X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Sır Dosyası
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Cmt Haz 02, 2007 2:02 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
star yetkililerinden rica edilse,acaba tekrar yayınlarlar mı(düşük olasılık ama) ya da internetten izlememizi sağlayacak bir şeyler yapabilirler mi?Youtube'a konulabilir mesela...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
Halitkin

İletiler: 17

İletiTarih: Cmt Haz 02, 2007 2:22 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
diziyi bulabilmek icin yapmadigim sey kalmadi diyebilirim.
dvdcilere sordum,diziarsivine baktim,paylasim porgramlari ile aradim ama ne yazikki bulamadim.

youtube sitesine konulabilir ama dizi kimsede yok sanirim.dolayisiyla youtube sitesine koyabilecek biride yok.bilinen bir dizi olsa belki olabilirdi ama az bilinen ve birkac bölümü yayinlanan bir dizi olmasi bu ihtimalide düsürüyor.

star tv'ye mail atilarak belki yayinlamari istenebilir ama bu birkac maille olabilecek birsey degil toplanip olabildigince mail atmamiz gerek.

birde söyle bir durum var tabi su an tüm kanallar yeni bir sisteme geciyor ne oldugunu tam olarak bilmiyorum ama sunu biliyorum.yeni sisteme gecmek icin kanallarin arisvlerindeki tüm kayitlar gecmis yillardan baslanarak siliniyor.bu baglamda sir dosyasi dizisi belki arsivlerden bile silinmis olabilir.
Başa dön
CGBS
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 346

İletiTarih: Cmt Haz 02, 2007 3:53 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Halitkin yazdı:

star tv'ye mail atilarak belki yayinlamari istenebilir ama bu birkac maille olabilecek birsey degil toplanip olabildigince mail atmamiz gerek.

birde söyle bir durum var tabi su an tüm kanallar yeni bir sisteme geciyor ne oldugunu tam olarak bilmiyorum ama sunu biliyorum.yeni sisteme gecmek icin kanallarin arisvlerindeki tüm kayitlar gecmis yillardan baslanarak siliniyor.bu baglamda sir dosyasi dizisi belki arsivlerden bile silinmis olabilir.

stara tvye mail atılsa bile ciddiye alınacağını sanmam. hadi yayınladılar diyelim sabah 5te falan yayınlanır(aaa şimdi aklıma geldi:D doğan tvnin uyduda yan kanalı var dmax belki orada yayınlayabilirlerdi). tamam türkiye şartlarında iyi bir dizi sayılabilir ama izlemek için can attığımı söyleyemem. internette bulunsa bile invasion varken indirme tercihlerim arasında yer almayacaktır. türkiyede bu tip dizilere yer yok çağan ırmakın kabuslar evi bile fox gibi yeni bir kanala dayanamadı. yayınlansa izlerdim ama çok da umrumda değil. arşivlerin silinmesi konusunu ben de duymuştum, arşivlerin silinmesinin mantıklı bir yönünün olduğunu düşünmüyorum onlar bile eskiden yayınladıkları programlara çöp gözüyle bakıyorlar sanırım. bir internet sitesi vardı hiç beklemediğim diziler bile mevcuttu bir bakayım
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Cmt Haz 02, 2007 6:39 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
o dizi Taylan biraderlerin projesiydi hatta ilk projeleriydi sanırım. belki onların prodüksiyon şirketinin diziyi dvd olarak çıkarma gibi bir fikri olabilir; yoksa dahi o şirkete mail atarak hala bu diziyi hatırlayan ve ilgilenen hatta dvd'sini almak isteyen insanlar olduğunu gösterebilirsiniz. star tv gibi ilgisiz davranmayacaklarını sanırım; ne de olsa ilk göz ağrıları...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 289

İletiTarih: Cum Ekm 05, 2007 6:03 pm    İleti konusu: The X-Files'ın da Türk Versiyonunu Yaparlar mı ki? Alıntıyla Cevap Gönder
En büyük kabusum... Shocked Aklıma geldi de yaparlar mı ki acaba böyle bir şey diye..Hani birçok yabancı dizinin saçma sapır uyarlamaları(!) yapılıyor ya..Düşünsenize bir..Böğğk.. Confused
Çaylak
Çaylak

İletiler: 96

İletiTarih: Cum Ekm 05, 2007 9:13 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
24'ün bile kopyasını yaptılar.Mümkünatı var bence canım.
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Cum Ekm 05, 2007 9:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yapıldı sayılır aslında,Sır Dosyası mıydı o dizinin adı?

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Cum Ekm 05, 2007 9:34 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
yaptılardı ki!
http://www.thexfiles-tr.net/forum/viewtopic.php?t=716&highlight=s%FDr+dosyas%FD
Very Happy izlemek nasip olmadı oayrı...
Başa dön
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Cum Ekm 05, 2007 9:43 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben uyuyormuşum o zaman yahu.. Embarassed Çok saçma oldu şimdi açtık ya konuyu..Çok özür dilerim..
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Cmt Ekm 06, 2007 2:08 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Açıkçası tam XF kopyası olarak görülmeyecek bi dizi olsa da, evet Sır Dosyası bir örnektir, ciddi anlamda emek harcanmış ve tamamen Türk toplumunun inançlarına göre şekillenmiş bi dizidir.

Ve açıkçası yapılan sürüyle kopya dizi arasında en elle tutulur olanıdır aslında Sır Dosyası.. Değeri bilinmemiştir o ayrı, gerçi hatırladığım kadarıyla bi yerden sora sıkmaya da başlıyodu ama gene de izlenebilir bişidi.
Başa dön
canan
Çaylak
Çaylak

İletiler: 81

İletiTarih: Cmt Ekm 06, 2007 3:23 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Müziği güzeldi!! Başrol oyuncuları da Taner Birsel'le Mehmet Günsür'dü galiba, ama Mehmet Günsür'ü, Scully yapamayacaklarından dolayı, adli tıp doktoru Scully rolü yapıyordu.
Uzaylılarla ilgili 1-2 bölüm yapmışlardı ama bana çok saçma gelmişti, sonra onlar da farkettiler herhalde eski ev hayaletlerini konu yapmaya başladılar. Kaç bölüm sürdü, kaç bölüm izledim hatırlamıyorum ama bana göre çok da başarılı bir kopyalama operasyonu değildi.
ama jenerik müziğini güzel benzetmişlerdi, ondan eminim! Very Happy
Başa dön
_ArdEliA_

İletiler: 48

İletiTarih: Cmt Ekm 06, 2007 9:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Az önce baktım, youtube 'da jeneriği var. Baya eski heralde Mehmet Günsür 'ün tip bi garip.

Alıntı:

ama Mehmet Günsür'ü, Scully yapamayacaklarından dolayı, adli tıp doktoru Scully rolü yapıyordu.

ışte bunu anlamadım. Madem TXF 'a benzer birşey yapmışlar. Scully 'yi de bi kadına oynatsalarmış. Burası Türkiye, karı gısmısından acan neyim olmaz demişler heralde. Laughing
Başa dön
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Cmt Ekm 06, 2007 10:08 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hahah bir de Taylan kardeşler yapmış.. Very Happy Müziğin girişi güzel gerçekten de sonlara doğru sapıtıyor biraz..ıyi ki sonunda 'Gerçek Yatağın Altında' filan yazmamışlar..Ay çok güldüm akşam akşam..Hiç tahmin etmezdim X-Files'ın kopyasına bu kadar güleceğime..Sinirlenirim çok diyordum ben..
Dizi güzel olabilir tabii ki de X-Files'a benzemeye çalışması komik olmuş..Hele polisin bu açıklanamaz olayları inceleme nedenin amcası olması çok hoş.. Very Happy

Bir de şey vardı Türk yapım ya da X-Files'la pek alakası yoktu ama 'Gizem Avcısı'..O da güzel bir şeydi..Bir kadın bir adam vardı.Böyle gizli şeyleri araştırıyorlardı.Ama daha çok kadın meraklıydı bunda sanırsam..Neyse alakası yok X-Files'la.. Razz

En son kitsunegari tarafından Cmt Ekm 06, 2007 10:22 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
emremektup
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Cmt Ekm 06, 2007 10:19 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
DYFM yazdı:
Çok merak ettim ya.. Smile
Bir de şey vardı Türk yapım ya da X-Files'la pek alakası yoktu ama 'Gizem Avcısı'..O da güzel bir şeydi..Bir kadın bir adam vardı.Böyle gizli şeyleri araştırıyorlardı.Ama daha çok kadın meraklıydı bunda sanırsam..Neyse alakası yok X-Files'la.. Razz

o dediğin dizinin özgün adı "relic hunter"dı yanlış hatırlamıyorsam. ilk önce trt'de verilmişti. sonra tv8'e geçti. dah sonra yine TRT'ye (yoksa tam tersi miydi?). Indiana Jones'un kopyası gibiydi. her bölümde "hadi be. hiç olmazsa bu bölümün konusu Türkiye olsun" demişimdir. her bölümde onlarca ülkeyle ilgilenirlerdi ama yine de sanki bana inat Türkiye ile hiç ilgilenmezlerdi. gerçi ilk bölümünde bir "istanbul" lafı geçmiştir. ayrıca bir bölümünde izmir konu alınmıştır sanırım. maalesef ben o bölümü hiçbir zaman tam izleyemedim. hep sonuna yetiştim. o diziyi bilen varsa yazsın birşeyler.
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Cmt Ekm 06, 2007 10:36 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
_ArdEliA_ yazdı:

Alıntı:

ama Mehmet Günsür'ü, Scully yapamayacaklarından dolayı, adli tıp doktoru Scully rolü yapıyordu.

ışte bunu anlamadım. Madem TXF 'a benzer birşey yapmışlar. Scully 'yi de bi kadına oynatsalarmış. Burası Türkiye, karı gısmısından acan neyim olmaz demişler heralde. Laughing

ışte demeye çalıştığımı gözden kaçırıyosunuz, tam anlamıyla XF kopyası olmamak için, biraz daha özgün takılmak için bu tip değişiklilere girmişler. Yani Grey's Anatomy'yi repliklerine kadar kopyalayan "Doktorlar" denen abuk bir dizinin yanında böyle bir şey yapılmışsa bence saygı duymak gerekir. Scully olarka bir kadın görseydik "aha tam Xf kopyası ! yuh artık!" demez miydik, derdik valla..

Özellikle de cinlerdi oydu buydu, bu ülkenin *paranormal* den anladığı şekilde bir dizi çekmeyi akıl etmişler yani. Her şeyiyle XF kopyası olsa Doktorlar dizisi gibi salak saçma ötesi bişi olurdu. Gene çok ciddi, çok süper olduğunu söylemiycem tabii, ama adamlar Türkiye'ye uyarlamayı akıl etmişler sonuçta.. Günümüzdeki sivri zekaların çoğunluğunun beceremediğini yapmışlar hiç olmazsa... Hem de yıllar önce.. bu bişidir bence

Ve ayrıca böyle bir dizi zaten var olduğundan, ilgili başlığa taşıyorum bu mesajları Wink
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız