X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Gillian Anderson & Recep Tayyip Erdoğan

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Dana Scully / Gillian Anderson
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Çar Oca 04, 2006 8:10 pm    İleti konusu: Gillian Anderson & Recep Tayyip Erdoğan Alıntıyla Cevap Gönder
From: arifsusam 7/11/2004 8:49 am
To: ALL (1 of 46)

Efenim, Hürriyet gazetesinin bugün üst manşetten verdiği "Erdoğan'a hayvan yasası teşekkürü" başlıklı habere göre Gillian Anderson ablamız, başbakanımıza yeni çıkan hayvanları koruma yasası vesilesiyle mektup yazarak teşekkür etmiş.
Meğersek bilmediğimiz ne özellikleri varmış ablamızın. Duyarlılığa bakın siz. Ta Amerika'lardan Türkiye'deki hayvan yasasını takip ediyor. Takdir edilesi bir davranış.
Güzel de bir resmini basmışlar hanfendinin. Hem manşete, hem 22. sayfaya.
Efenim, haberin ana sayfadaki özeti aynen şöyle:
"Mektubunu, militan hayvan hakları savunucu kuruluşu PETA adına kaleme alan Gillian Anderson, bir Türk TV'sinde bir köpeğin tekmelenerek çöp tenekesine atılmasının trajik görüntüsünü asla unutamayacağını kaydetti. Güzel yıldız, 2001'de de dönemin başbakanı Ecevit'e Türkiye'de hayvan hakları ile ilgili bir yasa çıkarılması için mektup yazmıştı".
Bu ilk değilmiş yani...

From: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 7/11/2004 11:17 am
To: arifsusam (2 of 46)

Evet Ecevit'e yazmisti ve o zaman bu TGRT tarafindan dizi tanitiminda kullanilmişti : Basbakana mektup yazan Gillian Anderson'un oynadigi Gizli Dosyalar bu aksam..." seklinde :)

From: Spooky_Spook 7/11/2004 2:47 pm
To: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) (3 of 46)

inanmıyorum yaaaa...koptum yani..
unutmuşum ben o günleri..:))

From: maybe there is hope (sedab) 7/12/2004 2:36 am
To: arifsusam (4 of 46)

evet arkiler gördüm.hürriyette stajdayım ve o gazeteyi arşivden istedim.şu xfiles neler yaaptırıyor.x files hastalığına yakalanmamış nadir arkadaşlarımdan biri gazetede GA nın resmine bakıp meğer ne kadar güzelmiş dedi.
CC yüzünden dedim bende hep daha çirkin gözüküyor

From: welovexfiles 7/13/2004 2:49 pm
To: arifsusam (5 of 46)

ya bizim başkanda bari geri mektup yollasa 2. filmi çekin diye baskı yapsa sonrada kızcağzı Turkiyeye çağırsa aman Tanrım hayallerimiz gerçek olur...
demek bu yüzden kanım ısındı ona oda hayvanları seviyormuş

From: Every day above ground is a good one. (trustno13) 7/14/2004 9:41 am
To: welovexfiles (6 of 46)

65 milyon koyunu güdersen, hayvan sever tabiki olursun. (koyun düşünemeyen insandır, burdan da bunu çıkarabilir miyiz? çıkarabiliriz.)
Murat

From: Every day above ground is a good one. (trustno13) 7/14/2004 9:45 am
To: arifsusam (7 of 46)

sanırım ecevitten bir cevap alamadığı için tayyip'e de mektup yazma ihtiyacı duymuş gillian.

ecevit'ten muhtemel cevap: "rahşaann hayvan hakkı varmışbi tane yahu hangi hakkı bu?affedelim hayvan olmasın" olabilecekken

tayyip'in cevabı: "Muhterem Gillian hanım, mektubunuzu aldım pek mesud oldum. inşallah daha güzel haklar çıkaracağımız allah'ın lütfu bu hayvanlarımıza. şimdi sizin adınıza bir Kurban keseceğiz abdullah ve çocuklarla. allah kabul etsin. amin" olabilir tabi, neden olmasın.

Murat

From: welovexfiles 7/14/2004 10:54 am
To: Every day above ground is a good one. (trustno13) (8 of 46)

zaten Türkiyenin %50 si öyle yok çocuğum konuştu kurban keselim
yok maaşıma zam aldım kurban keselim kesmek sevapmış
fakirlere iyilik
tamam iyilik te kesmeyip kasaptan et alsanda versen daha az can yakmazmı
)ne dedim ben)

From: THe_TRuTH_IS_OuT_THeRe(Tornadoo) (tornadoo) 7/14/2004 4:10 pm
To: welovexfiles (9 of 46)

hayır senin konuşmadan şu anlaşılıyo:
kasaplara etler gökten et şeklinde uçarak gelio,bu yüzden hayvanları kesmeyin:)))

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 7/15/2004 7:11 am
To: THe_TRuTH_IS_OuT_THeRe(Tornadoo) (tornadoo) (10 of 46)

gillian'ın web sitesindeki tam metin şöle.. son kısmı uçurmuşlar bakın, cem akın da kimdir ve nedir acep.. :P
His Excellency Recep Tayyip Erdogan
Prime Minister of the Republic of Turkey
Basbakanlik
Ankara, Turkey

Dear Prime Minister Erdogan:

It is with great pleasure that I write to thank you and all the honorable members of the Grand National Assembly of Turkey for passing the country's first-ever comprehensive animal-protection law.

When I first learned from my friends at People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) that animals had no viable legal protection from cruelty and neglect in Turkey, I wrote an urgent plea for help to the previous government. Since then, I understand that PETA and other groups have been working to garner support for the measure from compassionate legislators, the European Commission, international media outlets, and Turkish citizens - and on behalf of concerned individuals everywhere, please accept my greatest appreciation for taking this first step toward protecting those who don't have a voice of their own.

This law is a great step in the right direction, and now that it is in place, I respectfully ask that you do everything in your power to ensure that it is fully enforced and its principles are carried out. Doing so will help reduce suffering for farmed animals and keep the country's shelters from overcrowding and poor conditions through an effective spay, neuter, and release program. I'll never forget one tragic scene, originally shown on Turkish television, in which a stray dog was kicked, dragged, thrown into a garbage truck, and compacted while still fully conscious. If enforced, this law should help prevent such tragedies.

Turkey is a country famous for its friendly culture and rich history. I hope that it will now be equally well known for its compassion. If "Hayvanlary Koruma Kanunu" is strictly enforced, the world, including the European Union, will have no choice but to take notice.

Thank you so much for your attention to this important matter. If you have any questions, I can be reached through Cem Akin, PETA's liaison on this issue, at 757-622-7382, extension 8013, via fax at 757-628-0784, or via e-mail at CemA@peta.org.

Sincerely,

Gillian Anderson

cc: Ahmet Necdet Sezer, President of the Republic of Turkey
Members of the Grand National Assembly of Turkey

For more information please visit peta.org/feat/gillian/.

From: THe_TRuTH_IS_OuT_THeRe(Tornadoo) (tornadoo) 7/15/2004 8:16 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (11 of 46)

hey maşşallaah be hey maşşallaahhh

From: welovexfiles 7/15/2004 8:24 am
To: THe_TRuTH_IS_OuT_THeRe(Tornadoo) (tornadoo) (12 of 46)

onu demeye çalışmıyorum yani gökten koyun düştü diye illa koyun mu kesilecek çok kötü bişiy yani
KOYUN MOYUN KESMEYıN
KURBANIN BAYRAMI MI OLUR
KESECEKLERSE ıLLA YILDA 1 tane HERKEZ ıÇıN KESıLSıN hatta oda olmasın bakın hintliler bizim kestiklerimize tapıyolar onları örnek alın :)))
OFFF yoruldum

From: welovexfiles 7/15/2004 8:27 am
To: welovexfiles (13 of 46)

hayvanları koruyun kardeşim benim iki köpeğim var
hiç bir hayvandan korkmam
burda bize düşen sokaktaki hayvanlara işgence yapanları önlemek
evcil hayvanları apartmanlardan nedensiz yere atmamak

From: THe_TRuTH_IS_OuT_THeRe(Tornadoo) (tornadoo) 7/15/2004 11:43 am
To: welovexfiles (14 of 46)

ya evcil hayvanlara zarar verilmesine bende elbette karşıyım.örneğin bi evcil hayvan alıyosan onu kapı önüne koyamazsın.yok illaki bakamıyorum diyosan bakımevine felan bırakcaksın.
ama o kurban bayramı olayı çok farklı bişey.napalım yane,belki bilmiosundur ama peru daki çok küçük bi yerli halk bok a tapıyo ve onlarda kutsal gün bok günü var ve onu yiyolar.şimdi hintliler ineklere tapıyo,bizde peru dakiler gibi bok mu yiycez:))

From: ...Muggleborn... (SSTARBUCKJR) 7/16/2004 11:09 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (15 of 46)

selam (naber kız rukiye? :)))))
benim bir iki sorum var.
1- biz de bu numaralardan Gillian'a ulaşabilir miyiz?
2- Gillian'ın da cumhurbaşını iplememiş olması bize bir şeyi göstermeli mi? ;))
3- Cumhurbaşı bu yasayı da veto edip geri göndermişlik yapmış mıydı? yaptıysa YUH yani!
S.

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 7/17/2004 9:17 am
To: ...Muggleborn... (SSTARBUCKJR) (16 of 46)

amanin amanin kimleri göörüyorum ben amaniiiinnnn... ezgi'cim sana da selam canim..
valla bulusmaya gelemedin ama kesaneli pasta olayi fln derken ufak capli bi bukusma isine girmisin bilem.. gusel gusel... aranizda olasim geldi bea :P

efenim sorulara gecelim..

1.bilmiyorum
2.bilemiyorum
3.ahah. ilgilenmiyorum bile... :)))

isin sakasini bi yana birakirsak harbiden birinci sikki ben de düsündüm, olabilitesi var gibi sanki, GA delisi olarak PETA'ya bi sekilde girmenisi bekliyorum valla.. eheh.. gillian yardimsever bi insan oldugu surece *ulasilmaz* kavrami yumusuyo. bi sekilde ona erismek daha kolay bence.. ve erisilebilir de.. PETA olayi en makulu kanimca. da bilemicem. gene de düsündügümde biras fazla kolay olur demistim icimden... ama bu Gillian bea. olur olur :)))

hernese pek saglikli cevap veremedim dimi, napim ben de bilmiyom isin ic yuzunu aslinda... olsa super olurdu demekten baska dicek biseyim yok valla :)

From: welovexfiles 7/17/2004 12:25 pm
To: THe_TRuTH_IS_OuT_THeRe(Tornadoo) (tornadoo) (17 of 46)

ben onu demek istemiyorum
ya anlatamıyorum ki derdimi kısacası ben saçmalıyorum
takmayın dediklerime benim

From: ...: M & S :... (xferhat) 7/17/2004 1:07 pm
To: welovexfiles (18 of 46)

efenim geç oldu ama gazeteye ulaşamayanlar için
http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~1@w~1@tarih~2004-07-11-t@nvid~438549,00.asp

DiKkAt : sayfadaki resime .haberde recep tayyipde varya.

From: ...Muggleborn... (SSTARBUCKJR) 7/17/2004 1:08 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (19 of 46)

ya bu ufak çaplı buluşma işini bikaç yıldır yapıyoruz. bakalım bu sene ne olacak?
ya rukicim sizleri özledim harbiden. gitmişsiniz orda Biogenesis TSE ve Amor Fati izlemişsiniz, ne biliyim sen yeterince "görüş" bildirmişsin ama iki çift laf da ben edeydim keşke.
Ahh ahh, kalbim Gillian'la. şimdi yeni bir film çekiyor. bilmem sinemalara gelir mi? bir gün yüzünü görmesem bir garip hissediyorum. bir gün yüzyüze görür müyüm bilmem.

S.

From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 8/12/2004 12:05 pm
To: ...Muggleborn... (SSTARBUCKJR) (20 of 46)

yanılmıyorsam, bu numara, PETA'daki belkide tek türk Cem bey'ê ait.daha önce araştırmıştım. oradan aklımda kalmış.
cem beye mail atalım, ya da bu yasa hakkında ne yapabiliriz onu düşünelim. welovexfiles'a da hoşgeldin demek istiyorum gönülden:)))), görüşlerine de saygıyla katılıyorum.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Oca 04, 2006 8:18 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 8/12/2004 12:10 pm
To: welovexfiles (21 of 46)

neden saçmalayasın ki?
edit olarak, peta'daki türk cem akın imiş.
http://www.peta.org/feat/turkdog/gillian.pdf
bu ecevite giden mektup, orada PETA aracılığıyla GA'ya ulaşmanın Cem akın'dan geçtiği yazmakta.
ancak biz burada hayvanlar yararına neler yapabiliriz, bu tartışılabilir diye düşünmekteyim...

From: ...Muggleborn... (SSTARBUCKJR) 8/12/2004 1:03 pm
To: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) (22 of 46)

yazalım. durumumuzu arz edelim. konuştuğumuz gibi diyelim, çizelim, söyleyelim. bakalım ne cevap gelecek?

S.

From: welovexfiles 8/13/2004 6:58 am
To: ...Muggleborn... (SSTARBUCKJR) (23 of 46)

hepinize teşekkür ederim ... :))
www.havhav.com çok duyarlı bu işlere
peta hakkında konuşmak gerekirse Türkiye petaya hiç iyi bakmıyor yine hürrüyette okumuştum PETA yı terör örgütü olarak görüyorlar o yazıyı bulursam size yazıyım özetini
ama sanırım iyi bir şirket olmadığını düşünüyorlar
"NO COMMENT"
ama GA işin içinde varsa iyidir güvenelim
aslında işimiz zor.

From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 8/15/2004 1:07 pm
To: welovexfiles (24 of 46)

asıl ben teşekkür ederim.
PETa'ya destek olan tek GA değil,Annabeth Gish'te destekliyor. Terör örgütü olarak görmeleri, tarzlarının ya da yöntemlerinin aşırıya kaçması ya da öyle görünmesi dolayısıyla olabilir. Kürk karşıtı ve vejetaryen destekleyici kampanyaları ses getiriyordu bildiğim kadarıyla.

From: theafl 8/16/2004 12:08 pm
To: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) (25 of 46)

ya benim köpeğimi de aynı şekilde öldürdüler başka bi köpeğimide gözümün önünde tüfekle öldürdüler
çok etkilenmiştim eğer daha erken yanına gitmiş olsaydım beyaz kangalım yaşıyo olcaktı:(

From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 8/19/2004 3:17 pm
To: theafl (26 of 46)

senin adına üzüldüm...
nasıl daha erken gitmiş olsaydın? onu anlayamadım yalnız.

From: theafl 8/20/2004 3:49 am
To: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) (27 of 46)

biz yazlıkta yaz kış oturuyoruz kışın bissürü hırsızlık olur bizim sitede biz de köpekler sayesinde korunuruz
bissürü köpeğimiz vardı kangal çoban ne ararsan vardı bi ara yavrularıyla birlikte sayıları 14 ü buldu hepsini özenle besledik

ve sonra yaza yaklaşınca bizim köpekler sevilmemeye başlandı kışın bekçiler bile çok severdi yaza doğru nefret etmeye başladılar
ve garip bi şekilde köpeklerimizin sayısı azaldı yavru diye bişi kalmmaıştı zaten en son son 4 köpeğimiz varken birini daha zehirli etle öldürdüler ben dersaneden eve gelirken silah sesi duydum ve tahmin ettim hemen koştum köpek ölmüştü yanında o. çocuğu şerefsiz bi bekçi duruyordu

neyse en son bi köpeğim kaldı o en güçlüleriydi sakattı bi de

sonra biz taşındık öbür yaz siteye gittiğimde o da yoktu

şimdi soruyom hayvan insan mı yoksa hayvanlar mı?

From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 8/25/2004 7:44 am
To: theafl unread (28 of 46)

insan düşünen hayvan.
hayvanlar yalan söylemiyor, bir de çocuklar diye düşünüyorum lakin yanılmış olmaktan korkarım...

From: welovexfiles 9/4/2004 6:48 am
To: theafl unread (29 of 46)

böle hasta insanlar var köpekleri vuran sadece zevk olsun diye.
Hele bazı sokak çocukları yok mu sokak köpeklerine taş atıp duruyolar. Sonrada "anneee bana köpek saldırdı" diyolar. Olucak işmi. Çocuklarında suçu yok hep aile eğitimine bağlı. Benim Golden Retriever ım var. Bazı çocuklar sevmeye kalktığında anneleri hemen çekiyo aman ısırır diye. Sonra köpeğimin yüzüne bakıyorum ve o saf-aptal bakışı görüp bu mu ısıracak diyorum. Zavallı çocukları korkutan köpekler diil anneleri oluyo. Anne tedirginse ona göre davranabilir.
Daha önce de dediğim gibi insanlar hayvan diye küfür etmeden önce 2 kez düşünmeleri gerekiyor. Çünkü bazı hayvanlar bazı insanlardan çok daha iyi olabiliyorlar.

From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 9/4/2004 2:54 pm
To: welovexfiles (30 of 46)

katılıyorum. anneler,yansıtıyor kendi korkularını çocuklarına. köpeklerden korkanların geçmişinde senin anlattığına benzer bir hikaye yatıyor olabilir diye düşünüyorum. en azından ben bir kaç örneğiyle karşılaştım.

From: welovexfiles 9/5/2004 4:15 am
To: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) (31 of 46)

Böle "bana küçükken köpek saldırdı" diyenlerin çoğunun ya elini köpek yalamış olur yada köpek sevinçden onun üstüne atlayıp onla oynamak istemiştir. bu arada bazı hayvanlar bazı insanlardan daha iyidire örnek:
hiçbir köpek vb.hayvan okulun ilk gününde birsürü çocuğu rehin tutup onları öldürmedi ve işgence yapmadı.Ailelerine acı çektirmedi.Yani en azından öle bir köpek veya kedi varsa ben tanımıyorum.

From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 9/5/2004 4:32 am
To: welovexfiles (32 of 46)

hehe bu da doğru bir tespit. yalnız insanlara da aşırı yüklenilmesine karşıyım, öyle yaptığını söylemiyorum ama:)
okul katliamları üzerinde durulması gereken bir olgu. eski bilim tekniklerde bu konuya dair bir yazı vardı, arayıp bulsamda saldırganlığın kökenlerine insem:pp

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 9/6/2004 12:22 am
To: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) (33 of 46)

ah ah!
"insanlar ölüyo tutup hayvanlardan konuşuyoruz" diye burda bıdı bıdı yapabilirdim ama bu son rusya'daki katliam da göstermiştir ki, kesinlikle hayvanlar insanlardan uygar yaratıklardır.

budur !

saldırganlık vs. diyosun nigar'cım.. nasıl bu insanları (komple bütünümüzü kastediyorum, bütün insanlığı) hala daha çözmeye uğraşıyosunuz cidden anlamıyorum.. yani.. eninde sonunda "bizde iş yok kardeşim" diyip sadede gelmiycez mi? Ne olcak, incelensek ne olcak, elde var sıfır gene.. Kokuşmuş yaratıklarız, iyiye gideceğimize daha da boka batıyoruz. Nedir bu yaa.. Bi çocuklar kalmıştı yaa. Ç.O.C.U.K.L.A.R.!

Tabe, PKK yüsünden alışkın olmamız gerekir. Gazeteler PKK'nın öldürdüğü b bebeği bir de Kuzey Osetya'da öldürülen bi çocuğun fotoğrafını yayınladı "Aynı manzara" diye.. Aynı manzaraymış.. Aynı tabi, sen.. !!! Nese konudan uzaklaşıcam gene.. Gözümde yaş kalmadı be!.. Lanet olsun bu muyuz biz, bi de benim dinimden olcaklar! Lanet olsun!

ınsanlar hayatta olduğu sürece hayvanlar da ceremesini çekecektir arkadaşlar; içinde böyle bir nefret , böyle bir ilkellik yatan bir yaratığın, kendisini "düşünüyorum" diye bir halt sanan bir yaratığın sanmayın ki dünyadaki diğer canlılara yaşama hakkı vermesi söz konusu olacaktır.

Dean Koontz'un Nöbet adlı kitabında "Bir Köpeğe Övgü" diye bi yazı vardı, bi senatör tarafından yazılmıştı, defalarca okuyup ağlamıştım... bi köpek için ağlıyan bi insan; bi insan için ne hale gelebiir biliyo musunuz? hele de bi insan *yavrusu* için..

hayvan dediğimiz canlılara küfür olmasa, "asıl hayvan biziz" diycem .. herneyse..

kusura bakmayın kaç gündür tutuyodum kendimi kustum gene bişiler..

From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 9/6/2004 1:13 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (34 of 46)

valla ruki, bu yazdıklarını okuyup duygulanmamak için ne olmak lazım bilemiyorum, çünkü bir noktadan sonra kelimeler anlamını yitiriyor. çocuklar ve hayvanlar yalan söylemez diyordu birileri. yalan söylemek çok mu kötü, kin tutmanın- birilerinin arkasından kuyular kazmanın yanında bilemiyorum.
insan-hayvan farketmiyor "canlının" hayatı söz konusuysa geriye kalan herşey hikaye gibi geliyor. master ayağına- sosyal psikoloji aşkına ucuz saldırgan davranış araştırmaları yapmaya çalışmak bile. kongre var iki gün sonra gidesimde kalmadı toplumsal barışmış!!!toplum nerde? "çok afedersiniz" barışı kim skti!!!!

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 9/7/2004 1:24 am
To: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) (35 of 46)

Boşver güselim boşver... Umutsuzluğun da bi getirisi yok, kendinden eksiltiyosun.. Gene siz bişiler yapıyosunuz aslında, belki ben anlam veremiyorum ama bu işlerin boş olduğunu da düşünmem salaklık olur. Sonuçta benden daha fazla umudu olan insanlar var, onların çabalarına da saygısızlık gösteremem..
Benim gibi bol keseden sallamak ta kolay.. ama naaparsın ki ben sizin gibi konuşup tartışamıyorum bu olayları, sinir krizi geçirmek daha mantıklı geliyo bana şahsen..

Sadece bir kişi, iki kişi, azınlıkta bissürü insan fln olsun olmuyo, ben çok fazla şeyin çok fazla insanda değişmesini arzuluyorum ki bu imkansız.. ama istiyorum.. ama olmuyo..

eaahh!

dün TRT1'de yayınlanan PATCH ADAMS'tan alıntıdır:

"Tanrı'nın yarattıkları içinde sadece insanlar kendi türlerini öldürür!"

Bunu söyleyen adam bile kendi mucizesini yaratmıştır. Keşke Patch Adams gibi insanlar daha fazla olsa, o zaman bizim gibi iyi niyetliler de belki, belki kendi mucizelerini yaratacak gücü bulur.. Umudu bulur diyeyim.. Ağlanmanın, sızlanmanın işe yaramayacağını anlar, vs.. Görünen o ki ben kendi kendime beceremiyorum, milyonlarca insan kendi kendine beceremiyo.. Bak bu toplumsal bi vaka mesela.. ıncelenmeli, derdimiz ne bizim? :)

öle işte.. herkes bi eyrinden tutmalı aslında da işte... işte..

From: welovexfiles 9/12/2004 8:03 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (36 of 46)

hayatımızda insanları konuşuyoruz kimse dinlemiyo artık haber programlarının bile çoğu magazin
anlıycanız yaşayan yaşıyo gerisi kimsenin umrunda olmuyo bu ülkede
herkes kendini kurtarmakla birbirini dolandırmakla dolaşıyo
(ne dedim ben :)

From: KGB_Venus 9/12/2004 1:52 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (37 of 46)

"Tanrı'nın yarattıkları içinde sadece insanlar kendi türlerini öldürür!"
Yanlış. Bir çok memeli kendi türünden olanı öldürür bazı zamanlar. Örneğin çiftleşmek isteyen iki erkek aslan (atıyorum) bazen dövüşürken birbirlerini öldürebilirler. Bir erkek aslan yavru aslan(ları) öldürebilir. (bir belgeselde görmüştüm) Timsah yavru timsahları yer. Aklıma gelmeyen daha birçok örnek var. Yani hayvanlar alemi de pek iyi durumda değil.

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 9/13/2004 12:40 am
To: KGB_Venus (38 of 46)

Hayvanlar arasında yok demiorum ki ben.. Doğrudur, böyle bir durum var, ben de yavrusunu öldüren bikaç cinsten haberdarım, duydum daha doğrusu ama hangileri olduunu unuttum ..
ama vehamet bunda değil, vehamet "düşünen" hayvan olan bizlerde, bu nedenle söylenmiş bir laf olmalı bu, yaratılanlar içinde mantığı, düşünceyi biz temsil ediyoruz ve halimize bakınıs işte.. bu nedenle sölendiğini düşündüğüm için yazdım ben de..

From: welovexfiles 9/13/2004 11:12 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (39 of 46)

ona bakarsanız bazı erkeklerde kadınlara zorla tecavüz ediyor, sonrada öldürüyorlar. Neyse bu saçmaydı. Hayvanların birbirilerini öldürme konusuna gelince onlar zorunlu olarak yapıyorlar zorunlu olarak yapmayanlar da mazur görün okadar düşünemiyorlar. şu ana kadar hiç ayı postundan kürk giymiş bir maymun veya bir leopar görmedim. Yani hayvanlar hobi olsun diye birbirilerini avlamıyolar.

From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 9/17/2004 3:41 am
To: welovexfiles (40 of 46)

ve biz dahil olmak üzere konuşmaktan başka birşey yapıyoruz, en azından yapmaya çalışıyoruz. ben neden olmasın diyorum nedenler bulunuyor, kimse niçinlere bakmak istemiyor...
Başa dön
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Oca 04, 2006 8:20 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 9/17/2004 3:53 am
To: KGB_Venus (41 of 46)

saldırganlık,türün erkek üyelerinde fiziksel, dişi üyelerinde sözel olarak kendini gösteriyor.
bazen sözel saldırganlık fizikselden çok daha yaralayıcı olabiliyor.
arkadaşlıkları-dostlukları yaralıyor.
bu düşünceyi sevmiyorum o yüzden.

From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 9/17/2004 4:05 am
To: welovexfiles (42 of 46)

zorla tecavüz nedir bunu tanımlayabilir misin?

From: welovexfiles 9/17/2004 11:09 am
To: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) (43 of 46)

1757.43 in reply to 1757.42

anlayan anladı illa herşeyde bir kusur bulmak gerekmiyor

From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 9/24/2004 2:24 am
To: welovexfiles (44 of 46)

kusur bulmak değil bu bana göre, itici geldiyse özür dilerim, konuyu açalım istiyorum tartışmanın ne zararı olabilir ki?

From: welovexfiles 9/24/2004 4:26 am
To: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) (45 of 46)

tabiki bende biliyorum zorla tecavüz olmadığını

From: what__if 12/6/2004 8:05 am
To: ALL (46 of 46)

''insanlar hayvanları yönetemez... bütün bunlar küstahlıktır...''

The X Files,tarihinde böyle bir cümleye yer vererek, aynı zamanda duyarlı da olduğunu kabul ettirmiştir! gururlanmak gerekir diye düşünüyorum...
Başa dön
hümeyra erkalender

İletiler: 11

İletiTarih: Çar Haz 21, 2006 1:53 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
türkiye seninle gurur duyuyor scully hayvanlara işkanca edenler insan değil olsa olsa vahşidir hemde en vahşi hayvanlardan bile yada sadisttir öyleleri tek hayvana değil insanlığa dünyaya zarar verir kurban bayrami olmasın düsüncesine katılıyorum AMA GÜLMEKTEN Twisted Evil
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
keany
Çaylak
Çaylak

İletiler: 166

İletiTarih: Cmt Eyl 09, 2006 1:05 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aşkım benim nekadar duyarlıymış ya hela sana
Başa dön
MehmetHamdi
Çaylak
Çaylak

İletiler: 65

İletiTarih: Cum Ekm 13, 2006 11:23 am    İleti konusu: Re: Alıntıyla Cevap Gönder
Official Gillian Anderson sitesine bakarsanız:
http://www.gilliananderson.ws/main.shtml
bu tip projeler hakkında bilgi var bulabilirsiniz...

Profesyonel köpek eğitmeni olarak, ülkemizde köpeklere ve tüm hayvanlara gerekli özen ve ilginin gösterilmediğini düşünüyorum. Anderson'da bunu dile getirdiği için kendisini takdir ediyorum...

Saygılar
Mehmet Hamdi
www.mehmethamdi.org
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Dana Scully / Gillian Anderson Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız