X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Bilgisayar / İnternet
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Genel Tartışmalar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Cum Oca 06, 2006 1:26 am    İleti konusu: Bilgisayar / İnternet Alıntıyla Cevap Gönder
From: gillian1610 11/21/2004 5:38 pm
To: ALL

ben dosyaları daha hızlı download yapmak için bir dosya arıyorum bilen varsa yazabilir mi?

From: theafl 11/21/2004 6:30 pm
To: gillian1610

url den indiriyorsan flash get derim ben ama daha iyi bilenler vardır muhakkak sitede

From: margi13 11/21/2004 9:40 pm

google'dan download accelerator diye ararsan bulabilirsin.

From: gillian1610 11/22/2004 10:40 pm
To: margi13

çok sağol ya saatlerce dosya indirmekten içime sıkıntı girmişti

From: strange83 3/30/2005 6:32 pm

arkadaşlar ben bi film indirdim warez den avi fln yazıo filmin sadece sesi var nasıl açabilirim divx player la falan olur mu bide tam tersi bir durum var bir filmimin görüntüsü var sesi yok önerilerinizi bekliyorum

From: xferhat 3/30/2005 10:24 pm
To: strange83

bilgisayarına codec yüklenmesi gerekiyor.

http://digilander.libero.it/klitecode/mirror/klcodec243s.exe bu dosyayı indir ve kur çalıştıramayacağın video ve ses yok.
( quicktime ve real dosyaları hariç )

From: strange83 4/1/2005 3:21 am
To: xferhat

saolasın
bişey daha sorcam izninizle bu altyazılar falan oluyomuş onları da warezden falan mı bulabilirim?

From: theafl 4/2/2005 7:22 pm

büyük ihtimalle türkçe altyazı arıyorsundur.
http://www.divxplanet.com 'un iyi bir arşivi var. orada bulunan filmlerin altyazılarını indirebilirsin

From: strange83 4/3/2005 3:47 pm
To: theafl

çok saolun ya süpersinizz

From: strange83 4/10/2005 6:35 pm

arkadaşlar bu seferde altyazılarla filmi birleştiremiyorum neler denemedim kii

From: spooky_tr 4/10/2005 7:39 pm

bilgisayarında bs player ya da radlight yüklü değilse bu programlardan birini yükle (ki bs player tavsiye ederim)..filmi aç.."load subtitles" de..alt yazılı filmini izle..

From: strange83 4/14/2005 8:45 pm
To: spooky_tr

saol ya çok işe yaradı ama sınavlarım var o yüzden izleyemedim ühü ühü:(

From: asdf20032 Jul-22 3:19 pm

nerelerden beleş film indirileceğini bilenlerin önerilerini bekliyorum. nerden ingilizce alt yazı bulabilirim
bu yüklemeler için hangi programlara ihtiyaç olur. bilgisayarı formatladığım için hiçbir programım yok. winamp, winzip.. ama en kötüsü ekran kartını bulamıyorum. acil yardımlarınızı bekliyorum.

From: Durden38 Jul-22 11:46 pm
To: asdf20032

www.divxplanet.net divxforever.com sitelerinin forumlarını ve www.eksisozluk.com sitesini incelersen aradığın cevapları bulabilirsin... ayrıca www.e-sipa.de ye de bakabilirsin...

From: asdf20032 Jul-27 10:41 pm
To: Durden38

sağol

ama film indirebileceğim yer neresiydi, göremedim

From: Durden38 Jul-28 1:46 pm

Rica ederim, forumlarını incelersen o sitelerin kullanacağın programları, nasıl film indireceğini vs. bulabilirsin...

From: congman Jul-29 11:36 am

Arkadaşlar bilgisayarında tv izleyenler skystar 2 ile offline download yapabilirler.Ne indireceniz belli olmuyo ama Manna diye bir programla tam sürüm oyunlar,programlar,vizyon filmler iniyor.tabi uyarmam lazım bir sürü moldera göre(xxx)film ve resimde geliyo.ayıklamak lazım.tabi bunları internete bağlanmadan uydu anteniyle oluyor

From: golgi Oct-11 8:35 pm

merhabalar... ben geçenlerde xf'in divxlerini indircektim bi siteye girdim, orda böyle torrentle ilgili bişiyler vardı çözemedim. bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa ve bana yardım ederese çok mutlu olacağım... teşekkürler kendinize iyi bakın... birde yakınlarda istanbulda toplanma gibi planlar varmı?

From: incig Oct-12 8:58 pm

Arkadaslar,
Bugun bir sorum var: Ares de Kazaa lite gibi bir dosya paylasim programi imis. Adini yeni duydum. Sizin kullanmisliginiz var mi? Kazaa-lite ile karsilastirmaniz gerekirse, neler soylersiniz?
Ben Kazaa-lite'i kullaniyorum cok kolay install ettim diye. Daha once sizden emule ve soulseek'i de duymstum, ama simdiye kadar Kazaa-lite isimi iyi gordu diye onlara yonlenmemistim. Ama bugun kuzenim Ares'i kullandigni soyledi. Ama o Kazaa-lite kullanmadigi icin kiyas yapamadi. Sizler neler soylersiniz bu konuda?

Kazaa-lite ile Ares'i kiyaslamak icin install daettim. Aslinda Ares'in de install'u cok kolay. Saniyelik is. Ama benim Norton galiba ona baglanti kurmami engelliyor. Norton'u nasil devreden cikaririm. Install'u birkac kere yeniledim ama Norton her seferinde server'i taniyor ve gecit vermiyor gibi. Simdi erisemedigim icin Ares konusunda merakim daha da kabardi. O yzden sizin fikrinizi merak ettim. Bir yardiminiz dokunabilir mi bana acaba?
Belki de direkt Tancan'a sormaliydim bunu. :))

EDIT: Galiba bu konu icin yeni baslik acmamaliydim, ha? Rukish, bu konuyu uygun baslik altina tasir misin lutfen?

From: spooky_gs Oct-12 9:20 pm
To: incig

ben uzun bir zaman kazaa kullandim ama bir sabah bilgisayarimi actigimda download etmekte oldugum dosyalarin silindigini gordum yani bu dosyalara tekrar bastan basladi. arastirdim biraz norton ile bu dosyalari toplamanin mumkun oldugunu ogrendim ama benim icin is isten gecmisti.bunun uzerine ares kullanmaya basladim ve gayet memmun kaldim gercekten arsivi genis ve hizli indiriyor ama son zamanlarda bir server problemi var baglaniyor dusuyor guzel indirmiyordu. ben de kuzenimin tavsiyesi ile lime wire pro kullanmaya basladim.gayet guzel ve hizli bir program.java arayuzunu kullaniyor.bearshare, imesh gibi bircok programla ayni kaynaklari kullaniyor.yani bu bahsettigim diger programlari kullanan userlardan da dosya indirebiliyorsun.

bu tip p2p programlarinda indirdigin dosyanin kac userda oldugu cok onemli oldugu icin ares fazla kullanicisi ile arti puan aliyor ama bu aralar yavas. lime wire pro yu bir dene derim.

From: sedab 9:11 am

bende PC DE ikiside var kazaa lite daha iyi ares lite dan daha çok şey çıkarıyor
ama
bööööööö
benim işteki laptop ikisinide açmıyor setup olduğu halde içimde yaradır bu durum firewall la alakalı bir durum ama çözemedim
yardıma açığım

From: asdf20032 Nov-7 9:52 pm

torrent (bit tornado) ile x files sezonunu indirdim. ama çalıştıramıyorum. hangi codec'in gerekli olduğunu bulamadım. bilgisi olan varsa acil yardımlarını bekliyorum.

From: okatmer Nov-8 9:13 am

Bende Threshold indirdim aynı soruyu soracaktım. Ruki senin önerdiğin siteden indirdim hangi programlar gerekli izlemek için

Oğuzhan

From: rukish Nov-8 9:58 am
To: okatmer

Yani Oğuz ben de nerede kaldın niye izleyip yorum yapmıyosun diye haşlıycaktım seni bak :PPP

şimdi hatırlayamadım ama sanırım XVid codec'i lazımdı.. Size en çok tercih edilen 3 codec'in (divX, Xvid ve ogg vorbis - Tancan bunları okuyunca gözün yaşarıyo mu bakim, ehehehue) içinde olduğu bir codec paketinin linkini veriyorum..

Bunu alın yükleyin, kurulumunu yapın, anında görüntü gelir merak etmeyin :)

http://www.free-codecs.com/download/Codec_Pack_All_in_1.htm

From: okatmer Nov-8 10:46 am
To: rukish

ılk iki bölümü indirdim bu akşam izliycem inşallah. Merakla bekliyorum. Saol adres için

Oğuzhan

From: asdf20032 Nov-8 8:51 pm

codec'i kaydettim. şimdide media player da "class not registered" error mesajı çıkıyor. sinir oldum. ayarlamalarını mı yanlış yaptım, ne yapmalıyım bilemiyorum. bölümler izlenmek için bekliyor ama .... (fona hüzünlü bir melodi lütfen)

From: rukish Nov-9 9:45 am

Bak o zaman bilemicem, Windows Media Player'da bir sorun olabilir. Son sürümünü, yok son değil de MP 9 sürümünü yüklemeni tavsiye ederim :)

From: okatmer Nov-9 10:30 am

Ruki ben senin adresten codecleri yükledim ve daha sonra winamp'tan (ver 5.1)açtım dosyayı. Sorunsuz çalıştı

Oğuzhan

From: rukish Nov-9 11:42 am

Winamp mı? Winamp ne be .. Müzik programı olarak çıkıp "alın bakın video da zileyebilirsiniz bizden artık, civciv çıkarcas yakında" moduna giren playerlardan nefret ediyorum. Gerçi artık hepsi öyle ya neyse :P

Media Player'dan da nefret ettiğim için divx player aldım zaten.. hehehh.. Neyse bilgsayar konusunda benden fazla iyi laf alamazsınız sallayın..

Codec'ler yüklendiğinde zaten player'lar video formatını da destekliyosa çalışacaktır hepsinde.. asdf'ninki farklı bir sorun sanıyorum

From: asdf20032 Nov-13 5:05 pm

[" From: Stop believing ,begin to understand (okatmer)"
"Bende Threshold indirdim aynı soruyu soracaktım. Ruki senin önerdiğin siteden indirdim hangi programlar gerekli izlemek için"]

yukarıda bahsettiğin Ruki'nin önerdiği site hangisi. adresini verebilir misin.

çünkü birtürlü çalıştıramadığım için 10 dan fazla x files bölümünü sildim. içim yanıyo..........................

[b]From: rukish Nov-13 6:03 pm

Bölümlerin olduğu sitenin adresi http://www.mininova.org/

Dizinin ismini aratırsan bölümleri bulursun...

Codec'lerle ilgili linki bikaç mesaj önce vermiştim zaten..

From: Durden38 Nov-13 9:18 pm

Ehehe aferin Ruki sen bayağ kaptın bu işi..;)

From: asdf20032 Nov-14 10:04 pm

sagolasın. vakit bulabilirsem hemen deneyeceğim

From: rukish Nov-14 11:47 pm

Bişi deil ne demek, azcık bişiler öğrendik işte..

şimdi kim nesini ne kadarını biliyo bilemicem ama ben Easynews diye bi siteye üye oldum.. (Bişeye sardırınca böyle sapıtıyorum işte nalet ossun)

Herneyse garip bir kullanım stili var, burda anlatmaya çalışsam beceremem Ekşi Sözlük'ten inceleyebilir isteyenler...

Benim soracağım bu sitelerde bir bölüm neden 600 küsür MB ta 300 küsür değil? .rar dosyası halinde 40-50 parçaya bölüp öyle çekiliyor buradan hemen her şey. ama XviD dediği halde neden büyüklük bu kadar değişiyo onu anlamadım..

Kullanan var mı burda bilmiyorum ama bir sorayım dedim gene de :)

Ayrıca inanmazsınız, mesai saati bittiğinde deneyeyim dedim, dl için Flashget programından yararlandım, 200k gördüm yemin ederim. Yuh dedim.. Flashget arayüzünü bilen bilir, ordaki yeşil noktayı hızından zor takip ediyodum.. Ya bu internetin ne nimetleri var böyle yaa.. 2 saatte bir bölüm yükleyebilcek durumdayım şimdi.. :DDDD

Ehem, tabe sitenin paralı olduğunu da belirtmek lazım.. şimdilik deneme aşamasındayım. Bir hafta içinde manyarsam her ay 10$ vermeyi düşünüyorum.. 10 $ karşılığı 20 GB hakkım olcak.. 20 GB ne demek bilyosunuz dimi? hehehehe

From: Durden38 Nov-15 12:33 am

Aşağıda vereceğim iki linkte tüm sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz..

http://www.divxplanet.net/download.php?act=show&sub=1

buradan k-lite codec pack indirip her türlü divx, xvid, ogg..vs formatlarını izleyebilirsiniz..Ayrıca divxplanet.net forumları ve dökümanları iş görür bayağ..

http://turkish.doom9.org/

Buradan divx ile ilgili tüm detaylar mevcut...

From: asdf20032 Nov-28 10:31 pm

yine bir sorun yumağı ile karşınızdayım.
şimdiki vukuatım şöyle: "utorrent" ile ruki nin dediği siteden bölümleri indirdim. çalıştırmaya kalktığımda
""this program has performed an illegal operation and will be shut down.
If the problem persists, contact the program vendor""
realplayer uyarısıyla karşılaşıyorum.
sorun utorrent'da olabilir mi? yada sorun ne olabilir? utorrent yerine ne tavsiye edersiniz?
çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz............

From: rukish Nov-28 10:43 pm

Real Player'ın halt yemesi o.. Sen windows media player yada BS Player kullan.. BS Player ne olsa çalıştıran bi program zaten..

From: fbi stop! (fbistop) Nov-29 10:32 am

real player'a alternatif olarak real alternative'i öneriyorum. ben denedim, real player'ın ne reklamlarına ne de başka saçmalıklarına mahkum kalmıyorsunuz. ayrıca bir arkadaştan real player'ın kurulurken bilgisayara spy attığını duymuştum. kendim gözlemlemedim ve bununla ilgili araştırma yapmadım ama böyle firmaların bu tip şeyleri yapmaları olası (rad light diye bir oynatıcı vardı, onunla da spy geldiğini duymuştum), yani büyük firma diyip güvenmem, keza geçenlerde sony'nin bir rezaleti ortaya çıkarıldı[1].

neyse daldım geri döneyim, real alternative, real media dosyalarını görüntülemek için gerekli codec'leri ve media player classic denen ve windows media player'la alakası olmayan bir oynatıcı içeriyor. kurulum sırasında isterseniz bu media player classic'i yüklememeyi de seçebilirsiniz, ama o da iyi bir oynatıcı, yükleyebilirsiniz.

real alternative'i şu adresten indirebilirsiniz:

http://www.free-codecs.com/download/Real_Alternative.htm

[1] http://www.fazlamesai.net/index.php?a=article&sid=3474
http://www.fazlamesai.net/index.php?a=article&sid=3516

From: Durden38 Nov-29 1:30 pm

Hani bir laf vardır başçavuşun eşeği diye başlayan..neyse bu başlık altında verilen bir kaç linke tıklandığı takdir de tüm sorunlara çözüm bulabilirsiniz..

En son auroriel tarafından Çar May 07, 2008 9:14 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Sal Oca 17, 2006 9:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
From: paradoks Dec-5 8:39 pm

selamlar x filesın 1. sezondan baslayarak dizi bölümlerini indirebileceğim bir yer arıyorum .
sizin indirdiğiniz yer x files movie mi yoksa dizi bölümleri mi ?
eğer sezon bölümleri ise bana nerden nasıl indireceğimi biraz ayrıntılı olarak verirseniz çok sevinirim herkese selamlar...

From: fbistop Dec-6 9:30 am
To: paradoks

dizinin bölümleri kimi sitelerden bulunabiliyor, birini geçenlerde rukish yazmıştı, http://www.easynews.com/. yalnız bu siteye ücretli üye olunuyor. 10$ karşılığı 20GB indirme hakkınız oluyor. ücretsiz site var mı, bilmiyorum. arkadaşlardan bilen vardır. ben e-donkey üzerinden indiriyorum. e-donkey ağına ulaşacabileceğiniz e-mule, mldonkey, vs. gibi bir program kurduktan sonra tek ihtiyacınız e-donkey link'leri oluyor. bu link'lerden de birçok yerde bulabiliyorsunuz. x-files'ın bütün sezonlarının da linklerinin bulunduğu bir site, www.p2ptv.co.uk . bu sitede başka birçok dizi için de link'ler var. yalnız birşey önermek istiyorum, bu siteden link'lerin olduğu sayfayı bilgisayarınıza kaydedin. bu siteler bağış usulü çalıştığı için günün birinde kapanma olursa linklere de ulaşamazsınız(1. sezonu indirmeye www.the-realworld.de diye bir siteyle başlamıştım, link'leri kaydetmedim, daha sonra site kapandı). gerçi kullandığınız e-donkey programıyla aratıp da bulabilirsiniz, ama daha derli toplu olduğu için bana bir siteden alınan link'ler daha iyi geliyor. aşağıya e-donkey link'lerini bulabileceğiniz siteleri yine yazayım.

www.p2ptv.co.uk
http://www.emule-help.com/verified.htm

From: rukish Dec-6 10:57 am
To: fbistop

Edonkey yerine torrent ile yüklemeyi seçersen (ki bence donkey'den daha kolay anlaşılabilir, hızlarını karşılaştırmadım ama) aşağıdaki linkte her sezon divx formatında mevcut

http://www.mininova.org/sub/228

torrent programı olarak ta Utorrent'i tavsiye ediyorum.. Azureus en bilinenidir ancak ben çalıştıramamıştım..

Ve hoşgeldin Yalçın :)

From: fbistop Dec-6 11:51 am

torrent'e geçmeyi düşündüm fakat bulduğum tüm torrent dosyaları bir sezon için yaklaşık 3 GB boyut olduğunu gösteriyor. şimdi söylediğin siteye de baktım, oradakiler de aynı. bu da bi bölüm için 120-150 MB'a falan karşılık gelir. donkey'de ise 350 MB'lik dosyalar indiriyorum. torrent'e geçmeme sebebim budur, yani görüntü kalitesinde fark olacağını düşünmem. kaldı ki şirkette torrent'le south park'ın bazı bölümlerini indirdim, 170 MB'lik dosyalar, görüntü gayet iyi ve south park 20 dakika. şimdi 45 dakikalık xf için 120-150 MB arası dosyaların görüntüleri nasıldır? tabii bu konuda görmeden birşey demek de doğru olmaz. sizin elinizdeki görüntüler nasıl, yani torrent ile indiren arkadaşların?

ben donkey'den 1. ve 2. sezonu Pi314 (rip'leyen arkadaşın adı bu heralde) rip'lerini indirdim, 1. sezonun görüntüsü iyi, 2. sezon ondan daha iyi :)

torrent'i geliştiren arkadaşlar, p2p dünyasına farklı bir dosya paylaşımı mantığı getirmişler, ve eğer çok dosya paylaşan varsa, dosyanızı indirirken bant genişliğinizin tamamını bile kullanabiliyorsunuz ama belli bir anda bir dosyayı paylaşan kişi çok değilse, pek e-donkey'den farkı olmuyor. örneğin, şirkette south park'ın şu anda amerika'da yayınlanan son bölümlerini çok hızlı indirebiliyodum, fakat south park'ın 1. sezonundan 600 MB civarı tutan ilk dört bölümü indireyim dedim, 2 haftada anca geldi.

From: paradoks Dec-6 8:07 pm

Çok teşekkür ederim!
şu zamana kadar aldığım en doyurucu bilgiler eğer bi sey yapamazsam da gene de bu şekilde ilgilenmen çok sevindirici. hoşbulduk!!
gerçekten:)

From: incig Dec-7 5:59 pm

Rukish, downloadlarini PC'den hemen CD'lere aktariyorsun, degil mi?
Dusunuyorum da, o kadar download yapiyorsunuz; PC'lerinizde yer kalmamistir diye dusunuyorum, eger CD'lere aktarmiyorsaniz.
Benim laptop PC artik eskidi. Dell Inspiron 2500. 18,5 GB hard disk vardi; su anda bos yer sadece 7,29 GB. Bu bana daha ne kadar yeter? Yoksa yeni bir external hard disk alsam iyi mi olur? Bir fikir verebilir misin?

From: trustno13 Dec-7 6:33 pm

valla 120 gb harddiskler bile nerdeyse yetmez oldu be inci :) ama bi 120'lik anladığım kadarıyla seni epey idare eder. üstelik burda 70 küsur dolara satılıyolarsa kimbilir abd'de ne kadar ucuzdur. external HD'ler daha pahalıdır ama onu söyleyeyim.

Murat

From: rukish Dec-7 6:48 pm

Vallahi benim 40 GB idi hard disk, alıcam alıcam dedim ama pek te meyletmedim yükseklerine.. 40 iyi. çünkü söylediğin gibi CD'ye çakiyorum zaten.. Bi MP3'lerimi hard disk'te saklama takıntımdan kurtulamadım. O nedenle belki ilerde 80 GB'lık bişi alırım ama daha 40 dolmadı ki :)

Tavsiyem hard diski yükselticeğine adam gibi bi DVD Writer al, ama bu da laptoplar için pahalıya patlar.. 7 GB seni bayağı idare eder ama download vs. yapıyosan o zaman en mantıklısı external hard disktir..

Aslında bi daha düşündüm de CD de DVD de bölük pörçük saklıyo sonuçta bilgileri, DVD olsa hadi neyse ama sanmıyorum ki bir dizinin bir sezonunu tek DVD'de saklayabilesin.. Benim her haltı bir arada tutmak konusundaki takıntım aslında had safhadadır ama işte şimdilik böyle idare ediyorum.. Gene en iyisi hard disk slında yaa.. Du bakim abim almıştı onunkine yamanıyım bari şimdilik, iyi hatırlattın :P

From: incig Dec-7 9:06 pm
To: trustno13

Burdaki elektronik magazalarinda external hard diskler gordum. 40 veya 80 GB'ligi galiba 120-150$ kadardi. Ufacik sik seylerdi. Simdi tam hatirlamiyorum. Esim en iyisi "Western Digital" dedi.

Laptoplara ek olarak hard disk takilabiliyor yanilmiyorsam, degil mi? Bunu disardan alip ben de takabilir miyim, yoksa PC'nin servisine mi goturmem gerekir? Bir fikrin var mi?

CD writer'im yok. O da herhalde USB kablosu falan ile takilabiliyor, ha? Bir CD writer'in eksikligini cok hissediyorum. Bir tane almak istiyorum.

MP3'leri artik hard diskte tutmak istemiyorum, cok fazla yer kapliyor. Sonunda MP3 player aldim. Ben de senin gibi Zen Micro aldim, 5 GB. MP3'ler daha fazla yer kapladigi icin hepsini wma'ye cevirip oyle yukledim. Bayagi yer tasarruf etti. Sen nasil yapiyorsun?
MP3 olarak 144 parca 1 GB yer kaplamisti. Simdi ise 207 parca wma, 64 kbps olarak hala 1 GB bile etmiyor. :)) Ben ses kalitesi olarak bir sey farketmedim. wma de gayet iyi.

From: trustno13 Dec-7 11:51 pm

O zaman HD'den vazgeçip hemen bi cd-writer almaya bak inci :) hata onu da boşver, dvd-writer al bana kalırsa.

Lap-top için HD düşünüyorsan o zaman external doğru tercihdir derim, çünkü açıkçası onlara HD takmak çok daha zor bildiğim kadarıyla(hatta belki de takılmıyodur bile) o yüzden lap-top'a HD alacaksan external tercih et.

Ben Zen Micro'ma mp3 formatında yüklemeler yapıyorum içinde heralde 500 küsur şarkı var ve hala 2 gb boş. wma-mp3 kıyaslaması hiç yapmadım bugüne kadar ama ses kalitesinde fark yok, üstelik daha az yer kaplıyo diyorsan gün gelir wma formatına döneriz :)

Murat

From: incig Dec-8 12:41 am
To: trustno13

wma formatinin mp3'ten daha az yer kapladigi tecrubelerimizle sabit olmustur artik. :)) Ses kalitesi bakimindan hic bir fark yok, emin ol. Gun gelir de yerin biterse player'inda sen de wma'a cevirmeyi deneyebilirsin. Pisman olmazsin. :)) wma, m3'un yarisi kadar ancak yer kapliyor. 2 gundur onlarla ugrasiyorum, ordan biliyorum artik. PC'deki mp3'leri de wma olarak saklayacagim artik. Ondan da yer tasarrufu ettim biraz. :))

Diger konular hak.verdigin bilgiler icin sagol. Oncelikle bir CD-writer ve sonra da bir external hd almaya baayim ben o zaman. :)

From: rukish Dec-8 5:00 pm

WMA'nın açılımı nedir? Windows Media Audio file.. ıçeriğinde ne geçmektedir? Windows.. Windows hangi şirkete aittir? Microsoft?

şimdi sizce Ruki hangisinden daha çok nefret etmektedir? Hepsinden! Saflığına doymasın diceksiniz, hatta aptallığına doymasın bile diyeiblirsiniz Ruki için.. Ama kendisi tekel olan her halta karşıdır, nası IPOD'u sevmez, nası SONY yerine alternatif arar (nalet ossun ki kulaklığı hala SONY, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu deil mi? Senheiser mıdır nedir alacam yakında ondan merak edilmesin)

Linux'u becerebileceğine inandığı an şu Windows'u formatlamazsa namerttir bi de Ruki (Yiyosa yap diyceksiniz , yemiyo zaten ne üstüme geliyonus?)

Mp3 de tekeldir, onu da sevmem, ne zamandır OGG diye MP3'ten %50 daha az yer kaplayan ve kalitesi de gerçekten eşsiz olan formata göz kırpıyorum ama işte gel gör ki bütün MP3'leri ogg'ye çevirmekten bahsediyorum burda, ölme eşşeğim ölme yane.. bi gün inşallah..

Hem IRIVER'ım OGG de destekliyo.. bi de Firfox'umu çok seviyorum ben bliyonus mu? Internet Explorer'mış! Peh!

Ne diyodum ben.. Ha external hard disk.. Evet en mantıklısı ;)

From: fbistop Dec-8 6:16 pm

vaay, çok etkilendim, buralarda linux ve özgür yazılıma yakın duran birilerinin olacağını tahmin etmezdim, ben linux kullanıyorum desem bana o ne bea dersiniz diye hiç bi ipucu vermedim yazdıklarımda(gerçi verecek bi şey yoktu zaten :) ).

ruki yemiyo diyosun anlıyorum ama linux masaüstünde eskisi gibi değil, artık çok güçlü. masaüstü ortamları win'in yapabildiği her haltı yapıyo, usb'ni otomatik tanır, cd'ni otomatik bağlar, p2p programlarının envai çeşidini bulursun, firefox zaten bizim kalemiz, mp3 çalıcıları baya gelişmiş, video oynatıcıları da gayet iyi, daha ne olsun :)

bunun dışında insanların linux ile ilgili en büyük sıkıntıları bazı donanımlarını çalıştıramamalarıdır. bunun da en büyük sebebi, donanım üreticilerinin ve teknik ekiplerinin win'den başka bişey tanımamalarıdır, yani sürücü üretmemeleridir, kaldı ki böyle durumlar için linux dünyasından gönüllü insanlar çıkıp "ee, madem bunun sürücüsü yok, dur biz yazalım" diyolar. tabii bunlar yetmiyor, çünkü adamlar gönüllü.

bi de şu insanı öldüren önyargı. linux'u çok zor gibi gösteriyorlar. hala orta düzey ve üstü kullanıcıların kullanabileceği bir işletim sistemi gibi gösteriliyor. halbuki linux son kullanıcıya çok yaklaştı artık. kaldı ki, win'de bir problem yaşadığınızda bir şey program çöktüğünde bunun sebebini anlayamazsınız, win'den çıktı alamazsınız. win derki : "bu programda bir hata oluştu, sen kendin uğraşma, gönder bana hata çıktını, ben çözerim, bana bağımlı kalmaya devam et". biz linux'ta programdan, işletim sisteminden çıktı alıp e-posta listelerine sorabiliyoruz bir problem olduğunda.

bir de ogg demişsin, ben de bahsetmeyi düşünüyodum sen bahsetmişsin, ogg gerçekten övgüyle bahsedilen bir audio sıkıştırması. desen ki kullanıyo musun, ne yazık ki, bir mp3 player alırken insan hangi formatları çalıp çalmadığına bakmayı ihmal ederse böyle olur :) ne yazık ki benim creative'in ogg çalmadığını öğrendim, bu yüzden evde de mp3'leri ogg'a çevirmiyorum, ama bir dizindeki mp3'leri ogg'a çevirmeyi otomatikleştirecek birşey yapılabilir, eğer dönüştürmek önemli ise yardımcı olabilirim.

neyse linux'un sunucu görevi olan kritik makinalarda üstün olduğunu bazı win'ciler bile kabul eder, ama kabul edilmeyen linux'un masaüstünde win kadar iyi olduğu. bu tabii win kullananların ve linux'a önyargılı yaklaşanların düşüncesi. ben ve benim gibi linux kullanan birçok insan kesinlikle böyle düşünmüyoruz.

neyse görüşmek üzere. linux denemek isteyenlere elimden geldiğince yardım olurum. ben olamasam tonla forum, e-posta grubu var.

From: rukish Dec-8 8:17 pm
To: fbistop

Ehem.. Elimden geldiğince özgürlüğe kaçanlardanım ben evet.. :))) Ama ne yazık ki "eeeh! yetti be Windows, yetti be PC" moduna girip komple her şeye sil baştan başlamak biraz yürek istiyor, o da bende yok sanırım.. Yani lafa gelince çatır çatır atıp tutuyoruz ama uygulamaya gelince genelde iş yok.. Allah'tan biraz deli cesareti destekliyo da arada radikal kararlar verip bu kararlardan pek te mutlu olabiliyoruz :P

Linux'u gerçekten tanımak istiyorum. Ancak nerden nasıl başlarım bilmiyorum, bu bir.. ıkincisi bir IT sorumlusu maalesef ne kadar istese de Windows'tan uzak kalamayacaktır, bunu bilmek insana "ne yapsam boş" duygusu veriyor ki çıldırmamak işten deil.. Gene de Windows beni yeteri kadar dellendirdiğinde o deli cesaretiyle bişiler yapabilirim.. Ama sadece evde yapabilmek te kötü olacak.. Neyse, yemiyo işte şimdilik..

Ancak burada bir itirafta bulunayım, gerçekten atıp tuttuğum bu birbirini tutmayam demeçlerimden anlaşılacaktır, bana göre yine bir tekel olan bişeye gönül vermiş durumdayım.. Benim de zaaflarım var napiim, bunların en barizi de web design olayına giriştiğimden beri Apple düşüncesini bir türlü kafamdan atamamam... Ipod'a nerde olsa burun kıvırırım ama bir Apple Powerbook için yıllarca taksit ödemeyi kabul edebilirim, o derece de *hayallerle yaşıyorum* :PP E onun da işletim sistemi farklı ve herkes "1 numara" diyo.. Onu da öğrenmem gerek, en yapıcam ben şimdi??

şimdi insan nası olsa senelerce bir Apple Powerbook alamıcak eline, git te Linux'u öğren dimi? Ama işte durum da ortada.. Bu yüzden daha beter nefret ediyorum zaten Windows'tan.. (Bişeyi becermeyince başkasını sorumlu tutacaksın ya) Böhüü... :(

Neyse konudan çok uzaklaştım. Kusuruma bakılmasın susuyorum ben.. Kendime kızmaya çalışıyım biraz da yaf :P

From: fbistop Dec-9 10:44 am

başlamak için en güzel nokta live cd'lerdir. live cd'ler, işletim sistemlerinin cd'den boot edilebilecek şekilde bir cd'ye olabildiği kadar sığdırılan halleridir. windows tarafında böyle birşey mevcut değildir, linux'ta bolca vardır (bir de bsd diye bir işletim sistemi var onun var bir iki tane). bilgisayarınızın bios'undan first boot device'ı cd olarak ayarladıktan sonra bu live cd'lerden birini cdrom'unuza takıp birkaç dakika içinde çalışan bir linux'u incelemeye başlayabilirsiniz. bu live cd'lerin kralı ve en ünlüsü Knoppix'tir. size linux tanıtmasının dışında sistem kurtarma işlerinde de çok işe yarıyor Knoppix. bu bir başlangıç noktası olabilir linux'u tanımak için, aşağıya link vereyim indirebilmek için.

ftp://ftp.linux.org.tr/pub/knoppix/KNOPPIX_V4.0.2CD-2005-09-23-EN.iso

"IT sorumlusu windows'tan uzak kalamayacaktır" demişsin, kastın IT sorumlusunun sorumlu olduğu kişiler windows kullandığı için yada şirkette windows kullandığı için windows'tan kurtulamayacaktır mı? yani bi çok zaman istemesek de windows kullanmak zorunda kalabiliyoruz, mesela şirkette windows kullanıyorum (ileride kesinlikle böyle olmayacak :) ), yada ne biliyim okul zamanı hoca bişey ister, dot nat ile yapacaksın der, o zaman da pek alternatifin kalmaz. tabii bunlara en iyi çözüm çalışacağın yeri özellikle istediğin gibi bir çalışma ortamı olarak seçmen ve buna benzer şeyler olabilir. tabii birilerinden sorumluysan o insanlara kullanmak istediğin şeyi kullandırmadıkça sevmediğin şeyle nefes nefese olmaya devam edersin :(

zaaflar ve tutarsızlıklar mutlaka karşımıza çıkıyor. böyle apple gibi bazı şeyler insanı cezbediyor :) ben özellikle apple powerbook'um olsun demiyorum, ama iyi bir laptop'um olsun isityorum, mesela hp'nin nx 9000 serisinden modeller var, hem laptop'un tasarımı güzel hem de içindeki parçalar iyi. apple bilgisayarlarla MacOS adlı bir işletim sistemi geliyor (eski adıyla macintosh). Mac'in tasarımla uğraşan kişiler için ideal olduğunu söylerler. mesela, photoshop önceleri mac için tasarlanmış bir programmış, daha sonradan windows sürümü de yapılmış. ama apple'ın daha doğrusu mac'in en çekici yönü grafik arabirimidir, adamlar öyle bir arabirim yapmışlardır ki, hem windows hem de linux tarafından insanlar kendi sistemimizi nasıl mac gibi göründürebiliriz diye düşünüp çözüm bulmuşlardır. hatta firefox'ta bile mac benzeri temalar var. valla yalan yok cidden güzel :) ben de bi kere mac gibi göründürdüm win'i ve linux'u.

bir de çok yazdım ve kafa şişirdim belki biliyorum ama son olarak şu tekel meselesinden bahsetmek istiyorum. ulusötesi şirketler öyle bir politika izliyorlar ki, herşeyi nasıl en ucuza imal edip en çoğu nasıl kazanırız ve bunu yaparken en hızlı nasıl genişleriz gibi bir düşünceyle hareket ediyorlar. yani eski çağlardaki kral, padişah, sömürgesi olan ülkenin hükmetmesi durumları artık bu çağda bu şirketlere devredilmiş durumda. bunlardan bilgisayar sektöründe de var. mesela şu anda dünyada bilgisayar piyasasında çok büyük paya sahip olan microsoft eskiden ufakcacık bir şirketti. ve bill gates, 1994'te bir toplantıda, şu anda özgür yazılım dünyasının kesin bir şekilde karşı çıktığı yazılım patentleri için şunları diyordu "önümüzdeki en büyük engel, yazılım üretirken karşımıza için patentler, bu pantentlerin kullanımı serbest olsa çok daha performanslı işler yaparız", 10 yıl sonra ise bay gates "fikir patentleri çok önemli bunların korunmasına hepimiz katkı sunmalıyız" gibi diyor. yıllar önce microsoft'un tahtından ettiği IBM şimdi, linux ve java ile eski günlerine geri dönmeyi amaçlıyor, linux'a destek veriyorlar(tabii kendi çıkarları için) ve bu desteğin önemi yadsınamaz, ama bir yandan da bu insanların geçmişin tekeli olduğu ve güvenilmeyeceği de bir gerçek.

siz sadece özgürlük istiyorsunuz, özgürlük için en zor şeylere bile razı olabiliyorsunuz, ama onlar para için herşeyi ellerinizden alabileceğinizi gösteriyorlar. ama ruhunuzu da alamazlar ya...

From: asdf20032 Dec-18 3:18 pm

yardımlarınız için teşekkürler
herşeyi denedim ama kaydettiğim bölümleri izlememe izin vermeyen sorun devam edince (illegal operation uyarısı), kaydettiğim bölümleri yine sildim.

bu kez de e-mule (eMule v0.46c) denedim. www.p2ptv.co.uk sitesinden bölümü seçtim, kaydetmeye başladım 1.20 mb da takıldı ..........................

[(konuyla ilgisi yok gerçi) 2 haftadır telekomla uğraşıyordum. internet bağlantısı sağlanıyordu fakat sayfa açılmıyordu ve "cannot find server or dns error" la karşılaşıyordum. telekomun istediği gibi bilgisayarımı 24 saat açık bile bıraktım hiç bir işe yaramadı. en son telekomu tekrar aradım bu kez servis yazdırmak için çünkü sorunu bir türlü çözemeyince modemdendir dediler. ve sinirli bir şahısla muhattap olmak zorunda kaldıktan sonra adsl in sorunu çözüldü. telekomdan kaynaklanan sorun yüzünden 2 hafta internetsiz kaldım, süründüm anlayacağınız.]

From: 2shy13 Dec-29 8:03 pm

Merhabalar ben X files'ın 7.sezon bölümlerini okulda olduğum için izleyemiyecem.Hadi diğer bölümlere TGRT'de bakmıştım zaten deyip avunuyordum.Ama bu bölümlere bakmak farz oldu artık.Neyse vel hasılı kelam bölümlere nasıl ulaşabilirim(Bu bölümdeki cevapları okudum ama bazılarını anlamadım programlarla ilgili olan yerleri)Sorular şöyle:
1.www.mininova.org adresindeki ayrılan bölümlerin hangisini tavsiye edersiniz bir sürü kategori var.
2.Acaba tane tane hangi programlar lazım olur yükleme öncesi ve sonrasında?
Evdeki internet limitli olduğu için soruyorum(3GB)şimdi hem limiti aştığımız için fıça yeyip bir de olası bir sorunla karşılaşmayalım.Evdekiler zaten gıcık oluyor X Files'a hasta olmama:)

From: xferhat Dec-30 3:21 am
To: 2shy13

mininova dakiler torrentdir.bunun için torrent programlarını kullanmalısın.

ben 7 aydır bitcomet kullanıyorum.gayette memnunum.

mininovada http://www.mininova.org/sub/228 adresini kullanman tabiki en mantıklısı değil mi? :P
7. sezonun dvd den riplenmiş hali 7 gbdan fazla olacağı için kotalı adsl den indirmen şiddetle tavsiye edilmez.fırça yememen için :))

From: 2shy13 Dec-30 11:01 am

Peki oradaki DVDripler mi güzel olanı yoksa complete olanlar mı?Peki nasıl halledebilirim, bütün XF sezonlarını topladım 62 GB gibi devasa bir rakam çıkıyor.Pardon ama bu torrent olayı nedir ben yine anlamadım...

From: rukish Dec-30 2:22 pm

Her ikisi de DVDrip onların, ben öyle biliyorum..

Ayrıcva bu başlıktaki mesajların tümünü okursan Torrent ile ilgili bilgi edinebilirsin.. Tancan'ın (Durden38) verdiği linkler vardı, onlara da bakarsan ne programlar gerekiyo başka , onları da öğrenirsin :)

From: 2shy13 Dec-30 4:12 pm

Teşekkürler aslında orada yazan programların bir çoğu var bende real alternative hariç.Ama download işine benim bir çözüm bulmam lazım...

From: Lord Reaper Dec-30 8:47 pm

her tur media dosyası ichin tek player.. codec yuklemeye de gerek yok, bu program kendi codecleriyle birlikte gelio we en dushuk systemlerde dahi son derece hızlı chalıshıo.. (daha once tartıshılmıshtı..) buyrun;

VLC:
http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html

From: 2shy13 Dec-31 9:45 pm
To: Lord Reaper

Peki bu programı yüklersek,real media player isteyen dosyalar da açılır mı.Ya kusuruma bakmayın ama tekrar sorucam diğer sayfalarda real alternative diye bir programdan bahsedilmiş, o nasıl peki ücretli mi,yoksa bu da 14 gün ile sınırlı mı?Cevaplar için teşekkürler şimdiden:)

From: Lord Reaper Dec-31 10:31 pm

VLC'nin destekledii dosya turlerine burdan bakılabilir..
http://www.videolan.org/vlc/features.html

real media desteklenmiomush, sanırım nedeni real'ın kendi dosya formatını yasal olarak koruo olması.. ki zaten VLC avrupanın digital dosya koruma kanunlarına takılmısh we bununla uurashıolardı son baqtıımda..

real alternative ise gayet free bi tool, VLC'nin yanında sadece real media ichin kullanılabilir.. fii tarihinde yuklediim bi k-lite mega codec pack, real & quicktime alternative'i beraberinde getirmishti sanırım we yine bu packe dahil olan windows media player classic ile izliodum media dosyalarını ta ki VLC ile tanıshana kadar :)

VLC kullanılacaksa eer sadece real media ichin real alternative (codec pack diil) yuklenir we WMPC ile izlenir.. budur! :)

From: xferhat Jan-2 1:13 am

oradaki dvdripler riplenirken yüksek çözünürlükte riplendiği için ( güzel cümle oldu :P ) dosya boyutu fazla olmuş..completelerde de dvdlerden riplenmiştir ama eksiksizdir.onun için merak etme.bilgisayarda yada divx playerınla tvde izleyeceksen completeler idare eder seni.bu sana kalmış.

torrentlerde önemli olan seederları fazla onlan torrentleri seçmektir buna dikkat edin.ne kadar çok paylaşımcı bağlı ise o torrent daha hızlı iner.yinede paylaşımcıların verdiği uploadlara bağlıdır.

From: rukish Jan-4 2:20 pm

Lanet ossun yaa, bi kere de bi işi kimseye sormadan becerebilsem bayram edicem..

Nese.. Battlestar Galactica bölümlerini yüklüyorum.. millet altyazı altyazı diyo bi de ben soyuniim dedim.. Peki bu altyazılar neden değişik kardeşim ?!!!!

ilk sezon bölümlerinin iki çeşit altyazısı var, fps'leri farklı.. Benim yüklediğim bölümlerin fps'lerini nerden görücem de hangisi uyuyo onu bulacam? şöyle karman çorman şeyler yapmasalar olmaz ne diye fps değiştirir ki insanlar, bırak kaçsa öle kalsın ama yaaa :((

Ayrıca uzantısı .str olan var .sub olan var.. Benim divx player'ım ikisini de gösteriyo muydu ? bu soru direk Tancan Bey'e :P

Cevap istiorum, acilinden ("ikisi de küçük dosyalar, ikisini de çek cd'ye, dene gör" diyeni vururum bu arada, o kadar hinlik bizde de var! hıh!)

EDIT: Bi de bi Allah'in kulu Stargate SG-1 ve Stargate Atlantis serilerini versin bana yau??

From: fbistop Jan-4 2:50 pm

bir dvd'yi birden fazla ripleyen olabileceği için birden fazla fps'li altyazı olabiliyo. aynı filmin 25, 23.996, 29 fps'lik çeşitleri olabilir. hal böyle olunca 25 fps'lik film için hazırlanmış altyazı 23.996'lık filmle seyredilmiyor. bunun için tek yapılabilecek şey, alyazı editörü programları. ben Subtitle Studio diye bir program kullanmıştım. bu programda altyazıyı seçtikten sonra, altyazıyı fps'ye (mesela 25'e) göre uydurma gibi seçenek var sol menüde (fps from avi diye bir buton). hatta ileri - geri kaydırma da yapılabiliyor. yani bütün altyazıları istediğin süre kadar (milisaniye cinsinden) ileriye yada geriye çekebiliyorsun. ben böyle elimdeki birkaç şeyle uğraşıp olumlu sonuç almıştım. programı ve bazı alternatifleri nerden edinebileceğine dair iki link vereyim.

http://www.divxplanet.net/dosyaindir.php?id=26 (Subtitle Studio)
http://www.divxplanet.net/download.php?act=show&sub=3 (Altyazı Araçları)

bunun dışında gugıl'da "Subtitle Editor" aramasıyla bir sürü şey çıkar mutlaka.

son olarak biraz geyik, ikisi de küçük dosyalar, ikisini de çek cd'ye, dene gör :P (vurulmayı hakettim mi :) )

From: fbistop Jan-4 2:57 pm

ha bi de unutmuşum, bir filmin fps'sini (diğer oynatıcıları bilmiyorum ama) bsplayer'da görebiliyorsun, ekranında sol üst köşede miydi tam hatırlamıyorum yazıyordu.

From: spooky Jan-4 4:04 pm

ındirdiğin video dosyasının "Özellikler" kısmına gir. (Hani şu sağ tuşa basılınca çıkanı diyorum.) "Özet"i seç. Orada yazıyor kaç fps olduğu.

Ayrıca senin divx player Vestel'di, de mi? Öyleyse iki alt yazı formatını da indirebilirsin. Tancan'dan önce ben atlayayım. Eheheh...

From: rukish Jan-4 6:26 pm
To: spooky

Hehe.. süpersinis..

Teşkür ederim bilgiler için arkadşalar.. şimdi vaktim yok ama en kısa zamanda deniycem.. :)

From: asdf20032 Jan-5 8:45 pm

sonunda e-mule ile bir bölüm yükleyebildim. henüz hepsini izleme imkanım olmadı.
ama bir sorun var (zaten sorunsuz bir işim yok ki);
önce ses, sonra görüntü geliyor, bu da izlerken rahatsızlık yaratıyor.
nedenini ve düzeltme düzeltme yolu olup olmadığını bilen var mı?
ayrıca bölümün başında olması gereken flashbacks kısmı yok.

From: 2shy13 Jan-10 10:01 am

Ben bir şey sormak istiyorum.Linkler kısmındaki XF sitelerinden X Files Compilation kısmında blooperslar var,onları yüklemek istediğimde "blooper.torrent"diyor,bunları seyredebilmek için hangi programın yüklenmesi gerekiyor acaba?

From: Lord Reaper Jan-10 6:04 pm

(yamulmuorsam) blooper.torrent video dosyasından chok o video dosyasına giden bi tur arach, bittorrent download dosyası.. torrent clientlardan biri yuklenmeli (azureus mesela) we sonrasında o dosya ile video dosyası download edilmeli..

forumun torrent canawarlarından kısa surede daha detaylı bilgi gelicektir :p

From: 2shy13 Jan-10 7:01 pm
To: Lord Reaper

Pek bir şey anlamadım ama teşekkürler:) bakalım yapabilecek miyim?

From: Lord Reaper Jan-12 2:59 am

anlatalım: torrent dosyaları (hede.torrent) paylashılan dosyaların boyutları, turleri, kaynakları vs gibi bilgileri ichinde bulunduran, chalıshtırıldıgında bittorent clientların (azureus) (yani p2p paylashım programlarından biri, emule gibi, ares gibi) direkt downloada bashlamasını saglayan ufak dosyalardır. yani o download edilio daha sonra chalıshtırdıgında azureus asıl istenen dosyayı (burada video dosyasını) download etmeye bashlıo..

azureus'u yukle sonra o dosyayı chalıshtır we izle :)

reca ettim.
Başa dön
Sahin

İletiler: 29

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 4:24 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Full program arayanlar var ise bende 11 GB lık bir arşiv mevcut tümüde yeni sürümleridir. Ne arasan var diyim yeter. eğer ihtihaç duyan olusa bana mailimden ulaşabilir veya mesaj atabilir.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
xsinekkkx
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 357

İletiTarih: Pts Oca 23, 2006 10:46 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
tabi ki ölümüne istiyorum bir arşiv sahibi olmayı da yani bu download işi bitmez gibi gelio,,,ama duyduklarım gördüklerim beni yalancı çıkartıyo,,''yani eğer kolay yolu warsa bilmek isterim'',,çünkü satın almak istesem dvdden başka seçenek yok o yüzden çıkmazdayım anlayacağınız

İletiler: 32

İletiTarih: Pts Oca 30, 2006 8:20 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
adsl ızım 256 iken aylık ortalama 50 gb dosya indiriyordum. sonra öss için kapattım ve adsl 512 oldu bu da demek oluyrki en az 80-90 gb indirilebilir. (limewire ares e-mule...) ve bir sezonun iki dvd olduğunu düşünürsen(350 mblık versiyonlar ile) işin pekte uzun sürmez. bence bir başlasan gerisi gelir.
Başa dön
xsinekkkx
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 357

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 12:22 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ya şu össysyysyssysys işi olmasa süper olcak,aslında abime komut wererek yapabilirim de emule zamanında çok hayinlik yaptı,,güvenemiyorum şimdi ama limewire ile belki,,,gene de en erken 18 Haziran oluyor, Evil or Very Mad

İletiler: 32

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 7:55 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bir öss kurbanı daha Sad
limewire'ı dene kaliteli bir program. gayet hızlı tam kapasite kullanabiliyorsun. lost ve 24'leri ordan takip ettim hep. bi ara x files'a da sulanmıştım indirmek için ama geri çekildim. kaynak vardı ancak.
ama 18 haziran meselesi dediğin gibi bayıyor adamı.

kolay gelsin iyi çalışmalar.
2012_truth

İletiler: 1

İletiTarih: Pzr Şub 05, 2006 7:21 pm    İleti konusu: çıldırmak üzereyim.... Alıntıyla Cevap Gönder
x files bölümlerini indirebiliceğim bildiğim tüm siteler kapanmış,bağlantı kesik...programlarım çalışmıyor, zaten cnbc-e çekmiyor...
eğer birileri beni fark eder de bana yardım ederse hayatımı kurtarırsınız...
ve lütfen lütfen bana site adları vermeden önce o sitelerin açık ve çalıştığına emin olun,artık her pazar akşamı saat 8-9 olduğunda strese girmekten kurtarın beni,valla ömrüm gidio...
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
bu arada yeri diil sölemenin amma eğer talep olursa şu senaryo çevirme işine ben de girebilirim,x files hastası vatandaşlara bi faydamız dokunsun...
herşey için teşekkürler....
Sahin

İletiler: 29

İletiTarih: Pts Şub 06, 2006 6:36 pm    İleti konusu: CorelDRAW X3 Alıntıyla Cevap Gönder
Arşive yeni eklenen CorelDRAW'ın son sürümü olan X3 full olarak bulunmaktadır. Bunun yanında PaintShopPro X ve Photoshop CS2 de full olarak bulunmaktadır. Grafik ile ilgilenen arkadaşlara duyurulur.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 420

İletiTarih: Per Nis 27, 2006 5:35 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaslar, selam.
Kazaa-lite ile ilgili bir download problemi cikti az once. Onu danismak istiyorum burda.
Kazaa-lite ile muzik download ediyoruz. Simdiye kadar sorunsuzdu. Bugun bir parcayi download etmek istedim. Download icin cift klik yaptim. Sonra Traffic ekranina gittim progressi gormek icin ama orada gorunmuyordu download islemim. My Shared Folder'da ise download'un yapildigina dair dat file gorunuyordu. Bir sure sonra parca folder'a inmisti, ama traffic ekraninda hic gorunmedi. Hala da oyle. Download'lar traffic'te gorunmuyor, ama anlasilan download oluyor.

Gecen gun NOD32 virus programi install ettik. Kazza-lite'i bugun ilk kez actim NOD32'nin uyari ekrani ile aciliyor her seferinde Kazaa-lite. "Threat detected" diye. Ben de o ekrani hide ediyorum. Bununla ilgili olabilir mi acaba?
Neden traffic'te download progress gorunmuyor olabilir? Bir fikriniz var mi?
stalker
Çaylak
Çaylak

İletiler: 83

İletiTarih: Cum Nis 28, 2006 12:31 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
parçayı dinlediniz mi, yani istediğiniz şey yoksa fake mi? nod32 bu yüzden alarm vermiş olabilir. kazaa ve kazaa-lite artık pek kullanılmayan programlar, çok fazla fake dosya çıkıyor diye duymuştum, aynı şekilde virüslü dosyalar da dolaşıyor olabilir. bir de dosya dat uzantılı demişsiniz. bu da insana bunu düşündürüyor. progress de, belki dosya boyutu küçük olduğu için ya da hızlı indiği için görmeniz mümkün olmadı mı acaba diye düşünüyorum ama kesin birşey diyemiycem.

müzik indirmek için güvenli araç olarak size soulseek'i önerebilirim. onunla rahat indirebilirsiniz. bir de eğer ben bir anda birden fazla kişiden ve albüm albüm indirmek istiyorum diyorsanız, e-mule ve torrent'te de bolca müzik mevcut. ben mule'dan indiriyorum mesela.
Başa dön
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Cum Nis 28, 2006 1:27 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Dogru dosyaydi, fake degildi. Dosya boyutu ne kadar kucuk olursa olsun, traffic'te download progress gorunuyordu. Download'lar uzerinde ancak traffic'te islem yapilabiliyor. Cancel etmek, pause etmek, vs.gibi...
Soulseek ve e-mule duydum. Ama Kazaa-lite kolayima geliyordu. Bunlari kullanmak da Kazaa-lite kadar kolay mi? Virus koruma programlariyla cakisiyorlar mi bunlar da? Cakisiyorsa nasil hallediyorsunuz bu problemi?

Kazaa-lite'in yeni versiyonu nasil acaba? Kazaa-lite Pro? Duydunuz mu?
stalker
Çaylak
Çaylak

İletiler: 83

İletiTarih: Cum Nis 28, 2006 8:25 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
her ikisini de kullanmak gayet kolay, arama sekmelerinden aratmak istediğiniz dosyayı aratıp buluyorsunuz. bunun dışında şöyle bir farkları var, soulseek bir dosyayı bir anda birden fazla kişiden indirmeye izin vermiyor, fakat e-mule izin veriyor, sanırım kazaa da öyleydi, bir anda birden fazla kullanıcıdan indirebiliyordunuz.

anti-virüs programlarıyla kazaa'nın bir çakışması yoktur, gelen bir dosya ya da benzeri birşey aracılığıyla bilgisayara virüs atmaya çalışmıştır, bu da nod32'yi tetiklemiştir, yani antivirüs programlarıyla p2p programlarının çakışması gibi bir durum yoktur.

böyle indirme işleri yapıyorsanız (arada sırada da olsa), güvenliğiniz iyi olmalı, bilgisayarda bir firewall, antivirüs programı yüklü olmalı, ajan programların ve tarayıcınızı kendi reklamlarıyla esir alınmasının canınızı sıkmaması için de ajan yakalıyıcı programlar(spybot,ad-aware) bulundurun.

kazaa-lite pro'yu da duymadım, eskiden bir süre kazaalite kullanmıştım, onun dışında hiç kazaa deneyimim olmadı.
Başa dön
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Cum Nis 28, 2006 9:39 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ınci bence de kazaa ile yollarını ayır Very Happy zira kazaa'dan tam verim almak için paralı üye olman gerekiyor, ama öte yandan zaten dünya diğer p2p programlarına kaymış durumda. kazaa'ya en yakın program bence e-donkey ve e-mule. ikisi de neredeyse aynı programlar. kullanımı çok kolay, kaynağı bol ve aradığın her şeyi bulabilirsin. ben e-donkey kullandığım için onu tavsiye ederim ama sanırım e-mule diyenler çoğunlukta olacaktır. soulseek ise accaip ram yiyip, bilgisayarı accaip yavaşlatıyor(e-donkey ve e-mule'da da aynı sorun var ama soulseek kadar yavaşlatmıyor)
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Cum Nis 28, 2006 6:14 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Selamlar, fikirleriniz icin tesekkurler.
Sizden birseyler duyuncaya kadar K-lite Pro'yu yukledim dun. Farkettim ki, bu program eDonkey ve e-mule user'larindan da download yapiyor. NOD32 ile cakismadi. Iyi calisiyor gibi simdilik. Demek soulseek makineyi yavaslatiyor. O zaman kalsin yav. Ben yavasliga hic gelemiyorum. Zaten makinede hafiza sinirli.
Diger programlar zaten yuklu, stalker, ama hatirlattigin icin sagol yine
de. Simdilik bir bu Pro'yu biraz kullanayim da, bakayim isimi gorecek mi? Sonra yine baska programa gecmem gerekirse gecerim. Hersey icin sagolunuz!
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Genel Tartışmalar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız