X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Saw
Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Sinefiller
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar Oca 11, 2006 10:09 pm    İleti konusu: Saw Alıntıyla Cevap Gönder
From: rukish 6/9/2004 4:11 pm
To:
ALL

Seven'dan sonra gelmiş geçmiş en iyi korku filmlerinden biri olduğu (ben Seven'dan sonra gelmiş geçmiş en iyi korku filmi demek istiyorum şahsen, öle olmasını istiyorum valla :P) rivayetleri yayılıyo bu filmin..

Trailer'ını izledim.. Bişi anlamadım ama rahatsız edici olduğu kesin.. imdb'de filmi Sundance'te gören insanların yorumları var.. Pek bi beğenmişler, ama izleyenlerin yarıya yakınının dayanamayıp salonu terkettiklerini de sölemişler.

Filmin ismi katile takılan isimden geliyo sanırsam : Jigsaw: bi yapboz oyunuymuş bu.. Konu ile alakalı tabe. Bi de testere anlamına geliyo "saw" ama bu anlamla alakalı kanlı sahneler görmek istemem şahsen :PP daha fazlasını vadediyo çünkü film..

http://media.filmforce.ign.com/articles/521/521120/vids_1.html

ıki adam bi banyoda, bitaraflara zincirlenmiş halde uyanıyolar, oraya nası geldikleirni bimiyolar, elleirnde hiçbi ipucu yok. Sadece beynine kurşun sıkılmış başka bi ceset var ortalarında.. Sonrasında film, bu adamların anılarını bir araya getirip ne olup bittiğini anlamaya çalışmalarını konu alıyo..

Yanlız fragmanda bu iki adam haricinde herşey var diyebilirim :P.. Garip.. Pek bi ürkünç.. Güzeeeelll :PP

From: trustno13 8/5/2004 4:47 pm
To:
ALL

ohha demek istiyorum sayın seyirciler...
öncelikle www.howfuckedup.net adresine girin, bu saw'un experience(deneyim) sayfası.
bu sayfada iki tane posteri görebilirsiniz şanslıysanız. birinde kopuk bir bacak resmi ve altında "every puzzle has a piece"-"her yapbozun bir parçası vardır" yazmakta. ötekinde ise kopuk bir el resmi ve "every piece has a puzzle" yani "her parçanın bir yapbozu vardır".
bunlarla psikopata bağlıyoruz bu birr, ama sayfayı incelemeye devam ediyoruz.
"lockjaw" denen bir aletle bizi karşı karşıya bırakan resme geldiğimizde tercihen "large" işaretini tıklıyoruz ve karşımıza bir mini fragman geliyor bu çenekilidi" hakkında. kadının birinin kafasında bu alet takılı ve bu mekanizma bir süre sonra kendi kendine harekete geçtiğinde kadının çenesini ikiye ayıracağını söyleyen psikopatımızı duyuyoruz. bu mekanizmayı durduracak tek bir anahtar var ve o da- şu an kadının önünde ölü yatan hayatının aşkının midesinde. görüntülerden anlıyoruzki, mideyi deşmeden yaşayamayacak ablamız.
"manyakmış bu" diyip sırıtarak yolculuğa devam ediyoruz.
sırada electirc wire bölümü var. yine aynı şekilde "large"a basıp izliyoruz. adamın biri elektirikli tellere geçirilmiş durumda. ve yine psikopatımız devreye girer. "eğer ölmek istiyorsan, hiç hareket etmeden kal. ama yaşayacaksan, kendini kesip kurtarman gerek."
hasta mısınız kardeşim bu ne kan bu ne vahşet derken filmin posterlerindeki diğer sloganı hatırlıyoruz: "how much blood would you shed to stay alive" yani "hayatta kalmak için ne kadar kan dökebilirsin?"
abd'de 1 ekim'de gösterime giriyormuş ama beklentiler inanılmaz büyük. ben de hastası oldum belirtmeden edemeyeceğim. o yüzden ruki'nin dediği kan vahşet görmeyeyim ben hikayesi yalan. herhangi bir korku filmi için aşırı brutal bir film. se7en dahil, işte se7en'la kıyaslanmasının bir sebebi de bu olsa gerek.

Murat

From: rukish 8/5/2004 6:31 pm
To:
trustno13

midem?

kaç kişilik bi toplulukla gitmek lazım onu hesaplıycam şimcik...

amanın yane..

From: spooky 8/5/2004 11:08 pm
To:
rukish

ondan sonra "millet neden psikopat oluyor??suç oranı niye artıyor??" diye konuşulur tabi..muhtemelen türkiye de gösterime girmeyecektir..girse bile rating sistemi olmadığından çoluk çocuk bile izleyecektir filmi..pek güzel pek güzel..nurtopu gibi yeni psikopatlarımız olacak..oleeeyyyyy!!!

From: rukish 8/6/2004 9:45 am
To:
spooky

hade canım o kadar da deil, koyarlar adam gibi "16 yaşından küçükler izleyemez" şeysini olur biter.. amma velakin uayn olur mu bilemem, o Türk milletine mahsus bişi ve biz zaten psikopat deil miydik yaf? :P

ya açtın yine şom ağzını gelmesi lazım o filmin yaaa, bi sus yaaaa.. :(

hem millet psikopat olmaz abi SAW'daki gibi bea, o kadar da zeki deil burdaki katiller bea? (ne diyorum durdurun beni bea!)

gelsin film, ring'ten beri adam akıllı bi korku filmi izleyemedim banane yaaaaa

From: Acacallis 8/6/2004 11:57 am
To:
rukish

takeshi miike'nin filmleri geliyorsa bu film sorgusuz sualsiz gelir yahu , ben eminim ve iddialıyım!!

From: Spooky_Spook 8/6/2004 12:09 pm
To:
trustno13

Aman allahım manyak bir film bu!Zaten güzeldir die düşünüyorudum
ama bu dehşet yani..Mutlaka gidilmeli bu filme!
Kan görelim biraz..;)En sevdiğim renk..;)

From: rukish 10/11/2004 1:32 pm
To:
Spooky_Spook

29 ekim diorum. geliyo diorum.. s.çtık diyorum afedersiniz.. tırsa tırsa kim gelcek benle izlemeye diorum..

bakın gidecem.. yanlız gitmem.. diorum.. kalp ilacı fln mı alsam bi ambulansı mı bekletsem sinema çıkısşında.. en son THE RING'de nası kalp krizine yaklaştığim bilinir..

From: Spooky_Spook 10/11/2004 2:16 pm
To:
rukish

Kesinlikle gelcem hayatta kaçırmam korkma fırsatını!!!!

From: Vincent_Vega 10/11/2004 3:18 pm
To:
Spooky_Spook

Valla benim gittiğim son korku filmi ring'ti. Ondan beri adam gibi korku filmi gelmedi zaten. Buda bana biraz klasik bir film gibi göründü ama giderim belki bilmiyorum. Yorumlar olumlu olursa giderim..

From: Acacallis 10/11/2004 7:21 pm
To:
ALL

Allahım ne güzel bir aydır Ekim:)) Filmekimi kapsamında OLDBOY, KARANLIK SIRLAR, KÖTÜ EğıTıM....
Sonunda da Saw giriyo vizyona, heyecanlıyım, korkmak istiyorum!!!

Ruki Dark Water'ı izledin mi?:))

From: rukish 10/12/2004 10:04 am
To:
Acacallis

Ya yok valla izlemedim..

Ya elif işin aslı şu önceki festivalde Grudge'ı izlediğimden beri Japon kroku filmleri sarmıyo beni yaa.. (Ha tabe Phone filminin de etkisi var bunda :P) ya tırsıyorum tırsmasına da, ne bilim Hollywood tarafından yeniden çekilince bişiye benziyolar sanki..

Ama şimdi benimle izlicek biri olsa izlerim şahsen.. Lann.. Önceden yanlız giderdim ben korku filmlerine bi terslik var bende yaf :P

From: Spooky_Spook 10/12/2004 7:03 pm
To:
Acacallis

ben izledim güzelim..bayaa da güzeldi walla..seviyorum ben bu caponları...hele ölüm oyunundaki kiriyama'ya hastayım..:))

From: rukish 10/13/2004 9:44 am
To:
Spooky_Spook

Tamamen farklı bir kulvarı denemeyi düşünüyom ben bu Japon'larda..

Dolls ilen In The Mood of Love'u izlemek ve özellikle ikincisinde romantik olarktan neler yapabiliomuş bu çekik gözlüler onu görmek istiom..

Old Boy var, Sinema dergisinde bi film daha vardı böle HERO gibi.. Bak onları salyalarımı akıta akıta izlerim hem :PPP

From: trustno13 10/13/2004 10:12 am
To:
rukish

Hero gibi olan filmin adı Zatoichi. Ha bakın ne diycem: Zatoichi'nin yönetmeni kim? Takeshi Kitano. Eee diyceksiniz, ben de Battle Royale diycem, Dolls diycem, bu filmleri aha bu adam yönetti diycem. Japonlar hassas duyguların adamı vesselam, adam kesiyo da seviyo da.

Murat

From: Spooky_Spook 10/13/2004 3:53 pm
To:
trustno13

Burda ufak bir yanlışı düzeltmek istiyorum..Kitano "Battle Royale" ın yönetmeni değil.Sadece orda oynadı...Filmin yönetmeni Kiniji Fukasaku..

From: Acacallis 10/13/2004 6:52 pm
To:
Spooky_Spook

OLDBOY diyorum , gidin görün arkadaslarım!!
OLDBOY
OLDBOY
OLDBOY
OLDBOY
OLDBOY
OLDBOY
OLDBOY
OLDBOY

From: Spooky_Spook 10/13/2004 11:22 pm
To:
Acacallis

Nedir bu yaw?Accık ucundan annatsana!!

From: TRARAGORN 10/16/2004 12:00 pm
To:
ALL

Takeshi Kitano gercekten cok yonlu ve harika bir yonetmen,Brother ve Zatoichi en sevdigim filmleri.

Ayrıca Hero japon yapımı değil çin yapımı.Yani bu filmlerle pek alakası yok.Fakat hero gibin film diyorsanız "The House of Flying Daggers" diyorum Zyang Zyi oynuyor hero'daki kadın oyuncu.Konu bir tarafa cekimler yine harika...

From: Vincent_Vega 10/23/2004 8:45 pm
To:
Acacallis

Uzakdoğu filmi olduğunu duyunca vazgeçtim açıkçası. Önyargım var bu tarz filmlere
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar Oca 11, 2006 10:09 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
From: TheMartyr 10/29/2004 9:56 pm
To:
rukish

Kesinlikle kaçırılmaması gereken aşmış bir film.

SPOILER
Alıntı:

Filmi izleyen biri varsa Adam'ın kurtulma şansı var mıydı?Doktora o kadar yoğunlaştık ki Adam'ı hatırlayamadık arkadaşla :)

From: resonnce 10/30/2004 8:43 pm
To:
TheMartyr

adamın kurtulma şansı pek yok gibiydi.
Bu arada film süperdi se7en ve ring den sonra beni kasmayı başaran ilk film o ne zekadır senaristteki bu arada bu yönetmenin ilk filmi onuda hatırlatayım ilk filmde buysa sonrasını düşünemiyorum bide inşallah devamı yapılıp da suyu çıkmaz eğer bir devam haberi gelirse bu film kötü anılır ark.ler aynı küp te s.çtıkları gibi

From: TheMartyr 10/31/2004 6:16 pm
To:
resonnce

Keşke ilk cümlene spoiler uyarısı koysaymışsın.Burayı okuyan herkesin filmi izlemiş olması gerekmiyor sonuçta ve ileride izlemek isteyecekse tadını kaçıracak o yazdığın...

Yazdıklarına göre Ring'i de beğenmişsin ve bildiğin gibi onun da devam filmi ve hatta daha öncesini anlatan ama daha sonra çekilmiş bir filmi daha var.Peki bu Ring'in suyunu çıkardı mı?Çıkardıysa eğer bu senin Ring'i seviyor olmanı etkiledi mi?
Ayrıca Hypercube gayet başarılı bir filmdi bence.....

Bu arada moderatör beyimizin de adventure oyunlarını sevdiğini anımsadım ve belirtme gereği duyuyorum;her adventure oyun severin bu filme göz atmasında fayda var bence.

From: theafl 10/31/2004 8:12 pm
To:
TheMartyr

Evet ben de katılıyorum.Hypercube ilk filmden çok daha fazla etkiledi beni.Bilim daha gerçekçi işleniyordu.Ve sonradan planlanmış bir film değil.Ki biliyor musunuz bilmiyorum ama Küp'ün 3. filminin çıkacağını söyleyeyim.Bir filmin ikincisi "s*çtıysa" 3.'ye hiç başlanmaz sanırım.

From: Spooky_Spook 10/31/2004 10:09 pm
To:
theafl

ben de ikinciden bi hayli etkilenmiştim..

From: spooky_gs 11/2/2004 11:24 am
To:
ALL

izlemek yeni kismet oldu
mutlaka sinemada izlenmesi gereken filmlerden bi tanesi ortamlar falan cok iyi bazi sahneler izleyiciyi sikmasin diye hizlandirilmis ama sanki bazi sahneler daha kanli olabilirdi (oha daha ne olsun dediginizi duya gibi oldum ama naapayim kan gormeye bayiliyorum :) sok edici sonu zaten bitiriyo insani

SPOILER
Alıntı:

adamin kurtulma sansi yoktu cunku anahtari bi kere kacirmisti kacirmasa bile oradan nasil cikacak? bi de katil yasatmaz ki onu :)

benim de aklima bi sey takildi: hani su anahtari mideden alan kadini, (tamam oldurdu ve oyunu kazandi ama) katil ne zaman ve nasil birakti? (????? anlamadim yani:)

From: TheMartyr 11/3/2004 3:49 am
To:
spooky_gs

Dönen kamera olaylarına her zaman hasta olmuşumdur zaten...

SPOILER
Alıntı:

Ya odaya kukla girdi odanın kapısından.Sonra da hatun kapıdan çıkıp gitmiştir işte.Adam göstermemiştir kendisini hatuna...

From: Vincent_Vega 11/5/2004 6:53 pm
To:
ALL

Filme bugün gittim taze taze yorum yazayım. Öncelikle belkide verilen çok korkunç ring gibi salondan çıkamayacaksın film bitince gazları ile filme gittiğim için nedense filmde korku namına birşey görmedim. Yani Alien vs. predator'a gitsem belki daha çok korkardım ama filmin farkı kalitesi. AvsP'de bunu bulamazdım eminim.

SPOILER
Alıntı:

Sonu hakkaten şaşırtıcı ama şöyle birşey var katil başarılı olanları serbest bırakıyor. Zaten gördüğünüz gibi katil rastgele kurban seçmiyor. Bir nevi insanlara yardım ediyor ama piskopatça bir yöntemle. Buradada Adam ile Dr. Lawrance başarılı oldu. Yani onların yaşamalarına izin verecektir. Dr. Lawrance'ın yardım bulması olası. Bu arada dr. Lawrance'ı kim oynadı bilmiyorum ama ben daha iyi oynardım onu söyleyeyim. Benim filmde takıldığım tek bir nokta var.
" Filmde Danny Glover'ın canlandırdığı karakter(dt. Tepp gibi birşeydi sanırım) niye Adam'dan dr. Lawrance'ın fotoğraflarını çekmesini istedi?"

From: spooky_gs 11/6/2004 12:04 am
To:
Vincent_Vega

SPOILER
Alıntı:

tepp en basindan beri doktor un katil olduguna inandigi icin adam i fotolarini ceksin diye tutuyo; hatta o kadar inaniyo ki emekli edilmesine (ortaginin oldurulmesi sonucu girdigi psikolojik bunalimdan dolayi (kendini suclu goruyo) ragmen doktorun karsi apartimaninda bir eve yerlesip psikopatca kameralar falan yerlestiriyor

From: TheMartyr 11/6/2004 1:47 am
To:
Vincent_Vega

SPOILER
Alıntı:

Adam'ı oradan çıkarmıyor ki adam.Üzerine kapıyı kapatıyor bir el ateş edip(ediyordu değil mi?).Yani bence Adam'ın kurtulma olasılığı yok.Doktora gelince o şekilde yardım bulabilirse helal olsun ki bence adam doktoru da öldürüyordur çünkü geç kalıyor sonuçta ve Adam'ı da öldürmüyor...

From: okatmer 11/8/2004 8:49 am
To:
TheMartyr

Muhteşem bir filmdi. Aldığım mısırı bile ancak arada yiyebildim. Hatta mısır aldığımı bile unutmuşum. Finali gerçektenden şok ediciydi hobbbaaaa oluyo insan.

Oğuzhan

From: rukish 11/8/2004 9:48 am
To:
okatmer

Ben sonunu sonlara yakın tahmin etmeyi becererek kendimi bilem şaşırtmış bulunuyorum.. eheheh

Ufak tefek zıplamalarla korkutucu sahneleri geçiştirdim.. zekice işlenmiş bi filmdi.. geri dönüşlere bayıldım, hızlı çekimle anlatılan o sahnelere de bayıldım ama başım da döndü aslında :P

Seven'ın yanına yaklaşmış diyemiycem yaaa.. Seven hala bir numara.. O'nun gibi bi etki bırakmadı bende ve korku filmi değildi bu, gerilimdi.. Ring'deki kadar hiçbi yerinde tırsmadım şahsen..

Ha bi de Adam karakteirni canlandıran adam senaryoyu yazmış, bunu da belirteyim..

SPOILER
Alıntı:

Valla ben hem Adam'ın hem Lawrance'ın kurtulduğunu düşünüyodum. Tartıştık, Adam kesinlikle kurtulamadı, Lawrance de kan kaybından öldü gibi ortak bir karara vardık.. Saat 6'da süre dolmuştu hatırlatırım. Katil ikisinin de beceremediğine kanaat getirdi diye düşünüyorum. Ama nedense Lawrance kurtuldu gibime geliyo.. Öle mi umtu ediyom nese.. :PP

From: Vincent_Vega 11/8/2004 1:36 pm
To:
rukish

SPOILER
Alıntı:

Benim aklıma birşey daha takıldı. şimdi katil hayatından memnun olması gereken ama olmayanları cezalandırıyor, peki Dr. Gordon veya Adam'ı cezalandırma sebebi nedir. Hadi onları değil Zepp'i cezalandırıyorsa Gordon ve Adam arada gümemi gidiyor. Eğer filmde bunlar anlatıldıysa ve ben kaçırdıysam yuh öküz sen filmi nerenle seğrettin demeyiniz, insanlık hali olur öyle ara sıra..

From: Spooky_Spook 11/11/2004 6:30 pm
To:
rukish

Bence korku filmiydi..Çünkü her zaman gerilim fimlerinin daha etkileyici olduğuna inanırım..ıçine işler insanın gerilim filmleri..Ama kokrku filmleri daha yüzeyseldir..Kan falan yoğunluktadır, oda bir yerden sonra etkinin azalmasına sebep olur..Yani bence ööle..:)

From: Acacallis 11/12/2004 12:28 pm
To:
TheMartyr

SPOILER
Alıntı:

Duvardaki X işaretini Dr. nasıl görmedi ? Adam uyanmadan önce ışıklar kapalıydı sürekli? Bunun dışında süperdi devamı gelecekmiş sanırım. hoşgelsin :)

From: Spooky_Spook 11/12/2004 2:29 pm
To:
Acacallis

SPOILER
Alıntı:

O konuyu filmde de açıklıyor zaten..O önce ışık görmesi gereken bir tür boya..Ancak ondan sonra paralayabiliyor..Çıkartmalar da vardır ya öölee..Hani tepelere çıkıp ışığa tutarız parlasınlar die..O hesap..:)

From: rukish 11/12/2004 4:39 pm
To:
Spooky_Spook

hay oh aman öff beaaaa..

şimdi filmi beğendim, acayip sahiplendim gnee böle bi mantık hatası bulununca da Elif'in sorusuna cevap bulamamıştım. Bravo valla Tuçe... Sen yakalamışın.. :PPP Ben niye hatırlamıyorum acaba.. Sanırım ekran karardı die ben de kafamı Pelin'e çevirip başka şeyler düünmeye çalıştım. ehehehehe

From: Acacallis 11/12/2004 10:25 pm
To:
Spooky_Spook

Bravo cidden :))

SPOILER
Alıntı:

adam elektiriği nasıl veriyordu? düşündüm bulamadım:)?

From: Spooky_Spook 11/13/2004 1:08 am
To:
Acacallis

SPOILER
Alıntı:

Doktorun arkasındaki duvarda, biraz yana doğru düğme gibi bi şey vardı...Adam'ın nerdeyim ben soruları arasında diodu hatta "Bi saniye burda bi düğme var sanırım." die.. Sonra da yakıyordu işte..
ılk başta o işaretin görünmemesi benimde ilgimi çekmişti.Tam Murat'a dönüp soracakken Adam cevap vermişti...Hatta zaten o sıra elindeki resmi inceleyip duruyordu.ıpucu da ordaydı zaten...

Bi dakka ya..Elektrik derken hani bunları çarpıyordu sonlara doğru onu mu diyosun??O hastabakıcının elinde bi alet vardı..Onunla veriyordu elektriği..Sanırım zincirlerle bi alakası vardı..:))Hastayım da biraz beyin geç işliyor..:)

From: Acacallis 11/13/2004 11:09 am
To:
Spooky_Spook

SPOILER
Alıntı:

Evet elektrik şokundan bahsediyorum ama hatırladığım kadarıyla Zepp öldükten sonra Adam onun silahını almaya çalışırken elektrik şoku verildi? onu kim nasıl yaptı?
:)

From: trustno13 11/13/2004 1:58 pm
To:
Acacallis

euheueh elif illa bişi bulcan di mi? :))

Murat

From: spooky_gs 11/13/2004 9:04 pm
To:
Acacallis

SPOILER
Alıntı:

bizim katil verdi gene elektrigi
adam koymus gobeginin altina kumandayi ona buna elektrik veriyo :)
benim anlayamadigim ise su
bu arada adam zaten olecekmis butun film boyunca one cikarilan hastabakici da bunu biliyo ama hastabakiciyi nasil baglamis? yani bunlari yapmaya nasil zorlamis? ya anlatamadim galiba :)

From: Vincent_Vega 11/14/2004 1:14 pm
To:
spooky_gs

Ben anladım şöyle açıklayayım;

SPOILER
Alıntı:

Ölmek üzere olan eleman zepp'i yani hastabakıcıya zehir vermiş eğer dediklerini yaparsa panzehiri vereceğini söylüyor. Yanlız benim anlamadığım niye yaptığı. Önceki kurbanlarına bir sebep için saldırıyordu..

From: theafl 11/15/2004 1:12 am
To:
Spooky_Spook

SPOILER
Alıntı:

filmi yeni izleyebildim taze taze yazayım
ya benim anlamadığım zehiri nasıl verdi zepp e?
sonra o kadar saat katil nasıl hareketsiz kalabildi?
ve yine bu arada en önemli meraklarımdan biri.
telefonda canlı görüşme yaptılar değilmi lawrence zepp ikilisi
bu ses tamamen kasettekiyle aynıydı
peki nasıl katilin sesiyle aynı sesi çıkartabiliyor ses ilk kasettekilkerle aynıydı
şimdi diyeceksiniz o kayıtları da zepp yaptı
ancak zepp teki kayıt da(karısını ve kzını öldürürsen panzehiri alırsın hesabı) aynı sesle kaydedilmişti.
cevap istiyorum :))

From: Spooky_Spook 11/16/2004 2:26 pm
To:
theafl

SPOILER
Alıntı:

Aslında zehir verme kısmı kolay..Ama filmde onu açıklamıyor..Katile gelince onu da açıklamıyor ama ben katilin zaten hasta olmasına bağlıyorum o hareketsizliğini.Katili ilk gördüğümüzde de ölü gibiydi zaten..Seslere gelince..O kasetteki sesi kaydeetiği aletle yapıyor sanırım..Orjinal sesi bozuyor biraz..Scream'de de vardı hani..Ayrıca ben Doktorla Zepp hiç konuşmadı die hatırlıyorum..Ama emin değilim orayı unutmuşum...:)

From: theafl 11/16/2004 5:29 pm
To:
Spooky_Spook

SPOILER
Alıntı:

yok ama konuşuyorlardı sanırım hatta bi sahne vardı adam ses kaydını ağzına t shirt tarzı bişey yaslayarak yapıyordu
bu arada da scream deki ses bozan alet kız da farklı oğlanda farklı bi ses çıkarttırıyordu ancak bu filmde kayıtlar aynıydı

From: TheMartyr 11/16/2004 10:41 pm
To:
theafl

Artık çoğu kişi izlemiş olduğuna göre spoiler koymuyorum insafınıza sığınarak.Bundan sonra izlemeyen okumasın kardeşiiiimm :D

Öncelikle adamın hareketsiz kalmasına gerek yok.Bir tek ilk başta hareketsiz kalmak zorunda çünkü ister istemez dikkat çekecek ama bir süre sonra bu gereksinim de ortadan kalkıyor çünkü yani bir düşünsenize kim ortadaki bir cesede bakmak ister ki?Yani tabi kalkıp yürüyecek kadar hareket etmiyor ama ne biliyim ufak hareketler yapabilir.Çünkü diğer amcaların dikkati onun üstünde olmayacak.
Elektriği de adam elindeki aletten veriyor bu arada.
Zepp'e zehri vermesi gösterilmemişti sanırım ama dendiği gibi diğerlerini o kadar tuzağa düşüren o kadarcık şeyi hayli hayli yapar diye düşünmekteyim ister istemez.
Lawrence'la Zepp telefondaki canlı görüşmeyi bu olaylar olurken yapmadılar.Daha önceden,yani bu iki elemanı oraya koymadan yaptılar.Yani onda da bir problem yok.

Bunlardan başka kafanıza takılan bir şey varsa atladığım,söyleyin tekrar tartışalım...

From: rukish 11/17/2004 4:31 pm
To:
TheMartyr

ben burda bi "teeey teeey SEVEN die bi film vardı bi zamanlar" demek istiyorum..

zekice bi film bu SAW, pek bi zekice ama.. SEVEN gibi olamaz be güsellerim...

yok mantık hatası olayı fln sanmıyorum ki olsun, bazılarımıza mantıksız gelen sahneler olsa da, ki normaldir, adam bayaa kasmış güsel bi film yapmış şimdi allah için...

Bi de MEMENTO vardı hatırlar mısınız.. Beyin fırtınasının alasını geçirtmişti adama.. Bunların ikisinin karışımı bişi bu SAW.. Evet evet.. Kurgu yönünden MEmento'yu andırıyo, tabe en light'ından.. Gerilim yönünden Seven'ı.. Öle bişi işte.. Neyse hala zeki insanalr var, bunu görmek güzel yaaa..

From: resonnce 12/27/2004 11:20 pm
To:
TheMartyr

Çok pardon spoiler koymadım özürler... hypercube in 2.si 1.sinin daha güzel özel efektlerle hazırlanmış haliydi kanımca filme edecek bi lafım yok ring e gelince zaten film Ringu 0,1,2 bi de değişik isimli bi filmi daha war böyle bir seri orjinalı hem ben genel olarak konuştum istisnalar kaideyi bozmaz sonuçta...

From: _xxmerlinxx_ 1/12/2005 6:05 pm
To:
resonnce

hypercube çok iyidi ama sanki bazı noktaları 1.ye göre cılız kalmış gibi. çok iyi olmasına rağmen eksik gibiydi.
belkide 3. filme bunu tamamlarlar??

From: txms303 Sep-13 8:02 pm
To:
ALL

seven'la karşılaştırılamaz bile..çok sıkı film ama tek esprisi sonunun çok ilginç olması..başka bişey değil..olağanüstü bir film değil en azından.10/7

From: spooky_gs Sep-18 2:01 am
To:
ALL

arkadaslar yakinda vizyona girecek ikinci filmle ilgili olarak ayrintilara bu adreslerden bakabilirsiniz.bir kac trailer da var:

http://www.saw2.com/ (sitenin girisinde filmin cikacagi gune iliskin geriye dogru sayan bir sayac koymuslar)

http://www.imdb.com/title/tt0432348/

From: Bahar (bahar635) Sep-18 1:10 pm
To:
rukish

Türkiye'de 16 yaşından küçüklerle ilgili kuralları pek taktıklarını söyleyemem. Nedense sinema solonundaki yetkililer görmemezlikten geliyor. Ama yinede bu filmi izlemeye kalbim dayanırmı bilmiyorum. şimdi filmin korsanı piyasada geziyordur. Bu arada DD'nin son filmini almak istedim. Adam bana demezmi Vizyon filimleri daha çıkmadan üç ay önce elime gelir. şu an elimde yok bir kaçgün sonra tekrardan gelecek dedi. Acaba bunlar çekim aşamasında yönetmenle beraber mi çalışıyorlar? neyse nerden nereye geldim. Bu arada en çok korktuğum film The Ring ızlediğim en kanlı film Kill Bill.

From: spooky Sep-18 1:44 pm
To:
Bahar (bahar635)

Film Amerika'da vizyona girer girmez korsanı internete düşüyor zaten. Çok da şaşılacak bir durum değil yani.

From: selcukcuk Sep-20 10:02 am
To:
spooky

Saw'ı 12/8 vardiyesinde çalıştığım bi hafta işten geldiğimde 2 parça olarak izlemiştim.açıkcası film bittiğimde ağzım açık monitöre bakıyordum ve baya boş boş baktım öle. Bu ne yaaa demiştim galiba. saw dan sonra Se7en ve 6. his filmlerinide izledim ama Seven in o kadar met edilen bi film olmadığını fark ettim beyazperde.com da 2 vemiştim filme :))) 6. his si sonunu bilerek izledim :(( keşke ilk çıktığında izledeysim diyorum şimdi ama olsun. saw'ın 2 si sanırım Amerika'nın halloween'de (yanlış yazdım galiba) gösterime girecekmiş galiba ama ilk filmin yazarı ile yönetmeni bu filmde olmayacak onlar kendi filmlerini yapıyorlar gene. Kendi dedikleri şimdiye kadar yazılmış en iyi hayalet hikayesini yazmış oldukları. valla saw'ı izledikten sonra hakketten yapmışlardır herhalde.. Herkese iyi günler

From: SpookyspookX Oct-16 7:20 pm
To:
ALL

Filmin DVD'si çıkmış bulunmkata arkadaşlar.ılgilenenlere duyurulur!!
Ayrıcana şekilde yapmışlar..Kapaklara dikkat!!

From: guzeldere1 Oct-16 7:58 pm
To:
SpookyspookX

selçuk yok canım "seven" muhteşem bir filmdir.benim izlediğim en iyi gerilim filmidir diyebilirim rahatlıkla.ve "saw"ın hiçbir şekilde "seven" ile boy ölçüşemeyeceğini düşünürüm. "saw" gerçekten iyi bir filmdi zeki bir senaryoya ve değişik bir kurguya sahipti ama bunlar "saw"ı asla başyapıt haline getirememiş...

From: okatmer Nov-14 9:25 am
To:
ALL

SAW 2 postu açıldımı?

En az ilki kadar heyecan verici,gerilimli bir filmdi. Çok beğendim

Oğuzhan
Başa dön
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Çar Tem 05, 2006 1:09 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
3.Filmin afişi;

http://www.lionsgatehorror.com/site/index_flash.html

İletiler: 41

İletiTarih: Çar Tem 05, 2006 4:49 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
patient x yazdı:
3.Filmin afişi;

http://www.lionsgatehorror.com/site/index_flash.html

ses baya bi açıktı, kuklanın sesi gelince hopladım burda:D
ben tırstım siz tırsmayın sesi kapatın öyle girin siteye Very Happy
Typhoeus
Çaylak
Çaylak

İletiler: 104

İletiTarih: Per Tem 27, 2006 1:59 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben geçen gün izleyebildim Shocked geç oldu biraz evet Confused
ve çok başarılı buldum.Harika bir senaryoydu.Filmin sonunda herkes gibi şok oldum Very Happy mükemmeldi.
Saw 2 ye gitmemiştim.ılkini izlememiştim çünkü.şimdi ilk işim 2 yi izlemek olacak.Ama herkes diyor ki ilki kadar iyi diilmiş????
Siz ne düşünüyor sunuz Question
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 220

İletiTarih: Pzr Tem 30, 2006 10:30 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ben bööle manyak katil görmedim(sanki gerçek hayatta katil gördüm de...)
çok ürkünç tırsınç insanın tüylerini diken diken edinç bişiydi Laughing
iki film de birbirinden fenaydı....

tüm sahneler aklıma kazındı ama finalde ne olduğunu hatırlayamıyorum Crying or Very sad
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
strange83
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 247

İletiTarih: Pzr Tem 30, 2006 11:42 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ilk filmde böyle kan revan içinde yerde yatan adamcağızı görünce vazcaydım izlemekten ama izleyeceğimdir inşallah...
3. filmin afişi süpper:)
Başa dön
Typhoeus
Çaylak
Çaylak

İletiler: 104

İletiTarih: Sal Ağu 01, 2006 2:14 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
strange83 yazdı:
ilk filmde böyle kan revan içinde yerde yatan adamcağızı görünce vazcaydım izlemekten ama izleyeceğimdir inşallah...
3. filmin afişi süpper:)

daha o adamı görünce vazgeçtiysen,gerisini zor izlersin filmin Exclamation o kadar iğrenç sahneler var yani Shocked
hararetle tavsiye ediyorum Very Happy
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 251

İletiTarih: Cum Ağu 04, 2006 8:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Arka arkaya Saw 1 ve 2 yi izledim bugün. Beğendim filmleri. Zekice ve etkileyici bir film saw. 3üncüsü çıkınca ona da gitmeyi düşünüyorum. Ama inşallah gerçekte böyle insanlar yoktur ve karşılaşmam varsa da Very Happy

I saw saw two.Did you see saw two, too? Wink
strange83
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 247

İletiTarih: Sal Ekm 10, 2006 2:21 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
sonunda başladım seriye 1 si ni izleyebildim henüz gece geç saatte izlemiştim böyle ışıkları yakarak dolaştım korku değil de ürpermek mi desek öle bişee işte...güzeldi ya hoştu sıra 2.sinde:)
Başa dön
obiwankenobi

İletiler: 7

İletiTarih: Cmt Kas 04, 2006 12:46 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Tadında bırakılsa idi ayrı bir yeri olacaktı korku-gerilim filmleri arasında.
Sanırım 3. sü de vizyona girmek üzere...

ılkini izlediğimde hayran bırakmıştı.
ıkincisi biraz yapmacık geldi
Üçüncüsünü de konuşuruz umarım yakında...
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Cmt Kas 04, 2006 2:49 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
obiwankenobi yazdı:
Tadında bırakılsa idi ayrı bir yeri olacaktı korku-gerilim filmleri arasında.

Haklısın...ıkinci film fena değildi aslında ama ne bileyim ilk filmin yarattığı etkiden yoksundu.Ama çok iğrenç sahneler vardı.Artık bir yerinde yeter dedirtiyor.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
xlarge

İletiler: 11

İletiTarih: Cmt Kas 04, 2006 7:07 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
çok manyak bi filmdi 2. yaw... bugün itibariyle 3.sü de çıkmış bulunmakta... izleyeceğm en yakın zamanda..izleyen var mı 3ü bu arada
Başa dön
özge
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 363

İletiTarih: Cum Kas 10, 2006 5:34 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ya ne kadar zekice de olsa hastalıklı beyin filmi...insanın izledikten sonra sen kimsin ki bana hayatın değerini öğretmeye kalkıyosun şerefsiz diye hönküresi geliyo...korku filmi değil yine..gerilim...iğrençlik..pişmanlık neden gittim ben bu filme..manyaklarla ne işim var Confused
Çaylak
Çaylak

İletiler: 132

İletiTarih: Cum Kas 10, 2006 10:35 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
özge yazdı:
ya ne kadar zekice de olsa hastalıklı beyin filmi...insanın izledikten sonra sen kimsin ki bana hayatın değerini öğretmeye kalkıyosun şerefsiz diye hönküresi geliyo...korku filmi değil yine..gerilim...iğrençlik..pişmanlık neden gittim ben bu filme..manyaklarla ne işim var Confused

SAW serisi bir HıT sadece bunu demek istiyorum.
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Sinefiller Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız