X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Butterfly Effect

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Sinefiller
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar Oca 11, 2006 9:13 pm    İleti konusu: Butterfly Effect Alıntıyla Cevap Gönder
From: rukish 1/9/2004 10:16 am
To:
ALL

Biras önce New Line sitesine uuramıştım (LOTR Store'a baktım. Kendime acı çektirmek içn alamıycağım şeylere bakmak güsel bi düşünce değildir de nedir ha nedri? :PPP). Orda gözüme ilişti de bizim meşuurrrr Butterfly Effect'imiz film olmuş arkilerim :PPP

Valla konu teoriyle paralel gidiyo,yani pek bi orjinal, pek bi heyecanlı. Sloganını yaziim hemen "Change One Thing, Change Everything". Trailer süper! Manyak yapmışlar! Ya şimdi heyecanında olduğum için belki de bişilerin tekrarıdır, belki yavan bi filmdir ama göremiyorum şu an için :PPP. Hatta belki burda daha önceden filminn sözü bile eidlmiş olabilir :P

http://www.butterflyeffectmovie.com/

Ashton Kutcher başrolde, ki arkadaşın komedilerde bi yeteneği olduunu biliyoruz. şahsen benim "nefret edilesi" tipler kategorisinde olması gerekir bu şahsın çok popüler olduğu için... Ama değil, neden bilmiyorum ama bu herif Demi Moore ile çıkıyo olsa dahi bana *sevimli* görünmeye devam ediyo. şeytan tüyü var kısaca. eheh..

Her neyse ayın 23'ünde Amerika'da gösterime giriyo da bizde ses soluk yok... Gene beklices mi ya?

From: TheMartyr 1/9/2004 10:59 am
To:
rukish

Haklısın ben daha önce "Merakla beklediğimiz filmler" başlığı altında bahsetmiştim.
Hatta;
http://forums.delphiforums.com/xfilesturkey/messages?msg=1351.33

Dün beyazperde'de bu butterfly effect olayıyla ilgili bir yazı okudum o zaman bu film aklıma gelmiş oraya da yazmıştım hatta.Ama o filmin mesela[filmin adını hatırlayamadığım için özür] gösterilip gösterilmeyeceği belli değil çünkü daha filmi alan firma olmamış Türkiye'den.
Senin de bahsettiğin gibi aynı şey bu film[Butterfly Effect] için de geçerli olabilir.

From: trustno13 1/9/2004 1:13 pm
To:
TheMartyr

geçen sene istanbul film festivalinde gösterilen ve izleyenlerce "gizli şampiyon" olarak nitelendirilen, akabinde de sinemalarımıza sessiz sakin gelip giden bir "kelebek etkisi" filmi daha vardı. onun adı Banka: Kelebek Etkisi'ydi ve günümüz düzenine, sistemine bir eleştiri niteliğindeydi. şu an bahsi geçen Kelebek Etkisi ise tamamen gerilim ağırlıklı bir yapım olsa gerek, resmi sitesinden anladığım kadarıyla. "Banka"nın isim sorunları için türkiye'de çok az gösterildiğini hatta bazı illerde gösterilmediğini biliyorum ama bu filmin öyle bir sorunla karşılaşacağını sanmıyorum. sonuçta new line var arkasında.
ashton'a gelince; kendisini mtv'deki programı "punk'd"dan tanırım, hiç filmini izlemediim için "just married"i indirdim en kısa zamanda onu da izleyip kesin bir kanıya varıcam. ancak onu bugünlere getiren "that 70's show" adlı dizinin yakında cnbc-e'de gösterilmesini umuyorum. bir de kendisi özel hayatında yüzyılın dangalaklığını yaparak demi moore'u brittany murphy'ye tercih etmiştir, tamam demi moore iyidir güzeldir ama artık "babalarımızın sevdiği hatunlar" kategorisindedir oysa brittany murphy öyle midir? çok sevmesem bile bu hanımkızımızın değişik bir çekiciliği vardır, üstelik de baya yakışıyorlardı ashtonla. neyse artık.

bilgi dolu bir mesaj oldu.

Murat

From: TheMartyr 1/9/2004 2:27 pm
To:
trustno13

Hımm bahsettiğin filmi anımsadım izlememiş olsam da.Sözlük'te görmüştüm galiba ya da beyazperde'de tam hatırlamıyorum şimdi[ya da ikisinde de :]].Ama o aralar hatırlamadığım bir sebepten gidememiştim.

Adını hatırlayamadığım film ise A Sound of Thunder'mış...

Ha bi de bahsettiğimiz film gerilimden çok maceraya benziyodu fragmanında.Gerçi epey oldu fragmanı izleyeli karıştırıyo ve yamuluyo da olabilirim :]

From: rukish 1/9/2004 6:54 pm
To:
TheMartyr

Evet, benden önce birilerinin aklına gelmiş olması muhtemeldi. Eh nese geriden griden takip ediyos işte :)

Bu arada Banka: Kelebek Etkisi adlı filme gitmiş olduuumu farkederek Christopher Walken mevzusunu takiben gene benden beklenecek bi performans sergilediğimi görüyorum. Demek oluyor ki durum içler acısı, mesaiye kala kala beyin kalmıycak, sapıttım iyice valla :P

Hatta namı diğer Faramir'imiz David Wenham'ı da ilk o filmde farketmiş ve beğenmiştim. Yuh yane üstünden sanki asırlar geçmiş. Ancak ismi gibi "Kelebek Etkisi" teorisine pek bir yakınlığı yoktu. Aslinda vardi ama yane daha gercekci (*aha! gene turkce karakterleri ucurdum!) bi durumdu o olay. simdi bahsettigimiz film dooru diyosunuz pek bi gerilimli; sahsen paso hayati degisen bi insan var karsimizda; ben kesin tirnak fln yerim izlerken. :PPP dusunsene bi bakmisin mutlu mesut yasiyosun bi bakiyosun kendini hapiste fln buluyosun! korkuncccc !!!

nese iste gelsin de izleyelim yaf

From: PELIN77 1/9/2004 7:45 pm
To:
trustno13

Banka :Kelebek Etkisini ben izlemiştim geçen yıl çok iyi bir filmdi. Ruk'im güzel güzel de Ashton Kusher mı dır nedir dedin ve benim hevesim öldü,gideceğimi sanmıyorum

From: theafl 1/10/2004 12:57 pm
To:
PELIN77

ya şu film hakkında bira spoiler verebilirmisiniz?

From: rukish 1/10/2004 5:14 pm
To:
theafl

eheh. isterdim amaa veremem, konuyu okumamamk için elimden geleni yaptım çünkü. Biras süprisi olsun yaf:P

Ana fikrini anladın aslında.. Yane ne bilim bir şeyi değiştir, her şeyi değiştir olayı. Kelebek Etkisi teorisini biras açayaım istersen, bi gözlemci veya araştırmacı mı ne, yada bi bilim adamı (gerçekten kim olduunu unuttum) bu teoriyi ortaya atıyo dünyanın bi köşesinde bi kelebeğin kanat çırpmasının başka bir köşesinde bi fırtınaya yol açabileceğini varsayan bi teori bu. Ya bilimsel konuşmaktan anlamam ama kısaca olay bu işte. bi değişkliğin bütün bi yaşamı nası değiştirdiğine bağlı bi film kısaca.. Gerisiniizleris :)

From: theafl 1/11/2004 1:05 pm
To:
rukish

ya tamam konuyu anladım ama bu haytın bir parçası ve duraksız devam eden bişey buna nasıl korku kattılar onu çok merak ediyorum

From: theafl 2/28/2004 11:00 am
To:
theafl

ben dün gece 1 de bu filmi izledim!!!!! gerçekten
nasıl sevinçliyim anlatamam süper bir filmdi hatta okadar güzeldiki favorilerim arasına girebilir(felsefesini birazdaha kurcalarsam eğer)

kelebeği sadce filmin en başında görüyorsunuz konunun içinde kelebek yok sadecee teori olarak

4 arkadaş ethan kayleigh lenny ve tommy
bu dördü küçükken çok kötü şeyler yaşıyorlar
ethan büyüdüğü zaman (ethan hafıza problemi çeken bir çocuk o yüzden günlük tutuyor)
günlüğünü okuyor geçmişe dönüyor
dördü birinin posta kutusuna bomba koyuyorlar ve bekliyorlar
sahne birden bu çocukların kaçışma anına geçiyor koşuyor hepsi
ondan sonra ethan sotruyor ne oldu (unutmuş oluyor)

ve garip bir şekilde her günlük okuduğunda eski vücudunu ontrol edebildiğini öğreniyor ve yaptığı en ufak değişiklikler gözünü başka bir yerde açmasınısağlıypr ve her gelecek bir problemle karşısına çıkıyor
**
**
**
**
daha fazla spoiler
kimi zaman bir hapisaneye giriyor kimi zaman kayleigh le evleniyorlar kimi zaman sakat oluyor
kimi zaman ....işte konu böyle

izleyin süper bir film

From: strange83 4/20/2004 8:48 pm
To:
ALL

filmi daha 1 kez izledim.birkaç kez izleyeceğim kesin tabi ama izleyenlerin yorumunu merak ediyorum vanilla sky gibi üstüne konuşulucak bir film.en son video da kıza benle asla konuşma seni ezerim gibi bişeyler demişti .son kare hoştu ben seni bir yerden tanıyorum hesabıı

From: trustno13 4/30/2004 3:18 pm
To:
ALL

allahım...

Butterfly Effect filmi ile ilgili görüş fikir ve önerilerinizi bi buraya yazsanız hayat o kadar güzel o kadar şen olacak ki, ashton abimiz kasmayacak o kadar günlüklerini okuyup dünyayı değiştirmek için.

Murat

From: Acacallis 4/30/2004 3:22 pm
To:
theafl

Bence film çok güzel, güzel bir yemek yemişsiniz hissi uyandıryor sizde ve bir daha yemek istiyorsunuz:) bazıları donnie darko'nun yandan yemişi dese de siz bakmayaın gidin görün filmi...
kaos teoremi hayatı detay üstadı olarak yaşamanıza ek katkı sağlasa da hem eğlenceli hem gerçekci bir film.

From: Acacallis 4/30/2004 3:26 pm
To:
rukish

ya evet şu banka:kelebek etkisi şu günlerde akm'de gösterimde...

From: rukish 5/13/2004 11:48 am
To:
Acacallis

Ohhh beaaaaa!! Allem ettim kallem ettim sonunda gittim izledim OHHH BEAAAAA!!!

güsel film valla, öle ahım şahım değil ama güsel film.. Konu güsel gidiyo ama bi yerden sonra adamlar artık bağlama zamanının geldiğini düşünüp apar topar bi son koymuşlar o kısmını sevmedim.. Biraz karışık, onu da sevmedim.. Ama çıkınca biras sakin kafayla düşününce toparlayabiliyosun neyse ki..

Ashton güsel oynamış ama tabi Amy Smart daha iyi oynamış. Eric Stoltz ta iyiydi .. Neyse gittiğime memnunum kısacası..

En çok sevdiğim müzikler oldu :PPP. Araştırdım sadece score çıkarmışlar, yani filmdeki müziklerin olduğu bi sdk var, şarkıların olduğu bişi yok.. Ama sonundaki şarkı tanıdık geldi, hemen bulduk tabe Oasis- stop Crying You Heart Out.. (Sanırım Wonderwall'dan sonra en iyi şarkıları bu olmuş, ben pek sevmem Oasis'i de :P.. Noel Gallagher ayrı :P )

Bi de Kayleigh'i yemeğe çıkardığı yerde çalan şarkı varmış, nette birileri sölemiş, ben hatırlamıyorum,tiki olduğu dönemde çıkardığı yemek mi yoksa başkası mı anlamadım. O da güsel ama Jimmy Eat World- Hear You Me diye bişi

Tabi Evan'ın garip oda arkadaşının çaldığı club/dance (o kadar değişik adları var ki heralde bu uygundur) tarzı müzikler daha fazla ilgimi çekti ama bulmak için biras daha kurcalama yapmama gerekicek :)

şarkıların şu kısımlarının dikkate alınmasını rica ediciim :P

Cause all of the stars
Are fading away
Just try not to worry
You'll see them some day
Take what you need
and be on your way
and stop crying your heart out

Hear You Me

And if you were with me tonight
I'd sing to you just one more time
A song for a heart so big
God couldn't let it live

May angels lead you in
Hear you me my friends
On sleepless roads, the sleepless go
May angels lead you in

From: TheMartyr 5/14/2004 12:39 am
To:
rukish

Konuyla alakasız olacağı için özür öncelikle.Daha önce yorum yazmıştım zaten sanırım.Ona katılıyorum :))

Oasis'in Don't Look Back In Anger diye bir şarkısı vardır;o da baya iyidir.Hatta What's The Story Morning Glory albümlerinde ikisi ardardadır.Bunu söyleyecektim sadece :)

so sally can wait, she knows its too late as she's walking on by
my soul slides away, but don't look back in anger
don't look back in anger, i heard you say
at least not today
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pts Oca 23, 2006 5:57 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu filmin dvddeki alternatif sonu ne imiş,bilen var mı? Shocked

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
xlarge

İletiler: 11

İletiTarih: Per Kas 02, 2006 2:26 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
filmin ikincisini izledimm..asthon yok bu sefer ama olaylar yine aynı..ama birincisi daha güzel.yalnız ikincisinin sonu süperdi
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Per Kas 02, 2006 11:45 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu filmin ikincisi de mi çekilmiş?Hiç duymamıştım.Peki ilk filmden başka kimse var mı?

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
xlarge

İletiTarih: Per Kas 02, 2006 8:42 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ilk filmden hiç bir oyuncu yok.ama olaylar gene bildiğimiz gibi..bu sefer günlüğüyle değil resimlerle geçmişe dönüyor..
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Per Kas 02, 2006 9:43 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
Resimlerle geçmişe giden Ashton'un canlandırdığı karakterin babası değil miydi?
Başa dön
xlarge

İletiTarih: Cmt Kas 04, 2006 1:54 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
evet ama o birinci filmdeydi şimdi çocuk gidiyor resimlerle..bu film diğerinden tamamiyle farklı..ilkinde babası zaten ölmüştü çocuğun,ikincisinde film esnasında ölüyor..gibi......
Başa dön
netevin
Çaylak
Çaylak

İletiler: 133

İletiTarih: Çar Kas 22, 2006 11:46 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2 sinide dün gece seyrettim... ılk filmdeki sahneler başta soru işaretlerine sebep olsada filmin sonuna doğru akılda kalan pek çok ayrıntı cevabını alıyor. ıkinci film ise devam filmlerin kaderini paylaşsada fena değil... Zaten ilk filmde verilecek mesaj verilmiş bu konu üzerine yaplacak her şey yapılmış...

2 filmdede ortak oynayan oyuncu ben göremedim.
Alıntı:
Yalnızca bir sahnede internette araştırma yaparken evanın babasının resmi var....
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
promeusa
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Sal Arl 19, 2006 11:06 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2'nci yapımı daha çok seven biri olarak bu filmi yapılan görsel efektler ve genç oyuncuların iyi bir performans göstermelerinden dolayı beğeniyorum.ılginç ve sinemanın anlamını dolduran bir yapım!
Çaylak
Çaylak

İletiler: 139

İletiTarih: Cum Ağu 21, 2009 7:09 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu filmin 3.sü de çekildi arkadaşlar.Very HappyVery Happy
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Sinefiller Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız