X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Roland Deschain

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Cum Oca 06, 2006 12:59 am    İleti konusu: Roland Deschain Alıntıyla Cevap Gönder
From: rukish 12/31/2004 1:17 pm
To: ALL

Silahşör.. Son kalan..

Dün gece itibariyle 5. cilt Calla'nın Kurtları'nı bitirmiş ve apışıp kalmış biri olarak, bu adama KK'den ayrı bir post açmazsam gözüm arakda gider, bunu anladım.. :P

Stephen King garip bir yazardır ama hayran ötesiyim ona karşı.. KK haricinde hala alıp veremediğimiz var ama, KK için, hayran ötesi bile az..

Roland Deschain... Öbür forumda deliler gibi yazdım gene, ama burada kısa tutucam... Bu adam yüreğimin her noktasını fethetmiştir.. Bu kadar kötü özelliği olmasına rağmen ve ben "iyi" olan karakterleri yeğlememe rağmen beni kendisine bu kadar hayran bırakan başka bir karakter tanımadım, tanımıyorum, tanımayacağım...

Hem bu kadar kızıp,bu kadar korkup hem de sevdiğim , deliler gibi sevdiğim başka bir karakter olmayacaktır bahse bile girebilirim.. O kadar hastasıyım.. Ölüyorum bitiyorum hatta..

O tek insan, O yapamadıklarımız,O olamadıklarımız... O'nun yerinde olmayı kesinlikle aklımızın ucundan geçiremeyeceğimiz tek.. Ve bütün bunlar ve fazlası yüzünden, özellikle de üzerinde bulunduğu yol onun bütün hayatını ele geçirmiş gibi görünse de aslında o yolda sonuna kadar yürüyebilecek cesaret, dürüstlük ve sadakate sahip başka hiçkimse olmadığı için tapılası karakter, Kara Kule'ye bağlılığı saplantı haline gelse de, aslında bütün yoldaşalrına ve bütün insanlığa karşı sevgisi herkesten fazla olşan karakter.. Kederi, acıyı, dayanmaya gücümüzün yetmeyeceği ölçüde yoğun yaşadığı halde hala yaşayan karakter.

Allah'ım.. Ne korkması be böle bi adam bulsam ölürüm heralde O'nun için..

Ay iyi değilim.. :P

From: Vincent_Vega 12/31/2004 1:28 pm
To: rukish

Ben Roland ile yeni tanışan biri olarak şunu söyleyeyim, henüz çözemedim Roland'ı. Duygulu mu, duygusuz mu, iyi mi, kötünün iyisi mi tam anlayamadım. şu ikinci kitabı bir bitireyim(evet ikinci kitaptayım maalesef) bir şeyler netleşir heralde..

From: rukish 12/31/2004 3:27 pm
To: Vincent_Vega

Ah, çözülmesi zor bir insan, orası kesin.. Ben sevdiğime 5. kitapta karar verdim sen düşün artık :D
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
man of the west
Çaylak
Çaylak

İletiler: 59

İletiTarih: Çar Şub 28, 2007 7:00 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Sai King?in beni pek sevmediğini biliyorum. Ona göre ben bencil, sadece kendini düşünen, Kule uğruna herşeyi ve herkesi feda edebilecek biriyim. Jake?i ölüme yollamamış mıydım? Evet bunu yaptım. Walter?ı yakalamak için. Sonra, daha sonrasını biliyorsunuz, belki bilmiyorsunuz! Ne farkeder ki? Her bulunuş, yeni bir kaybediş değil midir?

Bunu benim yaşamadığımı düşünmeyin, kaybetmekse konu Roland hiç kazanamadı. Kule yolunda bulduklarımı, Kule yolunda bıraktım. Bu daha acı biliyor musunuz? Daha öncekilerinin bahsini bile etmiyorum. Yaşadıklarınızın sizden alınması.

Evet gittim, o lanet Kule?nin dibine kadar gittim. Bulunmamışı buldum. Roland Deschain seni ahmak herif. şimdi eline tutuşturdukları bu küçücük umutla çık yolculuğuna bakalım. Kimbilir belki bu sefer...

Bana adaletten bahsetme sai King ya da bencillikten, acı bütün duygularımı yok etti.

Chronicles of Roland
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
man of the west
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Cum Mar 02, 2007 4:59 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Son duruşumu, Can'-Ka No Rey den yalnız yürüyerek,
elimde altıpatlarla tek başıma, onların asla göremeyeceği
Kara Kule'nin önünde yapacağım.

Altı ay önce bilinmeyeni bilip, bulunmamış olanı bulmak için çıktığım yolculuğun sonuna vardım.

Sonuç her ne kadar acı olsada, beynimin tüm sınırlarını zorlayıp acıtsada, bulunmamış olanı buldum. Sai Eddie?nin kulaklarında şu cümle yankılanırdı daima, “göreceğin, tüm hayallerinin ötesinde olacak”, ah Discordia ne kadarda yalınmış bu, gördüğüm tüm hayallerimin ötesinde oldu. Belkide hayalsizliğimin ötesinde.

Sai King?in beni bir kapıdan çektiği bu dünyada, başlangıcından sonuna, sonundan başlangıcına, hepsinin birbirine karıştığı yerde, beni rahatlatan bir hüzün buldum. Onlardan ayrıldığım için fazlasıyla üzgünüm. Anahtar Dünya?da dahi rastlayamayacağım Ka-Tet?ti. Sanırım Sai King?in benim için çizdiği yolda da bu vardı, içimde oluşan derin boşlukla onların ardından bakmak, gitmemeleri için birşey yapamamak, belkide gitmeleri için birşeyler yapmak.

Ka bir çarktır, sonunda daima başladığı yere geri döner. Bu sırada da istediğini alır götürür ve kimseyi dinlemez. Bunu öğreneli çok olmuştu. Onları bir daha göremeyeceğim ve çok özleyeceğim, zihnimden de silinmesine asla izin vermeyeceğim. Bu Ka?nın yapacağı en büyük gaddarlık olurdu. Bazı yerlerde Ka?ya karşı koyabiliriz sanırım, yada o buna izin verdiğin için.

Onlarla yolun sonundaki açıklıkta görüşeceğimi umuyorum, hepsini çok özleyeceğim. şimdiden özlemeye başladım ve bu boşlukla, bu tekrarlanmışlık duygusuyla başa çıkabileceğimi düşünüyorum. Ne kadar zor olsada.

Elimi yumruk yaparak alnıma götürüp, sağ bacağımı hafifçek kırıp öne uzatarak onları selamlıyorum.

Uzun günler ve hoş geceler dilerim...

Tanrıya teşekkürler derim...

Chronicles of Roland
Başa dön
Odetta_Holmes

İletiler: 16

İletiTarih: Cum Mar 02, 2007 6:43 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
man of the west yazdı:
Sai King?in beni pek sevmediğini biliyorum. Ona göre ben bencil, sadece kendini düşünen, Kule uğruna herşeyi ve herkesi feda edebilecek biriyim. Jake?i ölüme yollamamış mıydım? Evet bunu yaptım. Walter?ı yakalamak için. Sonra, daha sonrasını biliyorsunuz, belki bilmiyorsunuz! Ne farkeder ki? Her bulunuş, yeni bir kaybediş değil midir?

Bunu benim yaşamadığımı düşünmeyin, kaybetmekse konu Roland hiç kazanamadı. Kule yolunda bulduklarımı, Kule yolunda bıraktım. Bu daha acı biliyor musunuz? Daha öncekilerinin bahsini bile etmiyorum. Yaşadıklarınızın sizden alınması.

Evet gittim, o lanet Kule?nin dibine kadar gittim. Bulunmamışı buldum. Roland Deschain seni ahmak herif. şimdi eline tutuşturdukları bu küçücük umutla çık yolculuğuna bakalım. Kimbilir belki bu sefer...

Bana adaletten bahsetme sai King ya da bencillikten, acı bütün duygularımı yok etti.

Chronicles of Roland

Selam sana Silahşör,
Kule yolculuğunda beraberdik ve sonuna kadar seninleydim...Ama başka türlü olabilir miydi son diye hala düşünüyorum...Seninle o yolu yürümek harikaydı...ıyiki varsın
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Cum Mar 02, 2007 6:54 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hile!

Kule yolunda ilerlemiş insanları burada görmek çok güzel. bikaç kere okumuş olmalıyım son mesajları heralde.. Smile

Yazmaya başlarsam duramam diye korkuyorum vallahi. en iyisi uzun günler hoş geceler dileyerek şimdilik uzaklaşayım ben Wink

Bir de hoşgeldiniz sai'ler Wink
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
man of the west
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Cum Mar 02, 2007 7:05 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Kule yolu yalnızlık yolu demektir...

Ne sözde, ne söylenişte, ne serzenişte, bu cümle gerçeğin ta kendisinde. Bana kalsa hepinize geri dönün derim, o Kule'ye varmayın, kendiniz değilsiniz o basamakları tırmanan bunu biliyorsunuz, Roland'ın gözünden de olsa bunu yapmayın. O odaya gitmeyin, bulunmamışı bulmayın...

Bir şansım daha olsaydı o kapıdan içeriye hiç girmezdim, yani, en azından hemen girmezdim. Elimden geldiğince geciktirdim bunu ki öylede yapmaya çalıştım ah Discordia ne kadar haklıymışım. Benden alıp götürdükleri bir kenara, hatıralarım bile yok oldu!

şunu unutmayın ki kişilerin bu hikayede önemi yok, tabii bizlerinde hiç bir önemi yok. Kendinizi hırpalamayın boşuna yoldaşlar, nasıl olsa sizde o kapıdan içeri girme bahtsızlığını göstereceksiniz, ardından istesinizde birbirinizi tanıyamazsınız... Yinede şanslı olduğunuz bir taraf olacak elbette, bulunmamışın sonrasında pişman olabileceksiniz...

Dinh of Turkey Ka'Tet

Selam olsun sana Odetta. Kule yolunda kazandıklarımızı, Kule yolunda bıraktık, sonu beraber gördük.
Ka bir tekerlektir ve daima bizi başladığımız noktaya götürür. Son aslında başlangıçın ta kendisidir.

Gül, bizi çağırıyor bak. Haydi, yine hep beraber gidelim.

Kule için...

ve hoşbulduk sai auroriel, teşekkürler derim. Gül'ün mırıltılarını takip et Smile
Başa dön
Odetta_Holmes

İletiler: 16

İletiTarih: Cmt Mar 31, 2007 7:49 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
man of the west yazdı:

Selam olsun sana Odetta. Kule yolunda kazandıklarımızı, Kule yolunda bıraktık, sonu beraber gördük.
Ka bir tekerlektir ve daima bizi başladığımız noktaya götürür. Son aslında başlangıçın ta kendisidir.

Gül, bizi çağırıyor bak. Haydi, yine hep beraber gidelim.

Kule için...

Sanırım artık yollarımız yavaş yavaş ayrılıyor.Eskiden o tekerlek boyunca çok sık karşılaşırken şimdi çok nadir karşılaşıyoruz ve ilerde belkide hiç karşılaşamayacağız...Böyle olmak zorunda mıydı bilemiyorum Sai,Ama inan o günleri özledim...Ateş başındaki hikayeleri,sohbetleri...Umarım beni o sohbetlerden mahrum bırakmazsın...Ama böyle olması gerekiyor dersen sana Jake'in sözlerini hatırlatacağım.Öyleyse git Roland...Bundan başka dünyalar da var...
man of the west
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Cmt Mar 31, 2007 10:45 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hayır Sai, ben hiçbir yere gitmiyorum. Daima buradayım. Ka kendi başına hareket etmeyi sevsede çoğu kez de bizim ellerimizdedir ona yön vermek.

Ben dostlarımı yanıma aldım. Artık sen ve kalan bir kaç kişi hayatımın sonuna kadar benim dostumsunuz. Bu Ka'Tet hiç bozulmayacak.

Sizleri seviyorum, and olsun Roland'dan daha iyi bir silahşor olabilirim ama ben dostlarımı daima severim. Sizlerin kalbimde ki yerini hiçbir şey değiştiremez.

En kısa sürede görüşeceğiz...

Ben gitmiyorum sai Odetta, benim için bundan başka dünyalar yok.
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız