X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Sır Dosyası
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Sal Oca 10, 2006 7:22 pm    İleti konusu: Sır Dosyası Alıntıyla Cevap Gönder

From: Our genesis is alien (okatmer) 5/8/2001 8:34 pm
To: ALL

kanaldan kanala zıplarken birde ne göreyim. dünyanın en iyi dizisinin kopyası bir yapım.evet "sır dosyası"ndan bahsediyorum. kanal6da oynuyo daha evvel izlemiştim ama o zaman xfilesten haberim yoktu. aa demiştim ne ilginç konular var. tabii aslında izlediklerimin bizi saf sanan bazı akıllı tv yapımcılarının oyunu olduğunu düşünmemiştim. diziyi görünce birkaç arkadaşada haber verdim. ama sakın açma!!! izleme!!! gibi tepkiler aldım. ok izlemiyorum dedim. ama dayanamadım ve izledim. özür diliyorum. izlerken bol bol güldüm. tıp fakültesinden polis teşkilatına geçen bayan bir doktor (?)... açıklanamaz olaylara meraklı bir polis (?)..aklıma başka bir dizi geldi ama yok yok olamaz dedim. bu dizidekilerle mulder ve scullyi karşılaştıramam.nedense dizideki adamın duruşu,saçı vsde bana birini hatırlattı. tabii hatırladığım kişiye benzemek imkansız. bu açıklanamaz olayları araştıran polisin odasınıda gördük dizide bana yine bi yeri hatırlattı özellikle duvardaki UFO resmi Smile...
haa ilginç bir nokta daha bu polisin açıklanamaz olayları araştırma sebebi amcasıymış (!!!)
aslında gözüm sürekli sigara içen birinide aradı ama yoktu..
neyse daha çok şeyler yazıp bu önemsiz diziyi önemsiyomuşum gibi görünmeyeyim. xfilesin yanında adı bile edilemez.
bu arada turk.net anketinde dizi 2.sırada heran 3 olabilir. oy verin verdirin. aslında düşündümde 1. olsa ne olucak? TGRT dahamı çok önem vericek? hiç sanmam...

Oğuzhan

From: spooky (spooky_tr) 5/9/2001 4:22 pm
To: Our genesis is alien (okatmer)

aha!!!bu diziyi biliyorum!!!daha önce stardaydı..starda olduğu dönemde benim de daha xten haberim yoktu ve oturup izlemiştim..hatta değişik geldiği ve seyretmek istediğim için yanılmıyorsam evde bulunmadığım bi akşam yayınlanan bi bölümünü videoya kaydetmiştim..x ortaya çıktıktan sonra da melisle oturup o kaydettiğim kaseti izlemiştik!!!ama şimdi ben de ne kadar gerizekalı olduğumu görebiliyorum!!! ))) neyse arkadaşlar..insanlar geçmişte hata yapabilirler önemli olan doğru yolu bulmaları!!! :PPP ben yolumu buldum valla geriye kalanlar düşünsün ne halt yiyeceklerini!!! )) ama türkiyedeki dizi yapımcılarının taklitte ne kadar ileriye gittiklerini görmek açısından yararlı olabilir bi bölümünü seyretmeniz!!! hade öpüldünüzzzz!!!..

"Don't take life too seriously.No one gets out alive anyway."

From: CyBeR_BiTcH~a.k.a ~FiReBiRd (ful_pri) 5/9/2001 9:25 pm
To: spooky (spooky_tr)

usa den ilk geldiim zaman yazdı galiba gecenin bi yarısı bu sır dosyasını görmü$tüm..$ekil olarak aynı karakterler falan ama konu..bence tamamen kültür farkını ortaya çıkarıyo..amerikada x filesta ufolar,hükümet komploları warken bizim kültürün kaynaından
dolayı yok cinler periler falan wardı bu sır dosyasında..muhaha yalnız $aka maka $öle kendini wererek izledinmi geriyodu adamı baya..x ten tek farklı yönü oydu zaten:izleyiciyi psikolojik olarak etkiliyo yoksa konuda bi bok yok..ben hala o diziyi izlediime pi$man falan diilim x çok mükemmel bi$i diil.
sır dosyasıda bazı konularda(oturup bu konuları yazmıycam) x kadar saçma bence..

From: ratboy___ 5/9/2001 10:42 pm
To: CyBeR_BiTcH~a.k.a ~FiReBiRd (ful_pri)

Smile
Walla X yokken izlediğim en dikkat çekici bir programdı bu...
Ders çalışırken gizli gizli izlediğimi hatırlıyorum.Önceden X yoktuki;ama ammada çok uzaylı ve Ufo görüyordum o programı izlediğimde:))
Baya güzeldi.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar Oca 11, 2006 11:37 pm    İleti konusu: Sır Dosyası Star'da Alıntıyla Cevap Gönder
From: volviece 7/16/2003 5:10 pm
To:
ALL

Merhabalar dün aksam tanıtımını gördüm. Galiba su X Files taklidi Sır Dosyası bu aksam Star da yayınlanacakmıs. Saat 23.45 olması lazım.Duyurulur.
Bu arada Murat ıst.e hosgeldin. Bu issizlikte is bulmussun daha ne istiyosun :)) Darısı bizim de basımıza.
Gorusmek uzere.
Herkese cok selam.

From: bayzirtapoz 7/16/2003 8:09 pm
To:
volviece

ben de bu haberi vermek için foruma girmiştim
msjında sanki negatif etki bırakcak bi yorum var sır dosyası hakkında ama eğer yeterli rating i bulursa (ki bizden ala rating potansiyeli mi olur) belki devam bölümleri çekilir diye düşünüyorum
aslında sır dosyası yola türkiye de bi dönüm noktası olmak için yola çıkmış bir dizi
tavsiye ederim

From: VooDoo_83 7/16/2003 9:37 pm
To:
volviece

ben ilk yayınlandığı zamanlar izliyordum sır dosyasını,the x files taklidi falan olabilir ama gene de fena sayılmazdı yani.mulder ve scully de model olarak benzetmişler. :))

From: TRARAGORN 7/17/2003 12:08 am
To:
VooDoo_83

mavi buro... (x-files burosu gibi)
emniyete yeni giren idealist kadın doktor... (d c scully)
kel kafalı bir komiser... (skinman)
ve en guseli de ormanda olu bulunan bir genc (billy miles'ın arkadası-sezon 1 bolum 1)...

bu dizi cok kaliteli...

From: Uroboros4 7/17/2003 1:20 am
To:
TRARAGORN

demin yayınlandımış olması lazım
şimdi gördüm forumda tosun paşadan sonra olacakmış tamda tosun paşanın sonunu gördüm zaplarken, bişi yok diye kapattıydım tvyi
ya walla x-files ile birlikte yayınlandığında eğlenceli oluyodu hoşumada gitmişdi dizi yinede bazı oyuncular çok sırıtıyodu özellikle kötü rolünde olanlar

From: trustno13 7/17/2003 10:36 am
To:
Uroboros4

zamanında tüm bölümleri izleyen biri olarak diyebilirimki
ilk 2 bölüm dışındakiler vasatı geçemiyo. hele o 12'den önce evde ol muabbetini konu alan bölüm...iğrenç ve anlamsız
yok, amacım diziyi kötülemek değil, hatta türkiye'de hala daha geçilememiş bir çekim kalitesi var (asmalı konak dahil) jeneriği hasta derecede güzeldi(demir demirkan saolsun ve fakat o S ile bizim X arasındaki 7 farkı bulana aşkolsun) oyunculukta fena sayılmazdı, ama özentiliğin daniskası olduğu için belki de pek tutmadı..yine de heycanla izleyip, sır dosyası vasıtasıyla bol bol x-files propagandası yaptığımı biliyorum zamanında(SD ilk kez yayınlanırken XF daha yoktu türkiye'de)
o cinli ilk 2 bölümde(SD'nin tek mitoloji bölümü) aklımdan bunca sene sonra hala çıkmayan müthiş bir süpermarket sahnesi vardır...tüm marketin elektrikleri kesilir ve kasiyer kız, galiba bizim scully bozuntusu kıza bi cümle söyler- ki bu cümle kızın bi önceki sahnede ya bi cinden ya da böyle gizemli bi olaydan ötürü duyduğu vurucu bi cümledir karanlıkla ilgili...süper etkileyiciydi.
Oturup izlemek lazım yine aslında ama devamının çekilmesi bir fanteziden öteye geçemez bence...

Murat

From: bayzirtapoz 7/17/2003 8:47 pm
To:
trustno13

yapım yönetim öykü ve karakterler(bu sözcüğe büyük dikkat!!!) durul ve yağmuur taylan (taylan biraderler)(abi bu bile özenti ya)a ait olduğunu sölemeyi unutmuşum .şimdi bu deha ikilinin yaptğı mevcut dizileri ele alalım.
1.beşik kertmesi
2.baba
star daki bir yıldız tutuldu"da da bunların parmağı olduğu konusunda bi koku alıyorum

From: trustno13 7/17/2003 9:59 pm
To:
bayzirtapoz

bu adamların bir de "cinler ve periler" adı altında "charlie's angels" kopyası çektiklerini unutmamak gerek. bence sır dosyasından sonra ya cin çarpmış bunları, ya da beyin transferi falan yaşamışlar osman yağmurdereli ile...(2.si daha büyük olasılık)

Murat

From: erdemisik 7/18/2003 2:54 am
To:
trustno13

BEN ıZLEMEM!!!!!

Çünkü;
Tamam dizi çok kaliteli tekniklerle çekilmiş, kaliteli bir müziğe, kaliteli yapımcılarla çalışılmış olabilir ama en önemli şey olan senaryosu ve karakterleri taklit. Dahası sanırım buradaki herkes Star'ın x-files'ı almak için gereken parayı vermeyi göze alamadığı için sır dosyasını yaptırdığını biliyor... Ve da en dahası ben bunu izleyince kendimi x files'a ihanet etmiş gibi hissedeceğim. ızlersem her ne kadar bölümlerin isimleri "cinli köy, cinli köyün devamı" gibi olsa da beğenebilirim.

Biz x files'ı neden seviyoruz ve izliyoruz? Sadece çekimleri kaliteli olduğu için mi, hayır tüm amerikan dizilerini beğenmemiz gerekir o zaman.. Biz bu dizinin ruhunu seviyoruz. Öte yandan adam kalkıyor bu ruhu çalıyor kendi üstüne geçiriyor ve benim karşıma geçiyor. Ben de o ruhun çalıntı olduğunu bile bile izlicem...

yokk öyle ben izlemem kardeşim...

From: Uroboros4 7/18/2003 4:25 pm
To:
erdemisik

kısmen katıldığımı söyleyebilirim
ama unutulmamalıki herkez taklit ile başlar

From: TRARAGORN 7/18/2003 5:49 pm
To:
Uroboros4

daha sonra yaptıkları diziler ve bu taklit meselesi hakkında insanlara biraz sans verin,belki b diziyle ilgi goremediler ve o yuzden diger sacma dizilere basladılar...bir nevi araziye uydular.
bazen insanlar istedikleri sansi elde edemeyebilirler ve istemedikleri seyleri sırf yasamak,para kazanmak icin yapmak zorunda KALIRLAR...

From: bayzirtapoz 7/18/2003 8:07 pm
To:
TRARAGORN

bazen insanlar istedikleri sansi elde edemeyebilirler ve istemedikleri seyleri sırf yasamak,para kazanmak icin yapmak zorunda KALIRLAR...
sen böyle diyince aklıma fatih solmaz ın tuzu kurularla ruhsar ı yazması geldi

From: Durden38 7/18/2003 11:58 pm
To:
bayzirtapoz

Valla bu dizide kayda değer tel şey Taner Birsel denilebilir, Mehmet Günsür'de ilk zamanlarına göre fena değil.O da inşallah popülarite kurbanı olmazda adam gibi projelerde yer alır...Bu arada unutmadığım birşeyde sanırım 2. bölümde elektrik efekti gibi bişey vardı çizgi çizgi çok komikti:))

From: black_witch 7/20/2003 8:40 pm
To:
Durden38

şu bi gerçek ki star veya bi arkadaşın söyledii gibi skar(ki x files ı almaları harbi sıkıyo sanırım),takmış kafaya x files ı,hatta çok alakasız bi haberde fonda x müziği vardı,çok gülmüştüm.
murat,alemsin ya,harbi cinlerle bozmuş kafayı herifler,türk halkının zayıflıklarından yararlanmaya çalıştıklarını da söyleyebiliriz tabi.

bence "izlemem" gibi bi yargıya varmayın ya,izlerken zevk alırsınız gerçekten,"allaaam,bu kadar da taklit olur mu ya" diye sinirinizi bozmayın, "puha!bu göya mulder oluyo di mi" diye eğlenin,tamer abi ye ayıp etmiş olmazsınız.bi de dizinin reklamında bi sahne var,eğer söz konusu yaratık vs olucaksa o tamer birsel olur heralde,zira kafası kadar kulağı görünüyo.

From: _xxmerlinxx_ 7/20/2003 9:00 pm
To:
black_witch

şimdi mulder we scully için adam bulmuşlar iide eğer yanlış hatırlamıyorsam(ki öylemi) bi adam daha wardı galba,o ne fasulyedenmi orada? kimdi o yaw? 3kişi değilmidiler bunlar?bileniniz warsa bi anlatın ben o tipi çözememiştim

From: Uroboros4 7/20/2003 10:02 pm
To:
_xxmerlinxx_

""şu bi gerçek ki star veya bi arkadaşın söyledii gibi skar(ki x files ı almaları harbi sıkıyo sanırım),takmış kafaya x files ı,hatta çok alakasız bi haberde fonda x müziği vardı,çok gülmüştüm""
forumun derinliklerinde bi yerlerde (yanılmıyosam) yorumsuz başlığı altında yazmıştım, bahse konu olan haber cem uzan'ın seçim kampanyası sırasında fon olan xf jenerik müziğini duyduğumda dumur alemine dalmıştım

From: erdemisik 7/21/2003 7:09 am
To:
_xxmerlinxx_

öncelikle; "izlemem" dedim ama ben bölümleri kanal 6'da bilmem kaçıncı kez yayınladıklarında izlemiştim. eğer x'ı star alırsa onunda başına emin olun ki aynı şey gelecek bilmem kaçıncı kez yayınlanmak, tarihi zamanı hiç alakasız olmak, yeni kurulan star kanallarına boşluk doldurmak için malzeme olmak vs vs... bende popülerite karşıtlığı var bira bu sebepten şimdi izlemem dedim.

bi de göyaa mulder'ın yanında bir de ortağı vardı. saç yapısı alex'in bir zamanlar (scully'nin ablasını öldürdükleri dönem) ki saçına benziyor. dizide o da alex gibi çömez belki de ona benzetmek istemişlerdir?*

From: margi13 7/21/2003 5:19 pm
To:
erdemisik

<<bi de göyaa mulder'ın yanında bir de ortağı vardı. saç yapısı alex'in bir zamanlar (scully'nin ablasını öldürdükleri dönem) ki saçına benziyor. dizide o da alex gibi çömez belki de ona benzetmek istemişlerdir?*<<
benzer bir yorumu sözlükte de getirmişlerdi. neden olmasın diyor insan. bi de yine sözlükte bahsedilmesine göre, (kaynakça belirtiyoruz işte!!) taylan biraderler bizi x f'a diil ikiz tepelere benzet demişler... doğruluğundan emin değilim bunun.
ilk yayınlandığı zamanı hatırlarım bunun. 98 başıydı.bi sürü reklamını yapmışlardı "gerçekleri saklayamazsınız " gibisinden bir şeyler söyleniyordu "S" logosu ve siyah ekranla birlikte... O zamanlar popüler olan organize suç örgütleri ve maskülen görünümlü baş kahraman etrafında dizilerden biri sanıp olumsuz ön yargı beslemiş, hatta sinir olmuştum...
ilk bölümde de öylesine bir rast gelmiştik, otopsi sahnesi fazla kaçmıştı aileyle beraber izlendiğinden. kısacası taklit veya değil, çekim olsun içerik olsun tr sınırları için yapılmamış, edilmemiş olandı.
xftan sonra oturup adam gibi tekrarlarını izledim. doğrusu hiç bir zaman tehdit olarak görmedim. ancak forumda her tekrar gerçekleştiğinde ortaya çıkan yakınmalar, çekinceler duymama neden oldu...

Ama Taner Birsel'i severim Mehmet Günsür de iyidir. Ayça Bingölde tiyatro oyuncusu zannediyorum. Ben hoş bir izlence olarak görüyorum. Hatta makalede de bahsetmiştim.Bir çeşit model alma bu da. Yani hiç bir ürün, tamamiyle özgün değildir bana göre...E burada bariz çok sırıtıyor.Ama beterin beteri var. Bi sürü adaptasyon yaptılar hiç biri de gerekli değildi...Ama SD'ına da kötünün iyisi, hatta çok iyisi deme hakkını kendimde görüyorum haddim olmayarak:))

From: bayzirtapoz 7/21/2003 8:52 pm
To:
margi13

bundan 2 bölüm sonra bir ruhun kadını hamile bırakmasıyla ilgili bi bölüm var(xfiles ta da ya 2.ci ya 3.cü ya 4.cü sezonda benzer bi bölüm vardı bi yaşlılar evinde 80 yaşında bi adam uykusunda kalkıp hemşireyi bi güzell!!:P)
işte burda da benzer bi bölüm var (sır dosyasında tcvz edilen taş gibi bu arada) ama söylemek istediğim şu burda kadına teavüz eden bu ghost busters çizgi filmindeki avcılara yardım eden yeşil ruhun aynısı olmuş.yani efekt yapabiliyosun diye bmbok etmenin anlamı yok

From: margi13 7/25/2003 7:57 pm
To:
bayzirtapoz

ya sorması ayıp/kural ihlali olmasın :pp ama bu çarşamba verildi mi? çünkü o saatte can ataklıyla bişi bişi vardı.sinir oldum:((
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Çar Haz 21, 2006 9:08 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Sır dosyasını hatırlamak isteyenler için;

http://www.sinerjifilm.com/prg4.htm
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 380

İletiTarih: Cum Tem 14, 2006 11:52 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bir sorum olucak sır dosyasının bölümlerini şuan bulmak mümkün mü?
Qadeer

İletiler: 16

İletiTarih: Pzr Ağu 20, 2006 2:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
shy_1998 yazdı:
Bir sorum olucak sır dosyasının bölümlerini şuan bulmak mümkün mü?

maaLesef...ßen de yeniden izLemek istiyorum ama yayınLanmıyor...zaten Türk haLkının kaLiteLi yayınLara gösterdiği iLgi ßu kadar oLur...sadece 5 ßöLüm çekiLdi...ve ßence hepsi harikaydı...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
margikleinjan
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 327

İletiTarih: Pzr Ağu 20, 2006 2:46 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
mehmet günsür saçını krycek gibi düzeltmiş Laughing
teşekkürler oğuzhan
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
guzeldere1
Çaylak
Çaylak

İletiler: 57

İletiTarih: Pzr Ağu 20, 2006 5:50 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Taner Birsel de tip ve resmiyet açısından Duchovny'ye çok benziyordu Wink
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
LiveFastDieNever

İletiler: 18

İletiTarih: Pzr Kas 05, 2006 2:03 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Selam...
Bana göre Sır Dosyası,o sıralarda yayınlanan diğer dizilerden daha güzel bir yapımdı...
ızleyenler bilir.Dizinin The X-Files'a benzerliği dikkat çekiciydi...

(The X-Files jeneriğindeki daktiloyla yazılmış izlenimi verilen büyük X işaretindeki uygulama,Sır Dosyasına da SIR kelimesinde uygulanmış...
ısim benzerliğinden bahsetmiyorum bile...)...

Ben bu dizinin adi bir kopya olduğunu düşünüyorum.
Adi diyorum çünkü The X-Files'ın birkaç bölümüne bağlı kalınarak ,''sadece ona benzesin de gerisini boşver'' diyerek yapılmış bir diziydi bu.

Sır Dosyası'nın içieriğinin The X-Files'ın birkaç bölümüne bağlı olduğunu nereden çıkardım?

Bilindiği gibi Krycek bir ara Mulder'ın ortağı olarak göründü..
(Galiba dizinin yapımcıları Sır Dosyasını çekmeye bu sıralar karar verdi ya da dizinin sadece o bölümlerini izledi.)
Sır Dosyası da bunun gibi bölümlerle başlıyor.
David Duchovny'nin yerinde Taner Birsel,Nicholas Lea'nın yerinde Mehmet Günsür...
Taner Birsel ve David Duchovny'nin bakışları arasındaki benzerlik bölüm boyunca ilk göze çarpan özellik.
Aaa tabi bi de Krycek(Nicholas Lea) ve Mehmet günsür arasındaki benzerlik de dikkate değer.
...
Derken Krycek aniden maskesini çıkarır ve çaylak ajan bir gizli örgüt maşasına dönüşür... Bunun sonucunda Scully geri döner ve mutlu son...
Sır Dosyası yapımcıları bakıyorlar bu dizi bir kadın ajan ortakla daha güzel oldu,hemen Mehmet Günsür yerine başka bir ajan verdiler....

Zaten Sır Dosyası 5-6 bölüm kadar sürdü.Eğer daha devam etseydi galiba The X-Files'daki bütün değişiklikler,Sır Dosyası'na da uygulanacaktı.

Sır Dosyası'nın galiba en güzel özelliklerinden bazıları:

-->Kaliteli oyuncularla çalışılmış olması...
*Taner Birsel
*Mehmet Günsür
*Özge Özberk...

-->Dizinin müziklerini Demir Demirkan'ın yapmış olması.

-->Bölüm öykülerinin orijinal olması.

(Çok mu uzun yazdım yaaa )

Hoşçakalın...

En son LiveFastDieNever tarafından Pts Kas 06, 2006 12:25 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Pzr Kas 05, 2006 9:09 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
LiveFastDieNever yazdı:

Galiba pek azınız hatırlıcak ama Star Tv'de Sır Dosyası adında bir dizi vardı....

Yukarıdaki mesajları okuduysan pek çoğumuzun diziyi hatırladığını farketmişsindir
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 363

İletiTarih: Cum Oca 05, 2007 1:59 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
valla merak ediyorum diziyi..sadece bi kaç saniye izlesem scully Exclamation kim mulder Exclamation kim Very Happy bakabilsemm..
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Sal Nis 10, 2007 8:45 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
sır dosyasının yayınlandığı gün yanlış hatırlamıyorsam şener şen'in "eşkiya" filmini yayınlamışlardı. o bitince hemen ardından da sır dosyasını koymuşlardı. lakin ben o gün ikisini de izlememiştim!
o dönemler x files'tan haberim yoktu ( XFÖ /x files'tan önce/). ertesi gün bir iki akadaş anlattı bölümü. sonra da gazetede sır dosyası ile x files arasındaki benzerlikler anlatılmıştı. lakin ben o dönem dikkat etmemiştim. x files'ı izledikten sonra anladım meğer bu dizi o kıyaslanan diziymiş diye.
ama yine de güzel bir denemeydi bence. bugün türkiyede yayınlanan dizilerin %90'ı (hiç abartmıyorum) yabancı dizilerden alınma senaryoların türkiyeye uyarlanmasıdır. orijinal bir diziye rastlamak çok zor. hal böyleyken sır dosyasına kızmaya gerek yok bence.
x files'ın yanında adı bile edilmez gerçi ama yine de hoş bir denemeydi.
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Çar Nis 11, 2007 12:58 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Vallahi böyle bir dizinin olduğunu forumda öğrenmiştim ben.Daha sonra bir kanalda reklamını gördüm,izleyemedim ama iyi ki de görmemişim,çok sinir olurdum galiba.Bu arada Mehmet Günsur gerçekten de Sleepless bölümündeki Krycek'e çok benziyor Razz (saç stilleri)

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
CGBS
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 346

İletiTarih: Sal May 08, 2007 2:49 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aslında bu dizi şu aralar yapılmaya başlasaydı en azından dokuzuncu sezona yaptığımız gibi çemkirebilirdik. ben dizi yayınlanırken nerdeydim ne yapıyordum hiç bilmiyorum. kaç bölüm yayınlandı ve yayınlanan bölümlerin linklerine sahip olan biri var mı(sanmıyorum) varsa şimdiden teşekkür.
safak_xfs
Çaylak
Çaylak

İletiler: 144

İletiTarih: Cmt May 26, 2007 1:07 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ya ben hatırlıyorum kuzenlerle oturup izlerdik ama hevesimiz kursağımızda kalmıştı...Gerçekten keşke yeniden böle bi dizi yapsalar ya Rolling Eyes

"A dream is a question to an answer we haven’t yet learned how to ask."
“We all have faith and mine is the truth.”

Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
Halitkin

İletiler: 17

İletiTarih: Cmt Haz 02, 2007 1:55 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
sir dosyasi ilk olarak star kanalinda yayinlanmisti.

ilk bölümü izledigim an x files baz alinarak yapildigini anladim ama hicbir zaman bu dizi x files kopyasi,is yapmaz seklinde düsünmedim.

cünkü dizi o yillardaki kosullara ragmen oldukca iyiydi.gerek senaryo acisindan gerekse özel efetkler acisindan olsun.

ne yazikki sadece birkac bölüm cekildi daha sonra takip edeni az olmaliki yayindan kaldirildi.

tavsiyem;izleme firsatiniz olursa x files kopyasi gözüyle degilde Türkiye'de o yillarda o sartlarda cekildigi gözüyle bakmaniz.

nitekim simdiki Türk dizilerine oranla cok daha kaliteli bir diziydi.

sir dosyasi demisken dizinin müziginede deginmeden gecemem.demir demirkan tarafindan hazirlanmis cok güzel bir müzigi vardi.

keske daha uzun ömürlü olsaydi.
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız