X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
6x13 Arcadia

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 5:54 pm    İleti konusu: 6x13 Arcadia Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 12/6/2003 12:53 am
1) Scooby Doo gibi bi bölümdü.

2) Mulder ve Scully aylar sonra X-Files'da ve ilk davalarına bakın. 6. sezonun gerçeklerine bir kez daha hoşgeldiniz.

3)Kurallar ve onları koyanlara yönelikl bariz eleştiri vardı, bu kadar barizini en son 5. sezonda "Folie A Deux"de iş hayatına yönelik olarak görmüştük

4)Mulder ve Scully'nin araştırmayı sevimli çift olarak sürdürmesi fazla göze batmasa da;
a) Mulder'ın sürekli ve anlamsızca gerdek esprileri yapması
b) Scully'ni yüzüne gece maskesi sürmesi
c) komşularındaki yemek sahnesinde Mulder'ın talebi üzerine Scully'nin havaya öpücük atması son derece gereksizken;
i) "Kadın! Buraya gel ve bana bir sandviç yap!"
ii) Yine aynı yemek sahnesinde Mulder'ın Laure ve Rob'un nasıl buluştuğuna dair anlattığı hikaye,
iii) Bu hikayeye Scully'nin verdiği tepkiler çok iyiydi. Özellikle Scully'nin mimikleri bölümün en iyi şeyiydi denebilir.

5) Hepsinden olmasa da Shipper'lardan ve tüm Shipper'lık kurumundan nefret ediyorum! Bu bölüm bunu açıkça haykırmama vesile olmuştur.

6) Nefret deyince, Scully dublajı yine iş başındaydı: "Ben Sıkalih" ÖLMEN GEREEEEEEEEEEKKKKKKKKKKK!!!!!!!!!!

7) Sezonun ne en kötüsü ne de en iyisi. 5 üzerinden 2 veriyorum. Beklediğim türden bir facia yaşatmadığı için açıkçası izlerken yer yer beğendim bile dedim, o yüzden minnettarım.

Murat

Gönderen: xfbug 12/6/2003 1:02 am

scooby doo ha:)ii benzetme:)))))

MULDER: Well, it's not me so much as Laura. She's quite the New-Ager. I mean, she's into those magnetic bracelets and crystals and mood rings, what have you. I mean, God bless her she's a sucker for all that stuff.

MULDER: Come on, Laura, you know, we re married now.
SCULLY: "Scully," Mulder. Good night
MULDER:The thrill is gone.

Gönderen: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 12/6/2003 3:10 am

gariptir sevdim bu bölümü.stand alone olsun çöpten olsun da demiyorum ama yine o kadar boş değildi zaman olsa da sosyolojik antropolojik bi de distopik yorumlasam:pp

Gönderen: theafl 12/6/2003 3:38 am

evet bende 5 üzerinden 2 veriyorum ama 6. sezon normlarına göre değerlendirirsek 5 üzerinden 3 bile olabiliyo.bende gece maskesini anlamadım biz scullynin kaç gecesini gördük ama maskeli ilk defa gördük. ya bide ben çıldırcam artık yaaa ne bu dublaj kendime hakim olamıyorum ve scully den de soğuyorum şu bugs bunny nin kız versiyonunun sesi gibi öğğğh...

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 12/6/2003 8:17 am

Murat saol,sabah işe gelirken foruma neler yazıyım diye düşünüyodum. Aynı şeyleri düşünmüşüz bende yazsam senle aynı noktalara değinecektim.

Ne iyi nede kötüydü. şu evlilik olayı sanki yakışmamış onlara. Mulder kazak erkek modunda; sandviç getir falan :)

ılk tanıştığımız yer ; UFO kongresi. Bu laf kopardı beni. Herkesin bildiği ama açıklamakta sakınca gördüğüm Mulder tepkim aklıma geldi :p

ılk eve geldiklerinde havalandırmanın üstünde buldukları çamurumsu şey ıslaktı değilmi? Ordakiler 7 ay önce ölmemmişlerdi.

Mulder'ın üstünü başını sağa sola atması, diş macunu, Scully'i yatağa çağırması ve bunlara Scully'nin tepkileri çok hoştu.

Scully'nin köpeğe bakmak için kanalizasyon deliğine uzandığı sahneden baya bir ürktüm,ordan bir el onu çekecek sandım

Mulder karı-koca olayında baya ciddiydi yanlız. Scully'de aynı gene yahu sende biraz role kaptır kendini. Mulder sarılırken çekildi ya sinir oldum resmen. Orda Diana olucaktı ooooo neler olurdu neler

Oğuzhan

Gönderen: theafl 12/6/2003 12:06 pm

sanırım o yaratık canlandığında çamur daha farklı bişi oluyor yane yaşıyor ona bakarsan yaratık çok öncelerden beri olduğu halde kurumamış bence kopan parçalar ölmüyor yani yaşamsal olarak ıslak kalıyo ama eminimki yaratık öldükten sonra o havalandırmadakide kurumuştur yane ben böle düşündüm

Gönderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/6/2003 1:06 pm

Oğuz sen kaşınıyorsun ama !!!!!!!!
Git Diana'yla ilgili fantezilerini başka yerde yaşa be kardeşim .DIEana DIEana DIEana..Alala...Hiç yakışmıyor sana hiç...Bak kötü olcak bunu sonu ..

Sana bunları shipperlıktan istifa etmiş biri olarak söylüyorum. Bu DIEana fanlığındevam edersen o bahsettiğin ama açıklamadığın özelliğini çerçeveletip patronuna gönderecem . O kadar !!!

Gönderen: [GüLbErK] (_VooDoo_) 12/6/2003 1:34 pm

ya bayıldım bu bölüme ben ya, çok güldüm, :))) , mulder ve scully çok iyiydi evli çift rolünde koptum ya :)) ama genel anlamda yaratık falan saçmaydı konu açısında. eğlenmiş oldum biraz o kadar yani, bundan önceki iki bölümle kıyaslanamaz bir bölümdü yani.

Gönderen: did_believe 12/6/2003 3:54 pm

harbiden çok hoştu htgsc tan sonra favorim
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 5:57 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: maybe there is hope (sedab) 12/6/2003 5:26 pm

acayip güldüm ben bu böüme sinirden mi bilmem artık ama fark ettiğim bazı şeyler var
mulder ve scully evlense gerçekten korkunç olurdu
mlder gerçekten komik ya
scully bi tuhaf yürüyo bunu fark eden varmı

Gönderen: TheMartyr 12/6/2003 6:13 pm

Anaa hemen üstüne atlamış walla :] Helal olsun
Bu arada birşey söylemek istiyorum;normalde bana dublaj batmıyor ama bu bölümde adamlar çok kötü yapmış ya.Arkadaki bütün sesler duyulabiliyordu bilmiyorum kaçırmış olan var mı[yani bana olamaz gibi geliyor çünkü neredeyse hiç temizlememişler sesi].Sanki başka dilde yankı oluyomuş gibi komik bir durumdu walla :]

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/6/2003 6:19 pm

ya afedersiniz neden kimse Mulder'ın tavırlarının nedeninin, içinde bulundukları durumun kendilerine yabancı olması nedeniyle hissettiği gerginliği, olayı dalgaya alarak geçiştirmeye çalışmak olduğunu düşünemiyo? yada düşünmek mi istemiyo kimse bu bariz şeyi yaf?

bi de neden "evlenseler korkunç olur", "shipperlık mı? nefretlik!!!" mantığı güdülüyo?.. ıçinde bulundukları şey "oyun" aloooo!!! hiç denemedikleri bir *rol oynama* olayına girişen Mulder ve Scully'nin bu böpümdeki hallerinin, shipperların onların birlikte olmalarını istemeleriyle nası bi alakası olabilir ki? Bis bu kadar sığ olamayıs bi kere. Hıh! :PP Daha aralarında bişiler kanıtlandı mı? ikisi de birbirlerine ya laf sokuyo, ya burnunun dikine gidiyo ya başka şeyler yapıyo, böle bi durum cereyan ederken evlilik oyunu oynadıkları bu bölümdeki sahnelere bakarak *evli* olsalardı böle olurdu mantığı saçma bence..

bi de izleseydim yemiştiniz ayvayı öle bi yazardım ki şimdi! :P

Gönderen: incig 12/6/2003 7:49 pm

Evet, Scully'nin yürüyüşündeki garipliği ben de farkettim. Gerçekten de dikkat çekiciydi.

Gönderen: incig 12/6/2003 7:51 pm

BUnu ben düşündüm Ruki. ıkisi de bulundukları ortamda gerçekten çok gergindiler. Ben ilk izleyişimde bunun farkına varmış ve çok gülmüştüm.

Gönderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/6/2003 8:35 pm

Alıntı:
ya afedersiniz neden kimse Mulder'ın tavırlarının nedeninin, içinde bulundukları durumun kendilerine yabancı olması nedeniyle hissettiği gerginliği, olayı dalgaya alarak geçiştirmeye çalışmak olduğunu düşünemiyo? yada düşünmek mi istemiyo kimse bu bariz şeyi yaf?

Aman canımda canım .. Gerilmiş mi ? Nedenn?? Drama !!!DIEana olmayınca yalnız hissetmiştir kendini normaldir. Fox Mulder gibi bir adam normal bir evde tabii ki kendisini garip hisseder, normal kavramını hiç görmemiş olmasının etkisidir ama bu bölümü yazarken yazarların *derin* konulara önem verdikleri sanmıyorum.Mulder kesinlikle gergin değildi, herşeyi bir oyun havasında sürdürüyordu.

şunu eklemeden geçemeyeyim son sahnelere doğru Mulder merdivenlerden çıkıp,yatak oodasını kan revan içinde görünce (ta merdiven başından beri ) yüzünde Scully için korku ifadesi olmalıydı ama ifadesi gayet donuk David'in. Benim için bölümü bozan yerdir. Afedersiniz ama David bazı yerlerde süper işler çıkarmasına rağmen o sahnede berbattı, Gillian o maskenin altında bile daha iyi mimik gösteriyor.

Oh , belki de FTF de dediği gibi panik yüzü budur.

Gönderen: incig 12/6/2003 8:53 pm

Ben de izledim, sanırım 3.kez.

"Kaddish" bölümündeki monster'a benzetmişlerdi, farkettiniz mi? O bölümde de Yahudi kız kendi elleriyle yaratıyordu çamurdan yaratığı. Tabii motivler farklı, ama olsun. Bu acaba kaçıncı çamur canavar?

şimdiye kadar bir bu "undercover Mulder/Scully as a couple" olayını denememişlerdi, onu da denediler. O da galiba shipperları memnun etmek için. Ama ne geçti shipperların ellerine bu bölümden? Hiç.

Ama Mulder ve Scully'nin bu içinde bulunmak zorunda kaldıkları durum yüzünden oldukça gergin oldukları her hallerinden belliydi. Ruki'nin dediği gibi. Mulder bu gerginliğini devamlı espri yaparak, Scully ise "detached" davranarak atmaya çalışıyorlardı. Scully'nin burdaki yüz mimiklerine ben de bayıldım. Konuk gittikleri evdeki yemek sahnesindeki Mulder'ın "New Ager" esprisi, UFO'lara düşkün olanın Scully, pardon Laura olduğunu iddia etmesi ve Scully'nin bu hiç ummadığı "kazık" yüzünden yüzünün aldığı şekil; masadan kalkarken Mulder'a gönderdiği "öpücük"; Gogolak'ın evinde Mulder ona sarılmış "sıkı fıkı" otururken Scully'nin farkında olmadan elini Mulder'ın elinin üstüne koyması, sonra bunu farkedince birden ateşten elini çeker gibi çekmesi, vs bütün bu sahneler çok hoştu doğrusu.

Ama bu arada bence de "maskeli Scully" sahnesi gereksizdi. Sonra bir göze batan da, Scully'nin yaptığı video çekimiydi. Bu sıradaki neden orda olduklarına dair olan konuşma da kuşkusuz biz TV izleyicileri içindi, ama bu oldukça gözlerimize sokulurcasına yapılmıştı ve bu yüzden doğal olmadı bence. Bunun yerine en sonda bölümü klasik Scully'nin voice-over'ıyla bitirdikleri gibi, yine bölümü Mulder'ın ofisinde dosya üzerinde ilk konuşmalarını yaparken, tercihan da bir tepegöz eşliğinde, başlatabilirlerdi. Mulder'ın tepegözle açıklamalarının ardından, Mulder "Scully, evli bir çift gibi gitmeliyiz ama" derdi sırıtarak ve sahne Scully'nin şaşkın yüzü ve itirazıyla biterdi (veya bu görev onlara Skinner tarafından verilebilirdi, sahne ikisinin şaşkın şaşkın birbirlerine bakışıyla biterdi). Daha güzel olmaz mıydı? Valla onların bu şaşkın yüzlerini gerçekten görmek isterdim. Böylece ofisi geri aldıklarını daha iyi anlatmış olurlardı. Bence kaçırılmış bir fırsat.

Ben artık bu her davaya bir zaman kaybı olarak bakan Mulder'dan bıktım. 3 çift esrarengiz biçimde kaybolmuş ve Mulder hala "bu bir X-file değil" diyor. Olayın bir X-file olduğunu savunmak "out of character" olarak Scully'ye düşüyor. Skinner'ın (Kersh'e ne oldu acaba?) onları haybeye bir davaya göndermeyeceğini Mulder'ın biliyor olması gerekmez mi? Bence Mulder XF bürosunu hakeder gibi davranmıyor. Yani davrandırılmıyor. Yazarların artık neden Mulder'ı böyle yazmayı tercih ettiklerini anlamıyorum. Karaktere yazık ediyorlar.

Bence burdaki bu mahalle de çok yapaydı. ınsanlar neden bu Nazi kampı gibi olan bir mahalleye veya siteye oturmaya karar veriyorlardı ki en başta? Peki çocuklar nerde?

Neyse, işte. XF 6.sezon başında ABD'ya taşındıktan sonra çok fazla "light" oldu çıktı, öyle değil mi? Eskisi gibi "dark and gloomy" bölümler fazla göremeyeceğiz artık.

Gönderen: theafl 12/6/2003 9:25 pm

yorumunu beğendim :P

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/7/2003 1:35 pm

izlemediğim için uzatamıycam bunu pelin.. sana gelince tartışıcaz ama.. ben hala bi gerginlik vardır diyorum ama görmem lazım demek ki, aynı şey şu panik surat bilmem ne sahnesi için de geçerli :)

ve olayın içine Fowley denen karıyı sokmasan olmaz dimi? cık cık cık !!

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/7/2003 1:40 pm

Alıntı:
"Scully'nin farkında olmadan elini Mulder'ın elinin üstüne koyması, sonra bunu farkedince birden ateşten elini çeker gibi çekmesi"

hımmm.... belki de shipper'lar için o kadar boş bi bölüm deildir bu. yada ben illaki bişi bulmak için çabalıyom da ondan herşeye böle atlıyom ... eheheheh.. bu sahneyi pek bi merak ettim valla :P
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 6:00 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/7/2003 4:51 pm

O *hanımefendiyi * herşeye bulaştıran arkadaşımıza söyle sen onu . Tartışalım güzelim istediğin kadar ama kesinlikle gergin değildi , gayet keyfine bakıyordu .neden gergin olsun ki ?

Ve panik yüz veya değil kesinlikle sahneyi ödüren bir ifadesi vardı . Sonuçta arcadia bir iki güzel sahnesi olan suya sabuna dokunmayan sıradan bir bölüm

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 12/7/2003 5:42 pm

"O *hanımefendiyi * herşeye bulaştıran arkadaşımıza söyle sen onu " bu cümleyi üstüme alıyorum heheh.

One Son-Two Fathers'ı ilk izlediktan sonra Pelin seni arayıp Mulder hakkında söylediğim o güzel sözleri hatırlarsın. Hala aklıma geldikçe sinir oluyorum. Diana'yı ne kadar seviyorsam okadarda nefret ediyorum. Ama Krycekte sinir,CSM'de ve Diana'da. Diana karakterinin karanlığını seviyorum,onun ortalığı karıştırmasını seviyorum,Mulder'ın saf saf peşinden koşmasını seviyorum,Scully'nin ona sinir olmasını seviyorum, Diana yüzünden Scullynin Mulderı kıskanmasını seviyorum. Sanırım Scully-Mulder'in acı çekmesi hoşuma gidiyor..Murat'ın Angeldown'un sonunda Scully'nin ölmesi gerektiğini söylediğim gibi,çok sevdiğimdem sanırım. Nigar beni analiz edermisin.

SPOILER
Alıntı:

Zaten hatun gelecek sezon gidecek yani tehlike ortadan kalkacak. Bırakın diana gitmeden ondan hem nefret edeyim hemde seveyim.

Sözlerimi şu sözlerle biriyorum:

DIANA IS DIFFERENT (Dove sabun farklıdır gibi oldu 1/4 nemlendirici krem.....)

Saygılarımla,Oğuzhan

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/7/2003 11:19 pm

ya Oğuz!! Seni tekrar görmek için sabırsızlanıyorum biliyon mu? ...

düşmana bile sölenmez bunnar :P

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/7/2003 11:27 pm

eheeh! valla böle konuşmam dövmem anlamına gelseydi etrafımda suratında morlukla dolaşmayan adam kalmazdı seda :PP... elim ağır deil zaten . ehhe

napiim mulder söz konusu olunca böyle olurum ben.. bi de TGRT :PP.. bide shipperlık, bide o, bide bu, bide şu.. :DDD...

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 12/8/2003 8:07 am

Rukicim zaten sık sık görüşsek bunları yazmazdım ;)

Oğuzhan

Gönderen: the mess we made (fbistop) Nov-28 10:16 am

herkese selam,

agua mala ile bu bölüm çok farklı değildi benim için. ikisi de önemli bölümler değildi. bi de belki yapımcılar one son'dan sonra biraz soluklanalım diye böyle bi bölüm çektiler :)

geçen hafta monday'de herşey çok açıklığa kavuşmuyor, olayın sebebi üzerine çok fazla odaklanılmamış diye konuşmuştuk, ama aslında durum bu hafta bence daha kapalıydı. kurallara karşı bir eleştiri olduğu açık ve bunun arkasında bir güç olarak gogolak'ın varlığı da güzel duruyordu ama ölümlerin nasıl meydana geldiği meselesinin açıklanmasına sıra geldiğinde, son kısımda mulder sadece şunu diyo, sen tibetteyken bilmem işte şunu (tam ne dediğini hatırlamıyorum, heykelle alakalıydı galiba) öğrendin ve bu canavarı böyle yarattın, bu bana çok zayıf geldi.

bölümde en çok güldüğüm yer "kadın, git ve sandviçimi getir" kısmıydı. bir de şu dikkatimi çekti, mulder x-files'a tekrar atandıktan sonra ilk davamız dedi. şimdi bu bölüm yayın sırasına göre one son'dan iki bölüm sonra ama x-files'a yeniden atandıktan sonra diyorlar. yayın sırasına çekimler bittikten ve geri dönüş olmadıktan sonra mı karar vermişler ki, bunu değiştirememişler, ya da onların yeniden atanmasını agua mala ve monday'dan sonra gerçekleşmiş gibi mi düşünmeliyiz?

Azer

Gönderen: maybe there is hope (sedab) Nov-28 10:51 am

çekim sırasına göre one son dan sonra bu bölüm geliyor ama öyle yayınlamadılar,fox ın yayın sırasına göre yayınlıyor cnbce de.
yayın sırası tabiki daha ii,ama böyle küçük nüanslarda ortaya çıkıyor.
mulder acayip komik ve eğlenceliydi bu durumda bile makara geçiyordu.
hele ben bu bölümün blooperlerını görmüştüm acayip komiktiler,scully yine kasmıştı

Gönderen: sinekkk Nov-28 9:42 pm

pek bir eğlendiğim Xf bölümlerinden biriydi..Ama monday den sonra nasıl gitti siz daha iyi bilirsiniz...Ama güldüm bayağı,yapımcılar sağolsun.Gillian'ın kahkahası yetti zaten.Bir de böyle mulder scullye sarılıyor,scully bir bakıyor eli mulderınkinin üstünde!!!

Konuyu beğendiğim söylenemez...Her zamanki ayrıntılara yer verilmiş tamam ama gene de sınırları çok dar.Neyse her sezonda var böyle bölümler.

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Nov-28 10:53 pm

Konu açısından değerlendirirsek boş bi bölüm.. MOTW (haftanın canavarı yane) çok başarısızdı bi kere..

Amma velakin süper eğlendiren bir bölüm.. Çift olarak yaptıkları her şeye koptum diyebilirim..

Mulder'ın "Kadın! Sandviçimi getir" esprisi zaten her daim yarar geçirir beni..

Bir de şu olaya bayılırım: Evdeki ilk gecelerinde (ilk geceydi o dmi? Hani Scully'nin maskesini görünce bizimki tırsıyo :P) Mulder Scully'ye "Scully" der, Scully de "Laura" diye düzeltir. Sonra Mulder yatağa uzanıp "artık evliyiz *Laura*" dediğinde bu sefer "Scully" diye düzeltir.. Ahah.. Çok güeldi yaa.. Hani insanın (yani bir bayanın tabe ki :PP) "Ah ulan şimdi Scully'nin yerinde ben olucaktım" diyesi geliyor.. hehehehehehe .. Yanlız Mulder'ın yastığını alıp tıpış tıpış odadan çıkmasına da ahsta oldum..

Neyse bu adamın herşeyine hastayım zaten...:)

Kısacası zayıf bir konu, iyi bir MSR muhabbeti var içinde.. Ondan seviyorum zaten bu bölümü
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 6:02 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: layaki Nov-30 8:38 am

Çöp adamın hikayesi...

Bu hikayenin yazarı Daniel Arkin ve yönetmeni Michael Watkins'i ilk kez gördüm dizide. Daha önce geçtilerse de ben farketmedim.

Acaba bölümü bir Mulder-Scully skeci hazırlayalım üstüne de gerilimli bir sos koyarız iyi gider diye mi yapmışlar yoksa tersi mi diye düşündüm. Sanırım birinci şık doğru. Hikayenin amacı MS sözde evliliği üzerine durum komedisi yaratmak olmuş. Ne diyim başarılı da olmuşlar. Mulder'ın yatağa elini "pat pat" vurarak Scully'yi yatağa çağırmasını da(hele o sıradaki pişkin suratını) ben unutmuyorum. Komedi tarafları güzel, bir deneme olmuş.

Gerilim kısmı çok güdük kalmış. Bende de bir miktar düzen alışkanlığı vardır. Ama Gogolak nazisini gördükten sonra kendimi sevdim epeyi. Bu kadar düzeni seven adam neden asker olmamış acaba? Alacakaranlık Kuşağı'nın soyut atmosferine yaraşır bir mekan görüntüsü veren site tasarımı başarılıydı bence. Çok güzel ama çok ruhsuz site aşırı düzenciliğin getirdiği bir tür sıkıntı ortamını güzel yansıtmıştı. Gündüzleri çok çekici doğal, akşamları karanlık ve yalnız olan site sakinlerinin evlerinin içindeki insanı rahatsız eden loşluk hapishaneleri hatırlatıyordu. Sanırım istense daha iyi hikayeler türetilirmiş bu fikirden ama dediğim gibi asıl peşinde oldukları bu değildi bence. Canavar filan hakikaten "hikaye" olmuş. Olmasaymış ta olurmuş.

Kötü demeye dilim varmıyor ama oldukça vasat bir hikaye. Her hafta bir bölüm yetiştirilmesi gereken bir çalışmada olur o kadar deyip geçelim derim ben...

Selamlar
Lami

Gönderen: layaki Nov-30 9:15 pm

Ha bu arada gözümden kaçmamış olan ilginç bir noktayı şimdi hatırladım. Arcadia sakinlerinin yeni komşularının pür melalini konuştukları toplantıyı hatırlıyor musunuz? Peki ya oradaki orta yaşlı kadını? Ben kadını nereden tanıyorum diye bir dikkat baktım tanıdım. Carnivale'deki sakallı teyze! Sakallarını kesmiş ama yine de tanıdım hatunu! Yanılmıyorum değil mi Murat?

Selamlar
Lami

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Nov-30 11:01 pm

Eheh.. Evet evet o kadındı.. Murat cevap verene kadar bekleyemedim valla :P

Big Mike'ı da ER'daki hasta bakıcı olarak tanımışsındır o zaman sen Lami ;)

Gönderen: gizucuk Dec-5 11:31 am

çok iyi bi bölüm değildi ama benim gibi bi shipperin yüzünde bi tebessüm de bıraktı yani bırakmadı değil...işin x file kısmı biraz zayıftı daha doğrusu geçiştirilmiş gibiydi.sanırım yapımcılar daha çok mulder ve scully evlense nasıl olur kısmına değinmişler.asıl konu sönük kalmış.neyse daha iyi bölümlere inşallah...

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) Dec-6 10:29 am

Zaten bu bölümün amacı da shippların yüzünde bir tebessüm bırakmaktı. Alın size evlenseler nasıl olur diye

Oğuzhan
Başa dön
emremektup
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Çar Nis 04, 2007 9:01 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
iyi bir bölümdü bence.
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Cum Tem 24, 2009 5:29 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
iyi bi bölüm değildi ama benim gibi bi shipperin yüzünde bi tebessüm de bıraktı yani bırakmadı değil...işin x file kısmı biraz zayıftı daha doğrusu geçiştirilmiş gibiydi.sanırım yapımcılar daha çok mulder ve scully evlense nasıl olur kısmına değinmişler.asıl konu sönük kalmış.neyse daha iyi bölümlere inşallah...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Cum Haz 27, 2014 9:59 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gogolak isimli Tibet - Nepal'e seyahatler yapmış sonrada California'nın en pahalı site alanlarından biri olan Arcadia'nın yöneticisi olmuş yaşlı bir adamın kurallar silsilesinin yardımcısı bir çeşit "gübre-çöp adam" vakasına tanıklık ettik bu bölümde.

Doğruyu söylemek gerekirse hafif bir bölümdü. Zaten kahramanlarımızın evlilik role playi ile bölüme girmeleri "tamam yine absürdlükler yakamızı bırakmayacak" diye düşündürttü. Sonrada tuhaf ölümler ve toprağın altından evlere dadanan çöp adam...

Florida'daki Le Roy kasırgasında ortaya çıkan okyanustan tuzlu su ile gelen dev parazitin işlendiği bir önceki bölümün yanında ister istemez hafif kaldı Arcadia. Bu sezonun zayıf halkalarından...

Yine de önemli kısmı Mulder ve Scully'nin yaşanan hadiselerin ardından yeniden gizli dosyalara dönmüş olmaları ve ilk vakalarında Skinner tarafından görevlendirildiklerini öğrenmemizdi...
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız