X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
6x15 Monday
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 6:12 pm    İleti konusu: 6x15 Monday Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 12/18/2003 5:29 pm

Mahmut sanırım demişti. TGRT'nin belkide "aa bu sezonda Monday diye bi bölüm var biz bu diziyi pazartesine alalım" diye düşündüğü bölümü cuma izliycekmişiz demekki.

Murat ana sayfadaki gif resmi nefis olmuş,ellerine sağlık

Oğuzhan

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/18/2003 5:49 pm

ay valla yapmadıım şey deil buna atlıycam kardeşim. ben yaptım o gif'i ben ben!!! (var ya 6 resmi bi araya koydum anasını satim sanki çok matah bişi. ama ossun, kasılasım var lan banane :PPPP)

ehueheuheuheuehuee!! iirencim dimi? dün milletin başını ağrıttım msn'de valla her gelene soruyom olmuş mu diye (taam o kadar üstelemedm abartıyom biras :PP)

nese işte.. bi yerlerden katkıda buluniim dedim. Oğuz üstüme alınaraktan bi de bişi diil diyorum :))))..

taam be döver isteyen yarın. alla alla :DDDDD

nese konudan sapmiim bağırır şimdi sefkili hostumuz *başka posta başka posta!!!* diye...

MONDAY!!!

Bişi annamadan izlerken PRO7'de, tırnaklarımı yemiştim valla o kadar heyecanlı bi bölümdür benim için. Manyak bi konu, manyak oyunculuklar. Sitedeki resimlerin çoğu zaten en tırstıım yerlerden.. ehue.. Harika bi bölüm. Ay izleyebilen izlesin taam mı valla tvsiye ediyom ben bu bölümü.. Hımm. Yarın Pelin bize bi kıyak geçer herald :DDDDD

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 12/18/2003 5:54 pm

O zaman Murattan teşekkürü geri alıyorum :)

Rukicim ellerine sağlık,devamını dilerim çalışmalarının

Oğuzhan

Gönderen: TuringCOP (mcYaki) 12/18/2003 5:58 pm

testingen...

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/18/2003 6:02 pm

ehi ehi ehi...

devamı gelcek güselim merak etme..

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 12/18/2003 6:52 pm

Murat o fotoğrafı siteye koymasaydı ruki'ye de teşekkür edemiycektiniz naber! :pp

eheh şaka bi yana bu gif olayı sayfa geçen yıl yenilendiğinden beri olmasını istediğim bişeydi. gerçekten çok güzel duruyor. olaya son noktayı koyduğu için ruki'ye, üşenmeden hemen sayfaya yerleştirdiğim için de kendime teşekkür ediyorum! :)

Murat

Gönderen: theafl 12/19/2003 11:06 am

onu bende pro7 de izlemiştim.ama scully nin seslendirmesi amcamın sesine benziyordu.gerçekten hoştu ama diyaloglardan bişey anlamamak baymıştı beni.

Gönderen: Fred_Charles 12/19/2003 1:37 pm

ya o bölümdeki saçını boyayan kız kimdi? nerde oynuyodu? çok çok tanıdık geldi ama hatırlayamadım bitürlü..

Gönderen: spooky (spooky_tr) 12/19/2003 4:05 pm

her ne kadar tekrar gözden geçirilmesi "şiddetle" gerekse de çevirisinin yapılması en kolay bölümdü..tek yaptığım copy-paste atraksiyonuydu..eheheheh..

Gönderen: maybe there is hope (sedab) 12/19/2003 10:54 pm

scully nin gözlerindeki korku ağlamaklı ifade müthiş
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 6:14 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Spookyspook_ 12/20/2003 12:54 am

Bu o bölüm değil.Bu Monday değil!Ama neden???

Gönderen: did_believe 12/20/2003 1:10 am

harbiden ne oluyo ya monday nerde

Gönderen: volviece 12/20/2003 1:20 am

Arkadaşlar hangi bölüm olduğunu bilmiyorum 2-3 haftadır elde olmayan nedenlerden izleyemiyorum ama seslendirme gerçekten felaketti. Hatta bi kısmında alttan ingilizcesi de rahatlıkla duyuluyordu. Keşke dublajsız altyazılı gösterseler. Bence böyle izlemekten iyidir.

Sevgiler, saygılar Eci

Gönderen: Spookyspook_ 12/20/2003 1:26 am

Bugünkü bölümün Monday olması gerekmiyor muydu?Onun yerine bir sonraki bölümü(Alpha) gösterdiler!!!

Gönderen: maybe there is hope (sedab) 12/20/2003 2:45 pm

alpha yı verdiler ya ben monday i istiyodum.en müthiş bölüm milagro bence bu sezondaki.bi sorum var şu anda hangi yabancı kanal veriyo x files ı veriyomu

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/20/2003 10:40 pm

Yürrrüüü be TGRTTTTT...!!!! kim tutar seni bea!!!

abi daha cuma günü yazdım umutlanmayın diye... yan bu kada erken nası benş dooru öıkarır bunnar??????

valla ben bu gece izlicem monday'i.. bitti bittiiii. TGRT'de XF öldü. XF'ı TGRT öldürdü! Yazık be bu kadar da içine edilir mi yaaa?

yok gene monolog yapıyom. boşveeerrrrr. devam etsinler aferin!

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 12/22/2003 10:32 am

Bulabildiğimiz tek mantıklı sebep, geçen ay yaşadığımız iğrenç terörist saldırılar sebebiyle yayınlanmamış olması. detayları da yazıyorum buyrun spoiler severler:
okumayacaklar için belirteyim ki, eğer sebep buysa, ben tgrt'yi yadırgamıyorum. nasılsa 7. sezon başlamaan bir kez daha 6. sezon tekrar edilir, o zaman izleriz.
Alıntı:

Bernard abimiz var, üzerinde bomba var (tam canlı bomba misali) ve Mulder ile Scully bankaya girip bernard'ı etkisiz hale getirmeye çalışırken adam bombanın pimini çekiyor ve kendisi, mulder,scully, rehinler ile birlikte banka havaya uçuyor.

ve bu, bölümde 3 defa gösteriliyor.

Murat

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 12/22/2003 11:35 am

Bölümün yayınlanmama sebebiyle ilgili tüm komplo teorileriniz bitirecek açıklamayı yapıyorum. TGRT ile görüştüm

15. bölüm kasedinde dublaj problemi varmış bu yüzden haftaya yayınlanacak. Ebru hanım dublaj firmasına "zaten neyi doğru yapıyorsunuz" demiş.

Bu arada 17. bölüm kasedi problemli ve FOX'a yeni kaset için mail atacaklarmış. Bu yüzden sanırım çok geç yayınlanacak bölüm

Ebru hanım umarım bu bölümler devam yada sizin için çok öenmli değildir dedi,baya bi korkutmuşuz :)

Oğuzhan

Gönderen: theafl 12/22/2003 11:47 am

valla tahminimde buydu .
bari monday'i güsel dublajlı izleyelim.
keşke alphayı da geciktirip güsel dublaj yapsalardı
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 6:17 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/22/2003 1:07 pm

Güsel dublaj mı yapsalardı? Eheuehuehue! Dalga geçiyosunuz heralde.. Ali abi ve Oya Abla gittikten sonraki dublajların hepsi içler acısı be!

Ay nese.

Valla beklediğim gibi bi cevap geldi TGRT den. Hatta umduğum gibi demeliyim. Aksi halde *iyi* bişi yapmış olcaktı çünkü. Yane kanalı takmıyo olabilirim ama sempati uyandırcak bişi yapmış olması da işime gelmiyo ne yalan söliim.

Her nese bu da önemli deil.

şimdi 17. bölüm TREVOR yayınlanmıcak büyük ihtimalle.. Ama fotolarına baktım da... Mulder cım güneş gözlükleriyle ve yine "gömleğinin kollarını sıvamış bi şekilde" görünüyo. Sırf bunun için o sahneye kadar izlerdim yaaa : ((((( :PP süper ötesi bi görünümü var ühüüü...

peki ya 18. bölüm sorunlu olsaydı acaba nolcaktı burda çok merak ediyom. Milagro da All souls gibi yayınlanmasaydı fln.. Hiii.. Scully hayranları basardı valla TGRT'yi .. eheheh

hade bakalım...

Gönderen: spooky (spooky_tr) 12/22/2003 1:09 pm

ehehhe güzel ayar vermiş valla, sevdim..

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 12/22/2003 1:18 pm

aha buraya yazıyorum, milagro yayınlanmayacak, yayınlansa bile kuş olacak.
şimdiden bir milagro buluşması şeedelim. derim ben.

Murat

Gönderen: spooky (spooky_tr) 12/22/2003 1:35 pm

milagronun yayınlanmamasını istemek için elimde şahsıma ait geçerli nedenlerim var..eheheheh..

Gönderen: incig 12/22/2003 2:32 pm

Valla komplo teoriniz bayağı iyiydi oysa. Pekala da böyle bir duyarlık göstermiş olabilirlerdi. Ama onların duyarlılığı dini konular söz konusu olduğunda geçerli olabiliyor ancak. Diğer konularda o kadar da duyarlı olmalarını beklemek hayal bence. Gerçi olmasınlar da, izleyelim değil mi ya?

Benim 2.izlemem olacak inşallah "Monday". ıLk kez PRO7'de Viyana'da otel odasında yakalamıştım tesadüfen. Almanca bilmediğim için epey önce okumuş olduğum ıng.senaryoyu hatırlamaya çalışarak izlediğimi hatırlıyorum.

"Trevor" 17.bölüm müymüş? Konu neydi hiç hatırlamıyorum.
"Milagro" da kesilebilecek ne vardı ki?

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/22/2003 2:40 pm

Trevor şu mahkumlu bölüm yaf. Mahkumun teki doğa üstü bi yeteneğinin olduunu anlayınca dağıtıyo ortalığı kısaca :)

valla Milagro'da Scully'yi keseceklerdir ki konu hatunun kendisi zaten.. :) Yani biliyosun sansür manyağı bunnar :P

Ama sırf bi laf için.. Ordaki bi laf için .. Böle insanın aazını açık bırakan o laf için! Yane kesilse de izlencek tabe :P Yane izleyin, ben ne izlicem, ehueheu

Gönderen: figenis 12/22/2003 3:20 pm

Uzun zamandır forumu takip ediyorum. Bu ilk mesajım umarım sert ya da kırıcı olmam ama Rukish gerçekten buradaki insanları küçümser, hani "siz oturun salak salak tgrt izleyin ben alır dvd leri seyrederim" tavrın çok rahatsız edici boyutlara ulaştı.

tgrt nin bu kadar yayınladığına şükretmek lazım. ya onu da yayınlamasa? e herkes senin kadar zeki değil, ingilizce bilgisi ya da dvd-vcd lüksü yok herkesin. şu umutsuzluk, aman ben ne seyredicem siz takılın zavallı sefiller türü yazılarından bıktık artık lütfen ya hiç yazma ya da yazacaksan milyon kere yazdığın bu ve benzeri söylemlerinden vazgeç !

Gönderen: maybe there is hope (sedab) 12/22/2003 5:37 pm

o gün benim hayatımın en kötü günlerinden biri olacak eğer keserlerse

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 12/22/2003 5:49 pm

şimdi herşeye ok diyebilirim de, ruki'nin insanları aşağıladığına şiddetle karşı çıkmak zorunda hissediyorum kendimi. kendisi sadece ve sadece tgrt'ye karşı çok sert bir tavır almıştır (haklı ya da haksız nedenlerle) ve bu tavrını sonuna kadar sürdürmektedir, sürdürecektir de. aynı şeyleri düşünmemize rağmen onun bu tutumuna en fazla karşı çıkanlardan biri benim.

anlayamadığım şey, gelen tepkilerden görülüyor ki ruki'nin bir psişik gücü, irade yönlendirici kuvveti varmışcasına insanların ona kızması. her insanda bulunan özgür iradenin bazılarında kısıtlı ya da sansürlenmiş olması, bu tepkilerin gelmesine neden oluyor heralde. Ruki tgrt'ye etmedik laf bırakmıyorsa, bunun sizi diziden soğutmasına ya da umutsuzluğa kapılmanıza izin verip vermemek tamamen sizin seçiminizdir. mesela galatasaray (fenerbahçeliyim) rezalet bir sezon geçirmesine rağmen, taraftarında bir azalma sezinlemiyorum ben.
umutsuzlluğa kapılanlar, umutsuzluğa kapılacak bir şeylerin varlığını aslında bilip de inkar edenler olsa gerek. yoksa dediğin gibi tgrt'nin diziyi bu güne kadar yayınlaması gerçekten onlar için büyük başarı.
ha bir de şu dvd lüksü, ingilizce bildiği için üstün zeka olarak anılması olayı var ki, konuyla hiç bir alakası yoktur, hatta tanıdığım için söylüyorum, Ruki sırf ***herkes*** TGRT zulmünden kurtulsun diye DVD çekim vcd olayına girişmiştir-üstelik kendisinde ne bir dvd playerı ne de bir x-files dvd'si yoktur. ingilizcesi de ahım şahım değildir. üstün zekalı da değildir, 12'den sonra beynini stand-by'a alır, ama o ayrı konu.
bu arada görüyorsun ki stand by falan diyorum ingilizce şahane yani, dvd setim de var 6. sezon, misler gibiyim, tgrt'den de son derece umutsuzum ama gel gör ki kimsenin sinirine dokunmamışım bu güne kadar.
lanet olsun ruki, kıskandım seni o yüzden tüm ithamları üzerime alıyorum!

Murat

Gönderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/22/2003 6:34 pm

Figenis hoşgeldin aramıza.Bizi uzun zamandır takip ediyormuşsun , umarım burası hoşlanacağın bir yer olur.

ılk mesajın, haklısın sert olmuş. Herşeyden önce sen Ruki'yi tanımıyorsun. Forumu o kadar uzun zaman takip etseydin,kimseyi aşağılamamış olduğunu görürüdün. TGRT'den nefret eden ve ben izlemiyorum artık ne olursa olsun diyen bir tek o değil. Ben uzun zaman önce bıraktım izlemeyi ve bence dizi yayınlanabileceği en kötü kanalda yayınlanıyor.

TGRT'ye olan bu kızgınlık 1-2 haftanın değil, yılların kızgınlığı.Sitenin yönetimi TGRT'yle çok uğraştı. Gazetelere röportajlarda bahsedildi, TV eleştirmenleri konudan haberdar edildi, TGRT'yle bizzat görüşüldü,şikayet edildi, onlarca email yazıldı. Hep iyi birşeyler olduğunda umut edilmeye devam edildi ama televizyonculuğu bilmeyen adamların elinde oyuncak edildi. Forumu uzun zamandır takp ediyorsan bunları bilmen gerekir.

Rukiye ya da herhangi başka biri ne düşünüyorsa onu düşünmekte özgür,kimsenin düşüncesi kimseyi ilgilendirmez. Ha.. biri kalkar dizi bitirilsin diye kampanyaya başlar, o zaman birilerinin sinirlenmeye hakkı olur.

Bu forumda tgrt'den nefret eden o kadar insan varki ,bunları *onu tanımadan * ona söylemen çok ilginç ...hımm...

Not: Bu arada yeni katılımcı anketimizi doldurursan seviniriz. X Files dışındaki konular altında.
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 6:20 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/22/2003 7:12 pm

Hay anasını ben neymişim be??!!!

- Madem rahatsız olunuyo neden mesajlarım okunuyo? Geceleri rüyanıza da girip tehdit ediyorumdur sisi kesin.

- şimdi ben Boğaz Köprüsü'nden atlamaya gitsem yarın öbür gün, sevgili forumum beni yanlız bırakmıycak buna emin oldum. Baksanıza ne hale getirmişim insanları?? Karamsarlıkk, umutsuzluk, ülkemin her haltı doğru ya, ben intihara sürükliycem milleti canım.

- Ben diziyi izleyemediğim için üzülemem zaten. Çok hoşuma gider millet izledikten haftalar sonra izlemek diziyi. Yada izleyip de kimse izlemedi diye çenemi tutmam, bişiler yazamamam çok kolaydır canım.. Ne diyosunuz sisss. Ben süperim beaaa!!! Sis kimsiniz alooo???!!

- O kadar zekiyim ki, Pelin'e dakka başı "Pelin durdur! Burda ne dedi? şu ne dedi?" diye soran ben değilim, olamam, ben bir numarayım canım! ıngilizce süper! Manyak hatta! Milleitn bi dediğini iki dedirticek kadar süperim . heyoo!

- DVD almaya yeni karar verdim ama hayır canım sisi kafalıyorum. Benim b*k gibi param var bea! Bende aslında bütün sezonlar var. O yüzden DVD çekim VCD diye yırtınıyorum. Ha bi de CD-ROM'um var ama o da süper zekidir. Kendini DVD player sanıyo. Sis bilmiyosunuz ama aslında öle . eheh!.. Öle izlicem DVD'lerimi ben bilmiyonus sis.. Gidip DVD alırsam VCD'ye çeker misin diye soruyorum VCD'ciye. Aaaa. Yok ben hep kendimi düşünüyorum canım. "Aman bunlar sefil! izleyip te naapıcaklar?. sittir et anasını satiim" diye düşünüyorum ben. Ondan VCD yaptıriim diye canım çıkıyo zaten.. Evet aslında herşey aldatmaca.. Ben bu forum ahalisine tepelerden bakıyorum ama farkında olmasınlar diye böle davranıyorum. Süperim ben! Öle hayvanım ki aslında!

Yok güsellerim sis beni iyi bilirsiniz. Ben buyum işte.. Ha yiyosa çenemi kapamaya çalışın.. Hiç olmazsa kimsenin kişiliğine laf etmiyorum ben...(ha şimdi birileri onca yazdığım arasından bu lafa tepki verir, şunu da ekliyim üstüme gelinmedikçe laf etmem tamam mı?) Bikaç kişi rahatsız oluyo diye susacak değilim. Siz bu halde diziyi izlemeye devam edin. Ben izleyemiyorum. Benim sizden farkım sadece bu işte siz ıZLEYEBıLıYORSUNUZ ama BEN ıZLEYEMıYORUM!!, alternatif çareler bulmaya yaratmaya çalışıyorum, insanlarla paylaşmaya çalışıyorum. AMa TGRT'den nefret ediyorum diye böle oluyosa varsın olsun yaaa. Varsın olsun. Tek farkımız bu aslında ama hayır! Lütfen! Ben bir numarayım sis kimsiniz yaa!!??? Öyle Hayvanım ki aslında. Ondan böle süper arkadaşlarım var burada.

Son olarak ekliyorum: YARASI OLAN GOCUNUR! Bu kadar .

Ben gene sölediğim söledim. Gene susucam.. Mümkünse uzamaz inşallah bu mevzu..

Hoş geldin Figen bu arada.. Ama ben samimi deilim bu laflarımda en iyhisini sen biliyosun da çaktırma tamam mı, dierleri hala uyuyo, bilirsin ;)

Gönderen: pinarb 12/22/2003 8:32 pm

Rukish alemsin :)) Seninle tanışmadık ama e bende senin kadar süper, muhteşemimdir, iyi anlaşıcaz yani demektir bu :))) (figencim espri bu arada bu)

Gönderen: incig 12/22/2003 10:32 pm

Biraz sert bir giriş oldu bu arkadaşım. Bu kadar sert girişlere gerek yok. Rukiye kardeşimizi daha tanımıyorsun bile. Kendisi bu forumun en yardımsever üyelerinden biridir. Forum üyelerine yardım edecek diye bir gün mazallah işinden kovulacağından şüphe ve endişe etmekteyim uzun zamandır.
Kendisi TGRT'ye olan duygularımızın tercümanı olmaktadır sık sık ve kendisinin bu söylemlerine artık alışmışızdır. O hepimizin adına konuşmaktadır o şekilde. Rukiye arkadaşımız başkalarının söyleyemediklerini dobra dobra söylemek gibi bir meziyete sahiptir ve kendi adıma konuşuyorum, ben onun mesajlarını okuyarak deşarj olmaktayım.
Onun için kendisine bu konuda takılmaktan vazgeçmeli ve onu o şekilde kabul etmelisin.

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/23/2003 9:55 am

susucam dedim ama tek bişi eklemem gerektiğini hissediyorum..

saolun.. (bişiler yazmış yada yazmamış olun, sis kendinisi biliyosunuz :) )

Gönderen: theafl 12/24/2003 12:29 pm

ya Šimdi ben takip edemiyorum özür..
haftaya hangi bölüm var kesin olarak?
yada olma ihtimali olan bölümler nelerdir?
mondayin türkçe dublajımı yetiŠtirememiŠler yoksa orijinalindeki ses sorununun yüzündenmi(yani fox a sipariŠmi vercekler)?

Gönderen: TheMartyr 12/24/2003 12:53 pm

Yazdığın kodu çözbildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım[aman yarabbi yazma şeklini eleştirdim.Üzerime bin lanet gelsin].
Bu cuma monday bölümü yayınlanacak[tabi daha önceki mesajları başka bir tarafımla okuyup yanlış anlamadıysam..].
Daha sonra da monday'den iki sonraki;yani alpha'dan bir sonraki bölüm yayınlanacak.Bölüm ismini bilmiyorum kusra kalma.
Dediğim gibi yanlış anlamadıysam diğer mesajları...

Gönderen: theafl 12/25/2003 11:00 am

ya özür bilgisayar bilmemne kodu ile çalışıyomuş
ben o kodda doğru yazınca böle çıktı ama doğru anlamışsın saol tşk

Gönderen: tigger_x 12/26/2003 3:33 pm

Yürü be Rukicim! kim tutar seni! ;)

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) Staff DelphiPlusMember Icon 12/27/2003 12:03 am

rohhummbuoorruuhhuuıoorrugghhooaabbuuuoooosssoouuggsssıııuuurrrrbb

gibi bir dublajla izleyemiyoruz. cidden mükemmel.

var bunun için uygun bir deyiş ama terbiyem müsade etmiyor.

Murat

Gönderen: TheMartyr 12/27/2003 12:51 am

Ya görüntüde bir ilginçlik mi vardı bana mı öyle geldi?Herkes,herşey böyle uzun uzun komik geldi bana :]
Groundhog day'e yerinde bir saygı duruşu olmuş ayrıca.Gerçi orda adam intiharın her yolunu denemesine rağmen kurtulamıyordu[ölüm bir çözüm değildi] ama yine de bir değişken vardı hakkaten;aşık olduğu kadın[bunu diğer post'a mı taşısak :]]].
Bir tek kadının o kadar kez yaşamış olmasına rağmen hala ağlayabiliyor olmasına[her seferinde] şaşırdım.Bunun dışında iyi bir bölümdü bence.
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 6:22 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Spookyspook_ 12/27/2003 12:53 am

Bu mu yani dizinin düzelmiş hali?Bi kere niye görüntü Hülya Avşar modundaydı ben onu anlamadım.Ayrıca ses çok boğuktu.Bir çok kelimeyi kaçırdım.Yani böylesi güzel bi bölüm bu kadar katledilir.Tabi gene gösterdiklerine şükretmeli.Yamuk, bozuk göstrediler gene de...:)

Gönderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/27/2003 2:27 am

Arkadaşlar sanırım ABD'den gelen 2.kaset widescreen ,o nedenle bizim ekranlarımıza birebir uymuyor görüntüler. Seslendirmenin altındaki gürültü korkunçtu. (scully ve Skinner zaten kötü)

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 12/27/2003 8:11 am

Bu bölümün kasedi USA'dan gelmedi. Trevor bölümü kasedi gelecek daha.
Murat'a da dediğim gibi sanırım bu kaset ikinci yada üçüncü eldi (tgrt ucuza getirmek için bulumştur bi yerlerden). Üstten alttan çekilmiş görüntü,boğuk sesler.....tgrt azabı budur işte.

Bi TGRT görüşmesi farzoldu. Belkide geçen hafta kasetteki bu problemden dolayı bölüm verilmedi,bu haftada zorla yayınladılar. Konuşmaları anlamadığım için yorumda yapamıyorum bu bölüme. Anlasaydım sanırım güzel bir bölüm diyecektim

Oğuzhan

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 12/27/2003 8:45 am

aslında bölüm manyak bi bölüm; şu laylaylom sezonun en kafa patlatıcı en "oha abi naapmışlar, uçmuşlar" dedirten bölümü. zaman mekan kavramından, görecelik teoremine, 4. boyuttan, teröre her bişey vardı. Einstein'a el sallamak istiyorum buradan. (el sallama hareketi)

bi kere daha izliyim, yazmaya çalışırım bişeyler.
bu arada hayatımda ilk defa niyetlenip de izlemediğim ilk x-files bölümü olmuştur. tgrt(daha doğrusu dublaj) bunu da başardı ya, daha ne diyim.

Murat

Gönderen: theafl 12/27/2003 11:39 am

yahu siz dua edin
hatayda xfiles basşlamadan hemen önce yayın gitti çıldıracaktım
nigar ablayı aradım türkiyedemi böyle diye ama açmadı.
sonra o sanırım son bölüm sırasında geldi yayın çıldıracaktım ya izleyemedim :(((

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 12/27/2003 12:57 pm

Biz çığrımızdan çıkmışız kesinlikle. ış yerinde de bikaç kişi izlemiş kimse yok ekran genişti,dublaj kötüydü demedi :)) Sadece bölümü anlamadıklarını söylediler

Oğuzhan

Gönderen: TheMartyr 12/27/2003 1:59 pm

Abi nedir ya kimse mi daha önce Groundhog Day gibi efsane,ultra,mükemmel[höst] bir filmi izlemedi yani?
Kimsenin mi aklına gelmedi "ulan sürekli aynı günü yaşasam ne yapardım acaba?" diye?
Nasıl anlamazlar???
Sürekli aynı günü yaşıyo işte hatun.Üstelik hayatının en kötü günü.Bunu paylaştığı bir kişi daha var,Mulder.Yani sadece ikisi değiştirebilir bu "durum"u.
....da ben niye size anlatıyorum bunları :] Oğuzhan sen bana o işyerindekileri bağla :]
Bu arada nasıl olmuş da dublajdan ve görüntüden rahatsız olmamışlar?Bizim millet alışmış önüne ne konsa yemeye...

Gönderen: pinarb 12/27/2003 2:04 pm

Yani şimdi bence Mulder ve Scully yeterince formda ve zayıflar TGRT nin onlara Hülya Avşar stili uygulamasına gerek yoktu :)
şaka bir yana korkunç bir görüntü ve sesten oluşan güzelim bölümü önceden videoya çekme hayalleri kurarken, sonradan bir an önce bitsin de bu işkence de bitsin diyerek seyrettim. :(

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 12/27/2003 2:14 pm

Eğer dayanıp izleyenler varsa aranızda ,Scully Mulder'a senin su yatağınmı var dedi(acaba yanlışmı anladım malum dublaj). Dreamland'da Mulder'ın evinde morris-kelepçe olayını unuttumu bu alalala

Oğuzhan

Gönderen: Spookyspook_ 12/27/2003 2:38 pm

Ewt hem de her defasında(yani çoğunlukla) aynı ifadeyle soruyor..:)Aslında dediğiniz gibi harika bi bölümdü..Bill Murray'nin oynadığı bi film vardı, (Neydi adı yaa?) onu anımsattı bana.Çok güzeldi o da:)Tabi bu daha ciddi bi bakış açısı..Sonuç itibariyle güzel bi bölümdü.Hele Mulder'ın Olay gene patlamayla sonuçlanmadan hemen önce "Bombası var, bombası var, bombası var.." tekrarı harikaydı.O kısımda bana Memento'yu anımsattı.(Ben de habire bi şeyler anımsıyorum..:))
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 6:23 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 12/27/2003 2:51 pm

Bölüm ilk 100'de 91.olmuş

Oğuzhan

Gönderen: incig 12/27/2003 2:55 pm

"Monday", bu sezonun sevmek zorunda kaldığım bölümlerinden biridir. TGRT'nin bozuk görüntü ve boğuk ses ile onu mahvetmesine inanamıyorum. Neyse, bu bizim dışımızda olan bir şey...

Bu zaman takılması mı, tıkanması mı demeli, ilginç bir konsept. "Groundhog Day" de izlediğim en ilginç ve izlemesi hoş filmlerden biriydi. Çok akıllıca kotarılmış bir film olduğunu düşünmüştüm o zamanlar. Bu bölümün ondan esinlendiği apaçık. Bununla bir derdim yok. Olabilir. Yeter ki iyi bir esinlenme olsun. Ama burda bunu söyleyemeyeceğim. Aceleyle yazılmış bir senaryo havasını taşıyordu. Üzücü olan da bu. Oysa sayfaların altında "iyi" bir bölüm dışarı çıkmak için çabalıyordu.

Bu bölümün senaryosunu ilk okuduğumda da düşünmüştüm: Acaba bu "aynı an"ı tekrar tekrar yaşayanlar Mulder/Scully olsaydı daha iyi olmaz mıydı diye? Ama o zaman da başka komplikasyonlar çıkabilirdi konunun gelişimi içinde. Durumu ilk hangisi anlayacak, hangi durumu tekrar tekrar yaşayacaklar, nasıl içinden çıkmaya çalışacaklar, ortaklar diğerine durumu anlattığında diğeri nasıl ona inanacak? vs. bir sürü daha karmaşık çözülmesi gereken sorun ortaya çıkacaktı. Büyük olasılıkla bu yüzden yazarlar bir 3.kişiye bu zaman tıkanmasını yaşattılar. Ama bu 3.kişinin neden bu olayı yaşıyor olabileceğiyle ilgili bir ipucu vermediler bize. O da verilseydi daha iyi olacaktı. Pam'in günahı neydi ki, o ölünce zaman akmaya devam edebildi? Neden onun ölmesi gerekiyordu? O değişken neden o olsun ki?

Bu bölümü severim, ama keşke bölümün komediye de kaçan tarafları olmasaydı. Mulder'ın arka arkaya su yatağında uyandığı kısımların hoş olduğunu söylemek istemiyorum, ama bölümün ciddiliğini bozuyordu o kısımlar. Yani Mulder 3.kez su yatağında uyanınca ben "bir kez daha mı?" diye düşünmeye başlamıştım. Mark Snow'un o kısımlardaki muzip müziği de bölümün komediye kaçmaya çalıştığının bir göstergesiydi.
Bölümün en iyi sahneleri, Mulder ile Scully'nin deja vu, kader ve özgür iradeyi tartıştıkları yerlerdi. Bir de Bernard'ın bankaya bir intihar saldırısında bulunmasının arkasındaki motivin ne olabileceği konusu var ki, buna da hiç değinilmedi ve Bernard tek boyutlu bir karakter olarak kaldı.

Üzerinde daha iyi düşünülmesi gereken yerler de vardı: Mesela Mulder'a bankaya gitmek zorunda kalması için daha mantıklı bir neden vermeleri gerekirdi bence. Yani ev sahibinin Mulder'ın çekini hemen bozdurması için bir acelesi yoktu yani. Mulder'ın toplantıyı kaçırmak pahasına bankaya koştura koştura gitmesine gerek yoktu. Var mıydı? Toplantı dedim de, o toplantının konusu neydi ve Mulder/Scully ile ilgisi neydi Allahaşkına? O ajanın anlattıklarını dikkatle dinlediniz mi? Bizimkilerle ne ilgisi vardı anlattıklarının? Genel bir toplantı olsaydı, daha kalabalık bir katılım olması gerekmez miydi? Ama hadi, biz iyimser olalım ve XF bürosunun bütçesini tartışmaya başlayacalarını, adamın bunun için bir girizgah yapmakta olduğunu, XF'e gelebilmek için Mulder'ın katılımını beklediklerini farzedelim.

Mantık boşluklarının olduğu birkaç başka nokta da (Pam'in FBI turuna katılacak vakti nerden bulduğu veya Mulder'ın aptalcasına Bernard'ın notunun üstüne tabancasını koyması vs. gibi) yok değil, ama ben burda keseyim diyorum. Bunun sonu yok çünkü. Yine de bu "iyi" bölümsüz sezonda bu bölümü sevmek zorunda kaldığımı itiraf edeyim.

Gönderen: maybe there is hope (sedab) 12/27/2003 3:21 pm

bölüm müthişti ksinlikle cok boğuk sesler çıkmasına rağmen ve anlamakta çok güçlük çektim konuyu değil ama sesleri.mulder ın sudan kayıp düştüğü sırada cok güldüm scully
senin nezamandır su yatağın var (çok komikti)

Gönderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/27/2003 3:30 pm

Oğuz tabii ki hatırlamıyor. Dreamland'in olayı buydu , herkes 2 gün hiç olmamış gibi, olayları unuttu. Benzin istasyonundaki adamı hatırla. Scully o içiçe geçmiş iki madeni paraya sanki nereden geldi bunlar der gibi bakıyor, Mulder 'la Morris tekrar yer değiştirdiklerinde birbirlerine garip ama tıpkı ilk karşılaşmalarındaki davranıyorlar . Ayrıca Morris'in şu işindeki genç adam (adı neydi?) da olayları neden düzeltmek istediği sorulduğunda " sicilimin bunlar olmadan önce olduğundaki gibi pürüzsüz olmasını istiyorum" tarzında birşeyler söylüyor.

Yani kimse hatırlamıyor olanları.

Gönderen: [GüLbErK] (_VooDoo_) 12/27/2003 4:52 pm

ay evet ya, sinir oldum, ne boğuk seslerdi öle . dediklerinden bazen hiç birşey anlamadım, öle bakıyorum televizyona. evdeki bütün televizyonları kontrol ettim bir de , acaba benimkinde bir sorun mu var diye :)) neyse bölümü beğendim, ah bir de seslendirme iyi olsaydı, tadına doyulmazdı valla.

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 12/27/2003 5:08 pm

trevor'un kasedi bozuk dediler, biz de onların sözlerine uyup, haftaya milagro var diyoruz. heyecanla. ama ümitsizlikle.(bu dublajla zor arkadaşşş--erman mod on)

Murat

Gönderen: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 12/27/2003 7:42 pm

bolum cok guzeldi;dublaj hic ama hic bu kadar berbat olmamisti ; yani arada acaba tgrt'den bi izleyen vardır da ; yayını durdururlar ozur falan dilerler "TEKNIK BIR AKSAKLIK DOLAYISIYLA" seklinde dusundum; ancak gorunen o ki,orada bu dizi seyredilmiyor :)

konu mukemmel;M&S basına dogaustu bisey gelir;dunyanın haberi olmaz turu oykulerin en abartılısı.Zaman yolculugu;donguler paradokslar gibi konuları hep sevmisimdir hele boyle gusel bir sekilde islenirse...

bu konunun temel olarak benzerini STARGATE te bir bolumde yapmıslardı.Kahramanlarımız yanlıs bisey yapıyor stargate'le bir gezegene gidince ; 3 ay boyunca dunya dahil 13 sistemde (yaklasık 30 gezegen) surekli aynı 10 saati yasıyordu :) Diger sistemler ise onlara erisemiyordu :) Sonsuz zaman dongulerinde favorim o ikinci de Monday oldu :)

bir soru: olayların farkında olan kız ne kadar bir sure yasadı acaba bunları ? Buna hic deginilmedi.

Gönderen: TheMartyr 12/27/2003 7:57 pm

Ya ben kendi kendime mi konuşuyorum??Daha önce 2 kere yazmış olduğum gibi bahsettiğin filmin adı Groundhog Day yani Türkçe meâli Bugün Aslında Dündü.

Gönderen: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 12/28/2003 1:14 am

sanki Scully'nin seslendireni değişmiş gibi geldi bana yanılıyor muyum???
bir de pamela'yı oynayan carrie hamilton'un gerçekte kanserden öldüğü bilgisini vereyim. bernard ise bi sonraki sezonda theef'de oynayacak taş abimiz billy drago'nun oğlu... kendisini sever sayar takdir ederiz...
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 6:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
6. Sezon - 6x15 Monday notify me whenever anyone posts in this discussionSubscribe

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 12/28/2003 10:18 am

Mesajlarda spoiler kokusu alıyorum. dikkat edelim pls

Oğuzhan

Gönderen: papatya1 12/28/2003 12:06 pm

bölüm başlamadan önce tgrt monday'ın 2 kere reklamını verdi.oldukça güzel yapmışlar reklamı.ama dublajı nasıl bu kadar iğrenç olur anlamıyorum.ilk 20 dakika hiçbişey anlamadım.

bu arada bildiğim kadarıyla tgrt henüz 7. sezonu almadı.alıp almayacağı hakkında bilgisi olan var mı?

Gönderen: Spookyspook_ 12/28/2003 1:45 pm

tamam kızma yaa!unutmuşum filmin ismini...:)

Gönderen: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 12/28/2003 10:54 pm

El insaf böyle spoiler olur mu?Zaten spoiler çekincesi olan kimse gelecek sezon ifadesini görür görmez okumaz. Ki bölümün içeriği hakkında bilgi vermedim, zira bende bilmiyorum:):)

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/29/2003 11:37 am

vay beaaa.. demek bu kadar düştüler. aferin adamlara...

her nese.. valla dibim düşerekten izlemiştim bu bölümü... aslında üzerinde konuşulacak çok güsel şeyler çıkar bu bölümden, mantık sağlamdı ama birilerinin yazdığı gibi bazı şeyler tam yerli yerine oturmamıştı. yine de 45 dakikaya ancak bu kadar iyi sığdırılabilir olaylar diyorum.. pro7'de izlediğimde Mulder'ı kanlar içinde Scully'nin kucağında gördüğümde neler hissetmiştim off var yaaa!!

ve son olarak gururla ekliyorum ki Mulder nası farketti??? :DDDDD.. Ya kimse dikkat etmedi yada ölesine geçildi ama Mulder bi terslik olduunu farkettiğinde Scully ile telefonda konuşurken "bi önsezi diyelim" demişti.. Nese işte zeki adam ya. Aşkım depreşti birden napiim söliim dedim :P

ben diorum ki.. burdan anladı :D

MULDER: (quietly repeating to himself) He's got a bomb. He's got a bomb. He's got a bomb. He's got a bomb. He's got a bomb. He's got a bomb. He's got a bomb. He's got a bomb.

bu, son ölüşlerinden önce, hani Mulder Bernard'ı vurduktan sonra yanına gittiğinde Mulder'in söledikleriydi. Sonra tekrar aynı günü yaşamaya başladılar ve Bernard'ı bankada bişler çiziktirirken gören Mulder gene aynı lafları fısıldamaya başladı. Tabe ortada Pam unsuru da var. Ama Mulder'ın her sabah rutin olarak yatağı ıslak bi şekilde uyanmasının oraya eğlence unsuru olarak konmamış olduğunu düşündüğümü de burda belirtmek istiyorum. Mulder her durumda farklı bişiler yapıyodu. Birinde diğer odaya geçerken ayağı ayakkabılarına takılıp düşüyodu, diğerinde odadan geri dönerken düşüyodu. Ve en son sabahtan bi önceki sabah(??anlayın işte) uyandığında, ev sahibi kendisini aradığında durumu baştan bilir gibi konuşuyodu.ama bildiğiniz üzere yaşadıkalrı son günde Pam ona hiçbişi demiyo. Mulder "Bana tanıdık geldiniz" derken Pam hiçbişi anlamamış gibi davranıyo. Ve Mulder birden "bombası var. bombası var. bombası var" diye fısıldarken buluyo kendini..

ama o Mudler'ın farkı işte. Scully'de böle bişi olmuyo. Sanırım Pam'in devamlı olarak söledikleri Mulder'ın gözünü açıyo. Scully şüpheyle yaklaşsa da neyse ki "ahh!saçmalık!" diyip geçmiyo. Ama konu Mulder'a dayanıyo sonunda. Onun paranormal hakkındaki esnek görüşlerine yane .. Ahhhh! Bayılıyorum bu adamaaaa! :))))))))))))

Bu arada PAM karakterine de bayıldıımı belirtmek isterim. Sanırım eninde sonunda ölücekti. Böle bi döngüye devamlı daynamıyacağı suratındaki yorgunluktan, son gününde gösterdiği karamsar tutumdan belliydi. Yaşadığı günlerden herhanig birinde kendini bi yerlerden atar, yada kafasına silahı dayar yada başka bi şekilde kendini öldürürdü, ama sevgilisinin elinden oldu ölümü, gene de ölürken mutlu gitti zavallıcık. Yazık yaa, düşünsenize acaba ne zamandır o Pazartesi gününe tıkılıp kalmıştı?? Tüyleri diken diken eden bi düşünce.. bırrrr!!!

Güseldi işte bea :P

MULDER: . I pass you... and then we die.

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 12/29/2003 6:41 pm

MONDAY ıÇıN TGRT AÇIKLAMASI:

15. bölümün master'ında problem vardı daha doğrusu problem değil yönetmenin tercihi bazı filmlerde görüntüye hava katmak için aspek dediğimiz yöntem kullanılır bana göre bu biraz fazla kaçmış rahatsız ediciydi, dublaj firmasının bu konuda bir suçu yok ama seslendirmeler konusunda haklısınız 5 bölüm daha böyle izlemek zorundayız...
ıyi günler...

Oğuzhan

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 12/29/2003 7:55 pm

ben millennium bölümü çekicem:

5 weeks earlier..(5 hafta önce)
yeter artık yeter. (satırı, elektrikli matkabı, testereyi, bilimum işkence aletini derleyip toplayıp yola çıkar)

now. (şincik)
frank black: oh my god bunu yapan insan olamaz. tüm dublaj ekibinin kafasını vücdundan ayırıp, dillerini koparıp sonra da bu dilleri kurbanın rektumuna sokan başka kaç seri katil biliyoruz?
bir ipucu var mı?

emma hollis: walla frank katil direk not bırakmış "yetti ulan seslendirme desen iğrenç, ses düzeni desen rezalet bitirdiniz içimde bambaşka olan the x-files aşkını ulan eytere be eytere!" diye..

frank: hmm, bırak empatiyi sempati bile kurdum adamla helal olsun. Scully'nin Mulder'ın sesini bozanlar kimbilir benimkini ne hale getirirdi...arağan çağlayan yapsaydı dublajımı ben de iki dakka durmazdım harbiden. delikanlı çocukmuş takdir ettim.

emma: sen öyle diosan öyledir frank baba.

Murat

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/30/2003 11:14 am

*yönetmenin tercihi bazı filmlerde görüntüye hava katmak için aspek dediğimiz yöntem kullanılır bana göre bu biraz fazla kaçmış rahatsız ediciydi*

bu ne demek yaaa? ben PRO7'de islediğimde görüntüde hiçbi abartı görememiştim. Nası?

Fazla kaçmış? Rahatsız edici? Kim bu yaa???? Bu adamı 1013 stüdyolarına yollayalım. Hani işlerini bilmiyolar da arkadaş pek bi biliyo yardım eder!!

töbe töbe!

Gönderen: theafl 12/30/2003 11:53 am

ya bu aspek yönteminden bahsetmişler bence haklı olabilirler
tamam pro7 de böle değildi diyosun belki pro7 görüntüyü düzelten bir program daha kullanmış olabilir
kimbilir bizim tgrt bunu akıl edememiş olabilir

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/30/2003 12:33 pm

tamam işte *biliyolar* dedim ya!

Tgrt RULEZ!
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 6:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: spooky (spooky_tr) 12/30/2003 2:09 pm

eğer "aspek" demekle esasında "aspect"ten bahsediyorsanız bu, kelime anlamı olarak "görünüş", tv ve sinema terimi olarak "ekran çözünürlüğü" anlamına gelir..(hatta tv ve sinema teriminin tam ingilizcesi "aspect ratio"dur, ki pc ile haşır neşir olan arklar da bu terimi gayet ii bilirler..)lakin bu kadar şeedebilecem sizleri.. bölümü izlemedim, o bakımdan (doğal olarak) adamların mantığını anlayamadım..

Gönderen: theafl 12/31/2003 11:00 am

valla bende izleyemedim offf ya bide 9 da uykum gelmese bende dizinin bitimine kadar hadi belki yayın gelir diye düşünmesem ve bide tam son bölümünde yayın gelmese
OFFFFFFFFFFFFFFFFF
demem

Gönderen: SpookyspookX Nov-19 10:46 pm

Yaşasın!Yaşasın!!!Aylardır bu bölümü bekliyordum!!Zaman meseleleri takıntılı olduğum bir konudur ve X files'a da çok güzel gider..:)Süper!Süper!!

Gönderen: Beatlefan the paranoid android (BeAtLe_FaN) Nov-20 1:48 pm

zaman konusu benim de acayip büyük takıntılarımdan biridir,zaten 60lar beatles vs diye ortalarda dolanan biri için bu şaşırtıcı olmasa gerek:)
bu bölüm benim de hayran olduğum bir bölüm,david'in hali de pek bir güzeldi zaten,sabırsızlanıyorum.

Gönderen: MAJESTIC12 Nov-20 11:08 pm

Güzel bölümdü ama günün tekrar etmesi üzerine hiç bir açıklama yok..Konsept çok iyi ama havada kalmış,hayır bir parça bilgi kırıntısı verirsin gerisini seyirciye bırakırsın ama o da yok..haa vardır da ben kaçırmışımdır olabilir tabii :))

Gönderen: the mess we made (fbistop) Nov-21 10:14 am

selamlar,

pam bi yerde açıklama yaptı, ilahi düzenin bugün(yani monday, gerçi bugün de monday :) ) değiştiğiyle ilgili. olması gereken gibi bitmedikçe sürekli tekrar edecek falan dedi. tabii açıklama çok dallandırılıp budaklandırılmadı, ama konsept iyiydi.

sonun nasıl olacağını tahmin etmiştiniz, ben pam "kilit sizsiniz bay mulder, siz oraya girdikçe işler hep kötü gidiyor" deyince, heralde son kısımda scully girse de girmese de mulder girmeyecek ve son böyle bitecek diye düşünmüştüm, ama tahmin ettiğim gerçekleşmedi, ve sonu getiren pam'ın içeri girmesi oldu, demek mi pam yanılıyormuş, asıl kilit kendisiymiş, bilmem siz ne dersiniz?

bu arada ben forumu bi süredir takip ediyordum, aynı siteyi olduğu gibi, ama yazmamıştım. bu, ilk yazışım ve herkese selamım olsun.

not : geçen sene 1. sezon yayınlanmaya başladıktan beri seyrediyorum(ortalarında yakaladım) xf'yi, diziyi tgrt zamanlarında duymuş, ama ilgi göstermemiştim, geç yakalayınca üzülüyor insan ama yakaladık ya teselli edici nokta da bu :)

Gönderen: gizucuk Nov-21 11:54 am

gayet güzel ve heyecanlı bi x files bölümüydü bance.seneler evvel buna benzer bi film izlemiştim.çocuğun biri aynı günü yaşıyodu ve o gün olan bi cinayeti önlemeye çalışıyodu.izlerken hiç sıkılmadım ve özellikle mulder'ın yatakla boğuşmasına,scully'nin de mulder kucağında kanlar içinde yatarkenki hüzünlü yüz ifadesine artı puan verdim..biri eğlenceli diğeri hüzünlü ama güzel sahnelerdi..artık arcadia'ya da sıra gelsin,merak ediyom çünkü o bölümü...

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Nov-21 12:00 pm

Ehem.. Öncelikle hoşgeldin fbistop :).. Bi yerinden yakalamışın ya diziyi, üzülmeye gerek yok bence :).. ızlediğim bir bölümü ilk defa izleyen insanalra gıpta ediyorum ben. bilmeden izleyince ne sarmıştır bu bölüm ama :))

Bayılıyorum bu bölüme!!! Paldır küldür sahneler geçiyor, Mulder vuruluyor, Scully canhıraş bir şekilde "hayııırrrr" diye bağırıyor, banka havaya uçuyor fln.. En iyi teaser'lardan (bölüm girişi demek uygun olabilir sanırım :P) biri olduğunu düşünüyorum bu sahnenin.. Sonra su yatağı su sızdıran Mulder'ın lanet günlerinden birini izlerken bir yandan gülüp bir yandan "ne oluyor kardeşim?" moduna giriş.. :))

ışin ilginci, daha önce pek ayırdına varmak için çabalamamış olduğuma kanaat getirdiğim MS diyalogları.. Ajanlarımız sonuçta her dava hakkında bir fikir muhasebesine girişirler ya, illaki tartışırlar.. Bu bölümde, ortada bir dava yok, olan bişi yok, dolayısıyla Mulder ve Scully'nin üzerinde kafa patlatacakları bir durum yok..Sadece Mulder'ın bişiler sezdiğini söyleyebiliriz, ve önlerinde eğilmek istediğim senaristler Mulder ve Scully'nin deja-vu olayını tartışmalarını öyle olağan, öyle normal bir şekilde bölüme katıyorlar ki, insanın hayran olmaması mümkün değil.. Yani açıkçası Mulder'ın farkında olmadan Deja-vu hakkında söyledikleri, sonradan neden o şekilde davrandığını belirtir nitelikte .. Adam yanlış olan bir şeyi düzeltmek için zaman devamlı başa döner gibi bir laf ediyor.. Yani Pam'in olayının aslı astarı da bu laflarda yatmıyor mu zaten?

Pam'in mümkün olan her yolu denemeye çalışması, içinde bulunduğu durumu düşünürsek gerçekten de fazlasıyla mücadele ettiğini gösteriyor bize.. Düşünsenize bir adamla 50 kez aynı konuşmayı yapmış olmak ne demektir? Kendisini tanımayan insanlara aslında neler olduğunu bildiğini söylemeye çalışmak nasıl birşeydir???.. en sonunda, artık hiçbişeyin düzelmeyeceğine inanıp herşeyden umudunu kesmişken devreye Mulder'ın girmesi sayesinde aslında kendisinin olaydaki ana unsur olduğunu farkediyor.. Mulder'ın arabanın yanından geçerken ona bakması "daha önce bu olmamıştı" diye umutlandırmıştı hani Pam'i.. Bu sefer "daha önce bu olmamıştı" derken son nefesini veriyor... Bernard 'ın ölmesi gerekirdi yaaa !! :(

Çok güzel izlenmiş bir konu.. Gerçekten hop oturtup hop kaldıracak sahneler var.. En çok Scully çığlık attığında tüylerim diken diken oldu valla..

Ah be bayılıyorum bu bölüme :)

Gönderen: Conduit0103 Nov-21 12:01 pm

Bu bölümü seyterttikten sonra Salı günlerinin değerini daha iyi anlıyorum.
6. sezonda deli gibi beklediğim bölümdü bu. "MONDAY"
Kader ile özgür iradenin ayrıldığı o incecik çizgi ve aralarındaki savaş gerçekten çok güzeldi.

Hele o insanın kanını donduran, don düşüren açılış sahnesi.. Tek kelimeyle mükemmeldi. Ve gazeteyi dağıtan adamın gürültüsüyle uyanan zavallı Mulder'ı görünce ulan rüyamış demeden geçemedim. Ama malesef değildi.. Kim bilir biz görmeden kaç kere daha tekrarlanan bir kısır döngünün acımasız sabahına uyanıştı bu..

Ve Pam'i unutmamak gerekir. Onun durumu daha da acı herşeyin farkındasın ama elinden hiçbir şey gelmiyor. Her dakikayı ezbere bildiği halde basiretinin bağlanması.
Hele hele Özel Tim'in içeri girmeden aralarından birinin Pam'in arabasının yanında durup takım arkadaşlarına dönerek verdiği komutun "Go! Go! Go!" ve yine Pam'in bunu ondan önce söylemesi.
ışin boyutlarının ne derece sarsıcı olduğunun işaretlerinden birisiydi.

Kendi de itiraf etti ya "Bir cennemdeyiz" diye.. Kabul etmek gerekir ki bu şartların gelişme nedeni bilinmiyor. Ama dönüp dolaşıp kilit isim Mulder olduğunda çakozluyorsunuz ama bu sefer işin içine Kader ile özgür irade'nin çekişmesi başlıyor. Bkz. Mulder'ın bir gariplik olduğunu anlamasından sonra Pam'in sözünü dinleyerek (iradesini kullanıp) banka çekini ATM den yatırmak istemesi. Trajikomik bir şekilde ATM'nin hizmet dışı olması* Gene Mulder'ın Pam'i dinleyip toplantıya gelmesi (özgür irade) fakat hiçbir şeyden habersiz Scully'nin partnerini merak edip doğruca bankanın yolunu tutması**
*-** Kaderin ağlarını ördüğünün açık bir örneğidir. Yani basit bir dejavu olayından ibaret eğildir yaşananlar.

Tamam Mulder'ın gidişatı etkilediği doğru ama sonuçlandıracak olan Pam'den başkası değildi. Ve öylede oldu.. Salı gününe geçmelerinin açıklaması Pam'in ölmesi değildi. Belki daha önce intaharı bile denemiştir bunu bilmiyoruz. Bu dejavuyu durduran o patlamanın olmamasıydı. Ya o kadar masum kişinin ölmesini istemiyodu, ya da Mulder ve Scully'nin de patlamada ölmeleri gelecek açısından bir falso yapıyordu yani ölmemeleri gerekiyordu.. Belki de hergün verilen fırsatın amacı buydu. Tek bilen de Pam. Dikkat edin Bernard son olarak Mulder'a dönüp ateş etmeden Pam hiç tereddütsüz önüne geçti. Kendide neler olup bittiğini bilmiyor ama ne yapması gerektiğini çok iyi hissediyor. Sonunda başarılıda oluyor. Hiç hak etmediği Soyguncu damgasınıda yiyerek.

Bazen bir olay olur, aha ben bunu önceden yaşadım (dejavu)dersiniz.
Belki de o günü bir sebep yüzünden tekrar yaşadığınızı ve size verilen bir hediye olduğunu hiç düşündünüz mü?

Monday bölümü seyrettikten sonra artık düşünmeden edemiyorum..

Yarının salı ve diğer günlerinde rutin sırasının şaşmamsı dileklerimle..

Sevgiyle kalın efenim

Emre

Gönderen: isatay Nov-21 1:38 pm

bu bölüm benim de en sevdiğim bölümlerden biridir(stand alone-mitoloji ayrımı yapmadan) daha önce tgrtde izlediğimde hayran kalmıştım, şimdi tekrar izleyince pekişti kanaatim. ama asıl önemlisi bu izlediğimde NEDEN O GÜNÜN TEKRAR ETTığıNı FARKETTıM!!!

teorim şöyle: herşey aslında Mulder'ın su yatağı ile alakalı. Delinerek Mulder'ın geç kalmasına sebep olan ve tüm olaylar zincirini başlatan o su yatağı. "e bunde ne var, sonuçta sıradan bir yatak" diyebilirsiniz ama Fox'un o yatağa nasıl sahip olduğunu bir hatırlayalım. hatırlarsanız yatak zaman/mekan olgusunun bölünerek F.M ve bir N.S.A ajanının vücut değiştirdiği meşhur hadise sırasında Mulder kimliğindeki N.S.A ajanı tarafından alınmıştı. o hadise sırasında gerçekliğin saparak bir paralele evren oluştuğu kuvvetle muhtemel. daha sonra bu paralel evren kapandı ve zaman/mekan dokusu hiçbirşey olmamış gibi eski haline geldi; bir küçük ayrıntı dışında:
SU YATAğI YERıNDE KALDI!!! halbuki herşey eski haline gelince o yatağın da hiçbir zaman alınmamış olması gerekirdi.

zaman/mekan dokusundaki bu çatlak bir süre sonra yeni bir sapma yarattı. hiçbir zaman orada olmaması gereken yatak aslında normalde o gün geç kalmayacak olan Mulder'ın geç kalmasına ve gitmeyeceği bankaya gitmesine sebep oldu ve yeni bir neden-sonuç ilişkisi ve olaylar zinciri doğdu. ancak bu bir paradokstu ve evren kendini düzeltmek için bozuk plak gibi kendini tekrar etmeye başladı.

teorim biraz karışık da olsa kısaca böyle. kusursuz bir teori değil, neden herşey kızın ölmesi ile düzeldi bilmiyorum.
yazarlar böyle düşünmüş müdür bilmiyorum ama Mulder ve Scully'nin ytağın nerden geldiğini hatırlayamamalarına yapılan özel atıf bana onların da benim gibi düşündüklerini hissettirdi.

sizin de görüşlerinizi bekliyorum; doğru birşey yakaladım mı, yoksa fazla X-Files izlemekten iyice paranoyak mı oldum:)))))
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 6:30 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) Nov-21 1:52 pm

Biraz paranoyaklık kokusu alsamda, neden olmasın diyorum; X-Files'ta nelere şahit olduk, ilginç bir bağlantı kurmuşsun

Oğuzna

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Nov-21 2:21 pm

şimdi oortada şöyle bir durum var öncelikle, bravo iyi bir ayrıntı yakalamışsın ama bir de ben edeyim kelamımı..

Dreamland II'de , bütün olaylar biter ve Mulder evine gider, kapıyı açar, içeri girer, sonra yeniden dışarı çıkıp kapının numarasına bakar emin olmak için.. Sanmıyorum ki sadece yatağı değiştiği için bu tepkiyi vermiştir :) Dreamland bölümünde olanların, şu zaman-mekan kayması ya da herneysenin, sadece olayın meydana geldiği bölge ile sınırlı kaldığını düşünmek gerekir kanaatindeyim. Sadece o bölgede insanlar birbirine yapıştı, kertenkele kaya ile bütünleşti vs.. O bölgeyi aşmadı hiçbişi.. Doğal olarak bu zaman-mekan değişikliği, sadece insanların bilincinde olması gereken şeylerdi. Araya zaman girince toparlayamadım sanırım tam ama anlatmak istediğimi bariz heralde..

Yine de benim açımdan şüpheli bir bölüm olarak kaldı Dreamland, fazla açmadım.. Senin belirttiğin mantık, Pam'in olaydaki yeri dikkate alınmadığında gerçekten güzel işliyor, gerçekten.. Ama Pam, sonuçta kilit olduğunu kendisi de kabul ediyor.. Yani "bu daha önce böyle olmamıştı" demek benim nazarımda "çaktım köfteyi" demekle aynı anlama geliyor :)

O nedenle Dreamland ile tek bağlantısı şu su yatağını sorgulamaları diye düşünüyorum..

Yine de keşke senin dediğin gibi olsaydı, bu daha güzel bir şekilde işlenmesini sağlardı bölümün.. Ama insanların hiçbişi hatırlamaması, bölümün anlatımını zorlaştırmaz mıydı? Bir kere Mulder bu bağlantıyı pek kurabilecekmiş gibi glemedi bana :)

Gönderen: Beatlefan the paranoid android (BeAtLe_FaN) Nov-21 3:19 pm

hımm bu bölümün ana kilidinin su yatağı olması düşüncesi çok yaratıcı geldi bana,daha önce öyle düşünmemiştim.ama ben hep bu bölümde birinin öleceğinin bariz olduğunu düşünüyorum, hani mulder scully ölmemeliydi,onlar için gün tekrar tekrar yaşandı desek bile,orda o bomba yüzünden bir sürü insan da ölüyordu,yani bence yan rollerde mulder ve scully bu olayda.asıl kilidimiz pam. birinin ölmesi gerekiyor,bir sürü insanın değil.ölmesi gereken kişi de pam değil belki,herhangi biri.ama sadece bir kişi. yani o bombanın patlamaması gerekiyor. yani mulder ilk vurulduğunda,yerde yatarken,içeri kurtarma ekibi girme teşebbüsünde bulunmasa ve bernard o bombayı patlatmasaydı,belki gün tekrarlanmayacaktı.ama sonunda o bomba patlamayana kadar devam etti olay. ben yalnız scully ilk durumda içeri girerken mulder'ın bernard'dan kapıyı kilitlemesini istemesine takılıp kaldım. bir şekilde ortağını bu işe bulaştırmak istemedi ki o durumda scully içeri girdi diye vuruldu mulder. mulder scully'nin kolunda yatarken,scully'nin gözleri dolmuş ve umutsuz bir şekilde bernard'a ortağımı dışarı çıkarmam lazım,sana steve mi demeliyim vs demeleri çok fena yaptı beni.
kısacası ilk düşündüğümde kilit pam,bütün olaylar onun ölmesi için tekrarlandı desem de,şimdi de o bombanın patlamasının ve olması gerektiğinden fazla insanın ölmesinin sorun olduğunu düşünüyorum, yani bir şey bernard'a engel olmak zorundaydı,ne mulder engel olabildi,ne de scully.
ama bir yandan da düşününce,mulder ve scully'nin yolları o gün oraya hiç düşmemiş olsaydı,o bomba da hiç patlamayacaktı yönünde.
bir zamanda sıkışıp kalmışlar ve o bomba patlamayana kadar o sürecek,ya da pam ölene kadar,emin deilim:=)
ama pam bir şekilde bernard'a engel olabilirdi,bir şey yapabilirdi,evden çıkmasına bir şekilde engel olabilirdi,ama nasıl bunda başarısız olmuş anlamakta zorlandım.
bu bölümü her izleyişimde kaderi,kaderi değiştirmeyi,özgür iradeyi yeniden sorgulayıp duruyorum.
zaman yolculuğu genelde filmlerde istediğimiz tarihe gitmemiz şeklinde gerçekleşse de,burda o döngü istemsiz bir zaman yolculuğu yaratıyor bence. geçmişe gidiyorlar ve aynı günü yaşayıp duruyorlar istemeden,ama yaşlanmıyorlar,mulder ve scully aynı günü yaşıyor,bernard da diğer bir sürü insan da,ama ya diğer insanlar?tüm evren de mi pazartesiyi milyonlarca defa tekrarlıyor?
peki o pazartesi mulder ve scully ölüyor,ama en son yaşadıkları pazarteside ölmediler,o döngüde ölürsen,gerçekten ölmüş mü sayılırsın,ya da ne bileyim o günü tüm dünya tekrar yaşıyorsa,biri öldüyse tekrar aynı günü yaşayınca yine mi ölecek? yoksa tüm evren Pam'in etrafında mı dönüyor?
kafamda çok soru var,bir de üstüne yatağın özelliğini düşünmek eklenince hiç işin içinden çıkamam artık ben:)

Gönderen: layaki Nov-21 11:36 pm

Kaderimizin yolunu düşünürken nedense hep yanımızdaki yöremizdeki insanların yollarıyla paralel düşünürüz. Kendi kaderimizin gidişinin bir başkasınınkiyle çakıştığını aşık olduğumuz zamanlar hariç pek düşünmeyiz ya da düşünmek istemeyiz nedense. Bir deja-vu hissine kapıldığımızda bile kendi geçmişimizdeki bir olayın kendi geleceğimize giderken bize yol gösterdiğini düşünürüz. Burada bencilce kendi yaşamımızın dışına çıkmayız da yaşamımızın varoluşunun nedenlerini ele aldığımızda kendimizin dışındaki herkesin yaşamının bizi yönlendirdiğine gözü kapalı inanırız. ışsizsek politikacılar yüzündendir, başarısızsak doğru işi yapmamışızdır ya da birileri bize "takmıştır" vs vs vs...

Ne diyordu Pam Mulder'a "bu olaydaki tek değişken sensin!" Zavallı Pam! Asıl değişkenin kendisi olduğunu en gerçekçi biçimde öğrenmek zorunda kaldı. ıçine kısıldığı zaman ve mekanın birbirine kapandığı kısır döngüden oluşan cehennemi bizzat kendisi yaratmıştı. Kimbilir nerede ne yapmıştı. Ama bunu biz hiç bir zaman öğrenemeyeceğiz. O da ölürken sadece bunu itiraf etmekle yetindi.

Ne diyordu Mulder Scully'ye, "içimde bir deja-vu yaşıyormuşum gibi bir his var". Yahu bu dünyada bir deja-vu'ya şahitlik edebilecek senden başka kim var ki. Sen tuhaf olayları üstüne çeken bir tür Alacakaranlık Kuşağı kahramanısın. Sen öyle hissediyorsan mutlaka yaşıyorsundur... Bir de pijamana çizgi yapsalarmış! Çok sevdim pijamalarını yahu!..

X-Files'ın bu güne kadar izlediğim en Alacakaranlık Kuşağı hikayesini yeniden izlerken son sahneleri zor getirmişim. Katlanması da dayanması da zor bir hikaye. ınsanın kendi kaderinin belirteci ve tek değişkeni olduğunun bu kadar aleni yüzüne çarpılması inanın çok sert bir yaklaşım. Bir saat önce izlediğim Smallville'deki deja-vu dolu sahnelerin(arkadaşının Clark'a "sen uçacak birine benzemiyorsun!" demesi gibi) ve Mark Snow'un enfes müziklerinin ardından yine aynı bestecinin arkaplanı eşliğinde zamana ve mekana kısılıp kalmış dört çaresiz insanın öyküsü çok sarsıcı geldi bana. Çözümün ahantarı bunlardan sadece birinde en olmmaması gereken kişideydi. Pam olmamalıydı. bu kadar kendimizi bulmamalıydık bu hikayede... Çok etkilendim...

ıkinci defadır bir stand-alone bölümünü tüylerim havada izlerken unutulmazlar arasına koydum. Hem ajanlarımız hem Bernard sürekli Kızılmaske silahlarıyla Pantom pozları verirken ben nefesim darala darala getirdim sonunu.

Kim ne derse desin 6. sezon uçmuş bir sezon olarak gittikçe gözümde daha çok bir numaraya oturuyor. Karnaval gibi. Ne ararsan var. Komedi, dram, trajedi, trajikomik hikayeler(Monday gibi), en enfesinden mitoloji yani var oğlu var. Hatta Aqua Mala gibi hakikaten çok kötü bir hikaye bile var. Onu bile ihmal etmemişler!!! Tam bir mozayik. Her zevke göre bir şeyler var. Bu sezonda sanırım adamlar birikimlerini konuşturmaya karar vermişler. Helal olsun iyi etmişler!

Selamlar
Lami

Gönderen: sinekkk Nov-24 10:29 pm

Evet,yine bir XF izlerken oturamama sendromuyla karşılaştığım bir bölümdü...ıki kelimeyle:Nefes kesici,,Hikaye oluşumu,anlatımıyla iyi verilmiş.Bir ara günün tekrarının nedeni verilmeyecek diye endişelenmedim değil,,,Ama XF bu olur mu??Her yeni günde ben de yeni bir senaryo kurdum,ama teki tutabildi,,,ışte orjinallik...Son da ulaşılamayacak kadar uzaktı bana kalırsa...
ılk sahnedeki yüz ifademi ise abim görünce durumu anlatmak için komadan çıkmamı bekledi.Mulder,Scully'nin kucağında,kanlar içinde yatıyor ve Scully'nin çığlığı,,,Gel de bağırma!!!
Her hafta;kendimle yüzleştiğim,mutlu olduğum,kimseyi umursamadığım 1 saatim olduğunu hatırlayınca Mulder'ın o munzur gülümsemesi yerleşiyor yüzüme...Monday bittikten sonra yatana kadar aynı gülümseyişle gezdim.

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Nov-26 7:23 pm

Tekrarını izledim ve özellikle DREAMLAND ile ilgili ayrıntılara dikkat etmeye çalıştım..

Mulder bir yerde Scully ile tartışırken şöyle bir laf ediyor:

"Bir su yatağım olmasaydı bu toplantıyı kaçırmazdım. Sen tıpta kalıp FBI'a girmemiş olabilirdin, hiç tanışmamış oalbilirdik, bla bla bla

Hımm.. isatay, belirttiğin teori açıkçası mantıklı gelmeye başladı.. Sanki o iki bölümde geçenler bu bölümde anlam kazanmış gibi. Aslında Pam'in de geçmişinde Dreamland bölümündeki olaylarlabir ilgisi olduğuna dair birkaç ipucu verilseydi, bölüm devamlılık arzeden bir bölüm olarak daha bir güzel olabilirdi.. Bunu yapmadıklarına göre amaçları Dreamlan'a dikkat çekmek deil diye düşünüyoum ama bu diyaloglar da şüphelendirmiyor değil şimdi..

Bir de tekrar izleyince çok güzel bir ayrıntı daha yakaladım. Mulder sondan bir önceki (aslında arada fazlaıyla gün geçiyor da bizim izlediğimiz şekliyle bir önceki gün oluyor) Pam ile konuşurken ona "madem söylediklerin doğru o zaman neden ben hatırlamıyorum? Neden sadece sen hatırlıyorsun?" diye sordu. Bir nevi gene davadaki asıl noktayı Mulder gün ışığına çıkarmış oldu.. Olayda asıl kilit Mulder ve Scully değil Pam idi.. Pam'in de en sonunda anlayacağı gibi.. Hatırlamasa da çözüyo adam be.. Helal be :DDD

Ne güsel seneler sonra bir bölüm hakkında farklı şeyler düşündüm. hehe..

Gönderen: MAJESTIC12 Nov-26 10:20 pm

Bölümün 15. dakikasından itibaren 'kesin su yatağı yüzünden' diye düşündüm ama bölüm boyunca bu konuda fazla bir açıklama gelmedi..fakat akla başka bir ihtimal de gelmiyor,Dreamland'le alakalı olması son derece mantıklı sanırım..orada olmaması gereken bir su yatağı evrenin dengesini bozuyor..bir nevi kelebek etkisi diyebiliriz sanırım...tabii su yatağını sebep olarak göstersek bile,Pam'in değişken olmasının nedeni her halukarda muallak kalıyor....

Gönderen: trust_fox Nov-27 10:41 pm

Bence X-files'ın en iyi bölümlerinden birisiydi.
Başa dön
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Sal Ekm 10, 2006 10:54 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
monday'i de düzenleyip izledim geçenlerde(bugün de ablamla).güzel bölüm zaten.bazı yerlerde tüylerim diken diken oldu izlerken...neyse geçiyorum orayı.olaylar en son tekrarlandığında yani en son pazartesi gününde mulderla pam konuşuyorlardı ya hani,orda sanki pam birden bire "whatever it is.." diycekmiş gibi geliyo.fight the future hani.son sahne..scully...size de öyle geldi mi? Rolling Eyes(okumadım yazılanları Embarassed )
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Çar Ekm 11, 2006 12:44 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bölümü izleyemedim ama senaryolar sayfasından okudum.Gayet güzel bir bölümdü(müş daha doğrusu Very Happy ) Ben Mulder'ı kanepede uyur bilirdim.Adam bir su yatağında yattı,başına gelmeyen kalmadı ya. Laughing Geçenlerde TRT de bir film izlemiştim.Başrolde Lord of the Rings'in Sam'i vardı(adını getiremedim.)Orada adam zaman makinesi icat ediyordu.Telefon gibi bir şey.Sonra bir bankaya gidip veznedar kıza asılıyordu.Veznedar kız buna bir tokat patlatınca zamanı geri alıp şansını tekrar deniyordu.Yine böle bir denemesi sırasında bankaya soyguncular giriyordu.Adam zamanı geri almaya çalışırken vuruluyordu ama bir polis (belki de ajan) makineyi çalıştırıp zamanı geri alıyordu...(Neyse fazla uzattım.)Demek istediğim konuları benziyordu.Ben de X Files niyetine seyrettim. Laughing
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Çar Ekm 11, 2006 4:21 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bölüm ilerledikçe FBI'da devam eden toplantıyı görmekten artık "yeteeerrr"deseniz de bu bölüm en iyi açılışlardan birine sahip bence.Konusu da gayet ilgi çekici.Zaten zaman kavramı ile oynayan filmleri,dizileri hep sevmişimdir.Donnie Darko gibi.Bir de Bill Murray'in filmi var "Bugün aslında dündü" diye.Monday'i ilk izlediğimde o filmi anımsamıştım.
Bölümde en sinir bozucu yerler;bankanın havaya uçtuğu bir de Mulder'în vurulduğu sahne(sanki bir tane yetmiyormuş gibi,iki kez hemde, cık cık)

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Çar Ekm 11, 2006 7:39 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
Bölüm ilerledikçe FBI'da devam eden toplantıyı görmekten artık "yeteeerrr"deseniz de

bölümü izlerken sıkılmayı bırakın bir de alt yazıyı ayarlamaya çalıştım ben.izle,tutmuyo geri / ileri sar,tekrar izle,tutmadıysa bir daha sar...öğk yanii...ama ne demişler; "sabır acıdır ama meyvesi çok tatlıdır"(böyle miydi bu ya?) Wink
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
emremektup
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Sal Nis 10, 2007 8:19 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aky125 yazdı:
Bölümü izleyemedim ama senaryolar sayfasından okudum.Gayet güzel bir bölümdü(müş daha doğrusu Very Happy ) Ben Mulder'ı kanepede uyur bilirdim.Adam bir su yatağında yattı,başına gelmeyen kalmadı ya. Laughing Geçenlerde TRT de bir film izlemiştim.Başrolde Lord of the Rings'in Sam'i vardı(adını getiremedim.)Orada adam zaman makinesi icat ediyordu.Telefon gibi bir şey.Sonra bir bankaya gidip veznedar kıza asılıyordu.Veznedar kız buna bir tokat patlatınca zamanı geri alıp şansını tekrar deniyordu.Yine böle bir denemesi sırasında bankaya soyguncular giriyordu.Adam zamanı geri almaya çalışırken vuruluyordu ama bir polis (belki de ajan) makineyi çalıştırıp zamanı geri alıyordu...

o filmin adı "zamanı dödüren adam".
sonradan başka isimle tekrar yayınlandıysa bilemem. çükü ismi pek de reyting getirecek türden değil.
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Pzr Tem 01, 2007 10:43 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
keşke bugünü tekrar tekrar yaşasak da bu bölümü tekrar tekrar izleyebilsek...
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız