X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Sr Dosyas
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
aky125
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sat Jun 02, 2007 2:02 am    Post subject: Reply with quote
star yetkililerinden rica edilse,acaba tekrar yaynlarlar m(dk olaslk ama) ya da internetten izlememizi salayacak bir eyler yapabilirler mi?Youtube'a konulabilir mesela...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Halitkin

PostPosted: Sat Jun 02, 2007 2:22 am    Post subject: Reply with quote
diziyi bulabilmek icin yapmadigim sey kalmadi diyebilirim.
dvdcilere sordum,diziarsivine baktim,paylasim porgramlari ile aradim ama ne yazikki bulamadim.

youtube sitesine konulabilir ama dizi kimsede yok sanirim.dolayisiyla youtube sitesine koyabilecek biride yok.bilinen bir dizi olsa belki olabilirdi ama az bilinen ve birkac blm yayinlanan bir dizi olmasi bu ihtimalide dsryor.

star tv'ye mail atilarak belki yayinlamari istenebilir ama bu birkac maille olabilecek birsey degil toplanip olabildigince mail atmamiz gerek.

birde syle bir durum var tabi su an tm kanallar yeni bir sisteme geciyor ne oldugunu tam olarak bilmiyorum ama sunu biliyorum.yeni sisteme gecmek icin kanallarin arisvlerindeki tm kayitlar gecmis yillardan baslanarak siliniyor.bu baglamda sir dosyasi dizisi belki arsivlerden bile silinmis olabilir.
Back to top
CGBS
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Sat Jun 02, 2007 3:53 am    Post subject: Reply with quote
Halitkin wrote:

star tv'ye mail atilarak belki yayinlamari istenebilir ama bu birkac maille olabilecek birsey degil toplanip olabildigince mail atmamiz gerek.

birde syle bir durum var tabi su an tm kanallar yeni bir sisteme geciyor ne oldugunu tam olarak bilmiyorum ama sunu biliyorum.yeni sisteme gecmek icin kanallarin arisvlerindeki tm kayitlar gecmis yillardan baslanarak siliniyor.bu baglamda sir dosyasi dizisi belki arsivlerden bile silinmis olabilir.

stara tvye mail atlsa bile ciddiye alnacan sanmam. hadi yaynladlar diyelim sabah 5te falan yaynlanr(aaa imdi aklma geldi:D doan tvnin uyduda yan kanal var dmax belki orada yaynlayabilirlerdi). tamam trkiye artlarnda iyi bir dizi saylabilir ama izlemek iin can attm syleyemem. internette bulunsa bile invasion varken indirme tercihlerim arasnda yer almayacaktr. trkiyede bu tip dizilere yer yok aan rmakn kabuslar evi bile fox gibi yeni bir kanala dayanamad. yaynlansa izlerdim ama ok da umrumda deil. arivlerin silinmesi konusunu ben de duymutum, arivlerin silinmesinin mantkl bir ynnn olduunu dnmyorum onlar bile eskiden yaynladklar programlara p gzyle bakyorlar sanrm. bir internet sitesi vard hi beklemediim diziler bile mevcuttu bir bakaym
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sat Jun 02, 2007 6:39 am    Post subject: Reply with quote
o dizi Taylan biraderlerin projesiydi hatta ilk projeleriydi sanrm. belki onlarn prodksiyon irketinin diziyi dvd olarak karma gibi bir fikri olabilir; yoksa dahi o irkete mail atarak hala bu diziyi hatrlayan ve ilgilenen hatta dvd'sini almak isteyen insanlar olduunu gsterebilirsiniz. star tv gibi ilgisiz davranmayacaklarn sanrm; ne de olsa ilk gz arlar...
Back to top
View user's profile Send private message
kitsunegari
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Fri Oct 05, 2007 6:03 pm    Post subject: The X-Files'n da Trk Versiyonunu Yaparlar m ki? Reply with quote
En byk kabusum... Shocked Aklma geldi de yaparlar m ki acaba byle bir ey diye..Hani birok yabanc dizinin sama sapr uyarlamalar(!) yaplyor ya..Dnsenize bir..Bk.. Confused
aylak
aylak

PostPosted: Fri Oct 05, 2007 9:13 pm    Post subject: Reply with quote
24'n bile kopyasn yaptlar.Mmknat var bence canm.
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Fri Oct 05, 2007 9:28 pm    Post subject: Reply with quote
Yapld saylr aslnda,Sr Dosyas myd o dizinin ad?

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
aky125
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Fri Oct 05, 2007 9:34 pm    Post subject: Reply with quote
yaptlard ki!
http://www.thexfiles-tr.net/forum/viewtopic.php?t=716&highlight=s%FDr+dosyas%FD
Very Happy izlemek nasip olmad oayr...
Back to top
kitsunegari
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Fri Oct 05, 2007 9:43 pm    Post subject: Reply with quote
Ben uyuyormuum o zaman yahu.. Embarassed ok sama oldu imdi atk ya konuyu..ok zr dilerim..
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Oct 06, 2007 2:08 am    Post subject: Reply with quote
Akas tam XF kopyas olarak grlmeyecek bi dizi olsa da, evet Sr Dosyas bir rnektir, ciddi anlamda emek harcanm ve tamamen Trk toplumunun inanlarna gre ekillenmi bi dizidir.

Ve akas yaplan sryle kopya dizi arasnda en elle tutulur olandr aslnda Sr Dosyas.. Deeri bilinmemitir o ayr, geri hatrladm kadaryla bi yerden sora skmaya da balyodu ama gene de izlenebilir biidi.
Back to top
canan
aylak
aylak

PostPosted: Sat Oct 06, 2007 3:23 am    Post subject: Reply with quote
Mzii gzeldi!! Barol oyuncular da Taner Birsel'le Mehmet Gnsr'd galiba, ama Mehmet Gnsr', Scully yapamayacaklarndan dolay, adli tp doktoru Scully rol yapyordu.
Uzayllarla ilgili 1-2 blm yapmlard ama bana ok sama gelmiti, sonra onlar da farkettiler herhalde eski ev hayaletlerini konu yapmaya baladlar. Ka blm srd, ka blm izledim hatrlamyorum ama bana gre ok da baarl bir kopyalama operasyonu deildi.
ama jenerik mziini gzel benzetmilerdi, ondan eminim! Very Happy
Back to top
_ArdEliA_

PostPosted: Sat Oct 06, 2007 9:51 pm    Post subject: Reply with quote
Az nce baktm, youtube 'da jenerii var. Baya eski heralde Mehmet Gnsr 'n tip bi garip.

Quote:

ama Mehmet Gnsr', Scully yapamayacaklarndan dolay, adli tp doktoru Scully rol yapyordu.

te bunu anlamadm. Madem TXF 'a benzer birey yapmlar. Scully 'yi de bi kadna oynatsalarm. Buras Trkiye, kar gsmsndan acan neyim olmaz demiler heralde. Laughing
Back to top
kitsunegari
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Sat Oct 06, 2007 10:08 pm    Post subject: Reply with quote
Hahah bir de Taylan kardeler yapm.. Very Happy Mziin girii gzel gerekten de sonlara doru saptyor biraz..yi ki sonunda 'Gerek Yatan Altnda' filan yazmamlar..Ay ok gldm akam akam..Hi tahmin etmezdim X-Files'n kopyasna bu kadar gleceime..Sinirlenirim ok diyordum ben..
Dizi gzel olabilir tabii ki de X-Files'a benzemeye almas komik olmu..Hele polisin bu aklanamaz olaylar inceleme nedenin amcas olmas ok ho.. Very Happy

Bir de ey vard Trk yapm ya da X-Files'la pek alakas yoktu ama 'Gizem Avcs'..O da gzel bir eydi..Bir kadn bir adam vard.Byle gizli eyleri aratryorlard.Ama daha ok kadn meraklyd bunda sanrsam..Neyse alakas yok X-Files'la.. Razz

Last edited by kitsunegari on Sat Oct 06, 2007 10:22 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
emremektup
aylak
aylak

PostPosted: Sat Oct 06, 2007 10:19 pm    Post subject: Reply with quote
DYFM wrote:
ok merak ettim ya.. Smile
Bir de ey vard Trk yapm ya da X-Files'la pek alakas yoktu ama 'Gizem Avcs'..O da gzel bir eydi..Bir kadn bir adam vard.Byle gizli eyleri aratryorlard.Ama daha ok kadn meraklyd bunda sanrsam..Neyse alakas yok X-Files'la.. Razz

o dediin dizinin zgn ad "relic hunter"d yanl hatrlamyorsam. ilk nce trt'de verilmiti. sonra tv8'e geti. dah sonra yine TRT'ye (yoksa tam tersi miydi?). Indiana Jones'un kopyas gibiydi. her blmde "hadi be. hi olmazsa bu blmn konusu Trkiye olsun" demiimdir. her blmde onlarca lkeyle ilgilenirlerdi ama yine de sanki bana inat Trkiye ile hi ilgilenmezlerdi. geri ilk blmnde bir "istanbul" laf gemitir. ayrca bir blmnde izmir konu alnmtr sanrm. maalesef ben o blm hibir zaman tam izleyemedim. hep sonuna yetitim. o diziyi bilen varsa yazsn bireyler.
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Oct 06, 2007 10:36 pm    Post subject: Reply with quote
_ArdEliA_ wrote:

Quote:

ama Mehmet Gnsr', Scully yapamayacaklarndan dolay, adli tp doktoru Scully rol yapyordu.

te bunu anlamadm. Madem TXF 'a benzer birey yapmlar. Scully 'yi de bi kadna oynatsalarm. Buras Trkiye, kar gsmsndan acan neyim olmaz demiler heralde. Laughing

te demeye altm gzden karyosunuz, tam anlamyla XF kopyas olmamak iin, biraz daha zgn taklmak iin bu tip deiiklilere girmiler. Yani Grey's Anatomy'yi repliklerine kadar kopyalayan "Doktorlar" denen abuk bir dizinin yannda byle bir ey yaplmsa bence sayg duymak gerekir. Scully olarka bir kadn grseydik "aha tam Xf kopyas ! yuh artk!" demez miydik, derdik valla..

zellikle de cinlerdi oydu buydu, bu lkenin *paranormal* den anlad ekilde bir dizi ekmeyi akl etmiler yani. Her eyiyle XF kopyas olsa Doktorlar dizisi gibi salak sama tesi bii olurdu. Gene ok ciddi, ok sper olduunu sylemiycem tabii, ama adamlar Trkiye'ye uyarlamay akl etmiler sonuta.. Gnmzdeki sivri zekalarn ounluunun beceremediini yapmlar hi olmazsa... Hem de yllar nce.. bu biidir bence

Ve ayrca byle bir dizi zaten var olduundan, ilgili bala tayorum bu mesajlar Wink
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum