X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
1X12 : Beyond the Sea
Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Pzr Nis 17, 2005 8:47 pm    İleti konusu: 1X12 : Beyond the Sea Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/19/2004 10:22 am

Sadece X-Files'ın değil, televizyon tarihinin de en mükemmel bölümlerinden biri, belki de en mükemmelidir Beyond The Sea. Hiçbir eksik, hiç bir kötü nokta hiç bir aksaklık bulunamaz bu bölümde. Scully'nin çalkantılı ruh hali, Mulder'ın Scully için duyduğu enişe, Boggs'un acısı ve korkusu(Brad Douriff aşmış bitirmiş bu rolde) her şey ama her şey inanılmaz. Glen Morgan ve James Wong çıtayı öyle bir yükseltmiştir ki, artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. X-Files'ı aşan, bambaşka bir boyuta taşıyan Beyond the Sea'yi izlemeyen phile eksik kalır, kendine tam bir x-phile diyemez bence. kaçırmayalım, kaçırtmayalım.

Murat

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/22/2004 1:48 am

yok yani..bu bölümü anlatacak, tanımlayabilecek bir kelime yok hiç bir dilde. sadece oturup izlemek lazım. her sahne, en başından en sonuna kadar tüyler diken diken bir vaziyette izlediğim başka hiç bir bölüm yoktur. Bir Glen Morgan & James Wong mucizesi bu.
Çok kısaca Beyond The Sea'nin gücünün nerede yattığını anlatmaya çalışayım: Gerçekçilik. Sanırım başka hiçbir bölümde bu kadar gerçekçi yaklaşılmamıştır incelenen konulara. Ölüm son derece acı verici bir olgudur ve paranormal olaylara son derece açıktır. hele bizim kültürümüzde ölüme bağlı doğaüstü olaylar daha bi inandırıcı şekilde anlatılır vesaire. ışte hiç aşırıya kaçmadan elindeki bu malzemeyi son derece kusursuzca harmanlayan morgan & wong, Dizinin çıtasını yükselten, tarih yazan bir bölüme imza atmışlar.

Mulder'la Scully'nin ilk rol değişimini gördük ayrıca, Gillian Anderson'ın taze ve henüz olgunlaşmamış oyunculuğuna rağmen mükemmel bir performans sergiledeğini görüyoruz. Beyond the Sea'nin aynı şekilde ama mesela bi 4. sezonda yayınlandığını düşünsenize...Brad Dourif zaten usta bir karakter oyuncusu ama Luther Boggs'u adam nası canlandırmış, yok böyle bir oyunculuk. Çektiği acıyı izleyiciye de yansıtıyor ve özellikle Scully'nin hem ona sempati duymasını hem de babasının kaybından doğan acıyı daha da şiddetli yaşamasını sağlıyor.
Sanırım bu bölümden sonra Scully'nin Mulder'a ihanet ettiğini düşünen pek kimse kalmayacaktır, Mulder ona inanmasını söylediği halde Luther'a inanması, ve en sonunda tıpkı mulder'ı ondan istediği gibi özüne dönmesine rağmen bu sefer de Mulder'dan laf yemesi, yani kısaca Mulder'ın dedikler doğrultusunda davranması onun bu kadar yoğun şey yaşamasına neden oldu.
Bölüm zaten kesinlikle bir Scully bölümü; Scully'nin Clarice Straling'den esinlenerek yaratılan bir karakter olduğunu düşünürsek, "Silence of the Lambs" ile benzerlikler taşıyan beyond the sea'nin Scully bölümü olması kadar normal bir şey olamazdı. Mulder'ın pek fonksiyonu yoktu, Scully'ye başsağlığı dilemekten başka. Ama Mulder'ın varlığının Scully için son derece önemli olduğunu da anlıyoruz; artık hayatındaki öncelikli erkek olacak olan Mulder'ı da daha babasını yitirmenin acısını üzerinden atmamışken kaybetmek olasılığıyla yüzleşiyor. Mulder'ın başına bir şey gelseydi Scully muhtemelen FBI'dan ayrılırdı.
Muhteşem ötesi diyalogla bitirmek istiyorum mesajı. Mulder yaralandıktan sonra kurban kız, katil Lucas Henry'yi fotoğraftan teşhis eder. Scully Luther Boggs'un hücresine gider:

12. SAHNE

MERKEZ CEZAEVı; RALEIGH,KUZEY CAROLINA

(Elektronik ses duyulur ve daha önceki odanın kapısı açılır. Bir güvenlik görevlisi odadan çıkarken Scully içeri hışımla girer.)

SCULLY: Bizi işlettin. Bu işte Lucas Henry ile berabersin. Bu Mulder için bir tuzaktı çünkü o senin içeri atılmana yardımcı oldu. Sana şunu söylemeye geldim,eğer senin yüzünden o ölürse bundan dört gün sonra kimse beni o şalteri indirip seni gaza boğarak bu dünyadan defolmanı sağlamaktan alıkoyamıyacak seni orospu çocuğu!

(Kapıya döner ve açılmasını bekler.)

BOGGS: Dana...

(Scully tekrar döner. Ancak Boggs yerine Mulder?ı görür.)

(Mulder olarak) Bana inanan sendin!

(Scully elleriyle kulaklarını örter ve gözlerini kapatır.)

SCULLY: Hayır! Hayır,sana inanmıyorum!

(Tekrar açar ve Boggs normale dönmüştür.)

BOGGS: Eğer bana inanmıyorsan,belki kendin inanırsın.

(Duraksar ve saçıyla oynamaya başlar. Davranışları tekrar değişir,bu sefer küçük bir çocuğunkine.)

Bir seferinde on dört yaşındayken,ailem yattıktan sonra alt kata tek başıma gizlice inmiştim. Annemin sigaralarından birini alıp karanlıkta verandaya çıkmıştım. Accaip korkuyordum. Kalbim deli gibi çarpıyordu,yani,bilselerdi eğer beni öldürürlerdi. Ama çok heyecanlıydım. Sigara yüzünden değildi,yani,iğrençti ama yapmamam gereken bir şeydi. O yüzden.

SCULLY: Bu herhangi bir çocuğun anısı olabilir.

(Hikaye onu sarsmıştır. Boggs normale döner.)

BOGGS: Ne istediğini biliyorum. Ve kiminle konuşmak istediğini. Niye sadece bana sormuyorsun?

(Scully ağlamak üzeredir.)

SCULLY: Sana inanırım...eğer...onunla konuşmamı sağlarsan.

(Boggs derin bir nefes alır,sonra çöker ve bırakır. ıki defa homurdanır. Nefe alması ağırlaşır. Scully?ye bakar,ifadesi ve tavrı babasına benzemektedir.)

BOGGS: Starbuck...

(Boggs seğirir,yüzünü ekşiterek kelepçelerini çekiştirir. Tavrı ve ses tonu neredeyse şeytanidir.)

Hayır,hayır,hayır! Anlaşma olmadan kimse kimseyle konuşamaz! Sakın benim ölüm korkumu küçümseme ve sakın o sandalyeye gitme dehşetimi hor görme. O sandalyeye tekrar tekrar gitmek benim için cehennemden dahada beter olduğunu biliyorum ama bu hayatta,benim tek hayatımda asla tekrar gitmek istemiyorum! Asla! En son,ölümün kapısına gittim ve içeri baktım...

(Ekran iyice parlar ve siyah-beyaza dönüşür. Bir rahip ıncil?den Son Ayinler?i okumaktadır. Ses yoktur.)

O güne kadar hiç papazla konuşmamıştım,ve o gün bana dediki: “ O ki sevmeyen,ölümün içinde kalır ve o ki kardeşini sevmeyen bir katildir.”

(Boggs papaza bakar. Bir görevli içeri girer ve ona son yemeğini verir.)

“Ve hiçbir katilin O?nun yanında sonsuz hayatı yoktur.” Son yemeklerinden sonra öldürdüğüm ailem, benimkini izlemek için oradaydılar.

(Boggs soluna bakar ve ailesini görür,onu izlemektedirler. Boggs bir koridor boyunca yürütülür,koridor boyunca her iki taraftada ailesinin üyeleri durmaktadır.)

Ve onları öldürürken onların yaşadığı korku ve dehşet bana aşılanmıştı...

(Boggs sandalyeye bağlanmıştır ve kalp atışlarını kontrol eden bir tel göğsüne yapıştırılmıştır.)

Ve sadece onların toplu korkusu cehennemden bir lezzetti sanki. Ve sonra bedenimden ayrıldığımı hissettim. Beni öldürdüklerini sandım.

(Boggs kafasını arkaya atar ve gözlerini kapatır. Birden,ruhlar bedeninden içeri girmeye başlar;inleyerek;içine girerlerken kıyafetleri ve özellikleri kısa süreliğine Boggs?unkine benzer.)

Ve binlerce ruhun bedenime girdiğini gördüm.

(Ekran tekrar sorgulama odasına dönünceye kadar parlar.)

Orası soğuk ve karanlık bir yer,Scully. Mulder şu an oraya bakıyor.

SCULLY: Orası senin için için soğuk ve karanlık olabilir ama Mulder ve babam için değil.

BOGGS: Eminim bunu sana kendi söylemek ister ama ona izin vermeyeceğim. Sen benimle anlaşma yapmadan kimse konuşmayacak.

SCULLY: Sana inanmıyorum.

BOGGS: Pekala,o karanlık ve soğuk yerde yalancılar için bayağı yer var,Scully. Sen devam et ve nasıl istiyorsan ona göre oyna ama bana inandığını biliyorum. Ama bir yargıcı benim Lucas Henry ile beraber çalıştığıma inandırmaya ihtiyacın varsa devam et. Çünkü her iki durumda da,bu işte Lucas?la berabersem de, psişik kanalsam da, anlaşma olmadan hiçbir bilgi gelmeyecek. Hadi dostum,kaybedecek hiçbir şeyim yok.

(Scully kapıya doğru döner.)

SCULLY: Görevli!

(Boggs ayağa kalkar,Scully?nin arkasındadır.)

BOGGS: Eğer ölürsem,o çocuk soğuk ve karanlık yere gider.

(Elektronik ses duyulur ve hücre kapısıyla dış kapı açılır. Scully dışarı çıkar ve kapılar kapanırken durur. Gözlerini bir süreliğine kapatır,sonra uzaklaşır.)

Murat

Gönderen: Commala Come Come (rukish) 4/22/2004 10:25 am

Ağlamak istiyorum sayın seyircilerrr ... Ah ah ahhhh!!!!! Gözlerim doldu izlerken Gillian Anderson ve Brad Dourif... Bunlar nasıl oyunculuklardır. Nasıl nasıllll?????? anlatılmaz yaşanır işte, helal olsun bea!!

Konu almış götürmüş zaten, nerden başlasam, nası anlatsam olayı hakim gene..

Scully'nin kişisel gidiş gelişleri aazıma etti yaaa, olamaz böle bişi... GÖzlerim doldu hatunu izlerken, babasının zamansız ölümünden sonra sormak istediği ama hiç soramadığı, yada sormaktan korktuğu "benimle gurur duyuyor muydu?" lafı nası içime oturdu, hele annesinin "o senin babandı" lafı nası nası kopardı beni anlatamam. Nası diyaloglardır onlar ki sürüyle bu tür diyaloglar var, nası özenle her kelimesinde sizi alıp götürmesi için yazılmıştır o cümleler. Aman Allah'ım diorum, Glen&James ikilisini yürekten alkışlıyorum, hatta görsem ayaklarına kapanıcam o kadar yane (bu arada önceden hiç senaristlere dikkat ederek izlememiştim bölümleri, var ya cnbc-e saolsun süper oldu böle be :D)

Bi de o cümle işte, "Sana inanırım...eğer...onunla konuşmamı sağlarsan." o sahne işte o sahne! hıçkırmama ramak kalmıştı orda, Allah'ım nası zayıf bi sestir o, babası ile son bi kez konuşabilmek için, bütün fikirlerini bi yana atmaya razı olduğunu belirten o cümle ağzından çıkarken duyduğu korkuyu, içinde bulunduğu zayıflığı anlaşılaiblir kılan o ses nası çıkmıştır Scully'nin ağzından öle!!! Gillian demeliyim tabe! Defalarca bravo abicim! BRAVO BEA!

Mulder ve Scully'yi ilk defa düşündüklerinden farklı fikirleri savunurken gördük ki, Scully kendisine yabancı fikri kabullenmeye başladığında olayın kendisi için ne kadar zor olduğunu görebiliyorduk, ama gördüklerini açıklamanın başka yolu yoktu.. Mulder'ın Boggs'a inanmaması olayı inada binmişti ama, kendine göre kesin bir kanıt bulduğu için hiç geri adım atmadı, Scully devamlı gördüklerini, Boggs'un haklı olabileceğini ona belirtse de inanmamakta diretti. Genelde Scully'nin üstlendiği bi rol olduğu için bu, ben gene kudurdum tabe :P Neler çektiğimi anlayın işte Scully böle davrandıkça :PP

Mulder ve Scully arasındaki dinamik mükemmeldi ama, ya bazı yerlerde "ulan seneler sonra bunun kadar olamadınız, seneler sonra böle açık olamadınız. ulan ! ulan!!!" derken buldum kendimi. Özellikle Scully Boggs'un sölediklerine göre delilleri bulmuş olduğu halde yanlış ifade verdiğini Mulder'a itiraf ettiğinde... Ve Mulder "onca şey gördük, yaşadık, hala neden inanmıyorsun?" die sorduğunda Scully açık açık "ınanmaktan korkuyorum" dediğinde.... şöle bi objektif gözle bakalım, hep Scully bişiler dediğinde seneler sonrasını düşünmüş ve kudurmuşum demi? ehehhh.. ah ahhh seneler sora da böle açık açık konuşabilselerdi keşke :(

Tek bişi daha ekleyip bitircem, Mulder'ın Scully'nin bu kadar açılmasına neden olacak kadar anlayışlı davrandığını düşünüyorum ben! O da harikaydı, sadece şu cümle yeter de artar bile yaaaa :

"Dana, uç fikirlere kendini aç, sadece gerçek olduklarında"... böle çevrilmiyodu galiba ama anladınız işte yaaa..

O otel odasındaki diyalog diyorum , aman Allah'ım diyorum yaaa!! Mulder Scully'yi o kadar iyi analiz ediyor ki orda, sadece ağzın açık ekrana bakakalıyosun, tamam diyosun Scully *olayla ilgili* sölediklerinde haklı diosun, ama Mulder da haklı diyosun, bunun olayla ilgili olmadığının da farkındasın, Scully ile ilgili herşey. Müthiş yaaa!!! Mulder olayın babası ile ilgili olup olmadığını sorduğunda gerçi Scully fazla bişi sölemiyo, açık davranmıyo ama orda Mulder'ın sölediklerine de karşı çıkmıyo , off offf :). kısacası Boggs olayı haricinde Mulder o kadar yerinde laflar ediyo ki, kafayı kırıyosunuz ister istemez :P

süper bi bölüm, süper oyunculuklar, süper ötesi senaryo, işte XF'ı vazgeçilmez kılan unsurların hepsi bi bölümde birleşmiş, harika olmuş, harika ötesi olmuş, ah ulan gene izleyesim geldi bea :P

Gönderen: incig 4/25/2004 2:10 pm

Fazla söze gerek yok. ızledik ve gördük. CC ve arkadaşlari biraz eski bölüm izleselermiş yeni sezonları yazarken ya.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
guzeldere1
Çaylak
Çaylak

İletiler: 57

İletiTarih: Per Haz 29, 2006 12:26 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yıllar sonra bir kez daha izlendiğinde, sinema sanatının "film çekmek"ten çok daha yüce bir şey olduğunu kanıtlayan bir eserdir bence "Beyond The Sea". ızleyiciyle arasındaki iletişimi salt sinemayla kuran, bunun için hiçbir zorlamaya, klişeye veya zamandan çalmak için ucuz yöntemlere başvurmaya gerek duymayan bir başyapıt. Burada bize verilen, bizden almamız istenen veya üzerinde kafa yormamız gereken şey hikaye değil bence. Hikaye, oyunculuklar, diyaloglar hepsi ikinci planda. Amaç sinemayı resimlerle ifade etmek. Varılacak olan görsel sonuç, sinematografi. Bu bölüm sanki devrim yaratmak istenilmişçesine kotarılmış. Sinemayı sinema yapan en büyük etkenin "resimler" olduğu gerçeği yüzümüze vurulmuş bu eserle.

ıyi bir bölüm olmaktan çok daha fazla şeyi bünyesinde barındıran, mesajı olduğuna inandığım bir bölüm. "The X - Files" belki de tüm zamanların en büyük televizyon olayı ve 200'ü aşkın bölüm sayısına sahip; fakat "Beyond The Sea" bu kadar bölüm içerisinde bence çok daha farklı bir yere sahip televizyon tarihinde...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
netevin
Çaylak
Çaylak

İletiler: 133

İletiTarih: Sal Kas 28, 2006 4:36 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Çok entersan bir bölümdü... Scullynin ilk sahnelerde uyanıp babasını görmesi ve pek çok olay yaşaması bile olaylara sadece bilimsel olarak bakma hastalığından kurtaramadı. Ama ilk tohumlar atıldı ileride yeşerecektir muhakkak...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
promeusa
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Sal Kas 28, 2006 11:47 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gerçekten de ilginç olan bir bölümdü!Scully'nin uykusundan uyanıp tekrar babasını görmesi bayağı bir enteresandı Sad ılk sezon bölümleri bizleri bu diziye alıştıran ve sevmemizi sağlayan episodlardı Wink
l

İletiler: 4

İletiTarih: Per Kas 30, 2006 10:55 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bilmem dikkat ettinizmi.1X09 : Fallen Angel bu bölümde kaçırılan Max Fenig'in şapkası ofiste duruyodu.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Cum Arl 01, 2006 1:50 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bir daha bakmak lazım fallen angela o halde Rolling Eyes
ben scully'i tanımak açısından bu bölümün mutlaka izlenmesi gerektiğini düşünüyorum..2gün önce izledim ben de..ve bayıldım..oyunculuklara özellikle de.zaten scully'nin diyalogları da beni yeterince çarptı.bu bölüme kadar scully daha bir çekingen tavır içerisindeyken bence bu bölümden sonra hem açık görüşlü olmak konusunda baya ilerleme kaydetti hem de daha bir ön plana çıktı sanki.kısacası bu bölüm benm için özel bi yere sahip oldu
emremektup
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Çar Ağu 22, 2007 3:43 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
alatılacak bir bölüm değil. ızlemek lazım. Kesinlikle en iyi X Files bölümlerinden biri.
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Per May 08, 2008 7:55 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Birşey var şu Boggs denilen arkadaş o kadar güzel o kadar güzel bir oyunculuk sergilemiş ki neredeyse bırakın adamı çıksın hapisten diycem yani o kadar üzüldüm Shocked
Başa dön
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Per May 08, 2008 10:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
çok alakasız ama Boggs'u Kaan Tangöze'ye şiddetle benzetiyorum Smile Confused Smile
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 289

İletiTarih: Sal Haz 10, 2008 1:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yalnızca dün izlediğimde "Allah'ım ne kadar geç kalmışım ben bu bölümü izlemekte" diyebildim..Her şey, her şey mükemmel..Gerçekten Scully'yi tanımak açısından izlenmesi gereken bir bölüm.Boggs'un oyunculuğu hayran kalınası..Mulder'ın Scully hakkındaki kaygıları, Scully'nn çaresizliği..Ahh ah...Ne diyeyim..

Kim bilir daha böyle izlemekte çoookk hem de çok geç kaldığım bölüm var..Bu yaz halledeceğiz inşallah hepsini..
Çaylak
Çaylak

İletiler: 163

İletiTarih: Çar Eyl 03, 2008 12:06 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
şeboist yazdı:
Birşey var şu Boggs denilen arkadaş o kadar güzel o kadar güzel bir oyunculuk sergilemiş ki neredeyse bırakın adamı çıksın hapisten diycem yani o kadar üzüldüm Shocked

Bu bölümü izleyip te Boggs a hayran kalmaya yoktur herhalde. en başarılı konuk oyunculardan bence. ayrıca kendisi The Lord Of The Rings te Grima Wormtongue idi ki hatırlarsanız orda da bi harikaydı.
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Sal Haz 02, 2009 4:35 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
İşte XF tarihinin en süper bölümlerinden biri!!! Ya 1. sezon ne muhteşem bir sezonmuş arkadaş ya... İnsan şu bölümleri izledikten sonra 8. ve 9. sezonlara inanamıyor açıkçası...

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
DarkSpooky
Çaylak
Çaylak

İletiler: 139

İletiTarih: Çar Haz 10, 2009 9:50 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
tithonus yazdı:
şeboist yazdı:

Bu bölümü izleyip te Boggs a hayran kalmaya yoktur herhalde. en başarılı konuk oyunculardan bence. ayrıca kendisi The Lord Of The Rings te Grima Wormtongue idi ki hatırlarsanız orda da bi harikaydı.

Evet ben de o adam mı acaba solucandil mi diye düşünüyordum.Senin mesajını görünce de sormama gerek kalmadı.Meğersem ünlü bir oyuncuymuş.Evet çok iyi oynuyodu.Orda da zaten bir kanaldı.:DSarumanın Theoden üzerindeki bir kanalı.

Bu bölüm de çok güzeldi.Ancak yine Scully beni çıldırttı!!!!!!Hala gerçekçiyim deyip duruyor.Manyak mıdır nedir ya.Bi gün bilim bilim diye geberip gidecek:DBabasının ruhu geliyo hala inanmıyo bazı şeylere.Yok efendim boggs Mulderın dosyasına bakarken babasının da öldüğünü duyabilirmiş.Beyond the sea yi de babasının yakın arkadaşıymış ordan biliyodur.Ne olamaz mı yani?Belki o da askerdi.?Allah Allah?Yoksa şizofren mi oldum Aman Tanrım!!!Off off bu scully ile işimiz var!Mulder bi adam edemedi onu:D

Ha bu arada Scully ile Mulderın bi öpüşme sahnesinin yer aldığı wallpaper gördüm.Bu doğru mu?Sonunda çifte kumrularımız aşklarını itiraf edecekler mi?Valla Mulderı bilmem de Scully kesin seviyo Mulder'ı,birçok kanıt var buna.Ya da ben öyle hissettim:D
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Çar Haz 10, 2009 10:50 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
günde bir bölüm izliyorsan dört,beş sene kadar beklemen gerekecek Wink
Başa dön
DarkSpooky
Çaylak
Çaylak

İletiler: 139

İletiTarih: Çar Haz 10, 2009 11:02 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hayır en az 3 bölüm Very HappyVery Happy
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız