X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Battlestar Galactica (***spoiler***)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 56, 57, 58, 59  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Mar 09, 2009 4:47 pm    Post subject: Reply with quote
Pelin'e ben de katlyorum... Ayn cokuyu hepberaber yaamann zevki bambaka bence...Very Happy

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 5:19 am    Post subject: Reply with quote
4x19 Daybreak

Quote:

1-Evet artk yava yava zurnann zrt dedii yere geliyoruz gibi; bundan sonra hikaye kesintisiz olarak salam biimde gider diye dnrken Ronald D. Moore yine beklentilerimi altst etti ve nefis bir geri dn ile blme balad. tamam demek ki bu blm gemite geecek dediim anda da kt diye bugne atlad.dedim ki ha demek ki geri dnler ve gnmze gelmelerle sakin bir blm olacak. bu sefer tam son eyrekte kt diye balayan nefis bir hareketlilik, bir heyecan, trmanan bir gerilim... Moore seyircisini hazrlksz yakalamay iyi biliyor. Bu blm senfoni yazd bu konuda.

2-ilk olarak o galaksiden balayan sonra bir gnlkhayat an ile kesilen sonra tekrar Caprica gezegeni ve ehir manzaras ile devam eden giri mkemmeldi,tek tek bireylerin hareketlerinin galaksi apnda byk bir ablon ierisindeki yerini ima ediyordu sanki. Bu blmn temas da sanki bu gibi geldi bana.

3-Sivil Adama, parti kz Roslin filan tamam da yemek yapan misafir arlyan hanm hanmck kzarkada Kara nedir yav!. Mr. Green
Yalnz zamanlamada bir acayiplik de hissettim. Baltar ve Caprica 6s yle yllar ncesine dayanmyor iliki olarak bildiim kadaryla ama Kara'nn Apollo ile tankl, sonra Zack'n lmesi ve Kara'nn William Adam ile tanmas filan ise ok daha eski bir hadise, bu ikisi nasl ayn zaman dilimi iinde gsteriliyor?

4-Geminin sklmesi, Adam'nn eyalarn toplamas filan... fena dokunuyor bana. Savayldz Galaktika'sz bir "Battlestar Galactica" dizisi olabilir mi? demek ki dizinin de sonu yaklayor...

5-Baltar, Baltar, Baltar...Kifayetsiz muhteris mi desem sana, glgesi dev kk adam m desem, tm kusurlar ile insanolunun acmasz bir eletirisi mi desem. Hala kukla,hala kendi karakter zafiyetlerine mahkum, hala nefsinin koridorlarnda kayp...Saylon tanrsnn diktatrln ilan etme oyununda piyonluk vazifesini ifaya devam... dizi baladnda byk umutlarm vard kendisinden ama geliemedi bu karakter ya da yanl geliti. Peki Lee'ye ne demeli? Bir politikac bu kadar saf olabilir mi?ne reddetmeyi dorudrst beceriyor ne anlamay Baltar'la. Roslin olsa orackta Baltar' kitap gibi okur sonra da keman gibi alard. azck kurnazlk azck strateji be Lee'cim, politikacl braktm nasl subay oldun bunlar bilmeden?

bir de ilgintir herkesin geri dn sahnesinde hayatlarndan nemli dramatik bir an gsteriliyor, Lee ise sarho evde sprge ile ku kovalyor... Mr. Green

6- ef niye balad bu makina muhabbetine? yani dnyorum evet bir sr travmas var ama bunlar onu u anki fikriyatn yneltecek ekilde deil ki...tam tersi hatta. Cavill'in zrvalarn ef'in azndan duymaktan znt duyuyorum dorusu. Gaeta'dan sonra bir sevdiim karakter daha mahvedilmesin.

7-O hangar sahnesi, Amiral'in konumas, saflarn belli olmas...o nedir, o nasl bir yazmaktr, o nasl bir oynamaktr Yarabbim...Adama ayr bitirdi beni, doktor ayr bitirdi. Hele ki Roslin hasta hasta geldi ya...offf offff!

8-Karadelik yrngesinde(nasl oluyorsa) saylon kolonisi. illa bir i kar o kardelikten. Kara'y dnyaya gtren solucan deliini unutmadk. illa ki birey kar. aka maka nmzdeki blm Resurrection Ship muharebesini aratmayacak gibi geliyor bana. Shocked
Back to top
patient x
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 12:55 pm    Post subject: Reply with quote
Ka blm kald bitmesine sanrm toplu izleyeceim ben
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 9:40 pm    Post subject: Reply with quote
Bu Cumartesi bitiyo Ouz.. Ben de kararszm ya pazar' beklicem hepsini izlemek iin ya da biriktirdiklerimi izlicem bugn yarn ..

aka maka bitti dizi ya Sad
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 10:46 pm    Post subject: Reply with quote
auroriel wrote:
Bu Cumartesi bitiyo Ouz.. Ben de kararszm ya pazar' beklicem hepsini izlemek iin ya da biriktirdiklerimi izlicem bugn yarn ..

aka maka bitti dizi ya Sad

Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Mon Mar 16, 2009 10:04 am    Post subject: Reply with quote
BSG 4x19

Quote:
isatay'n her dediine katlmakla birlikte, asl zurnannn zrt dedii yeri nerede greceiz, bir dahaki blmde mi? Yani "All Along The Watchtower"n tnlarnn matematiksel olarak ne anlama NASIL geldiini nasl aklayacaklar bizelere, ben ahsen bunu ok nemsiyorum bu arknn bu versiyonun ok byk bir seveni olarak. Ayrca Starbuck da notalar matematie dkecem derken Fermat, iki bilinmeyenliler vs demi gitmi Very Happy Demek ki o evrende Fermat' abuk zmler Razz

kinci olay da u, tamam nereye gittiklerini biliyoruz, Hera iin gidiyorlar ama bu son blmde hem Sam'in ne anlattn hem de Karadelik yrngesinde ne olacan 40 dakikalk bir blmle bana satamazlar. 1 SAAT'ten aa kabul etmem Laughing Olmaz da zaten. anna layk bir son temenni ediyorum, umarm byle de olur.

Ve de isatay; evet karadelik yrngsinde her yrnge de olduu gibi sabit noktalar var ama ok tehlikeli. Oluru var yani. Asl oradaki Solar unit ler daha anlamsz ya neyse Very Happy

Haftaya hayal krklna uramak istemiyorum, hele hele 40 dakkalk final hi istemiyorum....

Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Mar 16, 2009 10:22 pm    Post subject: Reply with quote
Tigh wrote:
BSG 4x19

Quote:

kinci olay da u, tamam nereye gittiklerini biliyoruz, Hera iin gidiyorlar ama bu son blmde hem Sam'in ne anlattn hem de Karadelik yrngesinde ne olacan 40 dakikalk bir blmle bana satamazlar. 1 SAAT'ten aa kabul etmem Laughing Haftaya hayal krklna uramak istemiyorum, hele hele 40 dakkalk final hi istemiyorum....

FNAL 2 SAAT.

DAYBREAK PART I

Quote:

O masmavi, zerinde gne parlayan kreyi grnce yeni bir gezegen bulduklarn hatta gerek Dnya'y bulduklarn dndm. Caprica'ya geri gideceimiz hi aklma gelmemiti. Ve ne geri dnt. ehri tm ihtiamyla grmek dmeden nce. Kimdi bu insanlar diye ok ncesine uzanmak...

Laura'nn hikayesi insann iine dokunuyor, bugne kadar bu kadar zorluktan geen Laura'Y tm bunlar olmadan nce mutluyken ve ok daha genken (hem ruhen hem bedenen) grmek, herey yitip gitmeden aslnda onun ok eyi yitirmi olduunu grmek...Tekrar eski Laura'y hatrlamak, bir anda ona tekrar balanmak bana ok iyi geldi.

Sam'i "yaarken", canl ve enerjikken, vuruun mkemmelliini aradn anlatrken grmek, hani o ok uzun mrn ve kendini unutup, hereyi tekrar kaybetmeden nce C-Bucks kaptanyken bulmak.

Kara ve Lee'yi ok gen, ypranmamken, umutsuzluu renmemiken nce Zack'le beraber izlemek. zellikle de Kara ok dokundu bana. O mutlu olabilen insan tamamen yokolmu u 6 yl zarfnda.

Gaius'un bu kadar yl sonra ilk defa hayatn baka gzlerle grmek ve Caprica'ya sadece seks yznden deil gerekten duygusal bir ba gelitirdii iin kodlar verdiini anlamak; Caprica'y hereyden ok nce eski haliyle bir anda karmzda bulmak hani o korkutucu ama byleyici ilk saylonumuz. Bir de hangardaki haline bakn. Nereden nereye geldi. Geldiler.

Lee'nin gvercin kovalama sahnesi ne yazk ki iimi sadece endieyle dolduruyor. Eve giren gvercin kt olay ve lm habercisidir. Ne yazk ki Lee'nin leceini uzun zamandr dnyorum, onun iin mutlu bir son olmayacak.

Bu intihar grevinden sa kacak olanlar saymamz daha kolay olur herhalde. Bence "Parents must die for children to come to their own" (ocuklarn kendilerini bulabilmeleri iin ebeveynlerin lmesi gerekir) sonunda gerekleecek.

zellikel Adama Galactica ile ,Roslin, Lee, tm Final Five, Lee ve Helo ile Athena lecekler hep byle hissettim haftaya kadar da byle hissedeceim. Bu karakterlerin hibiri iin sonun tesine bir yol gremiyorum. Belki FF. Onlar da bir nevi ilahi varlklar olduklarndan (ne de olsa 2000 yldan fazladr yayorlar)

Yaayacak olanlar bence Kara (lmde huzur buldu imdi yaarken bulmal), Baltar, Six ve Hera.

Opera House sahnesinden de Roslin ve Athena'nn Baltar ve Six'le Hera'ya yetiemeyeceklerini anlyoruz.

Dngnn krlp krlamayacan ise bilmiyorum.

Simon ve Doral' grdme bu kadar sevineceimi bilmiyordum. Sonunda!!

Boomer Hera'y kurtarmaya yardm edecek ve ldecek tabii. lmesi gerekiyor zaten.

nsan ve Cylon rklarna ne olaca konusunda ise bir fikrim yok. Beraber bir yere ulaabilecekler mi? Nasl ve nereye?

Ve son olarak... SHERMAN COTTLE!!!! Wink

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Mar 19, 2009 9:04 pm    Post subject: Reply with quote
Geldik sona...

NTV haberlerden...

http://fotogaleri.ntvmsnbc.com/VideoGaleri/Default.aspx?QueryStringValue=585858585858303530732975727765305364308653333165356539807480726530353073

Ron Moore'un konumasna dikkat ederseniz arkasnda bir sr sra var. Bir tanesinde "Mexico" yazyor. Birlemi Milletler efendim oras. 17 Mart'ta Ron Moore, EJO ve Mary McDonnell Birlemi Milletler'de Whoopi Goldberg'in sunuculuunu yapt bir panele katldlar. Panelde BSG'nin "insan haklar, ocuk sorunlar, silahl satmalar, terrizm, kltrler aras diyalog ve inan" konularn nasl ele ald konuuldu.

Birlemi Milletler tarafndan panele katlan konumaclar; Silahl satmalarda ocuklar konusunda Genel Sekreterin zel temsilcisi Radhika Coomaraswamy, nsan Haklar Yksek Komiseri New York Bakan Yardmcs Craig Mokhiber, ve Genel Sekreterin icra ofisi politika belirleme genel sekreter yardmcs Robert Orr'du.

Panel buradan izlenebilir.

http://webcast.un.org/ramgen/ondemand/specialevents/2009/se090317pm.rm

Live long and prosper
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Mar 19, 2009 11:53 pm    Post subject: Reply with quote
bu haberi duymutum.hatta panelde E. James Olmas hararetli bir konuma yapm, konumann sonunda izleyiciler ve basn mensuplar hep bir azdan"So Say We All!"diye barmlar. ciddi sylyorum.
http://www.sidereel.com/_post/147390

ya benim finalle ilgili en byk korkum gerek bir final olmamas. yani: imdi dizi ile ilgili cevaplanmam yzlerce soru, balanmas gereken onlarca hikaye, aklanmas gereken bir dolu gizem var. eer dizi bunlarn her birini gzelce nihayeteerdirmeden biterse benim gzmde bitirlememi olur. Yok Caprica filmidir, yok saylon filmi The Plan'dir tamam ok gzel olsun bunlarn hepsi hatta daha da ok olsun, ammavelakin finalin stlenmesi gereken grev bunlara yklenir, cevaplar bu yan projelere braklrsa ben ok bozulurum,ok kzarm dorusu. kendi iinde bir btnl, bir ba, bir sonuolmas gerekir dizinin bir sanat eseri olarak. dizinin iindeki sorular dizi bitmeden, dizi btnl iinde yant bulmal. 2 saatlik final nerden baksan tm cavaplar almaya ve manal bir finale yetmezdiye korkuyorum ve bu sezon o pembe dizi blmlerine harcanan zamana ok acyorum. Aklma gelen bama gelmez inallah. Neutral

imdi oturup u paneli bir az tadyla izliyim Very Happy
Back to top
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Mar 20, 2009 11:24 pm    Post subject: Reply with quote
Cast'tan veda.

http://www.youtube.com/watch?v=UOjrUYhoTrE&feature=player_embedded

Crying or Very sad Crying or Very sad

Live long and prosper
Back to top
reason
aylak
aylak

PostPosted: Sun Mar 22, 2009 4:42 am    Post subject: Reply with quote
Fena. Baska bisey yazmiyorum.

"Less Creepy, More Gay..."
Back to top
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Mar 22, 2009 8:13 pm    Post subject: Reply with quote
Sad Gle gle Galactica.

Dncelerimi toparlamam lazm, yazacak birey bulamyorum u anda ama kesinlikle bir duygusal rollercoaster'd.

Live long and prosper
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sun Mar 22, 2009 11:18 pm    Post subject: Reply with quote
Battlestar Galactica Finali 4x20 Daybreak 2

OYYY! diyorum. OYOYOYOYOYOYY!!!!!!!!!!!!!!!! diyorum baka da birey demiyorum!!!
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

ilzemeyenler hemen izlesin. Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Mar 23, 2009 3:15 am    Post subject: Reply with quote
Ya ben ok fena oldum... Etkisinden kamyorum bir trl... Ne kadar gzel bitti dizi ya... Tylerim diken diken oldu, boazm dmlendi... Off off....

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
patient x
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Mar 23, 2009 10:00 am    Post subject: Reply with quote
Elinde 4.sezonun ikinci ksm blmleri olanlar ltfen PM atn
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 56, 57, 58, 59  Next
Page 57 of 59

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum