X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Battlestar Galactica (***spoiler***)
Goto page 1, 2, 3 ... 57, 58, 59  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jan 11, 2006 11:33 pm    Post subject: Battlestar Galactica (***spoiler***) Reply with quote
From: ilkates2000 6/10/2003 11:32 am
To:
ALL

Sevgili Arkadalar,

25 sene nce TV de ilk defa yaynlanm olan BATTLESTAR GALACTICA
Trkiye'ye bir ka sene sonra terif etmi ve ilgi odamz olmutur.
X-files dnda bir konu ama Trkiye'de zellikle 80 lerde yaam olanlar bu diziyi hatrlarlar. Ancak hatrlayamayanlar iin
aada benim ieriini yaptm Trkiye'de ilk ve tek Trke ierikli
GALACTICA websitesi yayndadr :

http://karrknight2000.sitemynet.com

Her ne kadar XF TR sitesi kadar olmasa da basit kendine zg bir dizayn olan site, en kapsaml ierii sunuyor.

-------------------------------
Commander Adama : Fleeing from the Cylon Tyranny, the last Battlestar Galactica leads a ragtag fleet on a lonely quest :
A shining planet known as EARTH :))

From: okatmer 6/10/2003 12:52 pm
To:
ilkates2000

Ben bu diziyi hi hatrlayamadm yahuu. 92'de Show TV'de gsterildi yazmsn sitede ama ben hi bilmiyorum.

Sen bizim sitenin birde ilk hallerini grseydin,bu hale gelene kadar nerdeyse 4 sene geti :))

Ouzhan

From: ilkates2000 6/10/2003 2:30 pm
To:
okatmer

Windows Movie Maker ile yaptm clibi download
ediniz arkadalar :)))

http://members.lycos.co.uk/karrknight

Sevgiler

AND

From: TRARAGORN 6/12/2003 3:04 pm
To:
okatmer

ben diziyi hatrlyorum.
92 de gosterilen versiyonunu.
burada starbuck oynayan "dirk benedict" buradaki basarsyla efsane dizi "the a-team" a-takm 'nda rol almst.

ayrca arkadasn verdigi sayfadaki dizlerin hepsi de severek izledigim dizilerdi.

gemini man:gorunmez adam 1985 trt 1 demissin ,ama buyuk ihtimalle trt bunu tekrar da yapt cunku ben bu dizinin baz yerlerini cok iyi hatrlyorum.(suyun altndaki kaza,lab da olan seyler,gorunmez adamn gizlice etrafta dolastg baz sahneler ) ve ben 81 dogumlu olduguma gore: 4 -5 yasnda iken diziyi nasl bu kadar iyi hatrlyabilirim ?
buyuk ihtimalle tekrar edildi.

Quantum Leap:xfiles'dan once bilimkurgu alannda hicbir bolumunu kacrmadgm (tamam,son zamanlarda kacrdm) bir dizi..ya konu superdi,cok cesitli olaylar oluyordu bir bolumde bizim elemann bir gorille yer degistirdigini hatrlyorum.cok severdim o diziyi.STAR n yaptg en iyi seydi...keske ayn mantk yine olsa da sci-fi dan getirse super dizileri

Ziyaretiler (V the Series):bu konuda birsey soylemeye pek gerek yok uzun sure bu forumda konusuldu bu dizi hakknda. mukemmeldi bence...

Kara imek(Knight Rider):michael knight ve KIT ahh ah...

Hava Kurdu(Airwolf):bu diziyi de izlerdim.evet tum dizileri izlerdim ben :)harika bir diziydi.

bir de adn hatrlayamadgm bir dizi daha vard.bir adam ve tr vard.trn arkasnda bir helikopter vard...baylrdm o diziye de...

From: desertfo6 Dec-19 1:06 pm
To: ALL

Bu mkemmel bilimkurgu dizisini burada takip eden var m bilmiyorum. ( Varsa benimle balant kursun msn : merdiolu@hotmail.com ) Battlestar Galactica orjinal versiyonu ilk 1980'lerde TRT'de yaynlanmt daha sonra da Show TV ilk zamanlarnda gstermiti.

Ama imdi 2003'ten itibaren yeni versiyon blmlerini ekip yaynlamaya baladlar. lk blmleri ( zellikle senaryonun belkemii olan saatlik pilot blmn ) izledim ve harika bir yapm olduunu grdm. Tm hikayeyi baa alp tekrardan yorumlayarak ve karakterleri baz alardan deitirerek bize sunuyorlar. Grsel efektler ise sper. Ama bu yeni versiyon Battlestar Galactica'nn en gzel yan karakterler , onlarn geliimi ve insanla ynelik sorgular , eletiriler. Cnbce'nin yaknda Galactica'y yaynlayacan duymutum mitle bekliyorum artk.

From: rukish Jan-9 3:54 pm
To: desertfo6
[/b]
Desertfo kusura bakma sen syleyince hat1rlad1m basligi.. Duzeltiyorum hatami :))

From: rukish 1:19 am
To: ALL

CNBC-e'nin yeni sezonda bu diziyi yaynlayaca dedikodular var.. lk defa harbi bilimkurgu alanna gemi olacaklar bylece.. Durum Stargate ve Stargate Atlantis serileriyle devam ederse daha sevindirik olamam herlade :))) nallah niyetlerinde ciddidirler.. Bence izleyicinin olumlu tepkisine aracaklar.. Ben byle dnmek istiyorum zira :P

Dizinin balamasndan nce yaynlanm 2 blmlk miniseri'lerini izledim.. Star Wars, Blade Runner ve Matrix (bu aslnda hafifi bir gnderme gibi duruyor ama bu filmi de katmalym) gibi benim ok sevdiim filmlere yakn havasyla benden tam puan alm bulunuyor. Bo deil kesinlikle... nsanl sorgulayan gndermelerini ok beendim...

Yine bir Sci-Fi Channel dizisi.. Eski versiyonu 70'li yllarda m ne yaynlanm.. O zamanlar ok mehurmu Lami ve nci hatrlar siye dnyorum :) Yeni versiyon bir ara NBC'e gemi ama iptal edilmi, neyse ki Sci-Fi yeni sezona yeil k yakm.. Bu da gsteriyor ki ulusal kanallarda bilimkurgu harbiden tutulmuyor ne yazk.. Nedense hibi zaman Star Trek sempatisi uyanmamtr bende ama bu diziyi yazanlar Star Trek'ten gelmeymi ..

Konuya da ok ufaktan deineyim.. nsanlk uzaya dalm ve gezegenlerde koloniler kurmu. Hayatlarn kolaylatrsn diye Cylon denen makineleri yaratmlar.. Sonunda Cylon'lar ba kaldryor insanla sava ayor.. Koloniler birer birer yok ediliyor ve kolonilerden birine ait Battlestar Galactica adl gemi de savatan kurtulan insanlarla birlikte kamak zorunda kalyor.. Gerisi spoilr olur diye devam etmeyeyim, ama konu gerekten ilgin bir hal alyor, aratrdm kadaryla eski versiyondakinden daha heyecanl daha akramsar bir havada geiyor bu yeni dizi..

Velhasl.. imdiden aaym dedim baln.. :)

From: strange83 9:17 am
To: rukish

hadi bakalm olsun tabi ya bilimkurguu
ben bu stargate i merak ediodum bi blm indireyim dedim sette yaplm diziyi anlatan biey kt ama yazmyordu da yle biey sinir olmutum byle bahsedince sen tekrar aklma geldi yeniden deniyeyim bi yaa...

From: desertfo6 10:13 am
To: strange83

Ben daha nce bu dizinin baln amtm ama kimse grmemi anlalan.

Neyse efem Battlestar Galactica bizim ocukluumuzun dizisiydi. Zamanna gre de efektler , kurgu , yaratlan atmosfer filan ok baarlyd. imdi 2003'te balayan bu yeni versiyonu da izliyorum ve "am" , "olmu" kelimelerini fazlasyla hakettiini dnyorum. zellikle barol oyuncularndan Edward James Olmos ile Tricia Hilfer'in performanslarna dikkat. Bu yeniden evrimdeki sava sahneleri ve efektler ise Starwars serisinde ayn konularda alan firma tarafndan hazrlanp dzenlenmi ve baya gereki olmu. Tabii bilimkugudan bahsediyoruz gerekilik kavram kiiden kiiye deiir. Sadece kurguda baz affedilmeyecek hatalar olduunu dnyorum. Kamera kullanm ise olduka deiik. Konuya gelince zellikle insanln kt ynlerine ve hatalarna ynelik sorgulamalar gzel. Ama konudan bir anlam karmak isteyenler ilk nce 1. sezondan nce yaynlanan iki blmlk mini diziyi seyretmeliler. Bu arada syleyeyim Sci-Fi channel Battlestar Galactica'nn ikinci sezon yeni blmlerini gstermeye balad ve nc sezonun da yaknda balayacan aklad. Cnbce bir ara bu diziyi alacaz demiti bekleyip duruyoruz ite.
Back to top
View user's profile Send private message
xjustitia

PostPosted: Wed Jan 18, 2006 5:21 pm    Post subject: Reply with quote
Merhabalar..Yeni forumda uzun bir yaz yazaym dedim. Very Happy Sava Yldz Galactica nn ilk versiyonunu seyretmi biri olarak, ad geince ben de katlmak istedim.Bu dizi bizde 80 lerin banda yaynland.O zaman kktm ve ayrntlar hatrlayamyorum ama genel konuyu ve diziyi ok sevdiimi hatrlyorum tabii. Bilim kurgu olarak ilk gz armd.Star Wars ve Uzay Yolu sonra gelir.Ben altm gibi Trke adn kullanyorum..ylesi daha ho geliyor.Dizilerin ad Trkeye evrilirdi o zamanlar.Zaten o zamanlar memlekette hal Trke konuulabiliyordu.nsanlar da yar ngilizce yar Trke kelimelerden oluan tuhaf cmleler kurmuyorlard Very Happy
Sava Yldz Galactica daki konu esas olarak,bizim bildiimiz alardan nce, insanolunun uzaya gidebilecek bir teknolojiye sahip ok gelimi bir uygarla eritii , sonra dnyay terkedip uzayda koloniler kurarak yerletii ama orada yaamalar artk mmkn olmadndan, ok uzun bir zamandan sonra dnyaya geri dnmek iin ktklar yolculuktur.Onlar gittikten sonra dnyada ne olduysa, yine ilkel alara dn yaanm, ancak ondan sonra insanolu bugnlere gelebilmi.Bazlar dnyada grlen baz olaanst izlerin uzayllar tarafndan brakldn ileri sryorlar.Bu dizide ise bunlarn eski gelimi bir insan uygarlndan kald syleniyordu.Dizi 90 larn banda Show tv de gsterildi.Ama hafta ii her gn sabah 9.30 da yaynlandndan seyredemedim.Ama ok seyretmek istediim bir tek blm vard neyse ki onu seyredebildim.

Ruki nin yazd aklamada Cylon lularn insanlarn yapt makineler olduu, sonra isyan ettikleri syleniyor.Ben onlar zrh gibi kyafetler giyen uzayllar sanyordum.Ama kktm tabii, herhalde yanl hatrlyorum.Efektleri, grntleri o zamana gre ok iyiydi ama imdi ayn etkiyi yaratr m bilemiyorum.Yeni versiyon bu adan daha iyi olacaktr ama konu ve karakterler ayn olacak m, oyuncular ayn hayranl uyandrr m bende, bilmiyorum.Tabii cnbc-e yaynlarsa..

Bu diziyi 2 sene kadar nce netten aratrdm.Toplam 23 blm ekilmi nce 17 blm, ara verilip 6 blm daha gsterilmi.Ara verildiini hatrlyorum ama blm saysn bilmiyordum.lk blmler ve karakterler yleydi:Komutan Adama, Lorne Greene oynuyordu.Onun ocuklar Apollo ve Athena, ve benim hayran olduum temen Starbuck..Dirk Benedict oynuyordu, sonradan A takmnda Face' i oynad.Ben en ok onu severdim. Very Happy lk dnemde yolculuk, yolculukta karlalan olaylar, Cylon lularla savalar vard.Sanrm her blmde deiik bir hikaye vard.Bir de eitli gndermeler.Mesela Apollo ve Athena isimleri,Yunan mitolojisine gndermeydi.Mitoloji deil bu uygarlktan kalma hikayelerdi, eklinde..Baka bir ayrnt:Bir blmde uzay gemisinde 2 takm halinde oynanan bir oyun gsterilmiti.Takmlardaki oyuncular duvardaki halkadan topu geirmeye alyorlard..Basketbol gibi ama halka yan duruyordu.Bu dizi bittikten bir ka yl sonra Maya ve Azteklerle ilgili bir belgesel izlemitim.Kazlarda onlarn oynad bir oyunun kalntlar ve duvarda bir halka, bunu anlatan resimler bunlunmutu.O zaman dizide buna da gnderme yaptklarn farkettim.Tabii belgeseli setretmeseydim, bundan haberim olmayacakt.

Sonradan ekilen blmlerde ise Komutan Adama dnda hi bir eski karakter yoktu.Starbuck kayp, Apollo ile Athena lmt.Belki bu yzden dizi devam etmedi.Ama aslnda her zaman kullanlan bir temay kullanmlard.Buras spoiler olabilir, yeni dizide de kullanrlar belki.

SPOLER
Quote:

Bu yeni blmlerde Komutan Adama'nn yannda 12 yalarnda bir ocuk vardr.Bir dahidir.Kim olduu, nerden geldii, belli deildir.Bebekken bir kurtarma kapslnn iinde Galactica ya ulamtr.Bydke olaanst bir ocuk olduu anlalm ve btn emirler ondan alnmaya balanmtr.Bu ocuun sayesinde yolculuk tamamlanabilmi ve dnyaya gelmilerdir fakat dnya berbat bir haldedir.Gnmz dnyas.nsanlar savap durmaktadrlar ve henz uzaydan gelenler haberini karlayacak durumda deillerdir.Bu yzden yava yava, insanlar rktmeden, gizlice dnyaya yerlemeye balarlar.Burada dizi bitmiti.Ama "Starbuck n Dn" diye bir blm vard, sadece onu Show tv den tekrar izleyebildim.Bu blmde dahi ocuk Dr. Zi 'nn de kim olduu aklanyordu.Dr.Zi bir gn ryasnda her eyi grr ve Komutan Adama ya anlatr.Biz de grm oluruz tabii Very Happy Gemie dnlr.Starbuck bir Cylonlu'yla savarken gemisi yara alr ve ssz bir gezegene inmek zorunda aklr.Cylonlu da inmitir, nce kavga ederler, sonra dost olurlar ama Cylonlu lr.Esas mesele: Orada gizemli bir kadn vardr. Angel adnda.Starbuck bu kadn korumasna alr.Bir gn kadn ona hamile olduunu ikisinin bir ocuu olacan syler.Starbuck buna ok arr, nk kadna elini bile srmemitir.Ama kadn hakikaten hamiledir..Bu arada Starbuck geminin kurtarma kapsln tamir etmeyi baarr.Bu arada ocuk doar.Starbuck kadn ve ocuu kapsle bindirir, koordinatlar ayarlar.Ama yeterli oksijen olmadndan, kendisi binmez, ssz gezegende kalr.Kapsl yola ktktan sonra kadn kayalklarda belirir ve "grevin tamamland, bu lmlnn ok iyi olduu" hakknda bir eyler syleyip kaybolur.Sonuta kapsl, iindeki bebekle birlikte Galactica ya varr ve dahi ocuk Dr. Zi olur.ocuk bunlar Komutan Adamaya anlatr ve alayarak ona sarlr, dizi biter.Bu blm gerekten ok gzeldi ama Starbuck a ok zlmtm.Umarm yeni versiyon da eskisi kadar gzel olur ve seyredebiliriz..
ok uzun yazmm , epeydir yazmadm iin herhalde..Bir ka aylk kotam doldurdum sanrm, ama 7. sezon balyor, dayanamayp yazabilirim. Very Happy Hoakaln...

Fiat justitia, ne pereat mundus.(Adalet gerekle?sin ki, dnya batmasIn.)
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 1:54 am    Post subject: Reply with quote
Battlestar Galactica'nin yeni versiyonunu izlemis biri olarak soyleyebilirim ki, yeni versiyon eskisinden cok degisik gelecek sizlere. Eskisinin siki bir hayrani olarak bu yeni versiyondan hic hoslanmadigimi soyleyebilirim. Ama bu sizi hayal kirikligina ugratmasin, cunku yeni versiyon da cok begenildi, hatta en atesli eski hayranlar tarafindan bile. Hatta eski Galactica'da Apollo'yu oynayan Richard Hatch bile yeni versiyonda ikincil bir rol aldi.

SPOILER
Quote:

Starbuck eskisinden cok farkli. Erkek olmamasinin yanisira, eski Starbuck'dan daha dikbasli, asi ruhlu. Sik sik emirlere karsi geliyor.
Yeni Apollo'nun babasi Adama'yla arasi cok iyi degil.

Galacticalilara ihanet eden Baltar Galactica ekibi icinde. Cylonlular insan gorunumundeler. Bas Cylonlu, Baltar'i etkisi altina almaya calisan ve bunu basaran seksi bir sarisin.

Ben izlemeyi reddediyorum, cunku eski tiplemeleri daha cok sevmistim. Mesela yeni versiyonda, Starbuck kadin. Sonra Galactica konvoyundaki nufusu yoneten bir kadin baskan var. Diger tiplemeler de adlari ayni kalsa da, farkli karakterler. Karakterler cinsiyet degistirmisler. Boomer da kadin olmus. Hatta yari Cylonlu oldugunu da farkettim fragmanlarda.

Ama herseye ragmen, bir drama olarak cok begeniliyor. ABD'de gosterildigi SciFi kanalinin Stargate SG-1 ile birlikte ratingleri en yuksek dizisi. Bunun icin de cekilmeye devam ediliyor. Sanirim su anda 2.sezonu yayinda.

auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 8:08 pm    Post subject: Reply with quote
Ka gndr biiler yazmak iin urayorum bu dizi hakknda ama i yznden kafam veremiyorum bi trl, ayrca eski forumdakinden daha zor burda adminlik olay yaf.. :P

Ka gndr bi ekidle uyku tutmuyo beni, direk BSG izlemeye sardrdm, ama onu da ardan almam lazm nk yaynlanm blmlerin bitmesine ok az kald be yaf :P

imdi nci'cim, eski blmleri izlemedim.. O nedenle sylediklerim yanl olaiblir imdiden belirteyim, ama, tek bieyi dnyorum, Cylon'larn bu yeni versiyondaki yeni halleri nedeniyle bence makine-insan elikisine getirilen yorumlar eski versiyondan daha gl olmal.. Ve benim de akas bittiim taraf o bu dizinin.. nanlarn sorguland, alttan alta insanln irdelendii, biok zeletirinin, politikadan dine her eyin farkl bir ekilde tartma konusu edildii, ama hereyin banda asl insanln, insanlmzn sorguland bir dizi bu, ne kadar bilimkurgu olsa da kesinlikle bilimkurgu olmayan yanlarn gzel yedirmi iine.. Harika olmu..

Akas 2. sezonun ilk 3 blmn izlerken yukarda saydklarma pek deinilmedi gibi oldu, yada ben kendimi veremedim bilmiyorum, heyecanl yanlar olduka fazla olmasna ramen biraz eksik kalm gibi geldi dizi.. lk blm sperdi, hele 1. sezon finali yle bir yaplmt ki insanlar sezon arasnda nasl kudurmutur diye dnmekten kendimi alamadm.. Bayram tatili mnasebetiyle sabahlara kadar oturan bendenizin gznden uyku akarken saat 5'te bitmi ilk sezonun ardndan 2. sezonun ilk blmn izlemesem atlardm heralde :P Velhasl, sonraki blmler ylsine geti sanki, ama dn gece 4. ve 5. blmleri ile yine kendisinden ne bekliyorsam onu verdi..

Bir ara birilerine bir laf ettim, Star Trek'in kiiye zel versiyonu gibi bii bu dizi.. Yolundan inallah sapmaz da sezonlar boyu izlenilir, izlenmeli..

Daha ok ey sylerim de.. Bilmiyorum dedim ya garip diye, o kadar ok ey var ki, hzl izlemenin bu yann sevmiyorum ite, oturtamyorsun biiler doru drst..

Bi de mzikelri sper gzel demi miydim :PP
Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 9:15 pm    Post subject: Reply with quote
Eski versiyon BSG ok daha ocuksuydu ve zamanna gre esasl olsa da acemice yaplm gibiydi. Bu yeni versiyon BSG tam yetikinlere gre bilimkurgu zellikle 2. sezon ortalarnda bunu gryoruz. Gerekten bilimkurgu veya herhangi bir dier yapmda kolay kolay ele alnamayacak konular irdeliyorlar. Konularn ve senaryolarn yaps ve oyunculuk diziyi birinci snf yapyor kanmca. zel efektler , animasyonlar , kurgu da iin kremas artk ve katlyorum mzikler ok iyi.

Bu arada rukish sen herhalde u an Home 1 ve Home 2'yi seyrediyorsun sanrm. Home 1'in balangc houna gitmitir herhalde.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 11:28 pm    Post subject: Reply with quote
Selam Rukishcim,..Oncelikle yeni forumdan dolayi seni kutluyorum. Cok guzel olmus. Eminim cok yoruldun. Eski forumdan butun o mesajlari buraya tasimak bayagi kulfetli bir is olsa gerek.
Sonra bu "Spoiler" kismi cok iyi. Once anlamadim, ama sonra SPOILER kutusunun icinde 2 kere tikladigimda spoiler gorunur oldu. Harika! Anlamadigim, acaba 2 kere tiklandiginda, butun spoiler gorunuyor mu? Biz bu spoiler kutusunu kendimiz yapabiliyor muyuz? Yoksa sen mudahele mi ettin spoiler'a ve kutuya soktun? Bunu bir aciklar misin?
Bir de en yeni mesajlari en basta gormenin bir yolu var mi? En alttaki "yeniden-eskiye" secenegi devamli kalmiyor ve sayfanin en altina inmek gerekiyor. Bu da biraz zor. Eski foruma cok alismistim da, ondan mi bana zor geliyor, anlamadim.

Gelelim, BSG'ye. Hakli olabilirsin. Yeni BSG'yi cok begeniyorlar. Ben ne yazik ki, artik yakalayamam. En bastan yavas yavas anlaya anlaya izlesem, belki ben de sevebilirim, ama simdiden sonra icimden gelmiyor. 2 sezon cok uzun. Hepsini nerden bulur da izlerim? Smile))

Ilk BSG'nin biraz ilkel ve cocuksu kaldigini kabul ediyorum. Ne de olsa 70'li yillarin teknolojisi. Burda eski BSG de zaman zaman maraton olarak yayinlaniyor. Bakiyorum da, simdi eskisi gibi hevesle ve ilgiyle izleyemiyorum bunu. Eski diziler simdi eskisi kadar ilgiyle izlenmiyor nedense. Eski ilgimle izleyebildigim tek dizi William Shatner'li Star Trek. Smile)
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 11:52 pm    Post subject: Reply with quote
nci merhaba,

Spoiler kutucuu iin u yntemi kullanabilirsin.

Code:

[quote][color=black]
spoiler buraya yazlyor..
[/color][/quote]

Eer bir balkta sen okuduktan sonra ilk atlan mesaja gitmek istersen, okumadn balklarn yannda kan kk sar bayraa tklaman yeterli olacaktr. Ne yazk ki, mesajlar yeniden-eskiye okuyabilmen iin her seferind e aadan semen gerek diye biliyorum ama yanlabilirim.

Pelin

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Jan 20, 2006 12:25 am    Post subject: Reply with quote
Spoiler kutucuu ile ilgili Pelin dediini yapman gerekiyor..

Daha aklayc bilgi iin buraya bakabilirsin nci'cim . Sorun olursa ayn balk altna atarsan en ksa zamanda cevaplarm Smile

BSG'ye gelince.. Vallahi ben Ziyaretiler'i yllar sonra izlediimde eski tad almam olsam da nostlaisi vard, sanrm asla eskisi gibi izlenemez ble eski diziler..

Yeni versiyon iin de doru diyosun, bi kere braknca yakalamas ok zor. inden gelmiyosa srarn anlam yok tabe, ama iinden gelirse haberim olsun bana PM at, ben sana CD'lerini yollarm.. BSG datmcs gibi bii oldum zati (Evet millete srarla sper dersen istiyolarm sora , eh istesinler tabe, izlesinler ne gsel dimi? Razz)

ps: evet home blmlerine geldim Can, ama b akam izleyemicem sanrm.. Desem de meraklandrdn beni yaa bakiim bari ilk blme Very Happy
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Fri Jan 20, 2006 7:54 pm    Post subject: Reply with quote
Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler arkadaslar.
Bir de gecen sefer sormayi unuttugum bir sey var: Neden bazilarinin mesaj sayisi binleri gosteriyor da, benimki sadece 3? Ben de bir eski forum uyesi olmama ragmen, sanki yeni uye gibi duruyorum. Eski forumda ben de 1000 mesaji gecmis olmaliyim. Bunu nasil duzeltebiliriz veya duzeltilebilecek bir sey mi bu? Bu forum daha yeni acildigina gore burda daha kimse 1000 kusur mesaj yazmadi. Oyle degil mi?
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Jan 20, 2006 8:07 pm    Post subject: Reply with quote
inci wrote:
Bu forum daha yeni acildigina gore burda daha kimse 1000 kusur mesaj yazmadi. Oyle degil mi?

nci'cim, nickimin altnda grecein zere kayt tarihim 9 Nisan 2005 ..Yani forum aslnda yeni almad, Nisan'dan beri akt ama sadece modlara akt..

O tarihten beri eski forumdaki mesajlar buraya tayoruz anlayacan.. Tanan mesajlar toplamda 20.000'i geiyor.. Ancak Delphi'de bir balkta olan mesajlar toplu olarak tadk ya da 2'ye , 3'e bldk.. yle ekledik.. O nedenle 20000 tane deil de 1000 ksr mesaj grnyor burada...

Bazlarmz dediin sadece mod'larn mesaj saysdr, o da tama ileminden dolay fazladr. Delphi'nin alt yaps phpbb olmad iin kullanc baznda tama yapamazdk.. sadece mod'lar tarafndan yapld iin, her mesaj grubunu gnderen kii olarak onlarn nicki grnyor Smile Ben gene abarttm tabe her zamanki gibi (ok bo zamanm var anacm Razz) olay o, eheh..

Last edited by auroriel on Fri Jan 20, 2006 8:12 pm; edited 1 time in total
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Fri Jan 20, 2006 8:10 pm    Post subject: Reply with quote
Anlasilmistir, Rukishcim. Sorun degil. Sadece meraktan sormustum yani.
Yanlis anlama. Smile)
Hepinizin ellerine saglik tekrar. Smile)
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Jan 20, 2006 8:14 pm    Post subject: Reply with quote
Ne demek canm, niye yanl anlayaym.. Biz de anamzn karnndan phpbb bilerek domadk ki Very Happy
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 6:21 pm    Post subject: Reply with quote
Argh! Dememi miydim kendime "aman yavatan al, hemen bitirme u blmleri, zevki ksn" diye..

Nerdeee.. Adamlar bir blm yaynlyor, bir sonrakini izlemezsen gzn arkada kalyor. Olacak i deil.. Ard arda blm izledim yaa, kafay kryodum resmen..

En sonunda ilk iki miniseri blmn Pelin'e de izletmeyi baardm.. Hehe.. (Desem de bu hatunun hi dnmediim yerden girip enteresan argmanlar karmasna hala sinir oluyorum, elimde deil -"daha nce ben niye dnmemitim" diye kendime mi sinirleniyim?olmas, blesi daha iyi- Razz)

Yahu 2. sezona nas balamtk, imdi nerdeyiz? Her blm yeni bii, her blm bir ncekinden konuyu alyor, daha bir uuruyor.. Ya ok hastas oldum da boluklar gremez hale geldim, ya da adamlar boluk brakmamakta acayip iyiler.. Daha dorusu gemiteki boluklar kapatma iini azm ak brakacak ekilde yapyolar..

Hala daha inanlmaz gzel bir konu yakalanm, bir yandan etrafnda dnyorsunuz, bir yandan da yeni eklentilerle bir st seviyeye kyorsunuz ancak gizem hala devam ediyor... Maallah! Ve ltfen bozmayn u diziyi, aman diyim, sevgili yapmclarm Razz

Matrix'ten beri, bir bilimkurgu yapmn izleyip arkasndaki altbalklar irdelemek iin bu kadar kendimi heba etmemitim.. Daha ne diyim, sper yaa.. Very Happy
Back to top
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 10:01 pm    Post subject: Reply with quote
Sevaba girmi oldun ite Ruki. Wink

Akas, ok uzun zamandr izlediim en iyi bilimkurgu diyebilirim ve sadece 2 blmlk mini diziyi izledim henz. 2.sezona yetiince sohbeti derinletiririz ama u anda spoiler grmemek iin korka korka okuyorum konu baln. Bir iki blm daha izledikten sonra yorumlarm paylarm.

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Fri Jan 27, 2006 10:20 am    Post subject: Reply with quote
ya mthi bir yapm gerekten adamlar inanlmaz bir dizi yapmlar. Son yaynlanan blm 2x13 Epiphales'i izledim ve gene azm ak kald alk tutmaya baladm. Battlestar Galactica'nn ( 2003 yeni versiyonundan bahsediyorum ) tek blm bile karlmamal ve srayla izlenilmeli yoksa hikaye rgsnden koptuunuzu hissediyorsunuz. Battlestar Galactica'nn ABD'de ve ngiltere'de raytingleri de tavanda. Zaten artk Galactica iin "yln en iyi yapm" , "bilimkurgunun zirvesi" gibi yorumlar yaplyor. Bunun da tesi bir yorum yaplamaz bu dizi iin. Dediim gibi ABD'de 2. sezon hala devam ediyor. 3. sezon anlamas yaplm bile.

rukish , pelin ltfen Battlestar Galactica muhabbetlerinden beni mahrum brakmayn Smile Bu dizinin dehetli fanym. Zaten bu aheseri izleyen yok evremde. Yurtdndaki fanforumlarnda da Trkiyeyi ancak ben temsil ediyorum. Very Happy Beni de sohbetlerinize katarsanz sevinirim.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 57, 58, 59  Next
Page 1 of 59

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum