X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Visitors :: Ziyaretçiler - *X*ten Önce *V* Vardı (*spoiler*)
Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar Oca 11, 2006 11:29 pm    İleti konusu: Visitors :: Ziyaretçiler - *X*ten Önce *V* Vardı (*spoiler*) Alıntıyla Cevap Gönder
From: rukish 4/12/2003 2:09 pm
To:
ALL

ılgilenen ve hatırlayanlara...

Özel kanallar açılmadan (ve bu kadar iğrençleşmeden) önce TRT vardı...

Gri uzyalılardan, yeşil uzaylılardan önce *kertenkele*ler vardı... ınsan gibiydiler... derileri öyleydi... ama vücutları farklıydı... onların yemek alışkanlıkları değişikti... çiğ et yerlerdi.. fareleri çok severlerdi...

Dünyaya barış içinde geldiklerini söylerlerdi ama öyle değildi... ıstedikleri taze yemekti, insanlardı, *su*ydu... Sadece kendi silahlarıyla ölebilirlerdi... Diana'ları vardı... O zamanlar erkeklerin favorisiydi, kızlar bile korktukları kadar hayrandılar ona!

ınsanları *dönüştürerek* kendi taraflarına çekerlerdi

Donovan vardı.. Direnişçiydi... Oğlunu kaçırmışlardı...Annesi ondan öldüresiye nefret etmişti kertenkele yanlısı olmadığı için... Grubuyla kertenkelelere karşı savaşırdı.

Robin vardı.. *kertenkele*lerden birinden hamile kalmıştı ve çok önemli bir varlığı, o tek melezi dünyaya getirecekti sonra...

Robert Englund Freddy olmadan önce bir *kertenkele*ydi.. En sevimlileri oydu...

"X"ten önce "V" vardı...o da *kırmızı*ydı... VISITORS = ZıYARETÇıLER vardı...

ılgilenen ve hatırlayanlara...

"V : FINAL BATTLE"; dizinin son bölümleri 4 cd 5 milyon.. ORTA DÜNYA'da...

From: okatmer 4/12/2003 2:16 pm
To:
rukish

Ruki sanırım Orta Dünya ile reklam konusunda anlaştın :))

Öyle bi yazmışsınki yazının sonunda V tv'de yeniden başlıyor sandım. Benimde favori dizimdi ahhh ahhh gençken
V'de cuma değilmiydi ?!?!?!?!?!

From: erdemisik 4/12/2003 2:16 pm
To:
rukish

çook küçüktüm o zamanlar..

Ama annem izletmek istemezdi, ben gizli gizli izlerdim.

şu an yayınlansa -belki- izlerim... Burada yazdım mı bilmiyorum ama chat te arkadaşlarla konuşmuştuk bunu..

benin dünya ıdşı yaşam ve hükümet komplolarıyla ilgilenmem x 'ten çok çok önce başlamıştı. Hatta bunu bilen arkadaşlarım bana x'in varlığını bildirmiş ve izlememi tavsiye etmişlerdi..

Yani x belki de kendimi ifade etmemi sağlıyor kısmen tabii..(psikolog arkadaşlar derinliklere inebilir tabii)

Yine de sağol ruki..

From: erdemisik 4/12/2003 2:21 pm
To:
erdemisik

Bir de "Dünyalar Savaşı" vardı TRT'de... O da Cuma gecesiydi.

şimdiye kadar beni derindeeeeeen etkileyebilmiş tek TV yapımı. Uzun süre karanlıkta tek başıma kalamamıştım.

Sonra ne mi oldu? Bu korkumun üzerine gittim ve yendim. şimdi beni zerre kadar bile korkutan birşey bilmiyorum..

From: incig 4/12/2003 2:54 pm
To:
rukish

"VISITORS" unutulur mu be Ruki'cim? Amma diziydi ya? Marc Singer ve hep kötü adamları oynayan Michael Ironside...Kadın oyuncuyu gözümde canlanırabiliyorum ama adını hatırlayamıyorum. Gazetecilerdi ama değil mi? Ironside neciydi? Yaratıkların kobayları yedikerleri bazı sahneler vardı. Onlara bakamazdım. Sonra o başladındaki kadın. Diana o muydu? Jane bilmemkim oynardı. Sonra aynı oyuncu "Görevimiz Tehlike"nin TV dizisinde sonradan baş kadın oyuncunun yerini almıştı ama gözümdeki imajı yine yaratık olarak kalmıştı.
Valla ben de yine tv'de "V" başlıyor sandım ya. Hay Allah! Keşke başlasaydı. Yine aynı ilgiyle izlerdim sanırsam.

From: incig 4/12/2003 2:54 pm
To:
erdemisik

"Dünyalar Savaşı" hangisiydi yahu? Biraz hatırlatır mısın? Ben hatırlayamadım.

From: erdemisik 4/12/2003 3:02 pm
To:
incig

The War of the Worlds..

1993 yılında yayınlanıyordu.
Marslıydı bunlar..

ayrıntılı bilgi:
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=war+of+the+worlds

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=dunyalar+savasi

From: TRARAGORN 4/12/2003 5:36 pm
To:
rukish

ahhh...

eski anılarım depreşti...

bana da baktırmazlardı.korkarsın.diye.bir diana vardı ziyaretcilerin ust kademesinde. birde bu uzaylıların ussune girerken hep aynı numarayı kullanırdı direnişciler..bir kutu fare ..(ıııykkkk ...)

bak boyle seylerden konusalım hep ne gusel....

From: Durden38 4/13/2003 2:08 am
To:
rukish

Diziyi hep anlattılar bana ama zamanında yaşım ve kafamın sadece derslerde olması itibariyle(kafama s...m diyorum)izleyemdim.Vcdlerini varsa tamamını alabilirim fakat bu ortadünya olmıyacaktır onlardan günahlarını bile almmam artık!!!

Visitors toplam kaç sezon yayınlanmış bu arada bilen var mı?

From: rukish 4/13/2003 12:05 pm
To:
okatmer

eheh! biraz reklam yaptım doorudur.

Ama bilsin herkes THE END'de aynı bölümler 6 cd mi ne ve 10 milyon... Orta Dünya'ya hemen sırt çevirmeyin diye yaptım. Gerçi ıstanbul'daki arkilere özel bi mesaj oldu tabe..

ama o kadar da reklam yapmak lazımdı. gerçekten en sevdiğim dizi oydu bir zamanlar... herkes bilsin istedim fena mı? :P

türkçe altyazılı izleyince Mark Sınger'ın sesi gereğinden inceymiş onu farkettim bide..

Bölümler Robin'in hamileliği başladığı zamanlardan başlıyo ve dizinin son bölümü ile bitiyo. Çekim de harika bu arada...

O kadar şeyi izledikten sonra hatırladım ben... ısimleri hiç bilmioydum... Oyuncuların ne kadar tanıdık simalar olduğunu da izleyince annadım. saddece beni en ürküten şeyleri hatırlıyodum ziyaretçiler hakkında. o da kertenkele olmaları ve fare yemeleri :)

bana seneler sonra Alien'i izlediğim zaman hissettiklerimi hatırlattı bu bölümler.. hani günümüz film teknolojisi düşünülünce afaktler vs. çok komik gelir size ama gene eski tadı alabilirsiniz filmden.. aynen ööle...

bu kadar düş kırıklığı yaşayınca başka bişeye eğilmek iyi geldi

From: xjustitia 4/13/2003 5:26 pm
To:
rukish

Ziyaretçiler çok güzel bir diziydi.Diana'nın dev gibi bir fareyi alıp ağzına soktuğu sahneyi hala hatırlıyorum.En sonunda melez kız uzaylıların liderinin gemisine binip gidiyordu ve barış oluyordu galiba.Robert Endlung iyi kalpli uzaylı rolündeydi:)
Güzeldi eski diziler...

From: turbey 4/14/2003 9:33 am
To:
xjustitia

selamlar,

evet zar zor da olsa hatirliyorum ziyaretcileri. V isareti cok moda olmustu bizim donemde. baya iyiydi tekrari olsa izleriz valla tv de.

o kadar gereksiz dizi film varki tv de, visitors gibi dizilerin onemini yillar sonra bile anliyoruz.

visitors u hatirlariz da cizgi filmleri unutur muyuz?
clementine diye bi cizgi film vardi. bir kiz, pesinde seytan kizi kovaliyordu. birseyler ariyordu. muzigi de cok guzeldi.
var mi hatirlayan, bilgisi olan?

ha bide trt pazar sabah 10 kovboy filmleri. unutulmaz...

From: rukish 4/14/2003 10:34 am
To:
turbey

ben nerdeyse tamamen unutmuştum izleyene kadar :) (ama pelin bayan hafıza saolsun, unuttuğu hiç bi karesi yok...:P)

ancak en fazla nesi acayip ürküttü beni biliyo musunuz ? müziği.... ışıkları kapatmıştım izliyim diye ama müzik açmama neden oldu anlayın artık :P.. tabii ki korkmadım bu sefer de.. müzik ööle demiyodu napiim :P

blue jean onun posterini vermişti.. koskocaman, kırmızı bi "V" ortasında da Ziyaretçilerin uzay gemisi vardı sanırım. "V" den başka bişi yoktu galiba yaaa. emin de olamıyorum... nese abimin posterle resmi bile var.. o kadar embesilmişiz o zamanlar :PPPPPPPPPPPPPP...

clementine'i ben de izlerdim ama o zamanlar candy gibi tam kız çocuklarına yakışan çizgi filmler daha çok hoşuma giderdi.. sonradan uçtum zaten :PPP

aaaahhh ahhh!! ne günlerdi bea!!! harbiden! o zamanlar... gerçekten daha güseldi! yazık....

From: xxtubaxx 4/17/2003 1:29 pm
To:
rukish

allah aşkına ne zaman yayınlandı bu dizi.milattan önce falan mı???:)

bırak öyle bilip de izlememeyi kertenkelelerle ilgili tek bir dizi bile hatırlamıyorum.yıl kaçtı o yayınlanırken???

From: xjustitia 4/17/2003 2:58 pm
To:
xxtubaxx

1990'dı, yanlış hatırlamıyorsam..

From: turbey 4/17/2003 5:26 pm
To:
xjustitia

evet 90-92 arasi bi zamandi. ortaokul zamanim.
trt vardi sadece. star 93 te kurldu galiba, demek ki 90-92 arasi felan yayinlandi.

From: rukish 4/18/2003 9:57 am
To:
turbey

yok yaa.. daha eski olmalı... 85 fln gibi geliyo bana ....

nese ben ne bilirim ki.. tarihler hafıza demektir.. bende yok ki :PPP

From: Fred_Charles 4/18/2003 10:34 am
To:
rukish

90dan önce varmıydı bilemem ama, 90dan sonra gösterimde olduğu kesin diyebilirim.. bayılırdım o diziye.. ama sonra bitiverdi; birdaha da hiç görmedim :(

From: turbey 4/18/2003 10:46 am
To:
rukish

rukish o kadar eski olmamali, ben renkli televizyona 88 de gecildi diye hatirliyorum, ama dizi 90 larda yayinlandi bence.
sen seyrediyomussun copyright filan tarih yokmu bi baksana.
hafiazlari test etmis oluruz hem.

gokmen

From: xjustitia 4/18/2003 1:22 pm
To:
turbey

ınternetten bulduğuma göre dizi Amerika'da 83'te başlayıp 84'te bitmiş.Zaten toplam 20 bölümmüş.Ama bizde daha geç yayınlandı.89' un sonlarında başlayıp 90 'da devam etti.Fazla uzun değildi zaten, bir kaç ay sürdü, hatırladığım kadarıyla tekrar falan da vermediler.

En son auroriel tarafından Per Eyl 28, 2006 6:01 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Per Eyl 28, 2006 5:02 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
http://www.youtube.com/watch?v=LR7ko6vs51w
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Onur

İletiler: 32

İletiTarih: Pts Kas 27, 2006 10:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
6 yaşlarımdan itibaren bakıyodum bu dizilere(Visitors ve War of the Worlds).Açıkçası korkuyoduk be abi doğru dürüst izleyemiyoduk. Visitorsda uzaylılar fare yerse,kertenkeleler dolaşırsa ve War of the Worlds'de uzaylılar üniversitelilerin suratlarını yırtarsa,kolunu koparırsa izleyemezsin tabi...
War of the Worlds'ün linki ilgilenenlere:
http://www.youtube.com/watch?v=lQjQz4iDRyg
r.daniel

İletiler: 41

İletiTarih: Cum May 22, 2009 11:55 am    İleti konusu: v.the series Alıntıyla Cevap Gönder
Değerli forum kullanıcıları seksenlerin unutulmazı visitors yeni çevrimiyle yakında yayında. Very Happy Oyuncu kadrosunda pekçok tanıdık sima var.
losttan Elizabeth Mitchell,4400 den joel gretschve smallville den laura vandervorth .

Aşağıdaki linklerden ilk promolorını görebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=LQoSCEMzJYE

http://www.youtube.com/watch?v=9hJRafM1e8Q
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cum May 22, 2009 2:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Diana tadında bir karakter değil o Anna. Diana tadında biri olmalı dizide..

Joel Gretsch'i izlemek zevkli olcak tabi
Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Cum May 22, 2009 5:10 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Diana yok mu?! Diana'sız Visitors mı olurmuş! Confused
Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Cmt May 23, 2009 4:29 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bütün karakterler farklı anladığım. Yani Julie, Mike, Ham ve Diana'yı yeni oyuncular oynamıyor okuduğum kadarıyla. Bu benim hevesimi oldukça söndürdü itiraf etmeliyim ki.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 420

İletiTarih: Cmt May 23, 2009 11:06 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Trailer'lar fena degile benziyor ama Diana gibi bir evil'e benzemiyor kisa sacli esmer uzayli.
Peki ne zaman basliyormus?

Juliet'in rolu bitti mi ki LOST'da da, burda yeni bir role baslamis bu kadin? Adi neydi ki onun? Valla hic bir oyuncunun adini aklimda tutamamaya basladim. Sad
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Sal Ekm 06, 2009 10:56 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yeni reklamında Muse'un Uprising şarkısını kullanmışlar Very Happy Doctor Who'un tema müziğini andırmıyor mu biraz?

V Promo

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
r.daniel

İletiTarih: Cmt Ekm 10, 2009 2:39 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Orjinal Visitors u izlemek isteyenler aşağıdaki link den türkçe alt yazılı olarak izleyebilirler

http://yabancidiziizle.com/index.html

The visitors adıyla tüm sezonlar bu adres de bulunmaktadır.
Başa dön
r.daniel

İletiTarih: Cum Ekm 23, 2009 1:32 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
V nin ikinci bölüm resimlerine bakınca Rekha sharma (bsg tory foster ) yı da gördüm. Anlaşılan yapımcılar işi sağlama alıp tanıdık yüzlerle dikkat çekmeyi planlıyorlar.Popüler bilim kurgulardan kim varsa burda bir rol verilmiş.ayrıca bsg den yan rollere çıkmış başka oyuncularıda görücez gibi.

Şimdiden bsg den bişeyler araklamışlar.Abc işi sıkı tutuyor alttaki
lnkleri izleyip size neyi çağrıştırdığını söyleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=ooqjXwLYnQ8

http://www.youtube.com/watch?v=8B_Z-zIMzTM

http://www.youtube.com/watch?v=AR-o3wFsQhQ
Başa dön
r.daniel

İletiTarih: Sal Kas 03, 2009 3:38 am    İleti konusu: Diana Alıntıyla Cevap Gönder
Evet olması gerektiği gibi, Jane Badler(nam-ı değer Diana) da ,konuk oyuncu olarak yer alıcakmış.Gerci abc nin hıyarlığından(4bölüm sonra 4 ay ara ver) Evil or Very Mad dolayı ilk sezonunda iptal edilmesi kuvvetle muhtemel.

Görünen o ki amerikan televizyonları doğru düzgün dizi yapma kapasitesini hızla yitiriyor.Zaten eli yüzü düzgün yapımlara bakarsanız çoğunun yabancı ortaklı olduğunu görürsünüz.

Eğer battlestar galactica da kanada ve ingiliz ortaklığı olmasaydı...Dört sezon sürmez ve böylesine bir derinlik yakalanamazdı. Exclamation
Başa dön
r.daniel

İletiTarih: Per Kas 05, 2009 8:02 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Aşağıdaki linkten visitors un ilk bölümünü türkçe dublajlı olarak seyredebilirsiniz.

http://yabancidiziizle.com/6557-V-Visitors-1-Sezon-1-Blm-2009-Yeni-full-online-izle.html

Çok fena spoiler.
Alıntı:
. İlk bölümü bende oldukça iyi bir izlenim uyandırdı.Sevilen bilimkurgulardan oyuncular olduğu gibi pek çok bilimkurgudan da alıntı var.

BSG de olduğu gibi,olaylar yeniden tasarlanarak yazılmış.Hatta daha ileri gidilmiş tahmin ettiğimiz gibi eski karakterlerin hiçbiri (Diana ,donovan)yok,İnsanların bir kısmıda,gelenlerin kim olduğundan haberdar.Ziyaretçilerde oldukça uzunbir süredir dünyadalar. Sürüngen derilerinin üzerine insan derisi kopyalanmışl(terminatör) Twisted Evil

Yani ilk dizideki gibi basit maskeler yok ayrıca sonradan ziyaretci çıkanların yediklerine bakılırsa (kahve sandöviç),Bizim yediklerimizi de rahatlıkla tüketiyorlar.
Sonradan visitor çıkan fbı ajanının yardımcısıyla,direnişdeki siyah elemanın,yarattığı süpriz kim ziyaretci paranoyasını yaratıyor(bsg)

Anna da en az diana kadar güçlü bir karakter.İşkence veya tehdit yerine insan doğasındaki hırsı ve açgözlülüğü kullanıyor.Yani daha yaratıcı yöntemleri var.Yalnız beni rahatsız eden visitors ların cylon vari havaları oldu.Giyim ve davranışlarıyla çağrışım yapmamaları imkansız.
Visitors gemileride eskisinin aksine askeri bir koridordan diğerine değil.modern ve estetik bir iç görünümü var. Geniş iç mekanlarıyla şehir havası hakim.
Eğer abc işi batırmazsa 3sezonu rahat çıkarabilecek alt yapısı var dizinin.

Bu arada izleyin de biraz da siz yorum yapın
Başa dön
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 336

İletiTarih: Per Kas 05, 2009 10:14 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
İlk bölümü izledim ve korkarım ki büyük ölçüde olmamış diyeceğim.

Alıntı:

-Son birkaç yıldır televizyon odaklı her bilimkurgu yapımında ( Fringe , Flashforward ) baş karakterler olarak kahraman FBI ajanları ortaya çıkmaya başladı. Tamam X-Files'ı hepimiz seviyoruz ama bu kadar da olmaz. X-Files'ın üzerinden ucuzlaştırma var her yapımı.
-Yok komplolar yok sleeper cell Visitorlar , yok dünyadaki tüm savaşların kıtlıkların Visitorlar yüzünden olması , aramıza sızan Visitor casusları , Visitor teröristler. Baş ajan karakterin terörist avı , oğlunun sinir bozucu teeneger halleri ve annesiyle kavgalı olması....Lan 24'ü mü izliyoruz biz V mi ? Bir de ABD de Obama yönetimine taş atma var ki sormayın ( Universal Healtth Care !!! ahahahahah çok güldüm Tamam anladık ! Kamu Sağlığı Reformu istemiyonuz anladık arkadaş. Senaristin ABD iç politikası hakkındaki görüşünü akşam akşam bilimkurgu eğlencemize ekleme niye ? )
-Bir de her seferinde 11 Eylül saldırısına atıf yapmasalar olmaz. Bölüm başında "11 Eylül'de siz neredeydiniz ?" yazıları çıkarken ya da F-16'nın şehre çakıldığı sahnede tamam dedim bir ABD tehdit altında daha dizisi....
-Orjinal V Kenneth Johnson tarafından direkt Nazi Almanyasına göndermeydi. İktidardakiler tarafından medya kontrolü iktidardakilerin demesiyle insanlık tarafından öteki ilan edilenlerin dışlanmasına , işbirlikçilerin faaliyetleri , halkın gözünü boyamak için bulunan günah keçileri ve Visitorların insanlığa sözde faydaları söz konusuyken Visitorların el altından istediklerini çevirmesiyle ilgiliydi...Burada bu unsurlar çok az var. Evet medyanın iktidardakilerin elinde oyuncak olması söz konusu var tamam...Ama bu bile çok hafif geçiştirilmiş
-Uzaylıların lideri Anna rolünü oynayan Morenica Baccarin berbat. Aklıma gelen tek iyi rolü zaten Firefly'daki Inera rolüydü...Ama burada orjinal V'de Jane Badler'in oynadığı Diana gibi tiran ve kendine güvenen gerçek bir kötü karakterin yanına bile yaklaşamıyor... Orjinal V'de Diana Visitorların askeri hiyerarşisinde üst düzey pozisyondaydı ama lider değildi. O hiyerarşide bile çatışma vardı bi de. Burada herbiri robot gibi.
-İnsanlar da Visitorlara hemencecik güveniyorlar. Ucuz bir Independence Day kopyası gibi ( zaten buna da sözlü taş var pilot bölümünde ) ana gemiler büyük şehirlerin tepesinde bitiveriyor. Herbirinin altında kocaman bir surat sakin olun , bi şey yapmayacağız diyor. 24 saat sonra Vatikan'dan açıklama...Herşey yolunda birşey yok ! Lan manyak mısınız siz ? Uzaylıların varlığı bu şekilde kanıtlansa dünyadaki ilahi dinler müthiş bir varolüş mücadelesine girer dünya karmaşa içinde kalir....( Bu açıdan beğendiğim bir nokta Joely Gretsch-ki kendisine 4400'den aşinayız-karakterinin inanç ve güven sorgulamasıydı )
- Visitorları X-Men'deki Wolverine gibi yapmak zorundalar mıydılar Allahaşkına ? Ellerinde bıçaklarla insanların ortasına daldıklarında neredeyse kahkahalarla güldüm...
- Herhalde Amerikan izleyicisi maalesef ilgisini 45 dakikadan fazla tutamıyor olacak ki aslında 10-12 bölümlük konu materyallerini pilot bölümüne sığdırmışlar. Herşey aceleye gelmiş havası var. Karakterlere aşinalığımız ya da karakter gelişimi yok. Dolayısıyla onları umursamıyoruz da...Sadece oyuncularıyla bitmekte olan LOST iptal edilmiş 4400 ve Firefly dizileri fanlarını çekmek için düşünülmüş. Tak 10. dakikada Visitor gemilerine turistik turlar başladı bile.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Kas 09, 2009 12:38 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Çok başarılı bir açılış olmamış, Can mesajında benim farketmediğim kısımlara değinmişin, bunları düşününce bölüm daha da *olmamış* gibi duruyor ama nedense bir fikir belirtmek için çok erken olduğu hissiyatındayım.

V'nin ilk bölümü birçok insanın eleştirdiği gibi aceleye getirilmiş gibi duruyor. Burası kesinlikle doğru, ama bir yandan da asıl hikayeye girmek için herşeyi bir an evvel sunmak mı istemişler diye de düşünmüyor değilim. Umarım ikincisi gerçek olur ve hikaye daha sağlam bir temel üzerinden devam eder. Şu haliyle bence de olmamış.. Yine de bekleyip son kararı vereceğim Smile

Alıntı:

Benim en çok merak ettiğim, eski versiyonda da bu versiynda olduğu gibi Ziyaretçiler *önceden beri dünyada* mıydı? Bu kısım önemli ve ben malesef hatırlamıyorum durumun nasıl olduğunu..

Anna ve Diana arasında dağlar kadar fark var. Şu an çok şirin hallerde, sempatikliğini koz ollarak kullanıyor ve gene istediğini yaptırıyor ama maleseef Diana değil, Diana gibi birini beklerdim, ama yukarıda belirttiğim sebeplerden belki dişini göstermeye başladığında Diana'ya benzediğini düşünebilirim. Sadece bölümün sonunda gözlerini hızlı hızlı kırpıştırması vardı ya, o etkiledi beni.. Ama o kadar yani, çok düz bişi olmuş bu haliyle, umarım gelecek bölümlerde açılır vallahi bilemeyeceğim.

İnsanların yeni gelenleri (Peder'imiz hariç) bu kadar çabuk kanıksaması da işte bölümün aceleye getirilmiş havasından kaynaklanıyor. Kesinlikle daha fazla eğilinmeliydi bu kısma, bu da olmamış.

Zenci adamın V çıkması ilginç bir gelişme oldu. Ben bu kısımdan sonra düşünmeye başladım zaten *ileride daha iyi olabilir mi acaba* diye.. Yoksa böyle çok boş, V takıntılı gençler bi garip olmuş zatne. Ama en önemlisi Can'ın da dikkat .çektiği şey eksik, diktatorya havası neredeyse hiç yok.. Gazeteciyle de hoşlaşmadım. Sırf işinde başarılı olmak için ziyaretçilerin dediklerini yapması yavan olmuş. Gerçi vardı böyle karakterler de eski versiyonda, öyle hatırlıyorum ama, bu adam da bi garip, galiba karakterlerin hepsi bir garip, çünkü içleri boş, yani bir Peder iki kelam etmese hakkaten hepsi boş diyeceğim. Bakalım nası gelişecekler, yani umarım gelişirler..

Neyse dediğim gibi, bu bölümü hızlandırılmış bir bölüm olarak düşüneceğim, belki sonraki birkaç bölüm de buna benzeyecek ama sonrasında adam akıllı bir şey anlatmazsa çabuk gider bu dizi de.. En çok üzüleceğim, çocukluğumun efsanesi bir dizinin bu kadar çabuk harcanması olur. Bekliyorum geriisni.
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız