, ancak bu konuyla ne kadar ilgili hakediyor ona pek emin deilim..

Velhasl, izliyoruz bakalm, gidiata gre ya izlemeye devam, ya da baka dizi bulurum.. Maallah bilimkurgu konusunda bu sezon baya bii karmlar..

From: trustno13 Nov-8 9:27 pm
To:
rukish

Threshold, Invasion, Surface ve dier benzer dizlerin hepsinin LOST sayesinde varolduunu biiyor muydunu? hala burun kvranlara duyurulur. ve ne gzel demiler: "Taklitler asllar daha da gl klar." Taklit olmasa da bu diziler ne demek istediimi anlamsnzdr heralde :)

Murat
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 1:40 am    Post subject: Reply with quote
From: rukish Nov-9 9:37 am
To:
trustno13

imdi buraya "Ne alakas var?" diycem ama demiyorum bak geri alyorum, ne olur ne olmaz.. Dorudur, bilimkurgu yolunda bi kap amtr belki Lost, eh iyi ki amtr o zaman.. ama yapt *tekrar* kapy amaktan daha ileri bii deildir, ahsen :)

Velhasl glensin, sper olsun, sezonu devirsin, o zaman ykleyip ekerim. Bu arad hala 1. sezonu da istemekteyim sizden Murat Bey'cim.. Hade!

From: okatmer Nov-9 10:27 am
To:
rukish

Rukicim bende Tancan'dan bekliyorum, sanrm yaknda elimde olacak

Ouzhan

From: rukish Nov-9 11:45 am
To:
okatmer

Bir gn bu divx'leri yanl adamdan istediimi anlycam heralde de imdilik idare ediyorum :P

From: rukish Nov-12 7:51 pm
To:
incig

nci'cim bu balktaki mesajlarn okudum ve ne desem bo valla, sen sz etmiin ben okuyup geitirmiim , Threshold manyaklmdan heralde :P

Threshold'u yklemeye baladm ya imdi "baka ne yklesem" dnce gzm ald zannedersem..

Herneyse, bu balkta devam edeyim bu mevzuya dedim :).. Listeme aldm Criminal Minds'.. "ekipte Mulder da olsa tadndan yenmez" demiin ya izleyince kesin bu laf aklma gelicek ve fena halde hayflancam, hehe..

Oyuncu seimini beendim ama ne yalan syleyeyim ilk bata asl jnn Thoma Gibson olacan dnmtm. Patinkin'in arkasnda kalyor biraz anladm kadaryla.. Ki sulu psikolojisi ile uraan Patinkin'in karakteri ise gzm bakasn pek grmeyecek gibime geliyor.

Neyse izleyip yle yorum yapaym ok sallama oluyo byle...

zlemeye baladm dier dizi Surface'den bahsedeyim biraz da.. Ne diye izlediimi harbiden bilmiyorum, fazlasyla skc olmaya balad bu dizi, her ey hala kopuk kopuk ve akas teeee ilk alardan kalma yaratklarn ortaya k fikri pek ilgin deil.. Ya da houma gitmedi ne bileyim, karakterler de garip, oinograf hanmmzn bu yaratklardan bahsederken sesinin titremesi, her an alycakm gibi olmas acayip sinirime dokunuyo.. Dier adam, yaratkla karlaan sonra saptan hani, o da her an isteriye kaplyomu gibime geliyo.. Yavru yarata bakan ocuk ta , ah Allah'm, bende le bi aile olsa kafay syrrdm kesin.. natla milletten saklamasna da ayrca sinr oluyorum, hayr E.T. gibi bi filmde bu garip olmuyo ama her blm her blm sakz gibi uzaynca bayyo bu..

Sevemedim ite, ylesine yklyorum bari biiler yerlesin diye bekliyorum ama srf bu kadar ykledim, devam ediyim bari modundaym..

Bir de ilgin olan, bu dizinin yaratcsnn ya da prodktrnn m emin olamadm, ayn zamanda Angel'n yazarlarndan ve prodktrlerinden biri olan David Greenwalt olmas.. Yazd blmler iyi diye biliyodum, Surface'te ne aryo analamdm. Anlamak ta istemem zaten neyse :P

Invasion ile ilgili hala yklesem mi yklemesem mi modundaym ama orijinallik yoksunu dizilere pek ilgim kalmad artk.

Criminal Minds ile ilgili izleyince biiler yazcam..

Ayrca Without a Trace'in bahsettiini blmn nas olsa CNBC-e yaynlycak ben notumu aldm, o zaman izlicem nci'cim. Zaten ok pis spoil ettim o diziyi, spoiler riski olmasa da izlemiyim ben ;)

From: incig Nov-13 6:58 pm
To:
rukish

"Surface" konusunda butun yorumlarinda haklisin, Rukishcim. Ben de o yavru yaratiga bakan cocuga fena halde sinir olmaya basladim. O cikinca ben ekran karsisindan kalkiyorum. :)) Dedigin gibi, hala kopuk kopuk konu. Bir turlu birlesemedi. Yavru yaratikla, osinograf hanimin ekibinin karsilasmasini merakla bekliyorum, o kadar. Sonra ne olacak gorecegiz.

"Invasion" ile hic ilgilenmiyorum artik. Hakkinda bir sey de okumuyorum. Klasik body snatcher yaratiklar dunyayi isgale hazirlaniyorlar kesin. :))

"Criminal Minds"da profilerlarin birkac ipucu topladiktan sonra toplanarak polis dedektiflerine suclunun profilini cikarmalarina bayiliyorum. Ve de profilleri %100'e yakin dogru cikiyor. Karakterler ilginc. Ben seviyorum bu diziyi. Iptal edilirse, sahiden uzulurum. "Close to Home" gibi bunun da gununu degistirerek ratinglere bir kere daha bakmalarini isterdim. Su anda ratingleri pek iyi degil bu dizinin ne yazik ki.

CNBC-e, "Without A Trace"de su anda hangi sezonu gosteriyor?

From: rukish Nov-14 10:22 am
To:
incig

Yani bilmiyorum ne akla hizmet hala st sralarda geziniyor bu Surface.. Neyse konuyu toparlayamazlarsa fazladan bir sezonu grmeyecektir diy eumuyorum ama gerekten izleyiciler ne dnyo da izliyo bilmiyorum. Sanrm "eh bu blmde bii olur artk" beklentisi izletiyo.. Yiyosa devam etsinler bu fikre bakalm ne olcak..

Criminal Minds inallah tutunur dicem ama popler olana ilgi daha fazla.. Bones mesela. Konusunu bi trl sevemedi bunun ben yaaa. Neyse artar inallah reytingi, ama CSI var o var bu var.. Biraz kasar heralde :)

WaT'te 3. sezondayz. 10. blm yaynlancak bu akam, Jack'in kars ile kzlar hakknda mcadelesi varm, iler irkinleecekmi yle biliyorum.. Yani sizden 1 sezon 7 blm gerideyiz :)

EDIT : Hoppp.. Acil bir edit geliyo efenim.. CBS Criminal Minds ile hi te fena gitmiyor gibi geldi bana: Sanki 20:30'da balayan dizi , 21:00'deki LOST'un reytinglerini de biraz etkilemi.. Tabi aradaki 5 milyonluk fark grmemezlik etmiyoruz. Ama aramba gnnn reytinglerine CBS dizileri Criminal Minds ve CSI:NY imzasn atm vallahi yle deniyo :P Yannz 20:30 sakat bi saat Lost ile aktrmak mantksz bence...

ABC still had the big kahuna of the night in Lost. The 9 p.m. drama brought in 20 million viewers and 8.3/20 in adults 18-49, though it came as something of a surprise that the heavily promoted episode that featured the demise of a cast member didn't have more traction with the Lostfaithful.

CBS' Criminal Minds (15.1 million, 4.3/11) did a yeoman's job of building on its 8:30 p.m. lead-in, CSI: NY (18.7 million, 6.4/17) reaped the rewards of being the second half of a crossover storyline that began Monday on CSI: Miami.

Bir de unu belirteyim: CBS dizilerini HBO dizilerinden daha ok sevdiim kansna kaplmaya baladm.. erdikleri iddet ve cinsellik HBO dizilerini izlemesi zor klyo benim gzmde.. Zaten CNBC-e yoluyla izlediklerimiz de krplm oluyolar, o da sinirimi bozuyo.. Konular gzel imdi, gzel de, Nip/Tuck gibi kasabilitesi yksek diziler yoruyor beni artk onu farkettim.. Nese ite yle bir deineyim dedim..

Ayrca CNBC-e artk FOX dizilerine para vermesin, Stacked gibi salak diziler almasn, madem Digiturk House gibi die dokunur dizileri alyo, kendileri de uramasn ben de unu alaym diye.. Prison Break var, onu da alamaz imdi bunlar.. Ne die urayolar anlamyorum.. Stacked nedir yaa? Allah'tan daha izlemedim, izlemicem de..

From: incig Nov-14 5:31 pm
To:
rukish

Burdaki kanallarda cinsellik pek yok. Onu farkettim. Yani burda da kesiliyor. Cinsellik HBO gibi para odenen kanallarda herhalde. Yani cinsel sahneler iceren sinema filmleri bile, o sahneleri kesilmis, sansurlenmis veya TV'ye gore yeniden editlenmis olarak gosteriliyor. Bunu farkettim.
Nip/Tuck burda hic izlemedim. FX kanalinda gosteriliyor kabloda, ama FX extra parali bir kanal degil HBO gibi. Bu dizide cok mu cinsellik var?
Yalniz siddet ve gross ogesine cinsellik kadar onem verilmiyor. Mesela baksaniza, CSI'lara; o otopsi sahneleri, cinayetlerin acimasizligi, vs hepsi de serbestce gosteriliyor ve de ratingleri topluyor.
Bu haftaki Pazar gazetesinin ekinde gelen TV Week'de (ben TV'yi bu ekten takip ediyorum) bir anket sonucu vardi:
"2005-2006 Parents TV Council's Top 10 Best/Worst TV Shows for families" diye. Bu anketin sonuclarina gore, Best Top 10 soyle:
1.Extreme Makeover: Home Edition
2.3 Wishes
3.American Idol
4.Ghost Whisperer
5.Everybody Hates Chris
6.Reba
7.The Bernie Mac Show
8.Dancing With the Stars
9.7th Heaven
10.No show picked (!)

Bir de en kotu showlara bakiniz:
Worst Top 10:
1.The War At Home
2.Family Guy
3.American Dad
4.The O.C.
5.CSI
6.Despe Housewives
7.2 and A Half Men
8.That '70s Show
9.Arrested Development
10.Cold Case

Bilgilerinize sunarim. :))

From: sedab Nov-15 12:25 pm
To:
incig

bu anket bana ok yaatt yani en kt denilenlerin ogunu severek izliorum ve genelde bildiim kadaryla reytingleri ok iii
ama aileler iin iyi kt ayrm yaplm o nedenle ailecek izlemek bakmndan uygun bulunmamlar galiba

From: trustno13 Nov-15 4:53 pm
To:
incig

En kt 10 dizi diye ismi verilen bu yapmlardan en az 7 tanesi "politically correct" deildir. Parent's TV Council denilen oluum hakknda bir fikrim yok ama "TVde iekler bcekler sevgi ptrcklar, kelebekler olsun kimse kanamasn kfretmesin pmesin hayat adeta bir Disney izgi filmiymicesine tantalm ocuklarmza, genlerimize" temal bir rgt olduklarn dnyorum ki, asl korkun olan budur. Baknz dizilere:

Family Guy: Simpsons'n South Park'la birlemesini dnn. yle biey.
The OC: Tikkycanlarn hayat. Zenginlerin geyik muhabbeti.
CSI: Heralde listede olmasnn bahanesi "hi bir iz yokken ipucu kasan dedektifler, genleri kusursuz cinayeti ilemeye zendiriyorlar" olsa gerek.
Despe HouseWives: Aklamaya gerek yok sanrm
Two And A Half Men: Bekar hayat yaayan iki kardein yetitirdii bir ocuk ve balarndan geen karl kzl muhabbetler. aa...
That 70s Show: Buna ok gldm. Ama hemen her blmnde bir dumanalt(ot ekme) sahnesi vardr ki yer yer blmlerin en komik sahnesini oluturabilmekte.
Arrested Development: Hereyi ters bir dizi. Konusundan ekimine kadar.
Cold Case: Bi fikrim yok ama heralde CSI ile ayn mantktan tr listededir.

ABD'nin ne kadar muhafazakar bir lke olduunu hatrlatyorum tekrar. Listede Nip/Tuck'n (Bu arada nci'cim Nip/Tuck' burada inceliyoruz zaten) olmamas bile byk srpriz bence. Demek ki yeteri kadar etkili bir kurulu deilmi bu. eheh

Murat

From: incig Nov-15 5:56 pm
To:
trustno13

Muratcim, benim de bu Family TV Council neymis, valla haberim yok. Ben sadece bu Best/Worst Top 10 anketini biraz komik buldum da, o yuzden sizlere de aktarmak istedim. :)) Nedenini cok guzel aciklamissin zaten. Tesekkurlerimi sunuyorum. :)

From: PELIN77 Nov-15 10:31 pm
To:
incig

National Parents' Tv Council, ar sac ve de muhafazakar bir kurulutur. Tek amalar TV'yi huzurlu, mutlu, papatyalarla dolu bir yer haline getirmek. Nip/Tuck iin yaptklar kampanya Nip/Tuck'n 2. sezonunu tehlikeye sokmu ve bir sr sponsorun ekilmesine yol amt, ancak sonra dizi daha da byk sponsorlar buldu. u anda da Nip/Tuck iin aktif bir kampanya yrtyorlar ve yine bir sr sponsorun ekilmesini saladlar.Buffy'de en ahlaksz dizi semilerdi. Herhalde artk mumla aryorlardr. Nerede sex sahnesi grseler "what about the children?" diye barrlar. Akas benim grme gre, saat 10 da hala ayakta televizyon izleyen ocuk ancak anne babasnn sorumsuzluudur. Ama tabii dertleri sadece ocuklar deil. Tm ar dinciler gibi onlar da tehlikeli bence.

Size yaptklar baz film review'lar. Kusura bakmayn evirecek vaktim kalmad.

The Legend of Zorro

Release Date: October 28, 2005
MPAA Rating: PG for sequences of violence/peril and action, language and a couple of suggestive moments.

Don't let the PG rating fool you-- this movie contains a lot of violence. Although little blood is shown and the combat often feels choreographed, the intensity of images will still be disturbing to many viewers. Female and child characters are often put in positions of peril. Death threats, both verbal and physical, are frequent. Humor is derived from a groin injury, the rebellious attitude of a youngster, main characters turning to alcohol in the face of disappointment, as well as a woman and a horse smoking a pipe (the horse gets drunk too). While an attempt is made to point out the importance of spending time with family members, that worthy message gets a bit lost in the scuffle. (Review Courtesy of www.Parentpreviews.com)

Dikkatinizi ekerim, kadnlar tehlikeye sokuluyor, hatta kadn karakter pipo iyor demiler. Vay vay.. Biz de bizimkilerden korkarz.
Bu adamlar, Without a Trace, Grey's Anatomy gibi dizileri en ktlere koyarken (bu hafta), Wife Swap gibi resmen elerin yer deitirdii bir program en iyiye koyuyor. Daha ne denebilir ki?

From: Durden38 Nov-17 12:30 am
To:
PELIN77

Auhahah diyorum insanlara da inanmyorlar Abd'liler ok daha tutucular diye..Bazen Trkiye'nin gzn seveyim diyesim geliyor da..Yok yok buras da boka sarcak..Yakndr..

From: rukish Dec-8 3:59 pm
To:
incig

Pisst! nci..

Kimseye sleme -!!!??- ben Rome'u ekmeye baladm.. ;)

lk 2 blm bitti bir de Prison Break'i yklyorum, haftaya tamamlanr heralde.. Sen burdayken kargoyla fln yollayabilirim.. Gitmeden bi hafta nce fln mail atver bana eer istersen ;)

Forumdan mesaj at istersen Hotmail'e bakmay unutabilirim de :).

EDIT 1: E Murat'ta varmis zaten Rome :PPP

EDIT 2: Surface'in 11. blm neden 2 Ocak'ta kaadesim!! Zaten izlemekten rahatsizim, bi de ble beklersem valla izlemicem haa (yalaaann :P)

From: incig Dec-8 7:43 pm
To:
rukish

Yuppiee!! Buyuksun, Rukishcim! Sen de Murat, yanlis anlama. :))
Valla cok iyi olur, ROME'u izlemeyi cok istiyorum.

Bir aksilik falan olmaz da, Atlanta'da veya NY'da kar yuzunden kalakalmazsak, 18 Aralik'ta Ist'dayiz. Gun yaklasiyor. Heyecanlanmaya basladim bile.
Sizinle baglanti kurarim. ROME'u istiyorum. Kac bolummus peki? Bir de hangi formatta indiriyorsunuz? Divx mi?

Arkadaslar, burdan istediginiz dergi falan var mi? Official Magazine falan? LOST'un Official magazine'lerini gordum gecen gun kitapcida.
(Yukte buyuk seyler istemeyin sakin, yerim yok fazla:)))

Burda dun ilk kar yagdi. Su anda -7 C disarda hava. Evden cikamiyorum. O da var bu arada. Yollar buz tutmus halde. :)) Ama nefis gunes var piril piril.

From: rukish Dec-8 8:42 pm
To:
incig

Eee. Ben 2007 iin rezervasyon istiyorum nci'cim (Yzszln bu kadar :P).. Dark Tower Comic Books kacak , Amazon'dan getirtirim diyorum da limited olcaklar iin trsyorum.. Beceremezsem mecazi olarak senin kapnda alayabilir miyim.. ?? :)

Heheh.. Tamam o zaman bekliyoruz seni.. Ben o zamana tamamlarm, olmazsa Murat hazrlar diye dnyorum ;)

From: okatmer Dec-9 8:58 am
To:
incig

Ben hala xfiles anahtarlk,mug gibi eylerin hevesindeyim. Biey demek istemedimki sadece sordunuz syledim :p

Ouzhan

From: incig Dec-10 6:11 am
To:
okatmer

Valla buralarda XF'in ilk atesi soneli cok olmus Oguz. Kitapcilarda falan XF ile ilgili seyler hic yok. Varsa, ancak herhalde nette bulunabilir oyle seyler. Simdi kitapcilarda on raflarda veya hemen giriste yer alanlar NARNIA serisiyle ilgili kitaplar, Harry Potter goodie'leri falan. XF goodieleri olsa da getirsem keske. :))

Ben baska specilty shoplar falan bilmiyorum burda. Zaten buralar cok daginik yerler. Varsa herhalde sehrin ucra yerlerindedir ve ben de oyle bilmedigim yerlere gitmem. Burasi ABD, ne olur, ne olmaz. Bir kosebasindan bir sapik cikiverir adamin karsisina. :))

Last edited by auroriel on Tue Dec 26, 2006 2:21 pm; edited 1 time in total
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Wed Feb 15, 2006 6:59 pm    Post subject: Reply with quote
7 Martta burda "The Unit" adli yeni bir dizi basliyor. Basrolde "24"te Baskan David Palmer'i oynayan Denis Haysbert var. Ilginc bir diziye benziyor. Ordu, istihbarat vs. gibi olaylar soz konusu. Fragmanlarini takip etmeye devam edecegim. Ama sen Rukish'cim, notunu al hemen. Smile)
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Mar 09, 2006 4:10 pm    Post subject: Reply with quote
Ya var ya nci, kalp kalbe karym be gselim.. Very Happy Senin bu mesaj okuyup , doal olarak unuttum, sora yeni ne var diye easynews'i kurcalarken, bi bakim dedim una, kadroda Robert Patrick'i de grnce direk bu balkta bittim, son mesaj grnce de gldm tabe kendime Very Happy.. The Shield' ok merak etmitim ama 3. sezonunu izlemek iin kascak kadar deil.. bu dizinin yapmclarndanm The Unit.. Anladm kadaryla deniz ar operasyon timi var ortada, bu timin bandan geenlerle ilgili olacak.. Burada bilgi ve resimler var.. Bakalm, bu aralar BSG'nin yerini dolduracak adrenalin deposi dizilere ihtiyacmz olacak Razz

Ama tabe hzm alamadm.. Bika ilgin dizi daha buldum .. hehheheee

Daha nceden bu balkta sz ettiim bioterrizm konulu u aralar 2. sezonunun yarsndaki Regenesis'i artk ihmal etmeyeyim dedim, kesin paranoyak tesi olucam bunu izlerken ama gzelmi ite..

TNT kanalndan WANTED adl diziyi de listeye koydum.. LA'in en fazla aranan 100 sulusunun peindeki bir tim ile ilgiliymi.. Pek sarmycak gibi beni ama bakacam ite..

Daha da aratryorum, malum 2. sezona girdi her yer, utanmaz insanlar dizi pomplayo drt bi yandan Sad

[/url]
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Mar 28, 2006 10:27 am    Post subject: Reply with quote
Arkadalarm, dostlarm! "24 te neymi be!"' diyorum burdan bakn..

Harbiden.. Sadece vursun krsn, arada yle inanlmzla ilgili ufak saptamalar yapsn ama *ufak* olmalaryla yetinsin.. Btn herkes terrist, herkes tehdit, onu buna krdrsn fln, geiyorum bunlar artk ben Razz (Fazla atmym, gene izleyeceim pek tabe ki bu diziyi, heyecanna Razz)

nsanla verilmi en gzel ayarlardan birini, Regenesis'in 3. blmnde grdm.. Kendimizi ne menem bii sanp, nasl Tanr'clk oynamay seip te her halt yzmze gzmze bulatrdmz yle gzel anlatld , alttan alttan yle gzel damarmza basld ki, aladm bile be ekran karsnda!!

4 blm bitirdim dn akam vallahi, yatacam yatamyorum..

Harbiden ok gzel bir dizi ama kesinlikle sadece ve sadece aratrmaya, ufak dokundurmalara yer vermeyip, ciddi anlamda bilimin ahlaki, toplumsal ynn irdelemesine hasta oldum ben.. O kadar almm ki Amerikan dizilerinin hareketli temposuna, bii ifade ederken stten deinip brakmasna, baz sahneleri garibime gitti ama o kadar.. yle bir kendime geldim, bir yandan heyecan bir yandan drama derken nasl zevk aldm nasl..

Download ile har neir olanlara tavsiye ediyorum bu Kanada dizisini.. Kanada'llar da seviyorum anasn satim Razz

Komplonun da has var vallahi, dizi 6 aylk bir sreci anlatyor, ve son blmn balangcn sanrm, ilk blmde gryorsunuz.. Zaten o yzden kassam ilk sezon 13 blmn bitirebilir miyim diye kaldm, ama samaladmn farkna vardm tabe Razz
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Mar 28, 2006 6:12 pm    Post subject: Reply with quote
Rukish yav, nerden kesfediyorsun bu dizileri allasen?
"The Unit"in fragmanlari guzeldi, ben de ilgi duymustum, ama izleyince o kadar da acmadi beni valla. Robert Patrick de var ama...
Denis Haysbert harcanmis diyecem. Special Forces elemanlarini anlatiyor dizi. Ama ailelerine de giriyor. Hele D.H.'in karakterinin karisi fazla anac geldi bana. Yeni gelenleri yola sokmaya calisiyor ama bunu bir otorite havasinda yapiyor ki, bunu sevmedim. Hem anaclik, hem de otorite var kadinda. DH ozel guc elemanlarinin basiysa, o kadin da eslerin veya ussun anasi gibi davraniyor. Bence pek fazla uzun omurlu olmayacak bu dizi. Pek takilmiyorum artik. Onun yerine bu aksam ayni saatteki "House"u izleyecem. Fragmani zimba gibiydi yine. Smile))

BU arada "Commander in Chief" iptal mi edildi, anlamadik. Ne zamandir ortalarda yok.

"Regenesis" ABD'de yayinlaniyor mu?
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Mar 28, 2006 7:16 pm    Post subject: Reply with quote
Kaynaklarm gl nci Razz.. Benden daha beterleri de var canm, benim vaktim yok odur budur derken seici davranmak durumunda kalyorum, izlediklerim ok azdr aslnda.. (Hollywood Reporter'dan, TV.com'dan fln eletirilere bakyorum, reytingleri izliyorum, genlik dizilerini, reality show'lar fln atp gerisini bu ekilde deerlendiriyorum vallahi..)

The Unit'i hala izliycem valla, en ksa zamanda yorum yapmay umuyorum.. Ama zaten special unit olayndan gna gelmi durumda bana, hi yz vermem belki de, iki blmn bir izleyeyim bakalm..

Commander in Chief'e TV.com'dan baktm imdi.. 18 Nisan'da son blm yaynlanacakm, sizin ordaki kanallar bilmem ka aylk aralar verip iin suyunu karmaya baylyorlar ya, ondandr heralde.. anladm kadaryla ocak'tan beri yaynlanmyor.. Nisan'da hangi kanaldaysa artk, o kanal takibe al sen Wink Daha yeni Emmy mi ne almad m o dizi, sanmam, bitirmezler..

ReGenesis Canada dizisi, ABD'de yok.. Olur mu bilemeyeceim, aslnda biyoterrizm de ilgi ekecek bir alan ama kendi ulusal kanallarndan atlm bekliyorlardr belki.. Yine de terrizmle kalmyor ve baz ynlerden ciddi bir sorgulama iine giritiinden seyirci sevmez diye dnyorlardr kesin.. Bu konuda bika *ac* yorum da yapardm imdi ama nese.. hehe..
Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Tue Mar 28, 2006 10:50 pm    Post subject: Reply with quote
-Valla The Unit daha yeni balayan bir dizi. Hi izlemedim. Hele bir yorumlarn greyim. Beenildi mi beenilmedi mi ? Konusu klie geldi biraz.

-Commander in Chief bana West Wing'in bir tekrar gibi geldi biraz. yle bir bakp braktm.

-24'e gelince. Kusura bakmayn ama artk bunun suyunu kardlar. 4. sezonu aylar nce izleyip bitirmitim ve akas hi beenmemitim. Heyecan ve atraksiyon yapacaz gerilim olacak diye yle eyler ve olaylar yapmlar ki dizinin o harika inandrcl umu gitmi. Kurgu ve senaryo hatalarndan bahsetmiyorum bile. 3. sezonda brakmalar lazmd belki de. Bilmiyorum belki 5. sezonu izlerim. Hele bir 5. sezon yaynlanp bitsin belki tm blmleri izleyip marathon filan yaparm.

-Regenesis'i ilk defa duyuyorum. stihbarat iin saol rukiye. Bir bakarm buna.
Benim izlediim dizilere gelince........( benimkiler biraz eski kusura bakmayn )

1) Farscape : Yeni bir dizi deil biliyorum. Ama gene de bahsetmem gerek bu aheserden. u an 3. sezonun sonundaym. Bunun dnda bitmesine bir sezon kald. Sonra da final olarak evrilen mini dizisini izliycem. Ama o 3. sezon. Yahu bu nc sezon nedir byle sper ya. Sonunda olacak ey deil ya gzlerim doldu. Bilimkurgu/fantastik/dram/macera dizisi olarak ok ok iyi Farscape. Sper bir yapm. lk bata kurgu ve efektler ok basit ve kt grnyor. Ama bu sizi yanltmasn. yle efektler ve senaryo olgular var ki. Uzayllar olarak kullanlan kuklalar , kostmler , makyajlar filan epey am. Hele o oyunculuk. Barol oyuncular Ben Browder , Claudia Black ( bu ikisi imdi Stargate SG-1 dizisine transfer oldular. ) , Anthony Simcoe , Jonathan Hardy , Lani Tapu vs filan hepsi dktrmler. Bilmiyorum zellikle bir Star Wars veya Yzklerin Efendisi gibi yapmlar seviyorsanz Farscape'e baylacaksnz. Hatta X-Files'lara bile tavsiye ederim siz bile kendinizden bireyler bulabilirsiniz. Neyse Farscape Avustralya yapm bilmiyorum belki de tannmayan yetenekli Avustralyal oyuncularn varlndan byle tutuldu. Ama hem aksiyon hem bilimkurgu , hem drama , hem de komediyi bu kadar gzel harmanlayan ok az yapm var. BSG'nin k uykusuna yatt u dnemlerde ila gibi geldi valla. Tamam Farscape BSG ayarnda deil ama gene de bilimkurgunun en kaliteli yapmlarndan biri. Sci-Fi Channel nasl bitirmi bunu anlamadm.

2) Star Trek The Next Generation/Star Trek Voyager : Benim gibi Trek fanlarnn tekrar tekrar izledii yapmlar. Geri Voyager' ilk defa izliyorum.
Bayan kaptan Janeway herkese ayar veriyor valla. Razz
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Mar 28, 2006 11:54 pm    Post subject: Reply with quote
auroriel wrote:
Kaynaklarm gl nci Razz.. Benden daha beterleri de var canm, benim vaktim yok odur budur derken seici davranmak durumunda kalyorum, izlediklerim ok azdr aslnda...

Afedersiniz buna buradan glmeden geemeyeceim. Aha..aha..aha..

*normal yayn akna devam edebilirsiniz*

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Mar 29, 2006 12:21 pm    Post subject: Reply with quote
darkness wrote:

Afedersiniz buna buradan glmeden geemeyeceim. Aha..aha..aha..

ok teessf ediyorum yani Pelin hanm.. ck ck ck...

Razz
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Next
Page 1 of 19

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum