X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
House of Mirth
Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Dana Scully / Gillian Anderson
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Sal Oca 03, 2006 5:29 pm    İleti konusu: House of Mirth Alıntıyla Cevap Gönder
From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 8/26/2001 2:20 am
To: ALL (1 of 21)

HoM filmini izleyenleriniz var. ben izleyemediğim için kitabını okumaya başladım. yarısına geldim. itiraf etmeliyim anlamadığım yerler çok, yani tanımlamalar, dil, fransizcayla karışık laflar, o zamanın dekoru falan. ama dikkatimi çeken bi şey var.
filmin yönetmeni Terence Davis'in Gillian'ı nasıl bulduğunu bilen var mı? kitapta, ana karakter Lily Bart'ı anlatan tanımlamalar karşısında dilim tutuldu. kitaba göre Lily *olağanüstü* bir güzelliğe sahip. birkaç kişinin gözünden de tanımlamalar yapılmış kitapta. bu öyle kitabın 'esas kızı'nın dünyalar güzeli olması gibi bişey değil.
Filmde Lily'yi kimin oynayacağını düşünürken Davis'in önüne çalışma arkadaşlarından biri Gillian'ın resmini atıyor, bir de şuna bak diyor. davis, kitapta anlatılan yüz işte bu diyor.

dediğimi anlamanız için kitabı okumalısınız. ama davis'in bu kararı verirken kafasından neler geçtiğini az da olsa kestirebiliyorum. Gillian'ı bilmiyor olsaydım bu Lily karakteri için kafamda yüzü olmayan birini canlandıracaktım. Lily'nin güzelliğine dair söylenenler akılda canlandırmaya izin vermiyor, nasıl düşünürseniz düşünün yetersiz kaldığınızı anlıyorsunuz.

Gillian, ama, tam uyuyor.

beynimi, böyle bir güzelliği canlandırmaya çalışmaktan kurtardığın için sağol Gillian.

S.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 8/27/2001 9:30 am
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (2 of 21)

Ben izledim biliyorsun..Muhtesem bir filmdi...Tek kelimeyle mUhtesem..
Bu arad Terence Davies Gillian'ın bir resmini gormus (evet) ve hemen onun o eski portrelerde resimlenen guzellere benzedigini dusunmus...:)))

From: incig 9/5/2001 8:48 am
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (3 of 21
)

GA'a olan hayranligini anliyor ve sana aynen katiliyorum. GA makyaja gerek duymadan güzel olabilen kadinlardan biri. Onun o duru güzelligini izlemeye bayiliyorum ben de. Hele bir tiki var ki, cok hosuma gidiyor. Zaman zaman cani sikkinken, bir şey düsünürken dilinin ucuyla üst dudagini yalamasi...Bayiliyorum bunu yaptiginda. Mulder'in bunca yil kendini tutabilmesine insan hayret ediyor dogrusu. Tabii bu CC yüzünden, ama...
Ben de kendimi zaman zaman Scully karakterine çok benzer buluyorum. %100 degil, ama bazi yönleri beni gerçekten sasirtiyor. Galiba yine sen demistin "örnek alinmasi gereken bir karakter" diye. Katiliyorum sana. ıs sirasindaki ciddiyeti, isine verdigi önem, baskalarinin gözünde farkli, degisik görünmeme cabalari, bazen cok dikkat cekmek istememesi,...Bu özellikleri hosuma gidiyor. Ve kendimle benzerlikleri farkediyor ve onu çok iyi anliyorum. Ben de baskalarindan farkli biriyle calissaydim, onun gibi kendimi rahatsiz hissederdim ki, böyle bir tecrübem var zaten halihazirda.

Bir zamanlar calistigim sirketteki patronum biraz degisik biriydi kullandigi yönetim yöntemleriyle ve herkesin alay konusuydu. Onun degisik, orijinal hareketlerini taklit eder ve "odur, ne yapsa yeridir" türünden alayli laflar ederlerdi onun hakkinda. Ben de bunlari duyar ve üzülürdüm. "Neden daha normal bir patronum yok? diye. Kiminle calistigimi söyledigim zaman insanlar bana aciyarak bakarlar ve "Allah yardimcin olsun" derlerdi. Ama bir yandan da herkesin alaya aldigi onun çalisma yöntemleri hosuma giderdi, onu takdir ederdim kimseyi takmıyor diye. Hatta halen ondan ögrendigim bazi yöntemlerden yararlanirim. Beni daha düzenli bir insan haline getirdigini söyleyebilirim. Ama bunu baskalarinin yaninda itiraf edemezdim beni de onunla ayni kefeye koyacaklar diye. O yüzden Scully'nin Mulder ile calisirkenki duygularini çok iyi anladigimi söyleyebilirim.

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 9/5/2001 2:43 pm
To: incig (4 of 21)

inci harika post, nasıl bi cvp yazayım bilemiyorum.
Gillian'ın güzelliğini tanımlamak zor bi şey, onun için bunu tanımlamaya kalkışmaktan çekiniyorum. ama makyaja, albenili giysilere, kendinde olmayan, doğal olmayan hiçbir şeye ihtiyacı olmadığı bir gerçek.

tiklerine gelince. evet dudaklarını yalıyor. gergin olduğunda ya da Mulder uçtuğunda, ağzının yan (sanırım sağ) tarafına hafifçe dokunuyor diliyle. ya da ellerini hızlı hızlı yumruk yapıp açıyor. bir gözünün diğerinden çabuk kapanması harika. kaşlarına diyecek bulamıyorum. üfff bu kadın başlı başına bir Gizli Dosya.

evet, Scully karakterini bi çok yönüyle örnek alınacak biri olarak görüyorum demiştim. her yönüyle demekten çekiniyorum, çünkü -her ne kadar bazı durumlar aksini gösterse de ;-) - o da sadece bi insan. mükemmel olması beklenemez. o yüzden %99 diyelim. :-)
senin de dediğin gibi, durumlara ve insanlara gösterdiği tepkileri beğeniyorum. her zaman mesafeli, bastığı yeri biliyor, biri ileri gitti mi 'bana bulaşma' pozu takınıyor ama bunları sözlü olarak söylemiyor. bi çok tepkisini sadece bakarak anlıyorsun, kelimelere gerek kalmıyor. kalabalıktan hoşlanmıyor, insanların dokunmasından hoşlanmıyor. (BENıM GıBı!!! ama bu hep vardı ben de) kontrolü kaybetmeyi sevmiyor, hatta korkuyor bundan.

sanırım hepimizin (benim gibileri kastediyorum burda) kendimizi Scully ya da Mulder'la özdeşleştirdiğimiz deneyimleri oluyor. ben kendi adıma söyleyebilirim ki, çoğu duruma 'Scully olsa napardı' gözüyle bakıyorum. 'Mulder olsa napardı' demek de var tabii ama hocaların karşısında paranormalden yada uzaylılardan bahsetmek pek uygun olmazdı. :-) (bu olasılıkları düşünmüyor değilim ama)

anladım ki Scully başlı başına bir fenomen.

From: CyBeR_BiTcH~a.k.a ~FiReBiRd (ful_pri) 9/5/2001 3:27 pm
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (5 of 21)

sadece kendi dü$üncelerimi sölicem..wala GA nın yüzünde kullandığı fondöteni ben bile kullanmıyorum yani..eheue bir makyaj uzmanı olarak onun gördüğüm en *doğal* hallerinde bile fondoten we ten rengi farlarını farkedebiliyorum!$effaf rimelide unutmamak lazım tabee!!muhaha bence ihtiyacı war gibi bunlara!!ay bide beni eski sınıfımdaki arkiler kızdıın zaman gözlerin we mimiklerin GA ya manyak benziyo diyolardı!!!!allah benzetmesin wala bende onların bu sözleri üzerine dahada kızıp canawarla$ıyodum we GA modundan çıkmı$ oluyodum yane muahaha!!

*Everything is okay in the end. If it's not okay,
then it's not the end...
*Most people walk in and out of your life, But only friends leave footprints in your heart...

From: incig 9/5/2001 11:58 pm
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (6 of 21)

Elbette dizide GA'yi makyajli görüyoruz. Bunda sasacak bir sey yok. Ama o abartisiz makyaji takdire deger. Rolü böyle hafif bir makyaj gerektiriyor. Bir fahiseyi canlandirsaydi, daha farkli görünecekti bunu da biliyorum. Ama o makyaji sildiginde de cok farkli görünecegini sanmiyorum.
"House of Mirth"ü görmek icin 4 gözle bekliyorum. Orda da yüzünde Scully tikleri görecegimden eminim. Yüzünde ayni anda binbir ifade barindiran ender oyunculardan biri bence. Bu su götürmez bir gercek. Günün birinde mutlaka OSCAR alacak.
Örnek olarak "Irresistable" ve "Per Manum" (bu bölümden klipler izlemistim de. Yoksa bu bölümü Türkiye'de görmemiz imkansiz büyük olasilikla) bölümlerine bakmak yeter. Iki örnek sadece. Hepsi bu kadar degil tabii ki.

Bir de Mulder'la konusurken onun gözlerine degil de, gögsüne odaklanmasi da çok hosuma gidiyor. Bu Scully'nin bir tiki mi, yoksa GA'in mi bilemiyorum. GA'in baska filmini izlemedim cünkü. Ama sanki bu tik GA'den geliyor gibi hissediyorum. Bu tik bende de var. Ben de konusurken insanlarin yüzlerine bakamam. Özellikle yakin planda. Bu yüzden ayni tiki GA'de de (ya da Scully'de) görünce sasirdim. Belki de bu kisa boyundan kaynaklanan bir sey. Mulder (DD) asiri uzun sayilir onun yaninda. Belki de kafasini kaldirip gözlerine bakmak yorucu oluyordur. :-))

"VIP" diye bir dizi vardi bir kanalda (atv galiba). Orda dedektif rolündeki Pamela Anderson'a bakar misiniz? Bu tür manken edasindaki gibi polislerden hoslanmiyorum. Bir de "Silk Stockings" miydi, neydi, SHOW'daydi galiba. Orda bir kadin ve bir erkekten olusan bir takim vardi. Ordaki kadin polisin mini etekli renkli takimlarindan ve asiri makyajindan nefret ederdim. Devamli kiritirdi. Onlarin üstüne gel de, Scully'nin normalliginden etkilenme.

FOX'un büyük patronlari rating kaygisina düserek en basta "Pilot" cekilirken, Scully'nin Pamela Anderson gibi frapan bir ajan olmasini istemisler. GA'yi cok fazla siradan görünüslü bulmuslar. Ama CC GA'de israr etmis. Tam kafasindaki FBI ajaniymis cünkü. Sagolasin CC! Ortaya bir frapan kadin ajan daha çikarmadigin için.

Zaten dikkat edersen, dizi Scully'nin gözünden anlatiliyor gibi cekiliyor cogu zaman. "Pilot"da önce Scully tanitildi. Kamera onun pesinden bodruma indi. Sonra hemen her bölüm sonunda Scully'nin raporlarindan parcalar dinliyoruz. Artik bundan sonra iyice Scully'nin dizisi havasina bürünecek dizi.

Daha söylenecek cok sey var ama simdilik toparlayabildiklerim bu kadar.

Kisacasi GA bir numara! Baska büyük yok!

From: Our genesis is alien (okatmer) 9/6/2001 3:43 am
To: incig (7 of 21)

Ya aslında bende olanlara inanamıyorum,benim gibi gözü mulderdan başkasını görmeyen biri nasıl olurda mulderı 2.plana atıp artık scully hastası oluyorum diyebilir. evet gerçek bu 4.sezondan sonra artık scully daha ağır dizide. ve bölümleri izledikçe scully hayranı olmamak mümkün değil. bende yavaş yavaş scully fan kitlesine giriyorum. mulderıda çok seviyorum ama son 4.sezondan sonra scully artık xfiles. milagroyu görenler bilir saçlar,dudaklar,gözler o etkiliyici hava aaaaa. neyse bu kadar yeter daha tam scullyi fanı değilim. mulderdanda uzaklaşmak istemiyorum
Oğuzhan

From: incig 9/6/2001 5:02 am
To: Our genesis is alien (okatmer) (8 of 21)

Ben Mulder'i da seviyorum. Ona da laf söyletmem. Onun gibi biriyle karsilasabilseydim keske. Bazi olumsuz taraflari da yok degil, ama bunlar iyi yönlerinin yaninda sönük kaliyor. Zaten hepsinin bir nedeni var. Bir seye takti mi, takmasi ve asla dönmemesi, en dikkati ceken özelligi. Ama bazi bölümlerde kafasindaki fikir disinda hiçbir seyi umursamaz biri gibi cizildi. Ornegin, galiba "Nisei"deydi; Scully'nin ensesindeki chipin ortaya çikisi. Mulder bu konu üstünde bekledigim kadar durmadi. Scully'yi hep acemi kücük ajan yerine koyuyordu bastan, ama sonra onun kendi icin önemini Scully kansere yakalaninca anladi. "Memento Mori"de Scully ona kanser oldugunu söylediginde, nasil da kekeliyordu saskinliktan, degil mi? O sahneye bayiliyorum.
Onlar hakkinda uzun uzun karakter incelemesine girmek istemiyorum. Bunu zaten sizler yapmissinizdir. Kisacasi bu iki karakter kadar derin cizilmis karakter azdir TV dünyasinda bence. Hakli miyim?

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 9/6/2001 6:02 am
To: Our genesis is alien (okatmer) (9 of 21)

Hayatım,

Buradakiler zaten Mulder'ı da cok seviyor..Yani bence Mulder'sız Scully ya da Scully'siz Mulder olmazdı..Birbirlerini oyle tamamlıyor ve birbirlerinin oyle yonlerini acıga cıkarıyorlar ki,onları daha da cok seviyoruz..

Mulder'a taparım bilirsin..O dizinin atesleyicisi..ama secmek gerekirse Scully'i secerim ama Mulder'sız degil..:)))

Tata

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 9/6/2001 12:40 pm
To: Our genesis is alien (okatmer) (10 of 21)

söylememe gerek yok ama inci ve peline katıldığımı söylemeliyim.
ama sen zaten biliyorsun.

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 9/6/2001 1:00 pm
To: incig (11 of 21)

inci bir kez daha ne kadar çok katıldığımı dile getiremiyorum.
Scully'nin tepkilerinin çoğu Gillian'dan kaynaklanıyor. konuşurken yüzüne bakmaması(bakamaması değil bence, çünkü istedi mi nasıl da bakıyor!), gülümsememeye çalışması vs bunlar hep Gillian'ın kendi kattıkları. In Style'ın internet sayfasında bi kaç gün önce Steal This Look adlı bölümde Scully vardı. Gillian'ın makyözlerinin neler kullandıklarını falan anlatmışlar hep, ve orda Scully'nin o hiç değişmeyen inci küpeleri VE o kolyenin Gillian'ın kendi seçimi olduğunu yazıyordu. zevkli kadın!

CC'a son aylarda yaptıkları için kızgın olsam da, iki şey için özellikle minnettarım. birincisi senin de dediğin gibi Gillian'ı seçmesi. Joy of X adlı bi programdaki röportajında gelen adaylar arasında Gillian'ı kimsenin farketmediğini, ve kendisinden başka kimsenin onu istemediğini söylüyor. FOX diğer kadın-erkek başrol oyuncuları olan dizilerdeki gibi (CC'ın sözü) 'insanların yatmak isteyeceği' birini istemiş. Ama CC tek başına ısrarına devam etmiş, Scully için istediğim Gillian demiş.
ikincisi ise, Pilot çekimlerinde ilk başta koydukları Scully erk. ark.nı çıkarması. yine FOX biraz cinsel gerilim koymasını istemiş, çekmişler. ama, diyor CC, doğru değildi. haklı. iyi ki çıkarmış.

Scully karakteri Tv dünyasında daha önce denenmemiş bir karakter. bi kaç kadın karakter örneği vereyim medyadan. hiç biriyle uymadığını göreceksin. pembe dizileri aynen atlıyorum. Xena, astığı astık kestiği kestik, süper kadın. Louise Lane, ne desemki. sert görünmeye çalışan kırılgan kadın, hep süpermenine dayanıyor. baywatch, vip, charlie's angels va diğerleri hep sıkı, seksi, silahlı kadınlar.
ben şahsen Scully bunlarla karşılaştıramıyorum bile. o kadar haksızlık yapamam.

evet haklısın, Gillian da Scully de bir numara.

From: incig 9/6/2001 11:18 pm
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) (12 of 21)

Inanamiyorum. Benim kafamin icindekileri söylüyorsun.
"In Style"ın net adresini verir misin lütfen? Bir de ben okuyayim. CC'nin "Joy of X" roportajini nette mi okudun?

Frapan kadin ajan-polislerin bulundugu dizilere ne kadar alismissak, XF ilk basladigi zaman kızkardesimle ben, itiraf ediyorum, GA'yi begenmemistik. Ne saclarini, ne giysilerini, ne de ikide bir Mulder'la fikirler konusunda tartismasini...Görünüm olarak onu cok silik bulmustuk. Ama sonra farkettik ki, bu onun özelligi. Daha dogrusu dizi buna dayaniyor. Sonra sonra GA'ye ve Scully karakterine hayran olmaya basladim. Diger diziler ve filmlerdeki kadin polislerle karsilastirmaya ve onlardan gercekten de ayri tutulmasi gerektigini anladim.

Mulder ve Scully o kadar siradan görünüslü kisiler ki, beni biraz da bu cekti. DD'yi (Mulder'i) "Miami Vice"daki manken kilikli Don Johnson ve ortagi ile karsilastirmistim ilk olarak. Sonra "Remington Steele"deki Pierce Brosnan'la. Diger bütün polis-ajanlardan farkli oldugunu 2.bölümden itibaren anladim. Daha önce böylesine normal görünüslü polis-ajan izledigimi hatirlamiyorum. DD'nin siradan yakisikliligi bu ilgi cekicilige neden oluyor. Bunu aslinda tam anlatamiyorum. Bir yabanci XF chat room'da bu fikrimi söyleyeyim demistim. "DD sokaktaki adam gibi, onu bu yüzden seviyorum" diye bir cümle sarfetmistim. Odada ona laf söyletmeyen DD fanatigi Amerikali bir kiz vardı, bana öyle bir sinirlenmisti ki, aninda odayi terketmisti.

Scully karakterine esin verenin "Silence of the Lambs"deki Jodie Foster'in oynadigi FBI ajani Clarice Sterling oldugu söyleniyor. Bunu CC roportajlarinda da görmüstüm. Ama ben o filmi dogru dürüst seyretmedigim için iki karakter arasindaki benzerlikler konusunda bir sey diyemeyecegim. Bu filmin tutkunlari da bayagi fazla, ama ben o filmin önemini de tam anlayamadim. Belki de yarim yamalak izledigim icindir.

Simdi hatirladim. GA'in "Playing By Heart" adli filmini izledim ben. Nasil da unuttum. Orda da Scully ile cok da ters düsmeyen bir karakteri oynuyordu. Bazı Scully tiklerini orda da gördügümü simdi hatirladim.

Edited 9/7/01 3:43:32 AM ET by INCIG

From: i want you love me David Duchovny (deadly120) 9/7/2001 4:33 am
To: incig (13 of 21)

Evet kesinlikle ben de ilk bölümden itibaren scully karakterini Jodie Foster a benzetmiştim.Hatta bu konuyu ablamla da konumuştuk.CC nin bunu söylediğini bilmiyordum.Demek ki iyi bir gözlemciyim:)))
Scully/GA yı seviyorum ikisi de birirbirini tamamlamış.Ama burda DD nin de Mulder a kendinden çok şey kattığını söylemeden edemem.Arkadaşlar eğer oyunculuk açısından değerlendirirsek ben DD yi daha başarılı buluyorum.Bence onda tuhaf bir elektrik var.bunu keşfedenler ne demek istediğimi anlar.
Hep eleştirilen kişiliğiyle ilgili küçük bir not:geçen gün nette DD ile tanışmış bir kızla konuştum onun uzun zamandan beri hayranıymış.DD yi tiyatro çıkışında görmüş ve konuşmuşlar.Sonra DD küçük bir çocuğu yanına çağırıp uzun süre konuşmuş.ve kız bana DD nin gözlerindeki parıltıyı anlattı.yani bunu dememdeki maksat o adamı herşeyiyle beğeniyorum.oyunculuğu,özel hayatı...geçmişte hatalar yaptığını söylüyor ,bu nedenle yanlış anlaşılmaktan korktuğunu da.ama buna rağmen onu anlamayanlar çoğunlukta gibi.(konu saptı sanırım)

sonuçta ben XFıLES ı ikisinden bağımsız düşünemem.
Bye...

Betül

From: incig 9/7/2001 6:25 am
To: i want you love me David Duchovny (deadly120) (14 of 21)

Sana da %100 katiliyorum.
DD'nin Hollywood'daki en egitimli oyunculardan biri olmasi da ilgi cekici hale getiriyor onu. Oyuncu egitiminden bahsetmiyorum. Edebiyat üstüne doktora yaparken yarim birakmis galiba Yale'i. Keske bitirseymis. Böyle bir egitimin ardindan Hollywood'da işe düsük bütceli erotik filmlerle baslamasi tam anlamiyla yazik. Neyse ki XF'e kapagi atabilmis.
Iyi bir yonetmen ve senaryo yazari olabilir. XF'te yazdigi ve cektigi iki bölümü biliyorsunuz: The Unnatural ve Hollywood A.D. Komedi anlayisi ilginç. "The Unnatural"da Scully ve Mulder'a ikisinin en unutulmaz sahnelerinden birisini verdi: Sondaki o harika baseball sahnesi. "Hollywood A.D.'deki X-file'i eger o düsünmüsse (yani CC'nin bir katkisi degilse) gercekten harika bir fikirdi.

Mulder'siz ve Scully'siz bir XF'e XF demek ne derece dogru, bilemiyorum. Çünkü XF'i XF yapan bu iki karakter. 9.sezondan sonra "The Next Generation" demeleri daha dogru olacak. Arkadaslardan biri bahsetmisti bundan.

"Silence of the Lambs"i izledigine göre Scully ve Clarice arasindaki benzerliklerden biraz bahseder misin?

From: i want you love me David Duchovny (deadly120) 9/7/2001 9:13 am
To: incig (15 of 21)

Jodie ve GA arasında da benzerlik var ve bu sanırım rollere de yansıyor.X in ilk bölümünde Scully karakterini görünce bu kadın kesin Jodie Foster takliti demişim.Clarice ve Scully arasında fiziki bir benzeme vardı .Scully nin saç,bakış vs. bana hep Clarice karakterini hatırlatıyordu(önyargılı olduğumu kabul ediyorum)Ama tabii sonraları bu fikrimden sıyrıldım ya da GA özgün bir Scully yaratması gerektiğini anladı.
ıkisi de gerçek bir ajan tiplemesiydi ne fazla bir abartı ne de hata vardı onlarda.Zaten Jodie Foster bu roldeki emeğinin karşılığı kendisine Oscar olarak döndü.GA dan da bir oscar bekiliyoruz...
Bu arad DD Yale deki masterinı tamamlamış bildiğim kadaryla.Jodie de Yale edbiyat mezunu. bu arad Tea da harward da psikoloji okumuş. (bunu bilyor muydunuz köşesi yapalım.:))

Bye...
Betül

From: CyBeR_BiTcH~a.k.a ~FiReBiRd (ful_pri) 9/7/2001 2:59 pm
To: i want you love me David Duchovny (deadly120) (16 of 21)

DD Yale'deki masterını falan her$eyini tamamladı..95 yılında bitirmi$ti olayı yani..yılda yanılıyo olabilirim..

*Everything is okay in the end. If it's not okay,
then it's not the end...
*Most people walk in and out of your life, But only friends leave footprints in your heart...

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Sep-2 1:47 am
To: CyBeR_BiTcH~a.k.a ~FiReBiRd (ful_pri) unread (17 of 21)

House Of Mirth başlığını canlandırıyorum, buradan el sallıyorum izleyenlere :PP

Son 15-20 dakikasını izledim. GA'nın oyunculuğunu görünce insan spoil etmiyim kapiim başka kanala geçiyim diyemiyo.. Harikalar yarattı valla, son 15 dakkada böyleyse, filmin genelinde nasıldır pek bi merak etmekteyimm..

Ama dublajı beğenmedim. GA söz konusu olunca Oya Presçiler'den başkasını beğenemiyorum zaten..

From: Dilay75 Sep-2 2:39 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (18 of 21)

Tam olarak nereye yazacağımı bilemedim ama filmin adının geçtiğini görünce gözyaşlarım kurumadan bir kaç bişey karalamak istedim. House Of Mirth az önce TV 8 de bitti ve bir kez daha kanıtladı ki GA 'nın oyunculuğunu ve ifade zenginliğini, müthiş yada olağanüstü gibi kelimeler açıklamakta yetersiz kalıyor. Başlarda biraz sıkıcı gibi gelmişti ama sonra gözlerimi GA dan alamadım ne yalan söyliyeyim.Dublajı bende sevmedim ama GA TEK KELıMEYLE HARıKAYDI.

Bu delphiden pek anlamıyorum ama mesajı yanlış yere atmışım taşıyım dedim umarım olmuştur Ruki.

From: Conduit0103 Sep-2 2:52 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (19 of 21)

Çok üzgünüm arkadaşlar bu haberi geç verdiğim için :(

In to the West i seyrettikten sonra tesadüfen yakaldım filmin son 30 dakikasını bühüü :( Bir baktım Gillian Anderson..

Filmin adı "House of Mirth". GA'nın canlandırdığı karakterin ismi de "Lily". Kulağınızda bir çağrışım yapıyor mu? :p (Scully)

Film saat 22.00 de başlamış ben 23.45 te açtım. Lanet olsun. Her ne kadar başını kaçırsam da film çok nefisti. Scully döktürüyordu gene. ıstanbul Film Festivali'nde öynemış ve Halkın Ödülünü almış.

GA'nın yanında bir çok tanıdık isimde vardı..
http://www.imdb.com/title/tt0200720/

GA yı The X files ın dışında seyretmek ayrıca çok güzeldi..

Sevgiler

Emre

*ÖNEMLı NOT: Efenim malesef ben "TV8'de GA Rüzgarı" adlı postu açtığımda bu haberle ilgili başka hiçbir post yoktu.. Olsaydı oraya atardım. Postların açılış saatlerine biraz dikkatli bakılırsa bu açıkça görülecektir. (Benim açtığım 4.40 am, senin canlandırdığın post 4.47 am)
ılgine teşekkür ederim. Sevgiler

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Sep-2 3:32 am
To: Conduit0103 (20 of 21)

Çok teşekkür ediyorum dikkate aldığınız için arkadaşlar.. Hatta bu kadar erken düzeltme beklemiyodum sağolun cidden..

Emre senin belirttiğin konuya gelirsek.. House o Mirth başlığı canlandırmadan önce de zaten GA klasöründe mevcuttu, sadece adı "house Of Mirth'i Okuyorum" idi.. ılk mesajın bilgilerine bakarsan "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) ki Ezgi oluyor o (:P)tarafından teee 8/26/2001 'de atıldığını görürsün.. Canlandırma dediğim, GA klasöründe ilk açıldığında geride kaldığı için belli olmadığından bir mesaj atıp ön sıralara getirmekti.. Öyle de yaptım..

Biraz karışık gelebilir ama aslında çok basittir, başlık açmadan önce ilgili klasörün başlığına (buradaki durum için Scully-GA) bir kere tıklayın, sadece ilgili klasördeki başlıklar görünecektir (son 50 başlık), CTRL+F ile arayın ilgili kelimeleri (buradaki durum için "mirth" deseniz yeter mesela) .

Solda en altta "Next 50" linki vardır ona tıklayınca bir önceki 50 başlık görünür ki bulamadım hemen açayım demektense bikaç kere o linke tıklayıp geçmiş başlıklara bakınmak daha hayırlı olur genelde.. bikaç tıkla halledilebilir yane bu olay..

Ama haklısınız Delphi anlaşılması zor bir forum ilk başta, o nedenle ilgili linkleri veriyorum zaten ben ya da Murat, sizin yapacağınız taşımak olsun, ona da razıyız, yeter ki düzeltmeyi siz yapın çünkü sizin mesajınız siliniyor aksi halde ..

Neyse House of Mirtth'e geri dönelim :)

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Sep-13 12:29 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (21 of 21)

DVD'si çıkmış bu filmin.. Almak isteyen arşınlasın büyük müzik marketleri fln ;)
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Cum Oca 13, 2006 11:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
From: ...Muggleborn... (SSTARBUCKJR) 8/6/2004 4:39 am
To: ALL (1 of 4)

var mı kimsede? pelin? murat? varsa sizde vardır.
S.

From: Every day above ground is a good one. (trustno13) 8/6/2004 4:51 am
To: ...Muggleborn... (SSTARBUCKJR) (2 of 4)

dvd çekim vcd versek?
Murat

From: ...Muggleborn... (SSTARBUCKJR) 8/7/2004 8:28 am
To: Every day above ground is a good one. (trustno13) (4 of 4)

bende pelinin hediye ettiği(burdan minnetle anarım kendisini) dvix var. high quality hem de. zaten bizim dvd izleme işi de yattı. sağol

S.
Başa dön
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Per Eyl 14, 2006 11:08 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
dün carrefourdayken büyük bir arayış içindeydim.olur ya,fight the future'ı bulurum diye Laughing tam umudumu kesmişken ablam elleri arkasında geldi.house of mirth'ün cd sini bulmuş.çok da ucuzdu,alayım dedim ama Türkçe dublajlı olması beni caydırdı. Sad "olsun ben dublajlı da izlerim" diyeniniz varsa carrefour'a bir göz atın derim.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
margikleinjan
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 327

İletiTarih: Per Eyl 14, 2006 11:37 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
dvd'si de d&r'da indirimdeydi önceki hafta. üstelik gillian röp.da var.
Başa dön
amor fati
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 443

İletiTarih: Per Eyl 14, 2006 11:48 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hangi d&r bu istanbul'da mı? Tam olarak konumu nedir bu D&R'ın? Söylerseniz çoook mutlu olacağım....
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Per Eyl 14, 2006 11:57 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ben pek çok d&r'!da gördüm. Kanyon,profilo, ış kuleleri vs..

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
amor fati
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 443

İletiTarih: Cum Eyl 15, 2006 12:04 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hmmm, çook teşekkürler. ıstanbul'da değilim bir haftadır, o yüzden habersiz kalmışım demek bu önemli promosyondan, hemen icabına bakayım ben ıstanbul'a dönünce Razz
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Cum Eyl 15, 2006 12:33 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
yanlız aylardır 10 ytl'ye satılıyor DVD'si. o değil de keşke Playing By Heart'ı çıkarsalar...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Cum Eyl 15, 2006 12:38 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:
yanlız aylardır 10 ytl'ye satılıyor DVD'si. o değil de keşke Playing By Heart'ı çıkarsalar...

Amazon UK'de 4 küsür ...3 dvd 15 pound kampasayında hem de

Live long and prosper
Başa dön
özge
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 363

İletiTarih: Cum Eyl 15, 2006 12:41 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Cool bende house of mirth'in dvdsini aldım izledim ve çok beğendim. sonuçta GA ne kadar kötü olabilirki demiştim dvdnin bu kadar ucuz olmasından kıllanarak Very Happy sandığımın çok ötesindeydi, hele GA'ın o boğazda düğüm bırakan ağlaması yok mu? bence sahnenin çekimi bittiğinde de susması, sakinleşmesi için baya zaman geçmesi gerekmiştir. ankarada oturanlar için: sadece d&r da yok dost kitabevinde de var Very Happy her gittiğimde bakıyorum hala var mı diye, merak etmeyin diyemem 1 aydır falan gidemiyorum en son vardı.. Razz
Çaylak
Çaylak

İletiler: 132

İletiTarih: Cum Eyl 15, 2006 12:35 pm    İleti konusu: HoM Alıntıyla Cevap Gönder
özge yazdı:
Cool bende house of mirth'in dvdsini aldım izledim ve çok beğendim. sonuçta GA ne kadar kötü olabilirki demiştim dvdnin bu kadar ucuz olmasından kıllanarak Very Happy sandığımın çok ötesindeydi, hele GA'ın o boğazda düğüm bırakan ağlaması yok mu? bence sahnenin çekimi bittiğinde de susması, sakinleşmesi için baya zaman geçmesi gerekmiştir. ankarada oturanlar için: sadece d&r da yok dost kitabevinde de var Very Happy her gittiğimde bakıyorum hala var mı diye, merak etmeyin diyemem 1 aydır falan gidemiyorum en son vardı.. Razz

bende de DVD'si var.GA harika bir iş başarmış.Fılmin sonunda beni bir ağlama tuttu ki sormayın.new york 1907 yazısı bitti ben hala hüngür hüngür ağlıyorum...
GA çok iyi bir aktris
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 346

İletiTarih: Cum Eyl 15, 2006 3:19 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
d sinemax kanalında 20 kez yayınladılar neredeyse. o sonu yok mu hofffffffffffffffffffffffff
mrs.x
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Cum Eyl 15, 2006 4:25 pm    İleti konusu: GA Alıntıyla Cevap Gönder
CGBS yazdı:
d sinemax kanalında 20 kez yayınladılar neredeyse. o sonu yok mu hofffffffffffffffffffffffff

geçenlerde bende gördüm Dsinemax'te ama dublajlı olunca filmin tadı azalıyor.Gerçek GA sesi daha güzel ve inandırıcı

En son mrs.x tarafından Cum Eyl 15, 2006 6:15 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et YIM MSNM
x_phile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 385

İletiTarih: Cum Eyl 15, 2006 4:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
evet bende d sinemaxte izledim.dublaj berbattı g.anın o güzelim sesine hiç benzemiyordu
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Cum Eyl 15, 2006 6:16 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
x_phile yazdı:
evet bende d sinemaxte izledim.dublaj berbattı g.anın o güzelim sesine hiç benzemiyordu

o nedenle pek izlemedin Dsinemax'te.ınsan neredeyse gülecekti o konuşmalara.. Laughing
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Dana Scully / Gillian Anderson Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız