X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Battlestar Galactica (***spoiler***)
Sayfa: 1, 2, 3 ... 57, 58, 59  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar Oca 11, 2006 11:33 pm    İleti konusu: Battlestar Galactica (***spoiler***) Alıntıyla Cevap Gönder
From: ilkates2000 6/10/2003 11:32 am
To:
ALL

Sevgili Arkadaşlar,

25 sene önce TV de ilk defa yayınlanmış olan BATTLESTAR GALACTICA
Türkiye'ye bir kaç sene sonra teşrif etmiş ve ilgi odağımız olmuştur.
X-files dışında bir konu ama Türkiye'de özellikle 80 lerde yaşamış olanlar bu diziyi hatırlarlar. Ancak hatırlayamayanlar için
aşağıda benim içeriğini yaptığım Türkiye'de ilk ve tek Türkçe içerikli
GALACTICA websitesi yayındadır :

http://karrknight2000.sitemynet.com

Her ne kadar XF TR sitesi kadar olmasa da basit kendine özgü bir dizaynı olan site, en kapsamlı içeriği sunuyor.

-------------------------------
Commander Adama : Fleeing from the Cylon Tyranny, the last Battlestar Galactica leads a ragtag fleet on a lonely quest :
A shining planet known as EARTH :))

From: okatmer 6/10/2003 12:52 pm
To:
ilkates2000

Ben bu diziyi hiç hatırlayamadım yahuu. 92'de Show TV'de gösterildi yazmışsın sitede ama ben hiç bilmiyorum.

Sen bizim sitenin birde ilk hallerini görseydin,bu hale gelene kadar nerdeyse 4 sene geçti :))

Oğuzhan

From: ilkates2000 6/10/2003 2:30 pm
To:
okatmer

Windows Movie Maker ile yaptığım clibi download
ediniz arkadaşlar :)))

http://members.lycos.co.uk/karrknight

Sevgiler

AND

From: TRARAGORN 6/12/2003 3:04 pm
To:
okatmer

ben diziyi hatırlıyorum.
92 de gosterilen versiyonunu.
burada starbuck ı oynayan "dirk benedict" buradaki basarısıyla efsane dizi "the a-team" a-takımı 'nda rol almıstı.

ayrıca arkadasın verdigi sayfadaki dizlerin hepsi de severek izledigim dizilerdi.

gemini man:gorunmez adam 1985 trt 1 demissin ,ama buyuk ihtimalle trt bunu tekrar da yaptı cunku ben bu dizinin bazı yerlerini cok iyi hatırlıyorum.(suyun altındaki kaza,lab da olan seyler,gorunmez adamın gizlice etrafta dolastıgı bazı sahneler ) ve ben 81 dogumlu olduguma gore: 4 -5 yasında iken diziyi nasıl bu kadar iyi hatırlıyabilirim ?
buyuk ihtimalle tekrar edildi.

Quantum Leap:xfiles'dan once bilimkurgu alanında hicbir bolumunu kacırmadıgım (tamam,son zamanlarda kacırdım) bir dizi..ya konu superdi,cok cesitli olaylar oluyordu bir bolumde bizim elemanın bir gorille yer degistirdigini hatırlıyorum.cok severdim o diziyi.STAR ın yaptıgı en iyi seydi...keske aynı mantık yine olsa da sci-fi dan getirse super dizileri

Ziyaretçiler (V the Series):bu konuda birsey soylemeye pek gerek yok uzun sure bu forumda konusuldu bu dizi hakkında. mukemmeldi bence...

Kara şimşek(Knight Rider):michael knight ve KIT ahh ah...

Hava Kurdu(Airwolf):bu diziyi de izlerdim.evet tum dizileri izlerdim ben :)harika bir diziydi.

bir de adını hatırlayamadıgım bir dizi daha vardı.bir adam ve tır ı vardı.tırın arkasında bir helikopter vardı...bayılırdım o diziye de...

From: desertfo6 Dec-19 1:06 pm
To: ALL

Bu mükemmel bilimkurgu dizisini burada takip eden var mı bilmiyorum. ( Varsa benimle bağlantı kursun msn : merdiolu@hotmail.com ) Battlestar Galactica orjinal versiyonu ilk 1980'lerde TRT'de yayınlanmıştı daha sonra da Show TV ilk zamanlarında göstermişti.

Ama şimdi 2003'ten itibaren yeni versiyon bölümlerini çekip yayınlamaya başladılar. ılk bölümleri ( özellikle senaryonun belkemiği olan üç saatlik pilot bölümünü ) izledim ve harika bir yapım olduğunu gördüm. Tüm hikayeyi başa alıp tekrardan yorumlayarak ve karakterleri bazı açılardan değiştirerek bize sunuyorlar. Görsel efektler ise süper. Ama bu yeni versiyon Battlestar Galactica'nın en güzel yanı karakterler , onların gelişimi ve insanlığa yönelik sorgular , eleştiriler. Cnbce'nin yakında Galactica'yı yayınlayacağını duymuştum ümitle bekliyorum artık.

From: rukish Jan-9 3:54 pm
To: desertfo6
[/b]
Desertfo kusura bakma sen söyleyince hat1rlad1m basligi.. Duzeltiyorum hatami :))

From: rukish 1:19 am
To: ALL

CNBC-e'nin yeni sezonda bu diziyi yayınlayacağı dedikoduları var.. ılk defa harbi bilimkurgu alanına geçmiş olacaklar böylece.. Durum Stargate ve Stargate Atlantis serileriyle devam ederse daha sevindirik olamam herlade :))) ınşallah niyetlerinde ciddidirler.. Bence izleyicinin olumlu tepkisine şaşıracaklar.. Ben böyle düşünmek istiyorum zira :P

Dizinin başlamasından önce yayınlanmış 2 bölümlük miniseri'lerini izledim.. Star Wars, Blade Runner ve Matrix (bu aslında hafifi bir gönderme gibi duruyor ama bu filmi de katmalıyım) gibi benim çok sevdiğim filmlere yakın havasıyla benden tam puan almış bulunuyor. Boş değil kesinlikle... ınsanlığı sorgulayan göndermelerini çok beğendim...

Yine bir Sci-Fi Channel dizisi.. Eski versiyonu 70'li yıllarda mı ne yayınlanmış.. O zamanlar çok meşhurmuş Lami ve ınci hatırlar siye dşünüyorum :) Yeni versiyon bir ara NBC'e geçmiş ama iptal edilmiş, neyse ki Sci-Fi yeni sezona yeşil ışık yakmış.. Bu da gösteriyor ki ulusal kanallarda bilimkurgu harbiden tutulmuyor ne yazık.. Nedense hiçbi zaman Star Trek sempatisi uyanmamıştır bende ama bu diziyi yazanlar Star Trek'ten gelmeymiş ..

Konuya da çok ufaktan değineyim.. ınsanlık uzaya dağılmış ve gezegenlerde koloniler kurmuş. Hayatlarını kolaylaştırsın diye Cylon denen makineleri yaratmışlar.. Sonunda Cylon'lar baş kaldırıyor insanlığa savaş açıyor.. Koloniler birer birer yok ediliyor ve kolonilerden birine ait Battlestar Galactica adlı gemi de savaştan kurtulan insanlarla birlikte kaçmak zorunda kalıyor.. Gerisi spoilr olur diye devam etmeyeyim, ama konu geçrekten ilginç bir hal alıyor, araştırdığım kadarıyla eski versiyondakinden daha heyecanlı daha akramsar bir havada geçiyor bu yeni dizi..

Velhasıl.. şimdiden açayım dedim başlığını.. :)

From: strange83 9:17 am
To: rukish

hadi bakalım olsun tabi ya bilimkurguu
ben bu stargate i merak ediodum bi bölüm indireyim dedim sette yapılmış diziyi anlatan bişey çıktı ama yazmıyordu da öyle bişey sinir olmuştum böyle bahsedince sen tekrar aklıma geldi yeniden deniyeyim bi yaa...

From: desertfo6 10:13 am
To: strange83

Ben daha önce bu dizinin başlığını açmıştım ama kimse görmemiş anlaşılan.

Neyse efem Battlestar Galactica bizim çocukluğumuzun dizisiydi. Zamanına göre de efektler , kurgu , yaratılan atmosfer filan çok başarılıydı. şimdi 2003'te başlayan bu yeni versiyonu da izliyorum ve "aşmış" , "olmuş" kelimelerini fazlasıyla hakettiğini düşünüyorum. Özellikle başrol oyuncularından Edward James Olmos ile Tricia Hilfer'in performanslarına dikkat. Bu yeniden çevrimdeki savaş sahneleri ve efektler ise Starwars serisinde aynı konularda çalışan firma tarafından hazırlanıp düzenlenmiş ve baya gerçekçi olmuş. Tabii bilimkugudan bahsediyoruz gerçekçilik kavramı kişiden kişiye değişir. Sadece kurguda bazı affedilmeyecek hatalar olduğunu düşünüyorum. Kamera kullanımı ise oldukça değişik. Konuya gelince özellikle insanlığın kötü yönlerine ve hatalarına yönelik sorgulamalar güzel. Ama konudan bir anlam çıkarmak isteyenler ilk önce 1. sezondan önce yayınlanan iki bölümlük mini diziyi seyretmeliler. Bu arada söyleyeyim Sci-Fi channel Battlestar Galactica'nın ikinci sezon yeni bölümlerini göstermeye başladı ve üçüncü sezonun da yakında başlayacağını açıkladı. Cnbce bir ara bu diziyi alacağız demişti bekleyip duruyoruz işte.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
xjustitia

İletiler: 18

İletiTarih: Çar Oca 18, 2006 5:21 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Merhabalar..Yeni forumda uzun bir yazı yazayım dedim. Very Happy Savaş Yıldızı Galactica nın ilk versiyonunu seyretmiş biri olarak, adı geçince ben de katılmak istedim.Bu dizi bizde 80 lerin başında yayınlandı.O zaman küçüktüm ve ayrıntıları hatırlayamıyorum ama genel konuyu ve diziyi çok sevdiğimi hatırlıyorum tabii. Bilim kurgu olarak ilk göz ağrımdı.Star Wars ve Uzay Yolu sonra gelir.Ben alıştığım gibi Türkçe adını kullanıyorum..Öylesi daha hoş geliyor.Dizilerin adı Türkçeye çevrilirdi o zamanlar.Zaten o zamanlar memlekette halâ Türkçe konuşulabiliyordu.ınsanlar da yarı ıngilizce yarı Türkçe kelimelerden oluşan tuhaf cümleler kurmuyorlardı Very Happy
Savaş Yıldızı Galactica daki konu esas olarak,bizim bildiğimiz çağlardan önce, insanoğlunun uzaya gidebilecek bir teknolojiye sahip çok gelişmiş bir uygarlığa eriştiği , sonra dünyayı terkedip uzayda koloniler kurarak yerleştiği ama orada yaşamaları artık mümkün olmadığından, çok uzun bir zamandan sonra dünyaya geri dönmek için çıktıkları yolculuktur.Onlar gittikten sonra dünyada ne olduysa, yine ilkel çağlara dönüş yaşanmış, ancak ondan sonra insanoğlu bugünlere gelebilmiş.Bazıları dünyada görülen bazı olağanüstü izlerin uzaylılar tarafından bırakıldığını ileri sürüyorlar.Bu dizide ise bunların eski gelişmiş bir insan uygarlığından kaldığı söyleniyordu.Dizi 90 ların başında Show tv de gösterildi.Ama hafta içi her gün sabah 9.30 da yayınlandığından seyredemedim.Ama çok seyretmek istediğim bir tek bölüm vardı neyse ki onu seyredebildim.

Ruki nin yazdığı açıklamada Cylon luların insanların yaptığı makineler olduğu, sonra isyan ettikleri söyleniyor.Ben onları zırh gibi kıyafetler giyen uzaylılar sanıyordum.Ama küçüktüm tabii, herhalde yanlış hatırlıyorum.Efektleri, görüntüleri o zamana göre çok iyiydi ama şimdi aynı etkiyi yaratır mı bilemiyorum.Yeni versiyon bu açıdan daha iyi olacaktır ama konu ve karakterler aynı olacak mı, oyuncular aynı hayranlığı uyandırır mı bende, bilmiyorum.Tabii cnbc-e yayınlarsa..

Bu diziyi 2 sene kadar önce netten araştırdım.Toplam 23 bölüm çekilmiş önce 17 bölüm, ara verilip 6 bölüm daha gösterilmiş.Ara verildiğini hatırlıyorum ama bölüm sayısını bilmiyordum.ılk bölümler ve karakterler şöyleydi:Komutan Adama, Lorne Greene oynuyordu.Onun çocukları Apollo ve Athena, ve benim hayran olduğum teğmen Starbuck..Dirk Benedict oynuyordu, sonradan A takımında Face' i oynadı.Ben en çok onu severdim. Very Happy ılk dönemde yolculuk, yolculukta karşılaşılan olaylar, Cylon lularla savaşlar vardı.Sanırım her bölümde değişik bir hikaye vardı.Bir de çeşitli göndermeler.Mesela Apollo ve Athena isimleri,Yunan mitolojisine göndermeydi.Mitoloji değil bu uygarlıktan kalma hikayelerdi, şeklinde..Başka bir ayrıntı:Bir bölümde uzay gemisinde 2 takım halinde oynanan bir oyun gösterilmişti.Takımlardaki oyuncular duvardaki halkadan topu geçirmeye çalışıyorlardı..Basketbol gibi ama halka yan duruyordu.Bu dizi bittikten bir kaç yıl sonra Maya ve Azteklerle ilgili bir belgesel izlemiştim.Kazılarda onların oynadığı bir oyunun kalıntıları ve duvarda bir halka, bunu anlatan resimler bunlunmuştu.O zaman dizide buna da gönderme yaptıklarını farkettim.Tabii belgeseli setretmeseydim, bundan haberim olmayacaktı.

Sonradan çekilen böülmlerde ise Komutan Adama dışında hiç bir eski karakter yoktu.Starbuck kayıp, Apollo ile Athena ölmüştü.Belki bu yüzden dizi devam etmedi.Ama aslında her zaman kullanılan bir temayı kullanmışlardı.Burası spoiler olabilir, yeni dizide de kullanırlar belki.

SPOıLER
Alıntı:

Bu yeni bölümlerde Komutan Adama'nın yanında 12 yaşlarında bir çocuk vardır.Bir dahidir.Kim olduğu, nerden geldiği, belli değildir.Bebekken bir kurtarma kapsülünün içinde Galactica ya ulaşmıştır.Büyüdükçe olağanüstü bir çocuk olduğu anlaşılmış ve bütün emirler ondan alınmaya başlanmıştır.Bu çocuğun sayesinde yolculuk tamamlanabilmiş ve dünyaya gelmişlerdir fakat dünya berbat bir haldedir.Günümüz dünyası.ınsanlar savaşıp durmaktadırlar ve henüz uzaydan gelenler haberini karşılayacak durumda değillerdir.Bu yüzden yavaş yavaş, insanları ürkütmeden, gizlice dünyaya yerleşmeye başlarlar.Burada dizi bitmişti.Ama "Starbuck ın Dönüşü" diye bir bölüm vardı, sadece onu Show tv den tekrar izleyebildim.Bu bölümde dahi çocuk Dr. Zi 'nın de kim olduğu açıklanıyordu.Dr.Zi bir gün rüyasında her şeyi görür ve Komutan Adama ya anlatır.Biz de görmüş oluruz tabii Very Happy Geçmişe dönülür.Starbuck bir Cylonlu'yla savaşırken gemisi yara alır ve ıssız bir gezegene inmek zorunda aklır.Cylonlu da inmiştir, önce kavga ederler, sonra dost olurlar ama Cylonlu ölür.Esas mesele: Orada gizemli bir kadın vardır. Angel adında.Starbuck bu kadını korumasına alır.Bir gün kadın ona hamile olduğunu ikisinin bir çocuğu olacağını söyler.Starbuck buna çok şaşırır, çünkü kadına elini bile sürmemiştir.Ama kadın hakikaten hamiledir..Bu arada Starbuck geminin kurtarma kapsülünü tamir etmeyi başarır.Bu arada çocuk doğar.Starbuck kadını ve çocuğu kapsüle bindirir, koordinatları ayarlar.Ama yeterli oksijen olmadığından, kendisi binmez, ıssız gezegende kalır.Kapsül yola çıktıktan sonra kadın kayalıklarda belirir ve "görevin tamamlandığı, bu ölümlünün çok iyi olduğu" hakkında bir şeyler söyleyip kaybolur.Sonuçta kapsül, içindeki bebekle birlikte Galactica ya varır ve dahi çocuk Dr. Zi olur.Çocuk bunları Komutan Adamaya anlatır ve ağlayarak ona sarılır, dizi biter.Bu bölüm gerçekten çok güzeldi ama Starbuck a çok üzülmüştüm.Umarım yeni versiyon da eskisi kadar güzel olur ve seyredebiliriz..
Çok uzun yazmışım , epeydir yazmadığım için herhalde..Bir kaç aylık kotamı doldurdum sanırım, ama 7. sezon başlıyor, dayanamayıp yazabilirim. Very Happy Hoşçakalın...

Fiat justitia, ne pereat mundus.(Adalet gerçekle?sin ki, dünya batmasIn.)
Başa dön
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 420

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 1:54 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Battlestar Galactica'nin yeni versiyonunu izlemis biri olarak soyleyebilirim ki, yeni versiyon eskisinden cok degisik gelecek sizlere. Eskisinin siki bir hayrani olarak bu yeni versiyondan hic hoslanmadigimi soyleyebilirim. Ama bu sizi hayal kirikligina ugratmasin, cunku yeni versiyon da cok begenildi, hatta en atesli eski hayranlar tarafindan bile. Hatta eski Galactica'da Apollo'yu oynayan Richard Hatch bile yeni versiyonda ikincil bir rol aldi.

SPOILER
Alıntı:

Starbuck eskisinden cok farkli. Erkek olmamasinin yanisira, eski Starbuck'dan daha dikbasli, asi ruhlu. Sik sik emirlere karsi geliyor.
Yeni Apollo'nun babasi Adama'yla arasi cok iyi degil.

Galacticalilara ihanet eden Baltar Galactica ekibi icinde. Cylonlular insan gorunumundeler. Bas Cylonlu, Baltar'i etkisi altina almaya calisan ve bunu basaran seksi bir sarisin.

Ben izlemeyi reddediyorum, cunku eski tiplemeleri daha cok sevmistim. Mesela yeni versiyonda, Starbuck kadin. Sonra Galactica konvoyundaki nufusu yoneten bir kadin baskan var. Diger tiplemeler de adlari ayni kalsa da, farkli karakterler. Karakterler cinsiyet degistirmisler. Boomer da kadin olmus. Hatta yari Cylonlu oldugunu da farkettim fragmanlarda.

Ama herseye ragmen, bir drama olarak cok begeniliyor. ABD'de gosterildigi SciFi kanalinin Stargate SG-1 ile birlikte ratingleri en yuksek dizisi. Bunun icin de cekilmeye devam ediliyor. Sanirim su anda 2.sezonu yayinda.

auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 8:08 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Kaç gündür bişiler yazmak için uğraşıyorum bu dizi hakkında ama iş yüzünden kafamı veremiyorum bi türlü, ayrıca eski forumdakinden daha zor burda adminlik olayı yaf.. :P

Kaç gündür bi şekidle uyku tutmuyo beni, direk BSG izlemeye sardırdım, ama onu da ağırdan almam lazım çünkü yayınlanmış bölümlerin bitmesine çok az kaldı be yaf :P

şimdi ınci'cim, eski bölümleri izlemedim.. O nedenle söylediklerim yanlış olaiblir şimdiden belirteyim, ama, tek bişeyi düşünüyorum, Cylon'ların bu yeni versiyondaki yeni halleri nedeniyle bence makine-insan çelişkisine getirilen yorumlar eski versiyondan daha güçlü olmalı.. Ve benim de açıkçası bittiğim tarafı o bu dizinin.. ınançların sorgulandığı, alttan alta insanlığın irdelendiği, biçok özeleştirinin, politikadan dine her şeyin farklı bir şekilde tartışma konusu edildiği, ama herşeyin başında asıl insanlığın, insanlığımızın sorgulandığı bir dizi bu, ne kadar bilimkurgu olsa da kesinlikle bilimkurgu olmayan yanlarını güzel yedirmiş içine.. Harika olmuş..

Açıkçası 2. sezonun ilk 3 bölümünü izlerken yukarıda saydıklarıma pek değinilmedi gibi oldu, yada ben kendimi veremedim bilmiyorum, heyecanlı yanları oldukça fazla olmasına rağmen biraz eksik kalmış gibi geldi dizi.. ılk bölüm süperdi, hele 1. sezon finali öyle bir yapılmıştı ki insanlar sezon arasında nasıl kudurmuştur diye düşünmekten kendimi alamadım.. Bayram tatili münasebetiyle sabahlara kadar oturan bendenizin gözünden uyku akarken saat 5'te bitmiş ilk sezonun ardından 2. sezonun ilk bölümünü izlemesem çatlardım heralde :P Velhasıl, sonraki bölümler öylsine geçti sanki, ama dün gece 4. ve 5. bölümleri ile yine kendisinden ne bekliyorsam onu verdi..

Bir ara birilerine bir laf ettim, Star Trek'in kişiye özel versiyonu gibi bişi bu dizi.. Yolundan inşallah sapmaz da sezonlar boyu izlenilir, izlenmeli..

Daha çok şey söylerim de.. Bilmiyorum dedim ya garip diye, o kadar çok şey var ki, hızlı izlemenin bu yanını sevmiyorum işte, oturtamıyorsun bişiler doğru dürüst..

Bi de müzikelri süper güzel demiş miydim :PP
Başa dön
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 336

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 9:15 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Eski versiyon BSG çok daha çocuksuydu ve zamanına göre esaslı olsa da acemice yapılmış gibiydi. Bu yeni versiyon BSG tam yetişkinlere göre bilimkurgu özellikle 2. sezon ortalarında bunu görüyoruz. Gerçekten bilimkurgu veya herhangi bir diğer yapımda kolay kolay ele alınamayacak konuları irdeliyorlar. Konuların ve senaryoların yapısı ve oyunculuk diziyi birinci sınıf yapıyor kanımca. Özel efektler , animasyonlar , kurgu da işin kreması artık ve katılıyorum müzikler çok iyi.

Bu arada rukish sen herhalde şu an Home 1 ve Home 2'yi seyrediyorsun sanırım. Home 1'in başlangıcı hoşuna gitmiştir herhalde.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 11:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Selam Rukishcim,..Oncelikle yeni forumdan dolayi seni kutluyorum. Cok guzel olmus. Eminim cok yoruldun. Eski forumdan butun o mesajlari buraya tasimak bayagi kulfetli bir is olsa gerek.
Sonra bu "Spoiler" kismi cok iyi. Once anlamadim, ama sonra SPOILER kutusunun icinde 2 kere tikladigimda spoiler gorunur oldu. Harika! Anlamadigim, acaba 2 kere tiklandiginda, butun spoiler gorunuyor mu? Biz bu spoiler kutusunu kendimiz yapabiliyor muyuz? Yoksa sen mudahele mi ettin spoiler'a ve kutuya soktun? Bunu bir aciklar misin?
Bir de en yeni mesajlari en basta gormenin bir yolu var mi? En alttaki "yeniden-eskiye" secenegi devamli kalmiyor ve sayfanin en altina inmek gerekiyor. Bu da biraz zor. Eski foruma cok alismistim da, ondan mi bana zor geliyor, anlamadim.

Gelelim, BSG'ye. Hakli olabilirsin. Yeni BSG'yi cok begeniyorlar. Ben ne yazik ki, artik yakalayamam. En bastan yavas yavas anlaya anlaya izlesem, belki ben de sevebilirim, ama simdiden sonra icimden gelmiyor. 2 sezon cok uzun. Hepsini nerden bulur da izlerim? Smile))

Ilk BSG'nin biraz ilkel ve cocuksu kaldigini kabul ediyorum. Ne de olsa 70'li yillarin teknolojisi. Burda eski BSG de zaman zaman maraton olarak yayinlaniyor. Bakiyorum da, simdi eskisi gibi hevesle ve ilgiyle izleyemiyorum bunu. Eski diziler simdi eskisi kadar ilgiyle izlenmiyor nedense. Eski ilgimle izleyebildigim tek dizi William Shatner'li Star Trek. Smile)
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 11:52 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ınci merhaba,

Spoiler kutucuğu için şu yöntemi kullanabilirsin.

Kod:

[quote][color=black]
spoiler buraya yazılıyor..
[/color][/quote]

Eğer bir başlıkta sen okuduktan sonra ilk atılan mesaja gitmek istersen, okumadığın başlıkların yanında çıkan küçük sarı bayrağa tıklaman yeterli olacaktır. Ne yazık ki, mesajları yeniden-eskiye okuyabilmen için her seferind e aşağıdan seçmen gerek diye biliyorum ama yanılabilirim.

Pelin

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cum Oca 20, 2006 12:25 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Spoiler kutucuğu ile ilgili Pelin dediğini yapman gerekiyor..

Daha açıklayıcı bilgi için buraya bakabilirsin ınci'cim . Sorun olursa aynı başlık altına atarsan en kısa zamanda cevaplarım Smile

BSG'ye gelince.. Vallahi ben Ziyaretçiler'i yıllar sonra izlediğimde eski tadı almamış olsam da nostlaisi vardı, sanırım asla eskisi gibi izlenemez böle eski diziler..

Yeni versiyon için de doğru diyosun, bi kere bırakınca yakalaması çok zor. ıçinden gelmiyosa ısrarın anlamı yok tabe, ama içinden gelirse haberim olsun bana PM at, ben sana CD'lerini yollarım.. BSG dağıtımcısı gibi bişi oldum zati (Evet millete ısrarla süper dersen istiyolarmış sora , eh istesinler tabe, izlesinler ne güsel dimi? Razz)

ps: evet home bölümlerine geldim Can, ama b akşam izleyemicem sanırım.. Desem de meraklandırdın beni yaa bakiim bari ilk bölüme Very Happy
Başa dön
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Cum Oca 20, 2006 7:54 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler arkadaslar.
Bir de gecen sefer sormayi unuttugum bir sey var: Neden bazilarinin mesaj sayisi binleri gosteriyor da, benimki sadece 3? Ben de bir eski forum uyesi olmama ragmen, sanki yeni uye gibi duruyorum. Eski forumda ben de 1000 mesaji gecmis olmaliyim. Bunu nasil duzeltebiliriz veya duzeltilebilecek bir sey mi bu? Bu forum daha yeni acildigina gore burda daha kimse 1000 kusur mesaj yazmadi. Oyle degil mi?
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cum Oca 20, 2006 8:07 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
inci yazdı:
Bu forum daha yeni acildigina gore burda daha kimse 1000 kusur mesaj yazmadi. Oyle degil mi?

ınci'cim, nickimin altında göreceğin üzere kayıt tarihim 9 Nisan 2005 ..Yani forum aslında yeni açılmadı, Nisan'dan beri açıktı ama sadece modlara açıktı..

O tarihten beri eski forumdaki mesajları buraya taşıyoruz anlayacağın.. Taşınan mesajlar toplamda 20.000'i geçiyor.. Ancak Delphi'de bir başlıkta olan mesajları toplu olarak taşıdık ya da 2'ye , 3'e böldük.. Öyle ekledik.. O nedenle 20000 tane değil de 1000 küsür mesaj görünüyor burada...

Bazılarımız dediğin sadece mod'ların mesaj sayısıdır, o da taşıma işleminden dolayı fazladır. Delphi'nin alt yapısı phpbb olmadığı için kullanıcı bazında taşıma yapamazdık.. sadece mod'lar tarafından yapıldığı için, her mesaj grubunu gönderen kişi olarak onların nicki görünüyor Smile Ben gene abarttım tabe her zamanki gibi (çok boş zamanım var anacım Razz) olay o, eheh..

En son auroriel tarafından Cum Oca 20, 2006 8:12 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Cum Oca 20, 2006 8:10 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Anlasilmistir, Rukishcim. Sorun degil. Sadece meraktan sormustum yani.
Yanlis anlama. Smile)
Hepinizin ellerine saglik tekrar. Smile)
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cum Oca 20, 2006 8:14 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ne demek canım, niye yanlış anlayayım.. Biz de anamızın karnından phpbb bilerek doğmadık ki Very Happy
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per Oca 26, 2006 6:21 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Argh! Dememiş miydim kendime "aman yavaştan al, hemen bitirme şu bölümleri, zevki çıksın" diye..

Nerdeee.. Adamlar bir bölüm yayınlıyor, bir sonrakini izlemezsen gözün arkada kalıyor. Olacak iş değil.. Ard arda üç bölüm izledim yaa, kafayı kırıyodum resmen..

En sonunda ilk iki miniseri bölümünü Pelin'e de izletmeyi başardım.. Hehe.. (Desem de bu hatunun hiç düşünmediğim yerden girip enteresan argümanlar çıkarmasına hala sinir oluyorum, elimde değil -"daha önce ben niye düşünmemiştim" diye kendime mi sinirleniyim?olmas, bölesi daha iyi- Razz)

Yahu 2. sezona nası başlamıştık, şimdi nerdeyiz? Her bölüm yeni bişi, her bölüm bir öncekinden konuyu alıyor, daha bir uçuruyor.. Ya çok hastası oldum da boşlukları göremez hale geldim, ya da adamlar boşluk bırakmamakta acayip iyiler.. Daha doğrusu geçmişteki boşlukları kapatma işini ağzımı açık bırakacak şekilde yapıyolar..

Hala daha inanılmaz güzel bir konu yakalanmış, bir yandan etrafında dönüyorsunuz, bir yandan da yeni eklentilerle bir üst seviyeye çıkıyorsunuz ancak gizem hala devam ediyor... Maşallah! Ve lütfen bozmayın şu diziyi, aman diyim, sevgili yapımcılarım Razz

Matrix'ten beri, bir bilimkurgu yapımını izleyip arkasındaki altbaşlıkları irdelemek için bu kadar kendimi heba etmemiştim.. Daha ne diyim, süper yaa.. Very Happy
Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Per Oca 26, 2006 10:01 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Sevaba girmiş oldun işte Ruki. Wink

Açıkçası, çok uzun zamandır izlediğim en iyi bilimkurgu diyebilirim ve sadece 2 bölümlük mini diziyi izledim henüz. 2.sezona yetişince sohbeti derinleştiririz ama şu anda spoiler görmemek için korka korka okuyorum konu başlığını. Bir iki bölüm daha izledikten sonra yorumlarımı paylaşırım.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 336

İletiTarih: Cum Oca 27, 2006 10:20 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ya müthiş bir yapım gerçekten adamlar inanılmaz bir dizi yapmışlar. Son yayınlanan bölüm 2x13 Epiphales'i izledim ve gene ağzım açık kaldı alkış tutmaya başladım. Battlestar Galactica'nın ( 2003 yeni versiyonundan bahsediyorum ) tek bölümü bile kaçırılmamalı ve sırayla izlenilmeli yoksa hikaye örgüsünden koptuğunuzu hissediyorsunuz. Battlestar Galactica'nın ABD'de ve ıngiltere'de raytingleri de tavanda. Zaten artık Galactica için "yılın en iyi yapımı" , "bilimkurgunun zirvesi" gibi yorumlar yapılıyor. Bunun da ötesi bir yorum yapılamaz bu dizi için. Dediğim gibi ABD'de 2. sezon hala devam ediyor. 3. sezon anlaşması yapılmış bile.

rukish , pelin lütfen Battlestar Galactica muhabbetlerinden beni mahrum bırakmayın Smile Bu dizinin dehşetli fanıyım. Zaten bu şaheseri izleyen yok çevremde. Yurtdışındaki fanforumlarında da Türkiyeyi ancak ben temsil ediyorum. Very Happy Beni de sohbetlerinize katarsanız sevinirim.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3 ... 57, 58, 59  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 59 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız