X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
1X04 : Jersey Devil

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Pzr Nis 17, 2005 4:39 pm    İleti konusu: 1X04 : Jersey Devil Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/5/2004 11:39 am

ılk "hmmm....sanki" dedirten bölüm olmasının yanısıra çok ender ratlanacak bir sahne barındırır: x-files haricinde Scully'nin kişisel, özel hayatı. onun dışında pek fazla bişey hatırlayamıyorum, 9 nisan cuma yayınlanacak ve tatile gircez :)

Murat

Gönderen: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 4/5/2004 5:57 pm

Sanırım bu bölümü izlediğimde hatırlayacağım.

Oğuzhan

Gönderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/5/2004 6:04 pm

Jersey devil , adından da anlayabileceğiniz üzere New Jersey'de geçer. Çeşitli cinayetler üzerine , Mulder, halk arasında bir şehir efsanesi olarak bilinen yarı insan yarı hayvan bir yaratığın peşine düşer New Jersey ormanlarında. Scully'de en yakın dostunu ziyaret etmekle meşguldür.:) Görünce hatırlarsın.

Gönderen: -What Didnt Kill Him Made Him Stranger- (TRARAGORN) 4/6/2004 5:26 pm

su aralar sinemalara jersey girl adlı bir film geliyor,acaba alakalı mı ki ?

Gönderen: Commala Come Come (rukish) 4/6/2004 5:45 pm

eahahhahaahahah! Yok daha neler beaaaa!!

Jersey Girl, hem de jennifer lopez-ben affleck'li Jersey Girl, yanına yaklaşırsa bu sefer ciddi ciddi atarım kendimi bi tartaflardan heralde :P

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/10/2004 12:17 pm

noldu bu bölüm yaw? kimse mi izlemedi kimse mi beğenmedi nedir? :)

Murat

Gönderen: incig 4/10/2004 2:17 pm

Yoo, ben izledim. O kadar da fena bir bölüm değilmiş, onu anladım. Scully'nin özel hayatına bir kapı araladık. Arkadaşıyla, Mulder'ın dedikodusunu yaptığını öğrendik.
Scully'nin Mulder'ı tanıştırdığı o antropoloji profesörü tüm sezonlar içinde en sevdiğim yan karakterlerden biridir nedense. Belki Jeff Goldblum'a benzerlğinden, belki de ajanlara aramalarda da katıldığı ve bölümün sonunu canlı görebildiği içindir.

EDIT: cnbc-e, XF reklamlarında "dana"yı "deyna" olarak düzeltmiş. Duydunuz mu? Mailleriniz işe yaramış görünüyor.
Edited 4/10/2004 7:23 am ET by incig

Gönderen: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 4/10/2004 2:30 pm

Evet deyna diyor artık duydum bende. Demek sesimizi duyanlar var :)

Oğuzhan

Gönderen: ufoozgur 4/10/2004 8:00 pm

bu arada Amerikan Ulusal Hokey Ligi(NHL)'de New Jersey Devils diye bir takım var. Acaba bu efsaneyle ilgili mi???

Gönderen: My Misery is a Mystery (margi13) 4/11/2004 2:13 am

Deyna değişmiş ama faks maldır baki kalmış.:( bölüm benim favorilerimdendir aslında ilk izlediğimde, özellikle beast woman'ın muldera saldırdığı yerde yerimde sıçramıştım. (evde tek başına kalacaktım bir de o gece...) ama o sahne beni hala büyüler, havalandırma ve müzik gevşemiş bir ruh hali yaratıp adeta hipnotize etmişken, bam... mükemmeldi.

bölüm ilerleyen senelerde eğitim yaşantıma da büyük destek oldu.(aman efendim daha neler:) Bireysel ayrılıklar dersi alıyorduk geçen sene, ders formel değil,mühim olan konuları ezberlemek değil, bazı gerçekleri kavrayabilmek ya da onun gibi birşey:) her neyse, insan söz konusu olduğunda içgüdüler sadece çocuklukta belirgindir, yetişkinlerde içgüdüden söz edilemez, çünkü insan doğal ortamında yaşamamakta...çevreyi kendine uydurmuş, kendisini çevreye değil...
bölümde bu temayı öyle güzel yansıtıyor ki gözlerim yaşarıyor.

O antropoloji profesörünü bende severim. Keşke tekrar görseydik...çok güzel noktalara değinmişti.

Scully-Mulder etkileşimi daha ayrıntılı incelenmeli gelecek hafta ice dışında bölüm yok dişe dokunur. o yüzden biraz daha üstüne gidilir jersey'in diye düşünüyorum...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
paranoid android
Çaylak
Çaylak

İletiler: 118

İletiTarih: Pts Oca 30, 2006 1:42 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Genelde pek beğenilmez ama benim pek bi sevdiğim bölümdür bu Smile
Tabi bunun nedeni gerçek jersey şeytanına duyduğum ilgi ve alaka olabilir ama onun yanında ilk sezonun en iyi kovalamaca sahnelerinden ve ekip çalışmalarından birine sahne olmaktadır(jd yakalamak üzere binaya giren ms-polis-profesör dörtlüsü).Öte yandan jersey şeytanı efsanesine pek bilinmedik ve orjinal sayılabilecek bir çözüm sunmuştur.Tabi meşhur 1909 olaylarında eyaletin hemen her tarafında çatılar,bahçeler,sokaklar dahil alakalı alakasız her yerde keçininkilere benzer ayakizleri bulan ve havada uçan zürafa-geyik-aslan-vs karışımı bir canlıyı gördüğünü iddia eden insanlar neandarthel teorisine pek sıcak bakmayacaklardır zannımca.Öyle de güzel bir efsanedir jersey şeytanı.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Çar Ekm 11, 2006 7:56 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Jersey şeytanı fenomenine farklı bir bakış açısı...Senaryolar sayfasından okudum ve gayet güzeldi.Yanılmıyorsam bu bölüm XF 'ın ilk stand alone bölümüydü...Amerika bu tip fenomenlerle dolu...Virginia'nın Güve Adam'ı, Massachusetts'in Dover şeytanı...Acaba bunlar gerçek mi yoksa insanların gördüğünü sandığı gerçek olmayan şeyler mi? i Kim bilir...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Çar Ekm 11, 2006 8:10 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aky125 yazdı:
Yanılmıyorsam bu bölüm XF 'ın ilk stand alone bölümüydü...

Yanılıyorsun.. X Files'ın ilk stand alone bölümü 1x 02: Squeeze'dir.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Çar Ekm 11, 2006 8:13 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Doğrudur...Ben zaten emin değilim demiştim...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
netevin
Çaylak
Çaylak

İletiler: 133

İletiTarih: Pts Kas 20, 2006 11:38 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gerçekte böyle bir efsane olmamış olsa belkide hiç güzel gelmezdi. Ayrıca Mulderın insancıl yanınıda görmüş olduk...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
demiraydemir

İletiler: 2

İletiTarih: Pts Mar 26, 2007 4:25 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bence bu bölüm ufo fenomenini ilk kez somut bir şekilde desteklendiği bölümdür
emremektup
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Çar Ağu 22, 2007 3:49 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Neden sevilmedi ki bu bölüm? aslında güzeldir. Beki de ilk sezon bölümlerinden olduğu için ben fazla abartıyorumdur. Yerel bir efaneyi temel alarak çok hoş bir bölüm ortaya çıkarmışlar.
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Cmt May 03, 2008 9:31 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
FX'te izledim. Mulder-Scully liseli gençlere benziyorlar. Neyse hiç duymamıştım Scully'nin vaftiz oğlu da varmış. Vaftiz oğlu, hükümet deneyi kızı, mucize diğer oğlu maşallah. Birde XF ofisi ilk sezonda en alt katta değildi herhalde.yanlışmı gördüm acama Mulder ofisten çıktığında başka geniş bir alana giriyordu??
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Pts Haz 29, 2009 8:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
demiraydemir yazdı:
bence bu bölüm ufo fenomenini ilk kez somut bir şekilde desteklendiği bölümdür

alakası yok ufolarla ilgili , stand alone bölümlerinden biridir..
Şöyle desek daha iyi olur hükmetin gerçeği örtbas etmeye amaçlandığı ilk bölümdür mitoloji olmamasında rağmen.Ah Scully-Mulder önce davransaydınız herşey çoktan hallolacaktı.Ama şunu söyleyebilirim ki Jersey kahramanımız çok tatlıydı zararlı olmasına rağmen.Genel olarak baktığımda pek beğendiğim bölüm değildir.
Başa dön
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Pts Haz 29, 2009 8:53 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
netevin yazdı:
Gerçekte böyle bir efsane olmamış olsa belkide hiç güzel gelmezdi. Ayrıca Mulderın insancıl yanınıda görmüş olduk...

Söz konusu Mulder'sa gerisi teferruattır..
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız