X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
6x15 Monday
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Pzr Tem 20, 2008 11:01 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aky125 yazdı:
the_rocket yazdı:
Ya bu bölüm iyi güzeldi ama neden aynı şeyi tekrar tekrar yaşadıkları hiç anlatılmamış.O zaman aralıpında sıkışmalarının bir nedeni olması lazım.kaçırmadıysam böyle birşeyden bahsetmemişler.

Bölümde sanırım Pam, "Yanlış giden şey düzelene kadar bu döngü devam edecek" şeklinde bir cümle demişti. -ya da ona benzer birşey, şu an tam hatırlamıyorum-. Sanırım bu yanlış giden şey, Scully'nin ölmesi... Gün her tekrar edişinde ölenlerin arasında Scully de vardı. Bildiğiniz gibi, "Clyde Bruckman's Final Repose" ve "Tithonus" bölümlerinden Scully'nin ölümsüz olabileceği fikrini edinmiştik. Scully ölemeyeceğinden bu Pazartesi günü sürekli tekrar ediyor bence. Ta ki Scully ölmeyene kadar...

cevap burada
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Pts Tem 21, 2008 1:56 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Scully'nin ölümsüzlüğü mevzuunu ilk defa duyuyorum. İlginçmiş Neutral
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
_ArdEliA_

İletiler: 48

İletiTarih: Pts Tem 21, 2008 12:29 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:

ölümsüzlüğü mevzuunu ilk defa duyuyorum. İlginçmiş

Yanılmıyorsam, bu olay Clyde Bruckman 's final repose 'dan çıkmıştı. Scully ona nasıl öleceğini sorduğunda, ölmüyorsun demişti. Bir de şimdi ismini hatırlayamadığım bir bölüm vardı, 6. sezonda. ölüm Scully 'yi almaya geldiğinde, yerine başkasını götürüyordu. Ayrıntıları çok hatırlamıyorum. Neyse işte o zaman herkes vay işte Clide 'ın dediği çıktı Scully ölümsüz falan demişti.

Bence bu Scully ölümsüz demek falan değil. Ben Clyde 'ın o zaman, sadece bu olayı gördüğü için, ölmeyeceğini söylediğini düşünmeyi tercih ediyorum. Bir kereye mahsustu bence.
Başa dön
Twisted_Cubic

İletiler: 1

İletiTarih: Sal Eyl 02, 2008 10:39 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bana ölümsüzlüğü mantıklı geldi.çünkü sürekli kadına bişiler oluyor başına gelmeyen kalmıyor ama bi şekilde kurtuluyor.belkide senaryınun mantıklı olması için yani scully nin sürekli bişilerden kurtulabilmesini açıklamak için yazılmış bişidir.
Başa dön
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Cum Tem 24, 2009 4:24 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:
Bölüm ilerledikçe FBI'da devam eden toplantıyı görmekten artık "yeteeerrr"deseniz de bu bölüm en iyi açılışlardan birine sahip bence.Konusu da gayet ilgi çekici.Zaten zaman kavramı ile oynayan filmleri,dizileri hep sevmişimdir.Donnie Darko gibi.Bir de Bill Murray'in filmi var "Bugün aslında dündü" diye.Monday'i ilk izlediğimde o filmi anımsamıştım.
Bölümde en sinir bozucu yerler;bankanın havaya uçtuğu bir de Mulder'în vurulduğu sahne(sanki bir tane yetmiyormuş gibi,iki kez hemde, cık cık)

Yine de X Files'in en sevdiğim stand alone bölümüdür bu.
Başa dön
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Sal Haz 24, 2014 10:34 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Dejavu ve kader kavramlarının işlendiği deneysel bir bölüm "Monday"

Aksiliklerle güne başlayan ve bankaya ödeme için gittiğinde Bernard isimli bombalı ve silahlı bir soyguncu ile muhattap olmak zorunda kalan Mulder'ın, her seferine banka patlayınca aynı olayları yeniden yaşaması ama farklı finallerle sürmesini anlatan bir kısırdöngü.

Bernardın kız arkadaşı bunu cehennem olarak yorumluyor. Araf gibi bir yerlerdeler aslında. Bir loop var. Ta ki kız arkadaşı ölene kadar... Böylece "loop" da çözülmüş oluyor...

Akıllara "Triangle" filmini getirdi bu bölüm...
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız